Ugrás a kommentre

1x15 - Return to Kamino


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

De ez igy akkor még jobban nem jön ki, Cupsy..

Ha csecsemők voltak a 99-esek, akkor Omega hány éves volt akkor már? 

Akkor lehet hogy nem is 2x, hanem 3x növekedés gyorsitással nevelték a 99-es srácokat? Esetleg igy kijönne Omega kora. 

 

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Omega azt mondja, hogy a mutációik fel lettek erősítve Nala Se laborjában és végül is a gyorsabb öregedés is mutáció. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De ezt nem lehet örökre eltitkolni. Előbb-utóbb valaki elmegy Kaminóra és csak feltűnik neki, hogy eltűnt Tipoca. Ráadásul, a klónoknak hála a Kamino helyet kapott a Szenátusban. Halle Burtoni szerintem nem maradna csöndben, ha a faját kiirtják, ha meg eltűnik, és nem kerül senki a helyére, az kérdéseket vetne fel.

Ráadásul a Birodalom ennél kevésbé látványos dolgokra is kitalált fedősztorit. A Tantive IV elfogására vagy a jawák megölésére. De Jedha elpusztítása is titkos akció volt, hiszen akkor a Halálcsillag létezése még titok volt. Rá is fogták a hold eliminálását bányászbalesetre.

 

Esetleg van 1 másik város is, Kamino-n? Egy jóval kisebb, és ott nincsennek kutató laborok, csakis létfenntartó rendszerek. Talán ezt tudnám elképzelni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha a BB öregedését még jobban fokozták a reg. klónokhoz képest az még a személyiségükre is választ adna. Ha még rövidebb idő alatt kellett felnőtté válniuk az a szellemi fejlődésüknek nem tehetett túl jót és lássuk be ennek a nyomai is tisztán felfedezhetők. Wrecker Omega szintje alatt van, "gyerekebb" nála is, Crosshair szociopata, Tech bár nagyon nagy szaktudással rendelkezik az "élethez" kissé naiv (hasonló, mint Sheldon az Agymenőkben), ezért is oltja be Cid annyiszor, Hunter viszonylag normálisnak tűnik, de biztos nála is van valami, mert akkora nyomás nehezedett rá azzal, hogy a másik 3-at felügyelje (Ő a "nagytesó" ), hogy ez biztos nem maradt nyom nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

De a BB tagjai nem sima klónok, Omega azt mondja, hogy a mutációik fel lettek erősítve Nala Se laborjában és végül is a gyorsabb öregedés is mutáció. 

 

A gyorsabb öregedés nem mutáció, hanem a genetikai kód megbütykölésének az eredménye. Lásd Ep. 2 Obi-Wan és Lama Su beszélgetése. A BB tagjai is sima klónokként indultak, a mutációik miatt lettek kiválasztva speciális feladatkörre (és ezeket a képességeket turbózták). Nincs semmi bizonyíték arra, hogy gyorsabban öregednének, mint a többiek és nem is lenne értelme jobban siettetni a felnövést.

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

A BB még biztosan csecsemő volt, amikor megkapták a mutáció turbót (valószínűleg "születés" után nem sokkal) máskülönben Ők is emlékeztek volna Omegára.

Nem, mert egy csecsemőnél még nem lehet felfedezni, hogy milyen extra képességeik vannak. Maximum annyit láthattak rajtuk, hogy valami nem stimmel a kinézetükkel, de a szuperintelligencia, a pontos célzás, vagy Hunter érzékelési képessége nem derülhet ki az első években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

 

Esetleg van 1 másik város is, Kamino-n? Egy jóval kisebb, és ott nincsennek kutató laborok, csakis létfenntartó rendszerek. Talán ezt tudnám elképzelni. 

 

 

A térkép alapján én úgy látom csak Tipoca létezik.

 

VoxRLYC.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a wookiepedia szerint 3 város legalább van, Derem, Tipoca, és Timira City. Plusz ha jól tudom a többi városban is klónoztak. Szóval ha teljesen ki akarja sajátítani a Birodalom a klónozó technológiát akkor a többi várost is el kell pusztítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Viszont a wookiepedia szerint 3 város legalább van, Derem, Tipoca, és Timira City. Plusz ha jól tudom a többi városban is klónoztak. Szóval ha teljesen ki akarja sajátítani a Birodalom a klónozó technológiát akkor a többi várost is el kell pusztítani.

