Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

59 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Utánanéztem a dolognak és úgy van ahogy mondtam. Ez a tv egy 2017-es belépőszintü modell. A 2018-as szám a gyártási év.  2017-ben a Sony már a középkategóriás modelljeit is Android tv oprendszerrel látta el. Elenésző számban látta el a tv-it más oprendszerrel. Sajnos mivel a tied belépőszintü ezért azon Linux van ami már 2017-ben is olyan elavult volt mintha 10 évvel idősebb lenne.

A helyzet ugyanaz mint az okostelefonoknál pár éve. A fejlesztők a legelterjedteb oprendszerre fejlesztenek appokat. Nyilván mivel az éri meg. Volt ugy az Android az Ios és a Windows Mobile akkoriban.

Mivel a Windows Mobile-nak elenyésző volt a piaci részesedése, ezért szinte semmit nem fejlesztettek rá a legszükségesebb appokon kivül. El is tönt a süllyesztőben ahogy azóta a te tv-d oprendszere is.

Nyilván a Disney nem fejlesztette ki egy olyan oprendszerre az appját ami 2017-ben is elavult volt.

 

Szóval neked kell egy Androisbox a Disney plushoz. Ezt ajánlom. Mivel a te tv-d full hd bőven elég egy full hd-s lejátszó is. Az amazon stick meg nagyon jó:

 

https://www.emag.hu/amazon-fire-tv-stick-lite-2020-medialejatszo-full-hd-negymagos-8-gb-wi-fi-bluetooth-alexa-hangvezerles-fekete-amzfiretvsticklite/pd/DCYQ3DMBM/

 

Viszont felteszem én is a kérdést amit Bomarr: Neked van ps4-ed. Azon fut a Disney+. Miért nem azt használod? Akkor nem kéne Android box.

Köszönöm szépen az utánajárást! Egyszerűen nem akarok több üzemórát rakni a konzol a tv nézés címen. Próbálnám kímélni. Kapott már eleget. Meg fog is. Akkor megfontolom ezt az androidboxot. 

Amúgy ez a stick HDMI-vel dugható be mi? 

Basszus az a rohadt Sony asszem 2-vel van szerelve és használom őket. (ps4 és BD lejátszó) 

Vajon az ilyen stick egy régebbi tv-n is használható lenne? Panasonic plazma, 2011-ből,full HD, TX PF42 G20S

Ezen van 4 db HDMI.. Hihetetlen. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Pildi írta:

Nem tudom, mennyire evidens, így megkérdezem: a mi előfizetésünk működik külföldön is? Mondjuk lehet vele Angliában vagy ez EU-ban bárhol tévézni?

Szerintem igen. A világ bármely pontján működnie kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem igen. A világ bármely pontján működnie kell. 

Csak azért nem evidens ez, mert pl. a HBO GO-t nem lehetett külföldön használni, amikor be akartam lépni pl. Ausztriában, kiírta a képernyőre, hogy nem jó helyen vagyok ehhez. Az HBO Maxot vagy a Netflixet még nem próbáltam máshol, ezért vagyok tanácstalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek van PS5-ös Disney+ tapasztalata: másnál is előfordult már enyhe "hang laggolás"? Nem igazán tudom máshogy leírni... eddig az Obi-Wan Kenobi, A Mandalóri és a Hangok Galaxisa részeivel próbálkoztam, és valahány esetben bizonyos időközönként néhány pillanatnyi törés van a hangban (mindkét hangsávon), ami elég zavaró. PC-n nem csinálja ugyanezt (tehát nem a nettel van a gond), ahogy a PS5-ös HBO Max appon sem. A Disney applikáció lenne a hiábás? Vagy a tévémmel van gond (régebbi, 2017 körüli darab). @Frenkie tipp esetleg? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Sky írta:

Akinek van PS5-ös Disney+ tapasztalata: másnál is előfordult már enyhe "hang laggolás"? Nem igazán tudom máshogy leírni... eddig az Obi-Wan Kenobi, A Mandalóri és a Hangok Galaxisa részeivel próbálkoztam, és valahány esetben bizonyos időközönként néhány pillanatnyi törés van a hangban (mindkét hangsávon), ami elég zavaró. PC-n nem csinálja ugyanezt (tehát nem a nettel van a gond), ahogy a PS5-ös HBO Max appon sem. A Disney applikáció lenne a hiábás? Vagy a tévémmel van gond (régebbi, 2017 körüli darab). @Frenkie tipp esetleg? 

