Ugrás a kommentre

Erőszellemek


pb69

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ami azt illeti, ezt pontosan tudjuk. A Star Wars: The Secrets of the Jedi szerint Obi-Wan és Yoda mellett Anakin több ízben is megjelent Luke-nak és társalogtak.

Hogy miért nem beszélt neki Anakin a Sith Útkeresőről? Jó kérdés, de szerintem elég jó válasz lehet az, hogy Anakin nem akarta, hogy a fia bármilyen Sith csecsebecsével kapcsolatba kerüljön. Azért erre elég jó oka volt. :) 

Amikor Luke már Ochi után kutatott, elég hasznos lett volna. Meg szerintem Luke keresett útkeresőket, elvégre a könyvébe is rajzolgatott párat.

 

Na meg Anakin tudhatott az exegoli kultistákról, akik galibát okozhatnak a jövőben, már csak elővigyázatosságból is szólhatott volna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az biztos, hogy baromi hasznos lett volna Luke számára. Viszont az nem biztos, hogy Sidious bármibe is beavatta, ami az Exegolon folyt, így nem biztos, hogy tudott a Sith kultistákról.

Szerintem is ez a kulcs. Anakinnek nem volt fogalma szerintem Palpatine ezen titkáról. Nem tudott a halhatlanság esélyéről sem, mert akkor megpendítette volna Luke-nak a HCS II-n. De semmi figyelmeztetést nem adott, csak vetett még egy utolsó pillantást - a saját szemével - a fiára, és meghalt. Ahogy Yoda is minden erejét összeszedte, hogy közöljön valami fontosat, úgy Vader is megtehette volna, ha lett volna ilyesmi. De nem volt, mert nem tudott Palpatine "csalásáról".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Jó lenne olyan történeteket olvasni majd, amiben Luke beszél Anakin szellemével.

Szerintem ez az egyik legnagyobb kihagyott ziccer a PT-ben. Nagy lett volna egy Luke-Anakin találkozó vagy egy Ben-Anakin találkozó. Főleg az utóbbi most, annak tükrében, hogy Ben Vader nyomdokaiban lépkedve lett Kylo Ren, de kiderült, hogy valójában nem a nagypapa, hanem Sidious beszélt hozzá.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy az igazi halhatatlanságot mégis csak a jedik érték el. Legalábbis némelyikük. 

Igazából a Jedi féle halhatatlanság aligha hozza lázba a Sith-eket szerintem. Nem ilyesmire vágynak.

 

Éppen most , Dzséjt írta:

Szerintem ez az egyik legnagyobb kihagyott ziccer a PT-ben. Nagy lett volna egy Luke-Anakin találkozó vagy egy Ben-Anakin találkozó. Főleg az utóbbi most, annak tükrében, hogy Ben Vader nyomdokaiban lépkedve lett Kylo Ren, de kiderült, hogy valójában nem a nagypapa, hanem Sidious beszélt hozzá.

 

Valószínűleg a Hayden szellem életkora miatt hagyták ki. :( Tényleg nagy kár érte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Igazából a Jedi féle halhatatlanság aligha hozza lázba a Sith-eket szerintem. Nem ilyesmire vágynak.

Igen, szerintem sem tetszik ez a fajta megközelítés egy Sith-nek, már ha tudnak róla. Ugyan isteni hatalomra tehetnek szert, de mindentől meg kell válniuk, ami számukra fontos, saját testük, saját fizikai létük és az ezzel járó örömök. Kész szerencse, amúgy, mert elég durva lenne egy Sith szellem olyan erőkkel, amiket a Jedi szellemek birtokolnak. Ezért is tetszik az ep9 (vagy éppen Maul és Vader) "a halál becsapása" megközelítése: a Sith nem tud lemondani, emiatt, még ha túl is éli a halált, csak önnön szörnyű paródiájává válik. Gép testbe, fél életre kényszerül. Ha a hatalma meg is marad, már nem élvezheti azt, éppen ellenkezőleg, testi örömök helyett testi kínokat kell átélnie, hiszen gépek nélkül nem is tudnának élni.

