Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Lehet, majd megint kapok a pofámra, de én már nem tudok elsiklani e-felett, sajnálom. :/ 

Nem kapsz, ez egy valid vélemény, amivel valaki egyetért, valaki nem.

 

Az első évad történetvezetése egyébként személy szerint nekem is jobban tetszett, de azért ott is voltak "randomizált" részek, nem is egyszer. Csak mellette ott volt egy Kamino-szál, amely a játékidő jelentősebb részét kitöltötte. Itt ugyanezt a szerepkört a klónok sorsának rendezése tölti be, de ez egyelőre csak a 3 és 7-8. részeknél került jobban előtérbe. Talán ezért tűnhet a szemedben másmilyennek az évad, de érdemes megvárni a végét, hogy a nagy egészt láthassuk. 

 

Egyébként az előző 6-os részre pont hogy volt visszautalás, lásd Omega meditálását a sztori arc elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 09. - 22:46, Nute Gunray írta:

Az első évad történetvezetése egyébként személy szerint nekem is jobban tetszett

 

Nem tudom, én azért nem sírom vissza az első évadot, nekem a három sorozatnyitó évad közül (TCW, Rebels és ez) a leggyengébb volt, a Resistance-t nyilván nem számítva, de az ezekhez képest megye kettő. A TBB s01-ben a pilot rész jó volt, a záró részek jók voltak, közte pedig lényegében csak az jelentett igazán élvezeti értéket, ha feltűnt egy vendégszereplő, aki ellopta a showt, és hát majdnem minden részben ellopta hol egy Bane, hol egy Hera, hol egy Gregor a show-t. De összességében a pilot volt a legjobb az első évadban, ami nem volt jó jel.

 

Ebben az évadban eddig majdnem minden részt élveztem, ez a mostani duplarész plusz előtte a Gungis, még előtte pedig a Cody-s rész egy fokkal magasabb polcra helyezte az egész sorozatot. Az s02e03 és az s02e07-08 három rész a nyolc részből, amit eddig láttunk, s mind előrelépést mutat. A "filler" részeket is jobban elnéztem, egyik-másik már-már megidézte a TCW fillerjeit, amik számomra olyan értelemben nem fillerek, hogy a 133 részes sorozatot legalább 7-8-szor végignézve (egyes részeit, történetszálait akár 20x) én minden epizódra azt tudom mondani, hogy egy kis ékszerdoboz, mindegyiknek szellemes története van, izgalmas figurákkal. A Batch szupercsapatos akciózása nem mindig idézi meg ezt, de pl. a Faster c. epizód (s02e04) tökéletesen hozta a jó történetet, izgalmas új karaktereket, hőseink (vagy legalább az egyikük) megpróbáltatását, stb. Szerintem a kincsvadászos rész is ilyen volt, de elfogadom, hogy valakinek nem tetszik. Egyidejűleg a 8 részes évadból lényegében eddig ez a két rész volt, ami igazán filler (habár én személy szerint a nyitó epizódokat is oda sorolnám).

 

A Gungis rész esetében az is felmerülhetett, hogy folytatódni fog egy hét múlva, de az is, hogy nem. Nem volt egyértelmű, ez megint a nézői elvárások kérdésköre, hogy valaki azt akarja, folytatódjon, majd amikor egy hétre rá más téma van, akkor azt az illető a sorozat hibájának rója fel. Nyilván lesz még Gungi, és a szál folytatódni fog, sőt az az érzésem, meg fogjuk tudni, mi lett a többi younglinggel is.

 

Összességében még mindig fennáll az, hogy a TBB-ben azok a legjobb részek, amikor a csapattal rálátunk egy ikonikus TCW-karakterre vagy valami olyan történetszálra, amit a TCW nyitott még ki. De ezt már a Rebels is csinálta némileg. Ezek a szálak viszont újra kibomlanak most, és immár újra van miért szurkolni, pl. a Ryloth-sztori kapcsán Howzerékért, a feltételezhetően halottnak hitt younglingek kapcsán pedig Gungiért.