 

Tudtommal csak Tipoca kánon, Timira csak a Force Unleashed II-ben szerepelt pl. az meg már Legendák

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A térkép alapján én úgy látom csak Tipoca létezik.

Hát én azért erre a kiolvashatatlan térképre nem tennék egy garast sem e kérdés eldöntésében. Még az sem biztos, hogy az egész bolygót látjuk rajta. Viszont több forráskönyv is említi, hogy Kaminón más városokban is voltak klónozások és kiképzés - ami logikus, hiszen elég nehezen hihető, hogy egy városban kitermeltek egy galaktikus hadsereget.

 

11 perccel korábban, Iqvi írta:

Szóval ha teljesen ki akarja sajátítani a Birodalom a klónozó technológiát akkor a többi várost is el kell pusztítani.

Azért annál többet kell tenniük, hogy a klónozást kisajátítsák, mert ezt a tudományt mások is ismerik, például a polis massaiak. A kaminoiak csak a legjobbak. Szóval ez esetben "csak" a legjobb tudósokat és technológiát sajátíthatják ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, misafeco írta:

A gyorsabb öregedés nem mutáció, hanem a genetikai kód megbütykölésének az eredménye. Lásd Ep. 2 Obi-Wan és Lama Su beszélgetése.

 

Pedig de, az is mutáció, csak mesterségesen előidézett. Keress rá nyugodtam mesterséges vagy indukált mutáció.;) 

 

37 perccel korábban, misafeco írta:

A BB tagjai is sima klónokként indultak, a mutációik miatt lettek kiválasztva speciális feladatkörre (és ezeket a képességeket turbózták).

 

Nem is állítottam az ellenkezőjét. ;) 

 

37 perccel korábban, misafeco írta:

Nincs semmi bizonyíték arra, hogy gyorsabban öregednének, mint a többiek és nem is lenne értelme jobban siettetni a felnövést.

 

Nem, nincs bizonyíték rá, ugyanakkor inkább gondolom ezt, amíg a hivatalos álláspont ki jön, mint azt, hogy azért "nem jön ki a matek" mert pusztán a készítők cseszték átgondolni az egészet rendesen. Az öregedés gyorsítás véletlen is lehet, a többi mutáció felerősítésének véletlen mellékhatása valószínűleg nem is kívánatos, ahogy feljebb írtam személyiség fejlődési problémák miatt.

 

31 perccel korábban, misafeco írta:

Nem, mert egy csecsemőnél még nem lehet felfedezni, hogy milyen extra képességeik vannak. Maximum annyit láthattak rajtuk, hogy valami nem stimmel a kinézetükkel, de a szuperintelligencia, a pontos célzás, vagy Hunter érzékelési képessége nem derülhet ki az első években.

 

Persze mert olyan nehéz elképzelni, hogy valami, ami a való világban lehetetlen az a Star Wars világában lehetséges. :lol:

 

 

12 perccel korábban, Iqvi írta:

Viszont a wookiepedia szerint 3 város legalább van, Derem, Tipoca, és Timira City. Plusz ha jól tudom a többi városban is klónoztak. 

 

Én csak Legends cikkeket találtam a másik 2 városról.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Én abban a hitben voltam, hogy Boba mellett Omega a 2. olyan klón aki nem kapott fejlődésgyorsítást. Nem volt ez az infó elhintve? Csak én láttam bele? Mert ha így van akkor stimmel a kora nem?

Igen, erre ha jól emlékszem volt utalás valamelyik rész érdekességében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amúgy ha a BB öregedését még jobban fokozták a reg. klónokhoz képest az még a személyiségükre is választ adna. Ha még rövidebb idő alatt kellett felnőtté válniuk az a szellemi fejlődésüknek nem tehetett túl jót és lássuk be ennek a nyomai is tisztán felfedezhetők. Wrecker Omega szintje alatt van, "gyerekebb" nála is, Crosshair szociopata, Tech bár nagyon nagy szaktudással rendelkezik az "élethez" kissé naiv (hasonló, mint Sheldon az Agymenőkben), ezért is oltja be Cid annyiszor, Hunter viszonylag normálisnak tűnik, de biztos nála is van valami, mert akkora nyomás nehezedett rá azzal, hogy a másik 3-at felügyelje (Ő a "nagytesó" ), hogy ez biztos nem maradt nyom nélkül.

