Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Aranyos volt a végén a meglepi :) Csak ketten maradtunk bent, szegény mozis csaj már biztos unta a dolgot, de valahogy nem tudott érdekelni XD

 

Magyar szinkron: nekem Moser Károly még mindig nem jön be... félelmetes volt, amikor először megszólalt... Mondjuk Matt Lanter is elég gáz sztem :S Hát úgy egy szinten vannak XD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem remek kis szórakoztató film volt a CW :) Nagyon jó volt a mai nap, és csak rajtunk múlik, hogy legyen még hasonló.

A hely, ahol voltunk, kicsit Fanyűvő stílusú (ott is az alagsori faborítású helyiségben talizgattunk, és csak egy metróállomással van messzebb a Vácin), de utóbbiban lehet rendes kaját is rendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak így őszintén.Kurva jó nap volt egy kurva jó filmmel.A filmnek minden percét élveztem.Pozitívan jött le az egész.A zene a karakterek, a csaták fenomenálisak voltak.Nem értem a kritikákat. :)

Lucas újra megcsinálta a tuttit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem remek kis szórakoztató film volt a CW :) Nagyon jó volt a mai nap, és csak rajtunk múlik, hogy legyen még hasonló.

A hely, ahol voltunk, kicsit Fanyűvő stílusú (ott is az alagsori faborítású helyiségben talizgattunk, és csak egy metróállomással van messzebb a Vácin), de utóbbiban lehet rendes kaját is rendelni.

 

De azért jó volt nem?Mondjuk én ettem a film elött.A nap minden percét élveztem,Nagyon jó volt.Nagyom örülök annak, hogy sok eddig ismeretlen fórumtárssal megismerkedtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy kritika.

 

Ma sikerült fórumtársak körében megtekintenem eme gyöngyszemet.Először látván a filmet, nem befolyásol az esetleges torrentről leszedett változat.

A film elött elolvastam Zééé és sokan mások szerintem negatív kritikáját.Ezeket próbáltam kiverni a fejemből.Moziba bent ültünk, és elkezdődött a film.Elmagyarázzák, tulajdonképpen mi is ez a Clone Wars.Majd egy idő után bele a sűrűjébe.Amikor Anakin és Obi-want mutatták csatában tudtam, ,hogy elvesztem.Ugyanúgy ,mintahogy gyerekként az ep 4-5-6-nál.Amikor kb '81-ben láttam az ep 4-et és Kenobi elárulta, hogy Luke apja harcolt a háborúban mindig kiváncsi voltam milyen lehetett vajon az a háború.

Most választ kaptam.Igaz animáció formájában, de megjött a válasz.Mert ez az animáció frenetikus és minden pillanata észbontó.Itt az igazi háború zajlik, halottakkal, sebesültekekl ,fájdalmakkal.A csaták olyanok, hogy szó szerint tátva maradt a szám amikor megláttam.Zseniális.A poénok ütnek.Ashoka, nagyon szimpi karakterrré vált számomra.Olyan pozítív élményekkel gazdagabban jöttem ki a moziból, melynek hatása most is tart.Minden jó benne.A zene, a karakterek a story.Sokan írták, hogy nem érezték az sw-feelinget.Bennem a kezdetek óta bennem volt.Kit érdekel, hogy animáció mikor a hősökről van szó?Gyönyörű.Élveztem minden pillanatát.Lucas megint megcsinálta.Zseniális a fazon.Negatívumot nem találtam benne.Éljen Lucas, aki ismét mérföldkövet alkotott a filmek rengetegében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Frenki de ez elfogult kritika volt.

 

"Éljen Lucas, aki ismét mérföldkövet alkotott a filmek rengetegében."

 

Azért ez egy kicsit megmosolyogtató.

 

Az a jó kritika ami objektív, megpróbál elvonatkoztatni és nem kizárólag rajongói szempontok alapján értékelni egy filmet. Tudom nehéz, de meg kell próbálni. Eddig SimonZ szösszenete tetszett a legjobban, majd minden szavával egyetértek.

