Ugrás a kommentre

Part 3 - Time to Fly


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

46 minutes ago, Cpt. Rex said:

Amúgy nem lenne hülyeség ez a Plo-Koon padawanja dolog

De ha így van, akkor erről Ahsoka miért nem tud? Azért elég szoros kapcsolatban volt annyira Plo-val, hogy tudjon egy olyan, enyhén nem elhanyagolható dologról, mint hogy új padawanja lett. Szerintem Baylan esetében nem is az a fontos, hogy ki volt ő a Jedi Rendben, hanem, hogy mi történt vele a Birodalom kikiáltása után, és hogy mitől vált ilyen furcsán a sötét oldal követőjévé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem is senki lesz Marrok karaktere, sőt, következő részben szerintem ki is nyiffan/elfogják a "jók", az előzetesek alapján nekem így tűnik. Az biztos, hogy a kövi részben jön a Shin vs Sabine, Marrok vs Ahsoka kettős párbaj, és az is biztos az előzetesekből, hogy Ahsoka eljut Baylanig, tehát Marrok veszíteni fog :)

 

Viszont ahogy nézem a trailereket az első 4 részből lettek szinte összevágva - már ha a köviben végig az erdős harcok lesznek - vagyis, az évad második fele totál új dolog lesz, amiből még semmit nem láttunk - kivéve a két Thrawn jelenet persze. :) Szóval baromira várós! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesek ezek a vadászok. Olyan mintha a pilótafülkéjük nyitott lenne hátul. A bolygón ez már nem látszik. Hiba lehet?

 

A másik érdekesség a végefőcím ábrái mind egy pontba futnak össze. Kíváncsi vagyok arra a helyre.

 

Amúgy nagyon jó ez a rész. A végén a harc teljesen filmszerű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A másik érdekesség a végefőcím ábrái mind egy pontba futnak össze. Kíváncsi vagyok arra a helyre.

 

Szerintem az Peridia mert messze ahhoz vezetnek a leghosszabb vonalak, ergo az az ugrás a másik galaxisba. Ráadásul a Purgillok mellett megy a vonal is amit követünk:

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy remek kis epizód volt. Sejtettem, hogy most egy karakterekre fókuszáló, kevésbé eseménydús rész jön. De így is szépen halad a sorozat. Lesz mindenre hely és idő. Most erősen Új remény hangulatú volt az epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 08. 31. - 21:12, Nute Gunray írta:

Igen, a politikai részről azért lehetett értekezni. :)

Például a bürokrácia falairól. Anno felvetettem Carson Teva kapcsán, vajon miként reagálna az ÚK vezetése egy hasonló hírre. Nos láttuk. Minden szinten elutasítás fogadja a teljesen nyilvánvaló aggasztó eseményeket. Egyszerűen döbbenetes felelőtlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Például a bürokrácia falairól. Anno felvetettem Carson Teva kapcsán, vajon miként reagálna az ÚK vezetése egy hasonló hírre. Nos láttuk. Minden szinten elutasítás fogadja a teljesen nyilvánvaló aggasztó eseményeket. Egyszerűen döbbenetes felelőtlenség.

Abszolút. És az első részben a felvezetőben olvashattunk a Sinister Agentekről. A Mando kémek részében láttuk is őket. Ők ebben a tesze-toszaságban lubickolnak. Ezért is írtam fentebb hogy biztos vannak szimplán alkalmatlan szenátorok és olyanok is akik rossz szándékkal próbálják adni a hülyét, hogy a birodalom maradványának falazzanak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első két rész valahogy jobban tetszett, de ez sem volt rossz, a rövidsége ellenére sem. Ami már rögtön az elején feltűnt az Ahsoka és Sabine kapcsolata, amit jól vezettek át ezen az epizódon az első közös gyakorlástól odáig, hogy Ahsoka valamennyire Sabinera bízza magát és mintha kicsit felengedne a kettejük közötti kimondatlan feszültség. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy mi is történt ezen a mester-tanítvány viszonyon közöttük a korábbiakban és tényleg baromi jó lenne, ha megvalósulna egy Tales of the Jedi sztori keretében, ahogy Bence jósolta. Amúgy, az is hozzátartozik ehhez a dinamikához, hogy Ahsoka jelentősen megváltozott a korábbi önmagához képest. Ez persze érthető, hiszen rengeteg mindenen ment keresztül, de számomra nagyon szembetűnő látni, hogy az a vidám, energikus optimizmus mintha átadta volna a helyét, egy ilyen sztoikus, nyugodt, kimérten érett bölcsnek. Amikor tanítgatta Sabinet a harcra ott nekem is eszembe jutott a Kanannal való hasonló jelenet és ott is mennyire impulzív volt Sabine, akit akkor a családjával és a Mandaloreral való érzelmei befolyásoltak, most meg úgy érzem, hogy nagyon meg akar felelni Ahsokának. Utóbbi pedig igzán egy olyan távolságtartó öreg mester benyomását keltett, ahogy szenvtelenül reagálta le Sabine kapkodó mozdulatait.

