Ugrás a kommentre

1x04 - Aldhani


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én arra céloztam. Lehet Gilroy meg a viszonyukra gondolt. Ki tudja, hogyan alakul ez. Vajon a fickó elárulja Mont? Vagy segít végül neki? Esetleg a Birodalom felhasználja a szenátor ellen? Vannak itt érdekes lehetőségek.

Lehet, hogy Mothmának és a férjének is lesz egy ehhez hasonló csörtéje majd? 

 

YARN | Make a motion in the senate, where that kind ofa request belongs. |  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) | Video clips by quotes  | 41d76a4d | 紗

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is eddig az a benyomásom, hogy tojik ő a szenvedésre, meg úgy érzem, már a feleségére is, legalábbis szeretetet és tiszteletet nem sokat lehetett felfedezni a viselkedésében. Ő élvezi, hogy gazdag és a Birodalom nagykutyáival bulizhat. Szerintem mindent elmond Perrinről, hogy a birodalmi belső kört nevezi funnak, míg a feleségét és a barátait unalmasnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkodom, miért nem jött be ez nekem eddig. Nincs benne cuki Disney hercegnő a cuki robotjával (szóval normálisabb a hangvétel és szereplők) . Azt a történetet, aminek ez az előzménye csípem. Ez meg eddig történetileg ööö nekem semmi új vagy izgalmas. Lehet, emiatt unom eddig. Mondjuk a Kalasnyikov pont illik egy gerillahangulathoz, azért nem is lóg ki a sorozatból. Mert játszódhatna DélAmerikában is valami helyi diktátor elleni küzdelemként. Az egyetlen ellentmondás a kecskék több szarva meg a bankrablás átnevezése birodalmi létesítmény megtámadásának.

 

Csak az olvassa el, akit nem zavar egy ellentétes vélemény.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Ezek a Facebook linkek szétcseszik a fórum mobil nézetét. Nem lehetne csak linket betenni?

 

Az a szikla darab emlékeztet a Lothalon látottra. Amúgy kicsit olyan ez a gyűjtemény, mint Dryden Vos-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, gafz írta:

Csak az olvassa el, akit nem zavar egy ellentétes vélemény.

Én szívesen olvasnám a véleményedet, már persze ha leírnád. Mert a fenti szösszenet nem sok konkrétumot tartalmaz. Pedig erről a részről tényleg sokat lehet írni: Mon Mothma karakterének mélyítése (kb. eddig, mintegy 40 évig, tényleg csak a felszínt ismertük vele kapcsolatban), a BBH működésének prezentálása vagy akár Luthen... tényleg sorolhatnám. Nekem pl. az akció tényleg nem hiányzik ebből a sorozatból. Nagyon régóta várok már egy SW thriller & dráma sorozatra, és úgy érzem, ez most megkapom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, gafz írta:

Gondolkodom, miért nem jött be ez nekem eddig. Nincs benne cuki Disney hercegnő a cuki robotjával (szóval normálisabb a hangvétel és szereplők) . Azt a történetet, aminek ez az előzménye csípem. Ez meg eddig történetileg ööö nekem semmi új vagy izgalmas. Lehet, emiatt unom eddig. Mondjuk a Kalasnyikov pont illik egy gerillahangulathoz, azért nem is lóg ki a sorozatból. Mert játszódhatna DélAmerikában is valami helyi diktátor elleni küzdelemként. Az egyetlen ellentmondás a kecskék több szarva meg a bankrablás átnevezése birodalmi létesítmény megtámadásának.

 

Csak az olvassa el, akit nem zavar egy ellentétes vélemény.

Mondjuk a figyelmeztetés mehetett volna az elejére, hogy ne csak akkor szerezzen tudomást erről az ember, ha már elolvasta az egészet. ;) Szóval köszi, hogy nem szóltál időben.

Ha pedig így lecsupaszítjuk, akkor a Rogue One sem valami eredeti, játszódhatna akár a második világháborúban is. Hiszen, egy renegát csapat mélyen behatol az ellenség területére, hogy egy bankból ellopjon valamit. Hol láttam én már ilyen sztorit? Vagy tucatszám, például ott a Kelly hősei. Az A New Hope meg játszódhatnak a középkorban, hiszen a sztorija annak is annyi, hogy a kis királyfi összeáll a két bohókás inassal és egy világlátott lovaggal, hogy megmentse a hercegnőt a gonosz király és varázsló fogságából. Ez is ugye egy marha eredeti történet.

