Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

"Nagy meglepetés": George RR Martin a blogján megírta, hogy biztos nem lesz kész a GoT hatodik évad kezdéséig (április közepéig) az új könyvvel és igen ez azt jelenti hogy a soron következő részből néhány nagy fordulatot a TV sorozat fog ellőni.

 

Martin megírta, hogy tavaly májusban egyébként még az volt a terv hogy befogja érni az HBO-t. A kiadójával úgy tervezték hogy Halloween-ra megírja a Tél szeleit és év elején a könyv már a boltokban lesz. A január elsejei posztja szerint viszont per pillanat is oldalak százait kell megírja hogy elérjen a végére ráadásul úgy hogy közben a korábbi fejezeteket is folyamatosan újraírogatja. Ahogy elnézem már az kész csoda lesz ha idén elkészül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, jó lett volna könyvben elolvasni a hatodik évad előtt..

Rengeteg pénztől is el fog esni GRRM és a kiadója... Kígyózó sorok lettek volna a könyvesboltok előtt, hogy mindenki a sorozat előtt olvassa el a könyvet. Hatalmas hájpot lehetett volna generálni belőle. Nem csoda, hogy mindenki csalódott, HBO-tól kezdve a rajongókig...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, jó lett volna könyvben elolvasni a hatodik évad előtt..

Rengeteg pénztől is el fog esni GRRM és a kiadója... Kígyózó sorok lettek volna a könyvesboltok előtt, hogy mindenki a sorozat előtt olvassa el a könyvet. Hatalmas hájpot lehetett volna generálni belőle. Nem csoda, hogy mindenki csalódott, HBO-tól kezdve a rajongókig...

Nem esett el semmilyen pénztől. Mert minden rajongó így is úgyis megfogja venni.Csak Black Friday stílusú verekedés maradt el ha az évad előtt jött volna akkor nagy kapkodás lett volna ennyi. Ha majd kijön kígyózó sorok lesznek az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, jó lett volna könyvben elolvasni a hatodik évad előtt..

Rengeteg pénztől is el fog esni GRRM és a kiadója... Kígyózó sorok lettek volna a könyvesboltok előtt, hogy mindenki a sorozat előtt olvassa el a könyvet. Hatalmas hájpot lehetett volna generálni belőle. Nem csoda, hogy mindenki csalódott, HBO-tól kezdve a rajongókig...

Én nem bánom, hogy így alakult. Eddig mindig csak az volt a kérdés, hogy hogyan oldják meg a nagyobb jeleneteket vagy hogy mennyire fognak eltérni az alapanyagtól. Most viszont minden új lesz. Mint a sorozat rajongójának nekem ez tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ki: a sorozat szerintem már túlszárnyalta minőségben a könyveket. :) Martin meg meg tudná írni a könyvet, ha nem ilyen Z Nation szintű borzadályokban haknizgatna és csinálna magából hülyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bánom, hogy sorozatként fejezik be, mert bár én a könyvek oldaláról érkeztem, de nem látok rá reális sanszot most már, hogy Martin képes lesz befejezni a könyveket. Akkor viszont jöjjön az HBO, és fejezze be olyan minőségben, mint amit már megszoktunk tőlük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nagy meglepetés": George RR Martin a blogján megírta, hogy biztos nem lesz kész a GoT hatodik évad kezdéséig (április közepéig) az új könyvvel és igen ez azt jelenti hogy a soron következő részből néhány nagy fordulatot a TV sorozat fog ellőni.

Köszi a hírt! Sajnálom, hogy nem jön ki a könyv még jó ideig, de végül is nem ér minket kár azzal, hogy előbb látjuk a sorozatot, mint ahogy olvassuk a könyvet. Annyi, hogy most már a sorozat is ismeretlen lesz számunkra, de ez lentebb már elhangzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ki: a sorozat szerintem már túlszárnyalta minőségben a könyveket. :) Martin meg meg tudná írni a könyvet, ha nem ilyen Z Nation szintű borzadályokban haknizgatna és csinálna magából hülyét.

 

Na-na :D Z Nation vicces, nem bántjuk :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az minden őszi sorozatnál lenni szokott, karácsonykor/újévkor szünet van. A The Big Bang Theory-nél is így megy ez már vagy kilenc éve. És ahogy minden őszi sorozatnál lenni szokott, ez is folytatódik januárban, egész pontosan 7-én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az minden őszi sorozatnál lenni szokott, karácsonykor/újévkor szünet van. A The Big Bang Theory-nél is így megy ez már vagy kilenc éve. És ahogy minden őszi sorozatnál lenni szokott, ez is folytatódik januárban, egész pontosan 7-én.