Nem a semmiért mondta Omega, 99-es kisérleti klón egység. Szét vannak mutálva, genetikailag. 

(A szuper csapat... :D, ők sem voltak teljesen normálisak.) 

A BB is hasonló, csak az ő esetükben szándékosan cseszték szét a kaminoiak a génjeiket, amolyan kisérlet eredményeképpen. 

(Itt jön a képbe Omega, a kis csaj többet tud, mint amennyit elmondott eddig, szinte biztos vagyok benne.)

 

Még Crosshair mondja is Hunter-nek, ők felsőbbrendű klónok, azért hozták létre őket, hogy az erőt képviseljék, és nem mint a jedik, hanem mint a tökéletes katonák, 99-es perfect clone kommando.  

A személyiségük itt most nem számit, csak az amit ők 4-en képviselnek, kiegészitik egymást, az összes klón, klón kommandó felett állnak, genetikailag.

 

Bár Crosshair szavai inkább úgy festettek, mintha a sötét oldalt képviselné, de valahol igaza van, tényleg nem erre teremtették őket, hogy bujkáljanak a galaxisban.  Ők a tökéletes katonák egy korai változatai, kisérleti. 

Remélhetőleg a válaszokat Omegától megtudjuk a jövő héten. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Nem a semmiért mondta Omega, 99-es kisérleti klón egység. Szét vannak mutálva, genetikailag. 

 

A BB is hasonló, csak az ő esetükben szándékosan cseszték szét a kaminoiak a génjeiket, amolyan kisérlet eredményeképpen. 

 

Most nem tudom, hogy jön ez válaszként a fenti hsz.-mre, sehol nem állítottam ennek az ellenkezőjét és nyilván tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal.

 

Egyébként az eddigiek alapján a szándékosság csak aztán volt, miután felfedezték, hogy természetes módon is mutálódtak és aztán ezeket erősítette Nala Se a laborjában. 

 

11 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Még Crosshair mondja is Hunter-nek, ők felsőbbrendű klónok, azért hozták létre őket, hogy az erőt képviseljék, és nem mint a jedik, hanem mint a tökéletes katonák, 99-es perfect clone kommando. 

 

Persze, mert az egója ezt mondatja vele, ha valóban tökéletesek lennének, akkor azért lett volna rá már idő, hogy elkezdjék a sorozatgyártásukat.

 

11 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

A személyiségük itt most nem számit, 

 

Nem is azt mondtam, hogy számít (bár nem hiszem, hogy bármelyik hadseregnek jó lenne ha minden 4 emberük olyan lenne, mint Wrecker) csupán azt, hogy ha a fejlődésük még a reg. klónoknál is gyorsabb az összefüggésben is állhat azzal, hogy miért olyanok amilyenek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyébként az eddigiek alapján a szándékosság csak aztán volt, miután felfedezték, hogy természetes módon is mutálódtak és aztán ezeket erősítette Nala Se a laborjában. 

Itt most az a kérdés, hogy Nala Se önállóan cselekedett, vagy valaki megbizásából?  ;)  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód karaktere Crosshair volt, ez nem vitás. Én nagyon örülök, hogy a korábbi tetteit a készítők nem fogták a chip dologra, hanem Crosshair legkésőbb a Bracca után már saját önszántából tette le a voksát a Birodalom és módszerei mellett. Ez is csak annak jele, hogy a háború végére a klónok tényleg egytől-egyig önálló egyéniségek lettek, és ebben a kontextusban még az is előfordulhat, hogy egy klón a formálódó Birodalom kemény módszereit tartja helyénvalónak. Persze Crosshair ezzel együtt is hihetetlenül szűk látókörű, azt gondolja, hogy szakértelme és kiemelt harci képességei majd megmentik őt a "klón-sorstól", és Hunternek még a 99-esek felsőbbrendűségéről is lenyom valami zagyvaságot. Azért egészen tragikus figura ő. Fantasztikus volt látni, hogy a csapat, Crosshair-rel kiegészülve, még utoljára jól együttműködött az edződroidok ellen. Azt hiszem ez volt a részükről a legméltóbb búcsú szülőhelyüktől.

