Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem a filmvégi dolog nem gyógyítás. Nem ugyanaz a képesség.

Maga a képesség szerintem ugyanaz. Rey olyasmit mondott, hogy az életerejének átadásával gyógyítja meg a sérülést. Kylo ugyanígy a saját életerejével "töltötte fel" Rey-t, csak mivel a lány már halott volt, olyan szinten kellett átadnia neki az erejét, hogy abba végül ő halt bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom... ne nevesstek, de számomra az volt az egyik legnagyobb katarzis, amikor megtudtam, hogy Chewie mégsem halt meg. :D A másik, amikor wookiee barátom Leia halálára reagált... ott kicsit elkönnyeztem. 

Természetesen sok más, remek jelenet volt a filmben. Han és Kylo párbeszéde, Rey és Kylo párbaja, Leia eltávozása és fiához intézett üzenete. Luke szellemként való visszatérése. Ahsoka hangja... :D Szerencsére rengeteg pozitívumot tudnék említeni. :)  Alig várom, hogy holnap újranézzem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Nem is tudom... ne nevesstek, de számomra az volt az egyik legnagyobb katarzis, amikor megtudtam, hogy Chewie mégsem halt meg. :D A másik, amikor wookiee barátom Leia halálára reagált... ott kicsit elkönnyeztem. 

A második felével egyetértek. Az első felénél én épp hogy csalódott voltam, hogy Chewie nem halt meg. Nagyot szólt volna, ha beáldozzák. Így viszont Kylon kívül nem nagyon voltak áldozatai a harcnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

A második felével egyetértek. Az első felénél én épp hogy csalódott voltam, hogy Chewie nem halt meg. Nagyot szólt volna, ha beáldozzák. Így viszont Kylon kívül nem nagyon voltak áldozatai a harcnak.

Amúgy akik Chewie halálát "megették", ti trailereket sem néztetek? Mert nekem abból volt meg, hogy nem lehet halott hisz nem volt még jelenete Landoval a Falconban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy akik Chewie halálát "megették", ti trailereket sem néztetek? Mert nekem abból volt meg, hogy nem lehet halott hisz nem volt még jelenete Landoval a Falconban.

Az elmúlt pár hétben nem néztem már semmit és amit korábban láttam, azt is igyekeztem kiverni a fejemből, hogy minden újdonságként hasson. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Halott volt Rey. Kylo meg visszahozta. Furcsa egy képesség ez annyi szent...

Tény hogy furcsa...

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem is a köztük lévő különleges kapcsolat miatt lehetett ez.

Nekem az a gondom, hogy semmi értelme az egésznek.

 

Ha a kötelék miatt lenne az egész akkor Sidious nem WDFBCS-ben nyomná (Walking Dead Final Boss Cosplay Suit), hanem valahogy megoldotta volna ezzel, hiszen az Ő trükkje a Force Bond, ő az aki mindent tud annak tulajdonságairól. Ehhez képest ugyan Ő az egyik valaha volt legnagyobb sith aki az Erő történetének leghatalmasabb képességét kaparintotta meg Plageuistől, (arról nem is beszélve hogy minden Sith erejét birtokolja) viszont neki csak egy rothadó húsfecnire telik. 

 

Ben meg minden gond nélkül egy ennél jóval erősebb és lazább verziót kipattant csak úgy minden átmenet nélkül kb. olyan hanyag eleganciával ahogy Rey szokta sz*rni magából az előtte soha nem használt  omnipotens erő képességeket... És ez nem az elszántságon múlott, lássuk be Sidious a saga végén mindent megtett a győzelemért: az összes Harry Potter varázslatot tökéletes kiejtéssel kántálta el az expecto patronumtól a wingardium leviosáig...

 

:lol:

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Mestal írta:

(Walking Dead Final Boss Cosplay Suit), hanem valahogy megoldotta volna ezzel, hiszen az Ő trükkje a Force Bond, ő az aki mindent tud annak tulajdonságairól. 

Az lehet, hogy az Ő műve, de, hogy ilyen erős lett közöttük az már nem, hisz Ő is meglepődik, hogy Ők ketten "valamivé" váltak (mondják a filmben de már nem emlékszem mi az) mondja is, hogy ilyen x ezer éve nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az lehet, hogy az Ő műve, de, hogy ilyen erős lett közöttük az már nem, hisz Ő is meglepődik, hogy Ők ketten "valamivé" váltak (mondják a filmben de már nem emlékszem mi az) mondja is, hogy ilyen x ezer éve nem volt.

