Ugrás a kommentre

Chapter 14: The Tragedy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy mozifilmet nem hasonlítanék össze a sorozattal. :) Minden ilyen összevetésben elvérezne azokkal szemben, főleg a pénz miatt. 

 

Persze, de azért már a Mando is elég mozi minőség sokszor, az új háttér technológiának köszönhetően meg már olcsóbban tudnak nagyon jó minőséget is hozni akár. Akkor a Hoth-ot már meg sem említem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jogosan merül fel a kérdés, ezután mivel fog repkedni?

 

Ez tényleg egy jó kérdés, az én tippem az, hogy el fog kötni valamilyen spéci hajót Gideon-ék bázisáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy az a kitörő fénycsóva egyértelműen a hívás volt, nem csak e rituálé működésének része? Mert én nem vagyok annyira biztos abban, hogy Grogu el akar válni Djarintól, Ahsoka mondta is, hogy nagyon erősen kötődik hozzá, és apjaként kezeli a férfit. Mivel, most láttuk először a látókövet, lehet hogy félre van értelmezve egy kicsit a működése. Én meég kivárnék, azzal, hogy lesz-e Jedi az évadzáróban Ahsokan kívül. Illetve, Luke-ot ne.:para:

Az Erőben zavar keletkezett szerintem, így biztosra mondom, hogy ezt a zavart valamelyik erőhasználó észlelhette, így Grogut elkezdik keresni. 

Persze, a mt heti ötös lottót is éreztem, csak azok nem érezték, akik a számokat kihúzták. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, cyrano írta:

Az Erőben zavar keletkezett szerintem, így biztosra mondom, hogy ezt a zavart valamelyik erőhasználó észlelhette, így Grogut elkezdik keresni. 

De miért keletkezett volna zavar az erőben, Grogu meditációja miatt? Eddig zavar csak akkor történt az erőben, ha valami sötétoldali cselekedet történt, Jedi Rend kiirtása, és az Alderaan elpusztítása. Grogu tuti nem okozott zavart. Én még mindig kitartok amellett, hogy nem értjük a látókő működését teljesen, és fals következtetést vonunk le belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

De miért keletkezett volna zavar az erőben, Grogu meditációja miatt? Eddig zavar csak akkor történt az erőben, ha valami sötétoldali cselekedet történt, Jedi Rend kiirtása, és az Alderaan elpusztítása. Grogu tuti nem okozott zavart. Én még mindig kitartok amellett, hogy nem értjük a látókő működését teljesen, és fals következtetést vonunk le belőle.

 

Engem az is érdekelne, hogy ezt a látóköves dolgot csak a Jedik érzik meg, vagy minden komolyabb erőhasználó, így a Sith-ek is? Mert akkor akár így is bekerülhet az ER a képbe, hogy elkezdik ők is BY-t keresni. Bár gondolom Ahsoka nem küldte volna akkor oda őket ha ez állna fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Iqvi írta:

De miért keletkezett volna zavar az erőben, Grogu meditációja miatt? Eddig zavar csak akkor történt az erőben, ha valami sötétoldali cselekedet történt, Jedi Rend kiirtása, és az Alderaan elpusztítása. Grogu tuti nem okozott zavart. Én még mindig kitartok amellett, hogy nem értjük a látókő működését teljesen, és fals következtetést vonunk le belőle.

Én meg továbbra is arra gondolok, hogy Ahsoka és Grogu sumákol valamiben. 

 

Amúgy hatalmas adrenalin bomba ez a rész. Ma kipihenten tökéletes ráhangolódással mégjobban tetszett. Hihetetlen de ebben az évadban nem volt gyenge rész, de még egy közepes se nagyon. 

 

Ja és igen... ha nekem ilyen hátsó kertem lenne. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Iqvi said:

De miért keletkezett volna zavar az erőben, Grogu meditációja miatt? Eddig zavar csak akkor történt az erőben, ha valami sötétoldali cselekedet történt, Jedi Rend kiirtása, és az Alderaan elpusztítása. Grogu tuti nem okozott zavart. Én még mindig kitartok amellett, hogy nem értjük a látókő működését teljesen, és fals következtetést vonunk le belőle.

