Ugrás a kommentre

7x10 - The Phantom Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyszerű epizód volt! Maul - és Sam Witwer - soha nem volt ennyire zseniális, már az elképesztő, hogy majdnem rábeszélte Ahsokát, hogy segítsen neki, egészen addig a pillanatig, amíg el nem mondta az igazságot Anakinról. És pontosan az történt, mint anno a Geonozison Dooku és Obi-Wan között: megtudta Ahsoka az igazságot, de az annyira mellbe vágó, hogy nem hitte el. Elszomorító - jól írta Dzséjt - , hogy ha beszélhet Ahsoka Anakinnal, akkor talán minden másként történik. Ha valaki, akkor az egykori padawanja támogatása, tiszta szívvel adott önzetlen tanácsa kifoghatta volna a szelet Sidious vitorlájából, miszerint Anakin csak rá számíthat a bajban.

 

Hihetetlenül erős a rész baljós hangulata önmagában is, de ha hozzávesszük, mi zajlik közben a Coruscanton, hogy ez a háború végjátéka, és nagyon rövid időn belül alapjaiból fordul ki a világ a négy sarkából mindenki számára, ez különösen megrázó. :(A zene nem annyira fülbe ötlő, mint az előző epizódban, de itt is jelzi, semmi jó nem következik a további részekben - ha valaki még nem lenne képben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én sokáig gyűlöltem a gondolatát is, hogy Maul-t visszahozták az élők közzé. Ennyi év után most már látom, parádés döntés volt. Egy hallgatag, ám de nem sok vizet zavaró, tulajdonképpen elég jellegtelen végrehajtóból csináltak egy összetett, tragikus sorsú ikonikus karaktert. Amit itt is leművelt Lord Maul a jeleneteiben, az zseniális volt, ezek a párbeszédek Sidious-ról, a bukott Köztársaságról és Skywalker-ről már most a legmaradandóbbak közé tartoznak, amelyet bizony még sokszor fogunk idézni. Annyira király, hogy visszatérhetett a TCW és méltó lezárást kap! Ezt nem lehet eléggé meghálálni a készítőknek.

Tökéletesen így vagyok ezzel én is! Sosem kedveltem Mault, nem értettem, mi ez az őrület körülötte, az sem hozott lázba, hogy visszahozták a TCW-ben, de amit azóta láttunk és hallottunk tőle, az elképesztő. Le a kalappal a készítők előtt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem őrület az hanem a színtiszta igazság. 

Arra gondoltam, amikor a végén magából kikelve üvölti, hogy Ahsoka hagyja meghalni, meg akar halni. Azért ott már nem tűnt teljesen beszámíthatónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Pildi írta:

Ha valaki, akkor az egykori padawanja támogatása, tiszta szívvel adott önzetlen tanácsa kifoghatta volna a szelet Sidious vitorlájából, miszerint Anakin csak rá számíthat a bajban.

Nem tudom, én valahogy kétlem. Ahsoka nem volt ott Coruscanton. Ha valami, az kihúzhatta volna a bajból Anakint. De egy holo call szerintem csak annyit ért volna, mint a kedélyes beszélgetése Anakinnek Obi-wannal az Utapau küldetés előtt. Ott is mondja neki Obi, mennyire büszke rá, és igyekszik tanáccsal is ellátni: legyen türelmes. De hiába minden pozitivizmus, amint lelép Obi, nemsokkal később Anakin máris visszasüllyed Palpatine ködös mocsaras játszmájába. Szerintem hasonló lett volna az Ahsokával való beszélgetés is. Lehet, hogy kapott volna tőle egy ideiglenes pozitív töltetet, de mivel Ahsoka nem volt ott, Palpatine pedig folyamatos kontroll alatt tudta tartani Anakint, így szerintem ez vajmi keveset ért volna a "végelszámolásnál".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Arra gondoltam, amikor a végén magából kikelve üvölti, hogy Ahsoka hagyja meghalni, meg akar halni. Azért ott már nem tűnt teljesen beszámíthatónak.

Vagy csak sokkal jobbnak gondolta a halálba zuhanást, mint ismét találkozni a volt mesterével ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Arra gondoltam, amikor a végén magából kikelve üvölti, hogy Ahsoka hagyja meghalni, meg akar halni.

