Ugrás a kommentre

7x10 - The Phantom Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Mert miért kéne mindent az ember szájába rágni?

Lehet hogy egy aktiválódó chip láncreakció-szerűen aktiválja a többit is a környezetében. Cody alárendeltjei sem tétlenkedtek, mikor lőni kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát offscreen történhetett ez :D De pl. a filmben azt láttuk, hogy pl. Cody-t személyesen, a nevén szólítva hívta fel. Meg ha adóvevőn tudna mindenkihez egyszerre szólni, akkor meg nincs értelme külön a parancsokokat felhívni, egyes "kivételeseket" ráadásul név szerint :D

Az már egy fokkal hihetőbb, hogy a parancsnokok továbbadták a beosztottaknak, ugyanakkor ezt sem láttuk.

 

Ha ez így lenne, akkor a világ összes országában jelenleg diktatúra lenne, mert a hadseregek főparancsnokai kvázi egy szempillantás alatt át tudnák venni a hatalmat az ország irányítása felett. Csak egy parancsba kerülne likvidálni a kormányokat.

Pedig ez gyakori jelenség:)Legismertebb politikusok akik katonai hatalomátvétellel kezdtek Sulla.Julius Ceasar,Bonaparte Napóleon.Argentina és még sorolhatnánk.Törökország ahol Kemal Atatürk szó szerint a hadseregre hagyta az országot és a katonák már többször is átvették a hatalmat ideiglenesen.De most elmentem offtopic irányba azzal zárom a chip témakört,hogy könnyebb lesz el....ni,mint jól kijönni belöle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Plusz a Rebelsben elhangzik, hogy Ahsoka utoljára akkor látta Anakint, amikor rohant megmenteni a főkancellárt. Oké, ez nem zár ki egy gyors telefonhívást, de erősen lekorlátozza a lehetséges jövőbeli kommunikációt kettejük között

Na akkor mégis csak van esély arra a holohívásra. :D 

58 perccel korábban, Wolffe írta:

Az, hogy a klónok akiket felhív Sidious tudják miről is beszél, az azt jelentené, hogy be vannak avatva kitudja mi óta. Ez potenciális veszély lenne, hogy kitudódik a terv idő előtt. Plusz még ha a vezető klónok engedelmeskednek is a nagyúrnak, az nem garantálja, hogy azok a klónok akik addig nem voltak beavatva, simán a felettesük parancsára halomra lövik a Jediket. (A feltétlen parancsteljesítés szerintem a legrosszabb magyarázat. Arra ott vannak a droidok.)

Szerintem a chip jó megoldás. Senki nem tud semmit, amíg nem kell tudnia. Sidious felhívja a parancsnokokat és a megfelelő időben bemondott "Hajtsa végre a 66-os parancsot" szöveggel aktiválódik a chip és egy memória szekvencia az agyukban, egyből tudják, hogy miről is hadovál az öreg, mit kell tenniük, nem gondolkodnak. A parancsnokok tovább mondják rádión minden klónnak és mindenki "aktiválva" van.

Szerintem a Fives szál teljesen jól elmagyarázza mi a helyzet. 

 

30 perccel korábban, Brodie írta:

Szerintem ehhez jó, ha kicsit visszamegyünk az időben.

2005-ben az ep3-ban volt vagy 2-3 mondat Obi-Wan és Cody között, ami kicsit olyan bajtársias kapcsolatnak hatott, de nem igazán volt ilyen a többi Jedi és klón között a 2 mozifilmben.

De legyünk őszinték, a mozi után senkinek nem volt olyan kérdése, hogy miért csinálták ezt a klónok? 

Lama Su elmondta, hogy feltétlen engedelmesség, oké, láttuk, ez történt. Chip ekkor eszébe sem jutott senkinek.

