Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Just now, kdani20 said:

A SDCC-n leplezik le a 3. hullámot, ami egyben az első fázis zárása is lesz.

Ilyen hamar?:o Azt hittem sokkal tovább fog tartani az első hullám. Amúgy a képregények feltöltik majd a hullámok közötti időt vagy azok is azokhoz igazodva ugrálnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Ilyen hamar?:o Azt hittem sokkal tovább fog tartani az első hullám. Amúgy a képregények feltöltik majd a hullámok közötti időt vagy azok is azokhoz igazodva ugrálnak?

Azt már az induláskor januárban mondták, hogy az első fázis 2022-ig tart. Csak eddig nem lehetett tudni, hogy januárig vagy decemberig. 

 

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezt hol olvastad?

Twitteren osztotta meg egy német csávó, aki elég jól belelát a publishing-be az eddig kiadott infói alapján. Ő osztotta meg a starwars.com cikkét azzal a szöveggel, hogy a 3. hullámot a SDCC-n leplezik le, mint az első fázis zárását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Darth Revan9! Mikorra várható az első képregény megjelenése? Erről mintha emlegettél volna valamit korábban.

Az eddigiek alapján 6 hónap. Augusztusban jön odaát, úgyhogy nálunk január-február lehet a dátum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Darth Revan9! Mikorra várható az első képregény megjelenése? Erről mintha emlegettél volna valamit korábban.

Jelen pillanatban 2022 tavaszra becsülöm.

1 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Az eddigiek alapján 6 hónap. Augusztusban jön odaát, úgyhogy nálunk január-február lehet a dátum.

Jó is lenne, ha már jövőre január-február környékén jönne. Sajnos viszont a mostani munkaanyagokat késve kapják a jogtulajtól, ezért kizártnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem, bejelentik a következő adag regényt is. Azok már nálunk 2022-ben jönnek.

Július 23 és 25 között lesz újra Comic Con, igaz, megint online lesz. Addigra kijön az Out of Shadows. Ekkor már beszélnek majd a következő hullámról, amely úgy néz ki, hogy az első fázis lezárása lesz. Eltudom képzelni, hogy valamikor decemberben már jön a következő adult, middle grade és young adult. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Július 23 és 25 között lesz újra Comic Con, igaz, megint online lesz. Addigra kijön az Out of Shadows. Ekkor már beszélnek majd a következő hullámról, amely úgy néz ki, hogy az első fázis lezárása lesz. Eltudom képzelni, hogy valamikor decemberben már jön a következő adult, middle grade és young adult. :)

Számomra egy kicsit elszomorító, hogy már a harmadik hullám végén véget ér az első fázis. Ha minden fázis csak három hullámból fog állni, akkor még az is lehet, hogy 2023 végére, vagy 2024-re befejezik. Ez még az általam jósolt 2025-nél is korábban lenne.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Számomra egy kicsit elszomorító, hogy már a harmadik hullám végén véget ér az első fázis. Ha minden fázis csak három hullámból fog állni, akkor még az is lehet, hogy 2023 végére, vagy 2024-re befejezik. Ez még az általam jósolt 2025-nél is korábban lenne.

No para. Volt egy kérdés, miszerint meg tudják-e mondani, melyik fázishoz mennyi hullám lesz. Soule erre azt mondta, hogy ezt nem mondhatja el. Persze lehet, csak nagyon optimista vagyok, de szerintem nem csak 3 hullám lesz a többi fázishoz. Ez csak a bevezetés, ráadásul a vártnál jobban teljesítenek a kötetek. Nem hiszem, hogy hamar le akarják majd zárni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, kdani20 írta:

No para. Volt egy kérdés, miszerint meg tudják-e mondani, melyik fázishoz mennyi hullám lesz. Soule erre azt mondta, hogy ezt nem mondhatja el. Persze lehet, csak nagyon optimista vagyok, de szerintem nem csak 3 hullám lesz a többi fázishoz. Ez csak a bevezetés, ráadásul a vártnál jobban teljesítenek a kötetek. Nem hiszem, hogy hamar le akarják majd zárni.

