Ugrás a kommentre

7x10 - The Phantom Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem is kell fülbemászónak lennie. Ilyen sötét hangulatú rész talán az egész TCW-ben még sose volt és a zene pont illik ehhez, sőt, ki is emeli ezt a tónust.

 

Hát igen. Ez már rég nem gyereksorozat. Az ablakon túli mandalore-i félhomály és a kint zajló csata tompa dörrenései csak hozzátesznek az egészhez. Nagyon hasonló ahhoz, amikor az EP3-ban a coruscanti forgalmat látjuk a naplementében. Egy ezeréves, alapvetően dicső korszak utolsó órái ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, 1valaki írta:

Ha én lennék a Disney döntéshozóinak a helyében,akkor én a Mandalore ostroma négyes sorozatot a nyár folyamán beküldeném a moziba.Az elsö két rész alapján megérdemelné.

Feltéve ha akkor lesz mozi. Amúgy igen úgy én is megnézném, csakhát animációs star wars mozifilm már 12 éve nem volt. Bár talán most jó lenne két nagyfilm között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Csodálod azok után amin keresztülment? Szerintem Te is ezt üvöltötted volna a helyébe. Pláne ha tudod azt amit Maul tudott. 

Egyáltalán nem. De az biztos, hogy én nem üvöltöttem volna, mert szerintem a felét sem tudtam volna elviselni (és most nem feltétlen arra gondolok, hogy ha engem ketté vágnak, akkor jóvátehetetlenül belehalok :) ). Tényleg rengeteg trauma érte, elvesztette az anyját, a testvérét, a mestere elárulta, még a Kenobi elleni bosszúhadjárata sem teljesült be -> ez fele olyan embert is megtört volna, mint Mault. És ez tetszik, egyrészt tragikussá teszi a szereplőt, ad neki még egy réteget, másrészt tényleg jól harmonizál a Rebelsszel. Kíváncsi vagyok, mi lesz még vele a maradék két részben.

 

Ahsoka és Anakin: érdekes elmélázni azon, mi lett volna, ha Ahsoka tényleg felhívja Anakint. Na nem azért, hogy a Jedi Tanácsot támogassa. Anakin pont azért került érzelmi örvénybe, mert nem volt már bizalmasa. Obi-Wanban rég nem bízik, legalábbis nem annyira, hogy elmondja neki azt, amit a szívét nyomja. Pedig hát a Bad Batch-szálból kiderült, hogy Obi-Wan elég jól átlátja Anakin és Padmé kapcsolatát, és baromira nem szól bele. Anakin félti a nejét, félti a "karrierjét", és nincs, akihez tanácsért fordulhatna, legalábbis olyan tanácsért, aminek tényleg hasznát veszi ő, személyesen. Yoda alapigazságai fabatkát sem érnek neki. Szóval csak Palpatine-hoz fordulhat, ő az egyetlen valódi bizalmasa.

Ahsoka pedig átvehette volna ezt a szerepkört. Már nem Jedi, nem kötik a szabályok, emellett jó barátja Anakinnak és a Jedi Templomnál történt búcsú alatt kiderült, hogy Ahsoka nem csak tud Padméról és Anakinról, de azt is megérti, min megy keresztül a mestere. Ahsoka egy olyan támasz lehetett volna ezekben az elszigetelt napokban (amikor csak Palpatine-ra támaszkodhatott), ami sokat jelenthetett... Volna. :( Nem mondom, hogy egy holohívással más irányt vetne a történelem kereke, de szerintem az sem zárható ki, hogy nem változott volna meg valami, vagy minden. Anakin iszonyú nagy érzelmi nyomás alatt állt, és talán, ha beszélhetett volna valakivel, aki nem Palpatine, de megnyílhat neki, tudja, hogy megérti és bízhat benne, akkor lehet, hogy ez az érzelmi nyomás enyhült volna, és talán, TALÁN a kritikus pillanatban másképpen dönt. Persze erre sosem kaphatunk választ.