Ez szerintem olyan magyarázat ami csak kifogás. Ilyen erővel már rég visszaregenerálhatta volna magát, elég lett volna csak összegyűjtenie a seprűs kisfiúkat a galaxis istállóiból hogy aztán jól megporszívózza őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Mestal írta:

Ez szerintem olyan magyarázat ami csak kifogás. Ilyen erővel már rég visszaregenerálhatta volna magát, elég lett volna csak összegyűjtenie a seprűs kisfiúkat a galaxis istállóiból hogy aztán jól megporszívózza őket...

Szerintem, meg minden filmben van olyan amibe ha akar az ember bele tud kötni, hogy XY miért nem ezt vagy azt csinálta, miért így miért nem úgy. Régen rendszeresen "játszottunk" ilyet faterommal, hogy film közben bemondtuk mennyivel jobb lett volna, logikusabb lett volna, ha ezt vagy azt csinálta volna valamelyik szereplő, de a készítők nem így találták ki. Manapság már mémek is épülnek erre, bele lehet kötni, de ez csak rosszindulatú szőrszálhasogatás. SW-nél maradva egy példa: Windu miért csinált olyan széles kaszaboló mozdulatot, ha csak előre szúrt volna 10-20 centit nincs se 66-os parancs se Birodalom, de nem ezt tette, Palpatine meg nem kórészta össze a kölköket a galaxisból, mert inkább Rey megszállásában látta a megváltását. Igazából azt sem tudjuk, hogy Reyék egyesült ereje mennyit ért (ami még így sem tette a régi ugri-bugri Sithé Palpit), illetve azt sem, hogy a "seprűs kisfiúk" ereje mennyit ért volna, lehet ha összekaparja az összes ilyen gyereket a galaxisból az sem lett volna elég egy ekkora felépüléshez sem, illetve valószínű, hogy ez nem kis feltűnést keltett volna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem, meg minden filmben van olyan amibe ha akar az ember bele tud kötni, hogy XY miért nem ezt vagy azt csinálta, miért így miért nem úgy.

Ez viszont teljesen jogos. Dzséjt anno jól megfogalmazta: nem az ordító hülyeségeken múlik hogy szeretünk-e valamit vagy sem és ezzel - thx Dzséjt - csak egyetérteni tudok. A Star Wars amúgy sem a tudományos hanem a fantasztikus (no meg az emocionális) részével lopta be magát az emberek szívébe.

 

Rövidre zárva az egészet csak annyit tudok mondani hogy látva a potenciált, a Disney egy rohadt jó trilógiát is tudott volna csinálni, ha lett volna bátorsága. Kylo Ren a legjobb főgonosz ever, és Leia / Han gyönyörű lezárást kaptak, fantasztikus a látvány és remek a hangulat. A sztori egy kalap sz*r, és őszintén sajnálom hogy előzőleg Luke-ot minden szinten szembeköpte és kiherélte a TLJ. Az már csak hab a tortán, hogy az erőből vásári cirkuszt csináltak a végén már az egekbe strófolva a képességek potenciálját. Pedig reméltem, hogy pont az igazi misztikum lesz megtartva, és minden apró új képesség majd hozzáad a jövőben a mítoszhoz. De ezzel most a plafonig húzták a lécet, legközelebb már csak az lesz újdonság ha valaki egy csettintéssel elpusztít egy bolygót. Rey a lehető legrosszabb főhős volt, mindennek amit valaha szerettem a SW-ben az antitézise. Ettől függetlenül sok jó dolog van az új trilógiában és idővel megszépül ez a történet is.

 

Ha úgy vesszük már az is haladás, hogy eddig a Disneynek nem sikerült elérnie hogy kiszeressek a Star Warsból, sőt a Mandalorian jó úton halad hogy hogy újra keményvonalas rajongó legyen belőlem.

Majd meglátjuk.

Valami most lezárult, és remélhetőleg valami most majd elkezdődik...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Az már csak hab a tortán, hogy az erőből vásári cirkuszt csináltak a végén már az egekbe strófolva a képességek potenciálját.