Én is abban bízok, hogy nem fogják 3 hullámmal lerendezni a másik két fázist. Mivel még az év elején belefutottam spoilerbe, amely különösen az első fázist spoilerezte el nekem, ezért valamennyire értem, miért csak 3 hullámot kapunk az első fázisban. De szerintem a másik kettő nagyobb volumenű lesz. Mondjuk Cavan azt mondta, hogy a napokban beszélték meg a 3. fázis végét(!), szóval kitudja, miképpen dolgoznak ott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mondjuk Cavan azt mondta, hogy a napokban beszélték meg a 3. fázis végét(!), szóval kitudja, miképpen dolgoznak ott. :)

De azt nem árulták el, hogy mennyi történetvázat dolgoztak ki a LotJ és a 3. fázis utolsó megjelenése közé :)

lehet, hogy 6 hullámra elegendőt, lehet, hogy 12re vagy 20ra is elegendőt.

Az mindenesetre szimpatikus, hogy kidolgozták a történet fő-ívét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, kdani20 írta:

De azt nem árulták el, hogy mennyi történetvázat dolgoztak ki a LotJ és a 3. fázis utolsó megjelenése közé :)

lehet, hogy 6 hullámra elegendőt, lehet, hogy 12re vagy 20ra is elegendőt.

Az mindenesetre szimpatikus, hogy kidolgozták a történet fő-ívét.

Igen, örülök is neki, hogy kidolgozták az ívet. Ezt hangoztatta is Cavan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na saját spekuláció:

Most kezdődött el a 2. hullám, és a képregényeknél is most kezdődött a The Heart of the Drengir. 3 részes lesz, hiszen szeptemberben már érkezik a The Shadow of the Nihil történetszál. Ha azt is 3 részesnek veszem, akkor novemberben véget ér a történet.

 

Ezzel el is jutunk decemberhez, amikor is szvsz. elfog kezdődni a 3. hullám, amellyel véget ér az első fázis. Hogy meddig fog menni? Nagyjából egy 5 hónapot hozzá kell adni, szóval tippre valamikor a jövő évi Celebration körül talán már elkezdődik a 2. fázis. Szóval a Celebration már ezért (is) izgalmas lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most egy csomót haladtam a High Republicos kiadványokkal és azt kell mondjam, hogy a különféle történetek sokkal jobban össze vannak fonódva mint ahogy azaz elején látszott. Most már egyértelmű, hogy azért a teljes élményért tényleg minél több dolgot el kell olvasni. A fő képregény-sorozat például nagyon sokat hozzáteszi a Rising Stormhoz. Nem arról van szó hogy a képregény nélkül érthetetlen, de aki olvasta a képregényeket az azért nagy pluszt kap a regényhez.

De ami nagyon meglepett, hogy például a gyerekeknek készült High Republic Adventures legutóbbi száma végén láttunk valami olyasmit ami baromi fontos a fősorozat szempontjából és amit biztos hogy mindenki látni szeretne, aki olvasta a Jedik Fényét.

Mindenesetre óriási élmény igy egymással párhuzamosan olvasgatni őket. Nem tudom hogy sikerült igy összehozni, de egyelőre az összes HR-es sztori remek. A Test of Courage kicsit kilóg mert az csak simán oké volt meg némelyik képregény számnak lehetne szebb a rajzolása de ennyi. Elképesztő ez a projekt. Pláne hogy most falom a Rising Stormot, aminek még csak az elején vagyok (a kb. 15 órás audiobookból eddig úgy két és fél órát hallgattam meg), de már most látszik, hogy a Jedik fényéhez hasonlóan egy instant klasszikusról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Most egy csomót haladtam a High Republicos kiadványokkal és azt kell mondjam, hogy a különféle történetek sokkal jobban össze vannak fonódva mint ahogy azaz elején látszott. Most már egyértelmű, hogy azért a teljes élményért tényleg minél több dolgot el kell olvasni. A fő képregény-sorozat például nagyon sokat hozzáteszi a Rising Stormhoz. Nem arról van szó hogy a képregény nélkül érthetetlen, de aki olvasta a képregényeket az azért nagy pluszt kap a regényhez.

