Ugrás a kommentre

2x08 - Truth and Consequences


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A hangsúly azon van, hogy olcsóbbak. Plusz sokkal-sokkal-sokkal gyorsabban előállíthatóak. Egy klónnak alsó hangon is tíz év kell, hogy hadra fogható legyen, ráadásul mivel a fejlődésgyorsítást nem kapcsolják ki, nagyjából tíz év alatt le is jár a szavatossága. Egy besorozott katonát pár hét alatt ki lehet képezni és harcba küldeni és nagyjából 20 évig szolgálhat. A költségek töredékéért, pár hét alatt húsz évre nyerhetnek egy katonát. Hiszen egy klónhoz kell egy tudós személyzet, létesítmény és emberek, ahol tíz évig nevelkednek, stb. Iszonyú költségek, ráadásul a Birodalom végig a Kaminótól függene. A kaminóiak sakkban tarthatnák Palpatine-t azzal, hogy ők a kizárólagos gyártói a hadseregnek.

A chip nem ér sokat, ezt láthattuk most. A hatása elmúlik, és ekkor kiütközik a klónok moralitása és a tény, hogy ők a Köztársaság katonái. Mivel individumok, és nem is ostobák, a legtöbb rájön, hogy a Birodalom pontosan azt képviseli, ami ellen küzdöttek. Szóval a klón sereg már csak emitt sem alkalmazható. Ahhoz pedig tíz év kell, hogy felnőjjön az első olyan klón generáció, ami már a Birodalomhoz lojális, mert úgy nevelték. De addig mit csinálnak? Egy komplett hadsereg van, aminek tagjai már most elkezdtek a Birodalom ellen fordulni, pedig még egy év sem telt el a klón háborúk lezárulta óta.

Ami a sorozott katonák hűségét illeti, azt is láthattuk már az első évadban, hogyan garantálja a Birodalom (sőt a Rebels plakátjainak hála már előbb is). Aki beáll rohamosztagosnak, kiemelt fizetést kap, a családja jól élhet. A háború által letarolt vagy már azelőtt is szegény világokon több százezer ember hűségét nyerhetik meg ezzel. Pláne, hogy prezentálták az alternatívát is: megölik, aki vállalta a szolgálatot, de mégsem hajlandó követni a parancsot. Szóval a jelentkezőknek ennyit kell mérlegelni: hűsgesen szolgálják a Birodalmat, és akkor ők és a családjuk jól élhetnek (az egyik pre-stormtrooper szerint jobban, mint a Köztársaság idején), vagy nem, és akkor meghalnak (és nyilván a családjuk minden kiváltságtól megfosztatik). Ezután szerint hányan választották a feltétlen, vak hűséget és hányan azt, hogy inkább morális dilemmából megtagadnak egy parancsot, vállalva a halált és a családjuk sorsának rosszra fordulását? Valószínűleg csak az elenyésző kisebbség. Később meg már jöhettek a fantikusabb katonák is. Ezt láttuk a Rebels-ben, ahol már tizenéveseket elkezdtek rohamosztagosnak képezni.

A klónokkal amúgy ez is baj, az ő hűségüket ilyesmivel nem nyerheted meg. Nincs családjuk, most már otthonuk sem. Csak a testvéreik vannak, de úgy nevelték őket, hogy bármelyik testvérüket bármikor elveszthetik. Szóval nincs vesztenivalójuk, viszont erős morális iránytűjük van és egy teljesen más államhoz hűek. Nincs semmi a Birodalom kezében, amivel megnyerhetné a klónokat hosszú távra. Olyan hosszúra semmiképpen sem, ami egy birodalomhű klón sereg kiépítéséhez kell. Amire valószínűleg Palpatine amúgy sem akarna költeni, hiszen jelenleg meg kell szilárdítania a hatalmát a Galaxisban, és a háborúra gyártott seregét át kell alakítania a terror seregévé. Közben még ott vannak a különféle projektek, mint a Csillagpor vagy a saját halhatatlanságát biztosító kutatások. Ezek sem olcsóak. Szóval a költségeket itt-ott (rohamosztagos páncélok, TIE vadászok, kiképzés) le kell faragni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudni melyik oldalon harcol, de a Celebration trailer-ben van egy nagyon rövid bevágás, ahol épp készül lőni valamire Crosshair. 

