Ugrás a kommentre

Erőszellemek


pb69

Ajánlott hozzászólás

Obi-Wan is úgy hivatkozott magára az EPIV-ben, hogy egykor Jedi volt(tehát akkor már nem). Szerintem ez az Erőnek nem igazán számít, hogy az egyén minek nevezi magát. :)

A másik opció, hogy Ahsoka később visszakerült a Jedi Rendbe (remélem nem ez lesz). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Obi-Wan is úgy hivatkozott magára az EPIV-ben, hogy egykor Jedi volt(tehát akkor már nem). Szerintem ez az Erőnek nem igazán számít, hogy az egyén minek nevezi magát. :)

A másik opció, hogy Ahsoka később visszakerült a Jedi Rendbe (remélem nem ez lesz). 

Anakin sem került vissza a Jedi rendbe, szóval nem követelmény. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez az Erőnek nem igazán számít, hogy az egyén minek nevezi magát.

Ez szerintem sem követelmény, hiszen az Atya is eltűnt, márpedig legjobb tudomásunk szerint ő sosem volt Jedi lovag. Ugyanígy Leia sem, abbahagyta a tanulást, sosem lett Jedi. És, ahogy @Szisz írta, Anakin sem lett újra Jedi, de Ben sem.

Az csak egy Rend, ami magába gyűjt Erőhasználókat és az erős politikai hátszél miatt galaktikus tényezővé válltak. Ennyi, a különféle képességekhez semmi köze, max. annyi, hogy néhány tudást elfeledtek, mást meg tiltanak. Az egyetlen követelmény a szellemesdihez az, hogy légy jó, teremtsd meg magadban az egyensúlyt (fogadd el magadat) és ismerd a képességet, ami lehetővé teszi, hogy individum maradj, miután a fizikai részed elpusztul (Ahsokánál nem tudni, hogy ez így van-e, vagy ugyanúgy eggyé vállt az Erővel, mint Windu, Secura vagy éppen Kanan).

Az, hogy Ahsoka megszólalt, az csak annyit jelent, hogy eggyé vált az Erővel valamilyen formában, tehát fizikai értelemben halott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arra gondoltam, hogy önmagában az Erőből való kiszólást csak jedik tudnák csinálni. Viszont Rey már a rész elején történő meditációjában is a régi jediket szólítja meg a "legyetek velem!" óhajtással. Aztán a végső csatában szintén, utána pedig mondja is, hogy vele van az összes jedi. Azért ez már elég erőteljesen azt közvetíti felénk, hogy ott bizony nem mindenféle világos oldali Erőhasználó szól hozzá, hanem jedik.

Nem úgy jedik, hogy a Jedi Rend tagjai, hiszen a szervezet már nem létezett, Szellemiségükben jedik. Obi-Wan értelemszerűen jedi volt ilyen szempontból. Anakinról is tudtuk, hogy az, hiszen nem véletlenül az az Ep.6 címe, ami. :) Igazából csak Ahsoka kapcsán merült fel korábban, hogy most ő akkor jedinek tekinthető vagy sem, ebben a kérdéskörben pedig szerintem egyértelműen állást foglalt a 9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
25 perccel korábban, Donát írta:

Jól néz ki, csak felvetne néhány kérdést, ha a Jedik meg tudnának jelenni az ősi Sith bolygón. :) 

Értem. Számomra a hangjuk révén így is megjelentek, sőt alapból is úgy éreztem hogy segítettek Reynek. Szóval a fenti vizualitás teljesen szinkronban azzal amit én a jelenetbe már első nézésre is beleláttam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értem. Számomra a hangjuk révén így is megjelentek, sőt alapból is úgy éreztem hogy segítettek Reynek. Szóval a fenti vizualitás teljesen szinkronban azzal amit én a jelenetbe már első nézésre is beleláttam. 

Rey egy Jedi képesség révén próbál kapcsolatba lépni a halott Jedikkel, ez nem ugyanaz, mint a szellemesdi.