 

Megdöbbentő és szívszorító volt látni az üres folyosókat. Az egész epizód során az volt az érzésem, hogy Tipoca City halálra van ítélve. A villámok mögül felsejlő Venatorok sötét körvonala... valami fenomenális látvány volt. Azt hiszem ez sokkal de sokkal hatásosabb megoldás volt, mintha a Legends-hez hasonlóan a klónok fellázadtak volna, és a kaminói klónozó gyár úgymond egyenlő feltételek szerint történt harcok során pusztul el. Ez az esztelen rombolás ismét megmutatta a Birodalom kegyetlen és valós arcát. Nem számítottak soha az egyetemes humanista (kis képzavar, pardon) és kulturális értékek - Alderaan, Jedha, Kamino sorsa mind-mind arról árulkodik, hogy hiába egy többezer éves, fejlett civilizáció, egy galaktikus közösségben méltán elfoglalt központi civilizációs csomópont, egy magas technológiai fejlettséget felmutató bolygó... akik veszélyt jelentenek az Új Rendre, azokat kíméletlenül eltiporják.

 

AZI elmondásából tudjuk, hogy a kényszerített evakuálás nem ment zökkenőmentesen. Kíváncsi lennék, hogy hányan vesztek oda, valószínűleg elég sokan. Gyanítom, hogy a Birodalom nem igazán tepert azért, hogy azokat a kaminóiakat is biztonságba helyezze, akiknek munkásságát nem ítélte kétfontosságúnak. Ha egyes egyedek - tudósok stb. - túl is élték, mint civilizáció, a Kamino meg szűnt létezni. Hiába álltak a háború "győztes" oldalán, a kaminóiak azt kapták jutalmul, amit a geonosisiak büntetésül: a teljes megsemmisülést. Ilyen körülmények között már Lama Su túlélését sem tartom valószínűnek, bár jó lett volna, ha a halálát a készítők egyértelműsítik.

 

Maradtak még kérdőjelek. Omega egyértelműen többet tud, mint amit közöl. Végig komor volt az egész rész során, és nyilván nem csak a Hunter feletti aggodalom miatt. Régebbről ismeri ő a 99-eseket, mint gondoltuk, és valóban, mennyire szürreális már, hogy a csapat tagjai között lényegében ő a legidősebb. Nagyon jó lenne tudni, hogy mi volt az az ok, amiért Nala Se képes volt szembe helyezkedni főnökével és megmenteni Omegát azáltal, hogy saját fejvadászt bérelt fel. Ezzel együtt is, miért volt fontos Lama Su számára, hogy ily válságos helyzet közepette, amikor a Kaminót története során még soha nem érte ekkora - kezdetben egzisztenciális, később teljes fizikai - fenyegetettség, nem kevés energiát fordított arra, hogy levadássza Omegát. Azt hiszem az évadzáró Omega személye körül fog forogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Miért lényeges ez?

Mert lehet hogy külső megbizásból cselekedett Nala Se, ezt nem tudhatjuk, lehet kapunk erre is választ, jövő héten. 

 

20 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Maradtak még kérdőjelek. Omega egyértelműen többet tud, mint amit közöl. Végig komor volt az egész rész során, és nyilván nem csak a Hunter feletti aggodalom miatt. Régebbről ismeri ő a 99-eseket, mint gondoltuk, és valóban, mennyire szürreális már, hogy a csapat tagjai között lényegében ő a legidősebb. Nagyon jó lenne tudni, hogy mi volt az az ok, amiért Nala Se képes volt szembe helyezkedni főnökével és megmenteni Omegát azáltal, hogy saját fejvadászt bérelt fel. Ezzel együtt is, miért volt fontos Lama Su számára, hogy ily válságos helyzet közepette, amikor a Kaminót története során még soha nem érte ekkora - kezdetben egzisztenciális, később teljes fizikai - fenyegetettség, nem kevés energiát fordított arra, hogy levadássza Omegát. Azt hiszem az évadzáró Omega személye körül fog forogni.

Végre más is észrevette, Omega mostani, kicsit szokatlan viselkedését. :) 

Jó lenne válaszokat kapni jövő héten, hátha elmond mást is, esetleg, ami megdöbbentő is lehet majd. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, erre ha jól emlékszem volt utalás valamelyik rész érdekességében.

A 9. rész érdekességeiben utaltak rá. Nekem továbbra is csak az nem világos, hogy ha "módosítatlan", akkor hogy lehet lány.

 

"Azt mondják Omegára, hogy "tiszta, első generációs DNS-e van", azaz Jango Fett egy módosítatlan klónja. Az egyetlen másik módosítatlan klón Jango saját "fia", Boba, akit azon üzlet részeként kapott, amiért felajánlotta genetikai anyagát a klónsereghez."

