Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nálam az volt hogy a  Daredevil első évadát daráltam ami 13 részes. A 13. résznél azaz az utolsónál a magyar szinkronnál teljesen más nyelven szólalt meg. Az első 12 rész gyönyörüen ment szinkronnal. Hozzá sem nyúltam hisz automatikusan a következő részt vagy akár filmet úgy kezdi ahogy az előző be volt állítva. Pl a Kenobinál elég volt az első részt angol nyelvre és magyar feliratra állítani a többi rész már automatikusan ilyen beállításokkal indult.

Meg is néztem a fent említett Daredevil első évad utolsó részénél hogy nem állítódott-e el a hang nyelve, de magyarra volt állítva, de valami keleti nyelven szólalt meg.:D Végigzongoráztam az összes hang nyelvet hátha csak csere volt véletlenül és mondjuk a spanyol alatt van a magyar, de semmi. Úgyhogy véginéztem angolul magyar felirattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Olyat tapasztaltatok már a Netflixen, hogy egy filmről eltűnt a magyar hang és a felirat is? Én most a Kung-Fu Panda 3-nál tapasztaltam ezt. Korábban volt rajta magyar szinkron és felirat is, most viszont a listában egyik sem szerepel. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Ez érdekes. Mikor ilyen dolgokról hallok, akkor még inkább elmegy a kedvem a steaming-es előfizetéstől. Az a gondolat van bennem, miért fizessek elő ilyenre, ha ez előfordulhat?

:facepalm: Minek veszel könyvet? Abban is lehet elütés. Minek jársz könyvtárba, hiszen megeshet, hogy nyomtatási hibás könyvre lelesz? Ez ugyanolyan baki csupán. Évek óta vagyok Netflix előfizető, sőt most már lassan egy éve nem is egy, hanem négy streaming szolgáltató előfizetője vagyok, több száz filmet és sorozatepizódot néztem meg rajtuk, és ez volt az első eset, hogy találkoztam ilyennel. Azért is lepett meg és kérdeztem rá, mert ilyet évek óta tartó rendszeres felhasználása során sosem tapasztaltam. És mivel a kérdés feltevése után eltelt órák közben sem sorakoznak itt az olyan válaszok, hogy "velem is megesett már", "rendszeresen találkozom ilyennel", józan paraszti ésszel kikövetkeztethető, hogy más sem. Szóval kár ezen agyalni, mert sotobaság. Mint az, ha valaki azzal jönne, hogy nem vesz soha könyvet, mert lehet benne nyomtatási hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, megeshet, hogy nyomtatási hibás könyvre lelek. Ezért vétel esetében mindig átlapozom a könyvet. Oldalról, oldalra. Ha nyomdahibás, nem veszem meg. Ha mégis belefutok ilyenbe, akkor meg követelem vissza az árát, vagy cserét követelek.

A technikai dolgokkal kapcsolatban mindig is másként éreztem. Láttad volna hogy viselkedek, mikor nem megfelelően működik egy program, elmegy az internet, meg ilyenek. Orrba szájba szidom az alkotóját, jó hangosan káromkodva. Ez mindig is így volt az életemben.

Szerk. nyomdahiba alatt oldalhiányt értettem, ezt nem jól fogalmaztam meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen. Sőt, 1000 oldalas könyveket is átlapoztam már.  Sanderson, Jordan...stb könyveinél ez elég macerás és időigényes szokott lenni, de amióta A boszorkánykirály igéreténél 16 éve rosszul jártam, - amit aztán később mégis sikerült hibátlanra lecserélnem - azóta rászoktam erre.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, megeshet, hogy nyomtatási hibás könyvre lelek. Ezért vétel esetében mindig átlapozom a könyvet. Oldalról, oldalra. Ha nyomdahibás, nem veszem meg. Ha mégis belefutok ilyenbe, akkor meg követelem vissza az árát, vagy cserét követelek.

A technikai dolgokkal kapcsolatban mindig is másként éreztem. Láttad volna hogy viselkedek, mikor nem megfelelően működik egy program, elmegy az internet, meg ilyenek. Orrba szájba szidom az alkotóját, jó hangosan káromkodva. Ez mindig is így volt az életemben.

Ja, persze, 300-600 oldalt átlapozol, és kiszúrsz egy elütött betűt vagy szót, egy rosszúl szerkesztett, még rosszabb esetben kihagyott mondatot vagy felcserélt bekezdést? Ezt nem hiszem el.

Az meg, hogy káromkodsz és szidod a technikát és alkotóit, amikor azok nem működnek, hát kérem, ki nem? Én is úgy tudok ilyen esetben káromkodni, hogy a régi kocsisok jegyzetfüzettel állnak sorban mellettem. De vertem már szét ököllel egeret és szaladt ezer felé távirányító is a padlón, mert haragomban földhöz vágtam. Sőt, igazából még az sem kell, hogy ne működjön a program, néha elég, ha csak játszom egy játékkal. A kontrollert csak azért nem hajigálom, mert k*rva drága, bár a biztonság kedvéért abból is kettő van.

