Ugrás a kommentre

2x06 - Tribe


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ebben mi az Avatar?

Spoiler

Mindaz, ami ebben benne van a wookiee-król meg a Kashyyyk-ról, már réges rég tudjuk róluk.

 

Azt pedig, hogy az Avatar néhány konkrét téma még csak nem is különösen szellemes összemixelése, eddig is tudtuk, nehogy már azokra a teljesen klisés és triviális témákra, amiket felvonultat, kizárólagossága legyen. 

 

Az ep1-gyel, Indy-vel jobban egyetértek, de mivel azok a Lucasfilm és az SW-univerzum termékei, nem meglepőek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazi ínyenc falat epizód volt, és pörgött, mint állat! Vajon folytatódni fog a jövő héten Gungi történetszála? Lesznek még túlélő youngling-ek a TCW 5. évad story arc-ból?

 

A BB-nek lett volna még egy story arc-ja a TCW-ben, amiből vannak is félkész animatic-ok. Ott ugyanígy Kinrath-okkal küzdtek volna, és ugyanígy hátasként használták volna ezeket az óriás majmokat:

 

 

Nem nehéz felfedezni, hogy tkp. azon rész számos koncepciója valósult most meg. A Kinrath pedig először jelenik meg mozgóképes formában, eredetileg a KotOR-ban debütált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, gafz írta:

EP1, Indiana Jones és most Avatar utánérzés. Ennyire nincs új a nap alatt?

Szerintem ezt ne kapirgáljuk, mert akkor a '77-es első SW-nél kellene kezdeni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ebben mi az Avatar?

  Spoiler elrejtése

Mindaz, ami ebben benne van a wookiee-król meg a Kashyyyk-ról, már réges rég tudjuk róluk.

 

Azt pedig, hogy az Avatar néhány konkrét téma még csak nem is különösen szellemes összemixelése, eddig is tudtuk, nehogy már azokra a teljesen klisés és triviális témákra, amiket felvonultat, kizárólagossága legyen. 

 

Az ep1-gyel, Indy-vel jobban egyetértek, de mivel azok a Lucasfilm és az SW-univerzum termékei, nem meglepőek.

Spoiler

Pl kérték "Eywa" segítségét a harchoz és megkapták... Be lehet helyettesíteni a Wuki-kat Na'vik-kal

 

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vártam az epizódot mert tudtam, hogy ez lesz a Gunji-s rész! Nem is kellett csalódnom. 

 

Eleve a felütés is nagyon tetszett az űrállomással és a csempész droidokkal. Ötletes volt, ilyet még nem láttunk. Jól érzékeltem, hogy hamis lánckódokat adtak el Hunterék? Azokat akár menekülő Jedik is használhatták később. 

 

Gunjit jól hozták be a képbe, kíváncsi lennék hogy sikerült elkapniuk a vukit. Azért mégis csak droidokról beszélünk. Bár ha Dooku-t elfoghatta Hondo és csapata, akkor bármi megtörténhet. Jó volt látni a kis Jedit, eszembe jutottak régi kalandjaik a padawanokkal. Vajon mi történhetett a többiekkel?

Érthetően tartott a klónoktól, de gyorsan belátta, hogy nem kell félnie tőlük. Omega nyitottsága itt is megmutatkozott: ha ő nincs akkor szegény vuki nem tudom hol kötött volna ki. Bámulatos ez a lány, hogy mennyire rá tud hangolódni az idegenekre. Ezt már korábban is láthattuk, és itt is, szinte azonnal ő lett Gunji legjobb barátja. 