És ezért nem tetszett ez az egész klónozósdi a Dark Empire képregényekben, mert ott Sidiousnak nem volt semmilyen büntetése, szabadon ugrabugrálhatott egyik teljesen egészséges és fiatal klón testből a másikba. Még a hatalma sem csorbult. Anno attól féltem, hogy ez lesz a filmekben is, ha megvalósítják. Hála az égnek, Abrams ráérzett arra, hogy ez hogyan működhet.

Így nem csorbult a Jedik jutalma az örök, isteni és mindent tudó szellemlétben, és a gonosz sem kapott halhatatlanságot jutalomként.

13 perccel korábban, Donát írta:

Valószínűleg a Hayden szellem életkora miatt hagyták ki. :( Tényleg nagy kár érte. 

Fura lett volna a vén Luke-ot és a fiatal Anakint együtt látni, és az is érdekes lett volna, ha Kylo nagyapának szólít egy vele egykorú embert, de akár úgy is megoldhatták volna, ahogy Yoda, Luke és Ben beszélgettek az ep5-ben a kunyhóban. Hogy Anakin nem manifesztálódik, csak a hangját hallatja.

Amúgy szerintem az is közrejátszott Hayden kihagyásában, hogy a rajongók nem nagyon szívlelik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem az is közrejátszott Hayden kihagyásában, hogy a rajongók nem nagyon szívlelik. 

Na ez lenne az űbergáz. Most nehogy már azért ne kapjon lehetőséget, mert egy "maroknyi" idióta nem kedveli. Legyen egy koncepció, amibe vagy belefér, vagy nem, de ne az határozza már meg, hogy mit gondolnak a rajongók az egyébként tök evidens szellemcseréről, vagy Hayden Christensenről, mint Anakin Skywalker... :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Na ez lenne az űbergáz. Most nehogy már azért ne kapjon lehetőséget, mert egy "maroknyi" idióta nem kedveli. Legyen egy koncepció, amibe vagy belefér, vagy nem, de ne az határozza már meg, hogy mit gondolnak a rajongók az egyébként tök evidens szellemcseréről, vagy Hayden Christensenről, mint Anakin Skywalker... :roll: 

Sajnos én is reálisnak látom azt, hogy a Hayden-ellenesség miatt nem szerepelhetett Anakin szellemként. Ezt a változtatást A Jedi visszatér végén nagyon sokan utálták. Én nem tartozom közéjük, én imádom ezt a változtatást. De olyan A Jedi visszatéres vetítésekről is tudok,  ahol hangos fújolás volt, mikor a Hayden jelenethez értek. És akkor nem tudjuk, hogy Abrams erről mit gondol. Az is lehet, hogy ő maga is abba táborba tartozik, aki ki nem állhatja ezt a változtatást és e miatt nem akarta szerepeltetni a színészt Erő szellemként. Vagy az is lehet, hogy szimplán csak félt e rajongók még nagyobb dühétől és e miatt csak Anakin hangja került be a filmbe. De az is lehet, hogy a Disney-nél vagy Lucasfilmnél. esetleg mindkét cégnél vannak olyan vezetők, akik nem akarták még jobban hergelni a rajongókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy in-universe van rá magyarázat miért a fiatalkori szellemként látjuk az EP 6 végén? Mert az, hogy akkor még nem tért át a sötét oldalra annyira nem lehet magyrázat, hisz a rész végén visszatér a világosra, ezért láttuk az eredeti verzióban is öregnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Amúgy in-universe van rá magyarázat miért a fiatalkori szellemként látjuk az EP 6 végén? Mert az, hogy akkor még nem tért át a sötét oldalra annyira nem lehet magyrázat, hisz a rész végén visszatér a világosra, ezért láttuk az eredeti verzióban is öregnek. 

Valószínűleg azért, mert Anakin ezt a képet őrzi a Jedi önmagáról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Asszem sokszor leírtam már, hogy ezt a döntést csak az ellenezheti, aki ignorálja a prequelt. Mert a PT elkészültével nem maradhatott Anakin feje helyén egy ismeretlen csóka arca. Ez nem szeret, nem szeret kérdés...

