Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Tetszik, hogy a Jedik ebben az érában afféle rangerek lesznek, akik a Köztársaság határán és kicsit azón túl "járőröznek" és próbálják őrizni a békét. Anno az ep1 előtt pont így képzeltem el a Jedi lovagokat. És ez máris egy tetszetős különbség a PT érával szemben, mert úgy tűnik, itt a Jedik még nem a Köztársaság rendvédelmi szerve, hanem sokkal önállóbbak és még nem kötik magukat a Köztársaság határaihoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik, hogy így összeültek és tanakodtak a SW múltján (jövőjén) és remélem, hogy ez az új kor koherens egészet alkot majd pár év múlva az új trilógiával (már ha összekapcsolódik a kettő). Milyen jó is lett volna ha a ST-nél előre gondolkodnak. Ezek a vikingek érdekesek, kicsit Yuuzhan Vong beütés elsőre, remelém azért a Sitheket sem hagyják ki a filmekből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Mondjuk a felsorolt 5 média közül nálunk egyelőre csak 3 fog megjelenni. Az IDW képregények még mindig nincsenek kiadva nálunk és a Kolibri se hajlandó ifjúsági könyveket kiadni - ugye az "A Test of Courage" az lenne.

Nem lenézve a másik 2-t, szerencsére nálunk a "komolyabbak" fognak megjelenni. Várom a regényeket és a képregény sorozatot is. Roppant ígéretesnek tűnik ez az egész korszak. Akik nem szerették az ST-t a történetmesélés szempontjából (hogy nem volt előre kitalált és megírt a 3 film), most örülhetnek, mert megvan az ív, a nagy egésznek a váza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, mui-ruy írta:

Nem lenézve a másik 2-t, szerencsére nálunk a "komolyabbak" fognak megjelenni. Várom a regényeket és a képregény sorozatot is. Roppant ígéretesnek tűnik ez az egész korszak. Akik nem szerették az ST-t a történetmesélés szempontjából (hogy nem volt előre kitalált és megírt a 3 film), most örülhetnek, mert megvan az ív, a nagy egésznek a váza.

Persze az tök jó, hogy a "jobb" műveket kapjuk meg, bár szvsz. a kicsiknek is kedvezhetnének. Nem tudom, hogy milyen a SW kiadás idehaza, erről majd Revan tudna mesélni, remélhetőleg a jövőben a kicsiknek is adatik lehetőség kiadni egyéb műveket. Nekünk meg ott lesznek a YA regények, a normál regények és a Marvel által kiadott képregények. :)

 

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Egyenlőre nem lesznek filmek ebben az időszakban, csak a könyvek meg a képregények.

Tkp. az egész projektet úgy kezelték, mintha egy filmet csinálnának. :)

 

Amúgy nagyon örülök ennek az újításnak. Talán azt tudnám felhozni negatívumnak az egész kánonnál, hogy nagyon event-centrikusak lettek a kánon művei. Gondolok itt elsősorban a könyvek/képregények soraira. Majdnem minden könyv valamelyest kapcsolódik a filmekhez/sorozatokhoz - bár inkább előbbiekhez. Ez tök jó, csak ekkor elmarad az újdonság. Jó, ha ez a médium is elindul egy eddig felfedezetlen irányba. Így téve mégjobban szükségessé a könyvek/képregények vonalát, ha már ezek fogják meghatározni a Saga jövőjét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem lesz egy  regény ami a korszak gerincét adja, és amit magyarul is olvashatunk, hogy megérthessük az esetleges későbbi mozifilmeket is, mertahogy a magyar SW könyvkiadást nézem, nincs az a kiadó Magyarországon aki kiadna egy olyan könyv sorozatot ami nincs megtámogatva mozifilmekkel, vagy egy egész Skywalker Saga volumenű érával. Rizikós. Lehet hogy nálunk ebből semmi nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, A pécsi írta:

Remélem lesz egy  regény ami a korszak gerincét adja, és amit magyarul is olvashatunk, hogy megérthessük az esetleges későbbi mozifilmeket is, mertahogy a magyar SW könyvkiadást nézem, nincs az a kiadó Magyarországon aki kiadna egy olyan könyv sorozatot ami nincs megtámogatva mozifilmekkel, vagy egy egész Skywalker Saga volumenű érával. Rizikós. Lehet hogy nálunk ebből semmi nem lesz.