Aztán jött a Kashyyyk!! Végre! Az EP3 óta nem kapott nagyobb szerepet, bár akkor se sokat láttunk belőle. Most azonban a dzsungel sűrűjében kalandoztunk, ami nagyon látványosra sikeredett. Itt kell megjegyeznem, hogy fantasztikusan néz ki a sorozat. Egyszerűen jó nézni. Még akkor is elnézném órákig ha nem történne semmi. Hála égnek erről nincs szó. :D 

Jó volt kicsit közelebbről megismerni a kultúrát, a fákon lévő házakat, a nép kapcsolatát a természettel, az őshonos állatfajokat, amik az év végi szavazáson jó eséllyel indulnak majd a győzelemért. Igazi hiánypótló képsorok voltak ezek. Titkon reméltem, hogy felbukkan Itchy egy botra támaszkodva, de sajnos hiába vártam. Biztos jobb dolga akadt. :P :D  

 

Amire már régóta kíváncsi voltam az a bolygó és a vukik helyzete a Birodalom korai szakaszában. Ebből kaphattunk most ízelítőt! A Birodalom itt sem viselkedett gáláns úriember módjára. A vukik ősellenségeinek a kezére játszotta a bolygót, törjék meg ők a népet. A trandoshanok pedig igyekeztek jó munkát végezni. Az erdővel együtt minden olyan helyet elpusztítanak, ami a vuki kultúra szerves részét képezi. Ez egy új módszer a Birodalomtól, de meg kell hagyni hatásos. Ők se tudtak volna jobb és alaposabb munkát végezni. Venomor pont olyan vukigyűlölő, mint korábban látott fajtársai, viszont a kinézete egyedire sikeredett. Hisztérikus üvöltése a pókhálóban, a rész egyik fénypontja. :D Tetszettek még a tankok amik ha jól láttam átalakított AAT-k voltak. Asszem Echo nevezte ezeket birodalmi tankoknak, de nem tudom honnan vette ezt a megnevezést. Inkább mondott volna AAT-t. :) 

Az akció jelenetek rendben voltak, hullottak a trandoshanok és a vukik is rendesen. Kíváncsi leszek a folytatásra, mert a Birodalom utána fog nézni mi történt a bolygón főleg úgy, hogy Venomor parancsnok is eltűnt. A rész végén az volt az érzésem maradunk itt még egy kicsit.

 

Egyelőre azonban az a lényeg, hogy egy újabb Jedi menekült meg! Gunji hazatért, méghozzá egy roppant élvezetes rész keretei között elmesélve. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tetszettek még a tankok amik ha jól láttam átalakított AAT-k voltak. Asszem Echo nevezte ezeket birodalmi tankoknak, de nem tudom honnan vette ezt a megnevezést. Inkább mondott volna AAT-t. :) 

 

Onnan, hogy rajtuk volt a Birodalom jele :) 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, gafz írta:
  Spoiler elrejtése

Pl kérték "Eywa" segítségét a harchoz és megkapták... Be lehet helyettesíteni a Wuki-kat Na'vik-kal

 

A na'vikat pedig az amerikai őslakosokkal, de az újabb filmben a vízi navikat nem is túl leplezetten a polinézekkel is. Az életfa, világfa pedig szintén egy mitológiai, bibliai toposz, germán mitológiában Yggdrasil, a Teremtés könyvében ott van a jó és rossz tudás fája.

Arról nem is beszélve, hogy Lucas, Cameron és a többi Hollywood-i fenegyerek mind Campbelltől tanulta mindezt, aki ezekről az ősfákról baromi sokat írt Az ezerarcú hősben.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Amire már régóta kíváncsi voltam az a bolygó és a vukik helyzete a Birodalom korai szakaszában. Ebből kaphattunk most ízelítőt! A Birodalom itt sem viselkedett gáláns úriember módjára. A vukik ősellenségeinek a kezére játszotta a bolygót, törjék meg ők a népet. A trandoshanok pedig igyekeztek jó munkát végezni. Az erdővel együtt minden olyan helyet elpusztítanak, ami a vuki kultúra szerves részét képezi. Ez egy új módszer a Birodalomtól, de meg kell hagyni hatásos. Ők se tudtak volna jobb és alaposabb munkát végezni. Venomor pont olyan vukigyűlölő, mint korábban látott fajtársai, viszont a kinézete egyedire sikeredett. Hisztérikus üvöltése a pókhálóban, a rész egyik fénypontja. :D Tetszettek még a tankok amik ha jól láttam átalakított AAT-k voltak. Asszem Echo nevezte ezeket birodalmi tankoknak, de nem tudom honnan vette ezt a megnevezést. Inkább mondott volna AAT-t. :) 