 

Rex és a chip: a Rebels alapján tényleg a chip eltávolítása miatt nem árulta el Rex a Jedijét (érdekes, hogy Jedit mond, és nem Anakint vagy Ahsokát nevezi meg). Ugyanakkor én úgy érzem, ez ad mozgásteret. Az nyilvánvaló, hogy a chip pontos funkciója nem volt köztudomású még a klónok között sem, hiszen akkor a Jedik piszok gyorsan eltűntették volna a klónok a közelükből - vagy maguk rendelik el a chip kiműtését. Viszont a chip valódi funkciója csak a 66-os parancs kiadásakor válik nyilvánvalóvá. Kanan is azt mondta, hogy csak később szerzett tudomást erről.

Szóval egészen a 66-os kiadásáig még Rex sem tudhatta, mi célt szolgál a chip, akkor pedig az előtt csak azzal az egy okkal vágathatta ki magából, mert nem akart a fejében valami olyat, ami gátolja a szabad gondolkodásban. Ez meg szerintem kevés, plusz nem is hiszem, hogy a Jedik vagy a kaminoiak hagyták volna.

De mi van, ha Rex megkapja a 66-ost, ám mivel rettenetesen lojális a Jedikhez (és a Köztársasághoz), ideig-óráig képes ellenállni neki, és, hogy ne kelljen elvesztenie ezt a csatát és árulóvá válnia, maga ajánlja fel Ahsokának, hogy műtse ki a chipet (amiről a kaminoi események után hiheti azt, hogy életveszélyes és talán az ép elméjébe fog kerülni). És, hogy miért nem állt ellen több klón? Mondjuk azért, mert ők is más-más jellemek. Van, aki elég erős akaratú ehhez, van, akit a szeparatistáknak is képes elárulni a bajtársait, olyan gyenge jellem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ahogy Rex megfogalmazta azt a mondatot, az az jelenti, hogy "azért nem fordultam a Jedim ellen, mert eltávolítottam a chipet"

Nem azt mondta, hogy "nem fordultam a Jedim ellen ÉS eltávolítottam a chipet", hanem azt, hogy "nem fordultam a Jedim ellen, eltávolítottam a chipet". Ez utóbbi, kötőszó nélkül azt jelenti, hogy hogy a második tagmondattal indokolja az elsőt.

 

Továbbá, ha ellenállna a chipnek, az még mindig egy totál felesleges, erőltetett dráma lenne (a főhős ellenáll valamilyen nagy kísértésnek), amit már a SW-on belül is láttunk jópárszor, valamint további kérdéseket vetne fel, pl. hogy Rexen kívül más parancsnokok miért hajtották végre zokszó nélkül a parancsot, ha annak erős akarattal ellen lehet állni?

Pontosabban ezt mondja: "Én nem fordultam a Jedim ellen. Én, Wolffe és Gregor eltávolítottuk a chipet. Mindannyiunknak volt választása."

Azért a választás szó miatt nyugodtan lehet döntési kényszere Rexnek. Nincs sok idő a 66 -os parancs kiadásáig, e rövid idő alatt miért is venné ki? Nem tud semmiről, Fives mondott neki valamit amikor meghalt, de valószínűleg olyan információ lehetett az, amit csak akkor fog megérteni Rex, ha bekövetkezik a 66 -os parancs.

 

És utóbbira mondanák még valamit, amit még 2018 -ban mondtak a DragonCon -on: Henry Gilroy szerint - aki régebben dolgozott a TCW -n, sőt valószínűleg a záró évadon is valamennyire - Wolffe végrehajthatta a 66 -os parancsot. Ő pedig Plo -nál volt. Na most, Plot nem Wolffe ölte meg, hanem egy Jag nevű klónpilóta - hogy Wolffe hol fészkelt a Cato -i csatában az jó kérdés, lehet a felszíni csapatokat mozgatta egy plusz jedi kíséretében? Lehet, de majd a készítők megválaszolják Wolffe esetét. De ettől függetlenül Wolffe a parancs után eltávolította a chipet. Ha ez igaz, akkor Rexnél is lehet ez. Pláne, hogy valószínűleg nem minden parancsnok - vagy éppen sima katona - hajtotta végre a parancsot. A kánonban is ismerünk néhány esetet - gondoljunk csak a Kanan képregényre, ott volt egy klón, aki kergette Calebet, aztán végül "megtért". Ez az eset nem parancsnokra értendő, de lehettek olyan klónok, akik hátraarcot mutattak az egész procedúrának.

