Ugrás a kommentre

1x15 - Return to Kamino


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 1x15 - Return to Kamino

Sajnos bejött a teória és tényleg a vízzel tették egyenlővé Tipoca City-t, sajnos ahogy a későbbeikben látni fogjuk nem ez lesz az utolsó ilyen akciója a Birodalomnak. A totál üres város nagyon kísérteties volt, még az inkubátorokat is kiürítették ahogy láthattuk. Érdekelne a lakosokkal mit csináltak, szerintem áttelepíthették őket valahova, csak nem nyírták ki mindet. Mondjuk tök jó, hogy megjegyzik, hogy immár birodalmi kézben a klónozási technológia, csak minek kellett a várost ezért lerombolni, ahol rendelkezésre állt minden? Gondolom nem akartak olyan meglepetéseket, mint hogy Nala Se laborjába egy senki által nem ismert alagút vezet.

 

Meglepő fordulat, hogy Crosshairben már rég nem működik a chip, úgy tűnik akkor neki nem lesz megváltás. Vagy ha igen, akkor csak a második évadban szerintem, vagy mégkésőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Sajnos bejött a teória és tényleg a vízzel tették egyenlővé Tipoca City-t, sajnos ahogy a későbbeikben látni fogjuk nem ez lesz az utolsó ilyen akciója a Birodalomnak. A totál üres város nagyon kísérteties volt, még az inkubátorokat is kiürítették ahogy láthattuk. Érdekelne a lakosokkal mit csináltak, szerintem áttelepíthették őket valahova, csak nem nyírták ki mindet. Mondjuk tök jó, hogy megjegyzik, hogy immár birodalmi kézben a klónozási technológia, csak minek kellett a várost ezért lerombolni, ahol rendelkezésre állt minden? Gondolom nem akartak olyan meglepetéseket, mint hogy Nala Se laborjába egy senki által nem ismert alagút vezet.

 

Meglepő fordulat, hogy Crosshairben már rég nem működik a chip, úgy tűnik akkor neki nem lesz megváltás. Vagy ha igen, akkor csak a második évadban szerintem, vagy mégkésőbb.

(Nagyon remélem, hogy Crosshair fogja személyesen lelőni Rampart admirálist......ezek után.....)

Hülyeséget irtam 1 sorral fentebb, de nem fogom törölni, marad zárójelben!  

 

Ez az epizód már önmagában egy cliffhanger volt , egy bizonyos szempontból nézve. 

Itt most legfőképpen Omegára gondolok!!!  

Felteszem azt a bizonyos kérdést, vajon mit titkolhat még el, akár a batch tagjai elől is!? 

Nala Se orvosi asszisztense, meg még micsoda, ezek után? Donor valamilyen kisérlethez?    

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Meglepő fordulat, hogy Crosshairben már rég nem működik a chip, úgy tűnik akkor neki nem lesz megváltás

 

Nekem megfordult a fejemben, hogy a chip felerősítésének az egyik hatása, hogy csak azt hiszi, hogy nincs már benne chip. De érdekesebb lenne az, hogy tényleg megszabadult tőle, és ez tényleg  valódi Crosshair.

 

Ez az epizód méltán kerül fel amúgy a legjobb SW animációk közé :) és hogy mi lesz az évadzáróban? Hát azt csak a jóég tudja :D "you may fire, when ready" - kirázott a hideg

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eső és a villámok animációja gyönyörű volt.

 

2021. 07. 20. - 10:38, Darth Cupsy írta:

ezért lehet az egész személyes a számára, mert a testvérei személyesen Őt és azt is elárulták, amiben eddig (legalábbis szerinte) mindannyian hittek.

 

Nos, hát igen :D

 

  

2021. 07. 20. - 0:08, Darth Cupsy írta:

mert azt már láthattuk, hogy a chip hatása gyengül, ugyanakkor emiatt nem feltétlenül kell minden klónnak egyből oldalt váltani, nem muszáj minden klónnak tiszta erkölcsűnek lenni és elutasítani a Birodalmat.

 

és megint csak igen :D 

 

Az egyetlen bajom az, hogy nagyon úgy néz ki nekem most, hogy (megint) megtérés lesz itt a végére. :para:

 

Lehet a chipet a hajtómű láng égette ki, szó szerint :evil: :D Crosshair fejéből, vagy mivel úgy fogalmaz, hogy kivették, lehet annyira megsérült az égéstől, hogy el kellett távolítani CH. egészsége érdekében.