Az akció jelenetek rendben voltak, hullottak a trandoshanok és a vukik is rendesen. Kíváncsi leszek a folytatásra, mert a Birodalom utána fog nézni mi történt a bolygón főleg úgy, hogy Venomor parancsnok is eltűnt. A rész végén az volt az érzésem maradunk itt még egy kicsit.

 

Egyelőre azonban az a lényeg, hogy egy újabb Jedi menekült meg! Gunji hazatért, méghozzá egy roppant élvezetes rész keretei között elmesélve. :) 

 

Ahogy megláttam a bircsi klónokat a trandoshanok mellett, gondoltam magamba, "itt baj lesz"... 

Omega megint pácba keverte őket...és még a munkát sem végezték el, Cid-nek..... 

(Egyre jobban az az érzésem, hogy Cid fogja majd felnyomni őket a Birodalomnak, remélem tévedni fogok)

 

Rampart nehogy majd az képzelje, a dezertáló klónok összehaverkodtak a megmaradt jedikkel. Le lesz neki adva a drót, hogy a Batch ismét ott volt, ahol nem kéne hogy legyenek....

Na és akkor Crosshair vajon miként dönt? 

Biztos hogy ütős dupla részt kapunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

.és még a munkát sem végezték el, Cid-nek..... 

(Egyre jobban az az érzésem, hogy Cid fogja majd felnyomni őket a Birodalomnak, remélem tévedni fogok)

Egyre több meló fuccsol be. Lehet, hogy Cid megelégeli a dolgot, mert már inkább ártanak az üzletnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyre több meló fuccsol be. Lehet, hogy Cid megelégeli a dolgot, mert már inkább ártanak az üzletnek. 

Értem én, hogy a jószándék vezérelte Omegát. Csak hogy Cid is lényegében egy csaló kalóz, és ebben a "munkában" nincs olyan hogy jószándék. 

Na meg, ezekkel a csempész droidokkal amúgy sem éri meg b*szakodni. Eleve már csak a droid gondolkodás végett sem.. Mindenük a protokoll.... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Minél többször tűnik fel az osztag ilyen kényes szituációkban annál nagyobb híre lesz, ráadásul könnyen Cid-hez köthetőek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

A na'vikat pedig az amerikai őslakosokkal, de az újabb filmben a vízi navikat nem is túl leplezetten a polinézekkel is. Az életfa, világfa pedig szintén egy mitológiai, bibliai toposz, germán mitológiában Yggdrasil, a Teremtés könyvében ott van a jó és rossz tudás fája.

Arról nem is beszélve, hogy Lucas, Cameron és a többi Hollywood-i fenegyerek mind Campbelltől tanulta mindezt, aki ezekről az ősfákról baromi sokat írt Az ezerarcú hősben.

Sajna földhöz ragadtabb vagyok, nekem az Avatar ugrott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazi Bad Batch kaland, igazi star wars kaland! Egy remek epizód! 

A TCW máig egyik kedvenc részem folytatása! De megidézte a Wookie Huntot is. Mélyítette Wookie - Trandoshan ellentétet ami Krssantan után már nem is kérdés! 

Nagyon tetszettek a nagytotálok! Az űrállomásé kiváltképp! Nagyon retro sci-fi volt! De a Kashyyyk-i erdő is. Az animáció minősége még mindig, mintha tudna szintet lépni. Persze megvan az eredeti 2008-as baltával faragott arc stílus, de a körítés, az erdő itt például, ahogy az is mozog a háttérben, aminek nem kellene már az élményhez. 

