Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem értem, mi ez a hiszti e körül (mármint azt leszámítva, hogy rendre van valami "ez akkora sz*r" hiszti az új dolgok körül). Finn ennél kevesebből lett Erőhasználó az ep9-re. Sabine-t legalább már oktatta egy Jedi lovag, aki a Rebels-ben kimondta róla, hogy potenciálisan lehet Jedi. Mivel az író is ugyanaz, feltételezhetjük, hogy Filoni anno nem véletlen adta Kanan szájába azokat a szavakat. Vagy, ha Finn-nél elfogadott, hogy Maz Kanata az ep7-ben nem véletlen nyomta a kardot Finn kezébe, akkor azt is elfogadhatnánk, hogy a sötét kardot és Ezra kardját sem véletlen nyomták Sabine kezébe.

 

Sajnos Finn-nél sem elfogadott. (Legalábbis nálam) Persze az ember beletörődik, de bárki aki látja, hogy mennyire koncepciómentes volt a 7-8-9, és részről részre találták ki a dolgokat, és JJ feladata az volt a 9-ben már csak h összefoltozza a dolgokat és kielégítse valamennyire a fanokat, akkor persze érthető hogy Finn erőhasználó. :D Ettől még nem teszi validdá számomra, ahogy Sabine esetében sem teszi egy két félmondat azzá.

 

Én is jobban örülnék ha csak fénykardforgatónak tanítaná - nem pedig Jedinek.

Nyilván ha mégis Jedi lesz, akkor mint Finn esetében megvonom a vállam és remélem hogy valami jót hoznak ki belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Sabine esetében eleinte én is idegenkedtem a gondolattól, hogy Erő-használó, mi több, Jedi lehet. Valószínűleg azért, mert a Rebelsben egy harcos mandalori lányként/lázadóként ismertem meg, aki nemigen adta jelét annak, hogy Erő-érzékeny lenne, és a közvetlen közelében lévő két Jedi sem foglalkozott vele ilyen téren, a Sötétkardos tréninget leszámítva. Viszont a kiskaput bőven nyitva hagyták már a Rebelsben, amikor Kanan azt mondja, hogy "Az Erő megvan mindenkiben. De neked kell megnyílni hozzá. Sabine elzárkózik. Az elméje ellenáll." - lehet, hogy múltja miatt Sabine ösztönösen elzárkózott az Erőtől, és erre nyújt neki megoldást Ahsoka, a személyisége egy új részét tárva fel előtte.

 

Szóval azért, mert eddig más oldalát ismertük meg, miért ne kaphatnánk képet egy újabbról, és lehetne belőle ténylegesen Jedi tanítvány az Ahsokában? Sabine karaktere nem Erő-használóként is működik, de a készítők valószínűleg okkal döntöttek úgy, HA tényleg az lesz. Pakliban van, hogy csak fénykardozni fog tanulni, de ha Erő-használóként emelkedik fel, abban sem látok semmi olyat, ami szembe menne az eddig látottakkal, retconnak meg költői túlzással sem nevezném.

Lehet A-ból B karaktert csinálni, csak az már nem A karakter.

 

Minden, amit fentebb írtál ráhúzható Hanra is:

 

Az Erő ott van mindenkiben. Pipa!

Elzárkózik előle? Pipa!

Legyen akkor belőle is Erő használó karakter 30 év alatt! Maz Kanata majd felnyitja a szemét, miért ne?

 

Teljesen felesleg egy nem Erő használó karaktert, kalapból előhúzott nyusziként hirtelen Erő használóvá duzzasztani.

Azt csak halkan teszem hozzá, hogy remélem nem azért történik mindez, mert a sztori csak így áll meg a lábán. Jó hogy nem már a gombhoz varrjuk a kabátot.

  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kudar írta:

Legalábbis nálam

Itt a lényeg. Nálam meg Finn talán a legjobban levezetett karakter az ep7-9-ben. Rey sokkal rosszabbúl lett felépítve nála. Megvannak az ep7-ben azok a momentumok, amik számomra teljesen egyértelművé teszik, hogy Erőhasználó lehet, ahogy Sabine-nál is. Sőt Finn-hez képest Sabine-t a szánkba rágták.

