Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elkezdtem nézni a The Walking Dead-et.

 

Öcsém, bakker! Hogy miért nem érdekelt ez engem korábban? Valami állati jó!

 

 

Régen utáltam karakter annyira, mint most a Kormányzót.

 

 

 

Ez meglepett. Azt hittem te is velünk nézted 3 és fél évig. Na mindegy jobb későn mint soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 4x2 - Sajnos látszik hogy kezdem totál elveszíteni a kedvem a sorozathoz, mert amíg mindenki áradozik hogy húúú legjobb rész, stb - hát max ebben az évadban - addig nekem ez egy átlagos rész volt. Persze, a vége azért ütött, de ennél többet vártam volna.

 

Joff-nal csúnyább halált szerettem volna, nem egy egyszerű mérgezést. Jó azért szépen fel lett építve, hogy megint cseszeget mindenkit egész részben, bemutatják mekkora seggfej mindenkivel, ezzel emlékeztetve, hogy megérdelmi a halélt a sok szemétségért amit mindenkivel tett, de ez nagyon kevés volt. Nem egy Tyrionos cseszegetés után kéne meghalnia.Ezzel most persze elindul megint a kavarás és ennek örülök, mert megint állóvíz lett, de hát ahogy mindig George azzal tudja csak feldoni a sorozatot, ha kinyír valakit. És ez a továbbiakban is így lesz. :) Sajna.

Lehet átteszem darára a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: nagyon tetszik, amit írsz. Én arra lennék kíváncsi:

 

Hogy a Mások, hogy fejlődnek? Mert ugye nem csecsemőként fogják hasznukat venni...

 

Egyébként itt van egy érdekes cikk az utóbbi részhez - http://www.hbo.hu/series/tronok-harca/article/borultak-a-szabalyok-a-tronok-harcaban_47298

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a The Walking Dead-et.

 

Öcsém, bakker! Hogy miért nem érdekelt ez engem korábban? Valami állati jó!

 

 

Régen utáltam karakter annyira, mint most a Kormányzót.

 

Ennek igazán örülök, Riddick! :) Azt hiszem, garantálhatom, hogy a továbbiakban sem fogsz negatívan csalódni. ;)

Egyébként mikor kezdted el? Mert ha a napokban, akkor szép tempóval haladsz, ha már szerepel a Kormányzó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a The Walking Dead-et.

 

Öcsém, bakker! Hogy miért nem érdekelt ez engem korábban? Valami állati jó!

Úgy látom, egyre többen leszünk a rajongója :)

 

Báj-báj Almost Human... :cry:

Hülyét kapok ettől a Foxtól! :fuckoff:

Nagyon sajnálom, hogy nem lesz több rész, aranyos jövőbeli nyomozós sorozat volt, amihez legalább sikerült ötletes apróságokat is kreálni :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként itt van egy érdekes cikk az utóbbi részhez - http://www.hbo.hu/series/tronok-harca/article/borultak-a-szabalyok-a-tronok-harcaban_47298

Annyiban téved, hogy már ez előtt is volt példa mind a másokra, mind az élőhalottakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban téved, hogy már ez előtt is volt példa mind a másokra, mind az élőhalottakra.

Igen annál a résznél picit keveri a fogalmakat. Ami új

 

az a vezető kaszt ami megjelenésében is lényegesen eltér az eddig látott Másoktól. Nem csak a szarv miatt, hanem már a bőre is más a vezérnek. Vajon ezek egyáltalán egy fajba tartoznak a Másokkal vagy nekik is külön nevük lesz?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem, hogy olyan sok újdonság lenne a 4. rész végén.

 

 

A vezetők szarvat viselnek és képesek Mássá alakítani a kisbabákat? Puff neki. Sejthető volt valami hasonló. Nyilván máskülönben mit kezdtek volna a felajánlott gyerekekkel? Azon kívül valahogy a holtakat is életre kell kelteni, tehát korábban lehetett tudni, hogy valahogy kék szeművé tudnak változtatni lényeket. Ami igazán fontos, az a jelenetben közvetlenül nem is jelenik meg (az Éjkirály megnevezés). Szerintem várható lesz egyfajta szétválás a sorozat és a könyvek között a korábban taglaltak fényében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem, hogy olyan sok újdonság lenne a 4. rész végén.

