Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek szerint akkor Claudia Gray új regénye nem érdekel? A Young Adult és a felnőtt könyvek között nincs igazi különbség. Szerintem ugyanolyanok.

Mi is lesz az pontosan? A Young Adult könyvek nem az Éhezők Viadala, az Útvesztő stb? Amiben tinik egy posztapokaliptikus világban megmentik az emberiséget? Mert ezek nagyon nem vonzanak így lassan 50 felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Frenkie írta:

Mi is lesz az pontosan? A Young Adult könyvek nem az Éhezők Viadala, az Útvesztő stb? Amiben tinik egy posztapokaliptikus világban megmentik az emberiséget? Mert ezek nagyon nem vonzanak így lassan 50 felé.

Nem feltétlen pl. az Alkonyat könyvek is Young Adultak és abban nincs posztapokaliptikus világ :evil::P:D:D:D 
Komolyra fordítva szót viszont tény, hogy Young Adult könyveknek jó része játszódik ilyen világokban és ezért érthető ha valaki ezekkel azonosítja őket. A Young Adult könyvek azért azok, mert amikről szólnak arról úgy vélik ezt a korosztályt jobban megtudják fogni, pl. nem valószínű, hogy komolyabb politikai és egyéb machinációkat vázol fel egy-egy ilyen könyv, de ettől függetlenül, még lehetnek élvezhetőek felnőttek számára is.

Néhány már megjelent kánon könyv: Ahsoka, Elveszett Csillagok, A Királynő Árnyéka, Leia, az Alderaan hercegnője, Koréliai Hajsza, ha ezek közül olvastad valamelyiket és tetszett valamelyik akkor nem kellene egyből elzárkóznod a YA kategóriától. :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Mi is lesz az pontosan? A Young Adult könyvek nem az Éhezők Viadala, az Útvesztő stb? Amiben tinik egy posztapokaliptikus világban megmentik az emberiséget? Mert ezek nagyon nem vonzanak így lassan 50 felé.

A Young Adult kategória SW-könyvek terén nagyjából annyit jelent, hogy fiatalok a főszereplők (Jyn Erso, Ahsoka, Ciena és Thane, Padmé, stb.). Ezen kívül kb. semmi különbség nincs, sokszor még komorabbak és sötétebbek mint a felnőtt regények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kánonban pont a Lázadás Hajnala a kedvenc SW könyvem, ami Young Adultnak számit. Ezt a kategóriát nem is értem. Ahogy fentebb a többiek is irták ezek a könyvek komolyságban, mélységben néhol még le is pipálják a "felnőtt regényeket". Igazából ennek a kategóriának igy SW-n belül szinte semmi értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Young Adult szimplán két dolgot jelent és ezt azt hiszem Claudia Gray fogalmazta meg: ezek ún. coming-of-age könyvek amiknek főszereplői fiatalok. Ezen kívül semmi másban nem különbözik, mint mondjuk egy felnőtt regény. :D

 

Köszi Revan ezt a hírt, izgalmasnak hangzanak. Azok az ellenségek csak nem azok, akiket a februári videó végén láthattunk? Azok a szörnyek vagy mik? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na így már ok. Csak nem tudtam hogy ezek az sw-ben young adult könyvek. Claudis Grey a mostani idők kedvenc irója nálam. Nagyon jól eltalálja a karaktereket.

A Lázadás Hajnalát is olvastam és az inkább drámai mint fiatalos, főleg Gerrera némely cselekedet volt kemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mi is lesz az pontosan? A Young Adult könyvek nem az Éhezők Viadala, az Útvesztő stb? Amiben tinik egy posztapokaliptikus világban megmentik az emberiséget? Mert ezek nagyon nem vonzanak így lassan 50 felé.

A többiek már megelőztek. Lásd a válaszukat.

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem a kánonban pont a Lázadás Hajnala a kedvenc SW könyvem, ami Young Adultnak számit. Ezt a kategóriát nem is értem. Ahogy fentebb a többiek is irták ezek a könyvek komolyságban, mélységben néhol még le is pipálják a "felnőtt regényeket". Igazából ennek a kategóriának igy SW-n belül szinte semmi értelme.

Igen, ennek a YA kategóriának én se látom értelmét. A lázadás hajnala pont felnőtt regénynek való.