Az a jelenet nekem kissé furcsa volt. Miért akarna meghalni Maul, amikor a bosszúvágya olyan erős volt, hogy a sötét oldallal karöltve még az Ep1-es blamát is segített neki átvészelni? Sidiousnak ráadásul könyörgött a Mandalore-on, hogy ne ölje meg. Oké, felsült, de volt már nehéz helyzetben korábban is. Lehet, hogy elviselhetetlennek tartotta a szégyent, hogy egy Jedi menti meg az életét, aminél még a halál is jobb lett volna?

 

Minden esetre nagyon remélem (korábban már vitatott okok miatt), hogy nem ennyi volt kettejük küzdelme, és Maul elfogása.

 

A másik, ami nem volt világos, hogy Ahsoka mire gondolt, amikor azt mondta Obi-Wannak, hogy "Tell Anakin...", mire Kenobi "I will." :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Nem tudom, én valahogy kétlem. Ahsoka nem volt ott Coruscanton. Ha valami, az kihúzhatta volna a bajból Anakint. De egy holo call szerintem csak annyit ért volna, mint a kedélyes beszélgetése Anakinnek Obi-wannal az Utapau küldetés előtt. Ott is mondja neki Obi, mennyire büszke rá, és igyekszik tanáccsal is ellátni: legyen türelmes. De hiába minden pozitivizmus, amint lelép Obi, nemsokkal később Anakin máris visszasüllyed Palpatine ködös mocsaras játszmájába. Szerintem hasonló lett volna az Ahsokával való beszélgetés is. Lehet, hogy kapott volna tőle egy ideiglenes pozitív töltetet, de mivel Ahsoka nem volt ott, Palpatine pedig folyamatos kontroll alatt tudta tartani Anakint, így szerintem ez vajmi keveset ért volna a "végelszámolásnál".

Lehet, hogy nem sokat ért volna ez a beszélgetés, de az is lehet, hogy mégis. Ahsoka és Anakin között nem voltak olyasmi feszültségek, amelyek Obi-Wan és Anakin között meghúzódtak a háttérben. Ráadásul előtte Anakin pont összekülönbözött régi mesterével Palpatine megfigyelése miatt, ami megrengette a bizalmát a Tanácsban és a Rendben is. Ahsoka nem volt már tagja a rendnek, az ő szavai nagyobb hatást érhettek volna el. Persze az is lehet, hogy mindez kevés lett volna, mert az valóban sokat számított, hogy Ahsoka nem volt Coruscanton.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

El kell, hogy távolítsa a chipet a parancs kiadása előtt. "I didn't betray my Jedi. Wolffe, Gregor and I all removed our control chips". Szerintem ez a következő részben fog megtörténni... talán Jesse beszámolt neki a Maul-lal való kis párbeszédről. Ha ezt összerakja Fives "élményeivel", akkor leeshet neki a tantusz. De jövőhéten meglátjuk :D

Szerintem ellenállni fog. Az már felér egy nem árulással. :D

2 órával ezelőtt, Whill írta:

#MaulDidNothingWrong :D

Amúgy ha belegondolunk, tényleg igaza volt és kvázi ő volt most a "jófiú". :D

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

Minden esetre nagyon remélem (korábban már vitatott okok miatt), hogy nem ennyi volt kettejük küzdelme, és Maul elfogása.

Az Ahsoka könyvre célzol? :?

16 perccel korábban, Darth Sky írta:

A másik, ami nem volt világos, hogy Ahsoka mire gondolt, amikor azt mondta Obi-Wannak, hogy "Tell Anakin...", mire Kenobi "I will." :hmm:

Talán azt, hogy vigyázzon magára? :hmm: Bár arra is kíváncsi vagyok, hogy az Obi -s jelenet mikor játszódik. Azt tudjuk, hogy már megkapta a küldetését Utapaura, de már el is indult oda és a Venatoron utazva köszönt be Mandalore -ra, vagy még az indulása előtt beszélgetett velük? Ha utóbbi, akkor esetleg a búcsúzás pillanatában válthatott Anakinnal pár szót - a filmben amúgy is van egy ilyen jelenet, a jelenet előtt elmondhatta Ahsoka közölni valóját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem ellenállni fog. Az már felér egy nem árulással.

