Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Lesz egy livestream, amelynek keretében az írók megosztanak érdekességeket a készülő projektekről, válaszolnak a különböző kérdésekre, továbbá bejelentésekre és leleplezésekre is számítani kell. Az esemény Január 4. -én, ottani idő szerint reggel 9-kor (nálunk ez este 18:00 jelent) kezdődik. :)

 

https://www.starwars.com/news/star-wars-the-high-republic-livestream-announce

Star Wars: The High Republic - poster

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, és ott van Yarael Poof és Oppo Rancisis neve is. Tehát ők már élnek a High Republic-események idején.

 

@caseyjones, lehet teljesül a kívánságod legalább velük kapcsolatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mit élnek? Tanácstagok! :o 

Bezony. :)

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na ezen behaltam. :lol: Máris a kedvenceim egyike. :D 

 

Mindenhol ott vannak a magyarok. :lol:

 

Amúgy tegnap már jöttek spoilermentes beszámolók az első három könyvről. SW Explained nagyon áradozott róluk, illetve a SWNewsNet is spoiler-free kritikát tett közzé. Mint a fentebbi ábra is mutatja, sok jedivel lesz dolgunk. A Light of the Jedi nagyot markol ebből a szempontból, a másik kettő kisebb csapatokat mutat be. A nihilek veszélyesek, a vezetőjük ugye a már korábban felfedett Marchion Ro, de a nihilek elvileg három csoportba tartoznak és így kezdik a fosztogatást. Ro a felelős azért, hogy a nihilek kitűnnek majd. Az ő útmutatásával (direkt nem vezetést mondtam) eljutnak oda, hogy veszélyt tudnak jelenteni a Jedikre. Továbbá ahogy olvasom, Marchionnak vannak titkai, amik szépen lassan felfedésre fognak kerülni és a 3 könyv végén (mind3 könyv kb. azonos időben játszódik majd) mind a Jedik és mind a nihilek más-más helyzetben találják majd magukat. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megjelent a SW Insider 199. száma, ahol Charles Soule-tól olvashatunk egy kis történetet Go Together néven. A történet a Light of the Jedi közvetlen előzményét hivatott bemutatni, amikor is a jedik és a Köztársasági erők a Starlight Beaconre utaznak, hogy felavassák annak elkészültét. Egyelőre csak az első része a történetnek - gondolom a következő Insiderben jön a második fele - ennek apropójából pedig Rixon le is fordította, azonban a videó csak holnap fog megjelenni. Addig is az intrót itt megtekinthetitek, a zene alatta a Tales from The Galaxy's Edge című VR játék High Republicban játszódó részének zenei témája, az Age of The Jedi. :)