Szóval két dolog találkozott itt. Boba Fett páncéljának hagyatéka(maga a TCW, klónokkal mindennel) és Chewbacca hagyatéka (a hűséges űrkutya, mely szintén komoly hátteret kapott az elmúlt évtizedekben, Ep3, TBoBF.) 

És ez elég egy hamisítatlan sw élményhez. Tetszettek a pókok is, talán van mögötte Ralph McQiarrie concept? Remek ötlet volt a trandoshan vezért velük "iktatni". Így Gunji is jedi maradhatott. Jó volt látni, ahogy hazatért. 

Említésre méltó, hogy az idővel való gazdálkodás, olyan mesteri volt mint az igazán régi TCW részekben. Egy falattal hosszabb volt azoknál ez a 25 perc, de azthittem, már nem egyszer, hogy to be countinued lesz mert nemigaz hogy van még idő. De volt. Belefért. Kerek lett! Top 2 a 6-ból, top 5 BB, top 20 TCW. Nagyjából így lövöm be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszetős epizód volt, amely sok tekintetben reflektált a TCW-re illetve az 5 évvel később játszódó Fallen Order-re. Mindig öröm, ha egy olyan ikonikus helyszínt láthatunk, mint a Kashyyyk. A hely spirituális vonásait nagyon érzékletesen sikerült bemutatni, a vuki kultúra az egyik legkiemelkedőbb a Galaxisban. Ahogy @csoli1138 is írja, ezenfelül a vuki-trandoshai ellentét is kapott egy újabb ecsetvonást. Már a Legends-ben is az volt, hogy a Birodalom részben trandoshai rabszolgavadászokkal végeztette el a piszkos munkát a munkaerő "toborzást" illetően. Ennek megtartása mindenképp örvendetes és valóban kap egy újabb mélységet Fekete Krrsantan ellenszenve a gyíkok irányába. Kíváncsi vagyok, az egyszeri klón számára milyen érzés lehetett, hogy egy trandoshai dirigál nekik, bár az alá-fölé rendeltségi viszony helyett inkább az alkalmi együttműködés érzete volt bennem.

 

Gungi felbukkanásának nagyon örültem. Szerintem jó, hogy túlélte a 66-os parancsot, kíváncsi vagyok, milyen viszontagságokon ment keresztül. Amellett nem tudok elmenni, hogy azért keresztezte hőseink útját, mert Omega ismét engedetlen volt és elkóborolt. Ez elég sokszor történik meg. Most épp jól jött ki a dolog, de ezekkel a magánakcióival szüntelenül veszélyezteti a csapatot. Vajon Hunter hol tanulhatott meg vukiul? Vagy a kiképzése része volt? Elképzelhető. A kashyyyk-i jelenetek nagyon látványosak voltak. Ha Cl Kestis tudta volna, hogy nem kell ellenségesen fellépni és akkor a helyi flóra-fauna sem bánt.... :D Akkor nem szenvedtem volna annyit azon a pályán. Ennek tükrében Venomor halála (mert sorsában ne legyünk kétségesek) kellően megérdemelt volt. 

 

Én nem éreztem Avatar-utánérzést. Már az Avatar sem egy eredeti alkotás (és akkor még finoman fogalmaztam), gyakorlatilag minden történettel, ahol természeti népek bukkannak fel, rokonítható. Emlékszem, csak az Avatar 1 előtti egy-két évben, amikor még azt se tudtam, hogy lesz ilyen film, két olyan magyar szerzős regényt is olvastam, amelynek történetére egy az egyben rá lehetett húzni Cameron filmjét. Mióta a film kijött, minden hasonló tematikájú könyvben, filmben, regényben sokan Avatar-koppintást látnak, amely szerintem nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Vajon Hunter hol tanulhatott meg vukiul? Vagy a kiképzése része volt?