 

Vajon CH. pattogós lövése, hogy tudta megölni mindegyik rohamosztagost, miért nem akadt meg mikor az elsőt eltalálta? :hmm:

 

Nagyon jelentőségteljes volt látni Tipoca City helységeit üresen tátongani, melyeket kvázi sosem láthattunk üresen, mert egy vagy több klón midig felbukkant, minden helyégben. Azzal, hogy most mégis így látjuk előrevetíti és egyben nyomatékosítja azt, hogy a hely ami anno 19 éve A klónok támadásával bemutatkozott, majd a TCW által jobban megismerhettünk nincs többé. Az egész Skywalker Saga egyik legfontosabb helyszíne és a Sithek hatalomra kerülésének egyik kulcstényezője "veszett" ma oda. Bár tudom mihez járult hozzá Kaminó, illetve a népe hozzáállása sem mondható szimpatikusnak a legtöbb dolgokhoz kicsit mégis elszomorított mikor láttam lerombolni a várost, mint mikor egy "régi ismerős" szereplő hal meg egy sorozatban.

 

Összességében baromi jó volt!!! :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Nekem megfordult a fejemben, hogy a chip felerősítésének az egyik hatása, hogy csak azt hiszi, hogy nincs már benne chip. De érdekesebb lenne az, hogy tényleg megszabadult tőle, és ez tényleg  valódi Crosshair.

 

 

Az szép dupla csavar lenne a sztoriban, tetszene :D 

 

Az epizódban egyébként többször is szerepelt a jellegzetes kaminói zenei téma, lehet ezt most hallottuk utoljára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy éra véget ért. Tipoca City megsemmisítve. Megdöbbentő volt látni a termeket, amik üresen kongtak, miközben a Venatorok Rampart parancsára szétbombázzák a létesítményt. A Venatorok a klónháborúkban inkább a jófiúk oldalán képviseltette magát, nem tűntek fenyegetőnek, a jók hajója volt. Most viszont a halálra ítélt Tipoca City fölé tornyosulva hátborzongató volt látni, mivé váltak ezek az űrhajók. Hát hatásos belépőjük volt - igen tudom hogy az előző részben már szerepeltek, de itt végre megmutatták magukat. A kaminoiak kísérletező helye volt a sithek uralkodásához az egyik ékkő, amit most Tarkin nyugodtan a földdel - itt a vízzé tett egyenlővé. Már Wilhuff "you may fire when ready" mondata is hidegrázós volt, hát még a látvány. A zene amúgy, amikor megérkeznek a Kaminora, szép visszautalás az Ep2 -re, jó volt viszont hallani a muzsikát.

 

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy akkor most a többi klón és a kaminoi technológia hova is került. :hmm: Azt eltudom képzelni, hogy a kaminoiakat a Coruscantra viszik és ott folytatják tovább a klónozást, de a több millió klónegység mely bolygóra kerül? Vagy egyszerűen csak kiírják őket? :(

 

A látványt már többször is dicsértük, de itt méginkább kitettek magukért. Ilyen jól még nem is tudom mikor nézett ki az eső, hát még a villámlások. Az egész látványvilág elképesztő volt.

 

Omega azt mondja, hogy látta a Bad Batch tagjait megszületni. Vajon mikor születtek? Gondolom nem első generációsak, mint Rex.

 

A kiképzőteremben történtek voltak - a rész végén történő bombázás mellett - a legjobbak. Crosshair chipje már korábban ki lett szedve... Bracca után? Durva. Az pedig méginkább, hogy meglehet érteni a karakterét. A Bad Batch elhagyta őt, igaz, nagyon nem is tudtak mit tenni akkor. Crosshair pedig magára maradt. Viszont a Birodalom ott volt "mellette". Már korábban is láthattuk, hogy Crosshair hiányolja a társait - gondoljunk csak vissza a 3. rész végére - itt pedig felajánlja azt a lehetőséget, hogy csatlakozzanak hozzá. Crosshair tkp. tartozni akar valahová, amit a Birodalom megadott a számára. Pechére a Bad Batch nem ilyen megbocsátó a Birodalom felé. Ezek után jön az "árulás", Crosshair megöli az új társait. Majd jöhet a csapatmunka. Fura érzés volt látni Crosshairt, ahogy újból csatlakozva a régi bandához szembeszáll azon droidok ellen, akiket még a pilot epizódban tettek lapátra.