 

Hát, pl. Palpatine az EPV-ben úgy jellemzi Luke feltűnését, hogy "hatalmas zavar keletkezett az Erőben" vagy valami ilyesmi, pedig Luke azért igencsak amatőr szinten állt akkoriban, még Groguhoz képest is. Igaz, hogy ennek a látókőnek a működéséről semmit sem tudunk (még), ráadásul az erőhasználók teljesen összevissza szokták megérezni vagy nem megérezni egymást, szóval amennyit erről a témáról tudni lehet a filmekből, abból akár az is lehet, hogy minden erőhasználó észrevette Grogut az egész galaxisban. Vagy egy sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ. Lehet, hogy mind a Sithek és a Jedik a saját szemszögükből értelmezik a zavart, például amikor valami felkavadja a világos, vagy a sötét oldal ,,nyugalmát", valami ami fenyegetheti az épp hatalmon lévő rend, jedi sith, hatalmi helyzetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez engem is meglepett kicsit, hogy a sötét kardot mutogatta neki, és egyelőre nem használhatja. Olyan volt, mintha tényleg lennének tervei vele a fizikai valójában is.

 

Amikor megmutatja neki a kardot Grogu kinyúl felé a kezével és Gideon valami olyasmit mond, hogy még nem állsz készen arra, hogy ilyesmikkel játssz... ebből az is következhet, hogy egyszer majd készen áll rá és akkor tényleg őt magát is felhasználhatják. Az mondjuk kérdéses, hogy mire? Jó lenne tudni Gideon céljait, vagy azt, hogy esetleg van e megbízója, ha tényleg egy felsőbb hatalomnak dolgozik (Snoke - Palpatine), akkor mindjárt egy teljesen más megvilágításba kerülne a helyzet.

 

2 órával ezelőtt, cyrano írta:

Vajon ki lesz az a jedi, aki fogja Grogu hívását? 

 

Sok elérhető új arc - Ahsoka ugyen most nem tud/akar foglalkozni Groguval - nincsen igazából, de Luke meg nem hiszem, hogy jelenleg szerepelne, esetleg a következő évadban. Persze az is könnyen lehet, hogy úgymond senki sem fogadta a "hívást", mert nem is hívás volt csak mi hittük annak.

 

9 perccel korábban, rm69 írta:

Hát, pl. Palpatine az EPV-ben úgy jellemzi Luke feltűnését, hogy "hatalmas zavar keletkezett az Erőben" vagy valami ilyesmi, pedig Luke azért igencsak amatőr szinten állt akkoriban, még Groguhoz képest is. Igaz, hogy ennek a látókőnek a működéséről semmit sem tudunk (még), ráadásul az erőhasználók teljesen összevissza szokták megérezni vagy nem megérezni egymást, szóval amennyit erről a témáról tudni lehet a filmekből, abból akár az is lehet, hogy minden erőhasználó észrevette Grogut az egész galaxisban. Vagy egy sem...

 

Luke szerepe azért más volt, mint Grogu-é, ő mégis csak a Kiválasztott fia volt és emiatt Vaderhez is fontosabb szálak fűzték, ráadásul a Birodalom orra előtt lőtte ki az új hatalmi eszközüket, a Halálcsillagot, Grogut (akit eddig sem vettek észre valamiért - ugye ő már a Birodalom uralkodása előtt is megvolt) nem biztos, hogy észre vennék, ő nem volt ennyire a többi Erőhasználó látóterében, meg a kérdés, hogy kik lennének, akik megéreznék a jelenlétét... Luke, esetleg Ezra, Ahsoka meg már tud róla.