 

5 perccel korábban, Donát írta:

Minden, amit fentebb írtál ráhúzható Hanra is:

Nem húzható rá Hanra, mert Han egy befejezett, lezárt, kerek sztorival rendelkező karakter. Ezzel szemben Sabine még a Rebels végén is egy még fejlődő karakter, akinek a sztorija nyitva maradt, ráadásul elég fiatal még, szóval rengeteg ideje és tere van arra a fejlődésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem húzható rá Hanra, mert Han egy befejezett, lezárt, kerek sztorival rendelkező karakter. Ezzel szemben Sabine még a Rebels végén is egy még fejlődő karakter, akinek a sztorija nyitva maradt, ráadásul elég fiatal még, szóval rengeteg ideje és tere van arra a fejlődésre.

Nem húzható rá, mert TE így szeretnéd. Ennyi az egyetlen ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pöppet van különbség, hisz Finn alig szerepelt Sabine-hoz képest. A mandi csaj mögött több évadnyi sorozat van, ahol max. ködös utalások vannak, azok is a sötét kard kapcsán. Csak hallkan jegyzem meg, hogy Bo Katan szinte mestere már annak a kardnak, akkor ő is Erőhasználó lesz? 

A kánon műnek számító Rebelsben elhangzottak alapján igen, Bo-Katanban is meglehet a potenciál. És ha az írók ezt akarták volna, akkor lehet volna. De nyilván, nem ezt akarták vele, más irányba vitték el a karaktert. Szívük joga. De ha már Bo-Katan, amúgy Mandalore urának tűnt első megjelenésekor? Nem, egy névtelen terrorista volt, sidekick-je egy algenyának. Aztán mi lett belőle? A The Mandalorianben köszönő viszonyban sincs azzal a karakterrel, akit megismertünk a TCW-ben. Ezt nevezik ugye karakterfejlődésnek. Ennyi erővel akkor azt is mondhatnánk, hogy egy terroristának megírt karakterből miért kell jó kislányt csinálni?

Sabine-nál se a sztori, se a karakter iránya, se a lore nem gátolja meg, hogy Erőhasználó legyen. Senki sem mondta róla azt, hogy nem lehet az.

 

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De utána se volt jele annak, hogy felébredt és használja az addig elfojtott képességét. 

Mert mondjuk nem is akarta? A The Mandalorianben maga Ahsoka mondta, hogy ha nem használják a képességet, azok elhalványulnak, eltűnnek. Obi-Wan tíz évig nem használta, és alig tudta újra használni az Erőt, kész kínlódás volt neki, amikor először kinyúlt érte, hogy megmentse Leiát. Sabine pedig nem gyakorlott Jedi. Miután menyílt, elment Mandalore-ra, sokáig nem is láttuk, valószínűleg hónapoklig nem volt a csapattal. Nem képezte senki, ő neki a mandalore-i lázadás során valószínűleg éppen elég volt mandalore-i harcosnak lennie. Aztán elhalványultak a dolgok. Ahsoka újra a felszínre csalhatja ezeket. Ha a képzett Obi-Wan, vagy a csajnál sokkal nagyobb képzésen átesett Grogu képességei elhalványulhattak, a képzetlen Sabine épp csak pislákoló képességei úgy eltűnhetnek, mint ahogy a szél elfújja a gyufát. Plusz miért kéne valakinek az Erőhasználatot választania csak azért, mert képes rá? Lehet pont ez lesz a sorozatban mester és tanítvány egyik konfliktusa, hogy Sabine-t nem érdekli az Erő és a jediség.

 

8 perccel korábban, Donát írta:

Nem húzható rá, mert TE így szeretnéd. Ennyi az egyetlen ok.

Ráhúzható, mert TE így szeretnéd. Ennyi az egyetlen ok. ;) :P 

Vannak jó példák arra, amit próbálsz mondani, csak te nem használod. Végy példát Ody-ról, Bo-Katan képében jó példával állt elő.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vannak jó példák arra, amit próbálsz mondani, csak te nem használod. Végy példát Ody-ról, Bo-Katan képében jó példával állt elő.

A példámmal semmi gond nincs. 

