Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Az Ismeretlen Régiókkal megint az a bajom hogy ha ott már száz évekkel jártak Jedik, sőt harcok is voltak, akkor miért is ismeretlen? Miért nem hallottunk ottani harcokról stb?

Azon Jedik akik ott jártak miért nem szóltak a társaiknak mi van ott? Akkor az EP1-es és utánalévő Jediknek ismernie kéne a területet. Persze, kézenfekvő a magyarázat, hogy onnan egy Jedi sem tért vissza.

Kicsit ezt olyan egyszerü megoldásnak érzem. Van egy békés Köztársaság ahol helyi konfliktusok vannak csak, de csináljunk nagyobbat, de hogy ne üsse a filmeket vigyük az Ismeretlen Régiókba a történetet, és öljünk meg mindenkit aki visszajöhet elújságolni a Köztársaságba, hogy ott mi van.

Most nem igazán hoz ez lázba, de meglátjuk a megvalósítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Frenkie írta:

Az Ismeretlen Régiókkal megint az a bajom hogy ha ott már száz évekkel jártak Jedik, sőt harcok is voltak, akkor miért is ismeretlen? Miért nem hallottunk ottani harcokról stb?

Az eddigi infók alapján nem az Ismeretlen Régióban játszódik a történet. Eleve az ellenség is olyan fajokból áll, akik a mi fogalmaink szerint az Ismert Galaxisban élnek (ennek a kiterjedése nem feltétlenül ugyanakkora minden érában). Láttuk hogy például jó pár twilek is lesz az "űrvikingek" között. Itt inkább arról van szó, hogy a Köztársaság még kisebb mint a prequel idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nekem épp ez az egyik bajom ezzel az új érával, ha 200 évvel ezelőtt ilyen "vadnyugati" állapotok uralkodtak a peremvidéken akkor a mi volt a Köztársaság 1000 évvel ezelőtt? 5 bolygó aztán jóccakát?

Bizonyos értelemben a peremvidéken a prequel idején is vadnyugati állapotok uralkodnak hisz jelentős részét a huttok uralják. Ráadásul ahogy kitör a Klón-háború pont a külső rendszerek az elsők akik a rendszer ellen fordulnak. Sőt a Köztársaság sokszor az erejét még a Peremvidékig se tudja megerősiteni, hisz a jelenlétük az úgynevezett Terjeszkedési Régióban is gyenge volt. A Birodalomnak évekkel a Klón-háború után is komoly erőforrásokat igényelt, hogy a Terjeszkedési Régióban megerősödjön. A Soloban látott mimbani háború erre az egyik példa.

Az lenne a fura, ha 200 évvel a prequel előtt nem lennének vadnyugatiak az állapotok a peremvidéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bizonyos értelemben a peremvidéken a prequel idején is vadnyugati állapotok uralkodnak hisz jelentős részét a huttok uralják. Ráadásul ahogy kitör a Klón-háború pont a külső rendszerek az elsők akik a rendszer ellen fordulnak. Sőt a Köztársaság sokszor az erejét még a Peremvidékig se tudja megerősiteni, hisz a jelenlétük az úgynevezett Terjeszkedési Régióban is gyenge volt. A Birodalomnak évekkel a Klón-háború után is komoly erőforrásokat igényelt, hogy a Terjeszkedési Régióban megerősödjön. A Soloban látott mimbani háború erre az egyik példa.

Az lenne a fura, ha 200 évvel a prequel előtt nem lennének vadnyugatiak az állapotok a peremvidéken.