És most Hunter belátta a hibáját, magával viszik Crosshairt, ha törik, ha szakad. Hát, arra roppantúl kíváncsi vagyok, miképpen fog vélekedni majd Crosshair, amikor felébred. A megtérés most sokkal inkább valószínűbb, mint 1-2 résszel előtte. És vajon miképpen fognak kikecmeregni ebből a szorult helyzetből? AZI lehet a megoldás talán? Ő már a Fives történetszálban is áttudott alakulni egy kvázi "szállítóvá", szóval egyesével eltudja őket vinni a Maraudershez. Hamár AZI, örültem a felbukkanásának, féltem, hogy likvidálták korábban, de nagyon örülök annak, hogy nem. Most Gonkie már nincs velük - isten nyugasztalja - de helyette itt van AZI. Én beérnék ezzel a cserével. :D

 

Drámai véget ért az epizód, nem is tudom, hogy hogyan tudnák ezt fokozni. Mondjuk van 1-2 sejtésem. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy @NorbiLordi is írja, a jellegzetes zenei témával búcsúzunk a pusztulásra ítélt Tipoca Citytől. Bár se az Attack of the Clones, se a Clone Wars sorozat, se a Bad Batch nem tette szimpatikussá a klónozókat, azért mégis szomorú volt látni az elhagyatott folyosókat, amelyek az epizód végén már a tenger fenekén pihennek.

Számomra mindez a dráma mégis eltörpül Crosshairé mellett, aki nem volt képes szembenézni a chip hatásának megszűnése utáni bűntudattal, ezért nem is hitte el, hogy a társai képesek lehetnek neki megbocsátani. Legalábbis valahogy így jött le nekem, vádolja a társait is, hogy nem jöttek vissza érte, de leginkább magát, mert tisztában van a saját morális gyengeségével. Nem tudom, hogy jöhet-e még számára megváltás, van egy olyan gyanúm, hogy igen.

Spoiler

Feláldozza magát, hogy ne másra zuhanjon rá egy oszlop? Mindenesetre meglepő lenne, ha a második évadban viszontlátnánk.

Érdekes volt megtudni, hogy a Clone Force 99 mutációit Nala Se laborjában turbózták fel, mielőtt csatába küldték őket és Omega is itt született (vajon ő normálisan öregszik?). A klónozási projekt most már elköltözött Coruscantra, hogy ott folytatódjanak a kísérletek (melyeknek a Mandalorianban lesz még jelentősége). A Bad Batch tagjai még Kaminón, a következő részben az ő sorsuk is eldől vagy így, vagy úgy. Alig várom.

 

Szerk: Az animációt én is kiemelném, Omega vizes haja, a tenger, az esős környezet, a robbanások mind szuperül sikerültek, miközben a jellegzetes animációs stílus egy cseppet se csorbult. Bravó!

Szerkesztve: - misafeco
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriási volt! A noir hangulat majdnem szétfeszítette az epizódot. Imádtam minden másodpercét. 

 

Kavarognak bennem az érzelmek, mivel Kamino nagyon közel áll hozzám és most elpusztult. Olyan volt, mintha a prequel utolsó megmaradt darabkáját süllyesztették volna el. Az utolsó pillanatképek az üres hálóhelyekről és étkezőről, majd a klón tárolók... Az EPII-ben láttuk ezeket a helyeket élettel megtelve, ott kezdődött minden. Most pedig tanúi lehettünk a pusztulásának is. Szívbe markoló, de a SAGA tekintetében mégis fontos mozzanat volt ez. :( Persze régóta sejtettük, hogy ez lesz, de látni egészen más. 

Ehhez a tragédiához adta a hátteret a 99-es osztag harca. Szimbolikus, hogy már csak ők képviselték a klón-vonalat a bolygón, a sorsuk pedig látszólag egybeforrt a szülőhelyükkel. 

 

Crosshair-ről kiderült végre, hogy nem a chip befolyásolja tetteit, hanem hithű birodalmi lett. Tényleg érdekes kérdés, hogy mikor vette ki a chipet. Talán Nala Se segített neki ebben? Mivel Rampart teljes bizalmát élvezte Crosshair, simán járhatott külön utakon is. Tragikus viszont, hogy még így tiszta fejjel is a Birodalomra esküdött, arra a formációra, akiken ha múlik, már halott lenne. Kíváncsi leszek mit kezdenek ezzel később. Crosshair egyszerűen nem jó ember, így nehéz elképzelni, hogy visszakerülne a 99-esek közé. De akkor merre tovább? 

