Ugrás a kommentre

A klasszikus szereplők búcsúja


Ajánlott hozzászólás

Kicsit elsikkadt, de ebben a filmben a régi trilógia nagyjai is szépen búcsúztak. Leia, Luke, Han, Lando mind mind hozzátették a magukét és végleg átadták a stafétát. Persze az egész trilógia a generációváltásról szólt, de az itt látottak még kellettek a végső búcsúhoz. Korábbi hőseink mindig akkor lökték tovább a főbb karaktereket amikor arra a legnagyobb szükség volt. 

 

Han és Leia.

Kell-e mondanom, Ben visszatérésében kulcsszerepet játszottak. Ok, Han már nem élt, de mégis olyan emléket hagyott a fiában ami segített neki visszatérni. Az egész végkicsengés szépen reflektál arra a TFA-s párbeszédre, amikor Leia azt ecseteli Hannak, hogy visszaakarja kapni Bent és nem eltaszítani magától. Pluszként ki is mondja, hogy ők ketten visszatéríthetik a sötét oldalról. Így is lett.

 

Luke

A megboldogult Jedi mester Rey kezét nem engedi el a legfontosabb pillanatban, és nem hagyja, hogy a lány ugyanazt a hibát elkövesse amit ő. Gyakorlatilag útbaigazítja az Exegol felé. Kicsit rímel ez a jelenet Luke és Ben ROTJ-beli beszélgetésére, de nem hivalkodóan, csak finoman. 

Sokan az itt elhangzottakat kéjes örömmel veszik a TLJ ignorálásának pedig erről nincs szó, hisz Luke már a TLJ végén megdicsőül. Az lenne hiba ha itt ugyanúgy viselkedne mint a TLJ elején.

 

Lando

Lando nem is egyszer játszik kulcsszerepet, hanem mindjárt kétszer. Először ő segít megtalálni Ochi nyomait, ezáltal a tőrt, majd a végső csatához mozgósítja a fél galaxist. Talán nem túlzás, de mind a két tette létfontosságú volt az Ellenállás ügye számára. Poe-nak is szüksége van az útmutatásra Leia halála után, amit szintén Landotól kap meg.

Érdekesség, hogy a képes útmutató nem név szerint említi őt, hanem mint a "Remete". Lando tehát a Pasaanán élt, mert valami nagy tragédia érte korábban. Ennek mibenlétét nem részletezi a könyv. Ekkor jutott eszembe Jannah, de semmi utalás nincs rá, hogy a lánya lenne. Hála égnek. Még mindig azt gondolom, hogy túl banális lenne a kettejük találkozása. 

 

Jóleső volt látni, hogy mindegyik nagyágyú megkapta a maga epikus és szép lezárását. Innentől most már tényleg nyugodt szívvel elengedhetjük őket, és érdeklődve várhatjuk és köszönhetjük a Star Wars új hőseit.

 

SZERK: most látom, hogy Landonak van egy külön passzus is, amiben említik, hogy elrabolta a lányát az Első Rend. Ezért bujdosott el, de még ez se bizonyítja, hogy Jannah lenne az elrablott személy. Szerintem csak rá emlékezteti az ifjú.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Saga záróepizódjába nagyon kellett a régi győztes csapat tagjainak méltó hozzájárulása Palpatine végső legyőzéséhez, és ezt szerintem is maradéktalanul megkaptuk. :) Mindenki a helyén volt, karakteréhez hűen adta hozzá a maga segítségét a tévúton járó Ben vagy az épp arra forduló Rey helyes irányba tereléséhez vagy éppen a felelősség súlya alatt megtorpanó Poe támogatásához. Leia és Han segítsége talán a legjelentősebb, a teljes reménytelenség állapotából sikerült végül Bent visszakapniuk és Kylo Rentől megszabadítaniuk, és a szülői szeretet legszebb példáját mutatták azzal, hogy mindketten az életüket adták ezért.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

SZERK: most látom, hogy Landonak van egy külön passzus is, amiben említik, hogy elrabolta a lányát az Első Rend. Ezért bujdosott el, de még ez se bizonyítja, hogy Jannah lenne az elrablott személy. Szerintem csak rá emlékezteti az ifjú.