Nem volt az ismeretlen csóka, hanem az idős Anakin. Mivel fizikailag így halt meg azt az arcot láttuk. Teljesen normális hogy az emberek megöregednek az eltelt évtizedek múltán. Nekem semmi bajom sem volt in universe sem az öreg Anakin-szellemmel. Teljesen világos volt miért volt ott az öreg Anakin szelleme. A prequel után sem zavart. Persze nincs gondom a faiatal Anakin-szellemmel sem, de szerintem jobb volt az öreg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem volt az ismeretlen csóka, hanem az idős Anakin. Mivel fizikailag így halt meg azt az arcot láttuk. Teljesen normális hogy az emberek megöregednek az eltelt évtizedek múltán. Nekem semmi bajom sem volt in universe sem az öreg Anakin-szellemmel. Teljesen világos volt miért volt ott az öreg Anakin szelleme. A prequel után sem zavart. Persze nincs gondom a faiatal Anakin-szellemmel sem, de szerintem jobb volt az öreg.

Nekem sem volt bajom vele, csak azt nem értettem, hogy két huszonévesnek miért nagypapa korú az apja. Azt meg végképp nem, hogy miért olyan színészre bízták Anakin szerepét, aki idősebb volt, mint a Ben Kenobit megformáló Alec Guiness. Igazából szerintem itt a matekkal van gond. Sebastian Shaw túl idős volt Luke és Leia apjának (a nagyapjuk lehetett volna) és idősebb volt, mint az, aki a mesterét játszotta.

Hayden Christensen áthelyezése sok szempontból jobb. Aki már az ep1-3-mal kezdi a részt, az Christensen arcát ismeri meg. Emellett például ma már azért is játszhatná az Anakin szellemet, mert lassan abban a korban jár, amiben Vader meghalt, a 40-es éveiben.

Megjegyzem, én sem értem ezt az "ismeretlen csóka" jelzőt, hiszen Sebastian Shaw arcát láttuk, amikor Vaderről lekerül a maszk. Mivel a két jelenet között nem telik el öt perc, és Shaw felismerhető, így nem hiszem, hogy a változtatásig bárki is megkérdőjelezte, hogy az ott Anakin Skywalker, és senki sem gondolta, hogy az egy random Jedi az elmúlt ezer generációból, aki beugrott rávigyorogni Luke-ra. Evidens volt, hogy az Anakin Skywalker.

3 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Amúgy in-universe van rá magyarázat miért a fiatalkori szellemként látjuk az EP 6 végén? Mert az, hogy akkor még nem tért át a sötét oldalra annyira nem lehet magyrázat, hisz a rész végén visszatér a világosra, ezért láttuk az eredeti verzióban is öregnek. 

Nincs, de szerintem nem is kell. Az egyértelmű Ben Kenobi manifesztációja óta, hogy nem úgy jelennek meg, ahogy meghaltak. Különben Bennek nem lett volna feje. És nem fésülködött volna másképpen. Meg akkor Anakinnak szénné égve és végtagok nélkül kellett volna megjelennie. Egyszerűen ez lehet a "maradandó önkép", a la Matrix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Megjegyzem, én sem értem ezt az "ismeretlen csóka" jelzőt, hiszen Sebastian Shaw arcát láttuk, amikor Vaderről lekerül a maszk. Mivel a két jelenet között nem telik el öt perc, és Shaw felismerhető, így nem hiszem, hogy a változtatásig bárki is megkérdőjelezte, hogy az ott Anakin Skywalker, és senki sem gondolta, hogy az egy random Jedi az elmúlt ezer generációból, aki beugrott rávigyorogni Luke-ra. Evidens volt, hogy az Anakin Skywalker

Persze, ki tudod következtetni. De az a gond, hogy Anakin sosem nézett ki így. Igen, Shaw játszotta a sisak nélküli Vadert, de az égésnyomok miatt teljesen máshogy néz ki mint szellemként. A tény az tény: Anakin Skywalker a PT megkreálása óta egyetlen filmbeli percben sem nézett ki úgy előtte, mint szellemként. 