Persze! Anno én is ugyanígy gondoltam: a klónok lelketlen gépek. Csak ott a bibi, hogy jött a TCW és mindent hihetetlenül kitágított. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

bármiféle genetikai programmal lett magyarázható (utóbbinak jobban örültem volna

Igen, egy ilyen verzió felelt volna meg inkább az én ízlésemnek is.

Csak akkor valóban nincs kiskapu. Az meg nagyon gagyi lett volna, hogy pont náluk hibás a genetikai program.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chip: a parancsot mindenáron végrehajtató motívátor Palpatine nyugodtan aktíválhatta a tanácsteremből, a klónok az egymás közti belső hálózaton kommunikáltak.
Vészhelyzeti parancsok:  100 fölötti, a klónoknak be kellett magolniuk. Mikor végrehajtották több esetben egymásra is néztek, nem csak a sisakban hallották és simán végrehajtották
azért meg voltak lepődve ezért is néztek egymásra, de itt segített a kétkedést elnyomni a chip. + Nem minden klón rajongott a Jedi parancsnokáért.
A 7 évad két dologra hívatott: Arra hogy a vér fanok megfelelő válaszokat kapjanak, kitöltve olyan réseket, amiknek a végkimenetelét tudjuk, de a pontos háttér történeteket nem
ezt varrják most el hogy elégedettek legyünk. A második célja az hogy a jövő nemzedék aki vér fan lesz jó sok pénzt elkölt majd a könyvekre, képregényekre, filmekre, animációs sorozatokra,
fénykardra, makettekre és ezer mindenre azoknak már legyen kerek a történet, ne keljen magyarázkodni és agyalni.
7 évad kivitelezése: Nekem hogy láthatom Ahsokát már mindent megér, egyik kedvenc karakterem, a másik Maul, aki hihetetlenül jó karakter illetve jellemfejlődésen ment keresztül, hozzá alakították a majdani
Lázadók  4 évados sorozatához, ami már ugye nekünk megvolt már , akár többször is, de a SW világa több mint 40 éve él és éppen a 7 évad és a Mandalorian miatt virul. Sok követőt szerezhet a felnövekvő generációkban. Csodálatosan oldották meg a fimek közötti hézagok kitöltését, nem egyszerűen csak megmagyarázták, és gyorsan túl tették magukat rajta, nesztek egyétek, hanem látszik hogy a szívüket lelküket beletették, hiszen sokan közölük is rajongók, akiknek szintén ott van a fejében a Chip. Tegyétek a kezeteket a szívetekre és kérdezzétek meg magatoktól, hogy ha ez a nagy mese holnap valóra válna és kiderül
hogy igaz és a mi kieső naprendszerünk is érintett benne akkor nem indulnátok e harcba valamelyik oldalon a kedvenc karaktereitek oldalán.
-----------------
Maul lábai 7 évad: Mikor lett ennyire  rendes műlába? Erre már nem emlékszem, csak arra hogy Tarzin anya felturbózta, de azért lefelé robot, fém lábakkal, ellenben most a párbaj alatt nem tűnt annak.
Így 50 felett már nem tudom napra készen tartani ezt az irdatlan sok infót sorry:D:para: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Chip: a parancsot mindenáron végrehajtató motívátor Palpatine nyugodtan aktíválhatta a tanácsteremből, a klónok az egymás közti belső hálózaton kommunikáltak.

Akkor feszt felesleges lett volna hívogatni őket, attól, hogy a klónoknak volt egy belső hálózata, na nehogy már kívülről ne lehessen velük kommunikálni.

13 perccel korábban, Go Rien Moss írta:


Vészhelyzeti parancsok:  100 fölötti, a klónoknak be kellett magolniuk. Mikor végrehajtották több esetben egymásra is néztek, nem csak a sisakban hallották és simán végrehajtották
azért meg voltak lepődve ezért is néztek egymásra, de itt segített a kétkedést elnyomni a chip. + Nem minden klón rajongott a Jedi parancsnokáért.

Legends.

