Ugrás a kommentre

Chapter 14: The Tragedy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, ByRoT írta:

De a TCW-ba nem felrobbantja a fejest, mikor Windunak állít csapdát?

Vagy az egy másik helmet volt? Valaki nem tudja esetleg?

Miért ne lehetett volna egy másik sisak? Van belőle pár a Galaxisban.

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg kellene nézni a jelenetet mert ha jól emlékszem azon a sisakon ott volt a jellegzetes horpadás. 

Ott volt rajta, de azt sem lehetettlen lemásolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne lehetne ugyanott? Még a mai világban sem lehetetlen, embert próbáló feladat ugyanoda ütni két vaslemezen egy horpadást, a Star Wars meg kicsit modernebb, mint a mi világunk. Arról meg szó sincs, hogy a két horpadás teljesen ugyanolyan lenne, csak annyi, hogy ugyanott van. Amúgy a sisak megsemmisült, Windu kézbe veszi azt, ami megmaradt belőle.

 

Azt meg csendben jegyzem meg, hogy eleve kár a horpadáson fennakadni, mert az ep2-ben Jango sisakján nem pont ott van, ahol az ep5-6-ban és most a Mandiban Boba sisakján, és nem is egyforma. Szóval a horpadás alapján már eleve nem ugyanaz a két sisak, és az, ami felrobbant, nem is Jangóé volt, mert azon a horpadás ott volt, ahol Bobáén van. Tehát ezek alapján három sisak létezett, abból az egyik színben Jangóéra, horpadásban Bobáéra hasonlított. Az robbant darabokra.

6294531-1849d5cd-948c-48f5-ae31-3eae27ad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt nekem kissé erőltetett a magyarázat, de ezzel igazából nem lehet mit tenni. Biztosra veszem, hogy az Jango sisakja volt ami felrobbant. Viszont itt Boba azt mondja, az apja páncélját örökölte. Ez nekem ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. Amikor a TCW készült, akkor azt, ami ott felrobbant Jango sisakjának szánták. Azért van rajta a horpadás, hogy ezt jelezze. Az, hogy pár centivel arrébb van, mint a filmben, nem számít. Az egy animációs sorozat, senki nem néz ki úgy benne centire pontosan, mint a filmekben.

 

Boba meg egy új sisakot használ, amin a horpadás az eredeti tervek szerint Cad Bane-től van: 

 

 

A páncél többi része lehet Jango-tól.

 

Amikor meg még csak a filmek léteztek, a két sisak egy és ugyanaz volt, azért tettek a filmekben is egy hasonló horpadást a Jango-éra. És itt sem számít, hogy pár centivel arrébb van, az volt a cél, hogy a készítők jelezzék: ez a felszerelés bizony az, amit Boba is használ később. Máskülönben alkotói szempontból semmi értelme nincs a horpadásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont itt Boba azt mondja, az apja páncélját örökölte. Ez nekem ellentmondás.

A páncélja többi részét viszont valóban örökölhette az apjától. Ha feltesszük, hogy a Windu esetnél az apjáét "lőtte el", ami jelen tudásunk szerint így volt, akkor szerintem nem elvárható tőle, hogy egy ilyen szituban elkezdje elemezni, hogy "a páncélt az apámtól örököltem, kivéve a sisakot, mert azt nem, ez már egy másik". Abban a helyzetben ez totálisan irreleváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi mindenre jó a fórum, az adott TCW rész érdekességei között ez áll: 

"A felrobbanó sisakon van egy horpadás, mely egyes rajongók szerint logikai hibai. Hasonló horpadás van Jango és Boba sisakján is, ezért sokan azt feltételezik, hogy az ep4-5-6-ban Boba Jango ep2-es sisakját viseli. Ez tévedés, hiszen a két sisak nem teljesen egyforma, ráadásul Jangoén a horpadás ovális és hátrébb van, mint Boba sisakján, ahol kerekebb és a vizor fölött van. Az epizódban látható sérülés az utóbbira emlékeztet, ám a sisak modellje ugyanolyan, mint Jangoé."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi mindenre jó a fórum, az adott TCW rész érdekességei között ez áll: 

"A felrobbanó sisakon van egy horpadás, mely egyes rajongók szerint logikai hibai. Hasonló horpadás van Jango és Boba sisakján is, ezért sokan azt feltételezik, hogy az ep4-5-6-ban Boba Jango ep2-es sisakját viseli. Ez tévedés, hiszen a két sisak nem teljesen egyforma, ráadásul Jangoén a horpadás ovális és hátrébb van, mint Boba sisakján, ahol kerekebb és a vizor fölött van. Az epizódban látható sérülés az utóbbira emlékeztet, ám a sisak modellje ugyanolyan, mint Jangoé."

Mondjuk ez sem válaszolja meg, hogy kié a sisak ami felrobbant :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez rész is csúcs volt. Nem éreztem fan-film hatást. Nekem is az ugrott be mint Odynak hogy a régi templom valam nagyon ősi lehet, olyan korabeli mint az Ach-to-n lévő hisz hasonló. Szinte csak kövekből áll.