 

 

A vezetők szarvat viselnek és képesek Mássá alakítani a kisbabákat? Puff neki. Sejthető volt valami hasonló. Nyilván máskülönben mit kezdtek volna a felajánlott gyerekekkel? Azon kívül valahogy a holtakat is életre kell kelteni, tehát korábban lehetett tudni, hogy valahogy kék szeművé tudnak változtatni lényeket. Ami igazán fontos, az a jelenetben közvetlenül nem is jelenik meg (az Éjkirály megnevezés). Szerintem várható lesz egyfajta szétválás a sorozat és a könyvek között a korábban taglaltak fényében.

 

 

Mit kezdtek volna a gyerekekkel? Mondjuk feláldozzák őket, ahogy számtalan emberrel is különféle rituálékat mutattak be? Lásd: az első évad elején vagy a harmadik évad közepén látott hullarakásokat, amiket a Mások rendeztek különféle alakzatokba. Az pedig két teljesen külön dolog hogy a halottakat fel tudják támasztani kékszemü hullákká és az hogy Másokká alakitanak embereket. Az hogy az emberekből lesznek a Mások az égatta világon semmi nem utalt eddig ahogy arra sem, hogy nem csak pusztitanak, hanem valamiféle civilizációban élnek és saját 13 fős vezetőségük van. Persze most is van egy csomó kérdőjel velük kapcsolatban, de egy rakás infót dobott be ez a két perc, amire a könyvekben még csak nem is utalnak

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mit kezdtek volna a gyerekekkel? Mondjuk feláldozzák őket, ahogy számtalan emberrel is különféle rituálékat mutattak be? Lásd: az első évad elején vagy a harmadik évad közepén látott hullarakásokat, amiket a Mások rendeztek különféle alakzatokba. Az pedig két teljesen külön dolog hogy a halottakat fel tudják támasztani kékszemü hullákká és az hogy Másokká alakitanak embereket. Az hogy az emberekből lesznek a Mások az égatta világon semmi nem utalt eddig ahogy arra sem, hogy nem csak pusztitanak, hanem valamiféle civilizációban élnek és saját 13 fős vezetőségük van. Persze most is van egy csomó kérdőjel velük kapcsolatban, de egy rakás infót dobott be ez a két perc, amire a könyvekben még csak nem is utalnak

 

 

Nem tudom, számomra eddig is evidensnek tűnt, hogy a gyerekekből épp úgy mások lesznek, mint a halottakból. Az, hogy előtte megfagynak, vagy sem, szinte lényegtelen. Amit eddig láttunk, az alapján a mások viszonylag könnyen megölnek bárkit, aztán kedvük szerint Mássá alakíthatják a halottat. Most annyi történt, hogy megtudtuk, hogy ehhez nem is feltétlenül kell kinyírni a delikvenst. Attól pedig, hogy embereket Másokká tudnak képezni, még nem következik az, hogy a Mások emberek lennének. Csupán egy lehetőség, ahogyan az is, hogy rendelkeznek az "áttérítés" képességével, ami miatt kimondottan veszélyesek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem tudom, számomra eddig is evidensnek tűnt, hogy a gyerekekből épp úgy mások lesznek, mint a halottakból. Az, hogy előtte megfagynak, vagy sem, szinte lényegtelen. Amit eddig láttunk, az alapján a mások viszonylag könnyen megölnek bárkit, aztán kedvük szerint Mássá alakíthatják a halottat. Most annyi történt, hogy megtudtuk, hogy ehhez nem is feltétlenül kell kinyírni a delikvenst. Attól pedig, hogy embereket Másokká tudnak képezni, még nem következik az, hogy a Mások emberek lennének. Csupán egy lehetőség, ahogyan az is, hogy rendelkeznek az "áttérítés" képességével, ami miatt kimondottan veszélyesek.

 

 

Akkor itt szerintem ezt félreértetted: a halottakból nem lesznek Mások. A halottakból ugynevezett wight-ok, vagyis élőhalottak lesznek, amik teljesen tudat nélkül teszik azt amit a Mások parancsolnak nekik. Ezeket viszonylag könnyű megölni: csak fel kell őket gyújtani, ami a Mások ellen például teljesen hatástalan. Pont mivel élőhalottak önmagukban nem is túl erősek: inkább azzal tudnak bárkit is legyőzni, ha tömegben támadnak.