13 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Tegyétek a kezeteket a szívetekre és kérdezzétek meg magatoktól, hogy ha ez a nagy mese holnap valóra válna és kiderül
hogy igaz és a mi kieső naprendszerünk is érintett benne akkor nem indulnátok e harcba valamelyik oldalon a kedvenc karaktereitek oldalán.

Én régen gyerekként ábrándoztam arról, hogy Lucas igazából abból a galaxisból való, valamiért idemenekült és a számra történelmi eseményekből csinálta meg itt a szerencséjét . Mi pedig vagy egy másik univerzumban vagyunk vagy egy másik galaxisban. :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Egyébként miért pont Jesse volt jó Maulnak? Átnézett több klónt is, de neki pont egy idősebb kellett. :hmm:

Gondolom a legidősebbet gondolta a legtapasztaltabbnak, aki a legjobban ismeri Ahsokát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Pre Vizsla adta ezta lábát és Savage kezét, miután Kenobi és Hondo kalózai elől menekültek sérülten. 

Köszi! Újra visszanéztem a jelenetet! Műláb ez is  csak precíziós munka így már oké!:bb8flame:  

Szerkesztve: - Go Rien Moss
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Te minek nézel mesét ha nem szereted és nem tudod beleélni magad. A mi világunkban a történelem, hitvilág, vallás 70%-ban mese, köze nincs a valósághoz, mégis sokan úgy élik meg mint ha igaz lenne,
pedig lényegében egy olyan réteg hazugságai, fél igazságai, akik uralkodni akarnak a többi ember felett. Gyakorlatilag több Darth Sidius egy légiónyi sith végrehajtó és az őket agymosottként követő katonák, serege. Ha mindenről kiderülhetne a valóság, az igazság, akkor legalább fél évig ülhetnénk tátott szájjal.
--------
Azért hívogatta a főbb parancsnokokat, hogy az Ismertebb Jedik, vagy a Jedi tanács tagjainak látványosabban lehessen bemutatni a halálukat.
Szerinted az összes parancsnokot egyesével felhívta szép csöndben? Meg harc közben mindenki ráért holokívetítőn nézegetni amint Palpatin felszólítja hogy hajtsa végre a 66-os parancsot.
A filmben a 66-os parancs főbb drámai részeit láthattad, utána vadászták le a Jediket szép sorban az inkvízitorok, vagy a klónok, vagy Vader.
------------
Legenda?  Nekem az ötven két évemmel amit 2013 előtt néztem, vagy olvastam, az valóság ha az univerzumban is annak tekintették, voltak akkor is olyan könyvek amik nem minősültek annak, pl magyar írótól is. aki 2013 után nézte olvasta ezeket annak egy része már "csak" legenda a másik fele kánon. Az én időmben a Disney (a cipész maradjon a kaptafánál) elvet követte, ez megváltozott, kizárólag a sok haszon reménye miatt. Az olyan változtatások a Disney részéről amik a kánont vagy a legendát vagy az SW kiterjesztett univerzumot minimálisan de jó irányban a látvány és élmény miatt megváltoztatta az senkinek nem túl nagy probléma, én is próbálok rugalmasan hozzáállni a történésekhez, több kevesebb sikerrel. Olvastam az Ahsoka könyvet ami Kánon, ezzel szemben most a pénteki részben már voltak apró módosítások, amik felülírták a könyv bizonyos Maulal kapcsolatos részeit, így már az a része nem Kánon. Ez előre nem látható, de nagyon is érthető okokból történt, + cserébe olyan színvonalas részt, változtatást láthattunk ami jóval többet ad az SW univerzumhoz, illetve Maul és Ahsoka történetéhez mint ami kárt okozott a könyv aktuális két oldalához. Majd lesz nyomtatva második kiadás mint általában eddig és helyreáll a béke a galaxisban. A mesében legalább is, a valós élet más kérdés.  Azért az erő legyen veled, nálad éppen a sötét oldal ereje. Legyen meg az egyensúly.;)    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

A mi világunkban a történelem, hitvilág, vallás 70%-ban mese, köze nincs a valósághoz, mégis sokan úgy élik meg mint ha igaz lenne,
pedig lényegében egy olyan réteg hazugságai, fél igazságai, akik uralkodni akarnak a többi ember felett. Gyakorlatilag több Darth Sidius egy légiónyi sith végrehajtó és az őket agymosottként követő katonák, serege. Ha mindenről kiderülhetne a valóság, az igazság, akkor legalább fél évig ülhetnénk tátott szájjal.

