Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is sajnálni fogom. Csak nehogy összecsapják a végét. Persze 13 részt is ki lehet gazdálkodni valahogy. Reméljük ügyesen csinálják.

Amúgy nekem is tetszett a szezonzáró. Az eddigi szezonzárók közül ezt találtam a legjobbnak. :cool:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daredevil 1x04 - úgy érzem, ez a sorozat hangyányit szakított az MCU-ra jellemző családbarát felfogásával.

 

Már az első részben látható mellvillantásnál gyanút fogtam, az 1x03 fejfeltűzése is mintha célzás lett volna, de most, hogy az egyik szereplő eldobta az agyát, már majdnem bizonyos vagyok benne, hogy itt nem finomkodnak, mint minden más MCU-alkotásban. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S.H.I.E.L.D. 2x20. Hát, itt alapvetően úgy látom, mindkét fél retteg a másiktól, és igazán örülnének, ha szépen elpusztulna az egyik fél.

 

 

Apróság, de amikor az Age of Ultronban megjelent a Helicarrier, volt egy kis hiányérzetem: Coulsonnak rajta kellett volna lennie. Most ez a kis hiányérzet baromi naggyá avanzsált. Kicsit kár, hogy bár a sorozatba bekapcsolódik a film szereplőkkel és gépekkel (Hill, Fury, Sif, Quinjetek, Hellicarrier, stb.) visszafele nem működik a dolog.

 

 

Mikor fogod befejezni az évadot? Én tegnap megnéztem, és nagyon ütős volt, kíváncsi lennék a véleményedre. :)

 

 

Ami a Coulson dolgot illeti: én is nagyon vártam az Ultronban, de talán azért nem rakták bele, mert nélküle is épp elég zsúfolt volt a film. Talán Whedon nem akart arra is időt szánni, hogy elmagyarázza, hogy lehet életben Coulson, hiszen a filmek alapján ő halott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most már csak azután, hogy lesz magyar felirat. Ma biztos nem fogok ráérni sorozatok nézegetésére, holnap Pesten leszek, csak vasárnap jövök haza, addigra meg tartom valószínűnek, hogy lesz felirat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daredevil 1x04 - úgy érzem, ez a sorozat hangyányit szakított az MCU-ra jellemző családbarát felfogásával.

Hangyányit? Icipici valódi hangyányira vagy inkább az MCU ember méretű verziójára gondoltál? :evil:

 

Mikor fogod befejezni az évadot? Én tegnap megnéztem, és nagyon ütős volt, kíváncsi lennék a véleményedre. :)

 

 

Ami a Coulson dolgot illeti: én is nagyon vártam az Ultronban, de talán azért nem rakták bele, mert nélküle is épp elég zsúfolt volt a film. Talán Whedon nem akart arra is időt szánni, hogy elmagyarázza, hogy lehet életben Coulson, hiszen a filmek alapján ő halott.

 

Megnéztem még szerda este (bár a kérdés nem nekem szólt, de azért írok rá), és szerintem is ütős évadzáró volt. Csak pár gondolat:

 

 

Nem gondolom, hogy meg kellett volna magyarázni Coulson életben létét. Az sem kapott magyarázatot, hogy mért úgy kezdődik a film, ahogyan. Gondolok itt a film előtti SHIELD-epizódra, ami nélkül a kezdés kicsit lóg a levegőben.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan lerendezzük a Jiaying-féle agressziót, vagyis nem megy át a következő évadra. Sőt, engem Gordon halála is meglepett, Raináé már kevésbé. Remek volt látni Fitzet a majdnem régi fényében, szépen felépült végül a srác. Nagyon tetszett, hogy pont került Skye történetének végére, vagyis inkább fény derült a homályos pontokra. Nagyjából. Calt sose tartottam igazán gonosztevőnek a tettei ellenére, sokszor inkább csak sajnáltam, hogy ilyen utat választott. Mondjuk a tettei alól nem menti fel, hogy látjuk a teljes képet a motivációit illetően, de sokkal inkább emberivé teszi a "szörnylétével" szemben. Számomra remek színfoltja volt az epizódnak, és sajnálom, hogy valószínűleg többet már nem fogjuk látni. És azt is, hogy nem emlékszik a korábbi énjére. Kár egy ilyen szeretetet elpusztítani, mint amit ő érzett a lánya iránt, talán inkább bízni kellett volna abban, hogy innentől "ember" lesz. Azt hiszem, kissé negatívan állok a SHIELD megoldásaihoz, nem jön be mind maradéktalanul, pl. ez nem igazán. Másrészről talán emberségesebb volt, mint börtönbe zárni... vagy ilyesmi. Persze lehetne moralizálni azon, mi az emberségesebb.