 

Amúgy még visszatérve a részre, másodjára megnézve sem tűnt rosszabbnak, mint az első nagy élmény alkalmával. Nekem egyáltalán nem volt ilyen hátsókert érzésem, az Erőhely a dombtetőn kellően egyedi volt, ezt leszámítva persze a bolygó nem egy nagy durranás, de ezt sok SW planétáról el tudnám mondani és arra tökéletes volt, hogy itt a hátterét adja az összecsapásnak, ami szerintem baromi látványos volt. A prequel utalások Jangóval kapcsolatban nagyon jók voltak és még a mandalori polgárháborúra is kaptunk utalást. Egyedül a dark troopereket sajnáltam, de biztos vagyok benne, hogy látjuk még őket akció közben, akár még ebben az évadban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

Amikor megmutatja neki a kardot Grogu kinyúl felé a kezével és Gideon valami olyasmit mond, hogy még nem állsz készen arra, hogy ilyesmikkel játssz... ebből az is következhet, hogy egyszer majd készen áll rá és akkor tényleg őt magát is felhasználhatják. Az mondjuk kérdéses, hogy mire? Jó lenne tudni Gideon céljait, vagy azt, hogy esetleg van e megbízója, ha tényleg egy felsőbb hatalomnak dolgozik (Snoke - Palpatine), akkor mindjárt egy teljesen más megvilágításba kerülne a helyzet.

Ez a kulcs. Teljesen más súlya lenne a szavainak, ha pl. Palpatine-nak vagy teszem azt, saját szakállára dolgozna. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hogy kellett volna kinézni egy űrbéli anomáliának? Komolyan kérdezem, nem tudom mire gondolsz ez alatt.

A Mélymag (Deep Core) a Galaxis közepén elhelyezkedő ősi feketelyuk körüli régió neve, ahol a navigálás szinte lehetetlen a feketelyuk okozta anomáliák miatt (pl. sűrű csillagfelhők stb.), éppen ezért az egész régió jobbára feltérképzetlen, nem lehet csak úgy odautazni.

 

Ez a canon-ban is így van, a Galactic Atlas nevű forráskönyv tartalmazza ezt az infót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 04. - 12:51, Bomarr írta:

Szerintem az évad leggyengébb része volt. A bolygó toronymagasan a legunalmasabb amit ebben az évadban mutattak. Mintha valakinek a hátsó kertjében vették volna fel. Sehol még egy érdekes lényt se sikerült mutatni. Azt se gondoltam hogy egy jedi templom nézhet ki ilyen fantáziátlanul. Néhány kő ami felmeredt az égre.... ennyire tellett? Az akció rém unalmas volt. Egy rakás rohamosztagos szerencsétlenkedett  sziklák között. Csak összehasonlitásképp: két résszel ezelőtt láttunk hasonlót, de az egy remek üldözési jelenetbe torkollott. Itt a Dark Trooperek se mutattak aztán semmit. Leszáltak felkapták BY-t aztán ennyi. Fennec visszatérése tök fölösleges volt.

Az egész olyan volt néha mint valami rajongói film. Egynek elment de ez nekem nagyon messze van a megszokott szinvonaltól.

 

Köszi, hogy leírtad ezt, mert pont ugyanez volt az érzésem a rész kapcsán. Helyenként szimplán kínos, gagyi volt a kivitelezés sajnos. :( Egyébként jó lenne megérteni, hogy bizonyos részekben mitől van ez a fan film hatás (pl. Gunslinger dettó), míg más részek pedig mozifilm szintű látványt nyújtanak és fel sem merül az emberben, hogy olyan, mintha fan filmet nézne. @Bomarr neked esetleg van erre magyarázatod?  Én tényleg csak a kamera beállításokra, a CGI minőségére, a rendezésre tudok gondolni, de te jobban otthon vagy a témában.

 

Maga a történet nekem tetszett. De a vizuális megvalósítása nálam több helyen is kiverte a biztosítékot. Az ER csapatszállító hajók meganimálása, de helyenként a Slave One mozgása, a rohamosztagosok eltúlzott vonásai, a Dark Saber előhúzása a markolatból, mind-mind rosszul néztek ki nálam. A rohamosztagosoknál konkrétan azt éreztem, hogy mintha egy kezdő rendező túljátszatná velük a szerepüket. Hogy is szoktak a rohamosztagosok viselkedni? Na akkor húzzunk elő mindent, ami rájuk jellemző, hogy egyértelmű legyen, ezek ők.