Rex pedig sok mindenen átesett. Elvesztette a társait, Echo is elment a Bad Batch -el - igaz, az saját döntése volt Echonak - továbbá Fives is mondott neki valamit. Nagy kavar lehet Rex fejében. Meglátjuk a következő részben mi lesz vele. ;)

 

Amúgy találtam egy újabb párhuzamot és most elővenném újra az Ahsoka-Obi-wan jelenetet:

Amikor Ahsoka visszafordul Obi-wan felé, és azt mondja: "Tell Anakin..." Obi erre azt feleli: "I will." Nem tudjuk, hogy konkrétan mit akart közölni Ahsoka.

Az EpVIII -ban Rey készül a Supremacy -ra, és mielőtt elindulna, megszólítja Chewiet: "Tell Finn..." Erre Chewie valamit mond - nem tudjuk mit, de sejthetjük. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem már az után játszódik a holo-üzenetes jelenet, hogy Obi-Wan és Anakin utoljára találkoztak (barátokként) a Coruscanton. Obi-Wan megjelenése is arra enged következtetni, hogy már az Utapaun van, mert ott volt végig csuklyában, amíg nem találkozott Grievousszel Azért is játszódhat ekkor, mert ellenkező esetben Obi-Wan csak megemlítette volna egykori tanítványának a búcsúzáskor, hogy mit üzent neki Ahsoka. :) 

Szerintem Ahsoka arra gondolt, hogy az az üzenet, hogy "May the Force be with you." És ezt Obi-wan át is adta Anakinnek, mikor elköszönt tőle az Utapaus kaland előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Pontosabban ezt mondja: "Én nem fordultam a Jedim ellen. Én, Wolffe és Gregor eltávolítottuk a chipet. Mindannyiunknak volt választása."

Azért a választás szó miatt nyugodtan lehet döntési kényszere Rexnek. Nincs sok idő a 66 -os parancs kiadásáig, e rövid idő alatt miért is venné ki? Nem tud semmiről, Fives mondott neki valamit amikor meghalt, de valószínűleg olyan információ lehetett az, amit csak akkor fog megérteni Rex, ha bekövetkezik a 66 -os parancs.

 

És utóbbira mondanák még valamit, amit még 2018 -ban mondtak a DragonCon -on: Henry Gilroy szerint - aki régebben dolgozott a TCW -n, sőt valószínűleg a záró évadon is valamennyire - Wolffe végrehajthatta a 66 -os parancsot. Ő pedig Plo -nál volt. Na most, Plot nem Wolffe ölte meg, hanem egy Jag nevű klónpilóta - hogy Wolffe hol fészkelt a Cato -i csatában az jó kérdés, lehet a felszíni csapatokat mozgatta egy plusz jedi kíséretében? Lehet, de majd a készítők megválaszolják Wolffe esetét. De ettől függetlenül Wolffe a parancs után eltávolította a chipet. Ha ez igaz, akkor Rexnél is lehet ez. Pláne, hogy valószínűleg nem minden parancsnok - vagy éppen sima katona - hajtotta végre a parancsot. A kánonban is ismerünk néhány esetet - gondoljunk csak a Kanan képregényre, ott volt egy klón, aki kergette Calebet, aztán végül "megtért". Ez az eset nem parancsnokra értendő, de lehettek olyan klónok, akik hátraarcot mutattak az egész procedúrának.

Rex pedig sok mindenen átesett. Elvesztette a társait, Echo is elment a Bad Batch -el - igaz, az saját döntése volt Echonak - továbbá Fives is mondott neki valamit. Nagy kavar lehet Rex fejében. Meglátjuk a következő részben mi lesz vele. ;)

 

Amúgy találtam egy újabb párhuzamot és most elővenném újra az Ahsoka-Obi-wan jelenetet:

Amikor Ahsoka visszafordul Obi-wan felé, és azt mondja: "Tell Anakin..." Obi erre azt feleli: "I will." Nem tudjuk, hogy konkrétan mit akart közölni Ahsoka.

Az EpVIII -ban Rey készül a Supremacy -ra, és mielőtt elindulna, megszólítja Chewiet: "Tell Finn..." Erre Chewie valamit mond - nem tudjuk mit, de sejthetjük. :)

Hát ha ez chipesdi így működik, akkor kb. dobhatjuk a kukába Fives történetszálát. Kár érte, mert az egyik legjobb volt :( de így, hogy "mindenkinek volt választása", sokat elvesz belőle. Legalábbis szerintem.