Csak nekem jutott rögtön eszembe a párhuzam az X-mennel, aminek a 3. részében Farkas ölte meg végül Jane-t? Az öljük meg a pusztító szerelmünket bevonul a Marveles megoldások közé.

Úgy tűnik, hogy egy apróbb irányváltás jöhet a következő évadban, tekintve, hogy a szereplők így átrendeződtek, stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a Supergirl TV sorozatnak van valami köze az Acélemberhez, valamint a Batman Superman ellen filmekhez?

Nincs köze a filmekhez. Ugyanabban a világban fog játszódni, mint az Arrow, The Flash és Legends of Tomorrow sorozatok, amik nem kapcsolódnak a filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocsi, nem írtam, de a Spoilert megnézheted, mert neked írtam, és nem az új részekhez van köze. :)

Na, jó, hogy írod ezt, mert tényleg nem kukkantottam be a spoiler mögé. :)

 

Sajnos a valódi indok az, hogy Whedon számára Coulson halott. Egy interjúban mondta, hogy ő megölte Coulsont, és nem igazán érdekli, hogy a sorozatban feltámasztották. Ami megjegyzem, roppant fura kijelentés tőle, hiszen egyrészt, már a The Avengers premierje után elmondta, hogy Coulson fel fog támadni (sejtelmesen mondta, de csak a hülye nem jött rá - nem is igazán törték magukat eztán, hogy titok legyen, már az első érdemi trailerben lelőtték ezt, ha valaki véletlen lemaradt az interjúkról, amikben nyíltan is elmondták - köztük maga a színész). Másrészt, nem csak, hogy ő az Agents of S.H.I.E.L.D. egyik producere és kreátora, ő írta és rendezte az első epizódot. Eme interjú után mellesleg én megörültem annak, hogy már nem vesz részt az MCU építésében. Kezdi ő is az elhülyülés jeleit mutatni.

 

 

Hangyányit? Icipici valódi hangyányira vagy inkább az MCU ember méretű verziójára gondoltál? :evil:

:D Ant-Man méretű. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanabban a világban fog játszódni, mint az Arrow, The Flash és Legends of Tomorrow sorozatok, amik nem kapcsolódnak a filmekhez.

Én úgy tudom, hogy ez még függőben van (igaz mindkét alkotó nyitott lenne egy cross over-re).

Igazából szerintem elég nehéz lenne összeegyeztetni őket, hisz a Supergirl világában (a trailer alapján) Superman már egy befutott hős, ami bizonyos kérdéseket vetne fel az Arrow univerzumában

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, jó, hogy írod ezt, mert tényleg nem kukkantottam be a spoiler mögé. :)

 

Sajnos a valódi indok az, hogy Whedon számára Coulson halott. Egy interjúban mondta, hogy ő megölte Coulsont, és nem igazán érdekli, hogy a sorozatban feltámasztották. Ami megjegyzem, roppant fura kijelentés tőle, hiszen egyrészt, már a The Avengers premierje után elmondta, hogy Coulson fel fog támadni (sejtelmesen mondta, de csak a hülye nem jött rá - nem is igazán törték magukat eztán, hogy titok legyen, már az első érdemi trailerben lelőtték ezt, ha valaki véletlen lemaradt az interjúkról, amikben nyíltan is elmondták - köztük maga a színész). Másrészt, nem csak, hogy ő az Agents of S.H.I.E.L.D. egyik producere és kreátora, ő írta és rendezte az első epizódot. Eme interjú után mellesleg én megörültem annak, hogy már nem vesz részt az MCU építésében. Kezdi ő is az elhülyülés jeleit mutatni.

