Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Nekem nagyon tetszik a THR-ban, hogy átgondolt koncepció szerint haladnak. Régen nagyon imádtam a Régi Köztársaság korát. Most egy moly-kihívás miatt elővettem a régi regényeket, de komolyan mondom, hogy a kánon fényében nem igazán tetszenek. Eltúlzott cselekmények, karakterek. Ráadásul a KotOR teljesen random vágott bele a korszakba, és közismert, hogy a KotOR II írói úgy írták a folytatás történetét, hogy nem ismerték az előzményeket. Ez most elképzelhetetlennek tűnik. És ez engem nagyon megnyugtat. És biztosan lesz kánon-TOR is. De óvatosan, ésszel építkeznek. Ahogy tették ezt már a THR-rel is a Dooku könyv óta. Meg hát ott vannak a Sith nagyurak neve a Skywalker korából. A Solo Exar Kun nevét kanonizálta. Jó lesz ez majd.

 

De ha belegondoltok mennyi gyűlöletet kap most a THR a Disney-ellenes yt-videósoktól, mondván hogy inkább TOR lenne, a kánon-TOR ugyanezt kapná, mert "az EU-s jobb volt". De megpróbálták először azt az érát feltölteni, amihez korábban még soha senki nem nyúlt. És akik olvassák is a tartalmakat, azok azért túlnyomó többségében kedvelik, amiket olvasnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, kdani20 said:

A Solo Exar Kun nevét kanonizálta

Hivatalosan nem, a Képes Útmutatóban nincs benne a neve csak az Art könyvben, az meg nem számít. 

 

4 minutes ago, kdani20 said:

De ha belegondoltok mennyi gyűlöletet kap most a THR a Disney-ellenes yt-videósoktól, mondván hogy inkább TOR lenne, a kánon-TOR ugyanezt kapná, mert "az EU-s jobb volt". De megpróbálták először azt az érát feltölteni, amihez korábban még soha senki nem nyúlt. És akik olvassák is a tartalmakat, azok azért túlnyomó többségében kedvelik, amiket olvasnak. 

Az idő majd elhozza a győzelmünket a haterek felett. Idővel a miénk lesz, a győzelem.:palpatine:

 

5 minutes ago, kdani20 said:

Eltúlzott cselekmények, karakterek.

Neekm az overpowered karakterek se tetszenek mint Malgus vagy Vitiate. De úgy az egész legends Old Republic korról az a véleményem, hogy gyakran nagy túlzásokba esett, és dizájn terén se mutatott újat a Skywalker korszakhoz képest. A High Republic ezzel szemben máris sok új dolgot hoz be a 200-éves időugrás ellenére. Persze vannak olyan dolgok, mint az YT-1300-as, vagy a köztársasági orvosi fregatt, amik a SAGA idején is jelen voltak, de ezek azért jók mert összekapcsolják annak az időszakával. 

 

9 minutes ago, kdani20 said:

biztosan lesz kánon-TOR is.

Ahogy te is mondtad, sok minden már el van hintve. Szerintem háttérmunkák már lehet hogy zajlanak, a High Republic is évekig készült. Tutira veszem, hogy a kánon TOR-hoz is a legjobv embereit fogja elővenni a Lucasfilm, és előre kidolgozott lesz a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Nekem nagyon tetszik a THR-ban, hogy átgondolt koncepció szerint haladnak. Régen nagyon imádtam a Régi Köztársaság korát. Most egy moly-kihívás miatt elővettem a régi regényeket, de komolyan mondom, hogy a kánon fényében nem igazán tetszenek. Eltúlzott cselekmények, karakterek. Ráadásul a KotOR teljesen random vágott bele a korszakba, és közismert, hogy a KotOR II írói úgy írták a folytatás történetét, hogy nem ismerték az előzményeket. Ez most elképzelhetetlennek tűnik. És ez engem nagyon megnyugtat. És biztosan lesz kánon-TOR is. De óvatosan, ésszel építkeznek. Ahogy tették ezt már a THR-rel is a Dooku könyv óta. Meg hát ott vannak a Sith nagyurak neve a Skywalker korából. A Solo Exar Kun nevét kanonizálta. Jó lesz ez majd.

 

De ha belegondoltok mennyi gyűlöletet kap most a THR a Disney-ellenes yt-videósoktól, mondván hogy inkább TOR lenne, a kánon-TOR ugyanezt kapná, mert "az EU-s jobb volt". De megpróbálták először azt az érát feltölteni, amihez korábban még soha senki nem nyúlt. És akik olvassák is a tartalmakat, azok azért túlnyomó többségében kedvelik, amiket olvasnak. 