Sokat járhattak ott korában, erre Wrecker tesz célzást aki ráadásul beszéli is a vuki nyelvet. Ragadt rájuk ez-az. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, csak most olvastam vissza. Avatar áthallás?

Röviden kifejtve: számomra nem volt. Hosszabban kifejtve:

számomra nyomokban sem volt. 

Mert míg itt nem olvastam egy pillanatra sem asszociáltam rá. Szót sem érdemel. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár kicsit laposnak éreztem a részt - számomra jelenleg ez az évad leggyengébbje -, tetszett Ginju sorsának elmesélése, a trandoshan-birodalmi kooperáció, az, hogy a rész hangulatában nagyon emlékeztetett a Fallen Orderre (kár, hogy valamelyik szörnyet nem emelték át onnan, de az újak is bejöttek, főleg, hogy a pókszerű kinrath-okat a TCW egy törölt epizódjához találták ki). Illetve valamilyen szinten ez ugye az ott történtek előzménye, hiszen ott már Kashyyyk igencsak megrottyant, a wookiee-k pedig a Saw által támogatott ellenállókat leszámítva rabszolgák. Most ehhez jött új adalékként, hogy a Birodalmat nagyban segítették a trandoshanok, akiket alaposan megismerhettünk a TCW-ben, ez pedig szépen lefesti újra, milyen mocsadék tud lenni a Birodalom. Az egészben a legdurvább az, hogy elvileg a Szenátusban még kell lennie wookiee-nak. Már ha ott van még...

Bejött a rész elejei űrállomás és a csempészdroidok csapata is. Illetve érdekes és meglepő adalék, hogy a Birodalom a haderejébe bevett szeparatista járműveket. Bár lehet, hogy ezeket az AAT-kat csak ilyen esetekben használják. Párat átalakítottak, majd átadták a tranóknak, hogy hatékonyak legyenek a wookiee üldözésben. Aztán meg, ha a Szenátusban híre megy, mit művelnek a Kashyyykon, Palpatine felemelheti a kezért és azt mondhatja: "ó, hát azok a trandoshanok, mi nem avatkozhatunk be, ők nem a Birodalom tagjai. Ja, hogy a tankokon birodalmi jelzés van? Hát az a gyíkok dolga, biztos ránk akarják kenni a gyáva férgek. De hát látják, tisztelt szenátorok, a Birodalom nem használ szeparatista eszközöket. Ezért a gaztettért máris odaküldök egy csillagrombolót a Trandoshára. Senki sem mocskolhatja be bűntetlenül szertett Birodalmunk nevét."

Erre a Szenátus: "Palpatine! Palpatie! Palpatine!"

People Clap GIF

 

Szóval részelemeiben tetszett a rész, csak valahogy az egész kicsit lapos sztorivá állt össze. Talán azért, mert tudtam, hogy tök mindegy, mit csinálnak itt hőseink, a Kashyyyk akkor is 20+ évre rabszolgavilág lesz.

 

2023. 02. 01. - 13:40, gafz írta:

EP1, Indiana Jones és most Avatar utánérzés. Ennyire nincs új a nap alatt?