1. Eleve, a szellemesdire csak néhány Jedi képes és csak bizonyos helyeken, erre Obi-wan szelleme rámutat az EpV-ben. Az tény, hogy az Exegol is egyfajta csomópont lehetett az Erőben, de én meglepődnék, ha egy ilyen echte Sith helyen meg tudnának jelenni. Ez az egyik része a dolognak.

2. A másik, hogy Rey olyanokkal is kapcsolatba került, akik nem ismerték a szellemesdi titkát. Aayla Secura, Windu, Kanan vagy Ahsoka nem tudtak volna szellemként megjelenni, a szellem "technikával" üzenni Reynek (mint pl. Obi az EpIV végén), épp ezért pláne valószínűsíthető, hogy ez a kapcsolat más, és Rey valószínűleg közvetlenül a "netherworld of the Force" tehát az Erő túlvilági (ami talán a kozmikus Erő?) részével lépett kapcsolatba, ahonnan Qui-Gon visszatért.

 

Mivel ez a technika másnak tűnik, mint a szellemesdi, nekem fura lenne, ha megjelennének a szellemek. Pedig egyébként jól néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Láttatok erőszellemekkel kiegészített fan made jelenetet? Basszus bejön! Elfért volna!!

 

Huhh ez nekem nagyon nem adja... Nute-al egyetértve erőltetett lett volna, főleg hogy a szellemek is használják az Erőt Rey mögött, ez a lány érdemeit kisebbítené a szememben. Plusz felmerülne a kérdés, hogy Palpi mögött akkor miért nem jelent meg pár Sith. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ez a lány érdemeit kisebbítené a szememben. Plusz felmerülne a kérdés, hogy Palpi mögött akkor miért nem jelent meg pár Sith. :P 

Nálam is. Szvsz. Palpi is ahogy Rey is a saját erejéből harcolt, az Erőszellemk csupán támogatást, akaraterőt, biztatást adtak neki, amitől volt ereje felkelni és legyőzni az Uralkodót, mint bármelyik küzdősportos filmben amikor a főszereplő padlót fog és hallja ahogy kintről mondják neki, hogy "kelj fel", "meg tudod csinálni" stb. erre felkel azt ledarálja az ellenfelét, na Reynél is valami ilyesmit képzelek el, nem pedig azt, hogy az Erőszellemek Erőt sugároztak belé, hogy aztán győzni tudjon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül az Ep6 forgatókönyvéből is kikerült az a megoldás, hogy Yoda és Obi-Wan Erő-szellemei felveszik a harcot Palpatine-nal Luke-ot segítve. Lucas talán túlzásnak érezte, ha a túlvilágról ilyen szinten lehet befolyásolni a fizikai világot. Bár ezt azóta árnyalták azzal, hogy Yoda szelleme elég durván babrált az időjárással az Ahch-To-n, ahogy Luke szelleme is kiemelte azt a bizonyos X-szárnyút. De ezeknek szerintem a helyhez lehet köze, amely mivel csomópont az Erőben, lehetővé tesz olyan dolgokat, amiket máshol nem lehetne véghez vinni. Az Exegol is lehetett ilyen csomópont, viszont valószínűleg a Sötét Oldal töménysége Sith-praktikákkal kiegészülve gátat szabott a Jedik szellemének, hogy komolyabban beavatkozzanak.

 

Azt az Ep9-es jelenetet én is úgy értelmezem, hogy Rey-t biztatták és motiválták a Jedik, nem Erőt sugároztak át neki, vagy ilyesmi. Ez eleve csökkentené Rey érdemeit. Végül is, csak az akaratereje, és két fénykard kellett hozzá, hogy hazavágja az öreg tervét. Az "összes Sith" és "összes Jedi" kapcsán pedig továbbra is tartom, hogy egyik félben sem voltak ott a konkrét szellemek, inkább a két Rend szellemiségének végső összecsapásának metaforáját akarták bemutatnji. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

De ezeknek szerintem a helyhez lehet köze, amely mivel csomópont az Erőben, lehetővé tesz olyan dolgokat, amiket máshol nem lehetne véghez vinni.