 

De jó lenne ha tudnám mert akkor már itt lenne a PS5.:D  Én is a tv applikációt használom ott semmi gond. Annyit tudok neked mondani ,hogy nekem a médialejátszom az Nvidia Shield Pro. Ugyanaz az Android van rajta mint a tv-n. Viszont pl a Shielden lassabb a youtube mint a tv-n. Azaz a leggyorsabb mindig is a tv-s app lesz Mivel van a Ps5 a netre kötve? Lan-al vagy wi-fi-vel? Próbáld ki a másikat. 

Nincs a tv-den Disney+ app? Nem lehet rá letölteni?

 

Ezt mindenkinek írom aki tv-vel használja a Disney+-t. Ne vezetékes nettel használjátok a tv-t mert a tv-ken csak 100 MBit-es a nettuner. Wi-fin használjátok inkább ott a legócskább is 300 Mbittel müködik.

Gyorsabb tv-n netezni wi-fi-vel.

Nálam a wi-fit a Telekom routere biztosítja ami a legalapabb router. Belenéztem az EP3-ba ami 4K-ban van fent és nyikkanás nélkül ment. Max 3-4 karikakörzés után indult is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 17. - 23:46, Frenkie írta:

Mivel van a Ps5 a netre kötve? Lan-al vagy wi-fi-vel? Próbáld ki a másikat. 

Nincs a tv-den Disney+ app? Nem lehet rá letölteni?

 

Ezt mindenkinek írom aki tv-vel használja a Disney+-t. Ne vezetékes nettel használjátok a tv-t mert a tv-ken csak 100 MBit-es a nettuner. Wi-fin használjátok inkább ott a legócskább is 300 Mbittel müködik.

Gyorsabb tv-n netezni wi-fi-vel.

Nálam a wi-fit a Telekom routere biztosítja ami a legalapabb router. Belenéztem az EP3-ba ami 4K-ban van fent és nyikkanás nélkül ment. Max 3-4 karikakörzés után indult is.

Wi-fivel van a PS-em a netre kötve. Gondoltam rá, hogy megnézem HDMI kábellel is, mert pl. a Mortal Kombat 11 online része elvileg stabilabb úgy. 

A tévémen nem elérhető a Disney app, csak Netflix és HBO Go. A Vodafone TV-n pedig HBO Max, Amazon Prime és Netflix. PC-n hibátlan a Disney+, úgyhogy szerintem a tévémmel lesz valami. Tényleg csak az a furcsa, hogy az HBO Maxnél nincs semmi gondom a tévén PS5-ön...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 15. - 21:33, csoli1138 írta:

2018-as modell, akkor valószínűleg rábatytam vele ebből a szempontból. Köszi szépen, a hsz-t. 

Én is rábatytam. 

Szóval, valószínűleg, ahogy az én tv-m, úgy a tiéd is linuxos. Ahogy írták fentebb, nem androidos. :(

Marad a tablet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Én is rábatytam. 

Szóval, valószínűleg, ahogy az én tv-m, úgy a tiéd is linuxos. Ahogy írták fentebb, nem androidos. :(

Marad a tablet. 

Részvétem! Bár én valószínűleg hamarosan beruházok a Frenkie által javasolt fire stick re! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Részvétem! Bár én valószínűleg hamarosan beruházok a Frenkie által javasolt fire stick re! 

