Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gyerekek én sírok. Annyira sajnálom hogy ezt meglépték. Most erősen kasza felé görbül a szám így látatlanba is. Tudom hogy az egyenlőség látszatának korában élünk, és sehol nem volt leírva, hogy a Doktor nem lehet nő, de ne csináljuk már. Ez szerintem vér ciki. Miért kell egy ilyen karaktert így megváltoztatni - tényleg nincs rá más ok, mint hogy "egyenjogúság" így 55 éve után. Ezért kellett Johnny Stormból és Hermionéból feketét csinálni, ésatöbbi. Akkor ezek után lehetne a Fekete Párduc fehér, vagy Wonder Woman férfi...

Lehet hogy bele fogok nézni, de kétlem. És se nem rasszista, se szexista nem vagyok, csak a karakterek ilyen fokú indokolatlan megváltoztatását nem értem...

És pontosan ettől félek amit Bomarr is mondott Billnél: nincs baj azzal hogy meleg a karakter, de amikor indokolatlanul kihangsúlyozzák, oda nem illően, az csak erre tud nekem utalni amit feljebb is írtam. Nem csodálkoznék ha ezek alapján egy meleg ázsiai transz pasi lenne a Doki köv utitársa....

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek után lehetne a Fekete Párduc fehér, vagy Wonder Woman férfi...

:facepalm:

Ezeknél azért hozhattál volna jobb és több értelemmel bíró példát is, nem pont olyanokat, amiknek a nevében van a színe vagy a neme, mert azért azokat nem lehet úgy megváltoztatni, mint annak, akinek a történetben is benne van, hogy akárki lehet. 2008 óta mondogatják, hogy bárki lehet Doktor. ("Lehet két fejem lesz, lehet fejem sem lesz" - by 8. Doktor).

Mondanám, hogy Batman vagy Superman jobb példa lenne, de ugye van már Batgirl és Supergirl is, ráadásul vagy 50 éves mindkettő. Esetleg Tony Stark lehet nő vagy fekete (bár Vasember volt már fekete, amikor Rhody öltötte fel a páncélt), Thor is lehet nő... Hoppá, már belőle is van nő. :) Azt hiszem, a képregények azok, amik ezt a "divatot" már évtizedekkel előre beelőzték a filmeket, sorozatokat. Megjegyzem, létezik Wonder Man, csak ő a konkurenciánál operál. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm:

Ezeknél azért hozhattál volna jobb és több értelemmel bíró példát is, nem pont olyanokat, amiknek a nevében van a színe vagy a neme, mert azért azokat nem lehet úgy megváltoztatni, mint annak, akinek a történetben is benne van, hogy akárki lehet. 2008 óta mondogatják, hogy bárki lehet Doktor. ("Lehet két fejem lesz, lehet fejem sem lesz" - by 8. Doktor).

Mondanám, hogy Batman vagy Superman jobb példa lenne, de ugye van már Batgirl és Supergirl is, ráadásul vagy 50 éves mindkettő. Esetleg Tony Stark lehet nő vagy fekete (bár Vasember volt már fekete, amikor Rhody öltötte fel a páncélt), Thor is lehet nő... Hoppá, már belőle is van nő. :) Azt hiszem, a képregények azok, amik ezt a "divatot" már évtizedekkel előre beelőzték a filmeket, sorozatokat. Megjegyzem, létezik Wonder Man, csak ő a konkurenciánál operál. :P

De azok más karakterek. Póki jelmezét is felvette Miles, aki fekete és nincs is vele semmi baj, de nem Petert alakították nővé, vagy feketévé.

Számomra ez baromi erőltetett hogy nő lesz a Doktor, bocs...Doktornő mostantól. Mióta Moff behozta az előző évadzáróban, azóta szinte sulykolták belénk hogy ez lesz. 12 Doktoron keresztül jó volt így, most miért kellett megváltoztatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem mások, éppen ez az. A Doktor nem Bruce Wayne vagy Tony Stark, hanem Batman és Vasember. A szimbólum, hogy úgy mondjam, amit megtestesíthet bárki. Férfi, nő, öreg, fiatal. Ez a regenerálódás lényege, és valahol a Doktor Who lényege is. Időről időre megújul. Persze, vannak bigott maradiak, akiknek ez nem tetszik (nem sértésnek szánom, de szerintem ez maradiság a javából), de ha az ilyeneken múlna, a Doctor Who még fekete-fehérben futna, és drótról lógatnák le a TARDIS-t, a Doktor meg konstans egy vén, morgós, nyugdíjas tanár/nagypapa képét festené le.

Attól még, hogy valami X ideig jó volt, nem jelenti azt, hogy még 100 évig ugyanúgy jó lesz, hogy tilos változtatni, hogy a változás csak és kizárólag rossz lehet. Persze az sincs garantálva, hogy jó lesz, de már most, láthatatlanban kaszálni a sorozatot csak emiatt ugyanakkora ökörség szerintem, mint bármi mást előre sz*rnak titulálni.

 

Megjegyzem, még mindig vicces egy olyan sorozat rajongóitól ilyesmiket olvasni, ami pont a megértést próbálná belé nevelni az emberekbe (nem mindig csinálja jól, de szvsz korrekten nyúlnak kényes témákhoz). Mint az elfogadást és békés együttélést hirdető Star Trek rajongói, akik undorító agresszivitással kelnek ki magukból amiatt, mert nő a főszereplő a Discovery-ben (nem mintha a Voyagerben nem az lett volna... no comment...) és meleg karakter is lesz a sorozatban (nem mintha a Deep Space Nine-ban nem lett volna...). No comment. Veszélyes állatfaj a rajongó, na. A fanok a legnagyobb ellenségei a franchise-oknak.

 

 

Viszont, ha Bill visszatér, még meleg Doktorunk is lehet. :evil:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucifer-nézőknek új információ a 3. évadból:

Tom Welling (Smallville -ből a főhős Clark Kent :D) csatlakozott a stábhoz!!!

 

További információk:

- a 3. évadban Dr. Linda karakterét sokkal mélyebben meg fogjuk ismerni.

- Egy biblikus sztárvendég megjelent a panelen - ez vagy Tom volt, vagy valaki más :)

- Charlotte nem tudja, hogy ő ki is valójában, és nem tudja, hogy mit is akar.

- Az ördög maga akar egy hip-hop epizódot. :hehe:

- Az új évadban az ördög sokkal többet fog énekelni! :D

 

Egyelőre ennyi hírt tudtam összekaparni a Lucifer hivatalos twitter oldaláról, ami nem sok, de idővel több minden is ki fog derülni. Már csak egy kis betekintés kéne. :D

 

+ ezt meg kell osztanom:

"What did you call the space portal in the Writer's Room?" "The space vagina." :lol: :lol: :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ennyire bénán összerakott trailert még nem láttam - tulajdonképpen nem csináltak semmit, csak egymásra hánytak random jeleneteket -, de még így is érdekes lett. Kaotikus, mint maga Luci. :)

 

Azt hiszem, most már kijelenthető, hogy tényleg flashbackes résszel nyitunk, és az előző évad vége is az volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.