 

Omega elmondása szerint több titkos laborja is volt Nala Se-nek, talán azokba is ellátogatunk majd. Nem feltétlen a 99-esekkel, hanem pl. a Birodalmiakkal. Rampart külön kiemelte, hogy megszerezték Nala Se-t és a klónozó technikát is. Tegye fel a kezét aki ebből nem azonnal Palpatine klónozására gondolt? :D Ez még egy jó szál lehet! Esetleg látjuk majd ahogy Nala Se-t befogják a Palpi klón fejlesztésébe? Talán azért lett olyan f*s az Exegoli Palpi, mert az lesz Nala Se bosszúja a népe kiirtásáért? Kicsit úgy ahogy Galen Erso szabotálta a Halálcsillagot. De persze ez vad teória, valószínűleg nem is így lesz. :D 

 

Először még meg kell tudnunk hogyan menekülnek meg hőseink a Kaminoról, és merre veszik útjukat a második évadra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Érdekelne a lakosokkal mit csináltak,

Mondták a részben: deportálták őket, akik ellenálltak azokat megölték.

 

5 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

(Nagyon remélem, hogy Crosshair fogja személyesen lelőni Rampart admirálist......ezek után.....)

Ez nagyon is benne van a pakliban. :) 

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nekem megfordult a fejemben, hogy a chip felerősítésének az egyik hatása, hogy csak azt hiszi, hogy nincs már benne chip

Ez bennem is felmerült. A gyakorlótéren fogja is a fejét. 

 

1 órával korábban, Bence1997 írta:

amit most Tarkin nyugodtan a földdel - itt a vízzé tett egyenlővé.

Szerintem ezt a parancsot Palpatine adta ki, Tarkin (Rampart) csak a végrehajtó.

 

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Omega azt mondja, hogy látta a Bad Batch tagjait megszületni. Vajon mikor születtek? Gondolom nem első generációsak, mint Rex.

Ebből pedig az a bizarr dolog keletkezik, hogy Omega a legidősebb a csapatban. Ebbe még bele se gondoltam (neki nincs növekedés gyorsítása).

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Crosshair-ről kiderült végre, hogy nem a chip befolyásolja tetteit, hanem hithű birodalmi lett. Tényleg érdekes kérdés, hogy mikor vette ki a chipet. Talán Nala Se segített neki ebben? Mivel Rampart teljes bizalmát élvezte Crosshair, simán járhatott külön utakon is. Tragikus viszont, hogy még így tiszta fejjel is a Birodalomra esküdött, arra a formációra, akiken ha múlik, már halott lenne. Kíváncsi leszek mit kezdenek ezzel később. Crosshair egyszerűen nem jó ember, így nehéz elképzelni, hogy visszakerülne a 99-esek közé. De akkor merre tovább? 

Két lehetőség van:

1, Hazudik és benne van még a chip

2, Igazat mond. Amikor "felerősítették", akkor még biztos benne volt, és valószínűleg nem is tudott róla. A következő konfrontálódásakor a Bad Batchcsel (Braccán) mondja el neki Hunter, hogy az inhibitor chippel kontrollálják. Az égési sérülés okozhatott változást a chip működésében, vagy annak gyógyítása közben került eltávolításra? Ebben a részben a "long time ago" kifejezést használja, kérdés, hogy mit takar a "long".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ebből pedig az a bizarr dolog keletkezik, hogy Omega a legidősebb a csapatban. Ebbe még bele se gondoltam (neki nincs növekedés gyorsítása).

Ez egyáltalán nem biztos. Omega azt mondja, hogy ott volt, amikor felturbózták a Bad Batch mutációit, nem azt, hogy ott volt, amikor születtek.

 

Szerk: Ha Omega kb. 10 éves, akkor a Bad Batchnek <20-nak kell lennie, hogy a lány legyen az idősebb (feltéve, hogy neki nincs felgyorsítva a növekedése). Szerintem a Clone Force 99 minden tagja minimum 30-nak néz ki, ha nem többnek.