A kisgyerek azonban nem wight-á válik a rész végén. HD-ban tisztán látszik hogy olyan lesz a szeme mint a Másoké, ami egy teljesen más kategória

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Báj-báj Almost Human... :cry:

Hülyét kapok ettől a Foxtól! :fuckoff:

 

 

Na ezért nem kezdek el én sorozatot az elején sokszor. Az emberek szeretik, akkor mi a lóvalamiért kell megszüntetni(tudom, 29 dollárral kevesebb jött be mint amit vártak)? Annyira dicsértétek, hogy akartam nézni erre ez van. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... de nem biztos hogy nézem tovább vagy ha mégis akkor inkább darálva mert a vége, utolsó 1-2 rész, de leginkább a finálé elég nagy csalódás lett. Ebből lehetett volna egy tökéletes évadot csinálni aztán kész, de nem, inkább folytatják.

 

 

Fúúúú... nálam tuti nézős a The Following S2! Köszi az infót, nem tudtam, hogy elindult.

 

 

Vége a második évadnak!!! Semmit nem tudok róla, de a jövő heti programom meg is van! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor itt szerintem ezt félreértetted: a halottakból nem lesznek Mások. A halottakból ugynevezett wight-ok, vagyis élőhalottak lesznek, amik teljesen tudat nélkül teszik azt amit a Mások parancsolnak nekik. Ezeket viszonylag könnyű megölni: csak fel kell őket gyújtani, ami a Mások ellen például teljesen hatástalan. Pont mivel élőhalottak önmagukban nem is túl erősek: inkább azzal tudnak bárkit is legyőzni, ha tömegben támadnak.

A kisgyerek azonban nem wight-á válik a rész végén. HD-ban tisztán látszik hogy olyan lesz a szeme mint a Másoké, ami egy teljesen más kategória

 

 

Aham... érdekes. Ez a könyvben is így kidomborodik? Bevallom, nem jött le a lények közötti különbség, és szerintem mindkettőt Másoknak hívták. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

 

És akkor azt is értem, miért írtad, hogy Craster szerepe felértékelődik. A Mások így nem olyan könnyen tudnak gyarapodni (bár ki tudja, lehet tudnak azért szaporodni valahogy), de Craster 99+1 kölyke meglehetősen felhizlalhatta a számukat.

 

Egyébként azt sem értettem, hogy miért Samet nevezték 1000 év óta az elsőnek, aki megölt egy mást, hiszen korábban Havas Jon is elintézett egy élőhullát, de így már világos. A Másokra csak a Sárkányüveg hat eszerint. Meg azért titkon remélem, hogy a sárkányok is. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Aham... érdekes. Ez a könyvben is így kidomborodik? Bevallom, nem jött le a lények közötti különbség, és szerintem mindkettőt Másoknak hívták. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

 

És akkor azt is értem, miért írtad, hogy Craster szerepe felértékelődik. A Mások így nem olyan könnyen tudnak gyarapodni (bár ki tudja, lehet tudnak azért szaporodni valahogy), de Craster 99+1 kölyke meglehetősen felhizlalhatta a számukat.

 

Egyébként azt sem értettem, hogy miért Samet nevezték 1000 év óta az elsőnek, aki megölt egy mást, hiszen korábban Havas Jon is elintézett egy élőhullát, de így már világos. A Másokra csak a Sárkányüveg hat eszerint. Meg azért titkon remélem, hogy a sárkányok is. :)

 

 

Ez a könyvekben is pont igy volt. Annyi jelentősége van, hogy igy élesen elválik az ahogy a Mások és ahogy a Fény ura -vagy legalábbis azaz erő amit ezzel a névvel illetnek- hozza vissza a holtakat. A Fény Ura képes úgy felkelteni egy halottat, hogy a testtel együtt a lélekből is visszajön valami -a mérték attól függ ugye mennyivel a halál után tér vissza- mig a Mások csak a testet hozzák vissza az életbe, de így egy önálló tudat nélküli szolga lesz csak aki a visszatér

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A Másokra csak a Sárkányüveg hat eszerint. Meg azért titkon remélem, hogy a sárkányok is. :)

 

Enyhe könyvspoiler

 

Meg majd Sam az ősrégi tekercsekből kisilabizálja, hogy a valyriai acél (aka "sárkányacél") is hatásos ellenük

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. - 1x20 Nothing Personal: azt a k*rva! Ez nagyobbat ütött, mint az eddigi részek ütős fordulatai együtt véve.