Excuse Me Reaction GIF by Mashable

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Te minek nézel mesét ha nem szereted és nem tudod beleélni magad. A mi világunkban a történelem, hitvilág, vallás 70%-ban mese, köze nincs a valósághoz, mégis sokan úgy élik meg mint ha igaz lenne,
pedig lényegében egy olyan réteg hazugságai, fél igazságai, akik uralkodni akarnak a többi ember felett. Gyakorlatilag több Darth Sidius egy légiónyi sith végrehajtó és az őket agymosottként követő katonák, serege. Ha mindenről kiderülhetne a valóság, az igazság, akkor legalább fél évig ülhetnénk tátott szájjal.

Ez mégis, hogy jön ide? Meg mihez? Jó lenne, ha úgy válaszolgatnál, hogy benne van mire reflektálsz, mert ez így egy zavaros katyvasz.

Idézet

Azért hívogatta a főbb parancsnokokat, hogy az Ismertebb Jedik, vagy a Jedi tanács tagjainak látványosabban lehessen bemutatni a halálukat.
Szerinted az összes parancsnokot egyesével felhívta szép csöndben? Meg harc közben mindenki ráért holokívetítőn nézegetni amint Palpatin felszólítja hogy hajtsa végre a 66-os parancsot.
A filmben a 66-os parancs főbb drámai részeit láthattad, utána vadászták le a Jediket szép sorban az inkvízitorok, vagy a klónok, vagy Vader.

Te olvasod is ezt a topikot vagy csak bele-beleírogatsz néha, ott van a kommunikációs egység minden sisakban, létezik olyan, hogy egyszerre több felé nyit adást nem kell mindenkit egyesével, pláne ha rádióról van szó egy titkos frekvenciával. Nem olyan nehéz elképzelni a te "ősrajongói" mivoltodban sem nem éppen egy zsír új technika.

Idézet

Legenda?  Nekem az ötven két évemmel amit 2013 előtt néztem, vagy olvastam, az valóság ha az univerzumban is annak tekintették, voltak akkor is olyan könyvek amik nem minősültek annak, pl magyar írótól is. aki 2013 után nézte olvasta ezeket annak egy része már "csak" legenda a másik fele kánon.

Igen Legends, mert át lett sorolva, azok az események nem történtek meg a kánon univerzumban így cefetül irrelevánsak egy kánon szinten folytatott vitában, beszélgetésben, mint amilyen ez is. Aki ezt 8 év után nem bírja felfogni azt csak szánni, meg sajnálni tudom.

Idézet

Az én időmben a Disney (a cipész maradjon a kaptafánál) elvet követte, ez megváltozott, kizárólag a sok haszon reménye miatt.     

A te időd nem az volt amikor még nem volt Disney? :lol2:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Vader csak a Rebelsben realizálja, hogy "The apprentice lives". Ez alapján a 66-os környéke után én nem várnék már Ahsoka - Vader csevejt. 

Jogos! Erről eszembe jutott, hogy Ahsoka is a Rebelsben tudja meg, hogy Vader és Anakin ugyanaz a személy. E két dolog együtt azt sejteti, hogy a nagy Jedi-vadászat idején ők már nem találkoztak. Kizártnak tartom, hogy Ahsoka ne jött volna rá, mi a helyzet.