De hogyan tudna ellenálni? Hisz minden eddig látott klón kérdés nélkül teljesítette a parancsot. Szerintem akár mennyire is váltak egyénekké a klónok, egyikük elméje se lehetett olyan erős, hogy ellenáljon a chipnek. Én még mindig azt tartom valószínűnek hogy el fogja távolítani.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az a jelenet nekem kissé furcsa volt. Miért akarna meghalni Maul, amikor a bosszúvágya olyan erős volt, hogy a sötét oldallal karöltve még az Ep1-es blamát is segített neki átvészelni? Sidiousnak ráadásul könyörgött a Mandalore-on, hogy ne ölje meg. Oké, felsült, de volt már nehéz helyzetben korábban is. Lehet, hogy elviselhetetlennek tartotta a szégyent, hogy egy Jedi menti meg az életét, aminél még a halál is jobb lett volna?

Ez érdekes kérdés. Lehet, hogy mivel tudta, hogy hamarosan jön a 66-os parancs, így őt már nem a Jedik fogják "kihallgatni", hanem Sidious elé kerül, újra. És azt már korábban megtapasztalta, hogy volt mestere nem irgalmas, és talán a halál nem olyan félelmetes, mint amit Sidious adna neki - és itt akár vonhatunk is párhuzamot Maul helyzete és a Főinkvizítor utolsó pillanatai között. Ő is inkább a halált választotta, minthogy szembekerüljön egy morcos Sith Nagyúrral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Iqvi írta:

De hogyan tudna ellenálni? Hisz minden eddig látott klón kérdés nélkül teljesítette a parancsot. Szerintem akár mennyire is váltak egyénekké a klónok, egyikük elméje se lehetett olyan erős, hogy ellenáljon a chipnek. Én még mindig azt tartom valószínűnek hogy el fogja távolítani.

Tudjuk, hogy mit mondott neki Fives? ;) Meg igazából elég egy Jesse -vel való beszélgetés - akinek elméjébe Maul belenézett és Maul még egy tervről is beszél, a Jedik/Köztársaság bukásáról - szóval ha Rex nem h*lye - és nem ilyennek ismertük meg - akkor rá tud jönni a dologra, pláne Fives információjával, amivel ezidáig nem igen foglalkozott. Ha megjön a parancs, Rex ellenállni fog, mégha kínok között is, de szerintem míg a többi klón támadja majd Ahsokát - és Mault - Rex kifogja szedni a chipet. Legalábbis így gondolom, aztán majd meglátjuk jövőhéten hogy hogyan fog lerendeződni ez az egész. :D

 

Mert már csak órák vannak tippre a parancs kiadásáig. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az Ahsoka könyvre célzol? :?

Igen, csak nem akarom, hogy megint elmenjen a topik ebbe az irányba, a rész rovására. Viszont egy mondat erejéig, megjegyezném, mert zavar (már ha így van, de még megvárom a következő 2 részt). A könyvben ugye teljesen máshogy történt Maul elfogása (ott egy sugárpajzsba csalják bele), plusz a harc előtti párbeszédek is teljesen eltérnek. Bár a rész értékéből semmit nem vonna le, de nem örülnék neki, ha ilyen szinten kukáznának egy kánon regényt, ami cselekményileg elméletileg egy szinten kellene, hogy álljon a mozifilmekkel. 

 

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Talán azt, hogy vigyázzon magára? :hmm: Bár arra is kíváncsi vagyok, hogy az Obi -s jelenet mikor játszódik. Azt tudjuk, hogy már megkapta a küldetését Utapaura, de már el is indult oda és a Venatoron utazva köszönt be Mandalore -ra, vagy még az indulása előtt beszélgetett velük? Ha utóbbi, akkor esetleg a búcsúzás pillanatában válthatott Anakinnal pár szót - a filmben amúgy is van egy ilyen jelenet, a jelenet előtt elmondhatta Ahsoka közölni valóját. :)

Szerintem már az után játszódik a holo-üzenetes jelenet, hogy Obi-Wan és Anakin utoljára találkoztak (barátokként) a Coruscanton. Obi-Wan megjelenése is arra enged következtetni, hogy már az Utapaun van, mert ott volt végig csuklyában, amíg nem találkozott Grievousszel Azért is játszódhat ekkor, mert ellenkező esetben Obi-Wan csak megemlítette volna egykori tanítványának a búcsúzáskor, hogy mit üzent neki Ahsoka. :) 

 

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez érdekes kérdés. Lehet, hogy mivel tudta, hogy hamarosan jön a 66-os parancs, így őt már nem a Jedik fogják "kihallgatni", hanem Sidious elé kerül, újra. És azt már korábban megtapasztalta, hogy volt mestere nem irgalmas, és talán a halál nem olyan félelmetes, mint amit Sidious adna neki - és itt akár vonhatunk is párhuzamot Maul helyzete és a Főinkvizítor utolsó pillanatai között. Ő is inkább a halált választotta, minthogy szembekerüljön egy morcos Sith Nagyúrral.