 

1 órával korábban, Mestal írta:

De ezzel most a plafonig húzták a lécet, legközelebb már csak az lesz újdonság ha valaki egy csettintéssel elpusztít egy bolygót.


Egy bolygó elpusztítása eltörpül mindamellett amire a mindenható Erő képes!  :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey és Kylo diád. Ezért kapta vissza Palpi a valódi testét. A sima erőhasználók kiszipolyozása csak olyan testre elég Palpinak, amit a film elején láttunk. Palpi emlékeim szerint pont abból jön rá, hogy Kyloék egy diád, hogy az erő szipolytol regenerálódik a teste. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

Én is így emlékszem. S mivel ez a diád kapcsolat képes erre, arra is képes lehet, hogy a diád egyik tagja visszahozza a halálból a másikat a saját életereje átadásával.

Megoldottad egy árukapcsolással. :D Képes lehet, igen. Örülnék, ha ez a halálból visszahozás csak nagyon nagyon különleges esetben lenne lehetséges, mert már így is eleget erodálódott a halál súlya sajna. Palpi az EpIII miatt ok, és ha nagyon akarjuk, ez is belefér, de eddig és ne tovább. Ne feledd, hogy Yoda sem a gyógyításról beszél Anakinnek, hanem hogy békéljen meg a halállal. Az sokkal inkább illik a világos oldal képességeihez, mint visszahozni valakit, aki már meghalt. De a diáddal elfogadom. Már csak az a kérdés, hogy miért pont köztük van diád? Luke - Leia között sokkal kézenfekvőbb lenne pl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Mikor Ben tartja a halott Reyt. Az könnyezős volt. Illetve mikor átadja neki az életerejét és utána Rey Bennek szólítja.

 

 

@Donát:  Szerintem azért mert egy Skywalker és egy Palpatine.

Anakin és Sheev is az volt, Anakin ráadásul a kiválasztott. Akkor miért nem ők?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Anakin és Sheev is az volt, Anakin ráadásul a kiválasztott. Akkor miért nem ők?

Kylo valahogy úgy magyarázza, hogy:

 

"Én Darth Vader unokája vagyok, te pedig Darth Sidious-é. A két utolsó Sith Nagyúr vére van bennünk. Egy Diád vagyunk vagy Erőben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Megoldottad egy árukapcsolással. :D Képes lehet, igen. Örülnék, ha ez a halálból visszahozás csak nagyon nagyon különleges esetben lenne lehetséges, mert már így is eleget erodálódott a halál súlya sajna. Palpi az EpIII miatt ok, és ha nagyon akarjuk, ez is belefér, de eddig és ne tovább. Ne feledd, hogy Yoda sem a gyógyításról beszél Anakinnek, hanem hogy békéljen meg a halállal. Az sokkal inkább illik a világos oldal képességeihez, mint visszahozni valakit, aki már meghalt. De a diáddal elfogadom. Már csak az a kérdés, hogy miért pont köztük van diád? Luke - Leia között sokkal kézenfekvőbb lenne pl. 

Én is arra gondoltam, hogy csak ilyen különleges esetben lehet. És miért pont náluk van ilyen? Mert nekik egyébként nincs közük egymáshoz, nem rokonok, nekik sorsközösségük van, ami adott esetben lehet erősebb kötelék, mint a testvéri kapcsolat.

 

Én egyébként még arra is gondoltam, hogy hiába kérkedik Snoke, hogy ő kapcsolta őket össze az Erőben, ezt nem tehette volna meg, ha nincs meg a Diád kapcsolat lehetősége, csak ezt nem tudta. Palpatine tudhatta, lehet, ő sugallta Snoke-nak hogy tegye ezt meg, anélkül hogy elmondta volna, miért lehetséges. És amikor összekapcsolódtak, akkor jött létre a Diád valójában.

 

32 perccel korábban, Yoda József írta:

Kylo valahogy úgy magyarázza, hogy:

 

"Én Darth Vader unokája vagyok, te pedig Darth Sidious-é. A két utolsó Sith Nagyúr vére van bennünk. Egy Diád vagyunk vagy Erőben."