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na akkor mégis csak van esély arra a holohívásra. :D

De ez csak nekünk fontos, hogy hallhassuk, ha volt ilyen, és hogy akkor mit mondtak egymásnak utoljára. Ha volt ilyen, akkor az a következő részben lesz, szóval hamarosan megtudjuk. :)Az viszont biztos, hogy ha beszéltek, akkor már tisztán tudható, hogy nem volt semmi visszatartó hatása Anakin átállására.

 

Egyébként az elmúlt részben szépen megkomponált jelenet volt az elválásuk, a zene is nagyon passzolt, így én most hajlok arra, hogy az volt tényleg az utolsó alkalom, amikor beszéltek, ezért is adták meg rendesen a módját. Pontosan úgy váltak el, ahogy Anakin elvált Obi-Wantól, mielőtt az elindult az Utapaura, barátságosan és optimistán, hogy mindjárt vége lesz az egésznek. Utána ők már csak a Mustafaron találkoztak - így nekem sokkal jobban tetszene, ha Vader és Ahsoka pedig a Malachoron találkoztak volna legközelebb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahsoka-Anakin találkozásra kitérve:

Nem zárnám ki azt, hogy ne legyen közöttük még egy utolsó "csevej", hologramon keresztül. Most egy régi interjút szeretnék megemlíteni, amely még 16 júliusában, a Londoni Celebration egyik Rebels press konferenciájánál volt. Ott Filoni, Sam és Tiya beszéltek a 3. évadról, és volt a végefelé egy kérdés, amelyre Filoni elkezdte mondani, hogy a rajongók mindig egy irányba szeretnének menni - ez volt a Rebelsnél a Scariffi csata, itt pedig a ROTS eseményei - de Filoni azt válaszolta erre, hogy ő szeretne egy pontot találni ezen a vonalon, ahol kitud törni és párhuzamosan tud mesélni két történetet úgy, hogy csak az egyiket követjük, a másikból kis kikacsintásokat kapunk.

A lényeg az, hogy kalapos barátunk azt mondta, hogy Ahsoka kapni fog majd egy üzenetet Anakintól - hogy beszélgetnek -e majd, az jó kérdés - arról, hogy Obi-wan elkapta Grievoust. Ugye ez akkor lenne, amikor Cody jelenti Windunak az esetet és Mace megkéri Anakint, hogy tájékoztassa a főkancellárt az esetről. És mivel tudjuk, hogy az a jelenet benne lesz valószínűleg a következő részben, így talán kapunk egy Anakin/Ahsoka beszélgetést, de lehet annyi lesz az egész, hogy Anakin csak üzen a volt tanítványának a helyzet állásáról. Meglátjuk jövőhéten. :)

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként miért pont Jesse volt jó Maulnak? Átnézett több klónt is, de neki pont egy idősebb kellett. :hmm:

Egy olyan klón kellett neki, aki már elég régóta ismeri Ahsokát. :)

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként amit Bence írt, esetleg úgy lehetne még megoldani, hogy Rex chipe hibás. Ilyen milliós tételnél akarva akaratlanul is becsúszik egy-egy hibás darab (lásd Tup). Viszont hogy pont Rex legyen ez, akiben hibás chip van, az meg túl csodaszerű! Ahogy a jó öreg Krennic mondaná: It's a miracle!

Jesse és Fives információja lesz itt a kulcs. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez mégis, hogy jön ide? Meg mihez? Jó lenne, ha úgy válaszolgatnál, hogy benne van mire reflektálsz, mert ez így egy zavaros katyvasz.

Te olvasod is ezt a topikot vagy csak bele-beleírogatsz néha, ott van a kommunikációs egység minden sisakban, létezik olyan, hogy egyszerre több felé nyit adást nem kell mindenkit egyesével, pláne ha rádióról van szó egy titkos frekvenciával. Nem olyan nehéz elképzelni a te "ősrajongói" mivoltodban sem nem éppen egy zsír új technika.