Sabine Jedivé válása kalapból előhúzott nyuszi lenne, remélem nem lépik meg. Én értem, hogy te azt szeretnéd, hogy ezen a fórumon mindenki azt gondolja, amit te, de ez nekem akkor se fog tetszeni, ha a fejed tetejére állsz. És nem, nem volt benne a rebelses karakterben hogy Sabine Jedi lehetne, és baromira nem tetszik, hogy ebbe az irányba visznek el egy jó karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit szeretnék, ha elismernétek, hogy egy kánon mű megnyitotta annak lehetőségét, hogy bárkiből lehet Erőhasználó (hogy Anakin vagy Churrit szinten, az már midi-chlorian szint, hit és képzés kérdése). Ez pedig igenis egy olyan kiskapu, amit Dave Filoni maga nyitott meg és használhat ki. Hogy ez mennyire lesz jó vagy rossz, az majd a sorozat megtekintése után eldől. Mint írtam már korábban, én sem szeretném ezt az irányt (szóval szomorú hírem van, ugyanazt gondolod, mint én ;):P ). De csak azért, mert nem tetszik, nem fújulok miatta már azelőtt, hogy egyáltalán biztos lehetnék abban, hogy ez bekövetkezik. És, ha bekövetkezik, majd meglátjuk, milyen a tálalás. Sok olyan történt már a Star Wars-ban, amit a korábbiak alapján lehetetlennek vagy hülyeségnek véltünk, aztán most meg már odáig meg vissza vagyunk érte, mert úgy tálalták, hogy teljesen beleillett a képbe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én majd a sorozat megtekintése után mondok Sabine Jediségéről véleményt, ha tényleg ebbe az irányba viszik.

 

Volt már itt sok minden, ami előzetesen kiverte a biztosítékot, s utána minimum elfogadtuk (Palpi visszatérése), de volt olyan is, amit azóta is áldunk ( Ahsoka, mint Anakin tanítványa, vagy Maul visszatérése). :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak az tűnik biztosnak hogy Sabine vívó leckéket és talán jedi leckéket kapott Ahsokától de az nincs kimondva hogy erőhasználó is lesz. Ezt csak az előzetesek sugallják amik előszeretettel úgy raknak össze hogy félrevezetőek legyenek.

Az egész lehet e Sabineból egy jedi elméletnél inkább az a kérdés mitől jedi egy jedi? Erre szerintem abban van a válasz hogy mitől mandalóri egy mandalóri.

Din Jarin sem a Mandaloreon született és sokáig a páncélja nem is volt beskarból viszont nem ezek tesznek valakit mandalórivá. Ahogy Din is mondta a mandalóri nem egy nép hanem egy vallás/eszme. Cobb Vanth sem lett mandalóri mert lett egy páncélja hanem itt az a lényeg hogy a mandalóri kultúra és eszmék szerint élsz vagyis hogy a Mandalore útját járod. És ez a gondolatmenet a jediknél is alkalmazható.

Az én elméletem szerint a sorozat nem fog Sabineból erőérzékenyt csinálni de pont azt fogja kimondani hogy nem kell erőhasználónak lenned ahhoz hogy jedi legyél mert annál fontosabb az eszmék és hogy követed a jedi tanításokat, hogy aszerint élj. Ilyen módon Sabineból és később másokból is lehet jedi.

Talán pont emiatt van konfliktus Sabine és Ahsoka között. Biztos nem a kardvívó leckéken vesztek össze hanem hogy Ahsoka a jedi filozófiát is tovább akarta adni a lánynak ami valószínűleg már nem tetszett annyira Sabinenak. (A Mando és Jedi eszmék amúgy is eléggé szemben állnak egymással.)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Néhány infó:

 

- Rosario kedvenc epizódjának az ötödiket, Natasha az első epizódot, míg Ivanna a hatodikat mondja.

 

- Ahsoka egy vándorló szamurájszerű jedi, aki próbálja a jót cselekedni ott ahol tud, de mindig figyel a nagyobb veszélyekre, amik veszélyt jelenthetnek minden jóra, ami az Új Köztársaságban történik. A sorozatban épp egy ilyen veszélyt észlel Thrawn főadmirális képében - aki a Birodalmi Haditengerészet legnagyobb vezetője. A galaxisban hallani pletykákat Thrawn visszatéréséről. Az egyedüli ellenálló erő, ami meggátolhatja őt ebben az Ahsoka Tano és padawanja, Sabine Wren.

 

Lehet hogy velem van a baj, de engem néha már zavar ez a "Próbálja a jót cselekedni ott ahol tud" karakter. 
Ott volt Dooku gróf esete, ő is próbálta a jót cselekedni, de végül bekebelezte őt is a korrupció és a sötét oldal. Jó lenne egy kicsit Ahsoka-ban is meglátni egy kevés sötét oldalt vagy amolyan köztes állapotot, de tényleg! 

