Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Passsanán imádtam azt a bulit. Engem ott rántott be a film, amikor elkezdtek arra a faja zenére táncolni. Jó volt látni, hogy bár nagy a kaki, azért még van hely az örömnek, és amíg ez így van, addig a jóknak van esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Passsanán imádtam azt a bulit. Engem ott rántott be a film, amikor elkezdtek arra a faja zenére táncolni. Jó volt látni, hogy bár nagy a kaki, azért még van hely az örömnek, és amíg ez így van, addig a jóknak van esélye.

Ha 42 évet vársz egy fesztiválra, nem napolod el holmi síron túli f@szság üzenet miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő megindító volt, mikor Rey nézi a barátait a légkörben, ahogy reménytelenül zuhannak alá a villámok gyűrűjében. Kylot elvesztette, bár azt  érzi biztos, hogy nem halt meg. És akkor elkezd szinte könyörögni, hogy "be with me".  Felrepülünk az égbe, a csillagok közé, a kozmikus Erőhöz, és a Jedik bíztatni kezdik. Zseniális. Obi-wan mondata, miszerint these are your final steps hátborzongató. Gondolok itt arra, hogy Rey milyen utat járt be azóta, hogy szintén Obi elmondta, hogy these are your first steps. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

Felrepülünk az égbe, a csillagok közé, a kozmikus Erőhöz, és a Jedik bíztatni kezdik.

Egyben szerintem erőt is adnak neki! Sokkal pazarabb így a jelenet, hogy nem látjuk a szellemeket csak a hangjukat halljuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Obi-wan mondata, miszerint these are your final steps hátborzongató. Gondolok itt arra, hogy Rey milyen utat járt be azóta, hogy szintén Obi elmondta, hogy these are your first steps. 

Igen, ez egy apró kis nüansz, de zseniális. Nagyon finom és szívvel-lélekkel teli hozzáállásra utal.

 

Azt nagy sajnálom, hogy végül Anakin Erőszellem nem volt, csak a hangja került elő. Annak viszont nagyon örültem, hogy Ahsoka is szerepet kapott ilyenformán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Griet írta:

Nekem is a Han és Kylo/Ben jelenet a kedvencem. Ott éreztem azt a plusz érzelmi töltetet, amit sajnos a TROS vége nem tudott nálam elérni.

A vége miért nem jött át? Pedig gyönyörű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább húz a szívem ama jelenet felé, amiben Rey fasírtot csinál az öreg Palpadiousból. Onnantól kezdve, hogy Rey felnéz az égre, és elkezdi kántálni, hogy "be with me", majd "felrepülünk a kozmikus Erőbe", és megszólalnak a letűnt kor Jedijei, az hatalmas. Aztán Rey feláll, a kezébe szökken Leia Skywalker fénykardja, majd megindul Darth Sidious felé, aki itt mutatja ki a leginkább, mennyire tojik ő az unokája fejére, hisz simán azzal jön, hogy az ő erejével nem dacolhat egy roncsvadász. Le sem sz*rta az öreg, hogy Rey is Palpatine, legalább félig. Ugyanolyan eltaposni való féreg volt a szemében, mint bárki más.

De Reybe beletört a bicskája, mert lazán visszapasszolta neki a villámokat, főleg miután a kezébe ugrott Luke/Anakin Skywalker fénykardja is. Ezzel egyesült három generációnyi Skywalker ereje, Palpatine-t meg úgy pofán vágta a visszacsapódó erő, hogy menten semmivé lett. Meg úgy minden körülötte. Az Erő felébredt, az utolsó Jedin át pedig felemelkedtek a Skywalkerek, és végleg egyesítették Palpatine-t az Erővel. Miért hiszek abban, hogy végleg? Mert nem volt örvény - számomra ez kulcsmomentum. Az ep6-ban Palpatine-ból kitört az az energiafelhő, belőle egyedül az összes előttünk meghalt Sith közül. Most viszont nem volt. Nem tudom, hogy a készítők ezt belevették-e, de ha nem, az sem érdekel. A film nem mond ellent az elképzelésemnek. És még ehhez az is hozzájön, hogy a szentélyben mindennek vége. Meghaltak Palpatine utolsó, hűséges követői, az Exegol sötét technológiái és tudása szintén odalett. A vészterv semmivé foszlott, és azt még Palpatine-ból sem nézem ki, hogy a vésztervre is volt egy vészterve.