 

Ezen a ponton meg kell még említenem Huyangot is, aki ugyan nem új szereplő, de úgy érzem, hogy most bomlik ki előttünk igazán. Eddig nekem ő a kedvenc karakterem talán a sorozatból. Az egész széria hangulatán érződik egy furcsa kettősség, de akár hármasságot is mondhatnék (ha van ilyen szó egyáltalán:)). Egyrészt ízig vérig támaszkodik a Rebelsre, de egyben pedzegeti a visszásságait, nehézségeit ennek a poszt-birodalmi helyzetnek, amiben a sorozat játszódik, de közben önmagában a címszereplő miatt van egy ilyen régies, köztársasági-klón háborús vibeja is számomra az egésznek, ettől az összhatás pedig egy ilyen hídszerű érzést kelt a különböző SW korszakok között, ami nagyon jól áll a sorozatnak. Nem csak Ahsoka karaktere járul hozzá ehhez, a hajója, a különböző erőhasználók, az éjnővérek felemlegetése és akivel elkezdtem, maga Huyang. Ő valahogy egyszemélyben megtestesít valamit egy rég letűnt korszakból. Amikor mindig a jedi irányelveket veszi elő és arra hivatkozik, akkor olyan érzésem van, mintha abból a már a múlt ködébe vesző korszakból valami kis szikra visszatérne a jelenbe és megidézné azt az időszakot, amikor még Huyang a jedik alkalmazásban állt és kis jedi ifjoncoknak segített a fénykardjukkal. Jó látni ezt és egy speciális hangulatot kölcsönöz a közös jeleneteiknek Ahsokával és Sabinenal, ahol utóbbi már egy teljesen másik kor gyermeke.
Az Erő kérdése egyelőre annyira nem zavar vele kapcsolatban, ha nem akarnak valami nagyon nagy spílert faragni belőle, hanem csak lazan képes kapcsolódni az Erőhöz, ami lehet már régebben is ott volt benne, csak nem fókuszált rá igazán, akkor számomra ez elfogadható. Azt a kijelentését Ahsokának, hogy jó jedi lehetett volna belőle lehet úgy is értelmezni, hogy megvannak benne azok az erények, amelyek a jediket jellemzik, de nem az Erő-érzékenységre kihegyezve gondolta ezt. Eleinte amúgy idegenkedtem én is ettől a koncepciótól, hogy Sabine jedi lehet, de ebben a formában, ha úgy valósulna meg, hogy egy mester-tanítvány dinamikát valósítanak meg közöttük az még valahol tetszene is.

 

A politikai szálnál számomra az volt a legmeglepőbb, mikor utólag olvastam, hogy az az akadékoskodó szenátor valójában Kaz apja volt a Resistanceből. Az egész beszélgetés engem egy kicsit emlékeztetett arra a Rebelsből, amikor a 4. évadban Hera próbál csapatokat kérni a Lázadóktól a Lothal felszabadítására tervezett akcióra és Mon Mothmával egyezkedik, de nem igazán jár sikerrel. Az Új Köztársaság politikai játszmáit nem igazán ismerem, de feltűnő volt, hogy Mon Mothmának nincs igazán olyan tekintélye, amit adott esetben egy vezetői pozícióhoz társítani szoktunk. A többi szenátornál pedig a tagadás, a naivitás jeleit véltem felfedezni, mintha nem is akarnák elhinni, hogy ez egy komoly fenyegetés lenne, amiről Hera beszél. Ebben szerepet játszhat egyfajta vágyvezérelt gondolkodás is, hogy a galaxist a sok háború és széthúzás után egy olyan helynek szeretnék látni, ahol néhány apró cseprő incidens ugyan van (ők így kezelik ezt a jelenlegi problémát is), de alapvetően rendben mennek a dolgok, ami persze az ő irányításuknak is a gyümölcse. Hera sem kezelte a legjobban ezt az ellnállást, de azt el kell mondani, hogy ő nem politikus, pedig, ha arra irányította volna a figyelmüket, hogy van itt egy incidens, ami lehet, hogy nem komoly dolog, de egy kisebb csapat ránézhetne, akkor lehet jobban célt tudott volna érni, mint így, hogy egyből Thrawnra, meg Ezrára terelődött a figyelem, ami félelmet kelthetett a szenátorokban, hogy az általuk jónak és működőképesnek gondolt ÚK-ban komolyabb gondok is adódhatnak.