18 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Így látatlanban ez a Sabine, mint Jedi-dolog nekem nagyon durva retcon, őszintén szerintem gázabb, mint Filoni bármely korábbi retconja :DPersze lehet csak szimplán fénykardozni tanul Ahsokától, nincs semmiféle Erő-képzettsége, de ahogy egyre több hivatalos infó jön ki, minden az irányba mutat, hogy ő ténylegesen Ahsoka padawanja lesz, mint Jedi növendék.

 

Ez hülyén fogja kivenni magát, ha erőhasználó lesz. Nem tudok erről a karakterről szinte semmit se, de mint mandalóri erőhasználó a galaxis ezen idejében/korszakában kissé viccesen fogja kivenni magát. XD 

Remélhetőleg mint erőhasználó elbukik és megmarad egy harcosnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem tetszik (bár ki vagyok én?:D) ez a Sabine legyen erőhasználó, Jedi dolog.

Miért is? Teljesértékű karakter, és egy (legalábbis így gondolt) sith mentes világban éppen mandalóriként is értékes harcos.

 

Mondjuk még ezt hamarabb el fogom fogadni, mint hogy Finnből is ezt próbálták kihozni, pehelysúlyú karakter, semmi értelme nem volt kb. Ott lett volna neki egy szép lezárás, ha feláldozza magát az EPVIII-ban, de jött a nagyész Rose Tico. :sick:

 

Na mindegy, örülök a sorozatnak, nagy kedvenc karakterem Ahsoka, csak azt sajnálom, hogy nem Ashley hangján szólal meg. :/

Szerkesztve: - Galen Malek89
stilisztikai hiba
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden tálalás kérdése. Ahogy fent többen is írták, már annyi elsőre meghökkentő dolgot elfogadtunk, mi több, szeretünk, hogy én megadom az esélyt Filoninak. @Dover teóriája nagyon tetszik, én egy ilyen verziót elfogadnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 hours ago, Yoda József said:

Az előzetesekben az van, hogy "a new Jedi will rise".

 

Ki a new Jedi? Ahsoka, Ezra semmiképpen, hisz nem újak.

De Shin az egyik spotban, vagy talán a trailerben mondta Sabine-nak, hogy you have no power, vagyis nem erő-érzékeny. Bár ez engem annyira nem érdekel, de a kánon szempontjából is az lenne  alegjobb, ha Sabine csak fénykardozni tanulna Ahsokától, meg max egy kis jedi filozófiát. Eleve kész pancsernek állítódna be Luke, ha Sabine-ból is jedit csinálnának, ha beleszámoljuk Jude Law karakterét a Skeleton Crewból akkor már három teljes értékű jedi, és egy padawan lenne a ÚK korában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Iqvi írta:

Eleve kész pancsernek állítódna be Luke, ha Sabine-ból is jedit csinálnának, ha beleszámoljuk Jude Law karakterét a Skeleton Crewból akkor már három teljes értékű jedi, és egy padawan lenne a ÚK korában.

Na meg Yoda... "ha én elmegyek, az utolsó jedi te leszel". Az utolsó, persze :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Donát írta:

A példámmal semmi gond nincs. 

Sabine Jedivé válása kalapból előhúzott nyuszi lenne, remélem nem lépik meg. Én értem, hogy te azt szeretnéd, hogy ezen a fórumon mindenki azt gondolja, amit te, de ez nekem akkor se fog tetszeni, ha a fejed tetejére állsz. És nem, nem volt benne a rebelses karakterben hogy Sabine Jedi lehetne, és baromira nem tetszik, hogy ebbe az irányba visznek el egy jó karaktert.

Mondjuk abban a Kanan idézetbe tényleg lehet kapaszkodni amit Dzséjt írt. Rég láttam már a Rebels-t, nekem nem is rémlett ez, annyira elfelejtettem. 

 

16 órával ezelőtt, Dover írta:

Az én elméletem szerint a sorozat nem fog Sabineból erőérzékenyt csinálni de pont azt fogja kimondani hogy nem kell erőhasználónak lenned ahhoz hogy jedi legyél

Hú ez nekem nagyon nem tetszene. A Jediség alapja az Erővel való kapcsolat, hisz az ebből való spiritualitás különbözteti meg őket az egyszerű jőtevőktől (rendőrök, katonák, stb.) A Jedik különlegesek, súlyuk van. Ha kivesszük ebből az Erőt és mindenki lovag lehet akinek épp így ébred, az szerintem az egész dolgot degradálná. Nem is kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk abban a Kanan idézetbe tényleg lehet kapaszkodni amit Dzséjt írt. Rég láttam már a Rebels-t, nekem nem is rémlett ez, annyira elfelejtettem. 