Attól még, hogy a régi Kotor, Tor pártiak közül többen is erősen dobálják a sarat, szerintem még nem e miatt kell utálni ezeket. Én magam a mai napig nagyon kedvelem azon időszak történeteit a Legendákban, ez lett a kedvenc korszakom. A Köztársaság Fénykorát is nagyon várom. Úgy látszik nekem elég, ha fénykardforgató Jediket, Sitheket, vagy egyéb Erő-használókat dobnak be a sztoriba.:lol:

Egyébként, ha a Kotor első két játékának történetét tényleg így dobták össze, akkor minden elismerésem az alkotóknak, mert zsenálisak lettek. Ezek szerint nem csak nagyon nagy építkezésekkel, vagy nagyon nagy előrelátással lehet kiváló darabokat alkotni. Erre nekem jó példa Az utolsó Jedik és a Skywalker kora is, ezeknél sem láttak előre mindent, mégis számomra üdítően kiválóak lettek.

 

 

 

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Hivatalosan nem, a Képes Útmutatóban nincs benne a neve csak az Art könyvben, az meg nem számít. 

 

Az idő majd elhozza a győzelmünket a haterek felett. Idővel a miénk lesz, a győzelem.:palpatine:

 

Neekm az overpowered karakterek se tetszenek mint Malgus vagy Vitiate. De úgy az egész legends Old Republic korról az a véleményem, hogy gyakran nagy túlzásokba esett, és dizájn terén se mutatott újat a Skywalker korszakhoz képest. A High Republic ezzel szemben máris sok új dolgot hoz be a 200-éves időugrás ellenére. Persze vannak olyan dolgok, mint az YT-1300-as, vagy a köztársasági orvosi fregatt, amik a SAGA idején is jelen voltak, de ezek azért jók mert összekapcsolják annak az időszakával. 

 

Ahogy te is mondtad, sok minden már el van hintve. Szerintem háttérmunkák már lehet hogy zajlanak, a High Republic is évekig készült. Tutira veszem, hogy a kánon TOR-hoz is a legjobv embereit fogja elővenni a Lucasfilm, és előre kidolgozott lesz a történet.

Nekem nincs bajom az overpowered karakterekkel. Rey-t is imádtam a folytatás-trilógiában. (Ki tudja, talán pont ezért?) Vitiage és a feltámadt Sidious között is van jelentős közös vonás (azonkívül, hogy Sithek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 04. 12. - 19:17, Iqvi írta:

Hivatalosan nem, a Képes Útmutatóban nincs benne a neve csak az Art könyvben, az meg nem számít

Mondjuk erre nem emlékeztem.

2021. 04. 12. - 19:17, Iqvi írta:

Az idő majd elhozza a győzelmünket a haterek felett. Idővel a miénk lesz, a győzelem.

Remélem úgy lesz, ahogy mondod.

2021. 04. 12. - 19:17, Iqvi írta:

Neekm az overpowered karakterek se tetszenek mint Malgus vagy Vitiate. De úgy az egész legends Old Republic korról az a véleményem, hogy gyakran nagy túlzásokba esett, és dizájn terén se mutatott újat a Skywalker korszakhoz képest.

Szívemből beszélsz. Vitiate-tel az élen. Na, ha valami, az ő karaktere szerintem egyértelműen túl lett tolva. Számomra legalábbis.

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Úgy látszik nekem elég, ha fénykardforgató Jediket, Sitheket, vagy egyéb Erő-használókat dobnak be a sztoriba

Ez amúgy fájdalmasan hiányzott eddig a kánon regényeket illetően. Nem nagyon voltak Jedis sztorik. Utóbbi időben jött a Mester és tanítványa, meg a Dooku, aztán ki is fújt. Úgyhogy már csak ezért is várom ezeket a történeteket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Jedis sztorik, akkor ajánlom a Sötét Templom képregényt is. Bár az nem High Republic éra, hanem csak pre-TPM, de szerintem megéri elolvasni. A Ziro igen jó kritikát közölt róla, én elő is rendeltem.

4 minutes ago, kdani20 said:

Remélem úgy lesz, ahogy mondod.

Ha a rajongói közösségek összefognának, akkor biztosan halkabbak lennének a haterek. 

 

5 minutes ago, kdani20 said:

Mondjuk erre nem emlékeztem

Nem most volt az igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Mondjuk erre nem emlékeztem.

Remélem úgy lesz, ahogy mondod.