 

Aminek viszont nagyon örültem: Boba kijelentése, hogy ő csak egy egyszerű ember, aki boldogulni akar a galaxisban. (Egy az egyben EpII utalás.)

 

Jango Fett Just ASimple Man GIF - JangoFett JustASimpleMan TryingToMakeIt -  Discover & Share GIFs

 

Álleesős volt még a Razor Crest szétlövése is, illetve a Bébi meditációja. Ami még tetszett a Jedi Templom kapcsán: korábban, amikor ezek bekerültek a képbe egy Jedi mindig érezte körülötte a misztikumot és azt, hogy valamit az Erővel kell tenni, hogy életre hívja a templomot. Most viszont Mando szemszögéből láttuk a templomot, ami valóban nem tűnt másnak, mint egymásra pakolt köveknek, de pont ez a lényeg: Mando nem Erő érzékeny, így egy "illetéktelen szem" számára ezek a helyszínek kb. annyira érthetetlenek, mint nekünk a Stonehenge. Ez jól látszott pl. akkor is, amikor Mando a sisakjának a hőkamerájával próbálta megnézni, hogy mit kéne csinálni.

 

Fennec visszahozatalának nem örültem. Ha a mellékszereplőket nem tudjuk könnyen elengedni mi lesz a főszereplőkkel? Jó lenne, ha Filoni is elfogadná, hogy ha valakit lelőnek / szétkaszabolnak / felaprítanak az nyugodtan maradhat halott. Boba dolgozhatott volna mással is, kár volt erre egy lezárt karaktert visszahozni. Pláne, hogy amúgy Fennecnél kitermelt már ez a sorozat bőven érdekesebb karaktereket is, tehát mégcsak azt sem mondanám, hogy annyira lenyűgöző volt a színész, hogy mindenképpen visszakövetelték a nézők.

 

Szóval összességében történet: tetszett, Boba: tetszett, templom tetszett, rendezés: pocsék, SW hangulat a többi részhez képest: sajnos szintén pocsék. Vizuális effektek: helyenként pocsék. Kár érte, ebben jóval több volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy utólag kiderült, hogy Robert Rodriguez eredetileg nem is rendezett volna az évadban, de valami elvileg félremehetett ennél a résznél és mivel Favreau és Rodriguez jóban voltak, utóbbi ún. Last-Minute rendezővé vált, helyettesítve az egyelőre meg nem nevezett rendezőt. A kilépő tag után Jon felhívta Robertet, aki így elvállalta a rendezést.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Hogy is szoktak a rohamosztagosok viselkedni? Na akkor húzzunk elő mindent, ami rájuk jellemző, hogy egyértelmű legyen, ezek ők.

Nekem ez tetszett. A rohamosztagos-parancsnok ritka egy idegesítő figura volt, aki csak minden taktikai érzék nélkül küldte előre a katonáit a darálóba. 

 

A fan film hatást én is éreztem, azok a távolodó csapatszállítók sem néztek ki jól. Utoljára a Gunslinger-nél és helyenként a The Prisoner-nél volt az a benyomásom, hogy itt most költségspórolás van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebelsben nem egyszer láttunk olyan hieroglifákat, mint itt a látó-kő szélén.

 

jedi.jpgjedi2.jpg

 

8 órával ezelőtt, Whill írta:

Fennec visszahozása azért nem egy légből kapott dolog volt. A Gunslinger végéből lehetett tudni, hogy vissza fog térni.

Igen, bár bíztam benne, hogy nem így lesz... :) Egyébként ha jobban belegondolok nem akkora probléma.

 

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Jó lenne, ha Filoni is elfogadná, hogy ha valakit lelőnek / szétkaszabolnak / felaprítanak az nyugodtan maradhat halott.

Favereau az író általában, Filoni csak az előző részt jegyzi. Nem tudom ebben mennyire van benne a keze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Favereau az író általában, Filoni csak az előző részt jegyzi. Nem tudom ebben mennyire van benne a keze.