 

Számomra az idézet nem meggyőző. Sokkal inkább azt jelenti, hogy az Erő nem a Jedik/Sith-ek privilégiuma, bárki segítségül hívhatja, fohászkodhat hozzá - a maga szintjén - ha hajlandó róla tudomást venni és nem blokkolja azt mint pl. Sabine tette a kardozás előtt, vagy Han az EpIV Falcon jelenetben. Ha ebből azt hozzák ki, hogy Sabine képes lesz egy Jedi szintjén kezelni az Erőt, akkor a hajam fogom tépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Számomra az idézet nem meggyőző. Sokkal inkább azt jelenti, hogy az Erő nem a Jedik/Sith-ek privilégiuma, bárki segítségül hívhatja, foházkodhat hozzá - a maga szintjén - ha hajlandó róla tudomást venni és nem blokkolja azt mint pl. Sabine tette a kardozás előtt, vagy Han az EpIV Falcon jelenetben. Ha ebből azt hozzák ki, hogy Sabine képes lesz egy Jedi szintjén kezelni az Erőt, akkor a hajam fogom tépni.

Igen, valahol meg kell húzni egy vonalat. Ha csak olyan szinten segíti őt az Erő, mint mondjuk Chirrutot, az nálam még belefér. De ha mondjuk elkezd dolgokat reptetni az Erővel, az szerintem jócskán túlmegy egy határon, amin nem kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Számomra az idézet nem meggyőző. Sokkal inkább azt jelenti, hogy az Erő nem a Jedik/Sith-ek privilégiuma, bárki segítségül hívhatja, foházkodhat hozzá - a maga szintjén - ha hajlandó róla tudomást venni és nem blokkolja azt mint pl. Sabine tette a kardozás előtt, vagy Han az EpIV Falcon jelenetben. Ha ebből azt hozzák ki, hogy Sabine képes lesz egy Jedi szintjén kezelni az Erőt, akkor a hajam fogom tépni.

Azt, hogy bárki képes kinyúlni az Erőértt, nem csak a Jedik, amúgy nem csak Kanan szavai, de az SW biológiája is alátámasztja. A midi-chlorianok minden eleven élőlény sejtjében ott vannak, és azok közvetítik az Erő akaratát, szóval biológiailag minden eleven élőlény rá van hangolva az Erőre, és ha elcsendesíti az elméjét, meghallhatja. Még Yoda is rámutatott erre a TCW Ambush című részében, amikor elkezdte ezt a klónoknak magyarázni, és már ott járt, hogy próbálta rávenni a katonákat, hogy hunyják be a szemüket és figyeljenek oda az Erőre. Csak közben megjöttek a szepik a tankokkal, és a randalírozásuk mindenbe belezavart.

Hála a midi-chlorianoknak, mindenki fogékony az Erőre, ezt az ep1 kőbe véste, Yoda az Ambush-ban és Kanan a Trials of the Darksaberben csak erre alapozva mondott el infókat. Imigyen Han Solo, amikor azt mondja, hogy hallgatott az ösztöneire, szinte teljesen biztos, hogy valójában az Erő súgott neki. Csak ő ösztönnek hívja, hogy úgy mondjam, póriasan, mivel nem hisz a mindent irányító energiamezőben - legalábbis az ep4-ben, az ep7-ben már ugye teljesen máshogy áll ehhez (itt jegyezném meg, hogy Han az ep7-ben már képes úgy lelőni egy rohamosztagost, hogy csak azután nézett felé, hogy rálőtt - szóval észre sem vehette, mégis pontosan tudta, hol van a katona, mi több, szíven tudta lőni - ez emberileg lehetetlen, itt Hannak az Erőre kellett hallgatnia).

Aztán, hogy milyen szinten képes interaktivitásba kerülni az Erővel, az, ahogy írtam, már a midi-chlorian szintjétől, a hitétől és a képzésétől függ. E háromnak kell egy megfelelő szintet megütnie ahhoz, hogy az Erő engedelmeskedjen az élőlény akaratának, így válik aktív Erőhasználóvá. Nyilván kell a biológiai oldal, vagyis az, hogy elég magas legyen a midi-chlorian száma az illetőnek ahhoz, hogy a kommunikáció kétirányúvá váljon. Ez az egy, amit képtelenség áthidalni. A tudás gyarapítható, a hit megváltoztatható, de a biológia, bármit is próbálnak az emberek belebeszélni a saját megkergült fejükbe, nem írható át. Chirrutban nem volt meg a megfelelő szint, mert egyértelműen képes volt a Jedik szintjén passzívan használni az Erőt, viszont aktívan használni nem tudta, pedig nála megvolt a hit és a képzés is. De hiába, nem volt elég midi-chlorianja ahhoz, hogy utasítsa az Erőt tárgyak lebegtetésére, belenézzen a jövőbe vagy átugorhasson egy toronyházat.

