Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Jó, hogy nyáron már két Köztársaság Fénykora regény olvasható lesz magyarul. A Test of Courage még sehol sincs a Kolibrinél. Kár volt a Kolibrinek ragaszkodnia ahhoz, hogy újraindítja a kánon junior regényeket. A Szukits kiadó ki tudta volna hozni nyárra a Test of Courage-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HR képregények csúszása okozta "gap" a regényekkel mennyiben hat ki az érthetőségre? Egyelőre már két regény is a kanyarban van, és ha esetleg van közöttük képregény ami fontos lenne a folytonosság szempontjából, annak nem örülnék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, itt is van egy hierarchiarendszer. A Del Rey könyvek az elsődlegesek (LotJ és ItD) ezek után jön minden más. A képregények sokkal inkább elmélyítik mindazt, amit a könyvek bemutatnak. Illetve amolyan összekötőkapcsot alkotnak a megjelenő könyvekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezért is kezdtem bele angolul a könyvekbe. SW képregényeket eddig is angolul olvastam, naná hogy a High Republcot is elkezdtem. Viszont nem értettem 1-2 dolgot, elspoilerezni meg nem akartam hogy utánaolvasok, így inkább elolvastam angolul a könyveket, aztán majd újra elfogom magyarul :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, NorbiLordi said:

Kicsit inkább fordítva igaz, a könyveket kell ismerni a képregényhez

Nekem nagy problémám nem volt a képregény érthetőségével, amikor elkezdtem olvasni. Pedig akkor még nem kezdtem bele a Light of the Jedi-ba angolul. Mondjuk úgy teljes az élmény tényleg, hogyha az ember olvassa az összes High Republic művet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarosan indul A Köztársaság Fénykora projekt nálunk is.
Pár dolog eszembe jutott az új korszakkal kapcsolatban.
Először sokan kérdezik, hogy miért nem a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborúi jönnek? Nekem az jutott eszembe, hogy A Köztársaság Fénykora egy teszt. Megnézik, hogy egy ilyen összetett, kidolgozott projektre van-e igény, melyet regényekkel és képregényekkel indítanak, majd jön egy élszereplős tv-sorozat is. Ha jól teljesítenek a regények, képregények és a tv-sorozat nézettsége is megfelelő lesz, akkor elindulhat a jövőben a Régi Köztársaság is. Miért is kell ezt tesztelni? A Régi Köztársaság kora több ezer évvel a Skywalker filmek előtt található. Bár én magam is tűkön ülve várnám a kedvenc korszakomban játszódó filmek, tv-sorozatok, regények, képregények garmadáját, igazat kell adnom bizonyos véleményeknek. E vélemények szerint a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborúinak története nem biztos, hogy érdekelné a szélesebb közönséget. Ebben a korban nincs egyetlen ismertebb szereplő sem, mindenki új arc lenne. A magrajongókat biztosan érdekelné, de több ismerősöm szerint is egy Star Wars film bevételének tetemes részét a rajongókon kívüli, úgynevezett átlagnéző csoport adja.
Így, azt valószínűsítem, hogy először a regényekkel, képregényekkel, majd a TV-sorozattal behoznak egy új korszakot. Ha kellően népszerű, akkor elmennek majd a Régi Köztársaságba is, ha meg nem, akkor nem lesz Régi Köztársaság, max csak regényekben, képregényekben, de ez is talán csak a 20-as évek második felétől, vagy még később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben lehet valami. Szerintem az is közrejátszott a High Republic elindításában, hogy fel akartak építeni egy olyan korszakot, ami nem volt még a Legendsben sem. Így teljesen új élményt tudtak adni a rajongóknak, plusz az értelmetlen prekoncepciók számát is csökkentették ezzel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor az is közrejátszódhatott, hogy a filmeket így megritkították. A 2023-as film a folytatás-trilógiához fog kötődni. A következő meg 2025-ben jön, ami ki tudja mi lesz. Talán ki akarják várni, hogy a Köztársaság Fénykora hogy teljesít, milyenek a reakciók?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a képregény első számának eladási adataiból tudok következtetést levonni, de az alapján biztos siker lesz a korszak. Dominálni fogja majd hosszú ideig a Star Wars kiadásokat, aminek én nagyon örülök. Végre egy teljesen új, és friss korszak, új karakterekkel és egy remek írógárdával. Megmondom őszintén, eddig érdekesebb egy békés korszakban, olvasni egy katasztrófahelyzetről, mint háborúkról. De szépen hintik el a múlttal kapcsolatban is az infókat, itt nem spoilereznék különösebben. Akit érdekel az olvassa el az eddig megjelent Marvel képregény számait.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ebben a korban nincs egyetlen ismertebb szereplő sem, mindenki új arc lenne. A magrajongókat biztosan érdekelné, de több ismerősöm szerint is egy Star Wars film bevételének tetemes részét a rajongókon kívüli, úgynevezett átlagnéző csoport adja.