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Young Adult szimplán két dolgot jelent és ezt azt hiszem Claudia Gray fogalmazta meg: ezek ún. coming-of-age könyvek amiknek főszereplői fiatalok. Ezen kívül semmi másban nem különbözik, mint mondjuk egy felnőtt regény. :D

 

Köszi Revan ezt a hírt, izgalmasnak hangzanak. Azok az ellenségek csak nem azok, akiket a februári videó végén láthattunk? Azok a szörnyek vagy mik? :)

Hm, akkor őket már mutatták, csak elkerülte a figyelmemet? A nevük drengir és két képen is a yuuzhan vongokra emlékeztetnek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Hm, akkor őket már mutatták, csak elkerülte a figyelmemet? A nevük drengir és két képen is a yuuzhan vongokra emlékeztetnek

Érdekes, kíváncsian várom az idei SDCC Lucasfilmes rendezvényét, hátha ezekről megtudunk egysmást. :)

 

Más: Cavan Scott interjút adott a Jedi-bibliotek oldalnak. Ezeket tudtuk meg:

 

- Az egész projekt 2-3 évvel korábban, az akkori SDCC környékén született meg. Michael Siglain a Lucasfilmtől megkereste őt és megkérdezte, hogy benne lenne-e egy új Expanded Universe-szerű Star Wars kialakításában. Minden író külön-külön kapott felkérést, senki se tudta, hogy kivel dolgozik, amíg mindenki rábólintott és meg nem hívták őket a Skywalker Ranchbe.

- A Ranchen aztán elkezdődött a munka: megbeszélték, hogy mit szeretnek a Star Warsban, mit nem szeretnek a Star Warsban és mit szeretnének látni a Star Warsban. :D

- Mind az öten különböző ötleteket dobtak fel, Cavan ötlete győzött, akinek volt egy kicsike ötlete egy High Republic -ról.

- Sok évig kellett titokban tartaniuk egészen a bejelentésig. Cavan elmondta, hogy januárban kezdődik (ezt ugye eddig is tudtuk) és már volt egy betekintésünk is az egészbe az előző hónapban, amikor olvashattuk a Light of the Jedi első fejezetét.

- A Marvel képregény fontos lesz, amely kapcsolódni fog a Starlight csillagvizsgálóhoz (angolul observatory).

- Ezen az állomáson fognak a Jedik ténykedni. Nem csak egy mesterről vagy padawanról lesz szó, hanem egy csapat jediről, akik a LotJ után jönnek össze. A LotJ eseményei után nagyon is szükséges a Jedik jelenléte a Külső Peremvidéken.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bence1997 írta:

Érdekes, kíváncsian várom az idei SDCC Lucasfilmes rendezvényét, hátha ezekről megtudunk egysmást. :)

 

Más: Cavan Scott interjút adott a Jedi-bibliotek oldalnak. Ezeket tudtuk meg:

 

- Az egész projekt 2-3 évvel korábban, az akkori SDCC környékén született meg. Michael Siglain a Lucasfilmtől megkereste őt és megkérdezte, hogy benne lenne-e egy új Expanded Universe-szerű Star Wars kialakításában. Minden író külön-külön kapott felkérést, senki se tudta, hogy kivel dolgozik, amíg mindenki rábólintott és meg nem hívták őket a Skywalker Ranchbe.

- A Ranchen aztán elkezdődött a munka: megbeszélték, hogy mit szeretnek a Star Warsban, mit nem szeretnek a Star Warsban és mit szeretnének látni a Star Warsban. :D

- Mind az öten különböző ötleteket dobtak fel, Cavan ötlete győzött, akinek volt egy kicsike ötlete egy High Republic -ról.

- Sok évig kellett titokban tartaniuk egészen a bejelentésig. Cavan elmondta, hogy januárban kezdődik (ezt ugye eddig is tudtuk) és már volt egy betekintésünk is az egészbe az előző hónapban, amikor olvashattuk a Light of the Jedi első fejezetét.

- A Marvel képregény fontos lesz, amely kapcsolódni fog a Starlight csillagvizsgálóhoz (angolul observatory).