Akkor másképp fogalmazok, az a gáz, hogy olyan szinten van "vadnyugat", hogy azt se tudják mi van ott, elvégre onnan jönnek ezek az űrvikingek vagy mik, egy minimum 1000 éve fennálló szervezet ennyi idő alatt erre jutott elég vérszegény és akkor ugye volt egy Régi Köztársaság is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amíg nem ismerjük a részleteket addig ne ítélkezzünk felette. Lehet hogy a Jedi-Sith, a Jedi-Mandalori és egyéb háborúk úgy gallyravágták a Köztársaságot hogy 800 évig csak a területeik helyreállításán dolgoztak. Alsó hangon is legalább 4 konfliktus zajlott le a Régi Köztársaság korában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akkor másképp fogalmazok, az a gáz, hogy olyan szinten van "vadnyugat", hogy azt se tudják mi van ott, elvégre onnan jönnek ezek az űrvikingek vagy mik, egy minimum 1000 éve fennálló szervezet ennyi idő alatt erre jutott elég vérszegény és akkor ugye volt egy Régi Köztársaság is.

Fogalmunk sincs honnan jönnek az űrvikingek. Szerintem a kritikákkal meg kéne várni a történetet, mert annak hogy olyasmit kritizálunk amit nem is ismerünk, túl sok veleje nincsen. Én mindenesetre nem bánnám, ha például a Régi Köztársaság idején csak a Magvilágokra meg azok közvetlen környezetére terjedne ki a Köztársaság. Azok után, hogy a High Republic konfliktusa, a Klón-háborúk és a Birodalom elleni Lázadás illetve az Első Rend elleni harcok jelentős része a Peremvidéken játszódik, talán nem lenne akkora baj, ha az igazán régen játszodó sztorikban máshova kerülne a hangsúly. A Magvilágokban mindenesetre nem csak 5 bolygó van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem a kritikákkal meg kéne várni a történetet, mert annak hogy olyasmit kritizálunk amit nem is ismerünk, túl sok veleje nincsen.

Amit eddig tudunk és ami azt sejtet azt kritizálom, ugyanannyi létjogosultsága van, mint ha itt tapsikolnék, hogy "húúdejóleszmáraligvárom" , ha valami tetszetőset hoznak ki akkor megkövetem magam, de addig is amit láttam nem tetszik. 

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én mindenesetre nem bánnám, ha például a Régi Köztársaság idején csak a Magvilágokra meg azok közvetlen környezetére terjedne ki a Köztársaság. 

Hab lenne a tortán, lehet abba is hagynám a Disney munkásságának követését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Ti olvasni fogjátok a regényeket+képregényeket?

Ha igen, akkor megvárjátok a magyar kiadást?

Én max a fejleményeket fogom itt követni, mert nekem a Star Wars annyira vizuális műfaj, hogy a könyvei nem igazán szórakoztatnak. Hiányzik a lenyűgöző látvány, az epikus zenék, a hanghatások. A Marvel képregények azért sok esetben jók, de a regények nélkül azért gondolom, hogy kevésbé lesznek élvezhetőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig valószínű, hogy annak idején a Köztársaságot csak egy pár bolygórendszer kormánya alapította, aztán minél többen csatlakoztak.

Sokkal több értelme is van mint annak ami a Legends idején volt. Bármennyire is szerettem a Kotor és Tor játékokat, de olyan mintha 4000 év alatt a Galaxis semmit se változott volna. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dei írta:

Sokkal több értelme is van mint annak ami a Legends idején volt. Bármennyire is szerettem a Kotor és Tor játékokat, de olyan mintha 4000 év alatt a Galaxis semmit se változott volna. 

Nekem is ez a bajom a régi időkkel. Persze tök jók, meg minden, de a fejlettségre nem nagyon figyeltek. Talán itt mondta valaki régen - talán @Dzséjt koma volt - hogy a régi időkben ugyanúgy megvoltak a klónkatonák, csak más névvel - de nagyon hasonló dizájnnal - meg egyéb finomságok.

 

33 perccel korábban, Brodie írta:

Egyébként Ti olvasni fogjátok a regényeket+képregényeket?