Ha az ep4-ben lehetett Rejtett erőd, DűneFlash GordonThe Dam Busters és 633 Squadron elem, és a TCW-ben lehetett Godzilla (a frappáns és ötletes Zillo névvel), meg zombi apokalipszis és Aliens, akkor nehogy már az ugyanazoktól az alkotóktól származó TBB-be ne lehessenek ilyenek. Ne csináljunk már úgy, mintha a Star Wars az eredetiség szinonímája lenne. És pláne ne olyan filmet hozzuk fel, ami a legalapvetőbb klisékből lett összegyúrva, és egyebek mellett a Star Warsból is nyúlt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, nekem is feltűnt, és eszembe is jutott. Bár nem lehetetlen, hogy "zsoldosként" felbérelték, de én is kezdek arra hajlani, hogy a készítők baromi lusták voltak, és újra felhasználták egy korábban kinyírt központi karaktert. Ha igen, akkor szégyeljék magukat. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy ilyen régivágású kaland volt, ami behozott a képbe egy klasszikus helyszínt és fajt, viszontláthattunk egy régi ismerőst, közben a rész fókusza megmaradt a kis csapaton. Érdekesek ezek a világépítős epizódok, amelyekkel itt a második évad első felében találkozhattunk, amelyek nem feltétlenül egy nagy ívű sztori részeként mesélnek el valamit, hanem különállóan, egy-egy karakterre, egy adott történtetre lebontva adnak képet a galaxisról, akár a Birodalom helyzetéről, akár a régmúltról, akár az egyszerű emberek szórakozásáról (a versenyzésre gondolok itt) legyen szó. Ettől sokkal élőbbnek tűnik a galaxis és tetszik az is, hogy sok világba betekintést nyerhetünk, amitől olyan érzésem van, hogy jobban rálátunk erre a korszakra. Kicsit olyan, mint a TCW-be, amikor egyszer ide ruccanunk ki, aztán oda és közben megismerhetjük az általános viszonyokat. Ez az időszak amiatt mindenképpen speciális, hogy itt egy olyan átmenet van végbemenőben, ami nem hasonlítható a klónok háborújához. Ezzel együtt pont az a pikantériája a Kashyyykon kialakult állapot talán nem is tér el olyan sokban a korábbi szeparatista támadástól, akkor is harcra kényszerültek a saját otthonukban, bár azért itt a lépték más és nincsenek itt a köztársaságiak, hogy segítsenek, hanem pont az egykori szövetségesük fordult most ellenük. Szóval mindenképpen érdekes a helyzet a wookieknak.

 

A bevezető rész a droidokkal számomra két szempontból volt érdekes. Az egyik az a tény, hogy mégis mivel foglalkozik ez a droid banda... ha jól értettem, akkor ilyen chaincode kártyákkal sefteltek, ami egy szép visszautalás volt a Cut Lawquane-es epizódra és egyben egy kapcsolódási pont Ramparthoz is. Most ezeket eladják valakinek és kellett valaki (ezesetben Tech), aki ezt meg tudta csinálni helyettük? Meg mennyire ironikus már az is, hogy a droidok, akik maguk is bizonyos helyzetkben kvázi rabszolgáknak tűnnek (az első Bad Batch évadban volt egy rész, amikor Fennec Shand el akarta kapni Omegát a Pantorán és Echót gyakorlatilag "eladta" Hunter, mint droidot egy kereskedőnek) és itt ők azok akik egy hús-vér élőlényt akarnak rabszolgaként eladni.

Az is megérne egy külön sztorit, hogy mi lett Gungi-val, hogy maradt eddig életben... ott volt e a Jedi Templomban, amikor Vader elkezdte a hentelést. Legutóbb, ha minden igaz az 5. TCW évad végén láthattuk a háttérben az Ahsoka - Hitchcock arc-ban Terra Sinube felügyelete alatt. Az öreget, meg egy fiatal növendéket pedig megpillanthattunk az Inkvizítor Erődben az Obi-Wan sorozatban, ami felveti a kérdést, hogy őket esetleg akkor kapták el/ölték meg, amikor Vader lemészárolta a Templomban lévőket... akkor ott lehetett e Gungi, vagy valahol máshol volt? Szerintem még nem biztos, hogy volt akkor mestere, akinek a padawanja lehetett volna, az ifjak meg elvileg a Templomban vannak, vagy nem?