- Ezen az állomáson fognak a Jedik ténykedni. Nem csak egy mesterről vagy padawanról lesz szó, hanem egy csapat jediről, akik a LotJ után jönnek össze. A LotJ eseményei után nagyon is szükséges a Jedik jelenléte a Külső Peremvidéken.

Ez nagyon jó. Most néztem egyébként, hogy a wookie-n nyoma sincs a drengir fajnak. Akkor ezt mégse jelentették be.

Mondjuk a kiadónak küldött anyagban hatalmas rész foglalkozik a The High Republic-kal. Ez alátámasztja azt, amit korábban is híreszteltek. Ez nagyon főcsapásirány lesz az elkövetkezendő években.

A reklámanyagban érdekes és figyelemfelkeltő szöveg is van. Mindenféle spoiler nélkül így jellemzik: Peace is threatened. Extremist Group Challanges the Jedi and the Force. Jedi Prevail. Epic battles ensue. Danger returns. The Force is challanged once more. Jedi Triumphant. Balance is restored to the galaxy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez konkrétan melyik is? 

Az amelyik Cavan Scott ír és a Marvelnél jelenik meg. Az új ongoing széria, mely a jövőben valamikor elindul.

Egyébként képregény téren is jó nagy High Republic választék lesz. Van egy tök új kategória is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez nagyon jó. Most néztem egyébként, hogy a wookie-n nyoma sincs a drengir fajnak. Akkor ezt mégse jelentették be.

Nem baj Revan, nem baj. :D

46 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mondjuk a kiadónak küldött anyagban hatalmas rész foglalkozik a The High Republic-kal. Ez alátámasztja azt, amit korábban is híreszteltek. Ez nagyon főcsapásirány lesz az elkövetkezendő években.

Ez jól hangzik és igazából el is várom, hogy nagy dolog legyen ez. Amúgy a jövőre érkező könyvek és képregények ugyanúgy 5 íróra fókuszálnak vagy lesznek mások is, akik részt vesznek a projektben?

49 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A reklámanyagban érdekes és figyelemfelkeltő szöveg is van. Mindenféle spoiler nélkül így jellemzik: Peace is threatened. Extremist Group Challanges the Jedi and the Force. Jedi Prevail. Epic battles ensue. Danger returns. The Force is challanged once more. Jedi Triumphant. Balance is restored to the galaxy.

Szélsőséges csoport? A veszély visszatér? Nocsak, egyre érdekesebb dolgok derülnek ki. Most még jobban várom a jövő évet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Iqvi írta:

A képregényeken és a könyveken kívül?

A képregényeken belül lesz egy új kategória.

13 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nem baj Revan, nem baj. :D

Ez jól hangzik és igazából el is várom, hogy nagy dolog legyen ez. Amúgy a jövőre érkező könyvek és képregények ugyanúgy 5 íróra fókuszálnak vagy lesznek mások is, akik részt vesznek a projektben?

Szélsőséges csoport? A veszély visszatér? Nocsak, egyre érdekesebb dolgok derülnek ki. Most még jobban várom a jövő évet. :D

Jó kérdés hány író lesz még. Csak annyit jeleztek, hogy lesznek további felnőtt regények, YA regények és middle-grade junior regények. De szerzőt egyiknél sem adtak meg. Akár mások is írhatják ezeket.  De úgy tűnik, hogy szinte mindig egy időben, vagy rövid időn belül jön egy felnőtt regény, egy YA és egy middle grade regény. Szerintem még most nyáron bejelentik a második felnőtt regényt, a második YA-ot és a második middle grade junior regény címét. És ez még csak a kezdet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem a kánonban pont a Lázadás Hajnala a kedvenc SW könyvem, ami Young Adultnak számit. Ezt a kategóriát nem is értem. Ahogy fentebb a többiek is irták ezek a könyvek komolyságban, mélységben néhol még le is pipálják a "felnőtt regényeket". Igazából ennek a kategóriának igy SW-n belül szinte semmi értelme.

Nekem is kedvenc (sokáig első is volt), és hihetetlen komor és reményvesztett hangulata van, a börtönbeli kínzások és a polgári lakosság vegzálásának bemutatását nem is említve. A YA besorolás sokszor tényleg csak nüansznyi eltérést jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A képregényeken belül lesz egy új kategória.