Szerintem lehet még az is, hogy a tettek amit Luke és Yoda is megtettek olyan nagy mértékben nem befolyásolták az élők világát és így megtehették amit tettek. Pl. Yoda ha nem gyújtja fel a fát a könyvek már akkor sincsenek ott így igazából mindegy, Rey mivel a csapatszállítót elég jól visszahúzta a Pasaana-n, nem lett volna nehéz neki kiemelni a vízből Luke hajóját sem, így ez is mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Az Exegol is lehetett ilyen csomópont, viszont valószínűleg a Sötét Oldal töménysége Sith-praktikákkal kiegészülve gátat szabott a Jedik szellemének, hogy komolyabban beavatkozzanak

Egyetértek. Egyúttal jó magyarázat Palpatine atomállat villámaira is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a videó tényleg nagyon jól néz ki, de pont az a bajom mint Donátnak és Odynak. Ez a sötét oldal központja ami mindent elhomályosít.  Ide nem hinném hogy Jedi szellemek be tudnának férközni és az Erőt használni fizikailag. Mert akkor Rey se kellett volna Palpatine legyőzéséhez.

 

Ami viszont szembe jutott hogy miért csak az ismert Jedik és tulajdonképpen azok akik rendesen benne voltak a Rend bukásában jeleztek vissza Reynek a Kozmikus Erő honából?

Az ok hogy azért mert mi nézők őket ismerjük, de in universe-ben akár 600 évvel korábban élt Jedi si üzenhetett volna Rey-nek, sőt mi több a Prime Jedi is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Frenkie írta:

Az ok hogy azért mert mi nézők őket ismerjük, de in universe-ben akár 600 évvel korábban élt Jedi si üzenhetett volna Rey-nek, sőt mi több a Prime Jedi is.

Szerintem ebben a kérdésben az in- és az out-universet nem lehet szétválasztani, üzenhettek volna a fenn említett Jedik is, de az nekünk nézőknek nem jelentett volna semmit így nem sok értelme lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Frenkie írta:

Maga a videó tényleg nagyon jól néz ki, de pont az a bajom mint Donátnak és Odynak. Ez a sötét oldal központja ami mindent elhomályosít.  Ide nem hinném hogy Jedi szellemek be tudnának férközni és az Erőt használni fizikailag. Mert akkor Rey se kellett volna Palpatine legyőzéséhez.

 

Ami viszont szembe jutott hogy miért csak az ismert Jedik és tulajdonképpen azok akik rendesen benne voltak a Rend bukásában jeleztek vissza Reynek a Kozmikus Erő honából?

Az ok hogy azért mert mi nézők őket ismerjük, de in universe-ben akár 600 évvel korábban élt Jedi si üzenhetett volna Rey-nek, sőt mi több a Prime Jedi is.

Lehet ők is üzentek csak azt mi nézők nem hallottuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pontosan azt a verziót szerettem volna látni ami fentebb a fan made videóban van, azt azért hozzátenném, de én azért látok rá esélyt ha valamilyen formában a hangjukon túl,

berakták volna a két Skywalkert, Yodát és Kenobit akkor még a mai napig itatnák a fanpisit a mozipadlóról és mi itt arról diskurálnánk, hogy mennyire jó volt, mennyire kellett. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, csoli1138 írta:

berakták volna a két Skywalkert, Yodát és Kenobit akkor még a mai napig itatnák a fanpisit a mozipadlóról és mi itt arról diskurálnánk, hogy mennyire jó volt, mennyire kellett. 

Nem kell a fanpisi, már a Mandi is arra megy... Szerintem ez nem túl jó irány. Nekem biztos nem tetszett volna ha bepakolnak ide szellemeket.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2020. 06. 13. - 12:56, Frenkie írta:

Ami viszont szembe jutott hogy miért csak az ismert Jedik és tulajdonképpen azok akik rendesen benne voltak a Rend bukásában jeleztek vissza Reynek a Kozmikus Erő honából?