Sidious kínok között enyészett el. Lehet, hogy lesz majd idővel egy új Sith vagy valami ahhoz hasonló. A gonosz nem tűnt el végre, de ezután a rész után, Palpatine elenyészésének pillanatában azt érzem, hogy most megint kell egy combosabb idő, hogy megerősödjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A vége miért nem jött át? Pedig gyönyörű. 

Képileg tényleg az, és értem is az átadni kívánt üzenetet, hogy nem a vér, az őseink tettei számítanak az utódok cselekedeteinél, és életútjának megválasztásánál, hanem saját döntéseink, amelyek által jobban azonosulhatunk mások (akár őseink ellenségének) nézeteivel, az általuk képviselt eszmeiséggel, és szívesebben tartoznánk név szerint is hozzájuk.

Nos, a Skywalker családba Rey házasság útján is bekerülhetett volna, ha Ben életben marad, de így, hogy a vér szerinti Skywalkerek kihaltak, nem sok értelmét látom, hogy családnévként valaki továbbhasználja a nevüket, mikor a Skywalker Saga lezárásaként promózták a filmet. Úgy már igen, ha ez a név nem családnévként, hanem az erőhasználók új rendjének neveként bukkant volna fel, ahol Rey a Skywalkerek örökségét adja tovább az ifjaknak. Ennek megjelenítésére persze kellett volna időugrás, plusz valamennyi felvezetés is, és nem biztos, hogy mindenki értette volna a közönségből, ha Rey néhány fiatallal megjelenik a Tatooine-on, és a kilétüket firtató kérdésre azt válaszolják, hogy "Skywalkerek vagyunk". Én mindenesetre jobban örültem volna.

A másik indok, hogy személyes okok miatt én jobban tudok azonosulni a TLJ-s Sehonnani Rey elmélettel, mint a Rey Palpatine TROS-s származással. Persze Sehonnani Rey is felvehette volna a Skywalker nevet, de jobban tetszett volna, ha új nevet,  ezzel együtt új identitást szerez magának az útja során. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számomra kiemelkedő jeleneteket már kiemeltétek.De volt egy pillanat amin jót nevettem,mikor Kylo megkapja a háta mögött Reytől a fénykardot...előrántja és tesz a Ren lovagok felé a másik kezével egy "hát akkor most rábasztatok" mozdulatot. :D Zseniális volt,már ott és a későbbi egyetlen Star Warsos Adam Driver mosolynál tudtam,hogy brutál jól működne ő Jediként is...ezért is nagyon sajnálom,hogy így alakult. Háromszor láttam és minden alkalommal jobb és jobb lett a film,de ezt az egyet még mindig így gondolom, Ben Solot kellett volna látnunk a végén a Tatooine-on. Viszont még így is 4ről 5re módosítom az értékelésem :)

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ide kellene írnom, vagy inkább az értékelős topicba :hmm: , mert ugyan nem kedvenc jelenetekről írnék (azt még nem sikerült választani) , de itt mégiscsak külön a jelenetekkel foglalkozunk nem egybe az egésszel :) legfeljebb valaki átdobja :)
 

1. Az utolsó jelenetek Rey-jel, először nekem úgy jött le, hogy azért ment oda a Tatooine-ra, hogy ott alapítsa meg az új Jedi akadémiát, ahogy körbe néz, persze utána aztán eltemeti a 2 kardot ami rácáfol (?) erre, DE Leia kardját is oda temeti, akinek aztán vajmi kevés köze van a Lars farmhoz, ok az Alderaan-ra már nem tudja, de akár az aszteroida mezőbe is kilőhette volna így Leia "maradványai" is ott nyugodhatnának ahol felnőtt. Ellenben az elég szimbolikus tudna lenni, ha az Új Rend bölcsőjénél lennének eltemetve a Régi Rend utolsó 2 nagy mesterének a kardjai. Szerintetek?