Szerkesztve: - misafeco
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipoca City 2002-2021 RIP

 

Később bővebben írok, de most nagyon a hatása alatt vagyok. Vége egy korszaknak. Olyan érzésem volt, mintha magát a prequelt búcsúztattuk volna. Gyakorlatilag a Kamino és a köztársasági klónok testesítették meg mindezt. Az üres és elhagyatott folyosók, étkezőrészleg, a klónkeltetők... megdöbbentő volt látni, és mellé az a zseniális zenekíséret. És mindennél jobban mutatja a Birodalom és Rampart aljasságát, hogy klón tüzérek hajtották végre saját szülőhelyük megsemmisítését. Ez is tudatos választás: a köztársasági klón eszmeiségének írmagja sem marad, a mítoszt magukkal a klónokkal romboltatja le ez a terrorállam. Itt, ezen a ponton ért véget a Köztársaság Nagy Hadserege, azaz a klónhadsereg. 

 

Az EP2 két ikonikus helyszínt hozott be a SW számára: a Geonosis és a Kamino. Mostanra egyik sem több érdektelen és lakatlan golyóbisoknál az isten háta mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, misafeco írta:

Ez egyáltalán nem biztos. Omega azt mondja, hogy ott volt, amikor felturbózták a Bad Batch mutációit, nem azt, hogy ott volt, amikor születtek.

Igen, de Omega olyan klón, mint Boba: természetesen úton öregszik, nincs felgyorsítva. Akkor max. egy idősek lehetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor max. egy idősek lehetnek.

 

Szerintem Omega mindenképp idősebb a BB-nél, legalábbis nem nagyon szoktuk azt mondani, hogy ott voltunk valaminél, ha nem emlékezünk rá. Ha Omega is akkor született volna akkor máshogy fejezi ki magát, "ott voltam" helyett pl.: "én is akkor születtem", szóval a megfogalmazás miatt szerintem Omega emlékszik a BB születésére, ahhoz meg biztos vagy 4-5 évesnek lenni kellett legalább. Ez egyébként magyarázza Omega kezdetektől való kötődését a BB-hez. Ugye megemlíti, hogy ugyan csak egy rövid ideig, de a BB külön volt a többi klóntól ott a laborban, ezalatt Omega megélhette az egészet úgy, mint amikor természetes úton született embereknél megérkeznek a kistesók és ez így sokkal szorosabb lehet Omega részéről, mint a sok ezer többi klón felé, hiába azok is "vértesók". :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy én is így képzelem. Omega eleve azért kötődött az osztaghoz, mert látta még őket a "kémcsövekben". Bár kicsit hadilábon állok a évekkel e tekintetben, ki hány éves lehet, egyáltalán belefér-e ez így.

 

Tegnap megnéztem az EPII Kaminós részeit...hatalmas nosztalgiabomba volt. Főleg így.

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ó! Vaó! :o

HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzzzzztaaak*******rvaaaaanyjáááátamindenit? :lol: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol is kezdjem. Obi-Wan kunyhójában. megint.. elhintettek egy szót. 1977-ben. És miért? Mert futurisztikus volt és megfoghatatlan. Sőt. csak a "klón" szó volt az magában akkoriban, de még sokkal később is, hisz a mai napig is elég futurisztikus még. És összekapcsolták egy végképp "agyrém" dologgal, hisz klón-háború került említésre. Na végképp senki nem gondolta, hogy mi a fene lehet ez. Nem elég, hogy klón ,még háború is? Aztán elérkezett a PT ideje, ahol erre az elemre építeni kellett és jött a cím! " A klónok támadása"! Hú! Kik ezek a klónok? Támadnak? Akkor az a negatív oldal. De nem, a jedik mellett harcolnak majd. De, várjunk! Ezek amolyan elő rohamosztagosok? Vagy belőlük lesznek a rohamosztagosok. Gyanús itt valami! Aztán jött az ep III és a TCW ami a klónokból tragikus sorsú egyéneket formált. Számunkra több, mint 10, de lehet, hogy 20 is megvan olyan arcot hozott a sagaba, akiket azonnal felismerünk, pedig ugyanazt az arcot viselik. (Domino squad, Rex, Fox, Wolffe, Cut, Gregor, Cody, Gree, áhh ne tovább..tényleg könnyű folytatni. Szóval betekintést nyertünk egy nagy testvériségbe. Egy társadalomba, amiben ugyanazzal az arccal ugyanarra a sorsra szántak mindenkit. Megszülettek egy titkos bölcsőben. Kamino. Harcoltak egy hazugságért. Meghaltak érte. Csak szerencsés esetben egymásért. Ez egy tragédia.

A TCW korai évadainál felmerült, hogy szerencsés esetben alkotói szándékból talán el kellene jutni a 66-os parancsig. Jó ötlet, jó terv. De nem!