Aztán persze ott a képzés, és, ha hozzávesszük a The Mandalorianben és az Obi-Wan Kenobiban látottakat, akkor a gyakorlás is, amik segítik kifejleszteni és fenntartani a képességeket, mert ezek nélkül még a több évtizeden át gyakorló Jedi lovagokban is elhalványulnak, ahogy mondani szokták, elhagyja az Erő. Lásd Ben Kenobit, aki hiába volt Jedi lovag több mint 30 éven át és a Jedi Tanács egyik tagja, ezen felül mester, tíz év szünet után alig tudta használni az Erőt és napokba telt, mire visszatért minden képessége.

És végül kell a hit, ami nélkül az első kettő semmit sem ér. Ezt a legjobban Luke esetében mérhetjük le, aki a kiválasztott fiaként valószínűleg rengeteg midi-chloriannal bírt, akkor már Ben és Yoda is képezte, mégis, képtelen volt kiemelni az X-szárnyút a mocsárból, mert a hite szerint "túl nagy" volt. És igazából a képzés és a hit hiánya az, ami valószínűleg rengeteg embert meggátol abban, hogy valamilyen szinten (aktívan vagy passzívan) használja az Erőt. Ami nem csoda, a Galaxis népének jó nagy hányada nem is tud az Erő létezéséről, vagy mesének tartja. Sabine esetében még kultúrális akadályokat is megállapíthatunk, hiszen technokrata népség. Hiába a magasan fejlett harci képességük, száz százalékosan a technikai eszközeikre hagyatkoznak, így szó szerint nem szorulnak rá az Erőre. Ám éppen ez a gond, az Erő ugyanis természetes úton érhető el, nem technológiával. Talán ezért is van az, hogy bár a Jedi Rend Y.e. 25 025-ben alapult meg, az első mandalore-i Jedi lovag, Tarre Vizsla csak Y.e. 1050 környékén bukkant fel.

A képzéssel meg ugye az a gond, hogy a Jedik technikailag exkluzívvá tették ezt, minden más szervezetet vagy kultúrát, ami foglalkozott Erőhasználat-képzéssel, vagy nyíltan ellenségnek takintett (dathomiri éjnővérek) vagy konfliktusban voltak (bardottaiak).

Hogy Sabine vagy éppen Han, esetleg Bo-Katan vagy akárki, akit nem láttunk aktívan Erőt használni, ezek közül mivel nincs megáldva, nos, azon lehet tanakodni. A midi-chlorian szint az, amit sosem fogunk tudni külsőleg megállapítani, kivéve, ha olyan képességeket villant, mint Chirrut. A tanítás egyértelmű, Hant vagy Bo-Katant sosem tanította senki. A hit is egyértelmű Hannál, de Lady Kryze kultúrája is azt sugallja, hogy nála is erős akadály a hit. Ugyanez igaz lehet Sabine-ra is, csak nála még a magánéleti gondok is jelen vannak (mondjuk Bo-Katannál sem kizárható ez). Ám a hit és a tudás legyőzhető akadály, sőt igazából Gideon moff ténykedésének hála már a biológiai akadály is legyőzhető egy klón esetén - de egyszerű halandó számára a midi-chlorian szint megnövelése még nem lehetséges.

Ám passzívan használhatják az Erőt az alacsony midi-chlorian szintűek, akár tudatlanul is - de nyilván a tudatos felhasználás a legjobb. Han Solo csak az "ösztöneire" hallgat, és már így is rendkívüli dolgokra képes. Chirrut tudatosan használja az Erő passzív képességeit és még annál is többre képes, és most nem csak arra gondolok, hogy vakon harcol, hanem arra is, hogy kiszúrta Jynt a tömegben a nyakában lógó kyber miatt, vagy megérezte, hogy Cassian meg akarja gyilkolni Galent. De már a vakon harcolás is elég volt ahhoz, hogy Andor a Jedikkel azonosítsa, ami nem csoda, hiszen ez is képtelenség. 