 

Ez egy idealizált arc, a mi lett volna, ha Anakin nem ég meg, és nem kerül páncélba, miközben megöregszik. De a PT óta nincs szükség idealizált kamu arcra. Ott van Hayden aki tökéletesen tudja reprezentálni a Jedi Anakint. Szóval én két logikus lehetőséget látok, amiből csak egy vizuálisan is elfogadható:

- Hayden

- egy az egyben az öreg égett Anakin fej

 

A kettő közül Hayden sokkal jobb. De az eredeti fej totál logikátlan, semmihez sem köthető, és nálam anno egyből megkapta a "ki ez az ismeretlen csóka?" jelzőt, mivel Anakin sosem nézett ki így. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nálad valószínűleg eme véleményben nagy szerepet játszik, hogy az ep2-t láttad először, így neked mindig is Hayden volt Anakin. A mi perspektívánkból, akik Shaw arcával ismerték meg Anakint egyáltalán nem volt azzal a jelenettel semmiféle gond, még az ep2 után sem. Az egységesítés ezen a téren nagyon az előnyére vált a filmnek, pláne az ep9 tükrében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkiehez hasonlóan sose volt gondom Shaw arcával. Szerintem abban hogy megjelenik azzal az arccal ami öreg Anakinként lehetett volna semmi logikátlanság nincs. Sőt igazából igy sokkal inkább működik az apa szerep Luke felé. Így most Luke-ra egy olyan szellem néz aki kinézetre talán még nála is fiatalabb. Ráadásul nekem kicsit fura itt Hayden játéka. Shaw valahogy természetesebb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Bomarr írta:

Ráadásul nekem kicsit fura itt Hayden játéka. Shaw valahogy természetesebb volt.

A színésznek csak a feje lett kicserélve, a többi része nem, szóval nem csoda, hogy nem természetes. Haydennel se vették fel a jelenetet külön, hanem valami ROTS-felvételt használtak fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk nálad valószínűleg eme véleményben nagy szerepet játszik, hogy az ep2-t láttad először, így neked mindig is Hayden volt Anakin. A mi perspektívánkból, akik Shaw arcával ismerték meg Anakint egyáltalán nem volt azzal a jelenettel semmiféle gond, még az ep2 után sem. Az egységesítés ezen a téren nagyon az előnyére vált a filmnek, pláne az ep9 tükrében.

Igen, és minden új néző, aki az EpI-gyel kezd, valószínűleg hasonlóan fog érezni. Ezért is fontos, hogy megtörtént a csere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 08. - 10:10, Bomarr írta:

Ráadásul nekem kicsit fura itt Hayden játéka. Shaw valahogy természetesebb volt.

Amire az lehet a magyarázat, hogy Shaw tudta, hogy ő az öreg Anakin Skywalkert alakítja, aki Ben és Yoda társaságában vet pillantást a fiára, Christensen meg azt sem tudta, miért ráncigálták az ep3 forgatásán az egyik jelenet befejezte után a kamera elé. Ezt ő mondta anno, a DVD megjelenése után, majd 2006-ban, a DVD-k újra kiadásakor a starwars.com-on is megerősítették a Return of the Jedi: What has changed? című anyagban. Senki sem mondta neki, hogy az ep6 utolsó jelenetéhez rögzítenek vele felvételt, csak annyit, hogy álljon oda és nézzen bele a kamerába. Aztán megköszönték a részvételt. Ami szerintem iszonyúan látszódik is a felvételen, nekem ezért vannak fenntartásaim ezzel a változtatással kapcsolatban. Kellett az oda, mert a kontinuitást jobban segíti Christensen, pláne így az ep9 után, de a megvalósítás gyenge.