 

Várom a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

De összességében a pilot volt a legjobb az első évadban,

Magasan a Return to Kamino volt a legnépszerűbb, ezt az évadvégi szavazás is megerősítette. Persze emellett volt még jó pár érdekes rész, akár a show ellopásával, akár anélkül. :) Ez a BB sztori csak akkor érdekes több évadon át, ha nagyobb léptékbe épül be. önmagában ebbe na csapatban nincs akkor potenciál, hogy érdekesen elvigyen egy több évados sorozatot.

 

14 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

a TCW fillerjeit, amik számomra olyan értelemben nem fillerek, hogy a 133 részes sorozatot legalább 7-8-szor végignézve (egyes részeit, történetszálait akár 20x) én minden epizódra azt tudom mondani, hogy egy kis ékszerdoboz, mindegyiknek szellemes története van, izgalmas figurákkal.

Egyetértek, bár ha beleolvasol akkoriban mik mentek a filleres topikokban, nem olyan rózsás a kép. Jött a szájhúzás majdnem minden részhez, ami nem a fősodorhoz tartozott, kb. úgy, mint manapság bármely SW esetén. Nincs új a nap alatt (akkoriban Llew volt az élharcosa a TCW ekézésének. Nála olyan 20/1 volt a rossz/jó arány).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a fillerezés nem lenne akkora probléma, ha a sorozat egyszerre jönne ki. Emlékszem, hogy a Rebels idején én is a falat kapartam, amikor az első évad végén be lett dobva Ahsoka, aztán a második évad nagy részében parkolópályán volt, úgy pedig valóban valamennyi rész elég érdektelen volt számomra. Az újranézésekkel ez nagyot változott, és a Rebels "fillerjeit" is már sokkal jobban megbecsülöm, habár a TCW-t nem éri el nálam, szinte végtelenül megközelíti, mint Akhilleusz a teknősbékát Zénón aporiájában.

 

Nyugodjatok bele, hogy a TBB-t nem így kezelem, de sokszor az újranézéseknél is egy-egy végtelennek tűnő akciózás során elbambultam, még akkor is, ha tudtam, hogy nem az adott részben fog jönni a nagy dolog, sőt, a nagy eseményes részeknél is szundítottam már nagyokat.

 

A TBB-nek valóban az kell, hogy a galaktikus konfliktusra rákapcsolódjanak, ami azért nem nagyon halad előre, mert a csapat épp most elvesztette a lelkiismeretét, Echo-t. És legyen egy quest-jük, mint Mandónak az, hogy Grogut védelmezi és egyszerre próbálja feltárni a gyerkőc titkait. Most ez a TBB-ben a sokkal kevésbé gyámolításra szoruló, ezerszer bizonyított Omega kapcsán kevésbé tud tét lenni. Szerintem az lehetne a quest, hogy minden klónnak, jedinek segítenek, szerveznek egy helyet, ahova el tudnak menekülni. Az pl. tök jó lenne, ha mondjuk a Kenobiban látott Path-ot ők hoznák létre. Ha ez a küldetésük egy kicsit jobban tudatosulna bennük, az király lenne.

 

Amúgy ez a két rész nagyon erősen vízválasztó volt, mert Rampart kikerült a képből, illetve Echo-t is maga mögött hagyta a csapat. Rampart nélkül Crosshair helyzete is némiképp megváltozik, és az is érdekes lesz, hogy a 4 fős csapat a "jövő héttől" mihez kezd immár. Szerintem a következő rész éppen ezért lesz nagyon érdekes, hogy kerül-e be valami új tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ord Mantellre biztos ellátogat a Birodalom, tehát jó eséllyel a Cid-es szál is meg fog szűnni. Az évad végére egy teljesen új status quo-ra számítok.

 

A fillerekről még. A szememben azok gyakorlatilag olyan részek, amíg a galaxis életét mutatják önmagában. Ennélfogva nem is lehet unalmas. Mert jól néznék ki, ha csak akkor érdekelne az SW ha valami bazi nagy áll leejtős esemény történne folyton. Szeretem ezt a világot, így örülök ha jobban meglehet ismerni. Erre az egyik legszebb példa a Mercy Mission, Nomad Doids kettős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Ody, mélyen egyetértek. Tudom, hogy a Mercy Mission-Nomad Droids sokaknak annyira nem jön be, nekem mégis baromi kedves részek, nagyon erős bennük a világépítés és igazán meseszerűek. Ha valami olyasmi tudna lenni a Droid Story (amiről már jó régen hallottunk), akkor szerintem nagyon király lenne. Ugyanilyen a Meebur Gasconos Void-sztoriszál, amit emlékszem, hogy 17-18 éves koromban, amikor kijött, kihagytam, és átugrottam a Maulos részekre. Pedig ma már egyetértek George Lucassal, szuper részek azok is, bizonyos értelemben eredetibbek és szellemesebbek is, mint a nagy csinnadratta Maul-részek.