 

A film szerintem is jó, de csak ha TV-s minőségében értékeljük. Mozis szempontok alapján csúfondárosat bukik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek nap volt. Megmondom őszintén nem hittem volna, hogy ilyen jó lesz! Pár új arc mellett a film is remek élményt nyújtott. Én már eddig is láttam egy párszor, így élményekkel felvértezve ültem be rá. Gondoltam, hogy jó lesz, na de hogy ennyire? ez a film mozira termett! Egy pillanatig se merült fel bennem, hogy összevágott TV filmet látok. Egyszerűen döbbenetes mennyi pluszt adott hozzá a remek minőség és a szinkron. Teljesen összeállt az egész. A csatákról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni és a történet is kellően kidolgozott. Most lehet, hogy a gyerek beszél belőlem, de aki ezt fikázza az eléggé el van tévedve. Örültem a sok pozitív véleménynek a film után. Dzséjt pl. teljesen el volt ájulva tőle... Gyönyörű bevezetése ez a sorozatnak! Majd még írok róla, mert most csak kavarognak a gondolataim....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Frenki de ez elfogult kritika volt.

 

"Éljen Lucas, aki ismét mérföldkövet alkotott a filmek rengetegében."

 

Azért ez egy kicsit megmosolyogtató.

 

Az a jó kritika ami objektív, megpróbál elvonatkoztatni és nem kizárólag rajongói szempontok alapján értékelni egy filmet. Tudom nehéz, de meg kell próbálni. Eddig SimonZ szösszenete tetszett a legjobban, majd minden szavával egyetértek.

 

A film szerintem is jó, de csak ha TV-s minőségében értékeljük. Mozis szempontok alapján csúfondárosat bukik.

Azt ajánlom nézd meg moziban. Mindenki a helyén tudta kezelni nálunk, senki nem károgott. Igenis hatalmas élmény egy SW rajongónak nagy vásznon megtekinteni a filmet. Ahelyett hogy kritizálsz, inkább egy mozi felé vehetnéd az irányt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csatlakozom a pozitív véleményekhez. Tetszett a film nagyon! Ez egy lazább, könnyedebb stílust követve készült, és ezt már az elején a zene is jelzi az eredeti főcím dallam "megbolondításával". Aranyos poénok, jó párbeszédek, és nagyon jó szinkron jellemzik. Ahsoka remek volt! És a klónok emberi természetének kihangsúlyozása is! Egyedül a végén az utolsó képbeállítás nem tetszett, de ez az egyetlen, amit most negatívumként fel tudok hozni.

Ez nem Anakin filmje, nem róla szól elsősorban a történet, hanem a klónháborúról, annak is csak egy rövid epizódjáról, ezért is nem érdemes SW-film (az I-VI. rész minőségében gondolom) kategóriában gondolkodni ezzel kapcsolatban. Másmilyen film szerintem nem is illeszkedett volna jól az Ep2 és az Ep3 közé, amelyek az SW-movie kategóriában felülmúlhatatlanok! Csak egy ilyen lazább történetvezetésú animációs filmet volt szabad megkockáztatni - szinte biztosan nagy kudarc lett volna egy olyan kísérlet, ami felnőni igyekezett volna a nagy elődökhöz, csak rajzfilm formátumban, mert nem tudom elképzelni, hogy azt sikeresen meg lehetett volna oldani.

 

Már írtam korábban, de most még határozottabban az az érzésem, hogy ez a film ugyanúgy direkt más akart lenni, mint az "igaziak", mint anno az előzmények a régi trilógiához képest. És ez sokaknak csalódást okoz - remélhetően nem véglegesen, csupán első nekifutásra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zéé: természetesen semmi gond.Nyilván te máshogy látod.Mégegyszer mondom, úgy ültem be rá. hogy próbáltam kiverni a fejemből a pozítív és negatív kritikákat.Nyilván nem nagyon sikerült.De a filmről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni.Nem azért mert Lucasnak köze van hozzá.Hanem az élményért.Lehet hogy megkövetsz, de ez moziba termett.A csaták mindenképp.Hihetetlen intezítás, az összetartozás érzésének bemutattása, a humor mind mind olyat nyújt ami számomra tökéletessé teszi a filmet.Erre vártam 27 éve mióta Kenobi mesélt Luke-nak abban a bizonyos kunyhóban.