2. Palpatine hajómegb*szó villámai. Akkor is tetszett amikor láttam, de utólag még nagyszerűbbnek érzem, mert beugrott amikor Mestalnak válaszoltam egy idézettel Vader apánktól miszerint "Egy bolygó elpusztítása eltörpül, mindamellett amire a mindenható Erő képes" amire olyan sok példát nem láttunk sehol, így azon kívül, hogy Vader mondta, és neki elhisszük, mert elhisszük PONT :D csak úgy lógott a levegőben. Ok láthattuk, hogy azért masszívabb tárgyakat is meg tudnak emelni, mint pl egy hajó, azt is láthattuk, hogy tudnak beszélni fényévekre egymástól, de egy jó komlink is lehetővé teszi ezt és még ezek is elég messze vannak egy bolygó elpusztításától. Viszont amit Palpi ott lenyomott, hogy egy egész flottát kiherélt se perc alatt, az már azért jóval közelebb van a bolygó pusztításhoz, szerintem. Tehát az a jelenet amellett, hogy látványos még alá is támasztja Vader EP IV-es szavait.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem tudom, hogy ide kellene írnom, vagy inkább az értékelős topicba :hmm: , mert ugyan nem kedvenc jelenetekről írnék (azt még nem sikerült választani) , de itt mégiscsak külön a jelenetekkel foglalkozunk nem egybe az egésszel :) legfeljebb valaki átdobja :)
 

Jól van itt. 

Idézet

1. Az utolsó jelenetek Rey-jel, először nekem úgy jött le, hogy azért ment oda a Tatooine-ra, hogy ott alapítsa meg az új Jedi akadémiát, ahogy körbe néz, persze utána aztán eltemeti a 2 kardot ami rácáfol (?) erre, DE Leia kardját is oda temeti, akinek aztán vajmi kevés köze van a Lars farmhoz, ok az Alderaan-ra már nem tudja, de akár az aszteroida mezőbe is kilőhette volna így Leia "maradványai" is ott nyugodhatnának ahol felnőtt. Ellenben az elég szimbolikus tudna lenni, ha az Új Rend bölcsőjénél lennének eltemetve a Régi Rend utolsó 2 nagy mesterének a kardjai. Szerintetek?

Ez tényleg szimbolikus lenne. Nem tudom mik a szándékai Rey-nek, de ez nagyon szép volt tőle. Vajon az SW történetében elő ássák onnan azt a két kardot? Lehet, hogy a mi életünkben meg se tudjuk. :D 

 

Ami Leiát illeti, ő valóban kilóg onnan, de mivel maga a bolygó a Skywalkerek otthona, így simán belefér, hogy ott áll Luke mellett. Dramaturgiailag meg pláne.

Idézet

2. Palpatine hajómegb*szó villámai. Akkor is tetszett amikor láttam, de utólag még nagyszerűbbnek érzem, mert beugrott amikor Mestalnak válaszoltam egy idézettel Vader apánktól miszerint "Egy bolygó elpusztítása eltörpül, mindamellett amire a mindenható Erő képes" amire olyan sok példát nem láttunk sehol, így azon kívül, hogy Vader mondta, és neki elhisszük, mert elhisszük PONT :D csak úgy lógott a levegőben. Ok láthattuk, hogy azért masszívabb tárgyakat is meg tudnak emelni, mint pl egy hajó, azt is láthattuk, hogy tudnak beszélni fényévekre egymástól, de egy jó komlink is lehetővé teszi ezt és még ezek is elég messze vannak egy bolygó elpusztításától. Viszont amit Palpi ott lenyomott, hogy egy egész flottát kiherélt se perc alatt, az már azért jóval közelebb van a bolygó pusztításhoz, szerintem. Tehát az a jelenet amellett, hogy látványos még alá is támasztja Vader EP IV-es szavait.