Annyit ki lehet venni, hogy egy havas bolygón van küldetése, vagy micsoda. 

Akár még a Pantora holdja is lehet, ahol épp Chu-chi szenátort likvidálja. Ezt nem lehet tudni még, csak tippeltem. 

image.png

 

Szerintem, Rampart-ot még látjuk később. És akár neki is dolgozhat Crosshair, ismét. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző résszel együtt ez felülmúlta a várakozásaimat. Nagyon elegáns, igazán Palpis megoldással a végén. Arra számítottam simán elbuknak, valahogy eltusolják, kihullanak a tanúk, olyan alvilágiasan, Ehelyett újra láttuk, hogy Palpi előre tudja mit lépnek és nála jobban senki nem ismeri ezt a sakkjátékot, mindenki gyalog az ő játszmájában. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütős rész lett, szerintem egyértelműen a sorozat egyik legjobbja eddig! Szépen vonták be az Osztagot az előző részben megkezdett történetbe. Bár nekem nincs bajom azzal, hogy nem csak róluk szól ez a sorozat, főleg, hogy az eddigi kikacsintások (Hera, Crosshair és az utóbbi rész) mind erősek lettek. A főszál vékonyságát sem érzem gondnak, a világépítés és az antológia jellegű történetmesélés ugyanúgy működik, ahogy a TCW-ben is működött. 

 

Maga a küldetés a szimpla "fogd és vidd" sémát követte, egy szerintem látványos akció keretében. Omega rácsodálkozása a Coruscantra, majd a szenátusi ülésteremre aranyos volt, és kicsit a gyerek Anakint és Ezrát idézték, amikor először fedezték fel a Galaxis volumenitását, hogy mennyi minden van az eddigi életük perifériáján túl. Omega szemén keresztül mi is újra felfedezhetjük ezeket az ikonikus helyszíneket. Rampart orgyilkosáról végig azt gondoltam, hogy Crosshair az, adta volna magát. Ez az ismeretlen, törölt azonosítóval rendelkező klón lehet, hogy egy a chip felerősítésével elvakult "hívővé" váló személy, aki a tökéletes eszköz Rampart számára. Mondjuk erre a feladatra Crosshair is alkalmas lett volna, figyelembe véve az eddigi szófogadó gyilkosságait... talán Rampart látja rajta a vívódást?

 

A fénypont természetesen Palpatine színre lépése volt! Markáns hangulat uralta a jelenetét, ahogy sötét árnyként felemelkedik a pusztuló kaminói város holója előtt. Remek atmoszférateremtés. :clap: Igazán hű maradt az előzmény filmekből és TCW-ből megismert kalkulátor manipulátorhoz, aki kedvére sakkozik a galaxis polgáraival. Valóban történelmi pillanat tanúi lehettünk a birodalmi rohamosztagosok korának kezdetével. Ezzel hivatalosan is megtörtént a váltás, a klónoknak ezzel jelenlegi funkciójukat nézve leáldozott. Továbbra is imádom, hogy a sorozatokból ilyen részletekbe menően megismerhetjük a válaszokat az ehhez hasonló fontos, a Sagát foltozó kérdésekre. 