Kösz, az infókat. A 11. rész előtt is mintha lett volna kis szünet..vagy a 10. előtt? Mindegy.

Nem vagyok nagy sorozatfüggő. A TBBT-t a 8. évad végéig daráltuk tavaly nyártól.

Ez az első évad, hogy "élesben" nézzük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarországon ki fogják adni mind az öt eddig megjelent Trónok Harca évadot Blu-rayen méghozzá még az idén!

:o

Poén ezt olvasni azok után, hogy halmokban állnak a polcomon a befejezetlen sorozat DVD-k. :roll:

The Big Bang Theory: két évad után vége lett a magyar kiadásnak.

M*A*S*H: két évad után vége lett a magyar kiadásnak.

NCIS: három évad után vége lett a magyar kiadásnak.

Bones: egy évad után vége lett a magyar kiadásnak.

Chuck: egy évad után vége lett a magyar kiadásnak.

X-akták: három évad után vége lett a magyar kiadásnak.

Egyedül a Battlestar Galacitca és a Doctor House sorozat teljes DVD-n a polcomon. Pedig én aztán mindent megtettem, hogy támogassam a hazai kiadást. :(

Megjegyzem, ha a lehetőségek adottak lesznek rá, a GoT BD-re azért beruházok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, ha a lehetőségek adottak lesznek rá, a GoT BD-re azért beruházok.

Bár Angliából megvannak a korábbi évadok, de én is megfogom venni. Legalább lássák hogy van rá kereslet. Ha jó lesz a magyar felirat -és hát miért ne lenne- akkor még valahol megis éri majd.

 

Egyébként csak ajánlani tudom: a képminőség veri az Avatart. Elsőre ez rajongói túlzásnak hathat, de érdemes megnézni róla a teszteket. Minden szakértő hanyatt esett tőle. A netről letölthető HD release-ek kifejezetten rondának tűnnek a gyári mellett.

 

Ráadásul minden évadhoz járnak animációs filmecskék. Kiadásonként kb. egy-egy órásak. Ezek elmesélik a világ hátterét: a házak kialakulását, Westeros nagybani történelmét, tisztázzák az egyes szervezetek (pl. a Királyi Testőrségnek vagy az Alkimisták Céhének) a felépítését. Ráadásul minden filmecskét egy-egy karakter narrál: a Lannister -ház történetét például Tywin Lannister meséli el. A fontos eseményeket több szempontból is meglehet ismerni. Például Robert lázadása és a Targaryen-ház megdöntése be van mutatva Lannister, Stark és Targaryen szemszögből is.

 

A legújabb ötös évad kiadásán lesz egy 20 perces filmecske ami csak a régi Targaryen polgárháború a Sárkányok táncának a bemutatásával foglalkozik majd.

 

Bár az animáció nem az erőssége (sokszor csak állóképekből áll az egész), nagyon hangulatosak. Én az évente egyszer megrendezett GoT maratonjaimon ezeket a kiegészitőket is megszoktam nézni. Persze ezek mind fent vannak a Youtube-on is, de azért Blu-rayről csak kényelmesebb nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarországon ki fogják adni mind az öt eddig megjelent Trónok Harca évadot Blu-rayen méghozzá még az idén!

 

Bár kicsit OFF de ezek után óriási vicc lenne ha az ep.7 nem jönne ki nálunk Blu-Rayen. Lassan 1 millióan látták a mozikban.

 

Xpress elejtett egy rímet, amiben tárgyalásokról versel a Disney és a Bontonfilm között. Nem tudom, jogilag lehet-e kisakkozni a ProVideót a buliból, de talán a cseheken keresztül lehet. Mármint hogy a cseh piacra gyártott lemezekre rátesznek minket, aztán azt valahogy importálják... :clap2:

 

:o

Poén ezt olvasni azok után, hogy halmokban állnak a polcomon a befejezetlen sorozat DVD-k. :roll:

Megjegyzem, ha a lehetőségek adottak lesznek rá, a GoT BD-re azért beruházok.

 

 

Na várj csak, ezt az ötödikkel kezdik, majd az egytől folytatják... lehet, ennek meg majd a közepe fog hiányozni... :P

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Xpress elejtett egy rímet, amiben tárgyalásokról versel a Disney és a Bontonfilm között. Nem tudom, jogilag lehet-e kisakkozni a ProVideót a buliból, de talán a cseheken keresztül lehet. Mármint hogy a cseh piacra gyártott lemezekre rátesznek minket, aztán azt valahogy importálják... :clap2:

 

Na várj csak, ezt az ötödikkel kezdik, majd az egytől folytatják... lehet, ennek meg majd a közepe fog hiányozni... :P

Nofene, hát golyózzák csak ki szépen a Prot.