 

Omegáról is muszáj ejteni néhány szót. Az előző évad során már elkönyveltem, hogy ő nem lesz erőérzékeny (bár talán ezt kategorikusan nem jelentettek ki, hogy nem lehet az), hanem valami más módosítás történt vele a kaminoiak boszorkánykonyháján, aminek nincs feltétlenül köze a midi-chlorianokhoz. Most viszont megint felmerült bennem, hogy olyan volt, mintha tényleg megérezte volna, hogy Gungi bajban van és neki közbe kell lépnie. Lehet, hogy nem az Erő vezette, hanem a levegőben érzékelt valamit... terjedt a wookie szag, de kezd gyanús lenni Omega. Abban a tekintetben pedig hozta a formáját, hogy rögtön önzetlenül kiállt a szorult helyzetben lévő elesett személy mellett. Még ha nem is lesz erőérzékeny, de a viselkedésében, a hozzáállásában Omega tökéletesen megidézi a jediségnek az éthoszát és megjeleníti azokat az erényeket, amelyekre egy jedi is büszke lehetne.


Ha már jedik, azt hiszem a pilot óta most láttunk először fénykardot a sorozatban és eddig egyáltalán nem is hiányzott ez a nagyobb léptékű, hősies világ, amit azért mind a TCW-ben, mind a Rebelsben ott volt, itt viszont egy földhözragadtabb csapatot láthattunk. Gungi hiába volt felszerelkezve az Erővel, meg egy fénykarddal (az mennyire jó már, hogy a TCW-ben konkrétan láthattuk ahogy elkészíti ezt a kardot és akkor talán senki sem gondolta volna, hogy 10+ év után azt még viszontlátjuk akció közben), de mégis remekül érzékeltették az epizód fő motívumát, ami a gyerekkor, a felnövés, a valahová tartozás volt.

Hunterék utolsó beszélgetése a falu bölcsével ezt emelte ki, hogy igazából bele sem gondolunk, de Omega még csak egy gyerek, még ha technikailag idősebb is, mint a többi BB tag és nagyon éretten tud viselkedni, de attól még nem egy felnőtt ember. Gungi is hiába volt egy potenciális jedi, de láthattuk, hogy fél, elveszett, sebezhető és keresi a helyét ebben a magából kifordult világban. Ott van bennem az kellemetlen érzés, hogy egyre több figuráról derül ki, hogy túlélte a 66-os parancsot, de közben meg ez egy nagyon drámai sors, ami ezeknek a jedi növendékeknek adatott. Összeomlik körülöttük minden, az a háló, ami megtarotta, ami a világát jelentette (ugye őt is elég kis korában hozhatták el a Kashyyykról) és egyedül kell megállnia a helyét, úgy, hogy közben célkereszt van a homlokán amiatt, hogy jedi... és még csak egy gyerek. 


A trandoshan - Birodalom szövetségen nem lepődtem meg, birodalmi szempontból a legjobb jelölteket találták meg, ha wookiekr akarnak vadászni. A Birodalom érzéketlenségét és pusztítására is egy újabb remek példát kaptunk, hogy itt a hábút követő közeli időszakban is hogy bánnak a wookiekkal. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a rohamosztagossá avanzsált klónokban, akiket itt is láthattunk hogyan csapódik le ez a változás. Nem sokkal korábban még az életüket kockáztatták ezért a bolygóért, most meg teljesen kiszipolyozzák, felégetik és írtják a wookiekat. Csak remélni tudom, hogy lesz néhány klón, akik hasonlóan Howzerhez a Rylothon szembe tudnak nézni azzal, hogy mivé váltak és, hogy ez mennyire helytelen. Az mindenesetre beszédes volt, hogy hogyan reagáltak a BB tagjaira a wookiek, amikor először megtudják, hogy klónok.

