Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon kíváncsi vagyok ezekre az új sorozatokra. Reményekdem benne, hogy a múltban játszódó történetekben elég messzire visszanyúlnak és az egyik az ősi Valyriába kalaúzol majd el bennünket még a valyriai kataklizma előtti időkbe, a birodlmuk fénykorába. Egy olyan sorozatot nagyon megnéznék Valyriáról, ahol a mágia, a sárkányok mindennapos dolognak számítottak, az összekötő kapocs meg lehetne a Targaryen ház.

Így hogy két nagy esélyes kiesett erre a kettőre én is tippelek. Amit még emlegetnek a Blackfyre-lázadás. Annak akár még komoly kapcsolódása lehet a GoT-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, nagy állatságnak ígérkezik, és így a trailer alapján még lehet olyan paródia is, mint a Galaxy Quest volt. Az összes Star Trek idegen (szexi csaj, redős homlok, redős orr, hegyes fül :lol: ) jegyét magán viselő csajszi már üt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön The Witcher sorozat Netflixre. :yeah:

Andrzej Sapkowski kreatív konzultánsként vesz majd részt.

A sorozat felett Sean Daniel és Jason Brown, a the Expanse című sci-fi széria alkotópárosa bábáskodik majd.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lengyel író, Andrzej Sapkowski fantasy regénysorozata, az a tündékkel, farkasemberekkel, sárkányokkal, vámpírokkal, fléderekkel, éjlidércekkel, démonokkal, párhuzamos világokkal, varázslókkal teli kardozós-b*szós fajta. Magyarul a könyvek Vaják címen futnak. Három játék is készült belőle, a The Witcher 3: Wild Hunt nagyjából A VIDEOJÁTÉK. :) A történet főhőse Ríviai Geralt, egy mutáns hivatásos szörnyvadász, aki a Witcherek céhébe tartozik - a Witcherek vagy Vajákok a szörnyvadászok céhe. Nagyszerű harcos, nem hatnak rá a mérgek, emberfeletti érzékei vannak és kicsit még varázsolni is képes (alap jeleket tud). Meglehetősen szakrasztikus figura, mert a mutáció (papíron) kiölte belőle az érzelmeket.

Remek alapanyag a sorozatnak, nagyszerű, részletesen kidolgozott világgal bír, ezernyi cselszövés van ebben is, és a fantasy műfajban meglehetősen gazdag is a világa.

 

Ez a harmadik rész cinematic trailere. A poén, hogy ezt a magyar Digic Pictures készítette, a csajt egy magyar színésznő játssza (a játékban is!). :)

http://www.youtube.com/watch?v=ehjJ614QfeM

 

Ez meg a The Witcher 2: Assassins of Kings bevezető videója, amit Tomasz Bagiński rendezett és a Platige Image készített el - mindkettő dolgozik a sorozaton.

http://www.youtube.com/watch?v=FVf25eukR4o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk ennyi, a Trónok harcának annyi! :D

Mire ebből lesz valami addigra Trónók Harcának már amúgy is annyi lesz. :D

Amúgy ha ragaszkodnak a Kelet-Európai helyszínhez akkor Magyarországi forgatási helyszínre komoly esély van. Rengeteg külföldi sorozat készült/készül nálunk. Csak néhány (Borgias, Dracula, Strike Back, Emerald City, The Pillars of the Earth, Tryant stb.) és ha már Netflix két Netflix kötődésű sorozat is készült már nálunk: Marco Polo 2. évad, The Last Kingdom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT Spin-off

 

Mint ahogy számítani lehetett rá HBO már egy jó ideje javában dolgozik a spin-off ötleteken csak nem verték nagydobra. Pár hete kidülledt ugye hogy négy sorozaton dolgoznak, most George R.R. Martin papa mesélt ezekről a projektekről.

És az is kiderült, hogy teljesen igazam volt: tényleg fogalma nincs az HBO-nak hogy mit csináljon és még mindig nem tudták eldönteni, hogy mit akarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy nézőpont.

 

Sztem meg az HBO nagyon jó stratégiát folytat. A több tucat sorozat pitch-ből kiválasztották az 5 legígéretesebbet és megadták mindegyiknek az esélyt hogy megírják a pilot epizódot ami alapján még sokkal körültekintőbb döntést tud hozni az HBO. Amúgy nem értem Bomarr hogy miért baj az hogy az HBO még nem tudja pontosan hogy mit akar. Teljesen jól állnak időben, nincsenek elkésve, évégére eldöntik melyikből lesz sorozat, 2018-ban foroghat, 2019-ben premier és akkor kihagyás nélkül jön a sorozat. Tippre azért kértek öt forgatókönyvet mert nem csak egy sorozatot akarnak csinálni. Kábel csatornáknál nem jellemző 1:5 berendelés arány. És attól nincs jobb kiválasztási módszer mint hogy mindegyiknek megadják ugyan azt az esélyt ahelyett hogy csak egy ötletnek adnának zöld utat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a félelmem, hogy nem találnak olyan sztorit, ami ki tudná elégíteni a rendkivül magas igényeket. Nyilván nagyon epikus lesz az utolsó GOT évad: Mások, sárkányok, óriási drámák. Innen kell majd felvennie a fonalat a spin-offnak (vagy spin-offoknak). És épp ezért nekem az a feltételezésem, hogy az HBO azért ilyen alapos, mert nincs igazi nagy ütőkártya a kezükben. Nem került elő olyan ötlet, amiből egyértelműen látszana, hogy ez ki tudja váltani a mostani sorozatot.