 

Azért a Szenátusban valaki feltehette volna a kérdést, hogy ha a klónokat azért kell lecserélni, mert teljesítették a parancsot, akkor mi a garancia rá, hogy a rohamosztagosok nem így tesznek majd? Vagy azzal nyer a Birodalom, ha a parancsokat folyton megkérdező katonákkal tölti fel a sorait? Tudom, ebben a bábszínházban már életveszélyes ilyen kérdésekbe belemenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Azért a Szenátusban valaki feltehette volna a kérdést, hogy ha a klónokat azért kell lecserélni, mert teljesítették a parancsot, akkor mi a garancia rá, hogy a rohamosztagosok nem így tesznek majd? Vagy azzal nyer a Birodalom, ha a parancsokat folyton megkérdező katonákkal tölti fel a sorait? Tudom, ebben a bábszínházban már életveszélyes ilyen kérdésekbe belemenni. 

Erre is magyarázatot adtak volna, mondjuk kitalálták volna, hogy olcsóbbak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 11. - 20:30, Cpt. Rex írta:

Szerintem, Rampart-ot még látjuk később. És akár neki is dolgozhat Crosshair, ismét. 

 

Crosshairnek a Birodalom kötelékében már nem nagyon van maradása, de ha Rampart valahogy megússza és nem itt láttuk utoljára, akkor nagyon adná magát, hogy ők akár össze is dolgozhatnak. Amit írtál spekulációt az azért is lenne jó opció, mert Chuchi mindkettejüknek a bögyében lehet, de legalábbis Rampartnak mindenképpen.

 

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azért a Szenátusban valaki feltehette volna a kérdést, hogy ha a klónokat azért kell lecserélni, mert teljesítették a parancsot, akkor mi a garancia rá, hogy a rohamosztagosok nem így tesznek majd? Vagy azzal nyer a Birodalom, ha a parancsokat folyton megkérdező katonákkal tölti fel a sorait? Tudom, ebben a bábszínházban már életveszélyes ilyen kérdésekbe belemenni. 

 

Arra tudnék gondolni, hogy itt úgy próbálta meg Palpatine spinnelni ezt a történetet, hogy a klónok igazából a klón mivoltuk miatt követték ilyen elvakultan a parancsot és mennyivel jobbak lennének ennél a klasszikus katonák, akik jobban mérlegelni tudnak egy-egy ilyen helyzetet és morálisan jobban igazolható az alkalmazásuk, mint a klónoknak... vagy legalábbis a Szenátusnak ezt próbálhatta beadni, mivel itt arra apelláltak, hogy mennyire borzalmas volt ez a tett, amit Rampart elkövetett. Ha Chuchiék nem nyomozzák ki Rampart szerepét a kaminoi pusztításban, akkor ez a morális szempont nem játszott volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Wilde írta:

 

Crosshairnek a Birodalom kötelékében már nem nagyon van maradása, de ha Rampart valahogy megússza és nem itt láttuk utoljára, akkor nagyon adná magát, hogy ők akár össze is dolgozhatnak. Amit írtál spekulációt az azért is lenne jó opció, mert Chuchi mindkettejüknek a bögyében lehet, de legalábbis Rampartnak mindenképpen.

Lényegében azt sem tudjuk, hogy mi van vele. Mivel Rampart-hoz volt hű, még lehet őt is bebörtönözték......nem tudhatjuk. 

Vagy ha szerencséje van, akkor pont küldetést teljesitett, amikor Rampart-ot letartóztatták. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Lényegében azt sem tudjuk, hogy mi van vele. Mivel Rampart-hoz volt hű, még lehet őt is bebörtönözték......nem tudhatjuk. 

Vagy ha szerencséje van, akkor pont küldetést teljesitett, amikor Rampart-ot letartóztatták. 