Ebben lehet valami. Egyúttal az is érdekes kérdés, hogy Maul vajon tudott-e konkrétan a 66-osról? Mert bár nagy vonalakban ismerte mestere tervét, a részletekkel nem volt tiszában. Skywalkerről is csak egy Erő-látomás segített kitisztítani a képet.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, csak nem akarom, hogy megint elmenjen a topik ebbe az irányba, a rész rovására. Viszont egy mondat erejéig, megjegyezném, mert zavar (már ha így van, de még megvárom a következő 2 részt). A könyvben ugye teljesen máshogy történt Maul elfogása (ott egy sugárpajzsba csalják bele), plusz a harc előtti párbeszédek is teljesen eltérnek. Bár a rész értékéből semmit nem vonna le, de nem örülnék neki, ha ilyen szinten kukáznának egy kánon regényt, ami cselekményileg elméletileg egy szinten kellene, hogy álljon a mozifilmekkel. 

Nem kukázzák a könyvet, csak a flashback jelenetek lesznek másképpen bemutatva. :)

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerintem már az után játszódik a holo-üzenetes jelenet, hogy Obi-Wan és Anakin utoljára találkoztak (barátokként) a Coruscanton. Obi-Wan megjelenése is arra enged következtetni, hogy már az Utapaun van, mert ott volt végig csuklyában, amíg nem találkozott Grievousszel Azért is játszódhat ekkor, mert ellenkező esetben Obi-Wan csak megemlítette volna egykori tanítványának a búcsúzáskor, hogy mit üzent neki Ahsoka. :) 

Én arról beszélek, hogy amikor Obi-wan és Anakin búcsúzik. Már sétálnak a Venatorhoz. Előtte beszélhettek erről. Ez kb. olyan, hogy az EpIII -ban bevágják az Anakin/Palpatine jelenetet és érzed, hogy itt volt egyfajta beszélgetés, amiről nem tudsz. Na, ott is lehetett egy ilyen, mégha nem is ennyire nyilvánvalóan, de megmondhatta Anakinnak a dolgot. :)

6 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ebben lehet valami. Egyúttal az is érdekes kérdés, hogy Maul vajon tudott-e konkrétan a 66-osról? Mert bár nagy vonalakban ismerte mestere tervét, a részletekkel nem volt tiszában. Skywalkerről is csak egy Erő-látomás segített kitisztítani a képet.  

Szerintem nem igen. Sejteni sejthette a dolgot a klónok körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ebben lehet valami. Egyúttal az is érdekes kérdés, hogy Maul vajon tudott-e konkrétan a 66-osról? Mert bár nagy vonalakban ismerte mestere tervét, a részletekkel nem volt tiszában. Skywalkerről is csak egy Erő-látomás segített kitisztítani a képet.  

Na jó, de Anakin képben sem volt azelőtt, hogy Maul belefordult az aknába. Palpatine is csak napokkal(?) később találkozott először Anakinnal. Honnan tudhatott volna róla Maul? Plusz, Anakin nem kellett a Birodalom megalapításához, nem volt része A tervnek. Minden, ami ahhoz szükséges volt, már el lett rendezve azelőtt, hogy Qui-Gon és Obi-Wan elindult a Naboo-ra.

Maul terve ezen a ponton eleve téves, mert ha meg is öli Anakint, Sidious akkor is csak egy lehetséges tanítványt veszít, a Birodalom ugyanúgy megszületik, ő pedig császár lesz. Pláne ezekben a pillanatokban, amikor ez az egész a tetőponton van. Itt már csak Anakin maga akadályozhatta volna meg a dolgok elfajulását, ha beleállítja Palpadiousba a kardot valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem ellenállni fog.

Ezt ne! Egyrészt ezzel megint a kánonban lefektetett alapokat bolygatnák, és izzadságszagúan kellene magyarázkodni utána (ez ráadásul nem egy könyvben lett lefektetve, hanem egy sorozatban, ami ugyanolyan rangot képvisel mint a TCW, és szintén Filoni munkája).

