Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem a két képből max az alsón lévők lehetnek majd Namelessek. A felsőn lehet csak egy sima szörny is, mivel az a szörnyvadász karakteréről fog szólni.

Most hogy mondod, igazad lehet. :D

 

Amúgy ha már túl vagyok a LotJ egyharmadán, csak ennyit mondok: ezekkel a karakterekkel... ebben a korban... egy animációs sorozat... vagy egy élőszereplős... AZONNAL! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na, ha minden igaz, akkor eddig 3 ellenséget tudunk ebben a korszakban:

- A nihilek (3 nagy csoportjuk van, minden csoportnak van egy vezetője, továbbá van az ún. Eye of the Nihil titulus, amit jelenleg Marchion Ro képvisel.)

- A drengirek (ezek növényféle szörnyek, akik veszélyeztetik majd a Galaxist. A hétfői live-ban eléggé úgy beszéltek róluk, mintha ők is a sötét oldalhoz tartoznának.)

- Nameless (az eddigi videókban/képeken lehet látni ilyen világító szemű lényeket a háttérben. Csak nem ők a névtelenek? :hmm:)

Ez a Nameless csoport. Szerintem ők lesznek azok az ellenfelek, akiket Sith istenségféléknek, vagy a mortisiakhoz hasonlónak írtak le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Attól függ, hogy külföldön mikor fog kijönni a TPB. Ha júniusra kijön, akkor még karácsonyra meglehet nekünk is. Persze, én is a jövő évben hiszek.

Így van. De még a júniuson is rezeg a léc. Meg attól is függ, hogy időben megkapják-e az anyagot. Sajnos az utóbbi időben a Disney elég későn adja meg őket a partnereknek. Ennyit arról, hogy mennyire fontos nekik a kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejtsünk szót a cikkről, amit a ziro.hu készített a Kolibrivel. Itt beszámoltak a terveikről is. Nagyon sok könyv mellett szóba került A Test of Courage is.

Nézzük a dolgok jó oldalát. Mivel kijelentették, hogy szeretnék kiadni, bár még semmi sem biztos, és folynak az egyeztetések, ezért biztosra vehető, hogy ez a regény megjelenik nálunk. Vagy a Kolibri adja ki, vagy a Szukits. Ez a jövőben derül ki.

Nézzük a negatívumokat. Mi történik, ha a Köztársaság Fénykora regények nem egy helyen lesznek?

1. Eltérések lesznek a fordításokban. Ami a Szukitsnál így lesz lefordítva, az a Kolibrinél máshogy.  Ez előre borítékolható.

2. Ez nem biztos, hogy bekövetkezik, de megtörténhet. A Kolibri megcsúszhat a THR regényeivel a jövőben. Pl. A Test of Courage megjelenésével késlekedni fognak, mondjuk azért, mert az egyik képeskönyvet, vagy enciklopédiát inkább ki akarják hozni. Azt tudjuk már, hogy az Out of the Shadows című Young Adult regény (ez biztos Szukits kiadás lesz) a Test of Courage folytatása (meg az Into the Darké is). A Test of Courage megcsúszása esetében megtörténhet, hogy a folytatást, az Out of the Shadows-t előbb olvassuk magyarul. Vagy akár az is, hogy a Kolibri előforduló késlekedése miatt a Szukits THR regényei is alaposan megcsúsznak. Egyik sem kellemes az olvasónak.

3. Vajon a Kolibri végig fogja vinni a THR junior regényeket? Korábban is volt rá példa, hogy leálltak ezekkel a junior regényekkel, miért ne tehetnék meg újra? Ez alapvetően nem lenne probléma, ha csak egy részes, egymással össze nem függő kicsi regényekről lenne szó...

Szóval ezek a problémák jutottak eszembe. Akárhogy nézem olvasói szempontból előnyösebb lenne, ha egy kiadónál lenne minden regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Így van. De még a júniuson is rezeg a léc. Meg attól is függ, hogy időben megkapják-e az anyagot. Sajnos az utóbbi időben a Disney elég későn adja meg őket a partnereknek. Ennyit arról, hogy mennyire fontos nekik a kánon.