Ez az igazi, ahova meg kellett érkezni. Szegény klónok teljes leszereléséig és a bölcső felégetéséig. Mocskos a birodalom. Tudtuk, de ez már nagyon sok réteget kapott eddig is.

Szóval ez a hangulat klasszikus ep II zenével teljesen átjárt az epizód alatt. A szimpatikus BB, akik szemén keresztül ezt láttatják velünk, csúnyán végigélik a klónok hattyúdalát. Vajon mi lesz velük? Hová lyukadnak ki? Remélem néhány klónnak megadatik egy Cut Lawquane szintű boldog élet, mert sokan megérdemlik.

Nagyon sokat veszít aki nem követi az animációs sorozatokat, elképesztőn berétegzi a mozifilmek világát! Csak így tovább!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Valahogy én is így képzelem. Omega eleve azért kötődött az osztaghoz, mert látta még őket a "kémcsövekben". Bár kicsit hadilábon állok a évekkel e tekintetben, ki hány éves lehet, egyáltalán belefér-e ez így.

Nem jön ki a matek, biztos, hogy nem látta őket embrióként. A Bad Batch a háború végére már túlvolt számtalan sikeres bevetésen, jó eséllyel a Geonosis óta harcolnak. Mivel a sima klónoknak 10 évig tart, míg harcképesek lesznek, ezért a minimum koruk a 12-13, ami hasonló, vagy több, mint Omega kora (aki 1-2 évesen amúgy se emlékezhetne ilyen eseményekre).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, misafeco írta:

Mivel a sima klónoknak 10 évig tart,

 

De a BB tagjai nem sima klónok, Omega azt mondja, hogy a mutációik fel lettek erősítve Nala Se laborjában és végül is a gyorsabb öregedés is mutáció. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

HŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzzzzztaaak*******rvaaaaanyjáááátamindenit? :lol: 

Ez azon is túlmutatott. Ezt fel fel kellett dolgozni.

 

"Twilight of the Clones", azaz "A klónok alkonya" is lehetne a The Bad Batch első évadának az alcíme. Ezzel lezárult egy komoly éra, egy éra, ami az ep2-vel kezdődött és a The Bad Batch első évadával ért véget. Bár valószínűleg még pár évig használni fogja a Birodalom a klónokat, azok szépen, lassan ki fognak kopni halál vagy kiöregedés miatt. Jango Fettnek már nem lesznek új klónja, Rexnek és a többieknek nem születnek új testvérei. Ezzel a résszel tulajdonképpen az utolsó űrt is kitöltötték, amit a prequel hagyott maga után. Már mindent tudunk. Hogyan zajlott a megrendelés, miért fordultak olyan könnyen a Jedik ellen, és mi lett a végzetük. Szomorú belegondolni, hogy az ep2-ben Lama Su úgy beszélt róluk, mint használati tárgyakról, és most a Birodalom pontosan úgy dobta el őket, mint valami használati tárgyat, amire többé nincs szükség.

Tipoca City  pusztulását pedig nagyon szépen vezették le. Bár a bolygó maga megmaradt, és talán a Birodalom nem bombáz szét minden várost (bár ezt erőteljesen kétlem, mert más városokban is működtek klón üzemek), maga a főváros szétrombolása nagyon erőteljes. Ahogy az egykor klónoktól és kaminoiaktól hemzsegő helyiségek most üresen kongtak, az markánsan szimbolizálta, mi is a Birodalom. Egy (most még) megállíthatatlan erő, ami elveszi, ami kell neki, és utána csak ürességet és pusztulást hagy. És ahogy a két Venator előbújik a sötét felhők közül, villámok kíséretében, megkoronázza ezt az egészet. Valahol a Venatorokat is szomorú így látni. Emlékszem, amikor először láttam ezt a csillagromboló típust az ep3-ban. Milyen szép, fenséges, méltóságteljes volt. A Köztársasági Nagy Hadsereg bástyái, a Jedi Cirkálók, ahogy még nevezték őket. És most szürkén, egy Imperial csillagrombolók fenyegetésével egyenértékűen lebegett a klónok szülővárosa fölé kettő, mint a Birodalom pörölye. És bár egy birodalmi adta ki a tűzparancsot, egy klón húzta meg a ravaszt. Kérdés, hezitálás nélkül. A klónok a háborúban az életüket adták a Kaminóért, amikor Grievous megtámadta. 99 valamint Colt és Havoc ARC parancsnok feláldozták magukat, hogy Tipocát ne pusztítsák el az ellenséges szeparatista erők. És most a "baráti" Birodalom egy sortűzzel semmissé tette az itt meghalt klónok áldozatát.