 

@Ody Mandrell Azért nem szeretem azt linket, mert az annyira figyelemfelkeltő csak, mint egy pofon. Így látványosabb. De eddig nem tudtam, hogy szétcseszi a mobil változatot. Évek óta így csinálom, de még senki sem jelezte, én meg, ha nagyritkán mobilról nézek rá az oldalra, akkor is az asztali nézetet használom. Majd ránézek, hátha lehet rajta segíteni, de ha nem, akkor természetesen ezentúl linket fogok használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én szívesen olvasnám a véleményedet, már persze ha leírnád. Mert a fenti szösszenet nem sok konkrétumot tartalmaz. Pedig erről a részről tényleg sokat lehet írni: Mon Mothma karakterének mélyítése (kb. eddig, mintegy 40 évig, tényleg csak a felszínt ismertük vele kapcsolatban), a BBH működésének prezentálása vagy akár Luthen... tényleg sorolhatnám. Nekem pl. az akció tényleg nem hiányzik ebből a sorozatból. Nagyon régóta várok már egy SW thriller & dráma sorozatra, és úgy érzem, ez most megkapom.

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk a figyelmeztetés mehetett volna az elejére, hogy ne csak akkor szerezzen tudomást erről az ember, ha már elolvasta az egészet. ;) Szóval köszi, hogy nem szóltál időben.

Ha pedig így lecsupaszítjuk, akkor a Rogue One sem valami eredeti, játszódhatna akár a második világháborúban is. Hiszen, egy renegát csapat mélyen behatol az ellenség területére, hogy egy bankból ellopjon valamit. Hol láttam én már ilyen sztorit? Vagy tucatszám, például ott a Kelly hősei. Az A New Hope meg játszódhatnak a középkorban, hiszen a sztorija annak is annyi, hogy a kis királyfi összeáll a két bohókás inassal és egy világlátott lovaggal, hogy megmentse a hercegnőt a gonosz király és varázsló fogságából. Ez is ugye egy marha eredeti történet.

 

@Ody Mandrell Azért nem szeretem azt linket, mert az annyira figyelemfelkeltő csak, mint egy pofon. Így látványosabb. De eddig nem tudtam, hogy szétcseszi a mobil változatot. Évek óta így csinálom, de még senki sem jelezte, én meg, ha nagyritkán mobilról nézek rá az oldalra, akkor is az asztali nézetet használom. Majd ránézek, hátha lehet rajta segíteni, de ha nem, akkor természetesen ezentúl linket fogok használni.

 

Gafz eredetileg a sima Andor topikba rakta be ezt az írást, spoiler mögött. Én tettem át ide, kivéve a spoilert, mert végülis erről a részről van benne szó. 

 

Dzséjt, köszi! Viszont ha nem raksz be sűrűn ilyen linket, akkor végülis mindegy. Így biztos figyelemfelkeltőbb, mert egy linkre nem biztos, hogy ráklikkelnek. 

 

4 perccel korábban, Donát írta:

World between World darabok. :o Mennyi csemege van itt, te jó ég!

Bizony, az a legjobb az egészben. Már csak az a kérdés, hogy ugyanazok a darabok-e, amiket Lothalon láttunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Dzséjt, köszi! Viszont ha nem raksz be sűrűn ilyen linket, akkor végülis mindegy. Így biztos figyelemfelkeltőbb, mert egy linkre nem biztos, hogy ráklikkelnek. 

Annyira sűrűn nem szoktam, de azért nem árt a végére járni. Elvileg be lehet állítani, hogy igazodjon a fórum keretéhez.

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bizony, az a legjobb az egészben. Már csak az a kérdés, hogy ugyanazok a darabok-e, amiket Lothalon láttunk. 

A lothali templomot a Birodalom csak nagyjából négy év múlva találja meg, szóval ez valami másról származhat. Esetleg egy másik templomról. Bár Sidious a Rebelsben a mortisi istenek kifejezést használta, így lehet, hogy nem csak Jedi kötődésű helyeken lelni fel rájuk utaló nyomokat, mert az "istenek" köré általában vallás is felépül. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az A New Hope meg játszódhatnak a középkorban, hiszen a sztorija annak is annyi, hogy a kis királyfi összeáll a két bohókás inassal és egy világlátott lovaggal, hogy megmentse a hercegnőt a gonosz király és varázsló fogságából. Ez is ugye egy marha eredeti történet.

Hát igen, ráadásul Lucas nem is rejtette véka alá, hogy ráadásul az ep.4 története nagyjából egy szamurájfilm a Hidden Fortress-nek az újramesélése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy ez megint egy olyan utasszállító, amit még nem láttunk. Az EPII-ben ugye teljesen más volt.