Akkor lehet csak megfertőzte. :P Amúgy Fennec-kel meg tudok barátkozni, csak nem tetszik. De jó lenne megérteni, hogy miből jöhet a fan film hatás, mert nagyon zavar személy szerint, hogy bizonyos részeknél fel sem merül, máshol meg zavaró és nem tudom az okát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Mélymag (Deep Core) a Galaxis közepén elhelyezkedő ősi feketelyuk körüli régió neve, ahol a navigálás szinte lehetetlen a feketelyuk okozta anomáliák miatt (pl. sűrű csillagfelhők stb.), éppen ezért az egész régió jobbára feltérképzetlen, nem lehet csak úgy odautazni.

 

Ez a canon-ban is így van, a Galactic Atlas nevű forráskönyv tartalmazza ezt az infót. 

 

Ahhoz képest mondjuk egy páran megfordultak a Tythonon :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 05. - 13:20, Ody Mandrell írta:

Talán a körítés miatt tűnt pár embernek fanfilmnek a dolog. Az ilyen darálós akciókhoz általában darkosabb háttér van, itt viszont nem ezt kaptuk. 

Pontosan ezért tetszett. Sokszor a sötétség, a homály, a köd valamit leplezni is hivatott. Ha egy akciójelenetet a vakító napfénybe helyeznek az azért van mert a minőség amit nyújtanak, ezt megengedhetővé teszi. Spielberg mondta a JP werk-ben, hogy ha ki merik rakni a T-Rexet a napfénybe a gallimimus jelenetben az azt jelenti, hogy a technológia bizony komoly szintre lépett. Számomra ez a rész ilyen, bátor, működő és jó minőségű. Nekem a templom romok és a fennálló vizuális erő kapcsolat bőven a hátsó kert érzés fölé emelte, eszembe sem jutott, hogy nem egy sw világban vagyok. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is kavarognak kicsit ambivalens érzések, de összességében mégis nagyon tetszett a rész. A megvalósítás módja helyenként hagy maga után akár erősebb negatív szájízt is, de maga a koncepció, az ötletek, a szív számomra feledtetni tudta ezt.

Nagyon furcsa a viszonyulásom a sorozathoz, mert eleve nem vártam ettől csodákat, csak egy westernesebb megközelítésű laza kalandozást egy mandalori fazonnal, ahová max. az alvilág és a Mandalore kontextus behozatala fog komolyabb kapcsolódási pontokat adni az eddigiekhez. Az első évaddal ezt nagyrészt hozták is, elég hátul állt nálam a SW listámon, de élveztem. És valahogy sikerült ezzel egy olyan (viszonylag alacsony) szinten tartani az elvárásaim, hogy a 2. évad embertelen mértékű feljavulása és a legerősebb SW tartalmakat is felvillantó momentumaival is megmaradt bennem az, hogy ha kicsit kevesebbet kapok (akár pl. kinézetre vagy sztoriban), az se zavar különösebben, mert sose várok akkora csodát.

 

Ettől a résztől előzetesen pláne nem sokat vártam, gondolván jöhet egy filler. Nem jött. Ez is durva egyébként, hogy a 2. évad is úgy indult, hogy a legtöbb kritikát azért kapta a sorozat, mert nem halad sehova, sok a filler. Ehhez képest az első 2 rész után már egyetlen filler sem volt, és már nem is lesz ebben az évadban. Azért ez hatalmas előrelépés az első évadhoz képest.

A bolygó nem volt kinézetre nagy cucc, de nekem tetszett a hangulata, ez a sziklás környék a jedi emlékhellyel, tökéletesen adta azt a feelinget, amit egy ilyen ősi szent helynek szerintem kell. Nem kell mindig ilyen Erőhasználattal végrehajtott csodákkal nyíló rejtett ajtós meg forgó sziklás varázslatos föld alatti labirintusos irányba menni, mint pl. a Rebels is. Ott láttunk olyat, itt meg látunk ilyet. Ez a jedik múltjának és történelmének különböző szakaszaiba engednek betekintést, és ez szerintem baromi jó. Persze, tudjuk, hogy költséghatékonyabb is sokkal egy ilyen, de én nem erre hegyezném ki.