Valószinü a jedik első generációja használhatta ezt a templomot. Az is tetszett hogy az Erőn keresztűl így kapcsolaba lehet kerülni más Erőhasználókkal. Gondolom ez a mód idővel kikopott technológia fejlődés miatt.

Először ezt használták aztán ahogy egyre fejlettebb kommunikációs rendszerek terjedtek el, erre már nem volt szükség. Mostanra meg annyira kevés az Erőhasználó hogy ez a módszer a legjobb hogy egymásra találjanak. Zseniális. Meg az is hogy ha "ad" a Jedi akkor egyfajta erőtér védi.

Szerintem Mando nem volt idióta, hanem azt hihette hogy először valamit elronthatott és nem vett észre egy módszert amivel be tud hatolni a sugár belsejébe, ezért próbálkozott többször.

Ráadásul szinte pánikhelyzet alakult ki hisz a Birodalom jött és neki mindenképp el kellett vinnie Grogut.

A rohamosztagos parancsnok ostobasága sem zavart, ők mindig ilyenek voltak. De az év lúzere díjat az a lézer mini gun-os mókus kapja aki azt gondolta hogy majd szétlövi a felé gördülő sziklát.:D

Majd mikor látta hogy nem szakad szét a szikla nem ugrott félre.

Ami még meglepett hogy abból a látszólag kicsinek tűnő csapatszállítóból mennyi rohamosztagos jött elő.

Fennec előkapását sem tartom most feleslegesnek. Ki tudja mit tartogatnak számára Favreu-ék.

Viszont a rész fénypontja egyértelműen Boba Fett. Már a tisztessége is nagyon tetszett, hogy meg akarta beszélni a páncélja sorsát és nem egyből lőtt.

Amit meg páncél nélkül leművelt az álleesős volt. Az a fegyver amit használt(valamiféle tárcsa volt a végén) nagyon durva volt. Gyakorlatilag szétzúzta a páncélt és darabokra törte a rohamosztagosok sisakját. Ne legyen kétségünk a rohamosztagos csontjai ugyanígy törtek szét.

Páncélban is nagyon cool volt. Most már kétséget kizáróan ki lehet jelenteni hogy nem véletlenül volt ő legenda.

Mando hajójának szétlövése nagyon durva volt. Az élete volt rajta, ráadásul Grogut is elrabolták.

Gideon ezt elpuskázta szerinetm, Mandot most feldűhítette.

A Dark Trooper-ek akciónélkülisége sem zavart, tartogassák a fináléra mit tudnak.

Grogu igaz használta a sötét oldalt, de nálam ez sem gond mert ösztönből teszi nem gyűlöletből. Bántották, van egy képessége amivel megvédheti magát, hát használja. Ő még nem tud különbséget tenni sötét és világos oldal között. Szegény nagyon nem használhatja az Erőt mert elfárad benne.

Remélem hamarabb kihozzák Gideon karmaiból mielött valami rosszat tesznek vele.

Szerintem valahogy ez Palpihoz kapcsolódik. Gideon önállóan nem hiszem hogy ezzel foglalkozna. Nincs nagy hatalma. Nem sok hajója van, nem sok katonája, pár Dark Trooper. Ha nincs mögötte nagyobb hatalom és hadsereg ezekkel mit sem ér a Peremvidéken.  Ha magának akarha Grogut sokat nem fog vele elérni, a bűnszervezetek megeszik reggelire. Itt valami nagyobb ügy van a háttérben.

Onnan is gondolom mert szerintem ez a sorozat az Ep6-9 közötti eseményeket meséli el, azaz meg fogja magyarázni Palpi visszatértét. Ugyanaz mint a TCW az Ep2-3 között. Amit a filmek nem meséltek el az ebben lesz benne.

Mando érdekes volt a végén. El akart búcsúzni Bobától, hogy Fett-é a páncél. De ha Fett-ék elmennek mit csinált volna? Ezen meglepődtem. Nincs hajója. Mivel ment volna Grogu után ha a Slave 1 elmegy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Csak engemet emlékeztet Boba és Fennec párosa Jangora és Zamre? :)

Elég keveset láthattunk a Jango Zam párosból. Szerintem itt Boba és Fennec közt ez most jobban működik. Jango csak felhasználta Zam-et, aztán megölte, szerintem ez nem fog megtörténni a Boba Fennec páros között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is igaz, hogy a Tython bolygó maga nem volt túl érdekes, meg hogy a rohamosztagosok szinte már burleszkszerűen viselkedtek megint, de ez csak azután tűnt fel, hogy Bomarr és Donát szóbahozta. Ezek valóban lehetettek volna profibban megoldva, de az epizód többi erénye mellett számomra ezek eltörpülnek.

Több dolog miatt is emlékezetes lesz ez a rész. Megint aranyosak voltak a kezdő percek Djarin és Grogu között, nyilvánvalóan részről-részre erősebb közöttük a kötelék, emiatt is fájdalmas, hogy Djarin elvesztette a kicsit. Számára ez régen nem csak a megbízásról szól, amit a Fegyverkovácstól kapott.