Gyönyörűen rávilágítottál miért is jó az a jelenet. :clap: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mekkora jelenet már amikor Chewie-ék holo-játékoznak? :D A wookie nagy stratéga lett, pedig régen mindig leverték. Emlékezzünk csak Beckett aztán a droidokra. :lol:  

De az is lehet, hogy csalt :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Porg írta:

Ez Thripio filmje, erről kár lenne vitát nyitni. :)

Sosem hittem volna, hogy ezt fogom írni az aranybogárról, de imádtam minden jelenetét. C-3PO nekem sosem volt a kedvencem, az ep4-6-ban kifejezetten idegesít, az ep1-3-ban pedig talán csak azért kedvelem egy fokkal jobban, mert hatványozottan kevesebbet szerepet. Ám míg a prequel trilógia R2 szériája, a klasszikus részek mindkettejüké, addig a sequel 3PO filmjei a droidok szemszögéből. Az ep7-ben még idegesített, amikor azzal jön, hogy a piros karja miatt Han biztos nem ismeri fel, aztán tévedésből még korrigálja is Leia rangját hercegnőről tábornokra, mintha Leia abban az órában váltotta volna le a titulusát... Nonszensz volt. Az ep8-ban már egész kedveltem, volt pár jó pillanata, de az ep9 az a film, ahol C-3PO-t én kedvelem. A poénjai eltaláltak, szerepe is van és még szemtelenné is vállt. Amikor mindenki ránéz, és ő is hátrafordul, amikor mellékesen benyögi, hogy amúgy az ő memóriájában ott van a tőr szövege, amikor megjegyzi, hogy bár nem kérdezték, de ő is jól van, vagy, amikor mondja, hogy irónia, hogy akkor nem tud megszólalni, amikor végre beszélnie kell, az mind nagy poén. És a szívem akkor dobbant először nagyot, amikor mondja, hogy utoljára végignéz a barátain. Ezt annak ellenére szívszorítónak tartottam, hogy a trailerben már láttam, és elhintették, hogy R2-ban van biztonsági mentés, vagyis biztos voltam, hogy 3PO nem vész oda újra, mint az ep3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sosem hittem volna, hogy ezt fogom írni az aranybogárról, de imádtam minden jelenetét.

Nekem volt pár, ami inkább kínos volt, de összességében én is úgy érzem, hogy ebben a filmben kedveltem leginkább. :)

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amikor mindenki ránéz, és ő is hátrafordul, amikor mellékesen benyögi, hogy amúgy az ő memóriájában ott van a tőr szövege, amikor megjegyzi, hogy bár nem kérdezték, de ő is jól van, vagy, amikor mondja, hogy irónia, hogy akkor nem tud megszólalni, amikor végre beszélnie kell, az mind nagy poén.

Jópofa dolgok voltak, tetszik, hogy most a személyisége nemcsak abból állt, hogy rohadt idegesítő. :D Mondjuk az érdekes, hogy mitől változott így meg... Lehet az új gazdái másképp álltak hozzá?

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

És a szívem akkor dobbant először nagyot, amikor mondja, hogy utoljára végignéz a barátain.

Ez egy gyönyörű jelenet. És azért óhatatlanul is beugrott, hogy őt még Anakin építette kisgyerekként, az első részben találkoztunk vele először. Akármennyire is idegesítő volt, de csak végigkísérte a hőseinket megannyi kaland és csodálatos élmény során. Ez a mondata pedig tényleg szívszorító volt.

34 perccel korábban, Dzséjt írta:

R2-ban van biztonsági mentés, vagyis biztos voltam, hogy 3PO nem vész oda újra, mint az ep3-ban.

És mekkora kár, hogy ezt egészet kiherélték ezzel a klisés megmentéssel... :( Nem is tudom összesen hány ilyen "meghaltam, de mégsem, mert visszatérek" jelenet volt ebben az egyetlen filmben, de bőven méltatlanul sok. Szerintem egy 3PO esetében pont simán belefért volna egy méltó búcsú. Ahogyan búcsúzunk a Sagától, úgy búcsúzunk tőle is, az ő identitásától is. Ha valakit, akkor őt nem kellett volna "visszahozni a halálból", mert azért annyira végletekig elkeserítő sem lett volna a "halála", hogy rajongók és/vagy kisgyerekek ezrei nem tudjanak aztán nyugodtan aludni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánom, hogy ha egy záróepizódban minél kevesebb szereplő "hal" meg, még ha csak egy droid memóriájáról van is szó. Az ep3 végén muszáj volt törölni a memóriáját a folytatások következetesség miatt, így az másik téma. Nekem tetszik, hogy csak annyi veszteséget kapunk,  ami elkerülhetetlen. Itt most Ben halála lett az, de az így is volt jó, nagyon megható  és szívszorító pillanatot kaptunk, ami a film egyik csúcspontja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.