 

Amúgy nekem pont némileg ez a gondom a TBB fillereivel. Hogy ezekben a világépítés általában sokkal gyengébb, és ilyenkor a Batch lövöldözéseit nézzük, nem azt, hogy a galaxis valami kis izgalmas szegletébe elkalauzol a sorozat. Pl. épp ezért nagyon bírtam a Rolandos részt a TBB első évadban, mert az is tök sok ilyen finomságot tartalmazott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Tudom, hogy a Mercy Mission-Nomad Droids sokaknak annyira nem jön be, nekem mégis baromi kedves részek, nagyon erős bennük a világépítés és igazán meseszerűek. Ha valami olyasmi tudna lenni a Droid Story (amiről már jó régen hallottunk), akkor szerintem nagyon király lenne.

Hú annak én is nagyon tudnék örülni! Bízom benne, hogy erre mennek el. 

 

31 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy nekem pont némileg ez a gondom a TBB fillereivel. Hogy ezekben a világépítés általában sokkal gyengébb, és ilyenkor a Batch lövöldözéseit nézzük, nem azt, hogy a galaxis valami kis izgalmas szegletébe elkalauzol a sorozat. Pl. épp ezért nagyon bírtam a Rolandos részt a TBB első évadban, mert az is tök sok ilyen finomságot tartalmazott. 

A második évadban a Faster volt az a rész, ami többet adott hozzá általában a világhoz. Az Entombed pedig a történelméhez, bár csak elég ködösen. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért gondolom úgy, hogy 3 évad lesz ebből, az első évad lerendezte a Kaminót, ebben az évadban eléggé erősen menetelünk egy klónlázadás felé (esetleg a Plan 99, mint évadzáró cím ezt sugallja majd? :hmm:), és én eltudom képzelni, hogy a következő évadban a lázadás következményeivel fogunk megismerkedni, amikor is már megjelennek az első TIE-vadászok, az első rohamosztagosok, csillagrombolók, stb. Ez szerintem így egy szép keretet adna az egésznek.

 

Én jót szórakoztam az első évadon, voltak részek, amik számomra átlagosnak hatottak, de a legtöbbjüket imádtam. Egyelőre a 2. évad három rész kivételével tetszik, de igaz, ami igaz: ez a csapat nem annyira izgalmas, hogy több évadon át azt nézhessük, hogy milyen kalandokba keverednek, miközben látjuk Omega felnövését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az lehet a gond, hogy ha éreznénk, hogy ebből a csapatból valami lehet, akkor tudna izgalmas lenni a dolog. De a Bad Batchről pontosan tudjuk, hogy nem lesz a lázadás motorja, és a Kenobi, Solo, Andor, Rebels, Rogue One már olyan mértékben belepte azt az időszakot, hogy nehéz elképzelni, hogy ők érdemben csatlakoznak a lázadáshoz. Abban lehet szerepük, hogy Rexék oda kerüljenek, ahol a Rebels második évad elején találhatóak. De Rex már most jobban szervezkedik, mint ahogy azt a Rebels elején gondolnánk róla.

 

Ami biztos, hogy a TBB animációja gyönyörű, és nem akarom, hogy elvesszen. A TotJ is folytatódhatna, az szinte kimeríthetetlenül.

 

Na de miket is beszélek, éppen most vagyunk túl a sorozat talán két legjobb epizódján! Ne temessük, na!

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interjú Keith Kellogg-al, a TBB 2. évad első fele kapcsán, érdemes elolvasni. Angol tudás ajánlott.

 

https://www.starwars.com/news/keith-kellogg-bad-batch-interview

 

És a szokásos új epizód előtti twitter morzsa.

 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.