Azt értem, hogy nem szereted a technológiát, levettem az e-könyv gyűlöletedből és az okostelefon fóbiádból, szóval az, hogy a streaming ellen is kifogásaid vannak, meg sem lep. Bár az meglep, hogy nem vagy vénember, mégis olyan maradi vagy, hogy néhány vénember a csodájára járna. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, persze, 300-600 oldalt átlapozol, és kiszúrsz egy elütött betűt vagy szót, egy rosszúl szerkesztett, még rosszabb esetben kihagyott mondatot vagy felcserélt bekezdést? Ezt nem hiszem el.

Az meg, hogy káromkodsz és szidod a technikát és alkotóit, amikor azok nem működnek, hát kérem, ki nem? Én is úgy tudok ilyen esetben káromkodni, hogy a régi kocsisok jegyzetfüzettel állnak sorban mellettem. De vertem már szét ököllel egeret és szaladt ezer felé távirányító is a padlón, mert haragomban földhöz vágtam. Sőt, igazából még az sem kell, hogy ne működjön a program, néha elég, ha csak játszom egy játékkal. A kontrollert csak azért nem hajigálom, mert k*rva drága, bár a biztonság kedvéért abból is kettő van.

Azt értem, hogy nem szereted a technológiát, levettem az e-könyv gyűlöletedből és az okostelefon fóbiádból, szóval az, hogy a streaming ellen is kifogásaid vannak, meg sem lep. Bár az meglep, hogy nem vagy vénember, mégis olyan maradi vagy, hogy néhány vénember a csodájára járna. :) 

Könyveknél csak azt nézem, hiányoznak-e belőle oldalak. Az elütési hibák nem számítanak nálam. Kihagyott mondat meg bárhol lehet, annál az eredeti fordítással kéne összevetnem. Ezt egyébként más olvasók is csak akkor veszik észre, ha olvasták az eredeti kiadást és nagyon ismerik a szövegét.

Anyám nevelt fel egyedül engem és öcsémet, úgy hogy elég hamar rokkant nyugdíjas lett. Ő sem szerette a technológiát. Nem szerette az újításokat. Egyrészt mély szegénységben nőtt fel, egyszer majdnem utcára is került az egyik rokona miatt. Ezek miatt nála egy kétségbeesett takarékoskodás vágy, alakult ki, mely együtt járt a pénzveszteséggel járó kétségbeeséssel is. A technikai dolgok kerülnek a legtöbbe, ezért ha valamelyik elromlik, nem működik, egyből az futott át mindig az agyán, hogy most újat kell venni. És ilyenkor kiborult, ha pénzt kellett az elromlott eszköz cseréjére fordítani. Ugyanez volt hűtő, tv, számítógép cserénél is. Emlékszem, amikor egyszer tönkrement a régi számítógépem, és javítással helyre lehetett hozni. Kiment a konyhába és ököllel verte az asztalt, közben káromkodott. Ugyanilyen háklis volt a bankszámla dologgal is. A 90-es években a munkahelye bevezette a bankszámlára való fizetést. Mihelyt megtudta, hogy a bank számlavezetési díjat számít fel, és nem kapja meg a fizetése 100%-át, nagyon dühös lett és kierőszakolta a munkahelyénél, hogy továbbra is készpéznben kapja a fizetést.

És mivel anyám nevelt fel, az ő útmutatásait, világnézetét vettem át, ezért azt figyeltem meg magamon, hogy a viselkedése, és a hozzáállása bennem, illetve az öcsémben él tovább. Én is betegesen félek attól, hogy elfogy a minden tartalék pénzünk. Ezért nem nagyon akarok nyitni e-book felé, okostelefon felé, steaming felé se. Bár a steaming-re már csak a fogyasztói szokásaim miatt sincs szükség. Elsősorban olvasó ember vagyok, ritkán nézek sorozatokat, filmeket, ezrét ilyen plusz szolgáltatásra - nekem - nincs igazán szükségem. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, persze, 300-600 oldalt átlapozol, és kiszúrsz egy elütött betűt vagy szót, egy rosszúl szerkesztett, még rosszabb esetben kihagyott mondatot vagy felcserélt bekezdést?

Követelem vissza a pénzem! Rosszul, @Dzséjt rosszul!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Bár a steaming-re már csak a fogyasztói szokásaim miatt sincs szükség. Elsősorban olvasó ember vagyok, ritkán nézek sorozatokat, filmeket, ezrét ilyen plusz szolgáltatásra - nekem - nincs igazán szükségem. 

Akkor meg miért foglalkoztat ez:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mikor ilyen dolgokról hallok, akkor még inkább elmegy a kedvem a steaming-es előfizetéstől. Az a gondolat van bennem, miért fizessek elő ilyenre, ha ez előfordulhat?

Nincs szükséged rá, pont. Jó ok ez. Mit agyalsz akkor a hibáin, és, hogy emiatt nem fizetsz elő rá? Ez akkor inkább kifogáskeresés, amire semmi szükséged, mert van jó okod. Vagy szándékos kötözködés. A többi meg nem tartozik a streaminghez. Neked nem kell olyannak lenned, mint az anyukád volt, de ezen meg csak te tudsz változtatni, ha akarsz.