 

2021. 08. 06. - 18:13, Darth Cupsy írta:

Vajon CH. pattogós lövése, hogy tudta megölni mindegyik rohamosztagost, miért nem akadt meg mikor az elsőt eltalálta? :hmm:

Gondolom, ugyanahhoz a kütyühöz lehetett köze, amit Crosshair a TCW-ben is használt a droidok kiiktatásához.

 

(2:15-től)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát srácok... Az az igazság, hogy a bad batch terén még nem állok olyan jól, mint a twc-nél. Ez abból is látszik, hogy ugyan hetente töltöm le a epizódokat, de mindig elfelejtem megnézni, így  csak gyűlik és gyűlik. 

A múlt héten is letoltam vagy hat részt egyben, mert ennyi elmaradásom volt. Tegnap is csak véletlen néztem meg a 15. epizódot... Belebotlottam a torrent könyvtáramba. Ha meg már ott volt, akkor gondoltam, hogy meg is nézem gyorsan. 

Nagyon jó ötlet volt. Talán ez a rész eddig a legjobb, az első epizód kivételével. Szegény Crosshair még mindig nem veszi észre, hogy a Birodalomban neki sincs biztos helye. Ő is csak egy eldobható használati eszköz. Talán ezután ráeszmél. 

Arra a bizonyos csippre is kíváncsi vagyok, hogy mennyire sikerült az eltávolítása. De majd AZI leszkenneli. Kíváncsian várom a következő epizódot. 

Tényleg, mennyi is van hátra? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hiába álltak a háború "győztes" oldalán, a kaminóiak azt kapták jutalmul, amit a geonosisiak büntetésül: a teljes megsemmisülést.

Teljesen mindegy hol álltál, ha tevékeny szereped volt a Klón Háborúban. A sorsod a pusztulás. Szerintem ezt a mérleget így vonhatjuk meg. 

 

15 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jó lenne válaszokat kapni jövő héten, hátha elmond mást is, esetleg, ami megdöbbentő is lehet majd. 

Amennyiben valami nagy dologban van benne a lány, tuti, hogy nem kapunk válaszokat jövőhéten. Max. a második évadban. ;) 

 

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

No és Crosshair... Mi végig tudtuk, hogy kísérleti alany, de ő nem. Most is próbának volt kitéve, hogyan viselkedik a régi osztagával, s mint ilyen, egy tesztalany is abból a szempontból, hogy a klónok kondicionálása a Birodalom iránti hűségre, vagy akár csak a lojalitásuk megteremtése más eszközökkel megoldás lehet-e hosszabb távon.  Rampart tudhatta, hogy nincs már benne chip, így egyszerre két oldalról is tesztelhette: a chippel és kondícionálással jól működött a parancskövetés, de a chip meghibásodhat így is, s onnantól a hűség is bizonytalan. Nem is bízik meg benne Rampart, a rész elején közte és az egyik trooper közötti párbeszéd alapján csak az alkalomra várt, hogy a hűtlensége vagy az inkompetenciája kiderüljön.

Ez egy nagyon jó gondolat, eszembe se jutott, hogy ez is lehet a háttérben. Egy teszt, amin látszólag Crosshair elbukott. Roppant összetett karaktert kaptunk a személyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mentem pár kör Battlefront 2-őt tegnap este, köztük Kamino-n is, a pénteki rész tiszteletére. Egy korszak végleg lezárult, ennyit tehettem Kaminoért, hogy védtük a szepik ellen, levegőben is, meg földön is. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán még azt tudom elképzelni, hogy a génmanipuláció mellékhatása volt a 2x-nél is gyorsabb öregedés a BB részéről. Igy akkor megmagyaráznák, miért Omega az idősebb. 

Szét túrbózták a sejtjeiket, vagy mutálták, és ennek következtében még gyorsabban növekedett a testük, de a sejtjeik meg még gyorsabban öregedtek, és haltak el. Viszont még gyorsabban születtek meg az új sejtek, gyors sejt születés és gyors öregedés, a sejtmagban. 