Kár, hogy nem tudni, a sonynak vannak-e tervei ezzel a tv-vel. Egy szoftver frissítéseg megoldhatná a dolgot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, cyrano írta:

Kár, hogy nem tudni, a sonynak vannak-e tervei ezzel a tv-vel. Egy szoftver frissítéseg megoldhatná a dolgot. 

Talán és volt is már rá példa. De nem vagyok benne biztos, mert lehet, hogy az itt a gond, hogy a Disney+ nincs fejlesztve Android "alatti" szoftverekre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, csoli1138 írta:

Talán és volt is már rá példa. De nem vagyok benne biztos, mert lehet, hogy az itt a gond, hogy a Disney+ nincs fejlesztve Android "alatti" szoftverekre. 

Egyelőre kivárok. Tv csere egyébként sem aktuális, így marad a tablet és a pc. Pc-ről pedig hdmi-vel össz tudom kötni a tv-t, ha akarom. Amúgy is, egymás mellett vannak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, cyrano írta:

Egyelőre kivárok. Tv csere egyébként sem aktuális, így marad a tablet és a pc. Pc-ről pedig hdmi-vel össz tudom kötni a tv-t, ha akarom. Amúgy is, egymás mellett vannak. :)

Én vergődök még mi legyen, mert a Sony-ban csak két Hdmi van. És foglaltak. Hdmi elosztó is kell. De hallani róla hideget is, meleget is. Már megérdeklődtem, hogy milyen kell, mert basszus ez nem analóg jel, az adatforgalom iránya sem mindegy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én vergődök még mi legyen, mert a Sony-ban csak két Hdmi van. És foglaltak. Hdmi elosztó is kell. De hallani róla hideget is, meleget is. Már megérdeklődtem, hogy milyen kell, mert basszus ez nem analóg jel, az adatforgalom iránya sem mindegy. 

Amikor vettem a tv-t ('18-ban),3 hdmi slottal kértem. Majdnem kiröhögtek az euronics-ban. :)

Most néztem, hogy amit említettél fire stick egész olcsón megvehető. El is gondolkodtam rajta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez több, mint érdekes. @Frenkie a hétvégén említette, hogy a Disney+-on a Filmek menüpont alatt megtalálható Ultra HD és HDR szekcióban ott van az összes Star Wars film, ami ugye furán hangzott, mert az ep1-2 és az ep8-9 adatlapján nem szerepel a 4K, és, ha elindítjuk ezeket a részeket, csak sima HD felbontásban mennek.

Nos, megnéztem kíváncsiságból, és valóban, az említett Ultra HD és HDR szekcióban ott van az ep1-től az ep8-ig minden rész, és a Rogue One is. Egyedül a Solo és az ep9 nincs a listában. Na most ezzel tényleg az a bökkenő, hogy az ep1-2-nek és az ep8-nak sem szabadna ott lennie, ugyanakkor a Solónak meg benne kéne lennie a listában, mert az 4K-s. Megjegyzem, sok más film sem szerepel ezen a listán, ami 4K-s, például az új Doctor Strange-film.

 

Azért jó lenne, ha ezeket kijavítanák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie

Köszönöm szépen a tippet! Nagyon jól beváltak az amazon fire stickek! 

Baromi jó a Disney+ is, zavarba ejtő a kínálat! Nagyon tetszett, sw világok film, majd megnézem az űrhajósat is. A NAT geo tartalmai is felkeltették az érdeklődésemet. 

Ennyi pénzért egy év ingyen volt! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az újdonságokat nem hozza külön valahol? Jó lenne látni mit tesznek fel időközben.

Én még sehol sem találtam, pedig egy ilyen funkció alapnak kéne lennie (a Netflixen és az HBO Maxon van), hogy az egyszerű halandók ne véletlen találjanak rá az újdonságokra, ha van. Mondjuk a Kiemelt műsorok közé bekerülnek az újdonságok, de egyúttal ott vannak a régiek is, szóval, ha az ember nem tudja fejből, mi volt már fönt, akkor ezzel nem jut előrébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.