Ahogy Rex fogalmaz, az pedig továbbra is azt jelenti, hogy a nem végrehajtást magyarázza a chip eltávolításával.

 

Egyébként meg mi az, hogy nem tud Rex semmit? Tudja, hogy beleültettek valamit a fejükbe. Most már tudja mit sejt a Jedi Tanács (Sidious irányítja mindkét oldalt, az ő műve a háború), Maul éppen most árult el egy rakat infót, és simán lehet, hogy még el fog, a parancs kiadásáig még mindig órák vannak hátra, amiben sok minden történhet. Maul konkrétan azt mondta Jesse-nek, hogy ők Sidious eszközei. Ezek után leeshet neki, hogy igaza van Fives-nak: egy hatalmas összeesküvés készül, és valami nincs rendben a chip-pel.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hát igen. Ez már rég nem gyereksorozat. Az ablakon túli mandalore-i félhomály és a kint zajló csata tompa dörrenései csak hozzátesznek az egészhez. Nagyon hasonló ahhoz, amikor az EP3-ban a coruscanti forgalmat látjuk a naplementében. Egy ezeréves, alapvetően dicső korszak utolsó órái ezek.

Ahogy valaki korábban már jól rávilágított, a jelenet kicsit hasonlít a Palpatine vs. Windu szekvenciára.

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyáltalán nem. De az biztos, hogy én nem üvöltöttem volna, mert szerintem a felét sem tudtam volna elviselni (és most nem feltétlen arra gondolok, hogy ha engem ketté vágnak, akkor jóvátehetetlenül belehalok :) ). Tényleg rengeteg trauma érte, elvesztette az anyját, a testvérét, a mestere elárulta, még a Kenobi elleni bosszúhadjárata sem teljesült be -> ez fele olyan embert is megtört volna, mint Mault. És ez tetszik, egyrészt tragikussá teszi a szereplőt, ad neki még egy réteget, másrészt tényleg jól harmonizál a Rebelsszel. Kíváncsi vagyok, mi lesz még vele a maradék két részben.

Az is tragikus, hogy most se engedték meghalni pedig mennyire szerette volna már. :D Egyébként igen, a Rebels-es Ahsoka-Maul találkozót magasabb dimenzióba helyezi ez a szál. És még nincs vége! 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahsoka és Anakin: érdekes elmélázni azon, mi lett volna, ha Ahsoka tényleg felhívja Anakint.

Mi van ha felhívja majd? :) Ez még nincs lejátszva. Pl. úton a Mustafarra feltárcsázza Anakint.

 

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát ha ez chipesdi így működik, akkor kb. dobhatjuk a kukába Fives történetszálát. Kár érte, mert az egyik legjobb volt :( de így, hogy "mindenkinek volt választása", sokat elvesz belőle. Legalábbis szerintem.

Ahogy Rex fogalmaz, az pedig továbbra is azt jelenti, hogy a nem végrehajtást magyarázza a chip eltávolításával.

Ne dobjuk még ki. Nekem se jön be, ez az "ellenálltam a chipnek mert akkora akaraterőm volt" teória. Sőt, egyenesen borzalmasnak tartom! Sidious egy ekkora hibát nem hagyna bent a rendszerbe. A chip lényege éppen az, hogy automatikusan minden klónt átváltoztat gyilkológéppé. Ha akár egy is ellent tud állni neki, akkor megette a fene az egészet. 

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként meg mi az, hogy nem tud Rex semmit? Tudja, hogy beleültettek valamit a fejükbe. Most már tudja mit sejt a Jedi Tanács (Sidious irányítja mindkét oldalt, az ő műve a háború), Maul éppen most árult el egy rakat infót, és simán lehet, hogy még el fog, a parancs kiadásáig még mindig órák vannak hátra, amiben sok minden történhet. Maul konkrétan azt mondta Jesse-nek, hogy ők Sidious eszközei. Ezek után leeshet neki, hogy igaza van Fives-nak: egy hatalmas összeesküvés készül, és valami nincs rendben a chip-pel.

Szerintem Jesse lesz itt a kulcs. Egyébként ezzel a kivágással az a baj, hogy egyelőre még utalás sincs rá. Ráadásul egy ilyen műtéthez megfelelő környezet és idő is kell. Egyszerűen nincs tér ennek a szálnak. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a megoldás. 