Az ok hogy azért mert mi nézők őket ismerjük, de in universe-ben akár 600 évvel korábban élt Jedi si üzenhetett volna Rey-nek, sőt mi több a Prime Jedi is.

Eszembe jutott valami, ami talán in-universe választ adhat erre: mivel Palpatine volt az ellenség, így talán csak olyan Jedik szólaltak meg, akik ismerték is, miatta haltak meg és/vagy valamilyen módon harcoltak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Akkor a 66-os parancsnak áldozatul esett Jedik miatt elég nagy tumultus lett volna :D 

És miért kéne mindenkinek megszólalni? Ez nem focimeccs. :P Ennyi erővel akkor azt is kívánhatnánk, hogy minden Jedi megszólaljon a Prime Jeditől Luke-ig. Na, akkor lenne ám itt tumultus.

Több ezer generáció minden Jedije, ahogy tanácsot ad Rey-nek: ÉHJÉKDNJFKLADJBKLJGKÉFUHLÉDHFKÉADFJBFKLNDBFEIEDFIÉEAIFGBGÉ!!!!!!!!!!!!!!

Rey: KUSS LEGYEN!

Sidious: Na, máris vonzóbb az a Sötét Oldal, mi? Csatlakozz hozzám, és ez a sok idióta azonnal elhallgat. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És miért kéne mindenkinek megszólalni? Ez nem focimeccs. :P Ennyi erővel akkor azt is kívánhatnánk, hogy minden Jedi megszólaljon a Prime Jeditől Luke-ig. Na, akkor lenne ám itt tumultus.

Több ezer generáció minden Jedije, ahogy tanácsot ad Rey-nek: ÉHJÉKDNJFKLADJBKLJGKÉFUHLÉDHFKÉADFJBFKLNDBFEIEDFIÉEAIFGBGÉ!!!!!!!!!!!!!!

Rey: KUSS LEGYEN!

Sidious: Na, máris vonzóbb az a Sötét Oldal, mi? Csatlakozz hozzám, és ez a sok idióta azonnal elhallgat. :D 

Biztos visszaadta volna az életerőt egyből Bennek csak nyugodjanak már el :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
19 perccel korábban, Yoda József írta:

Anakin miért nem mondta el annak idején Luke-nak, hogy a kastélyában van egy wayfinder, ami elvezetheti Exegolra?

Egyenlőre azt sem tudni hogy Luke mennyit társalgott az erőszellemekkel az Ep6 után. Szerintem bármilyen információ nélkül ezt nehéz megmondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Yoda József írta:

Anakin miért nem mondta el annak idején Luke-nak, hogy a kastélyában van egy wayfinder, ami elvezetheti Exegolra?

Lehet, hogy Anakin sose jelent meg Luke-nak. Ezt nem tudhatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 12. - 21:59, csoli1138 írta:

Értem. Számomra a hangjuk révén így is megjelentek, sőt alapból is úgy éreztem hogy segítettek Reynek. Szóval a fenti vizualitás teljesen szinkronban azzal amit én a jelenetbe már első nézésre is beleláttam. 

Nekem nagyon tetszik ez a jelenet. Így sokkal jobb lett volna. Egyébként én úgy gondolom, hogy a Jedik a szellemei nem csak a hangjukkal biztatják Reyt. Átadják neki az erejüket és a tudásukat. Ezért is mondja Rey, hogy ő meg az összes Jedi. Gondolom Sidiousban meg minden Sith ereje ott volt már. Továbbmegyek, Rey Anakin és többi Jedi szelleme nélkül elbukott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy Anakin sose jelent meg Luke-nak. Ezt nem tudhatjuk.

Ami azt illeti, ezt pontosan tudjuk. A Star Wars: The Secrets of the Jedi szerint Obi-Wan és Yoda mellett Anakin több ízben is megjelent Luke-nak és társalogtak.

Hogy miért nem beszélt neki Anakin a Sith Útkeresőről? Jó kérdés, de szerintem elég jó válasz lehet az, hogy Anakin nem akarta, hogy a fia bármilyen Sith csecsebecsével kapcsolatba kerüljön. Azért erre elég jó oka volt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.