Igen Legends, mert át lett sorolva, azok az események nem történtek meg a kánon univerzumban így cefetül irrelevánsak egy kánon szinten folytatott vitában, beszélgetésben, mint amilyen ez is. Aki ezt 8 év után nem bírja felfogni azt csak szánni, meg sajnálni tudom.

A te időd nem az volt amikor még nem volt Disney? :lol2:

Csak kiváncsiságból kérdezem ha már ennyire Legendáztok:Kidobunk mindent a kukába,nem is történt meg,menjen a legendák közé.Mostantól csak a filmek a kánon,a sorozatok,és amit én a Disney fogok alkotni a jövöben.Kis idö elteltével kinyitjuk a kuka tetejét,visszahelyezzük a legendák egy részét kánonba,mégis megtörtént,például Thrawn admirálist.Ez az a jelenség amikor nem tudja a bal kéz,hogy mit csinál a jobb.Az irreveláns történetek karakterek hirtelen jelentössé válnak.Ezt minek nevezzük?Ilyenkor jogosan merül fel az a megjegyzés a Disney irányába,hogy maradhatott volna a kaptafánál.

  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, 1valaki írta:

Csak kiváncsiságból kérdezem ha már ennyire Legendáztok:Kidobunk mindent a kukába,nem is történt meg,menjen a legendák közé.Mostantól csak a filmek a kánon,a sorozatok,és amit én a Disney fogok alkotni a jövöben.Kis idö elteltével kinyitjuk a kuka tetejét,visszahelyezzük a legendák egy részét kánonba,mégis megtörtént,például Thrawn admirálist.Ez az a jelenség amikor nem tudja a bal kéz,hogy mit csinál a jobb.Az irreveláns történetek karakterek hirtelen jelentössé válnak.Ezt minek nevezzük?Ilyenkor jogosan merül fel az a megjegyzés a Disney irányába,hogy maradhatott volna a kaptafánál.

Na ezt fogalmazd meg mégegyszer, mert se füle se farka.

De egy kis fejtágító: 2014-ben hozott a Lucasfilm (nem a Disney, a Lucasfilm) egy döntést, hogy minden ami korábban jelent meg, mostantól csak Legenda, amiből a jövő alkotói meríthetnek ihletet, kivéve a mozifilmek és a TCW, Rebels.

Már akkor is kimondták, hogy a Legendák-ból lehet meríteni. Miért van ezzel baj? Hogy jön ide, hogy nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb? Mindent, amit visszaemeltek, azt egyrészt tudatosan tették, hogy konzisztens legyen, másrészt a legtöbb dolognak még a sztoriját is átírták a Legendshez képest. Teljesen követhető az egész, nincs kapkodás, hogy "na, ez mégis kánon". Amit leírnak egy kánon műben/elhangzik egy kánon műben, az kánon. Ennyi. Nem kell ehhez rocket science, hogy megértsük.

 

Nem léteznek vészhelyzeti parancsok a kánonban, amit bemagoltak a klónok. Kár erről beszélni chip kapcsán, nem releváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, 1valaki írta:

Csak kiváncsiságból kérdezem ha már ennyire Legendáztok:Kidobunk mindent a kukába,nem is történt meg,menjen a legendák közé.Mostantól csak a filmek a kánon,a sorozatok,és amit én a Disney fogok alkotni a jövöben.Kis idö elteltével kinyitjuk a kuka tetejét,visszahelyezzük a legendák egy részét kánonba,mégis megtörtént,például Thrawn admirálist.