Szerintem az átlagnézők közül kevesen olvasnak regényeket/képregényeket, így a HR esetleges sikerességét/sikertelenségét nem tudom, mennyire lehetne kivetíteni az ő érdeklődésükre.

Azért bízom benne, hogy az átlagnézőket sem csak az ötödik lázadó-birodalmi konfliktus, X-szárnyúak és TIE-vadászok csatája, vagy Leia hercegnő, Darth Vader meg Chewbacca nyolcvanadik kalandja mozgatja meg. Ilyen alapon szegényes jövője lenne a Star Warsnak, hiszen sosem rugaszkodhatnának el a jól ismert elemektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Bomarr said:

A felsoroltakon a Mandalori szerintem már túlmutat, úgyhogy erre már megvan a válasz: az átlagnézőt nem csak a felsoroltak érdeklik.

Karaktereken kívül nem igazán mutat túl nagyon másban. A korszak még mindig közel van az OT-hoz, és látványelemeiben is azt tükrözi vissza. Viszont szerintem ha szép lassan elkezdenek távolodni a Skywalker SAGA-tól, akkor az átlagnézőnek is lehet majd új karaktereket, korszakokat és dizájnokat mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem az átlagnézők közül kevesen olvasnak regényeket/képregényeket, így a HR esetleges sikerességét/sikertelenségét nem tudom, mennyire lehetne kivetíteni az ő érdeklődésükre.

Azért bízom benne, hogy az átlagnézőket sem csak az ötödik lázadó-birodalmi konfliktus, X-szárnyúak és TIE-vadászok csatája, vagy Leia hercegnő, Darth Vader meg Chewbacca nyolcvanadik kalandja mozgatja meg. Ilyen alapon szegényes jövője lenne a Star Warsnak, hiszen sosem rugaszkodhatnának el a jól ismert elemektől.

A Köztársaság Fénykora újít valamiben. Egy korszakot először regények és képregények mutatnak be, majd utána jön az első mozgóképes alkotás. Ez is lehet egy teszt: milyen az, ha egy korszakot regényekkel, képregényekkel indítunk, majd később jön a mozgóképes?

Egyébként szívem mélyén én is remélem, hogy az átlagnézők között is rengetegen vannak, akik vevők lennének új hősökre és új időkre. Ha mégse, akkor sajnos nem lesz soha az életben Régi Köztársaság film.

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Karaktereken kívül nem igazán mutat túl nagyon másban. A korszak még mindig közel van az OT-hoz, és látványelemeiben is azt tükrözi vissza. Viszont szerintem ha szép lassan elkezdenek távolodni a Skywalker SAGA-tól, akkor az átlagnézőnek is lehet majd új karaktereket, korszakokat és dizájnokat mutatni.

Lehet, hogy a távolodást kisebb léptékben kezdik. Először csak új hősökkel viszonylag ismerős időszakban. Már a Lázadók is elindította ezt, A mandalori pedig folytatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Darth Revan9 said:

Lehet, hogy a távolodást kisebb léptékben kezdik. Először csak új hősökkel viszonylag ismerős időszakban. Már a Lázadók is elindította ezt, A mandalori pedig folytatja.

Én is ezt érzem. A Lucasfilm eddig jól csinálja. Remélem sikeres lesz a Köztársaság Fénykora sikeres lesz, mert még az olyan mellékesebb művek, mint Daniel José Older, High Republic: Adventures képregénye is jól van megírva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Iqvi írta:

Karaktereken kívül nem igazán mutat túl nagyon másban.

Már hogyne mutatna mást. A főszereplő nem jedi lovag, a főszál független az OT szereplőitől, egymással küzdő lázadókat és birodalmiakat szinte nem is látunk. Olyan sztori-elemeket hozott be a mainstream SW-be amiket eddig csak a fanok ismertek. Lásd Ahsoka, Mandalore stb. Az hogy desingban hasonló: hát designban a High Republic is hasonló az eddig ismert SW-hez.

Szóval a Mandalori igenis megmutatta hogy nem kell nagyon kötődni az OT-hez ahhoz hogy az embereket érdekelje egy SW sztori. Hisz egy eddig sose látott Mandalori kalandjai lekötötték őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Már hogyne mutatna mást. A főszereplő nem jedi lovag, a főszál független az OT szereplőitől, egymással küzdő lázadókat és birodalmiakat szinte nem is látunk. Olyan sztori-elemeket hozott be a mainstream SW-be amiket eddig csak a fanok ismertek. Lásd Ahsoka, Mandalore stb. Az hogy desingban hasonló: hát designban a High Republic is hasonló az eddig ismert SW-hez.

Szóval a Mandalori igenis megmutatta hogy nem kell nagyon kötődni az OT-hez ahhoz hogy az embereket érdekelje egy SW sztori. Hisz egy eddig sose látott Mandalori kalandjai lekötötték őket.