10 órával ezelőtt, 1valaki írta:

Ha én lennék a Disney döntéshozóinak a helyében,akkor én a Mandalore ostroma négyes sorozatot a nyár folyamán beküldeném a moziba.Az elsö két rész alapján megérdemelné.

Miután lement a Disney+-on és a fél világ látta, szerintem nem lenne értelme moziba küldeni. :) Mondom ezt úgy, hogy én is megnézném a nagy vásznon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi van ha felhívja majd? :) Ez még nincs lejátszva. Pl. úton a Mustafarra feltárcsázza Anakint.

 

Vader csak a Rebelsben realizálja, hogy "The apprentice lives". Ez alapján a 66-os környéke után én nem várnék már Ahsoka - Vader csevejt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Igazából én se várok már, de ki tudja mi lesz még itt. :D 

A 66-os előtt még lehetne akár, bár nem tudom, hova férne be az EpIII eseményeibe. De a 66-os miatt hiszi - gondolom - azt Anakin, hogy Ahsoka már a múlté, szóval utána már ne legyen inkább, mert az meg egyéb komplikációkhoz vezetne - Ahsoka környékén történnie kellene valami extrának, ami halálos (is lehetne), eljut Vaderhez és emiatt halottnak hihetné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont Ahsoka már nem Jedi. Ez nem tudom mennyire számít majd a 66-osnál.

Erről beszélgettünk is az előző rész topikjában. Vélhetően nem az számít, hogy mi a beosztása, hiszen hasonló beosztásban klónok is szolgálhatnak. De valszeg az sem számít, hogy valaki konkrétan a Rend tagja-e, ha fénykardot forgat és használja az erőt, potenciális jelölt. De pl. Anakinre nem lőnek a templomba menet, igaz később a Darth Vader képregényben a páncélos Vaderre már rálőnek. Ez alapján szerintem Ahsokát sem kímélnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet blőd az ötlet, de mivan akkor ha időhiányában sziplán "kisütik" a fejükben levő chipet akár valamilyen EMP féle megoldással akár mással. Utána meg már kiszedhetik amikor akarják. Tudom ez ellentmond annak, hogy azért nem hajtották végre a parancsot mert kiszedték a chipet, de ettől még elképzelhető. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet blőd az ötlet, de mivan akkor ha időhiányában sziplán "kisütik" a fejükben levő chipet akár valamilyen EMP féle megoldással akár mással. Utána meg már kiszedhetik amikor akarják. Tudom ez ellentmond annak, hogy azért nem hajtották végre a parancsot mert kiszedték a chipet, de ettől még elképzelhető. Szerintem.

Ez már egy fokkal foghatóbb.

 

Egyébként amit Bence írt, esetleg úgy lehetne még megoldani, hogy Rex chipe hibás. Ilyen milliós tételnél akarva akaratlanul is becsúszik egy-egy hibás darab (lásd Tup). Viszont hogy pont Rex legyen ez, akiben hibás chip van, az meg túl csodaszerű! Ahogy a jó öreg Krennic mondaná: It's a miracle!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem óriási hiba volt ezt a chipet behozni az SW-be.Itt látható egy jelenet ahol csak egyszerü parancskiadás történik az alegység vezetöjének.Szó sincs itt chipek galaktikus mértékü aktiválásáról.a9509c5dafc382fea45be2ae09d33364-700.jpg

Szerkesztve: - 1valaki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, 1valaki írta:

Szerintem óriási hiba volt ezt a chipet behozni az SW-be.Itt látható egy jelenet ahol csak egyszerü parancskiadás történik az alegység vezetöjének.Szó sincs itt chipek galaktikus mértékü aktiválásáról.

De a chip nélkül meg jogos a kérdés, hogy a klónok miért nem kérdőjelezik meg a parancsot. Nagy mértékű engedelmességre vannak "programozva", de számos példát láttunk, amikor nem hajtottak végre parancsot, mert nem tartották helyénvalónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

De a chip nélkül meg jogos a kérdés, hogy a klónok miért nem kérdőjelezik meg a parancsot. Nagy mértékű engedelmességre vannak "programozva", de számos példát láttunk, amikor nem hajtottak végre parancsot, mert nem tartották helyénvalónak.