Az meg már csak a pont az I-n, hogy Tarkin ugyanazokkal a szavakkal hagyta jóvá Tipoca megsemmisítését, amivel kiadta a parancsot Scarif és Alderaan elpusztítására is. De a kaminoi rombolást szörnyűbb volt nézni, mert sokkal-sokkal tovább volt velünk és sokkal jobban megismerhettük, mint Alderaant, Jedhát, Scarifot vagy Hosnian Prime-ot. Kamino ott volt az ep2-ben, és többször is láthattuk a TCW-ben, de most vége. Nem fogunk már visszatérni Tipoca steril, hófehér folyosóira, nem láthatjuk a klónok kiképzőtermeit, a nyüzsgő étkezdét. A víz alá és a feledésbe merült.

 

"Mi van, ha a demokrácia, amiről azt hittük, hogy szolgáljuk, már nem létezik és a Köztársaság lett az a gonosz, ami ellen harcolunk és amit el akarunk pusztítani" - monda Amidala a férjének, és e szavak végigkísérik az egész The Bad Batch-et, de talán itt mutatkozik meg a legjobban, amikor a Venator csillagrombolók Tipocát bombázzák. Amúgy érdekelne, hogy ezt mire fogja a Birodalom. Hogy fogják a Szenátus előtt igazolni Tipoca szétbombázását? Hovatovább, ha nem álltak meg a fővárosnál, a kaminoi civilizáció és a faj pusztulását? Ez nem a szeparatista mozgalom szülőfészkét jelentő Geonosis. Nem a geonosisiakról van szó, akik legyártották a droidsereget, s emiatt az irántuk táplált harag okán elnézőbbek lehetnek az emberek. Ez a Kamino, a dicsőséges klón hadsereg szülővilága, annak a népnek az otthona, akik a válság pillanatában mentőövet dobtak a Köztársaságnak. Mit mondanak? Természeti katasztrófa érte?

 

És akkor még itt van Crosshair. Pár hete @Frenkie-vel beszélgettünk arról, miféle ember ez a mesterlövész klón. Akkor ő azon a véleményen volt, hogy szimplán rossz ember. Én úgy gondoltam, hogy csak a chip miatt ilyen. Hát Frenkie-nek volt igaza. Nagyot koppant az állam, amikor kiderült, benne nincs már chip. Tippre azt mondanám, hogy akkor távolították el, amikor megsérült a Braccán. És innentől nincs felmentés, Crosshair onnantól kezdve tényleg saját felfogása miatt maradt a Birodalommal. És ez tetszik. Tetszik, mert ez is jelzi, hogy a klónok egyéniségek a chip nélkül, és bizony lehet köztük olyan, aki egyetért a Birodalom módszereivel vagy úgy érzi, ott továbbra is céllal élhet. Ez persze nem mentség Crosshair számára, óóóó de még mennyire nem. A chip eltávolításától kezdve minden egyes, a Birodalom szolgálatában eltöltött perccel bűnt követett el a Galaxis ellen.

 

Hogy hogyan tovább számára? Nos, a Birodalomba már nyilván nem mehet vissza, viszont az is kérdéses, mennyire tudná megtalálni önmagát a testvérei között. Bár nem jó ember, a Star Warsban nála sokkal rosszabb emberek is nyertek bűnbocsánatot. Hogy mást ne mondja, Anakin Skywalker és Ben Solo, de ott van Alexsandr Kallus is, aki tevékenyen részt vett a lasat faj kiirtásában és a Rebelsben is elkövetett egy-két szörnyűséget, végül mégis a Lázadók Szövetségének oszlopos tagjává vált. Szóval Crosshair sem teljesen menthetetlen, hiába öletett meg civileket.

 

Mindent összevetve ez a rész nagyszerű volt mind személyes, mind globális oldalról. A szálak összeértek, az ep2-vel megkezdett történet lezárult, kerek egészet alkotva. Ezzel pedig végleg beköszöntött a sötét korszak. Klónok még lehetnek a rohamosztagos páncél alatt, de már nem tudhatjuk, hogy klónokat vagy sorozott embereket látunk. Már nincsenek egyéniségek, csak betűk és számok. És a klónok végül kikopnak, ahogy hamarosan eltűnnek a Venatorok és a V-szárnyúak is. És akkor a Köztársasági Nagy Hadseregre már semmi sem fog emlékeztetni minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy érdekelne, hogy ezt mire fogja a Birodalom. Hogy fogják a Szenátus előtt igazolni Tipoca szétbombázását?