Abból, hogy a külföldi kiadóknak, késve adják le az anyagokat, még semmilyen logikus gondolatmenet alapján nem következik, hogy ne lenne fontos a kánon. Üzletpolitikát, a történetmesélési irányvonallal összekeverni badarság. Ha nem érdekelné őket, akkoe most nem itt tartana az univerzum, hanem ugyanolyan rendezetlen lenne mint a régi EU. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Iqvi írta:

Abból, hogy a külföldi kiadóknak, késve adják le az anyagokat, még semmilyen logikus gondolatmenet alapján nem következik, hogy ne lenne fontos a kánon. Üzletpolitikát, a történetmesélési irányvonallal összekeverni badarság. Ha nem érdekelné őket, akkoe most nem itt tartana az univerzum, hanem ugyanolyan rendezetlen lenne mint a régi EU. 

Nem badarság. Ha olyan fontos nekik a kánon, akkor nem kéne külön kérvényezni bizonyos esetekben az anyagokat. Ha olyan fontos lenne a Disney-nek ez, akkor nem lenne ilyen bürokratikus az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. Ha ez így lenne, akkor az aktuális újdonságokat - melyektől sokat remélnek - sokkal hamarabb odaadnák a kiadóknak. A Thrawn: Chiss Birodalom 1. része esetében érdekes módon a Disney ezt meg tudta oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem értek egyet. Ha ez így lenne, akkor az aktuális újdonságokat - melyektől sokat remélnek - sokkal hamarabb odaadnák a kiadóknak. A Thrawn: Chiss Birodalom 1. része esetében érdekes módon a Disney ezt meg tudta oldani.

Ez egy probléma aminek továbbra sincs semmi köze ahhoz, hogy mennyire fontos nekik a kánon. A kánon fontossága azon dől vagy bukik hogy mennyire törekednek az egységességre a történetek írásánál. Ég adta világon semmit nem sérül a kánon ha egy kánonmű Magyarországon vagy akárhol a szokottnál pár hónappal később van kiadva. Ez ráadásul tipikusan olyan üzleti döntés amit nem legfelül döntenek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez egy probléma aminek továbbra sincs semmi köze ahhoz, hogy mennyire fontos nekik a kánon. A kánon fontossága azon dől vagy bukik hogy mennyire törekednek az egységességre a történetek írásánál. Ég adta világon semmit nem sérül a kánon ha egy kánonmű Magyarországon vagy akárhol a szokottnál pár hónappal később van kiadva. Ez ráadásul tipikusan olyan üzleti döntés amit nem legfelül döntenek el.

Én nem is a világépítésről beszéltem, hanem az értékesítésről. A jogtulaj azt várja el, hogy a kánonnak elkeresztelt legújabb kiadványai legyenek jelen az USA-n kívüli piacon. De ha már ennyire ezt várják el, akkor véleményem szerint biztosítaniuk kéne, hogy minden USA-n kívüli üzleti partner szabadon válogathasson a preferált legújabb címek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én nem is a világépítésről beszéltem, hanem az értékesítésről. A jogtulaj azt várja el, hogy a kánonnak elkeresztelt legújabb kiadványai legyenek jelen az USA-n kívüli piacon. De ha már ennyire ezt várják el, akkor véleményem szerint biztosítaniuk kéne, hogy minden USA-n kívüli üzleti partner szabadon válogathasson a preferált legújabb címek közül.