Kérdés az, hogy ez működik-e hosszabb távon A Köztársaság Fénykorának Jedi karaktereivel. Illetve működni fog-e a Régi Köztársaság Jedi-Sith szereplőivel is majd? Remélem, igen.

Din Djarin esete. Ő egy "Boba Fett típusú hős. Bepáncélozott, maszkos, menő badass figura. Olyan mint a két Fett. Valahogy azt vettem észre, hogy ez a típus alapból menő. Ráadásul nem sötét bőrű és nem nő. Azért megnézném, ha Din nő lenne, vagy ha fekete lenne, akkor is ilyen népszerű lenne? Vagy, ha nem lenne teljesen bepáncélozva maszkkal a fején?

A Köztársaság Fénykora karakterei közül már most megy a nagy fikázás Keeve Trennis, Avar Kriss, vagy éppen Burryaga Agaburry miatt.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy Din egy korábbi karaktertípust testesít meg, melyet begyepesedett agyú első generációsok is imádnak, de a fentebb említett karakterek nem tartoznak - sajnos - a nagyon populáris alakok közé.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az EP1-hez közelebbi Régi Köztársaság mindig is jobban érdekelt, mint a nagyon távoli, sokezer évvel ezelőtti történések. Utóbbi a Legends-ben jóval inkább előtérbe volt helyezve, gondolom a biztonságos időbeli távolság végett. Örülök, hogy a Disney alatt megtörtént a koncepcióváltás. Igazából jó lenne részletesen megismerni azt a bonyolult, több komponensű folyamatot, ami elvezetett a Baljóshoz. A High Republic és a majdani The Acolyte erre remélhetőleg kiváló táptalaj lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Engem az EP1-hez közelebbi Régi Köztársaság mindig is jobban érdekelt, mint a nagyon távoli, sokezer évvel ezelőtti történések. Utóbbi a Legends-ben jóval inkább előtérbe volt helyezve, gondolom a biztonságos időbeli távolság végett. Örülök, hogy a Disney alatt megtörtént a koncepcióváltás. Igazából jó lenne részletesen megismerni azt a bonyolult, több komponensű folyamatot, ami elvezetett a Baljóshoz. A High Republic és a majdani The Acolyte erre remélhetőleg kiváló táptalaj lesz.

Én is erre számítok, hogy a High Republic vége valamilyen formában kapcsolódni fog már az előzménytrilógiához. A Rebels-el kapcsolatban sem gondoltuk annak idején, hogy milyen megkerülhetetlen és nagyszabású eleme lesz a kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A High Republic első fázisának 2. felvonása:

 

- The High Republic #6 (Június 2.)

- Star Wars: Insider #203: Hidden Danger - part 1. (Június 8.)

- The Rising Storm - Del Rey regény (Június 28.)

- Race to Crashpoint Tower - Middle Grade regény (Június 29.)

- The High Republic Adventures #6. (Július 7.)

- Out of the Shadows - YA regény (Július 22.)

- Tempest Runner - Audiobook (Augusztus 31.)

- The Edge of Balance - manga (Szeptember 7.)

- Showdown at the Fair - storybook (Október 5.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Insiderben megjelenő Rejtett Veszély rövid történet szinopszisa. 

 

A Valon tartandó Köztársasági Vásárra készülődve, az Agráriumi és Agrikulturális szövetség a Csillagfény űrállomáson tartja meg az éves mag bank konferenciáját. Ez egy lehetőség az agrikultúrális szakértőknek, hogy a fejlett növénytermesztési technológiákról és a fenntarthatóságról tanácskozzanak. Velko Jahen adminisztrátor és a Csillagfény biztonsági főnöke, Ghal Tarpfen stresszesen dolgoznak azon, hogy szavatolják a konferencia biztonságát, hogy minden gond nélkül történjen meg. A párosnak pedig a határaikat feszegetve kell dolgoznia amikor a drengirek színrelépnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Köztársasági Vásárra

Amúgy nem lenne jobb Köztársasági Ünnepségre fordítani? Tudom, a Fair vásárt jelent - ha a Google fordítót nézzük - de mivel egy ünnepségről van szó, így mindenképpen szebben hangzik a Köztársasági Ünnepség. :D

 

Amúgy látom már az irányt, hogy hogyan haladnak. Az első menet a Nagy Katasztrófáról és a következményeiről szólt, ez az Ünnepségről és annak következményeiről, szépen lassan kitárulkozik a korszak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már konzisztensen megmaradok ennél, ha már a Rising Storm szinopszisában is ezt használtam.:D 

3 minutes ago, Bence1997 said:

Amúgy látom már az irányt, hogy hogyan haladnak. Az első menet a Nagy Katasztrófáról és a következményeiről szólt, ez az Ünnepségről és annak következményeiről, szépen lassan kitárulkozik a korszak. :)

Igen igen, érdekes lesz majd olvasni róla. Tuti hogy egy ehhez hasonló nagy és központi dolog fog kötődni a High Republic második fázisához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.