 

Talán.  De lehet hülyeség az egész... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy Rampart nem kedveli a klónokat a hajóján ezek szerint még szolgáltak, mert a tűzparancsot egy klónnak adja ki:

 

Rögzítés.JPG

 

Így még tragikusabb, hogy kérdés nélkül pusztítja el a saját otthonát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra még senki sem gondolt, hogy ha lehet gyorsítani a növekedést, akkor valószínűleg lassítani is tudják? Ez sok mindent megmagyarázna. Omega első generációs, de sokkal fiatalabbnak néz ki, mint a többi 1st gen.  Így már az is mindjárt érthető lenne, hogy lehetett ott a BB születésénél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Ahhoz képest, hogy Rampart nem kedveli a klónokat a hajóján ezek szerint még szolgáltak, mert a tűzparancsot egy klónnak adja ki

Attól, hogy Rampart nem kedveli őket, valakinek üzemeltetnie kell a több száz fős legénységgel működő Venatorokat, és nem fogsz egyik hétről a másikra kiképezni még talán egy Venatorra sem önkéntes legénységet, nemhogy több százra, ami jelenleg a Birodalom szolgálatában áll (és ezek csak a Venatorok, hol van még minden más hajó?). Ráadásul valószínűleg először a sokkal fontosabb helyeken (például Coruscanton) állomásozó Venatorok legénységét cserélik le - vagy sosem cserélik le, mert az önkéntesek már az Imperialokra kerülnek fel, amikhez még nagyobb legénység kell.

 

47 perccel korábban, Merfolk írta:

Arra még senki sem gondolt, hogy ha lehet gyorsítani a növekedést, akkor valószínűleg lassítani is tudják? Ez sok mindent megmagyarázna. Omega első generációs, de sokkal fiatalabbnak néz ki, mint a többi 1st gen.  Így már az is mindjárt érthető lenne, hogy lehetett ott a BB születésénél.

Omega a többi első generációssal ellentétben nem kapott fejlődésgyorsítást, ezért néz ki 13 évesnek. Ő ugyanolyan klón, mint Alfa, azaz Boba Fett. Ugyanakkor a felvetésed abból a szempontból megfontolandó, hogy a fejlődésgyorsítást akár még gyorsabb is lehet. A sima katonák 5 év alatt öregszenek 10 évet, de a 99-esek lehet, hogy ennél is gyorsabban öregszenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Merfolk írta:

Arra még senki sem gondolt, hogy ha lehet gyorsítani a növekedést, akkor valószínűleg lassítani is tudják? Ez sok mindent megmagyarázna. Omega első generációs, de sokkal fiatalabbnak néz ki, mint a többi 1st gen.  Így már az is mindjárt érthető lenne, hogy lehetett ott a BB születésénél.

Omegának nem piszkáltak bele a DNS-ébe, így nem nőhet fel se gyorsabban, se lassabban, mint Boba. Pont annyival néz ki fiatalabbnak, mint a "tesója", mint amennyi reálisan lehet köztük.

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

A sima katonák 5 év alatt öregszenek 10 évet, de a 99-esek lehet, hogy ennél is gyorsabban öregszenek.

Én továbbra sem tartom valószínűnek ezt az elméletet. A sima klónok kb. 2 és 10 éves koruk között kapnak egy 8 éves kiképzést, mielőtt csatába indulnának. A TCW valamelyik részében volt arról szó, hogy a nagy veszteségek miatt még ezen is próbáltak spórolni, és még hamarabb bevetették őket, ez viszont azt jelentette, hogy nem tudták befejezni a (valószínűleg már addig is rendkívül feszített tempójú) kiképzést. Ennél jobban meggyorsítani az öregedést teljesen értelmetlen, mert csak azt érik el, hogy (valós korban számolva) később indulhatnak akciózni, ezzel lerövidül a szolgálati idő mindkét irányba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, misafeco írta:

Ennél jobban meggyorsítani az öregedést teljesen értelmetlen, mert csak azt érik el, hogy (valós korban számolva) később indulhatnak akciózni, ezzel lerövidül a szolgálati idő mindkét irányba.

Na jó, de a 99-esek kísérleti jellegű klónok voltak, így éppen ezért rajtuk lehetett kísérletezni ilyennel. Pláne békeidőben, mert amikor születtek, még nem volt sehol a háború - igazából a kaminóiak az egész klón sereget és a kiképzési programot úgy alkották meg, hogy halvány lila gőzük sem lehetett arról mikor lesz háború -, így a kiképzésük is más jelleget ölthetett, olyat, ami megfelel az öregedésük ütemének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.