Elvileg a Charles Soule-könyv a központi mű, az pedig mindenképp ki lesz adva, mert Del Rey-es. A Claudia Gray-könyv szintén jönni fog, mert young adult, és neki egyébként is már a neve miatt meg fogják sokan venni. A képregények közül pedig a Marveles az, ami még a Szukits portfóliójához tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, zilllosarkany írta:

Nagyon tetszik, hogy így összeültek és tanakodtak a SW múltján (jövőjén) és remélem, hogy ez az új kor koherens egészet alkot majd pár év múlva az új trilógiával (már ha összekapcsolódik a kettő). Milyen jó is lett volna ha a ST-nél előre gondolkodnak. Ezek a vikingek érdekesek, kicsit Yuuzhan Vong beütés elsőre, remelém azért a Sitheket sem hagyják ki a filmekből. 

 

Régóta várok már egy ilyesmire végre valami! Nagyon örültem volna ,ha már ezzel kezdik annak idején...mind1 most azért kíváncsian várom ezen időszakot. Az meg engem is örömmel töltött el,de nagyon, hogy láttam az embereket leülni beszélgetni, és agyalni mi merre hány méter főleg a táblás rész...na valahogy így kell hozzáállni a dolgokhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, gafz írta:

Lehet, ha sikeres lesz, akkor fogják megfilmesíteni? Sok könyv/film-nél bevált. :)

I like it. Lehet, hogy a 3.fázisban már kapunk valami mozgóképet. Inkább alapozzanak rendesen minthogy összedőljön a ház.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mondjuk a felsorolt 5 média közül nálunk egyelőre csak 3 fog megjelenni. Az IDW képregények még mindig nincsenek kiadva nálunk és a Kolibri se hajlandó ifjúsági könyveket kiadni - ugye az "A Test of Courage" az lenne.

Én ebben most nem lennék olyan biztos. Annyit elárulhatok, hogy minden érvelő tehetségemet bevetem annak érdekében, hogy a The High Republic teljes kínálata - minden ami regény és képregény  - felkerüljön a megjelenési tervekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én ebben most nem lennék olyan biztos. Annyit elárulhatok, hogy minden érvelő tehetségemet bevetem annak érdekében, hogy a The High Republic teljes kínálata - minden ami regény és képregény  - felkerüljön a megjelenési tervekbe.

 

Az erő veled lesz mindvégig ! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell kiemelte, kiemelésből visszavonta és kitűzött ezt a topikot
27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A HRA az képregény? 

Igen, az IDW adja ki az un. Adventures képregényeket. :)

59 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én ebben most nem lennék olyan biztos. Annyit elárulhatok, hogy minden érvelő tehetségemet bevetem annak érdekében, hogy a The High Republic teljes kínálata - minden ami regény és képregény  - felkerüljön a megjelenési tervekbe.

:clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit összegezzük, hogy kik is vesznek részt rajta és mik jöhetnek:

 

1. Del Rey - egyértelmű, felnőtt regények, ezesetben a Light of the Jedi

2. Disney-Lucasfilm Press - Junior könyvek, YA könyveket ad ki, itt a A Test of Courage és az Into the Dark regények lesznek képviseltetve.

3. Marvel Comics - egyértelmű, hogy képregény, itt a High Republic ongoing széria lesz olvasható.

4. IDW Publishing - főleg fiatalabbaknak készülő képregényeket adnak ki, itt a High Republic Adventures lesz az, vélhetően néhány számból fog állni.

5. Titan Magazines - régen TCW képregényeket, majd Rebels képregényeket adott ki. Továbbá egy ideig ez a kiadó adta ki a Star Wars Insider szériát. Gondolom képregények jönnek itt is.

6. Abrams Books - ők felelősek az eddigi Art of Star Wars:... szériáért - TFA, RO, TLJ, Solo és most a TROS. Ezekszerint az eddig látott concept artokat egy The Art of High Republic könyvben láthatjuk?

7. Dorling Kindersley - Képes útmutatókat adott ki, itt is ezt a szerepet töltheti be. :)

8. Insight Editions - főleg ilyen Deluxe book and Model Set könyveket adtak ki az elmúlt években - MF, DS - talán a Starlight -ról lesz valami?

9. b&m! Books

10. Viz Media

Utóbbi mangákat ad ki, szóval adaptációk esetleg önálló történetek is jönni fognak manga formájában. A b&m! Books -ról nem tudok sokat, utánakeresve annyi, hogy ilyen kifestőket(?) adnak ki. :)

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 25. - 18:53, Ody Mandrell írta:

A Jedik mintha egyenruhába lennének. Mind fehér és aranysárga ruhát viselnek.

Nekem csak a Light of the Jedi borítóján tűnik így. Az Into the Darknál a Jedi főszereplő ruhája inkább a The Old Republic játék kinézetére hajaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Még nem tudom, majd utána kérdezek.