 

Grogu ösztönösen a helyére ült és meditálni kezdett, amivel létrehozott egy Erőpajzsot is. Nagyon tetszett ez az egész ötlet és megoldás. Látszott, hogy ez valamiféle közös eredménye a hely és Grogu kapcsolatának, hiszen Djarin se tudott semmit kezdeni vele. Még ha Grogu teljes koncentrációját el is vitte a mutatvány, szerintem jelzésértékű, hogy a meditáció mindent és mindenkit kizárt abból a körből.

Az is tetszik, hogy Dinen itt is látszik (és korábban is utalgattak már rá), hogy nem egy bonyolult lélek, hanem egy rém egyszerű gondolkodású vki. 3x is megpróbálta kiszedni a gyermeket az Erőburokból, pedig előtte már ráfázott, nem tudom mire gondolt. Meg aztán a rész elején, ahogy azzal szórakoztatta magát, hogy tudja a gyermek nevét, zseniális. :D Ilyeneknek is helyük van a világban, és ennek ellenére nagy hősök vagy harcosok lehetnek, nem kell mkinek világmegváltó bölcsnek meg gondolkodónak is lennie ehhez. 

Ami nem tetszett, az a jetpackes dolog, az már szerintem túl gagyi és feltűnő volt.

 

A Razor Crest felrobbantásán, pláne így a semmiből, erősen meglepődtem, de elismerésem, hogy ezt így fel merték vállalni. Odalett a hajó és még Grogut is elvitték, azért most rendesen megtépték Djarint. Ne felejtsük el, hogy az nemcsak egy hajó, hanem az otthona is volt egyben, most gyakorlatilag mindent elvettek tőle, ami nem beskar. Imádtam egyébként, hogy a beskar cuccok megmaradtak, és ahogy kihalászta a hamuból, az ilyen kis finomságokkal engem könnyen meg tudnak venni.

A Slave-et szerintem tuti nem kapja meg, viszont Bo Katanéktól kaphatna egy igazi mandalori hajót, azt megnézném, ha a következő évadtól olyannal furikázna. Az érdekes egyébként, hogy a hajóval együtt a rejtett jeladót is felrobbantották. Ez nem biztos, hogy akkora ötlet volt, nem biztos, hogy Djarin felfedezte volna, és később is jó szolgálatot tehetett volna azért.

 

Boba Fett jelenlétét soha nem élveztem még ennyire. Vicces egyébként, hogy Boba kvázi semmire lett kultkarakter, amit meg érdemben látunk belőle, az pont nem a "csúcsidőszakához" kötődik. Az Ep.2-ben és TCW-ban még gyerek, itt meg már egy megtépázott, kissé lecsúszott veterán. Ennek ellenére minden, amit csinál, odavág. Végre látjuk miért Boba Boba, ki is ő valójában. Messze nincs már fénykorában, mégis zsigerből profi és könyörtelen. Az is jó, hogy anno a Birodalomnak dolgozott, most irtja őket. És még a múltjáról, sőt Jangoról is jöttek a háttérinfók.

A páncélját is jó volt újra rajta látni, ez egy szép újraegyesülés volt. És azt is kiemelném, amit pl. Dzséjt is, hogy teret engedtek megmutatni azt, hogy Boba a páncélja nélkül is zorall. És ez fontos, mert a kultuszát az OT-ból gyakorlatilag csak a páncéljának köszönheti. Most pedig nemcsak Bobából kaptunk többet, hanem tényleg az emberből, aki független a páncéljától. Mégis meg tudták mutatni azt is, hogy mennyit emel a szinten és az erősségén, ha még az is rajta van.

Az is bejött, ahogy igazolta magát Dinné, aki így gond nélkül elismerte, hogy joggal viseli a páncélt. Tetszik ez a letisztultság Djarin elvei esetében. Noha nagyon bigott módon ezek mentén éli az életét, alárendel mindent, még az életét is az eszméknek, viszont nincs benne semmi számítóság, semmi felesleges csavar. Nem kaphatod meg a páncélt, mert nem vagy rá méltó, nem vagy igazi mandalori - ja, bizonyítottad, hogy mégis, akkor valóban téged illet, nem számít mekkora érték, tessék, itt van. This is the Way.