Szívemből beszélsz. Vitiate-tel az élen. Na, ha valami, az ő karaktere szerintem egyértelműen túl lett tolva. Számomra legalábbis.

Ez amúgy fájdalmasan hiányzott eddig a kánon regényeket illetően. Nem nagyon voltak Jedis sztorik. Utóbbi időben jött a Mester és tanítványa, meg a Dooku, aztán ki is fújt. Úgyhogy már csak ezért is várom ezeket a történeteket. :D

Igen, nekem is nagyon hiányoztak a Jedis sztorik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egy rossz hír így estére. A Köztársaság Fénykora projekt részeként beharangozott graphic novel a The Monster of Temple Peak az IDW gondozásában, mint THR: Adventures képregény fog megjelenni, 4 füzetre bontva. Ergó ennek búcsút inthetünk magyarul...

de talán a manga még beleférhet egyszer. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk, megpróbálom rávenni a kiadót, hogy az IDW-s THR Adventurers is jöjjön, de jelenleg csekély esélyt látok rá. Habár tényleg jó lenne a második felnőtt regény miatt. Azt tudom tanácsolni, hogy aki akarja olvasni az egyéb THR kiadványokat is az írogasson sűrűn a Jedi Könyvtár facebook oldalnak, ha azt látják, hogy nagy az igény, akkor még belemehetnek. Remélem, hogy a Jedik Fénye és a Fenyegető sötétség szépen fognak tarolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érkeznek a novellák gyűjteményes kötetben. Decemberben jelenik meg a vol. 1.

Edit: egyelőre annyira friss a dolog, hogy redditen kívül nem is láttam máshol.

De az előző ilyen félig kánon-félig EU gyűjteményt a Titan Comics adta ki, úgyhogy vélhetően ezt is ők fogják.

received_294788812139367.jpeg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha már a Bad Batch-nél előforduló hibáknál tartunk. Charles Soule és Claudia Gray írásaiban is volt hiba. Két olyan karakter is szerepelt, akiket az egyik könyvben férfiként írtak le, a következőben pedig nőként hivatkoztak rá. És fordítva is előfordult. A magyar kiadásban szerencsére ez nem lesz benne, úgy tudom a szerkesztőségnél kiszúrták a hibákat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, a Bad Batch-nél átírás történt, Viszont az is elég gáz, hogy x karakter egyik könyvben férfi, a másikban nő, míg y karaker egyik könyvben nő, másikban férfi. Ilyenkor felmerül az emberben: mi a fenét csinál ez a Story Group?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Ennek pont semmi köze a Story Grouphoz. Ők nem elirásokkal foglalkoznak. Ezt a szerkesztő meg az olvasó szerkesztő kell kiszúrja.

Nem elírás volt. Mondom: adott karakter végig egyik könyvben férfi, a másikban nő. És nem értek egyet ezzel. Minden új karakernek meg kell határozni a nemét és a faját. Ezt pedig az írók tudomására kell hozni. Hülyén néz ki az, hogy Soule úgy tudja x karakter férfi, míg Gray úgy tudja, hogy nő az illető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Adampo a Jedik fényében nő, a Fenyegető sötétségben férfi. Valójában férfi. Rosason a Jedik fényében férfi, a Fenyegető sötétségben nő. Valójában nő. Shai Tennem és Estala Maru A Jedik fényében nők, holott a novellákban és a Marvel képregényben férfiak. Valójában férfiak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Ha már a Bad Batch-nél előforduló hibáknál tartunk. Charles Soule és Claudia Gray írásaiban is volt hiba. Két olyan karakter is szerepelt, akiket az egyik könyvben férfiként írtak le, a következőben pedig nőként hivatkoztak rá. És fordítva is előfordult. A magyar kiadásban szerencsére ez nem lesz benne, úgy tudom a szerkesztőségnél kiszúrták a hibákat.

 

Na ilyenkor örülök, hogy a Szukits-nál vannak a Star Wars könyvek, és nem valami random profitorientált cégnél. Nem tudom, hogy van-e még kiadó, ahol az ilyen hibákra odafigyelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy kicsit gondolkodtam az első fázison. Ugye azt mondták, hogy valamikor 2022-ben ér véget a Light of the Jedi címre keresztelt első szakasz. Tudjuk, hogy júniustól érkezik a második hullám. Emlékszem, hogy @Darth Revan9 azt mondta, az év eleji könyveken kívül (Light of the Jedi, Into the Dark, A Test of Courage) idén még számíthatunk 2 felnőtt, 2 ifjúsági és 2 middle-grade könyvre. Mivel a képregényeknél az első 5 szám tartalmazza az első történetet, a másodikról tudjuk, hogy nagyjából az is 5 részt fog lefedni. Annyi biztos, hogy októberig tart kb. a második hullám, utána nem tudunk semmit. Könnyű így kikövetkeztetni, hogy a harmadik hullám novembertől kezdődik, mind felnőtt regény és mind képregény alapján. Eltudom képzelni, hogy a jövő évi Celebration alatt elleszünk árasztva High Republicos hírekkel, pláne, hogy jövőre jön a második fázis.