 

Az b*szna be. :lol: Bár, magyar piac, szóval simán összejöhet ez is... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, jogilag lehet-e kisakkozni a ProVideót a buliból,

Hát... lehetni lehet, ha nem kizárólagos a terjesztési joga a PV-nek, akkor a Disney annak adja el, akinek akarja. Vagy alapítanak külföldi székhellyel egy céget, s az adja majd a számlát a lemez mellé, ahogy más kereskedelmi ágakban is elterjedt.

 

A lemezeket én is jobban szeretem, mármint jobb kézben fogni, annak ellenére, hogy vannak hátrányai is (karc, felhősödés), de én inkább már a Netflixre gyúrnék (most, hogy várhatóan ma jelentik be idei érkezésüket). Bár az is igaz, hogy a netes infrastruktúra nem biztos, hogy mindenhol elég egy HD streamhez ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o

Poén ezt olvasni azok után, hogy halmokban állnak a polcomon a befejezetlen sorozat DVD-k. :roll:

The Big Bang Theory: két évad után vége lett a magyar kiadásnak.

 

X-akták: három évad után vége lett a magyar kiadásnak.

 

Részvétem a fent hagyott két esetben veled szenvedek. De megfejelem a Sarah Connor Krónikáival, amit külföldön sem húzta sokkal tovább, mint itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hülye kérdés: ha most lesz Netflix nálunk is akkor van arra esély, hogy pár sorozat le lesz szinkronizálva vagy ez csak hiú ábránd? :)

Az origón még korábban azt írták cikkben, hogy előbb-utóbb lesz. Az ingyenes hónap végéig szerintem pótolniuk kellene a szinkronok hiányát, hogy ne legyen nagy elvándorlás. Az is igaz, hogy elvileg másfél-két éve készítik a magyar felületet, aztán még az sincs kész :(

Remélem lesz még több sorozat (és film) is, most olyan nyolcat-tízet láttam, amit néznék, ha lenne felirat/szinkron hozzá, s akkor annyival könnyebb helyzetben is lennék a nagy t. nélküliségben :D

De főleg jó lenne pár klasszikus sorozat is (SW, ST, SG, X-Files, stb) :D

Talán holnap már a streamelés is menni fog, mert most mindig csak hibát dob :D

 

Részvétem a fent hagyott két esetben veled szenvedek. De megfejelem a Sarah Connor Krónikáival, amit külföldön sem húzta sokkal tovább, mint itthon.

Ebből amúgy is csak két évad készült, sajnos. De valóban fájó, hogy hivatalosan nem jelent meg a második évad itthon, meg még vagy egy tucat félbehagyott sorozat búsul nálam itt-ott a polcokon. De hát ilyen a magyarországi dvd-piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az origón még korábban azt írták cikkben, hogy előbb-utóbb lesz. Az ingyenes hónap végéig szerintem pótolniuk kellene a szinkronok hiányát, hogy ne legyen nagy elvándorlás.

 

Lehetséges ez egyáltalán, mármint úgy értve, hogy rengeteg sorozat van és mindezt egy hónap alatt leszinkronizálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges ez egyáltalán, mármint úgy értve, hogy rengeteg sorozat van és mindezt egy hónap alatt leszinkronizálni?

Amik itthon már mentek tévében/moziban, s készült szinkron hozzájuk, azokat elvileg meg tudják venni, a többihez meg először felirat, majd szép sorban készülhet hang is (legalább is én így csinálnám, csak kérdés, hogy mit terveznek/terveztek, s mikor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflixre én is vevő leszek.

 

Én már elő is toltam az ingyenes hónapra. És bár az, hogy nálunk is elérhető, még csak annyiban realizálódik, hogy tényleg elérhető, de se egy magyar szó a felületen, se egy magyar felirat, szinkront szándékosan nem is említem inkább. És lehetne mondani, hogy hát de még csak most indult, és ez igaz is, de gunji írta épp az imént, hogy másfél - két évnyi előkészület során ennyit sikerült elérni? LOL!

 

Nem lesz ez rossz egyébként, főleg ha valamilyen formában magyar lokalizációs is lesz! De nem hiszem, hogy ez a hónap végére megvalósul. Szerintem marhára el fog húzódni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.