Szóval szerintem ezt jelenti Kanan szavai, meg akár idevehetjük Yoda szavait is. Lehet, hogy a biológiai akadály miatt nem lehet bárkiből aktív Erőhasználó, de bárkiből lehet passzív Erőhasználó. Bárkiből lehet olyan, mint Chirrut, mert az Erővel mindenki kapcsolatban áll a midi-chlorianok révén, amiből mindenkiben van valamennyi, hiszen azok nélkül nem is élhetne senki. Az Erő tehát mindenkivel kommunikál, bárki hallgathat rá, bárki kihasználhatja ezt és szert tehet emberfelettinek tűnő képességekre. Hogy ki mennyire hallgat rá, az már hit és tudás kérdése. Valaki megragad azon a szinten, hogy csak a sugallatokra hallgat és úgy tűnik, jók az ösztönei. Más meg vakon képes leverni egy rohamosztagos szakaszt anélkül, hogy megsérülne, és még viccelődni is van ideje, aztán végigsétál egy csatatéren karcolás nélkül.

Mivel Sabine esetében soha, senki és sehol sem mondta ki, hogy a bológiai korlát fennáll, így nem jelenthető ki, hogy nem lehet akítv Erőhasználó, vagyis, ha ez bekövetkezne, az nem jelentene ellentmondást vagy retcont. Bár én is annak örülnék, ha csak Chirrut szintjéig jutnánk el, mert már így is túl sok Jedi cincog az ep6-7 között.

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hú ez nekem nagyon nem tetszene. A Jediség alapja az Erővel való kapcsolat, hisz az ebből való spiritualitás különbözteti meg őket az egyszerű jőtevőktől (rendőrök, katonák, stb.) A Jedik különlegesek, súlyuk van. Ha kivesszük ebből az Erőt és mindenki lovag lehet akinek épp így ébred, az szerintem az egész dolgot degradálná. Nem is kicsit.

Ez annyira nekem sem tetszene. A Jedi attól Jedi, hogy a Jedi tanok szerint él és aktívan képes használni az Erőt. Mindkettő ugyanolyan fontos, egyrészt azért, mert sok tan pont az aktív Erőhasználatra épül, másrészt mert így lehetnek hatékony békefenntartók. Az Erő biztosította emberfeletti reflexek, amiknek hála képesek elhárítani és tű pontosan visszapasszolni lézernyalábokat. Aminek hála érzékelik a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt embereket, így megakadályozhatják vagy feltérképezhetik a problémákat.

Az Erő Egyháza és a Whillek Őrzői azok a szervezetek, amikben az olyan emberek tömörülnek, akik követik a Jedik tanait, de nem aktív Erőhasználók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár én is annak örülnék, ha csak Chirrut szintjéig jutnánk el, mert már így is túl sok Jedi cincog az ep6-7 között.

Köszi, hogy kifejtetted, bár sok újdonság nem volt benne, viszont jó volt egy helyen látni. Az idézett résszel egyetértek. Ha pedig ennél durvábbat húznána meg Sabine kapcsán, az nagyon-nagyon nem tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még meggyőzhet a tálalás, bár, ha Darth Maul feltámasztását le tudtam gyűrni, ami hihetetlenül pocsékul lett tálalva, ezt is el fogom tudni fogadni. De számomra azért jó kapaszkodó az, hogy itt Sabine sztorijában van egy 6 éves kérdőjel, a Rebels utolsó része és annak epilógusa között ugyanis ennyi idő telt el, és úgy tűnik, az epilógus benne lesz az Ahsokában. Amit aztán követ egy 4 éves kérdőjel.

 

Fontos tudni, hogy áprilisban megjelent a Star Wars: Timelines című könyv (hozzám még csak most jutott el), ami nagyon sok eseménynek fixálta az idejét - néhány dolgot retconolt is (meg pár egyértelmű ellentmondás is akad). Így például ebből kiderült, hogy a Rebels utolsó része, a Family Reunion – and Farewell cselekménye Y.e. 1-ben játszódik (tehát nem Y.e. 0-ban, mint eddig tudtuk), az epilógusa pedig Y.u. 5-ben, vagyis a jakkui csata évében, feltehetően utána. Itt főleg a Y.u. 5 az érdekes, mert ez korábban nem ismertük. Tehát úgy tűnik, hogy tényleg lesz időugrás az Ahsokában - mivel a könyv áprilisi, feltételezhető, vagy legalábbis remélhető, hogy az ebben szereplő infók már koherensek az Ahsokával. 