Nem hiszem, hogy Jannah lenne a lánya. Inkább arra gondolt maga Lando is, hogy ha már ő elveszítette a gyermekét, akkor legalább segít egy másik gyermeknek megtalálnia a családját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

Nem hiszem, hogy Jannah lenne a lánya. Inkább arra gondolt maga Lando is, hogy ha már ő elveszítette a gyermekét, akkor legalább segít egy másik gyermeknek megtalálnia a családját. :)

Ez tetszetős. :)

 

Mint ahogy az is, ami a korábbi szereplők egyfajta mentor szerepét erősíti. Emlékszünk mi történt a Radduson miután Leia kómába esett... Viszont most már ilyen nem fordulhat elő. Szép ívet írnak le a karakterek a három rész alatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mint ahogy az is, ami a korábbi szereplők egyfajta mentor szerepét erősíti. Emlékszünk mi történt a Radduson miután Leia kómába esett... Viszont most már ilyen nem fordulhat elő. Szép ívet írnak le a karakterek a három rész alatt. 

Megkockáztatom, hogy jobb mentorok voltak, mint anno Ben Kenobi és Yoda, akik Vader elpusztítására biztatták Luke-ot, pedig nem az volt a megoldás, hanem a szeretet. Ezt Han és Leia jobban megértették, mint a Jedi mesterek (ideértve Luke-ot is, aki hasonló tévútra tévedt Bennel kapcsolatban, ha csak egy pillanatra is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon örülök, hogy Jannah végül nem lett Lando lánya, és remélem, hogy ez így is marad, nem jön egy könyv vagy képregény, amiben felfedik a nagy igazságot. Már csak azért se, mert érzésem szerint a nagy öregek közül Lando képviseli azt, hogy bár a fő célja megszűnt (legyőzték a Birodalmat), azért nem vált haszontalanná, nem dobják félre, hanem új célt talált magának és továbbra is kalandozik - még ha vén csont, akkor is, az élete megy tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

95% hogy Jannah-t Lando lányának tervezték (aki spoileres volt, az tudja), valami oka mégis volt, hogy ezt kivették a filmből.

Talán csak annyi, hogy nem akarták ezzel is terhelni az amúgy is sűrű cselekményt. Végül elég sok dolog maradt ki a forgatókönyvból. De valahol mintha azt olvastam volna, hogy a regényváltozat meg fogja erősíteni az apa-lánya kapcsolatot. Bár szerintem már a Képes útmutatóban olvasható infók is túl sok véletlen egybeesést mutatnak Lando lánya és Jannah kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Szerintem is így lenne a legjobb, barátok fogadott apa-lánya mellékzöngével. Végül is a barátaink az általunk választott család. :) 

Hát nekem Lando hanglejtéséből nem épp az jött le, hogy a kapcsolatukat apja lánya irányába szeretné vinni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Hát nekem Lando hanglejtéséből nem épp az jött le, hogy a kapcsolatukat apja lánya irányába szeretné vinni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nekem is ez volt az első gondolatom. Landót apaszerepben baromira nem tudom elképzelni, de az ep5 és a Solo miatt vén kujonnak annál inkább. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor csak nekem jött le úgy, hogy nem szexre gondolt.

Bár már én is írtam párszor. ;)

 

Szerintem elég beteg lenne, ha a majdnem 80 éves Lando rámozdulna egy 20 év körüli csajra, akire ráadásul passzol a lánya leírása. Elég bizarr üzenete lenne, főleg egy SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bár már én is írtam párszor. ;)

 

Szerintem elég beteg lenne, ha a majdnem 80 éves Lando rámozdulna egy 20 év körüli csajra, akire ráadásul passzol a lánya leírása. Elég bizarr üzenete lenne, főleg egy SW-ben.

Akkor lehet nem ilyen színészi játékkal kellett volna előadni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a jelenet a vágás áldozatául esett. Vélhetően lett volna egy olyan rész is hozzá, amiben kiderül az ő közös történetük is. És nem arra gondolok, hogy Jannah a lánya, hanem hogy Lando is elvesztett a gyerekét és ez a közös kapocs Jannah felé, emiatt ajánlja fel a segítségét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csajozásra gondoltam egyből. Maga Lando ilyen. Aki sármos nőcsábász volt világéletében az marad időskorára is. Lsd Hugh Hefner. Nincs ebben semmi meglepő.

 

A nagy öregektől való búcsú szerintem nagyszerü lett. Furcsa belegondolni hogy fiatal korukban ismertem meg őket és láttam a búcsújukat is. Más szemmel fogom nézni az OT-t ezek után az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondjuk éppenséggel Jannah megy oda Lando-hoz. Mit eszik egy fiatal csaj egy 80 éves papán? :D

 

És az nem lehet, hogy csodálatból és tiszteletből ment oda? ;)

Lando mentette ki a biztos halálból nemrég, ez csak elég ok, hogy érdekelje, ki ő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.