De ami nagyon meglepett, hogy például a gyerekeknek készült High Republic Adventures legutóbbi száma végén láttunk valami olyasmit ami baromi fontos a fősorozat szempontjából és amit biztos hogy mindenki látni szeretne, aki olvasta a Jedik Fényét.

Mindenesetre óriási élmény igy egymással párhuzamosan olvasgatni őket. Nem tudom hogy sikerült igy összehozni, de egyelőre az összes HR-es sztori remek. A Test of Courage kicsit kilóg mert az csak simán oké volt meg némelyik képregény számnak lehetne szebb a rajzolása de ennyi. Elképesztő ez a projekt. Pláne hogy most falom a Rising Stormot, aminek még csak az elején vagyok (a kb. 15 órás audiobookból eddig úgy két és fél órát hallgattam meg), de már most látszik, hogy a Jedik fényéhez hasonlóan egy instant klasszikusról van szó.

A The High Republic Adventures-ben mi volt ez a bizonyos dolog,  ami fontos a fősorozat szempontjából? Nem mertem végigolvasni mindig minden véleményt, nehogy spoilerbe fussak, de muszáj lesz több dolgot tudnom, ha indítványozni akarom a minél több THR kiadvány kiadását a kiadómnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A The High Republic Adventures-ben mi volt ez a bizonyos dolog,  ami fontos a fősorozat szempontjából? Nem mertem végigolvasni mindig minden véleményt, nehogy spoilerbe fussak, de muszáj lesz több dolgot tudnom, ha indítványozni akarom a minél több THR kiadvány kiadását a kiadómnál.

Míg a Marvel széria inkább a drengirekkel foglalkozik, addig az Adventures széria a másik csoportra, a nihilekre fókuszál, ott is Marchion karaktere az, aki egy küldetést teljesít. Ez a küldetés a The Rising Stormban csúcsosodik ki, különösen a könyv végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A The High Republic Adventures-ben mi volt ez a bizonyos dolog,  ami fontos a fősorozat szempontjából? Nem mertem végigolvasni mindig minden véleményt, nehogy spoilerbe fussak, de muszáj lesz több dolgot tudnom, ha indítványozni akarom a minél több THR kiadvány kiadását a kiadómnál.

Összességében ahogy Bence írja az Adventures a Nihilt fejti ki jobban. Annyira, hogy itt láttjuk először a vezetőjük Marchion Ro arcát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok,

Ahogy ígértem, kerestem alternatív lehetőséget a novellafordításokat illetően.

Indítottam egy blogot, ahova hamarosan felpakolom majd az elkészült novellákat. Eléggé gyerekcipőben jár még a dolog, de majd kiforrja magát. :)

Szívesen veszem, ha benéztek. Köszi.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, kdani20 said:

Sziasztok,

Ahogy ígértem, kerestem alternatív lehetőséget a novellafordításokat illetően.

Indítottam egy blogot, ahova hamarosan felpakolom majd az elkészült novellákat. Eléggé gyerekcipőben jár még a dolog, de majd kiforrja magát. :)

Szívesen veszem, ha benéztek. Köszi.

Remek ötlet, olvasni fogom a novellákat ahogy időm engedi és kedvem.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Sziasztok,

Ahogy ígértem, kerestem alternatív lehetőséget a novellafordításokat illetően.

Indítottam egy blogot, ahova hamarosan felpakolom majd az elkészült novellákat. Eléggé gyerekcipőben jár még a dolog, de majd kiforrja magát. :)

Szívesen veszem, ha benéztek. Köszi.

Én már el is olvastam az első fordítást, jó lett! :) Angolul is menne, de ha így "házhoz hozod", annál nincs jobb. :) Köszi szépen! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.