Másrészt, baromi olcsó hatásvadászat, amolyan erőltetett cheap drama lenne, ha valami hatalmas csoda folytán pont Rex lenne az, aki ellen tud állni a chipnek. Ebből én nem kérek, ha lehet. A legtisztább és legkézenfekvőbb megoldás, ha eltávolítja. Ne retconoljanak semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

jól írta Dzséjt - , hogy ha beszélhet Ahsoka Anakinnal, akkor talán minden másként történik.

Kétlem! Anakint akkor már senki nem tudta volna letéríteni a sötét útról. Ahsokának semmi olyan nem volt a tarsolyában ami Anakinnak akkor kellett.

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

A zene nem annyira fülbe ötlő, mint az előző epizódban, de itt is jelzi, semmi jó nem következik a további részekben - ha valaki még nem lenne képben.

Nem is kell fülbemászónak lennie. Ilyen sötét hangulatú rész talán az egész TCW-ben még sose volt és a zene pont illik ehhez, sőt, ki is emeli ezt a tónust.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Arra gondoltam, amikor a végén magából kikelve üvölti, hogy Ahsoka hagyja meghalni, meg akar halni. Azért ott már nem tűnt teljesen beszámíthatónak.

Csodálod azok után amin keresztülment? Szerintem Te is ezt üvöltötted volna a helyébe. Pláne ha tudod azt amit Maul tudott. 

 

59 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy nem sokat ért volna ez a beszélgetés, de az is lehet, hogy mégis. Ahsoka és Anakin között nem voltak olyasmi feszültségek, amelyek Obi-Wan és Anakin között meghúzódtak a háttérben. Ráadásul előtte Anakin pont összekülönbözött régi mesterével Palpatine megfigyelése miatt, ami megrengette a bizalmát a Tanácsban és a Rendben is. Ahsoka nem volt már tagja a rendnek, az ő szavai nagyobb hatást érhettek volna el. Persze az is lehet, hogy mindez kevés lett volna, mert az valóban sokat számított, hogy Ahsoka nem volt Coruscanton.

 

Anakint itt már csak az érdekelte, hogy Padmét megmentse. Ehhez Ahsoka nem sokat tudott volna hozzátenni. Szerintem jó, hogy nem beszéltek már. Ezért is maradhatott életben a lány. 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kétlem! Anakint akkor már senki nem tudta volna letéríteni a sötét útról. Ahsokának semmi olyan nem volt a tarsolyában ami Anakinnak akkor kellett.

 

Nem is kell fülbemászónak lennie. Ilyen sötét hangulatú rész talán az egész TCW-ben még sose volt és a zene pont illik ehhez, sőt, ki is emeli ezt a tónust.

 

Csodálod azok után amin keresztülment? Szerintem Te is ezt üvöltötted volna a helyébe. Pláne ha tudod azt amit Maul tudott. 

 

Anakint itt már csak az érdekelte, hogy Padmét megmentse. Ehhez Ahsoka nem sokat tudott volna hozzátenni. Szerintem jó, hogy nem beszéltek már. Ezért is maradhatott életben a lány. 

 

 

A zene szerintem is tökéletes volt itt, nem kritikaként írtam, hogy nem fülbemászó.

Ahsokát illetően pedig elfogadom, hogy ez valószínűleg egy csalóka ábránd részemről, és egyébként is felesleges olyasmiről gondolkodni, hogy mi lett volna, ha...

De ha beszéltek volna, nem hiszem, hogy az veszélyeztette volna a lány életét. Felesleges, az igen - de veszélyes is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

A zene szerintem is tökéletes volt itt, nem kritikaként írtam, hogy nem fülbemászó.

Ahsokát illetően pedig elfogadom, hogy ez valószínűleg egy csalóka ábránd részemről, és egyébként is felesleges olyasmiről gondolkodni, hogy mi lett volna, ha...

De ha beszéltek volna, nem hiszem, hogy az veszélyeztette volna a lány életét. Felesleges, az igen - de veszélyes is?

Attól függ kivel beszél: Anakinnal vagy Vaderrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezt ne! Egyrészt ezzel megint a kánonban lefektetett alapokat bolygatnák, és izzadságszagúan kellene magyarázkodni utána (ez ráadásul nem egy könyvben lett lefektetve, hanem egy sorozatban, ami ugyanolyan rangot képvisel mint a TCW, és szintén Filoni munkája).