És ezek szerint az volt a terv, hogy továbbra is a Sötét Oldalon maradnak társak. Hmm. Viszont ahelyett, hogy Kylo áttérítette volna Reyt, ő maga tért vissza a Világos Oldalra, vagyis a szövetségük, a Diádjuk a Világos Oldalon is megmaradt. Ezek után annak nem biztos, hogy tényleg volt jelentősége, hogy két utolsó Sith Nagyúr leszármazottai mindketten, ráadásul az egyik Sith Nagyúr már Jediként halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Örülnék, ha ez a halálból visszahozás csak nagyon nagyon különleges esetben lenne lehetséges,

Palpatine mondja, hogy évszázadok (évezredek óta) nem látott ilyet, szóval kb. alig fordult elő a történelemben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno hogy ágáltam ellene, hogy Kylo megtérjen, mondván ilyet már láttunk Anakinnál... hát, kb. akkorát tévedtem, mint Luke az Ep8-ban. :D 

Amikor Ben és  Rey összefognak, majd kiállnak Palpatine elé, az az egyik kedvenc jelenetem a filmben. És ez abból a szempontból (is) más, mint Anakin esete, hogy Bennek előbb a sötét oldali énjét ismertük meg. Felüdülés volt látni utána a jótét Jedit.

 

Bár rengeteg kedvenc jelenet van. Ma néztem meg másodjára, de ugyanolyan izgalommal és heves szívdobogással, mint elsőre. A leakek miatt féltem, de az eredményt elnézve alaptalanul. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok kedvenc jelenetet tudnék mondani, de momentán a hajóhad megjelenése az, ami első nálam - később ez valószínűleg elmúlik, de most, mivel egy ilyen hero pillanatra vágytam, és megkaptam, így nagyon örülök neki. És már alig várom, hogy BD-n kimerevítsem a képet és elkezdjem nézegetni, hogy melyik hajót ismerem fel és honnan van.

Plusz azért is imádom ezt a jelenetet, mert számomra ez választja el az ep6 végétől. Ott az az érzésem, hogy csak egy maroknyi ember harcolt az egész Birodalom ellen, míg a Galaxis többi része kushadt. Ezt az Utóhatás tovább is vitte, hiszen ott a coruscanti ünnepség kisebb mészárlásba torkollott. De amikor az egész Galaxis fellázad, ott már tudod, hogy a megmaradt birodalmi vagy első rendi vagy akármilyen, a Palpatine-féle zsarnokságot éltető szervezettnek vége. Ha ez a sereg felemelte volna a valagát az endori csatában, akkor nem születik meg az Első Rend. Egy ilyen egyesített fellépés után elhiszem, hogy pár száz évre elment a kedve a rendetlenkedőknek a rendetlenkedéstől és egy erős Köztársaság lép hatalomra.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én két nézés után sem tudtam kiszúrni a Ghostot, pedig direkt azt kerestem. :D Na majd itthon... :) 

Pedig a Ghost három jelenetben is szépen látható. Amikor szemből mutatják a flottát a Falcontól jobbra van (látni a trailerben is). Másodszor akkor látható remekül, amikor visszatér az energia a hajókba Palpatine erővillámai után és Poe kilő az ég felé, az őt követő jók egyike a Ghost. Harmadszor pedig látni, amint a győzelem után landol az Ellenállás bázisán. Még lestem is a hátteret, nem tűnik-e fel egy zöld hajú fiatalember vagy egy zöld bőrű twi'lek, de sajnos nem láttam ilyen emberkéket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Vajon Hera vezeti, vagy már a kis Jacen? :) 

Azért a "kis Jacen" már túlvan a harmincon, Hera meg talán már nagymama. De szerintem mindketten ott lehettek, sőt talán még Zeb, Chopper és Sabine is (elvégre tüzérek is kellenek). :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jelenet ami rengeteget eszembe jutott a film után:

Amikor Kijimin vonulnak az első rendi katonák és egy helyi lakos kinyitja az ajtaját, majd meglátva a megszálló sereget morogva becsukja az ajtót.

Ezen egyrészt jót derültem másrészt imádtam, hogy ebben a filmben mennyire élt a galaxis és ez talán az egyik legjobb példa erre. Hiányoltam már az ehhez hasonlókat, ahol ha villanásra is de előkerül az átlag polgár is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.