 

Azt olvastam én is, hogy eredetileg ez egy TCW epizód volt, aminek a "nyers váza" már megvolt korábban is, de számomra volt itt néhány furcsaság a rész végén. Nem tudom, hogy eredetileg is így akarták e befejezni, de nagyon furcsán lett vége a kalandnak. Amikor Gungit üldözi a trandoshan vezető és Omega fut utánuk én ott teljesen meg voltam győződve, hogy Omega fogja megmenteni a wookiet. Ezzel szemben végig mozizta az egész jelenetet és gyakorlatilag semmilyen ráhatása nem volt az eseményekre, hozzáteszem az nagyon jó volt, hogy nem effektíve Gungi ölte meg a csávót, hanem rábízta a természetre, mondhatjuk a fák meghallgatták a kérését. Viszont ez után kirontanak a fák közzül Hunterékhez és mondják, hogy nagy a baj tűz van, de amikor elmentek én egyáltalán nem érzékeltem ezt a riadalmat rajtuk, meg aztán a következő snittben súlyos kövektezménye nem volt ennek a tűznek... lehet, hogy csak meg akarták mutatni, hogy a tüzet nem hagyták csak úgy ott maguk után.

 

Jó látni amúgy, hogy mennyire érzékeltetik ezt a korszakot és ennek az átmeneti felfordulását, ami így kontextusba helyezi ezeket az eseményeket. Látni az AAT tankokat, ahogy most a Birodalom szolgálatában vannak igen szürreális élmény és a klónok, akik meg kicsivel korábban még a droidok ellen harcoltak most szépen hasznosítják a felszerelésüket is. Gungi további sorsa is felvet kérdéseket a Birodalom és Kashyyyk kapcsolata miatt. Kíváncsi lennék rá a fénykardját használta e még, ha jól emlékszem a Fallen Orderben, ahol ellátogatunk a bolygóra és találkozunk Tarrfullal is, akkor nem említik, hogy 'hé Cal, amúgy van itt egy fénykardos wookie is', bár nem is vágott volna témába abban a beszélgetésben. :D
Cidnek tényleg elbaltázták ezt a melót, de a legutóbbi kaland során nem neki akarták megszerezni a "kincset", előtte meg pont Cid volt az, aki verseny után már úgy fogalmazott, hogy most már ő tartozik Hunteréknek és én bízom benne, hogy Omega önzetlen segítsége megtermi majd a gyümölcsét Cid esetében és nem fogja elárulni őket a Birodalomnak, ha úgy adja a helyzet, amivel Cid is bebizonyítaná, hogy korábbi üzlettársa figyelmeztetése ellenére meg lehet bízni benne. Várom a jövő hetet, mert ezek után a köztes epizódok után biztos valami nagy durranásra készülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

ha jól értettem, akkor ilyen chaincode kártyákkal sefteltek, ami egy szép visszautalás volt a Cut Lawquane-es epizódra és egyben egy kapcsolódási pont Ramparthoz is. Most ezeket eladják valakinek és kellett valaki (ezesetben Tech), aki ezt meg tudta csinálni helyettük?

Csempésztek azok mindent (chaincode és az embercsempészet ugyanúgy bele tartozott a működésükbe, és gondolom minden más is). Az igaz, hogy Tech programozta az adatokat, de Cidé volt az üzlet. Engem inkább az érdekelne jobban, hogy ezek a droidok hogy kerültek ilyen pozícióba? :) Van ezeknek bio főnökük?

 

1 órával korábban, Wilde írta:

Most viszont megint felmerült bennem, hogy olyan volt, mintha tényleg megérezte volna, hogy Gungi bajban van és neki közbe kell lépnie. Lehet, hogy nem az Erő vezette, hanem a levegőben érzékelt valamit... terjedt a wookie szag, de kezd gyanús lenni Omega.

Fura hangokat hallott a távolban, ezért kelt útra.

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a rohamosztagossá avanzsált klónokban, akiket itt is láthattunk hogyan csapódik le ez a változás. Nem sokkal korábban még az életüket kockáztatták ezért a bolygóért, most meg teljesen kiszipolyozzák, felégetik és írtják a wookiekat.

Talán ide más klónokat osztottak be, hogy ne legyen fennakadás az erdő és vuki irtásban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.