 

Ne érts félre: bármibe vágnak bele én tuti nézni fogom és szinte biztos vagyok benne hogy apait anyait beleadnak majd és baromi jól fog kinézni, és összességében jól fogok rajta szórakozni. Viszont attól tartok hogy az átlag közönség csalódni fog. Mert hiányozni fog az a sajátos kombináció ami sikerre vitte a GoT-ot. És szerintem az HBO is ettől a lehetőségtől tart ezért futnak ennyi kört ezzel a spin-off dologgal. De remélem hogy nem lesz igazam és bármibe is vágnak bele sikeres lesz. Én szivesen néznék GoT spin-offokat, úgyhogy drukkolok nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne érts félre: bármibe vágnak bele én tuti nézni fogom és szinte biztos vagyok benne hogy apait anyait beleadnak majd és baromi jól fog kinézni, és összességében jól fogok rajta szórakozni. Viszont attól tartok hogy az átlag közönség csalódni fog. Mert hiányozni fog az a sajátos kombináció ami sikerre vitte a GoT-ot. És szerintem az HBO is ettől a lehetőségtől tart ezért futnak ennyi kört ezzel a spin-off dologgal.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Én is meglepődnék ha a spin-off sorozat hozná minőségben és nézettségben is a GoT szintjét. Csak vissza kell nézni elmúlt évek spin-off/prequel terméseit tévés és filmes oldalon. Nem nagyon jut eszembe egy olyan spin-off/prequel alkotás se ami hozta volna az anya produkció minőségét és népszerűségét is. Talán a Spartacus: Gods of the Arena de az csak egy évados volt vagy esetleg egyes Star Trek sorozatok de ezt Dzséjt jobban megtudja ítélni.

 

HBO számára sztem a legjobb példa Breaking Bad + Better Call Saul kettős lehetne. A Better Call Saul teljesen más jellegű sorozat de mégis egy prequel sorozat és most a 3. évadra simán hozza már az anya sorozat minőségét (nézettségre messze elmarad). És annak ellenére hogy más fajta sorozat de a látványvilága és a hangulat teljesen megegyezik a Breaking Bad-al. Valami hasonlót kéne alkotnia az HBO-nak is és nem egy GoT klónt. És sztem azért engedtek 5 sorozattervnek is zöld utat mert ezek különböző stílusúak és tippre az HBO több más-más stílusú spin-offot akar csinálni. Pl: az egyik egy karakterre épülne, másik egy családra, vagy fantasy vonalra épülne stb. Másik ok hogy az HBO több sorozatban gondolkodik azt pedig az amit régebben beszéltünk. HBO nem áll a legjobban a dráma sorozatok terén és ha lenne neki 2 GoT spin-off sorozat ami az anya sorozat népszerűség felét hozná az nekik már bőven jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

Ez egy érdekes rész volt, egyrészt, végig röhögtem az egészet, nagyon jó poénok voltak benne. Másrészt a vége...

 

Akkor tehát nem is isten volt, csak valaki, aki a kard részegysége miatt isteni tulajdonságokra tett szert? Ez nekem fura, mert konkrét emlékei voltak Luciról és a nejéről. Csak isteni erőkkel ilyen dolgokra nem tehetne szert, elvileg. Most ezt vagy nem gondolták át, vagy Lucifer nem ismeri még a kütyü működését,

és valójában isten megszállva tartotta a fickót.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom valaki anno nézte-e a Samurai Jack-et. Nekem a gyermekkorom egyik kedvenc rajzfilmje volt, és amikor meghallottam, hogy az Adult Swim berendelt egy végső évadot egy összefüggő sztorival, ahol végre lezárják a történetet, majdnem behugyoztam örömömben :D

 

Az évad előtt végignéztem a régi részeket is, mert azért már tényleg jó pár éve volt hogy láttam őket, és milyen jól is tettem, mert az új részekben rengeteg helyszín és szereplő visszatér. Látszik, hogy az alkotók szívüket lelküket beleadták az új évadba.

 

A zárás meg valami fenomenálisra sikeredett. Az utolsó előtti résznél féltem, hogy nem lesz annyira epikus, mint amit a sorozat megérdemel, de végül nem kellett csalódnom. Végül pedig bevállalták, hogy a befejezés keserédes legyen, hogy ezzel elkerüljenek egy logikai bukfencet.

 

Így kell visszamenni és befejezni egy régi sorozatot :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezzel érte el, hogy anno Lucas az ő kezébe adta a régi Clone Wars minisorozat elkészítését. :)

A Filoni féle TCW-nek sok érdeme van a CW-vel szembe, de szerintem tagadhatatlan, hogy coolságban és hangulatteremtésben a Tartakovsky féle a nyerő, ami nagyban annak köszönhető, hogy az epizódokat a Samurai Jack mintájára készítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.