Látod,ebböl a chip témakörböl nem lehet jól kijönni,mint ahogy ebböl az egész 66-os parancsból sem lehet.Nagyon leegyszerüsitette Lucas 15 éve a sith hatalomátvételt a galaxisban.Sajnálom hogy ennyire összecsapta a forgókönyvet.Ez olyan mintha megnyomnánk egy piros gombot az asztalon és az összes jedi elpusztul.Kreativitásból beirok egy akkora egyest Lucasnak,hogy kilóg a szára a naplóból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucast a kreativitás hiányával vádolni nagyon túlzás, de tény, a megoldás amit választott, kérdéseket vetett fel. Ezeket a kérdéseket a chip tökéletesen megválaszolta, gyakorlatilag egyetlen kérdés maradt nyitva: HOGYAN aktiválódik a chip a fejekben, minek a hatására. Remélhetőleg jövőhéten erre is egyértelmű választ kapunk. Nem értem miért lehet ebből csak rosszul kijönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rohadt egyszerű szerintem, a való világban vannak már olyan telók amiket tudsz hangvezérelni, Alexáról ne is beszéljünk, akkor ne hogy az SW galaxisában ez ne legyen megoldható. A chip "meghallotta" a "66-os parancs" kifejezést és aktiválódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Vader csak a Rebelsben realizálja, hogy "The apprentice lives". Ez alapján a 66-os környéke után én nem várnék már Ahsoka - Vader csevejt. 

Plusz a Rebelsben elhangzik, hogy Ahsoka utoljára akkor látta Anakint, amikor rohant megmenteni a főkancellárt. Oké, ez nem zár ki egy gyors telefonhívást, de erősen lekorlátozza a lehetséges jövőbeli kommunikációt kettejük között

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, 1valaki írta:

Szerintem óriási hiba volt ezt a chipet behozni az SW-be.Itt látható egy jelenet ahol csak egyszerü parancskiadás történik az alegység vezetöjének.Szó sincs itt chipek galaktikus mértékü aktiválásáról.

Az, hogy a klónok akiket felhív Sidious tudják miről is beszél, az azt jelentené, hogy be vannak avatva kitudja mi óta. Ez potenciális veszély lenne, hogy kitudódik a terv idő előtt. Plusz még ha a vezető klónok engedelmeskednek is a nagyúrnak, az nem garantálja, hogy azok a klónok akik addig nem voltak beavatva, simán a felettesük parancsára halomra lövik a Jediket. (A feltétlen parancsteljesítés szerintem a legrosszabb magyarázat. Arra ott vannak a droidok.)

Szerintem a chip jó megoldás. Senki nem tud semmit, amíg nem kell tudnia. Sidious felhívja a parancsnokokat és a megfelelő időben bemondott "Hajtsa végre a 66-os parancsot" szöveggel aktiválódik a chip és egy memória szekvencia az agyukban, egyből tudják, hogy miről is hadovál az öreg, mit kell tenniük, nem gondolkodnak. A parancsnokok tovább mondják rádión minden klónnak és mindenki "aktiválva" van.

 

Lehet, hogy a következő részek után többet tudunk majd, de szerintem ez a legtisztább magyarázat amit kitalálhattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Wolffe írta:

Az, hogy a klónok akiket felhív Sidious tudják miről is beszél, az azt jelentené, hogy be vannak avatva kitudja mi óta. Ez potenciális veszély lenne, hogy kitudódik a terv idő előtt. Plusz még ha a vezető klónok engedelmeskednek is a nagyúrnak, az nem garantálja, hogy azok a klónok akik addig nem voltak beavatva, simán a felettesük parancsára halomra lövik a Jediket. (A feltétlen parancsteljesítés szerintem a legrosszabb magyarázat. Arra ott vannak a droidok.)

Szerintem a chip jó megoldás. Senki nem tud semmit, amíg nem kell tudnia. Sidious felhívja a parancsnokokat és a megfelelő időben bemondott "Hajtsa végre a 66-os parancsot" szöveggel aktiválódik a chip és egy memória szekvencia az agyukban, egyből tudják, hogy miről is hadovál az öreg, mit kell tenniük, nem gondolkodnak. A parancsnokok tovább mondják rádión minden klónnak és mindenki "aktiválva" van.

 

Lehet, hogy a következő részek után többet tudunk majd, de szerintem ez a legtisztább magyarázat amit kitalálhattak.

