Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

23 perccel korábban, Donát írta:

 

Na ez engem is inasba tett így reggel. :lol: Képzeljétek el, mi lenne, ha "Az inas"-nak fordították volna itthon a sorozat címét. :facepalm:

Jaja, ezért is tartom magam ahhoz, hogy Az akolitus egy helyes magyar fordítás, csak régies szó, ma már nincs a köznyelvben, hiába fanyalogtak miatta sokan most. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Frenkie írta:

Lehet ebben a sorozatban fognak megalakulni?

Nem, azt a szervezetet Yupe Tashu hozta létre az endori csata után nem sokkal. Viszont a Sith-eknek voltak korábbi akolitusai is, lásd Ventress-t és Opress-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, DanCarver írta:

Minél többet olvasok Headland interjúiból, annál jobban várom Az akolitust. Ez a nő igazi rajongó, ilyen Dave Filoni szint. A trailerben már eleve volt egy sziget, amely nagyon hasonlított Az utolsó Jedikben látott Ahch-To-ra, ami ugye a jedik első templomának a helye. Mennyire király lenne már, ha a sithek titokban itt működnének A Köztársaság Fénykora idején. És akkor még magyarázat is lenne arra a sötét oldali barlangra, amibe Rey bezuhant.

Itt is felmerült az Ahch-To és pont a barlang okán. Tényleg remek lenne, bár én akkor se dőlnék a kardomba ha egy másik szigeten székelne a Sith lord.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit távoli felvetés, de mi van ha az Ahch-Ton kettő sziget van, az egyik a jediké a másik pedig a sitheké, és mindkettőn vannak nexusok. A jedik szigetén egy sötét oldali, a barlang, a sithekén pedig egy világos oldali. Szerintem érdekes lenne ilyen féleképpen bővíteni a bolygót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Donát írta:

Ebbe most futottam bele. Lehet hogy Plo Koon is benne lesz? 

 

Ezt én is írtam korábban, hogy talán őt láthatjuk. Bár nem tudom, kronológiailag mennyire helytálló. Ha itt egy padavant láthatunk, akkor szerintem oké, és király lenne, ha őt láthatnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azért kételkedem abban, hogy az a kel dor Plo Koon, mert ott van azok között is, akiket a trailer végén pofán vág a feltételezett Sith. Na most, ha az egy Sith és Plo Konn személyesen futott össze vele 100 évvel az ep1 eseményei előtt, akkor finoman szólva is fura, hogy amíg Ki-Adi-Munid és Mace Windu erősködnek, hogy a Sith-ek nem létezhetnek, ő némán ücsörög.

 

Azt meg remélem, hogy az a bolygó nem az Ahch-To. Az legyen csak a Jedik bolygója, ahogy az Exegol a Sith-ek bolygoja. Legyen egy tiszta hely, amit a Sith-ek nem "vettek el" a Jediktől, mint a Jedi Templomot, vagy bármilyen más helyet a Birodalom felemelkedése után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg remélem, hogy az a bolygó nem az Ahch-To. Az legyen csak a Jedik bolygója, ahogy az Exegol a Sith-ek bolygoja. Legyen egy tiszta hely, amit a Sith-ek nem "vettek el" a Jediktől, mint a Jedi Templomot, vagy bármilyen más helyet a Birodalom felemelkedése után.

Akkor működne ha egy volt Jedi tért volna át a sötét oldalra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem akkor sem működne. Hagyják szépen békén a Sith-ek a Jedik szülővilágát. Eleve, az ep7 lore szerint a Sith-ek nem is tudták, hol a bolygó, hiszen a birodalmi adattárban csak a térkép egy része volt meg, azt pedig a Jedi Archívumból szedték össze, vagyis még a Jedik sem tudták a pontos helyét. Ezután elég fura lenne, ha kiderülne, hogy a Sith-ek  százegynéhány évvel korábban nem csak pontosan tudták, hol van a bolygó, de még ott is laktak egy darabig. Ha a Sith-ek ennyire tudták, hol van az a világ, Sidious miért nem túrta fel, majd pusztítatta el, mint minden más, Jedi kötődésű helyszínt? Annyira már nem járunk sokkal Sidious előtt, hogy ráfogjuk: elfelejtették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

amíg Ki-Adi-Munid és Mace Windu erősködnek, hogy a Sith-ek nem létezhetnek, ő némán ücsörög.

Tudod, ő meg nem kapott szót :lol:

 

Robot Chicken óta tudjuk, hogy megy ez. :lol2:

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Iqvi írta:

Remélem egyszer a mandalorihoz is elkészül majd a guide. 

Szerintem oda csak akkor jön valami guide, amikor az egész befejeződik Filoni filmjével. Lassan 5 éve, hogy elindult az egész Új Köztársaság érában történő mesélés Favreau és Filoni által, de szinte semmilyen tie-in nem jelent meg ott (az egyedüli dolog, amik abban az érában megjelennek, azok a sorozatok könyves-képregényes feldolgozásai, meg persze Grogus dolgok).

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem, ez nem április tréfa.

Nem úgy tűnik. Ezen kívül még idén novemberre ki van írva egy Complete Locations könyv is, ami új kiadás lesz, a legutóbbi 2016-ban jelent meg (a TFA-ig bezárólag), bár egyelőre nem láttam képet róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is jelent az akolitus? 

"Ez lényegében egy olyan pozíció, amelyet valaki be fog tölteni, vagy belép ebbe a körbe. A Sith-eknél tudjuk, hogy van egy mester, tudjuk, hogy van egy tanítvány. De a Legendákban létezik az Akolitus fogalma, ami a Tanítvány alatt van. Innen vettem a címet." Mivel maga is mély Star Wars akolitus, Headland a sorozat kitalálásakor olyan anyagokból merített ihletet, mint a Klónok Háborúja animációs sorozat és a Tales Of The Bounty Hunters című EU-s antológiakötet.

 

Az akolitus gondolata önmagában is rejtélyes: ki lesz az? És kit szolgálnak? Lehet, hogy a titokzatos Mae-t? "Ennél sokkal bonyolultabb a dolog" - mondta Stenberg az Empire-nek. "Ez a sorozat lényege. Remélhetőleg, ha jól végeztük a munkánkat, a sorozat érdekesen fogja kideríteni, hogy mit jelent a világos vagy a sötét oldalon állni".

 

the-acolyte-amandla-stenberg-hood-excl.p

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.