Ha elmondták volna neki, miért állt kamera elé, valószínűleg a megvalósítás szignifikánsan jobb lenne, hiszen Christensen akkor eljátszotta volna Anakint. Így lényegében Hayden Christensent látjuk az ep6 végén, nem Anakin Skywalkert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amire az lehet a magyarázat, hogy Shaw tudta, hogy ő az öreg Anakin Skywalkert alakítja, aki Ben és Yoda társaságában vet pillantást a fiára, Christensen meg azt sem tudta, miért ráncigálták az ep3 forgatásán az egyik jelenet befejezte után a kamera elé. Ezt ő mondta anno, a DVD megjelenése után, majd 2006-ban, a DVD-k újra kiadásakor a starwars.com-on is megerősítették a Return of the Jedi: What has changed? című anyagban. Senki sem mondta neki, hogy az ep6 utolsó jelenetéhez rögzítenek vele felvételt, csak annyit, hogy álljon oda és nézzen bele a kamerába. Aztán megköszönték a részvételt. Ami szerintem iszonyúan látszódik is a felvételen, nekem ezért vannak fenntartásaim ezzel a változtatással kapcsolatban. Kellett az oda, mert a kontinuitást jobban segíti Christensen, pláne így az ep9 után, de a megvalósítás gyenge.

Ha elmondták volna neki, miért állt kamera elé, valószínűleg a megvalósítás szignifikánsan jobb lenne, hiszen Christensen akkor eljátszotta volna Anakint. Így lényegében Hayden Christensent látjuk az ep6 végén, nem Anakin Skywalkert.

Én ezt most hallom először és elég nagy gáznak tartom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha elmondták volna neki, miért állt kamera elé, valószínűleg a megvalósítás szignifikánsan jobb lenne, hiszen Christensen akkor eljátszotta volna Anakint. Így lényegében Hayden Christensent látjuk az ep6 végén, nem Anakin Skywalkert.

Azért, ha kamera elé áll, nyilván tudja, hogy nem Haydent kell "alakítania", hanem Anakint. A gond inkább az, hogy nem tudta, hogy milyen jelenetről van szó, ergo nem tudta, hogy milyen arckifejezése legyen, milyen tekintete, stb. Szóval Anakinnek Anakin csak nem igazán tudta, hogy pontosan mit tükrözzön az arckifejezése. Szerintem is gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 08. - 10:10, Bomarr írta:

Frenkiehez hasonlóan sose volt gondom Shaw arcával. Szerintem abban hogy megjelenik azzal az arccal ami öreg Anakinként lehetett volna semmi logikátlanság nincs. Sőt igazából igy sokkal inkább működik az apa szerep Luke felé. Így most Luke-ra egy olyan szellem néz aki kinézetre talán még nála is fiatalabb.

 

Nekem csak annyi bajom van a Shaw kinézetű Anakin-nel hogy túl idősnek néz ki. Tényleg mintha Luke és Leia nagyapja lenne annak a szellemes triónak a része. Ennek ellenére azt a jelenetet csakis az eredeti felállással tudom elfogadni. Mégpedig pont azért amit Te is gondolsz a dologról. Luke-hoz és Leiához az idősebb Ani jobban passzol mert mégiscsak az apjuk. Emiatt már azóta ellenemre van a fiatal Ani szellem szerepeltetése hogy először megláttam azt a verziót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy az elején én is úgy gondoltam, hogy azért a fiatal Luke-hoz és Leiához furán illik a velük közel egyidős Anakin, mint apa, de, ahogy haladunk előre az időben, és Christensen öregszik, én úgy érzem egyre kevésbé furának. Christensen most 39 éves, és bár látszódik rajta, hogy azért eltelt 15 év az ep3 óta, nem változott sokat. Nem lett ráncosabb, nem hízott el, stb. ha újra megnövesztené a haját és rádobnak egy kis sminket, még simán játszhatná a klón háborús Anakint. Anélkül meg egyre hihetőbb, hogy két huszonéves apja, mert, hacsak nem történik valami, szerintem 6 év múlva, amikor annyi idős lesz, mint Vader volt a halálakor (45 éves), sem fog sokkal másabban kinézni. És mivel az ep6-ban nincs róla közeli kép, ráadásul a távolságon kívül még a szellemeffekt is torzít, így én egyre jobban elfogadom őt ott. Amúgy sem volt vele gondom, csak fura volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.