És a méretét nézve, ez lehet a Star Wars Boeing 747-ese.

Az nagyon tetszik, hogy a sorozatok tényleges utasszállítókat is megmutatnak (a The Book of Boba Fettben, az Obi-Wan Kenobiban és most itt is valódi utasszállítót mutattak). Az ep2-ben ugyanis valójában egy teherhajót látunk. A Jendirian Valley, egy AA-9-es teherhajó, amit a tulajdonosai utasszállításra. mivel a szeparatista krízis miatt 6000 százalékkal megnövekedett a kivándorlás Coruscantról, szóval a hatalmas teherhajókat is hadrendbe kellet állítani (egy AA-9-es 30 000 embert képes befogadni). Ezért is ücsörög például Anakin és Amiadala dobozokon és esznek egy dobozokból kialakított asztalon. Más utasok meg szimplán a földön kuporognak.

Nagyon ötletes, hogy ilyenekkel is kibővítik a Galaxist. Szépek a magáncélra használt vadászgépek, csilli-villi jachtok és a mindennél gyorsabb ócskavasak, de azok nem hétköznapi dolgok, inkább extravagancia. Az ilyen tömegközlekedésre alkalmas hajók biztosítják azt, hogy a Galaxis életszerűbbé váljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus rész volt. Ezzel az epizóddal nálam hatalmas szintet lépett az első háromhoz képest a sorozat. A prímet egyértelműen a politikai szál vitte. Nagyon tetszik, ahogy megcsinálták a Coruscantot, remélem még sokat láthatjuk az évad során. És azt is remélem, hogy Sly Moore és Ars Dangor személyesen is felbukkannak, és nem csak említés szintjén. :) És az is nagyon tetszik, hogy a rakatákat megemlítették. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deedra Mero helyzete nekem kicsit olyan, mint Syril Karné. Felhívja valamire a figyelmet, de a főnöke le se csokizza. Mitől van olyan érzésem, hogy magánakcióba kezd? Bár ez az ISB főhadiszállásán felettéb rizikós dolog. Kíváncsi leszek mi sül ki ebből. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon hasonló a helyzetük. Viszont lehet pont Dedra által mutatják be azt, hogy mennyire lehet hatékony valaki a felkínált eszközökkel, ha az eszét is használja és van némi tapasztalata. Partagaz megemlítette, hogy Meero a rendfenntartóktól jött át, vagyis van már tapasztalata a nyomozásokban és talán terepgyakorlattal is bír - sőt az őrnagy szavai alapján a régi munkahelyén is kiemelkedően teljesített. Syrill ilyen téren nagyon zöldfülünek tűnt. Plusz Meerónak az őrnagy annyit engedett, hogy szerezhet bizonyítékot és akkor visszatérnek erre az ügyre. Syrill főnöke az egészet el akarta tusolni. Szóval Dedrának van némi mozgástere, mivel a Starpath egység az ő fennhatósága alá tartozik, és nem lett teljesen leállítva.

De talán ezért is lenne érdekes, ha Dedra Meero és Syrill Karn találkoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizódban Mothma szájából elhangzik, hogy a hajózási útvonalak megadóztatása és elvágása, amelyeket Sly Moore-ék szorgalmaztak, éhezést idézett elő a Ghorman népénél. Három évvel később, Mothma ugyanezért a bolygóért aggódott a Rebels egyik részében (Secret Cargo). Addigra a ghormaniak fellázadtak, de a Birodalom brutálisan szétverte az ellenállást. Mothma ezután választotta a nyílt szembe helyezkedést, deklaráltan megvádolva magát a Császárt a mészárlással összefüggésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez még benne is lehet a második évadban.