Legyen igazad:))) (A feltétlen parancsteljesítés szerintem a legrosszabb magyarázat........Szerinted:))))A feltétlen parancsteljesités minden fegyveres testület alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez rohadt egyszerű szerintem, a való világban vannak már olyan telók amiket tudsz hangvezérelni, Alexáról ne is beszéljünk, akkor ne hogy az SW galaxisában ez ne legyen megoldható. A chip "meghallotta" a "66-os parancs" kifejezést és aktiválódott.

De ezesetben Sidiousnak minden egyes klónt fel kellett volna hívnia, hogy mindenki hallja a parancsot, de láthattuk, hogy nem ez történt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, 1valaki írta:

Legyen igazad:))) (A feltétlen parancsteljesítés szerintem a legrosszabb magyarázat........Szerinted:))))A feltétlen parancsteljesités minden fegyveres testület alapja.

De még a fegyveres testületeknél is megkérdőjelezik az értelmetlen parancsokat és van aki még hadbíróság terhe mellett is megtagadja a parancsot, mert az az ő erkölcsei szerint nem fér be. Gondolom nem egy klónt mentett meg nem is egyszer a Jedi tábornoka ezek után parancs vagy ide vagy oda biztosan sokan elbizonytalanodnának. Azt meg már láthattuk a Krelles részekben, hogy képesek megtagadni a parancsot, ha érzékelik, hogy azzal valami probléma van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

De ezesetben Sidiousnak minden egyes klónt fel kellett volna hívnia, hogy mindenki hallja a parancsot, de láthattuk, hogy nem ez történt.

 

Miért nem ez történt? A sisakokban van adóvevő, nem kell mindenkinek holoüzenetet is küldeni. A másik meg, ahogy @Wolffe is írta a parancsnokok is tovább adhatták a kulcsszót.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, 1valaki írta:

A feltétlen parancsteljesités minden fegyveres testület alapja.

Egyrészt láttuk a sorozatból, hogy a feltétlen parancsteljesítés nem igaz a klónokra. Még dezertőrök is voltak köztük.

Másrészt tudniuk kel ki az akinek a parancsát teljesítik. Mikor mutatkozott be nekik? Előtte nap felhívta őket? :D Ha valaki épp ott állt mellettük mikor csörgött a telójuk, és kérdezte hogy, ki hívott haver? Háát.. őőő... a nagyfaterom.... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ehhez jó, ha kicsit visszamegyünk az időben.

2005-ben az ep3-ban volt vagy 2-3 mondat Obi-Wan és Cody között, ami kicsit olyan bajtársias kapcsolatnak hatott, de nem igazán volt ilyen a többi Jedi és klón között a 2 mozifilmben.

De legyünk őszinték, a mozi után senkinek nem volt olyan kérdése, hogy miért csinálták ezt a klónok? 

Lama Su elmondta, hogy feltétlen engedelmesség, oké, láttuk, ez történt. Chip ekkor eszébe sem jutott senkinek.

 

Aztán Filoniék ezt az Obi-Wanos viszonyt vették az alapnak és szinte minden Jedi és klón között ilyen kapcsolatot alkottak.

Fura is lenne, ha semlegesek lettek volna egymással 3 év háború után, igaz, a filmekben ennek a jó viszonynak más alapja nincs, csak a fenti párbeszéd.

Ebbe a kapcsolatba már nem illik bele magyarázat nélkül az ep3 jelenete.

Én sem szeretem a chip-es ötletet, éppen a héten írtam, de elismerem, hogy a 120 rész bratyizás miatt, valamit ki kellett találniuk.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Miért nem ez történt? A sisakokban van adóvevő, nem kell mindenkinek holoüzenetet is küldeni.

Hát offscreen történhetett ez :D De pl. a filmben azt láttuk, hogy pl. Cody-t személyesen, a nevén szólítva hívta fel. Meg ha adóvevőn tudna mindenkihez egyszerre szólni, akkor meg nincs értelme külön a parancsokokat felhívni, egyes "kivételeseket" ráadásul név szerint :D

Az már egy fokkal hihetőbb, hogy a parancsnokok továbbadták a beosztottaknak, ugyanakkor ezt sem láttuk.

 

23 perccel korábban, 1valaki írta:

A feltétlen parancsteljesités minden fegyveres testület alapja.