 

Coulson volt a T.A.H.I.T.I.-projekt feje, ez nagyon durva. Én is csak annyit tudtam kinyögni, mint Coulson. De jó mélyre elásták az infót, annyi szent és tényleg talán ez volt az egyetlen hely, ahol Coulson életében nem kereste volna. :) Ward meg egy iszonyatosan nagy görény. Én simán hagytam volna meghalni.

Azért Coulson nem semmi. Simán nekiment Talbotnak, azt is lazán kijelentette, hogy képes elbánni Warddal. Vígan nyomja, bár amilyen lelki taccson lehet már, csodálom, hogy Deathloknak nem ment neki. Apropó, Coulsont még egy csapás érte: lezúzták Lolát. :lol:

 

Amúgy a múltkor majdnem elszóltam magam. Bár előre tudtam, hogy Hill szerepel ebben az epizódban - elég korán kikerültek a promo fotók -, azt nem tudtam, hogyan kapcsolódik be a sztoriba. Aztán a múltheti részből kiderült, hogy May őt keresi, az anyja mondja is, "hogy mindig kedveltem Mariát." Le is írtam örömömben, hogy milyen jó, hogy megint így összekapcsolják a sorozatot a filmekkel, de aztán még eszembe jutott, hogy se az Avengersben, se a Winter Soldierben nem említik a keresztnevét, szóval gyorsan töröltem az idevonatkozó részt, nehogy lelőjem a poént. :) De jó volt látni Hill-t (hehe, mit trécsel Pepperrel? :D), remélem, hogy végül csatlakozik Coulson csapatához - az Így jártam anyátokkal befejeztével még jól is jönne Cobie Smuldersnek, ha kapna egy új sorozatot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest

Azt a r***dt... !!

 

Na ez aztán slamasztika a javából. De valahogyan ki fognak kerülni belőle. Harold mondta, hogy sejtette már az elején, hogy egy ilyen megtörténhet, vagyis elvileg akár fel is készülhetett rá előre...Mit ne mondjak, kíváncsian várom a két utolsó részt az évadból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nekem kifejezetten tetszik. Nagyon komornak néz ki, és ez kell is. Mondjuk kicsit erős, hogy az ellenfeleken már ennyire látszik hogy kik lesznek. :D Azt hiszem Selinán a legjobban, ami nekem kicsit vicces, de remélem megoldják. :) Gordon meg nagyon badass, talán kicsit túlságosan is. :D Nekem mindig is Batman volt a kedvencem, így nagyon várom ez is. :) Rem nem cseszik el.

 

24 - Emberek dupla rész már a neten áááááá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen tempóban haladok ezzel a sorozattal, évek múlva látom majd. Most a 4. napnál ácsorgok.

 

 

:)

 

Nekem egyik haverom hónapokig hagyta Bauert bőgni a kocsiban a harmadik évadban...

 

 

De van oyan ismerősöm is, akinél a SupNat Deanje közel egy éve lóg a pokolban a láncokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek igazán örülök, Riddick! :) Azt hiszem, garantálhatom, hogy a továbbiakban sem fogsz negatívan csalódni. ;)

Egyébként mikor kezdted el? Mert ha a napokban, akkor szép tempóval haladsz, ha már szerepel a Kormányzó. :D

 

Én is két hét alatt bedaráltam a 4 évadot.

De a 3. évadtól van egy kis minőségcsökkenés. Komplett részek mennek el olyan dolgokra amikre addig nem.

Kicsit néha leáll a pörgés. Komplett külön epizódokat kapnak a szereplők míg a többiek kalandjai így akár részekre megszakadtak.

Néha zavart a koncepció.

De magasan kiemelkedő sorozatnak érzem, szuper összességében!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.