Egyetértek Pildivel.Lucas ismét újjított és nekem nagyon bejön.Azt mondom neked, hogy ez a rajongók mozija.Ez nekünk készült.Fogadd meg Ody tanácsát, és nézd meg moziban.Máshogy fogod látni.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én is hazaértem. :)

 

Remek nap volt egy nagyon jó filmmel, és egy még jobb társasággal! :)

A film nekem minden negatív kritika ellenére nagyon tetszett. Persze a helyén kell kezelni. Mélységeiben meg sem közelíti az Ep1-6-ot, de ezt már eddig is tudtuk, hogy nem is volt célkitűzés. Realitásban viszont messze túlhaladja a Tartarowsky féle rajzfilmet. Alig 1-2 helyen mondhatom azt, hogy ez azért túlzás.

Ahsoka, Anakin, Obi-Wan és a klónok fenomenálisak! Dooku és Padme szerepét (legalábbis a magyar szinkronnal) nem sikerült a többiek könnyedségéhez alakítani, de még ők is elmennek. Jabba végig olyan, amilyennek lennie kell: aggódó szülő. A helyzettől függően segítséget kér, bosszúszomjasan dühöng, vagy hálásan örül. Aki mást várt tőle, rosszul tette. Ventress hozta a formáját a rajzfilmből, bár azt hiszem, mintha rajta is tudtak volna alakítani valamennyit. Az egyetlen ellentmondásos szereplő számomra Ziro. Na, nála egy kicsit mást vártam. Ennél egy fokkal komolyabbat. De végülis működött a figurája. Majd még eldöntöm, hova soroljam. Minden esetre érdekes személyiség... A droidok emberi tulajdonságai egy kicsit soknak tűntek nekem, de csak a realisztika tekintetében, egyébként jókat nevettem rajtuk.

A csaták realisztikusnak tűntek, talán csak néhány klón vs. droid verekedést éreztem túlzónak, de ezek ebben a filmben poénnak elfogadhatók. Az űrjelenetekben nem emlékszem említésre méltó problémára, azok azt hiszem szinte tökéletesek.

A történet vonala elég egyszerű, de mivel ez a film elsősorban könnyed szórakoztatásra készült, nincs is szüksége bonyolultabbra, mélyebbre.

Összefoglalva: Szórakoztatás 10/10, Star Wars: 9/10, de ez még javulhat... :)

 

A mozizás után a kávézóban(?) nagyon jól éreztem magam. Nagyon jókat beszélgettünk, és örülök, hogy ennyi fórumtagot ismerhettem meg személyesen. :) Most úgy érzem, ez a fórumtali ismétlést kíván. Sajnos nekem úgy néz ki, hogy csak a tavasszal, vagy nyáron lesz lehetséges a piszkos anyagiak miatt, de mindenképp igyekszem odaérni minél előbb egy következő talira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez fan munka. Se magyar szinkron se magyar feliratot nem olvasni a hátulján. Kétlem, hogy így adnák ki nálunk...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez fan munka. Se magyar szinkron se magyar feliratot nem olvasni a hátulján. Kétlem, hogy így adnák ki nálunk...

 

Ez rajongói munka. A cím betűtípusa sehol nem a hivatalos, sőt, az "ú" egy megnagyobbított kisbetű. Az első borítón egy sima fekete téglalappal van kitakarva az angol cím. A Warner-logó sem túl professzionális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rajongói munka. A cím betűtípusa sehol nem a hivatalos, sőt, az "ú" egy megnagyobbított kisbetű. Az első borítón egy sima fekete téglalappal van kitakarva az angol cím. A Warner-logó sem túl professzionális.

Ezt az oldalát nem akartam bolygatni a képnek, de így még egyértelműbb a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.