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz figyelni a kapcsolódási pontokat. Sajnos még nem volt időm tüzetesen átnézni a leírásokat és az első véleményeket. A Jedi Bibliothek-be belenéztem. Ott azt írták, hogy van kapcsolat a regények között. Önállóan is olvashatóak, de vannak kapcsolódási pontok. Ha jól láttam van valami javasolt olvasási sorrend is. Light of the Jedi, A Test of Courage, Soule Marvel képregényének 1. száma, Into the Dark, Hosé Older képregényének első száma. Azt ki tudtam hámozni, hogy Cavan Scott képregénye elég keményen utal Soule Light of the Jedi regényére, kvázi, annak folytatása. Kíváncsi vagyok, vajon erősebb kapcsolatok várhatóak-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Light of the Jedi az elindítója az egésznek, szóval az mindenképp fontos. A másik két könyv kb. egyidőben játszódik a LotJ -al, míg a képregények a közvetlen következményeit mesélik el. Legalábbis Cavan Scott azt mondja, hogy a Marveles képregény a Great Disaster eseményei után játszódik. A Light of the Jedi elején történik egy incidens a Hetzal-rendszerben. A High Republic első számában pedig megemlítik a rendszert. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy erről már volt szó. Mindenesetre a könyvekből állítólag az derül ki, hogy egy régi nagy tragédia, ami sejthetően maga a Sith háború volt (bár ha jól értem ez egy az egyben nincs kimondva) annyira megviselte a galaxist hogy jócskán vissza is vetette őket. Talán még technikailag is. A Régi Köztársaság aranykora azért csak 300 évvel a Baljós Árnyak előtt kezdődik mert ekkora hegednek be a nagy háború sebei. Ekkora tér magához a galaxis a régi korok őrült pusztitásából. Azok akik olvasták az első könyveket kifejezetten hangsúlyozzák, hogy ez nem csak valami üres szlogen, ez tényleg a "Köztársaság aranykora". A korrupció nem itta bele magát a Köztársaságba. A galaktikus kormány és a jedik is hatékonyan működnek. A kritikusok szerint nincs semmiféle nagyobb háború az első könyvekben. Béke honol a galaxisban. A Köztársaság ereje teljében van. Kész terjeszkedni a külső gyűrűk felé. A konfliktusok kisebbek, illetve más jellegűek. Amire jó példa az első könyvben felbukkanó "nagy katasztrófa". A beharangozott nihilek se valami ősgonosz banda. Állítólag őket is árnyalják. Bár a béke és a galaktikus háborúk hiánya talán nem hangzik túl izgalmasan, de egyelőre az összes kritika, amit olvastam nagyon dícsérte az első könyveket. Nem kis részben a világépítés miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem a Legendákban kitértek arra, hogy nagyjából Darth Bane idejében még több, különböző, egymással is acsarkodó Sith Birodalom és hegemónia uralta a galaxis egy jelentős részét. Azt hiszem abban az időben a Köztársaság csak a Galaktikus Magra terjedt ki és még a Belső Gyűrű is a Sithek fennhatósága alatt állt. Valamint a Régi Köztársaság abban az időben szinte már az összeomlás határán volt. Ha a kánonban is így lesz, akkor a Köztársaság Fénykora talán még utal ezekre az időkre. Én nem aggódom, hogy nem lesz izgalmas ez a sorozat. Új helyszíneken fog játszódni, új ellenségekkel. Kisebb,  lokális konfliktusokkal. Így is baromira fogom élvezni. Eszembe jutnak a Jedi növendék könyvek, a Darth Plagueis, A megtévesztés leple, A mester és tanítványa, a Dooku, az elveszett Jedi, a Darth Maul: A vadászó árnyék, a Maul: Vesztegzár és tudom, hogy ezek a könyvek bizonyítják: nem kell nagy háború ahhoz, hogy egy adott SW történet abszolút kedvenc legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 19:31, NorbiLordi írta:

Lehet már valaki kiszúrta, de hajaz az állomás kicsit a Jedi Templom középső tornyára. Gondolom nem véletlenül :) 

the-high-republic-ships-and-vehicles-sta

Mint kiderült valóban nem véletlenül. Ezen az állomáson egy jedi templom is működik :) A High Republic éra elején több projekt is indul, amelynek célja, hogy jobbá tegyék a galaxis lakóinak az életét. A Csillagfény Jeladó állomás részben azért épült, hogy növeljék az életszinvonalat a köztársaság egyik határszéli régiójában. Ez az állomás segíti jeladóival az utazókat, a kommunikációt, de van benne például egészségügyi központ és ahogy említve lett: egy jedi templom is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mint kiderült valóban nem véletlenül. Ezen az állomáson egy jedi templom is működik :) A High Republic éra elején több projekt is indul, amelynek célja, hogy jobbá tegyék a galaxis lakóinak az életét. A Csillagfény Jeladó állomás részben azért épült, hogy növeljék az életszinvonalat a köztársaság egyik határszéli régiójában. Ez az állomás segíti jeladóival az utazókat, a kommunikációt, de van benne például egészségügyi központ és ahogy említve lett: egy jedi templom is :)

Szóval ilyen az, amikor a Jedik nem vonulnak el az elefántcsont tornyukba, hanem megpróbálnak segíteni az embereken. :) Kontrasztos lesz ez az éra, az egyszer biztos. Yoda respektje szerintem meredeken zuhanni fog majd, ha látjuk, hogy milyen Jedi Rendben vett tevékeny részt, majd milyen lett a Rend (részben) az ő irányítása alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak a kinai irománynak szerintem semmi köze semmihez. Egy PR fogás a kinaiak felé. Egy kinai szerző irja aki nem is volt benne a High Republic csapatban és arra se méltatják hogy papiron kiadják. Az első leforditott fejezetet átfutottam és igazából ez akár játszódhatna 5 évvel is a Baljós előtt. Semmi világépités nincs benne. A központban egy teljesen új bolygó van: Bergamore, melynek a vezetője után egy jedi kutakodik. Szerintem marketingből ráütötték a High Republic billogot, de biztos ami biztos az idővonalban inkább mindentől távol bedobták az Acolyte és az ep.1 közé. Legalábbis nekem ez a tippem.

Mindenesetre láthatóan roppant jelentéktelen irományról van szó, mert a story groupos Matt Martin még ki is hangsúlyozta, hogy aki nem olvassa el semmiféle érdemi világépitésről nem marad le.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.