 

12 perccel korábban, Donát írta:

Követelem vissza a pénzem! Rosszul, @Dzséjt rosszul!

Malyd ha kifízetted a korábi posztlyaimat akor beszélhetünk viszatéritésröl. :

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akkor meg miért foglalkoztat ez:

Nincs szükséged rá, pont. Jó ok ez. Mit agyalsz akkor a hibáin, és, hogy emiatt nem fizetsz elő rá? Ez akkor inkább kifogáskeresés, amire semmi szükséged, mert van jó okod. Vagy szándékos kötözködés. A többi meg nem tartozik a streaminghez. Neked nem kell olyannak lenned, mint az anyukád volt, de ezen meg csak te tudsz változtatni, ha akarsz.

 

Malyd ha kifízetted a korábi posztlyaimat akor beszélhetünk viszatéritésröl. :

Mert futó, kósza gondolataim támadnak azért, hogy talán próbáljam ki a steaminget. De aztán mindig elvetem. Néha-néha viszont felmerül bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Netflix lefizette az Indexet? Hetente, de már majdnem pár naponta olyan ajnározós cikkek jönnek a tartalmaikról, hogy már nekem kellemetlen. :D 

Hát, az (x) jel nincs kint, szóval elvileg nem fizetett tartalom. Persze más módon is meg lehet egyezni, hogy a (x) jelölést elkerüljék. Bár mindez nem lefizetés a szó negatív értelmében, hanem egyszerű partneri kapcsolat, szimpla reklám, csak az Index túlzásba viszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

  

16 perccel korábban, Pildi írta:

Egyszer elmegy innen a D+ és nézhetünk. :para:

Engem mostanában sajnos az el-elmenő net is sűrűn emlékeztet arra, hogy nem árt, ha legalább a vinyómon van néhány sorozat és film, ami a kedvencem. Szóval minden Star Wars, Jurassic és Alien matéria itt csücsül a gépen (plusz a The Big Bang Theory, a Columbo és a Chuck).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem sem fenyeget minket még ez a veszély, nem azért jöttek tegnap, hogy ma elmenjenek. Olyan, mint az anyós, tartósan maradnak vendégségben. :D Ráadásul tegnap az is kiderült, hogy a SkyShowtime is elindul itt februárban, amit én még várok, mert a Paramount, a Universal és a Dreamworks filmek és sorozatok oda mennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos hogy évekig sőt évtizedekig itt lesznek. Nem azért fektettek be hogy elmenjenek. Ez már olyan mint a tv adás.Teljesen természetes hogy van és lesz. Én nár emiatt biztos nem fogok pl lemezt venni. Tökéletes minőségben fent van minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Engem mostanában sajnos az el-elmenő net is sűrűn emlékeztet arra,

 

OFF: Nálam is katasztrófa mostanában a net szolgáltatás (Vodafone), az a gáz, hogy így egyszere 2 szolgáltatást is kiherélnek (nálad még súlyosabb, mert neked több streaming szolgáltatásod van) és ezért fizetek havi 6ezret. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintetek mikor fognak felkerülni az SW hiányzó 4K-s részei? A TROS ráadásul egyből a nyitószöveggel indít, ami elég gáz. Továbbra se értem a koncepciót, hogy miért van némelyik 4K-ban a többi meg nem. Remélem Iger ezt is megoldja. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez csak valami hiba miatt van. Nem hiszem el, hogy még a Pirates of the Carribien filmek is mindegyike 4K-ban van, de még az olyan kolosszális mesterművek is, mint a 2018-as The Predator, de az egyik zászlóshajó, a Star Wars néhány része valahogy csak HD-ban. Ráadásul a hiányzó filmek ott vannak az UHD listán, ez is azt jelzi, hogy ez csak valami hiba lehet. Az ep9 nyitánya meg még tutibb, hogy hiba. Csak szerintem pillanatnyilag nincs a hibalistájuk élén, ezért nem javították ki még máig sem.

Mondjuk olyat talán lehetne csinálni, hogy többen is írunk nekik ez ügyben. Én havi egyszer szoktam küldeni hibajelzést, de egy fecske nem csinál nyarat. De, ha többen is jeleznének feléjük, rövid időn belül, az lehet kiváltana már valami pozitív reakciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem kell hívogatni. Ha ráviszed az egeret a profilképedre, előjön egy menü, ott klikk a Súgóra. A megjelenő Súgóközpont alján van egy olyan, hogy Visszajelzés küldése. Oda lehet írni.

Oda lehet persze, de annyit ér, mint halottnak a csók. Én 1.5 hónapja reklamáltam a simpson család szinkron miatt, bäsztak bármit is visszajelezni. Még egy email se jött, hogy megkapták, ticket meg pláne nem nyílik belőle.

 

Úgyhogy ha akarunk valamit, fel kell őket hívni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.