Ha ez így lenne, akkor a világ összes országában jelenleg diktatúra lenne, mert a hadseregek főparancsnokai kvázi egy szempillantás alatt át tudnák venni a hatalmat az ország irányítása felett. Csak egy parancsba kerülne likvidálni a kormányokat.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát offscreen történhetett ez :D

Mi történt offscreen? Amikor Stass Alliet lelövik a speederről akkor látható, hogy klón odanyúl a füléhez, mint amikor adás érkezik (de ez a mozdulat egyáltalán nem szükséges ahhoz, hogy az adás beérkezzen ez a jelenet pont azért van, hogy megmagyarázza, hogy miért támadtak Ki-Adi-Mundi-ra és Aayla Secura-ra a klónok mikor láthatóan nem kaptak holoüzenetet, hát azért mert a sisakba épített adóvevővel is kapcsolatba tudott velük lépni Palpi.

1 perccel korábban, Yoda József írta:

De pl. a filmben azt láttuk, hogy pl. Cody-t személyesen, a nevén szólítva hívta fel. Meg ha adóvevőn tudna mindenkihez egyszerre szólni, akkor meg nincs értelme külön a parancsokokat felhívni, egyes "kivételeseket" ráadásul név szerint :D

Úgy tudtam, hogy ez lesz a következő érv, pl. azokat a parancsnokokat személyesen intézte akik fontos Jedik mellett szolgáltak a többieknek már csak üzenet ment, jól látható, hogy Plo Koon gyilkosának már csak annyi az üzenet, hogy hajtsa végre a 66-os parancsot. De az is lehet, hogy egyszerűen csak Codyval kezdte és ő az egyetlen akit a nevén szólított, mindenki másnak már csak az üzenet vágott verziója került tovább. Az üzenet amúgy is logikusabb, mert ha valamilyen interferencia folytán abban a pillanatban nem elérhetők a klónok valami miatt pl. zavarás, akkor amint tiszta a vétel megkapják az üzenetet és végrehajthatják a parancsot.

 

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Az már egy fokkal hihetőbb, hogy a parancsnokok továbbadták a beosztottaknak, ugyanakkor ezt sem láttuk.

Mert miért kéne mindent az ember szájába rágni?

4 perccel korábban, Brodie írta:

2005-ben az ep3-ban volt vagy 2-3 mondat Obi-Wan és Cody között, ami kicsit olyan bajtársias kapcsolatnak hatott, de nem igazán volt ilyen a többi Jedi és klón között a 2 mozifilmben.

Nem is volt rá idő ilyet ábrázolni, EP 2-ben érthető, hogy nincs ilyen, akkor találkoztak velik pár órája, szóval máris csak 1 mozifilm marad, abban meg ott ezaz Obi-Wanos eset és azt is láthatjuk, hogy Anakin vissza szeretne menni a vadászgép pilótának segíteni az elején. Szerintem egy filmben ahol nem is nagyon van interakció a klónok meg a Jedik között -ha mészárlásukat nem számítjuk- ez a 2 eset bőven vázolja a köztük lévő kapcsolatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Brodie írta:

Aztán Filoniék ezt az Obi-Wanos viszonyt vették az alapnak és szinte minden Jedi és klón között ilyen kapcsolatot alkottak.

Fura is lenne, ha semlegesek lettek volna egymással 3 év háború után, igaz, a filmekben ennek a jó viszonynak más alapja nincs, csak a fenti párbeszéd.

Pontosan. A klónok a 3 év alatt, minden háborús körülmény dacára, megtanultak érző élőlényekként gondolkodni, élni, bajtársak, szövetségesek lettek, kötelékek alakultak ki nem-klónokkal, súlyos veszteségek érték őket. Ezek után, hogy az Order 66 ilyen tökéletesen végre lett hajtva, csak chip-pel vagy bármiféle genetikai programmal lett magyarázható (utóbbinak jobban örültem volna, de akkor persze nincs a kiskapu, Rex-ék nem tudnak megszabadulni a "béklyótól"). Cody olyan szenvtelenül adja ki a parancsot Obi lelövésére pár másodperccel azután, hogy bratyizott vele, hogy ez a megdöbbentő viselkedésbeli változás (semmi értetlenkedés, semmi bizonytalanság, kérdés) csak ilyen beavatkozással magyarázható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.