 

 

Pfff... :roll: De ha ezt mondta, miért számítottál másra az Ultronban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megláttam, hogy van felirat, és mivel nem jön álom a szememre, megnéztem az Agents of S.H.I.E.L.D. záró epizódjait. Hát, le a kalappal.

 

Van egy olyan érzésem, hogy Coulson szerepet fog kapni a Civil Warban, mert ez egyértelműen az egyik első alapköve annak az Age of Ultron mellett. Pláne, hogy azt az irányelvet vallja, amit majd Steve is fog, vagyis nem kötelezhetik a különleges képességű embereket arra, hogy felfedjék identitásukat. Nagy csavar ez, tekintve, hogy eleddig a S.H.I.E.L.D. listát vezetett az ilyen emberekről. Ezután tényleg kíváncsi leszek, mi lesz a Civil War vége, hiszen a képregényekben a törvény sikerrel jár és az egész dolgot az akkor már Stark vezetése alatt álló S.H.I.E.L.D. felügyelete alá helyezik. Ugye, itt most ez nem valószínű, hogy ebben a formában bekövetkezik - szóval a sorozatnak és a Civil Warnak érzésem szerint elég komoly összefonódása lesz.

Ugyanígy erős a gyanúm, hogy az Inhumansben sem lesz megkerülhető Skye, ha csak nem történik addig vele valami. Mert ez arra is alapozó volt, vagyis, elindultunk afelé is azáltal, hogy Coulson egy csapatot akar szervezni Embertelenekből. Skye ráadásul, a Raina jóslata igaz, az Embertelenek vezetője lesz.

Ami igazán tetszett ebben az évadban, azok a szereplők kezelése. Külön kiemelnék Skye szüleit. Calt kezdetben nem kedveltem, az anyját igen. A végére nagyon sajnáltam Calt, az anyját pedig annyira tudtam gyűlölni, mint Wardot. Örültem, amikor roppant a gerince és személy szerint örülök Cal sorsának is. Sajnos a szer szétrombolta a személyiségét, a szeretete anélkül és már őrület volt (nekem Anakin jutott eszembe, az ő szeretete is legalább ilyen ártalmas), ő, ha nem is volt rossz ember, szörnyeteg volt. Ráadásul megölte a feleségét. Akármit is tett a nő, ezt biztos nem tudta volna feldolgozni magányosan egy cellában. Jobb neki így. Új ember lett és mindaz a fájdalom, ami emésztette, cincálta a lelkét, megszűnt létezni.

Skye is sokat lépett előre. Elég csak belegondolni abba, hogy az első részben minden titkot tudni és felfedni akart, most meg már ő mondja, hogy mindent titokban kell tartaniuk. Számomra érdekes még, hogy a családja keresése nem is Calról és Jiayingról szól, hanem a S.H.I.E.L.D.-beli családja megtalálásáról. Coulson az apja, Jemma és Leo a testvérei, May meg a szigorú anyuka. Fitz is szépen felgyógyult végre, de ha most Simonsszal történt valami halálos, az tuti, hogy végleg összeomlik. Ami remélem nem következik be, nehogy nekem ki merjék nyírni Simonst. Sajnos nem tudom, mi ez a Monolit - de kiderítem, ha lehet :) -, ám remélem, hogy nem valami olyasmi, ami megölte Jemmát. Mondjuk a tény, hogy kree fegyver, nem sok jóval kecsegtet. Wardot pedig nyírják már ki! Ez egy elszabadult pszichopata! Mondjuk tetszett, hogy ő ölte meg 33-ast, még ha magát 33-ast sajnáltam is.