Remélem, hogy benne lesz, és pont emiatt említik már itt is. Hatalmas lenne egy olyan jelenet a Szenátusban, amiben ott van Mothma, Bail, Palpatine, Amedda és Moore, és Mothma ott helyben gyilkosnak és mászárosnak nevezné az Uralkodót. Aztán jöhet az akció, hogy Mothmát fénysebességgel jutassák ki a Coruscantról. Egyik oldalon a Lázadás Andorral és Raellel (Rael akár ennek keretében lelhetné halálát), a másikon meg az ISB Meeróval és/vagy Karnnal. Szerintem a Star Wars egyik legütősebb és legfeszültebb momentuma lenne egy ilyen. Már csak azért is, mert még soha, senki nem mondta ki a nyilvánosság előtt Palpatine császárról az igazságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az epizóddal még egy szintet lépett a sorozat. Eddig is tetszett és abszolút hozta azt, amit előzetesen reméltem, de ahogy eltávolodtunk a Ferrixen történt eseményektől és kiléptünk a nagyvilágba, ezzel együtt bevonva új és merően meghatározó szereplőket, most még inkább azt érzem, hogy baromi jó, hogy elkészülhetett ez a sorozat. Ezidáig Luthen volt a kedvenc szereplőm a szériából és vele kapcsolatban is tetszett, amit láttunk, úgyhogy továbbra is őt tartom az egyik legérdekesebb figurának, de annak még jobban örülök, hogy végre színre lépett Mon Mothma, aki már ezzel az egy epizóddal is előlépett elsőszámú kedvencé. Egyrészt nagyon tetszik maga a karakter, akit eddig csak felületesen ismerhettünk és ugyan több helyen is feltűnt (számozott epizódok, spin-off filmek, animációs sorozatok), de az átlag néző leginkább csak a fehér ruhás nőként ismeri... ha emlékszik rá egyáltalán. Most egy kicsit beleláttunk az emberbe is, akit a név takar és nekem néhol egy kicsit ilyen Padmés feelingem volt vele kapcsolatban, bár ez lehet csak amiatt van, hogy egy elkötelezett, talpraesett szenátornőről a Coruscanton rögtön Padmé jut eszembe, de az már most látszik rajta, hogy megvan benne az az erő és eltökéltség, ami miatt aztán a Lázadás vezéralakja lehet. A családi szál vele kapcsolatban csak még inkább emberivé tette az ő karakterét. Tetszik, hogy nem egy tökéletes kapcsolatot látunk, hanem Mon Mothmának úgy kell megküzdeni a Birodalommal, hogy közben a saját otthonában is meg kell vívnia ezeket a harcokat, hogy miért érdemes a jó ügy mellett kiállni. Remélem ezen a vonalon bekapcsolódik valamikor Bail Organa is, mert a férjével szemben benne biztosan egy támogató szövetségest találna.

 

Luthen egy nagyon különleges figura, akinek a motivációi még továbbra sem tisztázottak előttem. Miért csinálja ezt az egészet, miért érzi úgy, hogy neki megéri ez a jelenleg elég reménytelennek tűnő küzdelem? Látszik, hogy ő is sokat kockáztat és anyagilag is megterhelő ez az ügy, apropó ez is egy tök jópofa kis elem volt, hogy behozták a képbe a finanszírozás problémáját, ami amúgy teljesen jogosan merülhet fel a Lázadás kapcsán, hogy honnan indult, ki finanszírozta, mert ez igenis pénzbe kerül. Luthen álcája amúgy azért is tetszett, mert egy kicsit bepillanthattunk a felsőbb rétegek mindennapjaiba is, azok után, hogy láttuk a Ferrixen azt, ahogy az egyszerű emberek élnek. Ezek a coruscanti régiségboltos jelenetek nekem kicsit a TCW hangulatát hozták vissza, amikor többször is bepillanthattunk a Coruscant mindennapjaiba. Az mindenesetre elég szembetűnő volt, hogy a Birodalom résen van, gyanakszik és nagyon nincs könnyű dolga a hőseinknek, hogy létrehozzák azt a szikrát, amiből aztán lángra lobban a Lázadás.
Az Anton Lesser által alakított birodalmi tiszt remek figura volt, róla nekem mindig Qyburn jut eszembe a Trónok Harcából, de itt is egy emlékezes szerepet kapott. Tetszett, ahogy irányította a többiek figyelmét azon a meghallgatáson és úgy volt tekintélye és respektje, hogy alapvetően nem egy vérfagyasztó fazon, de mégis valahogy teljesen másnak tűnik, mint egy tipikus vezető. Dedra Meero egyelőre még nem annyira fogott meg, jelenleg rá nem vagyok annyira kíváncsi, mint karakterre, olyan átlagos, pedálgép buzgómócsingnak tűnik, de az az esetlenség hiányzik belőle, mint Syril Karnból, aki éppen attól volt emberi. Az viszont érdekes lesz, hogy hová jutnak azon a szálon, amit ez eltűnt Starpath egység kapcsán pedzegettek, illetve a belső hatalmi játszmák is sokat adtak hozzá ehhez a szekvenciához. Valahogy így képzeltem mindig is, ahogy tepernek a birodalmi tisztek az elsimerésért és előbbrejutásért, de jó volt most ezt látni így mozgóképen is, illetve az is remek volt, ahogy Partagaz kezelte ezt a helyzetet, hogy nem adta ugyan meg Dedrának, amit akart, de közben meg is dícsérte és bátorította, hogy támassza alá a feltevéseit és akkor megkapja amit szeretne.