Persze. A képregények valószínűleg angolul lesznek olvasva, a könyveket próbálom majd beszerezni magyarul - no persze amik megjelennek majd, de úgy tudom, Revan mindenképpen rajta lesz az ügyön, hogy az összes formátumú médiát megkapjuk, legyen az YA, vagy middle grade. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nekem is ez a bajom a régi időkkel. Persze tök jók, meg minden, de a fejlettségre nem nagyon figyeltek. Talán itt mondta valaki régen - talán @Dzséjt koma volt - hogy a régi időkben ugyanúgy megvoltak a klónkatonák, csak más névvel - de nagyon hasonló dizájnnal - meg egyéb finomságok.

Többen is kifogásolták már, de én is köztük voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet a Köztársaság addig működött jól (a Mag fényűző bolygóinak szövetségeként), míg be nem engedték a peremvidékieket, azok minden diverzáns elemével együtt. 

 

Igazából tartok attól, hogy a peremvidéki helyszínek miatt a Köztársaság megint csak egy távoli megfoghatatlan kormányzat lesz, a High Republic címke ellenére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Egyébként Ti olvasni fogjátok a regényeket+képregényeket?

Ha igen, akkor megvárjátok a magyar kiadást?

Én max a fejleményeket fogom itt követni, mert nekem a Star Wars annyira vizuális műfaj, hogy a könyvei nem igazán szórakoztatnak. Hiányzik a lenyűgöző látvány, az epikus zenék, a hanghatások. A Marvel képregények azért sok esetben jók, de a regények nélkül azért gondolom, hogy kevésbé lesznek élvezhetőek.

A Charles Soule-könyvet mindenképp el fogom olvasni, aztán majd az alapján eldöntöm, hogy mennyire érdekel ez az éra. Egyelőre tetszik, amit eddig megmutattak belőle.

Ha jól emlékszem a Shadows of the Empire projekthez kiadtak egy soundtracket, érdekes lenne néhány aláfestő zene ehhez is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Whill írta:

Ha jól emlékszem a Shadows of the Empire projekthez kiadtak egy soundtracket, érdekes lenne néhány aláfestő zene ehhez is.

Pontosan ez jutott eszembe nekem is a múlt héten.

Mivel SW zene mániás vagyok, így ezt viszont várnám. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Lehet a Köztársaság addig működött jól (a Mag fényűző bolygóinak szövetségeként), míg be nem engedték a peremvidékieket, azok minden diverzáns elemével együtt. 

 

Szép kis EU kritika lenne. :D

 

2020. 03. 10. - 20:08, Bomarr írta:

Idézet

Az ezeréves béke eleve nem azt jelenti, hogy ebben az időszakban nem voltak háborúk. Már most is van olyan képregény, amely a Baljós Árnyak előtt játszódik jó pár évvel és van benne háború (Dark Temple). Ott azzal van kikerülve a dolog, hogy az "csak" helyi háború, nem galaktikus. Itt meg nem az Ismert Galaxisban lesz a harc. Az hogy a kérdéses konfliktus mennyire érdekes vagy nem meg tényleg majd azután kéne megitélni hogy egyáltalán tudjuk miről van szó. Az biztos, hogy a jedik nem csak a köldöküket fogják bámulni.

Így van. Sio Bibble is "full scale war"-t mond, tehát az egész galaxisra kiterjedő háború volt példátlan a Köztársaság idejében, egészen a Clone warsig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 10. - 21:21, Frenkie írta:

Az Ismeretlen Régiókkal megint az a bajom hogy ha ott már száz évekkel jártak Jedik, sőt harcok is voltak, akkor miért is ismeretlen? Miért nem hallottunk ottani harcokról stb?

Azon Jedik akik ott jártak miért nem szóltak a társaiknak mi van ott? Akkor az EP1-es és utánalévő Jediknek ismernie kéne a területet. Persze, kézenfekvő a magyarázat, hogy onnan egy Jedi sem tért vissza.

Kicsit ezt olyan egyszerü megoldásnak érzem. Van egy békés Köztársaság ahol helyi konfliktusok vannak csak, de csináljunk nagyobbat, de hogy ne üsse a filmeket vigyük az Ismeretlen Régiókba a történetet, és öljünk meg mindenkit aki visszajöhet elújságolni a Köztársaságba, hogy ott mi van.