 

Az nagyon ütős lesz, amikor a klónokat leszerelik, azért biztos lesz hozzá egy-két szavuk. Az előző epizódban volt az a kocsmai jelenet, ahol láthattuk, hogy mennyire egy egzisztenciális kérdés is ez a klónoknak, akiknek az egész énképe arra épül, hogy ők katonák, őket ezért hozták létre. Erre rímel Rex kijelentése is a TCW 7. évadából, hogy nekik a háború jelentette a létezésük alapját. Crosshair arra játszott, hogy kelleni fog majd a Birodalomnak, de rá kellett jönnie, hogy csak úgy félredobják, most az a pikáns, hogy akár Rampart is azt élheti meg, hogy őt is csak úgy félreállítják, ahogy ő akarta ezt tenni a klónokkal. Ez akár összehozhatná kettejüket is, bár, hogy hogyan azt nem tudom. Nem gondolnám így elsőre, hogy Crosshairnek felelősséget kellene vállalnia Rampart tettei miatt, de az biztos, hogy nem lesz nagyon maradása az új felállásban a seregnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

Chuchi mindkettejüknek a bögyében lehet, de legalábbis Rampartnak mindenképpen.

Rampart nem hülye, tudja hogy ki húzta csőbe. Szerintem itt még a Birodalom ellen fordulás is benne van a pakliban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 14. - 20:40, Ody Mandrell írta:

Rampart nem hülye, tudja hogy ki húzta csőbe. Szerintem itt még a Birodalom ellen fordulás is benne van a pakliban.

 

Azt biztos, hogy tudja, hogy mi a helyzet, de nekem így elsőre úgy tűnik, hogy ő egy elég hithű birodalminak látszott, aki egészen eddig lubickolt ebben a rendszerben és élvezte a szerepkörét és az így érdekes lenne, hogy teljesen a Birodalom ellen fordulna. Itt eléggé nyiltan le voltak játszva a lapok, hogy neki kellett volna ezt elintézni, az, hogy ebben Chuchi-ék megakadályozták ez az ő hibája és nyilván nem szívesen viseli el a bukást, de hát ez az ő sara volt. Szerintem az ilyen akciók egyfajta tesztként is működnek ezekben a felsőbb körökben... rádbízunk egy fontos feladatot, ha elintézed, akkor feljebb lépsz, közelebb kerülhetsz a tűzhöz, ha viszont elbuksz, akkor tudjuk, hogy nem lehet rád számítani.

 

Emiatt gondolnám, hogy ha látjuk még Rampartot, akkor az valahogy úgy lehet, hogy valaki (esetleg Crosshair) valahogy megmenti őt, vagy kiszabadul, mert ezek után azt nem tudom elkézelni, hogy esetleg Palpatinék azt mondják, hogy nyílvánosan elítéljük, de titokban megbízzuk valami projekttel és még működhet a háttérben. Hiszen itt pont azt láttuk, hogy egy fedett akcióban csúfosan felsült és még az öregnek kellett közbeavatkoznia, mielőtt az egész ügy tovább dagadhatott volna és szabotálhatta volna a birodalmi terveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Wilde írta:

 

Azt biztos, hogy tudja, hogy mi a helyzet, de nekem így elsőre úgy tűnik, hogy ő egy elég hithű birodalminak látszott, aki egészen eddig lubickolt ebben a rendszerben és élvezte a szerepkörét és az így érdekes lenne, hogy teljesen a Birodalom ellen fordulna. Itt eléggé nyiltan le voltak játszva a lapok, hogy neki kellett volna ezt elintézni, az, hogy ebben Chuchi-ék megakadályozták ez az ő hibája és nyilván nem szívesen viseli el a bukást, de hát ez az ő sara volt. Szerintem az ilyen akciók egyfajta tesztként is működnek ezekben a felsőbb körökben... rádbízunk egy fontos feladatot, ha elintézed, akkor feljebb lépsz, közelebb kerülhetsz a tűzhöz, ha viszont elbuksz, akkor tudjuk, hogy nem lehet rád számítani.

 

Emiatt gondolnám, hogy ha látjuk még Rampartot, akkor az valahogy úgy lehet, hogy valaki (esetleg Crosshair) valahogy megmenti őt, vagy kiszabadul, mert ezek után azt nem tudom elkézelni, hogy esetleg Palpatinék azt mondják, hogy nyílvánosan elítéljük, de titokban megbízzuk valami projekttel és még működhet a háttérben. Hiszen itt pont azt láttuk, hogy egy fedett akcióban csúfosan felsült és még az öregnek kellett közbeavatkoznia, mielőtt az egész ügy tovább dagadhatott volna és szabotálhatta volna a birodalmi terveket.