 

Az előző három rész utórezgései közül a cégés vonalon volt a legérdekesebb a következmények jelentősége. A Birodalom egy hasznos húzást eszközölt ezzel a lépéssel, hogy jobban az irányítása alá vonta ezt a szektort, így még jobban ki tudja terjeszteni a hatalmát és ez a kvázi autónómia is elveszik, mint a régebbi világ maradéka. Azért képzeljük el azt a helyzetet, amikor a cégesek ellen fordultak a helyeik a Ferrixen úgy, hogy mi van ha ott egy birodalmi rohamosztag száll le rendet csinálni... még ha mertek is volna velük szembeszállni, a megtorlás biztosan eltántorított volna több hasonló esetet (aztán persze lehet az is a jövőben Lázadáshoz is hozzájárult volna). Az meg kiviláglott, hogy mennyivel jobb lett volna, ha az öreg módszerei szerinte csak szemet hunytak volna az eset fölött és erre talán Syril Karnis rádöbbent. Kíváncsi leszek benne hogyan csapódik le ez az ügy, ő miként lép tovább innen, mert biztosra veszem, hogy az ő sztorija nem zárul le itt. Lehet, hogy egy méginkább pedáns, kötelességtudó irányba mozdul el, az idealizmusát talán lecseréli egy pragmatikusabb megközelítésre, vagy netán bosszút akar állni Cassianon, aki számára ezt a bukást okozta, érdekes lehetőségek. A hazatérésében ott volt ennek a tipikus "vesztes kisember" létnek a nyomora és egyben a megkötöttsége is, amiből szerintem ő ki akar lépni.

 

Cassian szála is jó volt és majd ha megtörténik az akció biztos jobban tudok lelkesedni érte, de annyi minden új finomság volt ebben az epizódban, hogy nekem Cassian most nem annyira ragadta meg a képzeletemet. Ezzel együtt jó volt látni az a dinamikát ami a betőrő csapatban megvolt és az nagyon realisztikus volt, ahogy megbolygatta ezt az állóvizet az, hogy Luthen beállít egy új emberrel, akit őszintén szólva még ő sem ismer igazán és a csapat többi tagja meg érthetően nem annyira bízik benne. Azt viszont már most látni, hogy mennyire elkötelezettek az ügy iránt és képesek belemenni ebbe a kompromisszumba azért, hogyha van ez a különleges alkalom, akkor megcsinálják a heistot mindenképpen. Ugyan flashbackeket nem kaptunk már a gyerek Cassianról, de az érdekes volt a múltjában, hogy korábban már harcolt és, hogy Luthen úgy olvasott belőle, mint egy könyvből. Azért az tetszett, hogy ezzel együtt sem tett rá minden zsetont az új emberre, hanem amikor Velel beszéltek, akkor azért finoman jelezte, hogy lecserélhetőnek tartja Cassiant, ha valami gond van. Az a rész is jó volt, amikor átvágtak a hegyeken, mikor megjelentek a TIE vadászok annak tényleg súlya volt, mint ahogy az egész birodalmi jelenlétnek, itt olyannak érződik ez a hatalom, mint egy tényleges fenyegető szervezet, nem mint a béna, mindig mellélövő rohamosztagosok gyülekezete. A kecskék, meg a kalasnyikovra emlékeztető fegyverek nekem is feltűntek, úgy is, hogy nem vagyok egy nagy fegyvermókus, de már valamelyik korábbi epizódban is szemet szúrt egy két háttérben megjelenő szereplő meglehetősen megszokottnak tűnő ruhája, ezek a jelentősen eviláginak tűnő részletek kicsit kizökkentettek, de ha csak ennyi lesz a baj a sorozattal, akkor részemről már megvagyunk, de a fegyverek kis átfazonírozása, hogy egy inkább SW világbeli cuccnak tűnjenek nem igényel valami nagy kunsztot, úgyhogy ebbe tehettek volna egy kicsit több erőfeszítést, de amúgy a dizájnnal, meg a formavilággal az egyéb részletekben én teljesen elégedett vagyok úgyhogy nem érzem ezt túl nagy hibának. 

 

Most méginkább várom a jövő hetet és a következő részt, mert ezzel a rablással is jócskán felcsigáztak, aztán ott vannak még a coruscanti események és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mi van a Birodalommal, szóval van muníció bőven ebben a szériában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.