Nem kuka, hanem egy alternatív idővonal, de pontosan ez van. Amit a Disney megalkot vagy átemel akármilyen százalékban az kánon a többi nem és ami nem kánon arra értelmetlen hivatkozni kánon beszélgetésben, mert 1, lehet, hogy sosem kerül bele a kánonba, 2, ha bekerül akkor is nagy valószínűséggel máshogy, be emelték Thrawnt, de teljesen más az eredet storyja, meg amik történtek vele, Legendsben még a létezéséről is kevesen tudtak mielőtt Endor után x évvel megtámadta a köztársaságot kánon szerint meg már nyíltan konfrontálódott a lázadással még Yavin előtt. Ugyanazt tudom mondani, hogy 8 év után lehessen már megérteni, feldolgozni, elfogadni a rendszert, ha meg nem megy akkor legalább érvként ne dobálózzatok Legends dolgokkal kánon témában.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ugyanazt tudom mondani, hogy 8 év után lehessen már megérteni, feldolgozni, elfogadni a rendszert, ha meg nem megy akkor legalább érvként ne dobálózzatok Legends dolgokkal kánon témában.

Csak 6 :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott még eszembe Maul-lal kapcsolatban, hogy ha valaki egész életén át csak gyilkolászik, cselszövéseken ügyködik, meg csupa negatív dolgot tesz, akkor bizony akkor sem fognak hinni neki, amikor életében egyszer igazat szól... Így járt most ő is.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ez mégis, hogy jön ide? Meg mihez? Jó lenne, ha úgy válaszolgatnál, hogy benne van mire reflektálsz, mert ez így egy zavaros katyvasz.

Te olvasod is ezt a topikot vagy csak bele-beleírogatsz néha, ott van a kommunikációs egység minden sisakban, létezik olyan, hogy egyszerre több felé nyit adást nem kell mindenkit egyesével, pláne ha rádióról van szó egy titkos frekvenciával. Nem olyan nehéz elképzelni a te "ősrajongói" mivoltodban sem nem éppen egy zsír új technika.

Igen Legends, mert át lett sorolva, azok az események nem történtek meg a kánon univerzumban így cefetül irrelevánsak egy kánon szinten folytatott vitában, beszélgetésben, mint amilyen ez is. Aki ezt 8 év után nem bírja felfogni azt csak szánni, meg sajnálni tudom.

A te időd nem az volt amikor még nem volt Disney? :lol2:

De igazad van, jogos, az én időm, fénykorom akkor volt amikor még a SW nem volt Disney érdekeltség. Aztán a mélypont az volt amikor a 6 rész után azt mondták több SW film nem lesz. 
Szomorúan de elhittük, maradtunk az olyan könyveknél, amit a Lucas cég elfogadott többé-kevésbé hivatalosként. Aztán a 6 évad után a mostani aktuális sorozat is megszűnt, de éppen 6 év után mégis folytatódik, sokak , köztük az én örömömre is. Meg ezzel az erővel azt is kérdezhetném hogy a hetdik évad minek? Nem volt elég a 6 év az alkotóknak és a rajongóknak elfogadni hogy nem fejezték be,
hát úgy látszik nem. 
-----
De igen tudom hogy ott van a com egység minden sisakban, csak a parancsnokoknak nem jutott, ezért kell Palpinak minden jelentős parancsnokot gagyi zseb holókívetítőn hívogatnia, hogy helyzet van, ahelyett hogy zárt csatornán küldött volna üzenetet. ( De a filmben a drámai hatás, meg a látvány miatt így lett kivitelezve. Na ennyi 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

9 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

De igen tudom hogy ott van a com egység minden sisakban, csak a parancsnokoknak nem jutott, ezért kell Palpinak minden jelentős parancsnokot gagyi zseb holókívetítőn hívogatnia, hogy helyzet van, ahelyett hogy zárt csatornán küldött volna üzenetet. ( De a filmben a drámai hatás, meg a látvány miatt így lett kivitelezve. Na ennyi 
 