Marvel és IDW mellett lesz egy új kiadó vagy teljesen máshol kutatok? :D

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Jó kérdés hány író lesz még. Csak annyit jeleztek, hogy lesznek további felnőtt regények, YA regények és middle-grade junior regények. De szerzőt egyiknél sem adtak meg. Akár mások is írhatják ezeket.  De úgy tűnik, hogy szinte mindig egy időben, vagy rövid időn belül jön egy felnőtt regény, egy YA és egy middle grade regény. Szerintem még most nyáron bejelentik a második felnőtt regényt, a második YA-ot és a második middle grade junior regény címét. És ez még csak a kezdet.

Általában a nyári SDCC az az esemény, ahol kb. 1 évre előre elmondják, hogy min dolgoznak. Valószínűleg itt is ez lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Marvel és IDW mellett lesz egy új kiadó vagy teljesen máshol kutatok? :D

Általában a nyári SDCC az az esemény, ahol kb. 1 évre előre elmondják, hogy min dolgoznak. Valószínűleg itt is ez lesz. :)

Igen, lesz egy harmadik kiadó is. De a formátum is alapból érdekes, mert úgy láttam, hogy a harmadik fajta képregény már nem füzetes formában jön, hanem direkt könyves formában. Graphic novelként hivatkoznak rá.

17 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Beszáll a DC:D

Nem, nem száll be a DC. Erről a harmadik félről korábban még nem hallottam korábban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, lesz egy harmadik kiadó is. De a formátum is alapból érdekes, mert úgy láttam, hogy a harmadik fajta képregény már nem füzetes formában jön, hanem direkt könyves formában. Graphic novelként hivatkoznak rá.

Hallottam már az ilyenekről. SW szinten már korábban is volt.

Star Wars: Original Trilogy Graphic Novel: Amazon.co.uk: Various ...

 

Lehet ilyenek lesznek majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hallottam már az ilyenekről. SW szinten már korábban is volt.

Star Wars: Original Trilogy Graphic Novel: Amazon.co.uk: Various ...

 

Lehet ilyenek lesznek majd. :D

Remélem nem. Az a kép, amit én láttam a Graphic novel-es borítóhoz olyan volt, mint a Light of the Jedi és az Into the Dark borítói.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Este kilenckor pedig Lucasfilm Publishing panel. Az egész youtube on elérhető lesz már akkor. Remélem érdekes információkkal fognak szolgálni és valamit elárulnak a jövőről. Az írókat látva High Republic nem lesz annyira előtérben, de fontos infókat közölhetnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem gyanús, hogy a Justine Ireland middle grade könyv, A Test of Courage lesz előtérben. Lehet, hogy sokkal jobban össze fognak fonódni a könyvek, mint eddig hittük? Azt gondolhatják talán, hogy a Light of the Jedi felnőtt regénynek és az Into the Dark YA-nak nem kell plusz reklám, de ennek middle grade regénynek még kell, ezért ezt helyezik a reflektor fénybe a Köztársaság Fénykora kiadványok közül? Talán pont az a cél, hogy megnöveljék ennek a middle grade regénynek fogyását. Valószínűnek tartom, hogy Amerikában is a felnőtt regények és a YA-ok fogynak sokkal jobban, mint a middle grade-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ez middle grade könyv lesz. :D Reméljük ez is jön majd magyarul. :)