Az újak közül Huntert kedveltem meg a legjobban, remélem, marad. Sajátos stílusa vicces pillanatokat tud kezelni. Macket kezdetben bírtam, de amióta kiderült, hogy "áruló", a bizalmamat elvesztette, s bár az utolsó részben jól teljesített, még nem nyerte vissza. Bobbie meg dögös, de igazándiból ennél többet számomra nem nyújt. Mintha May Barbie változata lenne, de May százszor jobb karakter. Kíváncsi vagyok, hogy a Lovasság visszatér-e legalább kicsit régi jelleméhez. Tetszett a visszaemlékezős rész, amiből kiderült, mi változtatta meg, milyen volt régen a kapcsolata Coulsonnal. Szegény Coulsot meg csapás után csapás éri. Megöli Loki, Fury kree vért fecskendez belé, Mack levágja a karját... Hát mi jöhet még? :) Kíváncsi vagyok, kap-e új kart. Stark biztos építene neki valamit.

Ja, amit még díjaztam: Raina halála. Engem roppantul frusztrált ez a nő. Eredeti formájában is, hát még tüskés valójában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 5x06

Nagyon jó volt ez is, viszont úgy tűnik hogy a Bryan Cogman epizódoknak sajátos velejárójuk lesz egy-egy bénán levezényelt mentési kísérlet. Tavaly ott volt ez a nehezen követhető Yara-féle Theon mentés, a kutyákkal, most meg a dorne-i csetepaté, ahol véletlenül két teljesen különálló frakció pont ugyanott és pont ugyanakkor tűnik fel -mindkettő valamiért azon az egyetlen ponton akarja megkaparintani Myrcellát, amire tán még az egyhelyben ülő Doran herceg is rálát... lassan tisztára olyan ez a palota mintha ebből az egy kertből állna- hogy aztán előadják az évad messze leggyengébben megkoreografált akció jelenetét. Gondolom szűkös volt a forgatási idő az exkluziv forgatási helyszín miatt, de na... ez azért elég gagyi lett.

Ezen kívül minden más hozta a szokásos szintet, szóval összességében nem panaszkodom, de egyelőre meglepő módon Dorne egy felesleges mellékvágánynak tűnik

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek,

 

 

nekem a dorne-i karakterek is meglehetősen erőtlennek tűnnek eddig, főleg a Homokkígyókra gondolok, de a korábbi évadhoz képest Ellaria sem tűnik már olyan jó karakternek. Kivétel persze Doran "dr. Bashir" Martell, ő nagyszerű, csak kevés játékidőt kap. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ellariánál nem tudom eldönteni, hogy vele most szimpatizálni kéne vagy direkt úgy van megírva hogy egy hólyagnak tűnjön? Mindenesetre igen, sajnos nem valami jó karakter.

 

Ahogy nézem egyébként külföldön főleg az utolsó jelenet borzolja a kedélyeket. Pedig meglepően visszafogottan vitték vászonra/képernyőre a dolgot, csak hát ha egy erőszakos jelenet nem cool módon erőszakos, mint mondjuk egy vagány csata-jelenet vagy egy véres párbaj, hanem megmutatja az erőszak természetét és nyomasztóvá válik akkor általában az sokaknál kiüti a biztosítékot. Viszont az hogy ez ilyen hatásos lett az Alfie Allennek köszönhető. Gyakorlatilag az ő arca az egyetlen támpont arra nézve hogy mi történik. Az ő remegő arcizmai tesznek egy teljesen off-screen jelenetet sokkolóvá. Alfie az egyik legalulértékeltebb színész az egész bagázsból

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "gyengébbik nem" elleni verbális, de pláne fizikai erőszakot én is nehezen tudok végignézni filmvásznon/gép előtt, az efféle történések felzaklatnak, így valószínűleg ezt a jelenetet én most láttam először és utoljára. Még akkor is, ha egyetértek veled, Alfie játéka egyszerűen zseniális volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Számomra a legérdekesebb jelenetek a Tyrion + Jorah féle szálon játszódnak. Kíváncsi lettem volna, hogy megtudhatunk e valami pluszt a sorozatból Valyriáról, de talán majd később (egyébként valahol olvastam, hogy Martin tervezett írni valami spin-offot, ami a Targaryenekről szólt volna a valyriai időkből). Amikor elkapta őket Mr. Eko az kifejezetten szórakoztató volt, ahogy Tyrion próbálja valahogy elkerülni a végzetét, azáltal, hogy a péniszméretét bizonygatja. "The dwarf lives until we find a cock merchant." :lol: Mondjuk az jutott eszembe, hogyha Tyrion tanácsa szerint elviszik Jorah-t harcolni Meerenbe, akkor mivel ott csak szabad emberek harcolhatnak (elvileg), hogy akarják őt az uralmuk alatt tartani, mikor ott tiltva van a rabszolgatartás? Az a sérülés Jorah karján olyan, mint ami a Stannis gyerekének a fején van? Azt nem lehetett elkapni tőle érintésre (mondjuk ott a fején lévő részhez nem is értek hozzá)... akkor, hogy kaphatta el ezt Jorah? Meg elvileg, ha a gyerek túlélte, akkor, ha nem is könnyen, de nem lehetetlen ebből felépülni, nem? :hmm:

Az a dorne-i jelenet nekem sem tetszett. Eleve én azt hittem azok a homokkígyók nem is ezen a helyen vannak, meg egyébként előre részletesen megtervezik a támadást, nem csak úgy ad hoc jelleggel - mint Jamie és Bronn - egyszer csak megjelennek ott. Mondjuk itt is volt egy jó beszólás Bronn-tól. A harc közben meg az a szerencsétlen Myrcella ott nézett csak jobbra balra, ő se tudott mit kezdeni ezzel a jelenettel. :D A koreográfia elég gyenge volt, eleve olyan "assasin's creed-esen" támadtak a lányok, meg aztán ugyanúgy ahogy ők ott egyszer csak feltűntek, aztán hopp előkerültek az őrök is...

A fővárosban játszódó események közül Baelishre kíváncsi vagyok, hogy mit tervez, de úgy gondolom, hogy Sansát nem fogja csak úgy feladni, hanem tényleg érez iránta valamit. Ebben az esetben viszont Joffrey után félre kell állítania Cersei-t is, amihez az öregasszony személyében partnert is találhat, ha a Tyrellek szembeszállnak a Lannisterekkel. Ők pedig ugye pont az említett Joffreyt ketten már elintézték. Baelish mindenesetre nagyon profin keverte eddig a kártyákat.

A végén lévő jelenettel nekem egyedül az volt a bajom, hogy vártam Theontól valamit, de nem csinált semmit. Pedig előtte úgy vettem észre, hogy mintha elkezdték volna felépíteni azt a felgyülemlett feszültséget benne, ami majd egyszer kirobban belőle és azt hittem, hogy ez lesz az a pillanat, amikor rázúdítja ezt a feltörő őserőt Ramsayre, de lehet ez a pillanat majd később jön el. Mindenesetre olyan volt, mintha nem halt volna még el benne teljesen az a self, amelyik Theon Greyjoyt jelöli és Reek bűzös maszkja mögött még él benne régi énje és emlékszik rá (persze az is lehet, hogy csak bemagoltatták vele a szöveget, amit ott el kellett mondania az esküvőn) ki is volt valójában. Ebből kifolyólag gondoltam, hogy lehet, hogy Sansa segítségére siet, mondjuk ha nem ő, akkor majd Brienne. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Számomra a dorne-i szál nagy csalódás eddig. A promok alapján azt gondoltam, hogy ha már Dorne, bár alaposan átírva, benne maradt a sorozatban, akkor valami illő sztorit sikerült írni köré. Hát eddig nagyon nem, és már nincs is rá sok lehetőség, hogy ne az eddigi leggyengébb szálként vonuljon be a sorozat történetébe. Az hagyján, hogy mennyire béna volt az akciózás, de sztori terén is elég gyenge. Na mindegy...

A záró jelenetet pedig zseniálisan hozták össze, főleg ami AA játékát illeti. Biztosan furán hangzik ez tőlem, de nálam nem ütötte ki a biztosítékot, ez is a történethez tartozik. Amúgy sem tartom túl hitelesnek, ha egy, leegyszerűsítetten mondva, erőszakos történetben többnyire megússzák a "gyengébbek". Sajnos.

Azt várom, hogy Theon igenis közbe fog avatkozni egyszer csak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.