Kutassa fel a Clone Force 99-et, bármi áron. Ezt az egy feladatot tudom elképzelni Rampart esetében. 

Itt már neki túl sok babér nem teremhet, de a háttérből még ügyködhet, valamilyen félreeső irodából. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem valószínű. :) Rampartot így besározni azt jelenti, hogy tisztséget aligha vállalhat később. Akkor meg minek életben hagyni egy potenciális gyenge láncszemet? 

Sose voltak szívbajosak, ha valakit ki kellett használni, aztán ha már nem volt rá szükség, beáldozni. Dooku nagyobb kaliber volt, mégis simán odadobta Sidious, hogy Anakint tovább tudja lökni a Sötét Oldal felé vezető úton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Birodalom szélnek eresztette a klónokat és pont most mennének a Batch után? Minek? :) Akkor tudom ezt elképzelni ha bekavarnak a Weylandon, vagy más kiemelt birodalmi érdekeltségbe.  

Valahogy én azt érzem, Rampart szála olyan túl könnyen félreállitott lett. Ezért gondolom, hogy vissza fog még térni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most látom, hogy még nem is írtam véleményt... Pedig nagyszerű epizód volt! Eleve a téma, hogyan tették lapátra a klónokat, s jöttek helyettük a sokkal bénább rohamosztagosok, valami olyasmi, ami a PT óta foglalkoztat, s az egyik legfőbb kérdés, amit nem SW-rajongó ismerőseim (vagyis kb. mindenki) anno sokat kérdeztek. Rampart eddigi munkássága már szépen megágyazott ennek váltásnak, s nem igen lehetett abban hinni, hogy nem fogja végigvinni a Szenátuson a szavazást. Őszintén, én azt gondoltam, szegény Chuchi-nak annyi, nem lesz itt bizonyíték, vagy nem időben, s erre tessék! Minden összejött, már épp sikerült volna győzelemre vinni a klónok nyugdíjazásának ügyét, amikor.... megjelent az Uralkodó és simán kicsavarta az egészet! Rampart nem számított, s végül is nem volt elég ügyes: nem tüntette el a bizonyítékokat és nem tüntette el azokat sem, akik tudtak róla. Így Sith logikával azt kapta, amit megérdemelt. 

 

Echo távozását sajnáltam, de van olyan érzésem, hogy a következő epizódban történtek után

Spoiler

van rá komoly esély, hogy a BB maradék tagjai beállnak Rex missziójába, s akkor nem Echo tér majd vissza hozzájuk, hanem ők térnek vissza hozzá és Rexhez.  Testhez álló feladat lenne és biztosan több örömmel és sikerrel kecsegtetne a kidobott és bajba jutott klónok megsegítése, mint CID ügyeinek rendezése, amiért olyan nagy hálát nem is kapnak tőle. 

 

Crosshair sorsa nagyon jó kérdés. Ő Rampart embere, van rá esély, hogy vele együtt ő is megy a kukába - kivéve, ha pont szükségük lesz valakire, aki olyan éles szemű és gátlástalan, de jó harcos, mint ő. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Valahogy én azt érzem, Rampart szála olyan túl könnyen félreállitott lett. Ezért gondolom, hogy vissza fog még térni. 

Vagy belelátok dolgokat akkor? És a Rampart szál, le van zárva? 

Csak valahogy olyan fura ez, másfél évadig ő volt az a fajta idézőjeles gonosz, aki képviseli a birodalmat. Erre olyan könnyen félre lett állitva...hogy szinte hihetetlen. 

Palpi is bűnbakként használta, de még Tarkin is ezek szerint. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.