A rohamosztagosok szerencsétlenkedése nem zavart különösebben, kénytelen vagyok megszokni, hogy ők ilyenek. Sokszor a rohamdroidoknál is nagyobb bohócok. Ez agy volt az OT-ban, a Rebels-ben, így van itt is. 

 

Amúgy nem lennék most Gideonék helyében. Rendesen felpiszkálták Djarint, akinek azóta lett egy Boba Fett haverja, meg egy jedi "barinője" is. Ami mészárlást le fognak itt rendezni az évadzáróban, azt Gideonék tuti nem teszik ki az ablakba. Még úgy se, hogy abban aktívan Ahsoka szerintem nem fog részt venni.

Apropó Gideon, tetszik, hogy egyre elborultabb és kegyetlenebb tróger képe rajzolódik ki. Látszik rajta az a beteges fanatizmus, ami ugyan felemelhette egy kiemeltebb pozícióba, de nyilván majd a vesztét is okozza. Grogu meg azért összecsomagolt két rohamosztagost, a sötét oldalt is képes ösztönösen használni. Azoknak is ajánlanám egyébként figyelmébe az egyébként kb. 5 éves szintjén lévő Grogu húzásait, akik azon kattogtak, hogy Rey milyen op, meg mennyire Mary Sue karakter, aki csak úgy magától tud dolgokat az Erővel. :P 

Na de visszakanyarodva, Djarin összeszervezi a kis elitkommandóját. Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy valójában mit ért el Grogu a meditációjával. Felfigyelt-e erre vki, akár élő, akár már az Erővel eggyé vált jedi. Lesz-e ennek bmi hozadéka még ebben az évadban, vagy majd csak később derül ki. Vagy csak az Erővel való intenzívebb kapcsolat miatt fejlődött vele a gyermek. Érzékelt-e esetleg pl. Ahsoka belőle vmit. Egyelőre nem tudom belőni, hogy az évadzáróban ennek a kis Erőkalandnak lesz-e következménye vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, pb69 írta:

Azoknak is ajánlanám egyébként figyelmébe az egyébként kb. 5 éves szintjén lévő Grogu húzásait, akik azon kattogtak, hogy Rey milyen op, meg mennyire Mary Sue karakter, aki csak úgy magától tud dolgokat az Erővel. :P 

 

Mondjuk ezt hamar le lehet azzal ütni, hogy Baby Yoda azért kapott képzést a Templomban :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amit irtál korábban az teljesen megállja a helyét. Azért néz ki bénán mert bénán van megcsinálva. Az operatöri munkától a rendezésig minden olyan volt mintha egy direct-to-video produkció lenne. Mindenesetre ahogy Bence is írta időközben kiderült, hogy az eredeti rendezőtől meg kellett válni, úgyhogy Robert Rodriguez az utolsó pillanatban esett be hogy összehozza az epizódot. Ez sok mindent megmagyaráz.

“I’m friends with Jon Favreau and he needed a last-minute replacement for a director"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Akkor lehet csak megfertőzte. :P Amúgy Fennec-kel meg tudok barátkozni, csak nem tetszik. De jó lenne megérteni, hogy miből jöhet a fan film hatás, mert nagyon zavar személy szerint, hogy bizonyos részeknél fel sem merül, máshol meg zavaró és nem tudom az okát. 

Többeknél nem jött a fan filmes hatás (nálam se), elég elolvasni az írásokat, én pl. nagyon élveztem. :) Igazi hentelős rész, nekem a Rambo ugrott be róla. De nyilván ez a vélemény nem számít, csak Bomarré, mert ő a szakértő és mi nem tudjuk mi a jó. ;) 

 

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Boba a páncélja nélkül is zorall.

Pontosan! Gyakorlatilag egy klón alázza az utódjait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba azt mondja, hogy a kódlánca 25 éve lett a páncéljába kódolva. Vagyis 3 évvel a ROTS után. Akkor szerezte meg a páncélt? Tehát a fejvadászos sztori a TCW -ből már nem kánon vagy átalakítva leadják a Bad Batch -ben? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.