Nekem a Dicső/Dicsőséges Köztársaság, vagy esetleg az Érett Köztársaság (High Renaissance/Érett Reneszánsz mintájára) tetszene a legjobban, a Magas Köztársaság kicsit furán hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dei írta:

Engem elsősorban az érdekel, hogy ez milyen kihatással lesz a Battlefront sorozatra. Elég boldog lennék, ha idővel ezt az új érát is belepakolnák a játékba. :D 

Szerintem az új éra inkább új videojátékokban fog megjelenni. A két Battlefront inkább csak a mozifilmekre épít, nagyon kevés és jelentéktelen dolgokat vettek át az animációs sorozatokból, a képregényekből meg tudtommal semmit, de még a PT érával is csínján bánnak (hős egy sincs a PT-ből, hős hajó is csak egy TCW-s, Falconból persze három is jutott...). A jakku-i csata is csak azért jelent meg, mert annak hozományát láthattuk a filmben (bár maga a csata is elég jelentéktelen a BF2-ben). Ráadásul még a filmek tekintetében is érezhető a prioritás: CT minden mennyiségben, aztán PT, aztán érintőlegesen az RO (BF1) és a Solo (BF2).

Én inkább amondó vagyok, hogy egy Fallen Orderhez vagy egy KotOR-hoz hasonló játékban fognak érvényesülni az új éra dolgai, ahogy például a Fallen Order sokkal jobb olvasztótégelye volt a Star Wars médiumoknak, mint a két Battlefront együttvéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem az új éra inkább új videojátékokban fog megjelenni. A két Battlefront inkább csak a mozifilmekre épít, nagyon kevés és jelentéktelen dolgokat vettek át az animációs sorozatokból, a képregényekből meg tudtommal semmit, de még a PT érával is csínján bánnak (hős egy sincs a PT-ből, hős hajó is csak egy TCW-s, Falconból persze három is jutott...). A jakku-i csata is csak azért jelent meg, mert annak hozományát láthattuk a filmben (bár maga a csata is elég jelentéktelen a BF2-ben). Ráadásul még a filmek tekintetében is érezhető a prioritás: CT minden mennyiségben, aztán PT, aztán érintőlegesen az RO (BF1) és a Solo (BF2).

Én inkább amondó vagyok, hogy egy Fallen Orderhez vagy egy KotOR-hoz hasonló játékban fognak érvényesülni az új éra dolgai, ahogy például a Fallen Order sokkal jobb olvasztótégelye volt a Star Wars médiumoknak, mint a két Battlefront együttvéve.

Van benne képregény, de még könyves tartalom is. Igaz azok minimálisan, de van. Viszont TCW és Rebels tartalom azért nem elhanyagolható. A hónapban érkezett ISB Agent például onnan van. Illetve a Birodalom másik egysége, a Rocket Trooper is Rebels-ből érkezett. Persze nem sok, de ez mutatja azt, hogy a filmeken kívül is gondolkoznak.

TCW tartalom azért jóval több van a játékba. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Whill írta:

Nekem a Dicső/Dicsőséges Köztársaság, vagy esetleg az Érett Köztársaság (High Renaissance/Érett Reneszánsz mintájára) tetszene a legjobban, a Magas Köztársaság kicsit furán hangzik.

A Dicső Köztársaság jó választás lenne. A "High" a Köztársaság fénykorára utal, így tartalmilag szerintem ez lenne a legnyerőbb. Plusz nem hangzik hülyén magyarul, ami fontos. 

Amúgy a Ziro pl. "Óköztársaság"-ként hivatkozik rá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

A Dicső Köztársaság jó választás lenne. A "High" a Köztársaság fénykorára utal, így tartalmilag szerintem ez lenne a legnyerőbb. Plusz nem hangzik hülyén magyarul, ami fontos. 

Amúgy a Ziro pl. "Óköztársaság"-ként hivatkozik rá. 

Az Óköztársaság elég fura lenne, mert bár 200 évvel vagyunk a prequelek előtt, azért mégis csak egy késői szakasza ez a Köztársaságnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Whill írta:

Nekem a Dicső/Dicsőséges Köztársaság, vagy esetleg az Érett Köztársaság (High Renaissance/Érett Reneszánsz mintájára) tetszene a legjobban, a Magas Köztársaság kicsit furán hangzik.

Dicső Köztársaság. Ez nagyon tetszik. Eddig felmerült az Óköztársaság, a Köztársaság Fénykora, a Fenséges Köztársaság. Indítványozni fogom, hogy a Jedi Könyvtáron legyen erről szavazás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dicső Köztársaság nekem is tetszik; az Óköztársaság szerintem itt furcsán hangzik, azt a terminust én inkább a ruusani reformáció előtti korszakra alkalmaznám (vagy ami annak megfelelő a kánonban). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.