Őket sem hívogatta külön csak mivel a parancsnoki mivoltuk végett náluk van ilyen holoegység is, ha keresik őket azon is fel tudták venni a kapcsolatot amelyiknek olyan kedve volt vagy ideje engedte miért ne használhatta volna a holovetítős egységet, akikre ezen kritériumok nem voltak érvényesek hidd el azok is ugyanúgy megkapták az üzenetet csak szimplán rádión ;) Azzal egyetértek, hogy a drámaiság kedvéért és azért hogy könnyebben meg lehessen érteni mi folyik azért mutattak olyanokat is akik holovetítőn kapják a parancsot, de ugyanúgy megtehették volna, hogy csak olyanokat mutatnak, mint Aayla Secura vagy Ki-Adi-Mundi meggyilkolásakor, csak akkor még ennyire se ment volna át amit akarnak, így sem sikerült teljesen, mint látszik. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok a 66-os parancs kiadásának technikai vitájához csatlakozni, de felvetem, hogy van egy jelenet, amiben egyszerre van cáfolat illetve megerősítés mindkét verzióra.

Gree parancsnok, holoüzenetet kap, aztán csak bólint beosztottjának, majd rámozdulnak együtt Yodára.

Tehát most vagy elfogadjuk, hogy minden klón hallotta belső hálózaton a parancsot, és ezért volt elég a bólintás.

Vagy kukacoskodhatunk, hogy a kivetítőn csak a parancsnokok kapták, ami szerintem is balga béna kicsit, akkor a másik klón miért moccant?

Szerintem az opció lehet a beérkezett parancs esetében, hogy audió mellett video legyen. Akik esetében látjuk hogy megtekintik a parancsot Palpival együtt azok a klónok kiemelten vannak kezelve. De itt keveredik kicsit a dolog érezzük mind, tehát itt a nézők számára érthetővé tevés szándéka (vizualitás, klónok megnevezése) bekavar az in universe logikus parancskiadásba. Számomra volt chip mindig is, a klónok az nagyfilmek alapján sem birka robotok.

A kancellár hangján elhangzott "66-os parancs" szavak aktiválta a chipeket, punktum'.

Amúgy a 66-os parancs nem az, hogy "Meg kell ölni a jediket", hanem az hogy "Ha a jedik árulóvá lesznek akkor meg kell ölni őket". Ez áll még ugye?

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Akik esetében látjuk hogy megtekintik a parancsot Palpival együtt azok a klónok kiemelten vannak kezelve.

Írtam feljebb, a parancsnokoknál van holo-s egység is, ha ráértek, volt kedvük hozzá azon fogadták az üzenetet, ha meg nem akkor ugyanúgy rádión, mint mindenki más

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atya Úr Isten! Mi volt ez??? :o:o

Egyben szerettem volna megnézni mind a négy részt, de nem bírtam ki és azt hiszem, hibáztam. Hibáztam, mert ezt egyben kellett volna ledarálni. Mit darálni? Élvezni! Végig élvezni, mert nekem tömény orgazmus volt ez és az előző rész minden pillanata. 

Az animáció minősége teljesen filmszerű, ehhez képest minden korábbi évad, a Rebels minden része gyenge utánzat. Láttátok, hogy Ahsoka milyen kecsesen vívott Maullal? Egyből bele szerettem. :)

A film zenéje csodálatos, magával ragadó, érzelmileg nagyon sokat hozzá ad a történethez. 

A történet meg... Szavak nincsenek rá, hogy mit érzek. Ahsoka mennyit fejlődött, atya világ. Szavai Maulhoz akkor, amikor az megvakította Kanant a Malachoron, hogy Kanan még így vakon is legyőzi, hát ezért, mert tudta, hogy Maul már nem az, aki volt valaha. 

Az egész értelmetlen háború, amely egy sötét célt szolgált, ami fenyegetően, Damoklész kardja szerűen lebeg felettünk. 

Szavakat alig találok (amúgy sem vagyok a szavak mestere), csak annyit tudok gyakorlatilag kinyögni, hogy köszönöm Dave, Te egy zseni vagy. És köszönöm Disney, hogy lehetővé tetted, hogy befejezhesse Filoni Úr ezt a remekművet. 

George méltán lehet büszke legjobb tanítványára. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.