De akkor miért tetted fel azt a kérdést, hogy fontos-e nekik a kánon, láthatóan az, ha egy üzletpolitikai, bürokráciai kérdésről van szó? Én is szeretném ha nem kéne fél évet várni a képregények megjelenésére, vagy ha kiadnák a Poe Dameron sorozatot, ez mondjuk a Szukits üzletpolitikájának a kritikája, de attól hogy egyes kiadó cégek üzletpolitikája olyan amilyen, és érdemes a kritikára, még nem következik az, hogy nagy ívben tesznek a kánonra és annak építésére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Iqvi írta:

De akkor miért tetted fel azt a kérdést, hogy fontos-e nekik a kánon, láthatóan az, ha egy üzletpolitikai, bürokráciai kérdésről van szó? Én is szeretném ha nem kéne fél évet várni a képregények megjelenésére, vagy ha kiadnák a Poe Dameron sorozatot, ez mondjuk a Szukits üzletpolitikájának a kritikája, de attól hogy egyes kiadó cégek üzletpolitikája olyan amilyen, és érdemes a kritikára, még nem következik az, hogy nagy ívben tesznek a kánonra és annak építésére. 

Azért, amiért fentebb leírtam. Ha tényleg fontos a Disney-nek a kánon, akkor már a megjelenés környékén biztosítani kéne minden újdonságot egyformán az üzleti partnereknek. A Disney a jogtulajdonos és nem más. A Disney adja el a jogokat. Tehát az ő kötelességük, hogy biztosítsák azokat a feltételeket, melyeket elvárnak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az hogy az ő kötelességük? Nincs semmiféle kötelességük. Ezek a sztorik az ővék. Akkor és annak adják oda amikor akarják. A kiadás menete meg semmit nem mondan el arról, hogy fontos-e nekik a kánon vagy sem. Ez olyan mintha azt mondanánk, hogy a Foxnak vagy Lucasnak nem volt fontos a Baljós Árnyak, mert egy csomó országban például itt nálunk is csak hónapokkal az amerikai premier után engedték a bemutatót. Érzed hogy ez mekkora sületlenség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem teljesen értem, hogy a fentiekből miért következne az, hogy a Disneyt nem érdekli a kánon? Ebből max annyit lehet leszűrni, hogy a kánon művek külföldi terítése kevésbé prioritás, mint a hazai (USA) értékesítése, de épp nemrég jelentettek be egy tök új érát, ami ugye kánon és teljes mértékben a könyvekre, képregényekre támaszkodik, hatalmas hype-ot raktak mögé, aminek meg is lett az eredménye, ha jól láttam fentebb az előrendelésekben, szóval ha egy dolog tuti, az az, hogy a Disney-t nagyon is érdekli a kánon. Max. a külföldi disztribúciós folyamatok hatékonyságán még lehetne javítani, de ebből teljesen más következetést lehet levonni, nem azt, amit Revan, te levontál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

épp nemrég jelentettek be egy tök új érát, ami ugye kánon és teljes mértékben a könyvekre, képregényekre támaszkodik, hatalmas hype-ot raktak mögé, aminek meg is lett az eredménye

Pontosan, hisz az Amazonon minden High Republic cím bestseller. 

 

10 perccel korábban, Donát írta:

Max. a külföldi disztribúciós folyamatok hatékonyságán még lehetne javítani

Há igen, de ez meg már üzletpolitika, nem pedig a Kánonra való odafigyelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fentebb írtátok, hogy az összes Köztársaság Fénykora cím bestseller lett az Amazonon. Azt lehet esetleg tudni, hogy pl. egy Timothy Zahn Star Wars regényhez képest mennyi a fogyás? A Köztársaság Fénykora címek elérik már Zahn könyveinek fogyásai szintjét? Esetleg már közelítik? Vagy még távol vannak tőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem egy igazán izgalmas utazás elé nézünk ezzel a projekttel. És (remélhetőleg) szép korona lesz a végén majd az Acolyte TV-sorozat ami majd lezárja ezt az érát.

A High Republic az első olyan dolog a Disney vétel óta ami elszakad a Skywalker korszaktól és izgalmassá teszi. Az Acolyte-ot is biztos jobban lehet majd értékelni ha képben vagyunk ezzel a korszakkal. 

 

19 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem megfogadtad, hogy többet nem fogadsz? :D

Nem emlékszem ilyenre. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.