Most nem igazán hoz ez lázba, de meglátjuk a megvalósítást.

És miért kellett volna az eddigi filmekben hallani a galaxis összes helyszínének és történelmének minden létező konfliktusáról? És honnan lehet tudni, hogy az ottani veszélyforrásokat a Baljós idejére nem zárták már rég le? És miért kéne mindenkit megölni? 200 év telik el mire Sidious tervei mozgásba lendülnek. Ez rengeteg idő. És rengeteg minden belefér. Kb. ez olyan, mintha azt várnád el egy második világháborús regénytől, vagy filmtől, hogy számoljon már be a Nagy Francia Forradalomról, meg a napólenoni háborúkról is, mert anélkül nem érted.

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A High Republic magyar megfelelője a szavazás végeredményének értelmében a "Köztársaság Fénykora" lesz.

Nekem is ez volt a kedvencem.

13 órával ezelőtt, Brodie írta:

Egyébként Ti olvasni fogjátok a regényeket+képregényeket?

Ha igen, akkor megvárjátok a magyar kiadást?

Én max a fejleményeket fogom itt követni, mert nekem a Star Wars annyira vizuális műfaj, hogy a könyvei nem igazán szórakoztatnak. Hiányzik a lenyűgöző látvány, az epikus zenék, a hanghatások. A Marvel képregények azért sok esetben jók, de a regények nélkül azért gondolom, hogy kevésbé lesznek élvezhetőek.

Én mindenféleképpen. És kivárom a magyar kiadást. Nekem a könyveknek és képregényeknek már évek óta nagyobb a szórakoztató értékük, mint a filmeknek.

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Többen is kifogásolták már, de én is köztük voltam.

Igen, de ezek marketing szempontból voltak fontosak, a kemény magos begyepesedett agyú rajongók miatt, őket is be akarták vonzani a játékok vásárlói közé. Végül is egy ilyen játék elsősorban a kemény magnak szól. Ezért a dizájnban meg akarták teremteni azt, ami elég SW hangulatot hoz nekik. El lehetett volna ezektől térni, de gondolom azt az üzleti kockázatot vonta volna maga után, hogy nem veszik annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de ezek marketing szempontból voltak fontosak, a kemény magos begyepesedett agyú rajongók miatt, őket is be akarták vonzani a játékok vásárlói közé. Végül is egy ilyen játék elsősorban a kemény magnak szól. Ezért a dizájnban meg akarták teremteni azt, ami elég SW hangulatot hoz nekik. El lehetett volna ezektől térni, de gondolom azt az üzleti kockázatot vonta volna maga után, hogy nem veszik annyira.

És? Ez egyrészt nem változtat azon, hogy ritka gáz volt, másrészt ugyanezt megjátszhatják ugyanezzel az indokkal bárhol, bármikor. Ahogy meg is játszották, elég csak az ep7-re pislantani. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

És? Ez egyrészt nem változtat azon, hogy ritka gáz volt, másrészt ugyanezt megjátszhatják ugyanezzel az indokkal bárhol, bármikor. Ahogy meg is játszották, elég csak az ep7-re pislantani. ;) 

Nekem viszont ez fel sem tűnt. Elmerültem a sztoriban, ami viszont nagyon bejövős volt már az első pillanattól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor te jártál jobban. :) Engem ez a trailer a klón páncélos katonákkal, a kicsit átplasztikázott Jango klónnak, a robosztus droidekákkal és az ifjú, még sisaktalan Darth Vaderrel eléggé megütött. A ToR iránti érdeklődésemet kioltotta azon nyomban. De ugyanígy fennakadtam a Falcon előd Ebon Hawkon, az R2-t le sem tagadhat T3-om, és a szintén félgép Malakon, aki a nagy titok tudója, stb. Egy 30 évvel az ep6 után játszódó filmnek még csak-csak elnézem a dolgokat, de egy 200 évvel, vagy egy 4000 évvel korábban játszódó sztorinak már nem.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.