Tetszettek a Jedi templom igazán ősinek tűnő maradványai a mitikus kővel a terület közepén, és az is, ahogyan az működött. Grogu képességei keltették életre, nem kellett bekapcsolni, ahogy Mando gondolta, és nagyon látványos is volt. Remélhetőleg hallotta valaki Grogu „bejelentkezését”, aki társuk és segítőjük lehet a későbbiekben, de továbbra sem arra számítok, hogy egy másik Jedi átveszi Grogu tanítását – Ahsoka lett volna erre a legalkalmasabb, és ezekben a Jedi szegény időkben nem véletlenül mondott le róla, ahogy már korábban is írtam.

De az igazat megvallva a legjobban Boba Fett tetszett. :)Minő meglepetés! Sose értettem a köréje épült kultuszt, de az idősebb Boba végre beváltotta a karakter által korábban tett egyfajta ígéretet. Kemény volt, egyenes (egyből rátért a lényegre), mint akinek már nem kell felesleges körökkel vesződnie, kér és meg is szokta azt kapni. De nem ellenszolgáltatás nélkül kéri, és az alkuhoz tartja magát. Nagyon korrekt.

Ahogy már korábban írtam, szerintem Gideon már nemcsak a kicsi vérére pályázik, hanem komolyabb céljai is vannak. Hogy Palpatine van-e a háttérben, vagy saját szakállára dolgozik, az még kérdés, de az biztos, hogy itt van most egy lehetőség, hogy Palpatine visszatérését az Ep9-ben jobban kibontsák.

Összességében nagyon tetszett, bár elfogadom, hogy voltak hibái, amit lehetett volna jobban kezelni. De ha mindez a rendezőcsere miatt következett be, mint szükségmegoldás, akkor viszont a körülményekhez képest remekül megoldották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grogutól pont hogy karakteridegen cselekedet lenne, hogy hívjon magának egy jedit. Ha jobban belegondolunk, mi a legfontosabb egy kisgyereknek, az hogy legyen egy biztos pont az életében, legyen családja. Grogu esetében pedig ez megvan, Ahsoka mondta is, hogy apaként tekint Din-re. Ezután, akármilyen májer is legyen az erőben, mégis egy gyerekről beszélünk, szóval szerintem megmarad Din mellett. Az eddigi két részben is, akárhányszor láttuk, amint megérkeznek a célhoz, Grogun én mindig a szomorúságot láttam, hogy nem akar elmenni. Akár a The Jedi-ban amikor a rész elején a pilótafülkében vannak, akár a mostani epizód elején. 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem reális opció, hogy Grogu tudatosan hívna bkit is, vagy fel akarná venni a kapcsolatot bmely jedivel. Sokkal inkább olyat tudok elképzelni, hogy a meditációjával és az Erőhöz való erősebb kapcsolódásával felkeltette vki érdeklődését, aki megérezte ezt a jelenséget az Erőben. Hasonlóan ahhoz, mint amikor Yoda megjelent a lothali templomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "bejelentkezést" azért tettem idézőjelbe, mert én sem úgy értem, hogy Grogu bárkit hívott volna. A képességei életre keltették a követ, megnyílt a csatorna, amin keresztül a jelenléte felerősödött az Erőben, amit érzékelhettek más Jedik, mindez úgy, hogy ő nem csinált igazán semmit. 

Azt én sem hiszem, hogy szívesen elválna Djarintól, és hogy ezért bármit is tudatosan tegyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jókat írtatok. 

 

Szerintem Boba azért volt ilyen Djarinnal, mert tisztelte Mandalore mivoltát, és talán még az apjára is emlékeztette. Nem mellékesen tudja mire képes egy ilyen harcos, így jobb a békesség még neki is. 

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem Grogutól pont hogy karakteridegen cselekedet lenne, hogy hívjon magának egy jedit.

Pedig amit ott csinált az szándékos volt és nem véletlen. Legalábbis nekem úgy tűnt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig amit ott csinált az szándékos volt és nem véletlen. Legalábbis nekem úgy tűnt. 

Grogunál szerintem ez még ösztönös dolog volt, szerintem eddig csak azért használta kis mértékben tudatosan az erőt, mert a kapcsolata gyenge volt vele. Most nyitotta meg szerintem újra magát neki, de ez még nem biztos hogy tudatos volt, szerintem sokkal inkább ösztönből jött. 

 

Amúgy azt se tartom rossz felvetésnek, hogy a hívás tőle indirekt módon indult le, és emiatt fog majd talán egyszer egy jedi betoppanni mandóékhoz. De még mindig tartom magam, hogy a kék sugár csak egy védelmi mechanizmus lehetett, mert azért a látókő használata nagyon kiszolgáltatott helyzetbe hozza az erőhasználót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amennyiben védelmi mechanizmus, akkor minek ért az égig? Elég lett volna egy burok. :)

Honnan tudjam, nem én íro majd hozzá background story-t, ez csak az én elmélete.:) Nem is biztos hogy lehet alakítani a pajzs alakját, hanem magától ilyen, az erő határozza meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.