 

Ha matekozni szeretnék, akkor kb. 5 hónaponként jön egy újabb hullám. Ezekszerint jövő év áprilisában kezdődik meg a 4. hullám, amely talán az első részét a történetnek le is zárja és ősszel jön a 2. fázis, a Quest of the Jedi. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Egy kicsit gondolkodtam az első fázison. Ugye azt mondták, hogy valamikor 2022-ben ér véget a Light of the Jedi címre keresztelt első szakasz. Tudjuk, hogy júniustól érkezik a második hullám. Emlékszem, hogy @Darth Revan9 azt mondta, az év eleji könyveken kívül (Light of the Jedi, Into the Dark, A Test of Courage) idén még számíthatunk 2 felnőtt, 2 ifjúsági és 2 middle-grade könyvre. Mivel a képregényeknél az első 5 szám tartalmazza az első történetet, a másodikról tudjuk, hogy nagyjából az is 5 részt fog lefedni. Annyi biztos, hogy októberig tart kb. a második hullám, utána nem tudunk semmit. Könnyű így kikövetkeztetni, hogy a harmadik hullám novembertől kezdődik, mind felnőtt regény és mind képregény alapján. Eltudom képzelni, hogy a jövő évi Celebration alatt elleszünk árasztva High Republicos hírekkel, pláne, hogy jövőre jön a második fázis.

 

Ha matekozni szeretnék, akkor kb. 5 hónaponként jön egy újabb hullám. Ezekszerint jövő év áprilisában kezdődik meg a 4. hullám, amely talán az első részét a történetnek le is zárja és ősszel jön a 2. fázis, a Quest of the Jedi. :)

Igen, ez lehet, hogy így lesz. Feltéve, hogy nem csúsznak. Azt számolgattam még, hogy kb. hány felnőtt és YA regényre számíthatunk. Szerintem e két kategóriából a három fázis alatt összesen min. 20 regény, vagy ennél is több fog megjelenni. És akkor még hol vannak a middle grade junior könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, ez lehet, hogy így lesz. Feltéve, hogy nem csúsznak. Azt számolgattam még, hogy kb. hány felnőtt és YA regényre számíthatunk. Szerintem e két kategóriából a három fázis alatt összesen min. 20 regény, vagy ennél is több fog megjelenni. És akkor még hol vannak a middle grade junior könyvek.

Én most úgy érzem, hogy az első fázisban kapjuk a legkevesebb tartalmat, értem ez alatt azt, hogy lesz 4, esetleg 5 hullámunk, feltéve persze, hogy tavasszal vagy ősszel zárul a Light of the Jedi. A Quest of the Jedi és a Trial of the Jedi fázisok szerintem nagyobb terjedelműek lesznek, eltudom képzelni, hogy 3-4 éven keresztül fog lemenni mind a két fázis, amivel kb. le is fedhetik ezt az évtizedet. Ha tartják magukat az 5 hónapos távhoz, akkor reális lehet akár a 15-20 regény/típus. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Én most úgy érzem, hogy az első fázisban kapjuk a legkevesebb tartalmat, értem ez alatt azt, hogy lesz 4, esetleg 5 hullámunk, feltéve persze, hogy tavasszal vagy ősszel zárul a Light of the Jedi. A Quest of the Jedi és a Trial of the Jedi fázisok szerintem nagyobb terjedelműek lesznek, eltudom képzelni, hogy 3-4 éven keresztül fog lemenni mind a két fázis, amivel kb. le is fedhetik ezt az évtizedet. Ha tartják magukat az 5 hónapos távhoz, akkor reális lehet akár a 15-20 regény/típus. :)

Szerintem egy ilyen verzió lehet hogy túl kockázatos lenne. Mi van ha 4-5 év múlva elkezd kopni az érdeklődés? Csak azért is végignyomják éveken keresztül? Abban biztos vagyok hogy ha lemegy a három fázis és még mindig nagy a korszak népszerűsége akkor tolják tovább az egyéb kiegészitő tartalmakat de nem hinném, hogy magát a fősorozatot ennyire hosszúra mernék tervezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.