Ergo Sabine esetében lesz egy 6 éves lyuk a Rebels utolsó részének cselekménye (Y.e. 1) és epilógusa (Y.u. 5) között, majd egy 4 éves lyuk az epilógus és az Ahsoka (Y.u. 9) között. Ez 10 évnyi ismeretlen terület, ami alatt Sabine-nal még úgy is rengeteg dolog történhetett, hogy 6 évet a Lothalon töltött el. Egyebek mellett kiirtották a népét és tükörré bombázták az otthonát (sőt sanszos, hogy a családja is halott). Ami azért elég komolyan hathatott rá. Ezekbe az időszakokba még sok dolgot bele lehet zsúfolni, mert nem kis időről van szó. A Rebels-ben egy 20 éves nőt hagytunk ott a galaktikus polgárháború küszöbén, akinek akkor még volt népe, családja. Az Ahsokában már egy 30 éves nő fog megjelenni békeidőben, akinek már biztosan nincs népe, és talán családja sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában ma este lesz egy fan screening, ahol bemutatják az első két epizódot. Továbbá már most is a neten keringenek spoilerek a nyitó epizódokból - ugye korábban voltak emberek, akik már látták az epizódokat. Van egy rövid áttekintő, ahol a fontosabb dolgokat leírják, de hogy ez mennyire igaz, arról majd holnap értesülhetünk.

 

Én elolvastam őket... érdekesnek találom a nyitányt, márha igazak.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elolvastam, érdekes :glasses:

 

Itt van azért kísértésnek, csak saját felelősségre :P

 

Spoiler

Ahsoka episodes Leak

 

• The first episode starts with Baylan and Shin saving Morgan

 

•Ahsoka is searching for the star map that leads to another Galaxy where Thrawn is trapped, the map is inside a nightsister temple in a planet called Arcana

 

• the explosion in Arcana is caused by a self destruct program of the HK-87 droids after the duel with Ahsoka

 

• Huyang is with Ahsoka since the first episode

 

• Morgan is a nightsister

 

• Ryder Azadi appears in Lothal

 

• Sabine is nearly killed by Shin after their duel in the ending of the first episode

 

Second episode:

 

• Sabine wake up in a hospital

 

• The HK-87 droids are from Corellia, Ahsoka and Hera go to Corellia for some investigations in a shipyard

 

• The workers from the shipyards are ex-imperial

 

• Ahsoka duel Marrok while Hera and Chopper chases a ship carrying a hyperdrive in the Air

 

• Marrok is fucking awesome

 

• The Hyperdrive is part of a device called The Eye of Sion, It Will help to bring Thrawn back to the known galaxy

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvoltak Amerikában a fan eventek így a twittert ellepték az élménybeszámolók. Összességében ezeket írták:

 

- Tkp. ez a sorozat a Lázadók 5. évada.

- Páran megjegyezték, hogy vizualitásban nagyon erős a sorozat.

- Kevin Kiner munkáját szinte mindenki dicséri, remek munkát végzett.

- Natasha és Mary tökéletesen hozzák a karaktereiket. Előbbit a véleményezők a sorozat szívének hívják.

- Néhányan a kezdést kicsit döcögősnek ítélték meg, de amikor a sorozat magára talál, akkor nagyon jó.

- Kristian Harloff youtube videójában azt mondta, hogy úgy érzi, nem lesz itt filler, mint pl. a Mandalorianban.

- Egy nagyszabású történetet mesél el Filoni, nagyon jól alapozza meg ezt a sztorit az első két epizód.

- Minden, ami jó volt az Andorban és minden, ami jó volt a Mandalorianben, az itt is megtalálható. Az epizódok nem sietnek sehova.

- Kristian látta a Lázadókat, Mike viszont nem. Utóbbi elmondta, hogy nem volt elveszve és a Volume-ot se érezte olyannak, mint az Obi-wan esetében.

- A sorozat hasonló hangulatú, mint a The Jedi c. epizód. Komorabb, mint a Mandalorian.

- Nem támaszkodik meglepetésvendégekre és easter egg-ekre. (persze akadnak, de nem sok)

- Ray Stevenson brillírozik a szerepben.

- A kezdés az Új Reményhez hasonlít (némi ST ízzel), utána átmegy a Lázadókba.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.