Lehetett titkos akció is amiről a résztvevőkön és a parancs kiadókon kívül senki nem tudott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, misafeco írta:

Nem jön ki a matek, biztos, hogy nem látta őket embrióként. A Bad Batch a háború végére már túlvolt számtalan sikeres bevetésen, jó eséllyel a Geonosis óta harcolnak. Mivel a sima klónoknak 10 évig tart, míg harcképesek lesznek, ezért a minimum koruk a 12-13, ami hasonló, vagy több, mint Omega kora (aki 1-2 évesen amúgy se emlékezhetne ilyen eseményekre).

Én is igy látom, Omega korával kapcsolatban. Szerintem még gyerekek voltak a 99-es srácok akkor amikor felerősitették a mutációjukat. Viszont azt nem lehet behatárolni, hogy hány évesek lehettek, 5-6?  A mutáció felerősitése után pedig összeengedték a reg klón gyerekekkel.  

Ha 12-13 éves Omega, és ő idősebb mint a batch tagjai, akkor itt valami gigszer van... 

Hunter alapjáraton kinéz 30-nak, vagy még többnek, Wrecker esetében is 20-as évei végén járhat, de Tech meg baromi fiatalnak tűnik, a többiekhez képest. (Ez lehet az arc animáció hibája is, elméletben)

 

Más: 

 

Omega, mindenki csak a jót látja benne, gonoszságnak nincs nyoma a kiscsajban ez tény. Viszont, szerintem sokkal többet tud, mint amennyit elmondott a részben. Annyira látszott rajta, nem akarja hogy kiderüljenek dolgok, egyből rosszkedvű lett, mihelyst beszálltak a liftbe. És most nem csak azért, mert nem akart Kamino-ra visszatérni.  Egy picit sunyitott. 

100% hogy nem mond el dolgokat, és ehhez tartom magam.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abban a hitben voltam, hogy Boba mellett Omega a 2. olyan klón aki nem kapott fejlődésgyorsítást. Nem volt ez az infó elhintve? Csak én láttam bele? Mert ha így van akkor stimmel a kora nem?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Szerintem még gyerekek voltak a 99-es srácok akkor amikor felerősitették a mutációjukat. Viszont azt nem lehet behatárolni, hogy hány évesek lehettek, 5-6?

 

A BB még biztosan csecsemő volt, amikor megkapták a mutáció turbót (valószínűleg "születés" után nem sokkal) máskülönben Ők is emlékeztek volna Omegára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehetett titkos akció is amiről a résztvevőkön és a parancs kiadókon kívül senki nem tudott. 

De ezt nem lehet örökre eltitkolni. Előbb-utóbb valaki elmegy Kaminóra és csak feltűnik neki, hogy eltűnt Tipoca. Ráadásul, a klónoknak hála a Kamino helyet kapott a Szenátusban. Halle Burtoni szerintem nem maradna csöndben, ha a faját kiirtják, ha meg eltűnik, és nem kerül senki a helyére, az kérdéseket vetne fel.

Ráadásul a Birodalom ennél kevésbé látványos dolgokra is kitalált fedősztorit. A Tantive IV elfogására vagy a jawák megölésére. De Jedha elpusztítása is titkos akció volt, hiszen akkor a Halálcsillag létezése még titok volt. Rá is fogták a hold eliminálását bányászbalesetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet beadják, hogy a Kaminó a "jóságos" Birodalom ellen fordult és a "hip-hop" hadsereget létrehozó képességük miatt túl veszélyes lett volna őket életben hagyni, ez még ráadásul fél igazság is és minél több a valóságalapja egy hazugságnak az annál jobb. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

 

A BB még biztosan csecsemő volt, amikor megkapták a mutáció turbót (valószínűleg "születés" után nem sokkal) máskülönben Ők is emlékeztek volna Omegára.

De ez igy akkor még jobban nem jön ki, Cupsy..

Ha csecsemők voltak a 99-esek, akkor Omega hány éves volt akkor már? 

Akkor lehet hogy nem is 2x, hanem 3x növekedés gyorsitással nevelték a 99-es srácokat? Esetleg igy kijönne Omega kora. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.