Sajnos a kiadó fél tőle, mint a tűztől. Attól tartanak, hogy ez nem fog kelleni a magyar olvasó közönségnek. Próbálom győzködni őket, de egyelőre fenntartással kezelik. Sőt, az egész High Repubicot fenntartással kezelik. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Light of the Jedi-t, vagy az Into the Dark-ot ne adnák ki, ezek mindenféleképpen jönnek, hisz eddig minden felnőtt regény és YA megjelent, csak nem bíznak még a High Republic sikerében. Úgy vélik az új Thrawn regényre, vagy a The Mandalorian regényre sokkal nagyobb lesz a kereslet. Csak annyiban értek ezzel egyet, hogy én is borítékolom az új Thrawn és a The Mandalorian regényre kiemelt lesz az érdeklődés. A kiadó véleménye csak ebben tér el, hogy szerintük az új Zahn  és a The Mandalorian regényhez képest kevesebben akarják majd a High Republic könyveket olvasni, szerintük a High Repbulicra az érdeklődés nagyjából annyi lesz, mint egy átlag tucat SW könyvre - pl. Poe regény, Alphabet osztag könyvek, a Királynő végveszélyben. Én ezzel nem értek egyet. Szerintem a High Republic-ra lesz annyi érdeklődő, mint a Thrawn-ra, vagy a Mando regényre. Vagy legalábbis meg fogja közelíteni ezt a szintet. De a kiadó jelenleg úgy véli nem kell kapkodni a High Republic címek miatt. Jön, amikor jön. Meglátjuk majd mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze azt nem zárják ki, hogy nagy siker lesz és akkor majd felpörgetik, de most még nagyon óvatosak az egész projekttel. Ha például lenne rá lehetőség, hogy az új Thrawn regényt és a The Mandalore regényt előrehozzák, akkor azt szívesen megtennék. És ha lenne rá lehetőség előrehozni ezek magyar megjelenését, azzal én is egyetértenék.

De ha lenne lehetőség előrehozni legalább a Light of the Jedi felnőtt regényt, akkor azzal nem élnének most, mivel még nincsenek meggyőződve arról, hogy akkora lenne rá az érdeklődés, mint az új Thrawn-ra, vagy a Mando könyvre.

Szóval ezek alapján úgy tippelem 21 nyár előtt nem nagyon olvashatjuk a Light of the Jedit és Into the Darkot, A Test of Courage pedig továbbra is kérdéses.

Egy érdekesség is szóba került a beszélgetésnél. Szerintük a Thrawn-t és a Mando könyvet a szélesebb közönség is elolvasná, a High Republic-ot viszont csak a magrajongók érdekelhetik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sajnos a kiadó fél tőle, mint a tűztől. Attól tartanak, hogy ez nem fog kelleni a magyar olvasó közönségnek. Próbálom győzködni őket, de egyelőre fenntartással kezelik. Sőt, az egész High Repubicot fenntartással kezelik.

Elég lehangoló hogy látatlanban igy állnak a következő nagy könyves projekthez. Kár hogy nem nyitottabb emberek kezében van az SW könykiadás itthon. Végre jön valami új és érdekes ezek meg arra verik a nyáluk hogy kiadják azokat a könyveket amik ezerszer lerágott témákat vesézgetnek. Biztos egyedül vagyok ezzel de a könyökömön jön ki Thrawn és úgyse derül ki semmi érdekes a könyvéből, hisz megint a múltját feszegetik majd nem azt hogy mi lett vele a Rebels után. Lehet nem kéne ezen ennyire felhúznom magam, de baromi rossz azt olvasni hogy itthon abban érdekeltek hogy minél unalmasabb könyvek jelenjenek meg, ami meg újszerű az meg ijesztő nekik és húzzák a szájukat. :fuckoff:

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Elég lehangoló hogy látatlanban igy állnak a következő nagy könyves projekthez. Kár hogy nem nyitottabb emberek kezében van az SW könykiadás itthon. Végre jön valami új és érdekes ezek meg arra verik a nyáluk hogy kiadják azokat a könyveket amik ezerszer lerágott témákat vesézgetnek. Biztos egyedül vagyok ezzel de a könyökömön jön ki Thrawn és úgyse derül ki semmi érdekes a könyvéből, hisz megint a múltját feszegetik majd nem azt hogy mi lett vele a Rebels után. Lehet nem kéne ezen ennyire felhúznom magam, de baromi rossz azt olvasni hogy itthon abban érdekeltek hogy minél unalmasabb könyvek jelenjenek meg, ami meg újszerű az meg ijesztő nekik és húzzák a szájukat. :fuckoff:

Szerintem bizonyítani fog a High Republic. Én látatlanul is biztos vagyok benne, hogy a Light of the Jedi és az Into the Dark nagy siker lesz. Ha nem is éri el az új Thrawn regény, vagy a The Mandalorian regény eladási szintjeit, de szerintem meg fogja közelíteni. És ha ezt látják, akkor felpörgetik majd jobban.

Egyébként ha már itt tartunk az Árulás után valahogy már kevésbé várom a The Ascendancy-t.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.