Másrészt, baromi olcsó hatásvadászat, amolyan erőltetett cheap drama lenne, ha valami hatalmas csoda folytán pont Rex lenne az, aki ellen tud állni a chipnek. Ebből én nem kérek, ha lehet. A legtisztább és legkézenfekvőbb megoldás, ha eltávolítja. Ne retconoljanak semmit.

Sok ideje már nincs neki az eltávolitásra.Addig hezitál szegény Rex,hogy nem marad más választása,mint ellenállni a chip parancsainak.Mert azt én is nehezen tudom elképzelni,hogy a chip beüzemelése utáni pillanatokban kezdi el az agymütétet elvégezni magán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezt ne! Egyrészt ezzel megint a kánonban lefektetett alapokat bolygatnák, és izzadságszagúan kellene magyarázkodni utána (ez ráadásul nem egy könyvben lett lefektetve, hanem egy sorozatban, ami ugyanolyan rangot képvisel mint a TCW, és szintén Filoni munkája).

Másrészt, baromi olcsó hatásvadászat, amolyan erőltetett cheap drama lenne, ha valami hatalmas csoda folytán pont Rex lenne az, aki ellen tud állni a chipnek. Ebből én nem kérek, ha lehet. A legtisztább és legkézenfekvőbb megoldás, ha eltávolítja. Ne retconoljanak semmit.

De mi az, hogy retconolják? Rex egy szóval se mondta Kanan -nak, hogy mikor is vette ki a chipet.

Időrendben kb. most vagyunk ott, hogy Kenobi leáll harcolni Grievous -szel. Ezek után kb. annyi van hátra a parancsig, hogy Anakinék megtudják Palpi kilétét, Anakin egy fél nap alatt(?) dönt és megtörténik az átállás + a parancs kiadása. Ez akárhogy nézem, nem egy hosszú idő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, 1valaki írta:

Sok ideje már nincs neki az eltávolitásra.Addig hezitál szegény Rex,hogy nem marad más választása,mint ellenállni a chip parancsainak.Mert azt én is nehezen tudom elképzelni,hogy a chip beüzemelése utáni pillanatokban kezdi el az agymütétet elvégezni magán.

Valószínűleg a következő részben fog sor kerülni rá, bár elég fura lesz ennek mikéntjét látni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 24. - 19:42, Bence1997 írta:

Ahsoka is mo-cap volt vagy mi? :o

Post image

Nos igen:)))Ezt én már a 9.részben is sejtettem,amikor Ashoka megnyerte a felszinre szálló versenyt,és harcolni kezdett a mandikkal.Az a mozgás amit ott bemutatott erre engedett következtetni.De nagy tétben nem mertem volna rá fogadni,mert nem volt semmi bizonyitékom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bence1997 írta:

De mi az, hogy retconolják? Rex egy szóval se mondta Kanan -nak, hogy mikor is vette ki a chipet.

Időrendben kb. most vagyunk ott, hogy Kenobi leáll harcolni Grievous -szel. Ezek után kb. annyi van hátra a parancsig, hogy Anakinék megtudják Palpi kilétét, Anakin egy fél nap alatt(?) dönt és megtörténik az átállás + a parancs kiadása. Ez akárhogy nézem, nem egy hosszú idő. :)

Ahogy Rex megfogalmazta azt a mondatot, az az jelenti, hogy "azért nem fordultam a Jedim ellen, mert eltávolítottam a chipet"

Nem azt mondta, hogy "nem fordultam a Jedim ellen ÉS eltávolítottam a chipet", hanem azt, hogy "nem fordultam a Jedim ellen, eltávolítottam a chipet". Ez utóbbi, kötőszó nélkül azt jelenti, hogy hogy a második tagmondattal indokolja az elsőt.

 

Továbbá, ha ellenállna a chipnek, az még mindig egy totál felesleges, erőltetett dráma lenne (a főhős ellenáll valamilyen nagy kísértésnek), amit már a SW-on belül is láttunk jópárszor, valamint további kérdéseket vetne fel, pl. hogy Rexen kívül más parancsnokok miért hajtották végre zokszó nélkül a parancsot, ha annak erős akarattal ellen lehet állni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.