 

Jacen feltűnése tényleg örvendetes volt, nekem egyből beugrottak a Kanan és Hera közötti jelenetek a Rebelsből, ahol eleinte nem volt annyira szembetűnő, hogy milyen viszonyban is vannak, de szépen fokozatosan egyértelművé tették kettejük kapcsolatát. Idevonatkozóan talán az volt a kedvencem, amikor találkoztak Cham Syndullával és Kanan eleinte teljesen be volt sózva, hogy jó benyomást keltsen az "apósánál", ami kifejezetten megmosolyogtató jelenetekhez vezetett. Jacen kinézete a Rebels végén elég furára sikerült, nehezen tudtam elképzelni, hogy fogják ezt majd átültetni az élőszereplős vonalra, de egész jó lett a körülményekhez képest szerintem. Jó, hogy megmaradt a zöld haj, meg a vállap is sokat adott hozzá az összhatáshoz. Valamint tetszett, ahogy utaltak Sabine nénire és olyan érzésem volt, hogy azt a gondolatot, hogy a Rebels legénysége igazából egy nagy család, ami annak a sorozatnak az egyik központi eleme volt, így megőrizték itt az Ahsokában is.

 

Végezetül még néhány gondolat az űrcsatáról, szerintem nagyon rendben volt ez az összecsapás és én picit meglepődtem, hogy így nyiltan konfrontációba kerültek már itt a 3. részben Elsbethékkel. Azt hittem még nem találnak itt rájuk, vagy valami, de ez előrevetíti számomra, hogy Thrawn hamarabb talán hamarabb tűnhet fel és nem csak mondjuk az utolsó epizódban teszi tiszteletét, mintegy előrevetítve a második évadot. A legjobb talán az volt az egész űrcsatában, amikor Ahsoka megkérdezte Sabinetól, hogy miben segítsen neki és tényleg itt éreztem azt, hogy úgy igazán összekovácsolódtak ebben az ütközetben. Ahsoka űrruhás kalandjáról másokhoz hasonlóan nekem is a TCW ugrott be, ahol volt, hogy Anakinnal így szálltak át az űrben egyik hajóról a másikra. Ez az űrruha meg nagyon jópofa volt a lekkuit is becsomagoló részekkel. Persze láthattuk már régebben is űrruhában Ahsokát, de így nem animációs formában ez olyan meghökkentő volt, az villant be, mint mikor most a Star Trekben láthattunk egy űrruhás gornt is, ami szintén nagyon jópofa volt.
A kicsoda Marrok dologhoz annyit tennék hozzá, hogy én nem örülnék neki, ha Ezra lenne, mert felmerülne bennem, hogy ő hogyan jött vissza úgy, hogy Thrawn nem tudott, meg miért dolgozna Baylanékkel. Azt kicsit elrugaszkodottnak gondolnám, hogy beépült közéjük és belülről bomlasztaná a terveiket, de azt továbbra is el tudnám képzelni, hogy valami olyan karakter, akinek így-úgy de jelentősége van, szóval nem pusztán egy arctalan noname senki, akit a következő részben egyszerűen levágnak és nem tudunk meg róla semmit. Az, hogy ő az egyetlen itt a gonoszok közül, akinek takarják az arcát, ráadásul a hangja is el van torzítva nekem nagyon afelé mutat, hogy ő nem pusztán egy senki, de aztán lehet ez a csel és csak beetetés az egész, jövőhéten lehet többet tudunk erről is majd.

 

Kíváncsi vagyok a folytatásra, itt akkor fognak igazán beindulni a dolgok, hogy megtudjuk mi történt Thrawnékkal ott a másik galaxisban. Akkor fog kiderülni mi az az elképesztő hatalom, amit Baylanék el akarnak érni, mit vár tőle Elsbeth, hogyan kerültek ők kapcsolatba és mégis mi lett Ezrával és milyen szerepet fognak ők mind játszani a nagy egészben a jövőt illetően, hiszen a sequel trilógi idejére már nincsenek ott az események közepében. Az, hogy itt voltak a purrgilek mindenképpen érdekes lehetőséget jelent, mondjuk mi van akkor, ha velük tudnának eljutni a másik galaxisba Ahsokáék, mert a hiperűrgyűrűt Elsbethék elviszik, vagy megsérül. Ezra tudott igazán kapcsolódni ezekhez a lényekhez, de lehet másoknak is menne, de mindenképpen izgalmas helyzet, amit teremtettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a Ghost ott áll a Home One hangárjában, és az nem a Köztársasági Védelmi Flotta része, hanem magánhajó. Azzal oda megy, ahová akar és azt csinál, amit akar. És szerintem azután, hogy a kapcsolat minden előjel nélkül megszakadt Ahsokáékkal, menni is fog. Talán Jacent hátrahaggya Chopperrel (bár megnéznék egy Chopper-Huyang párost) a Home One-on, vagy akárhol (gondolom van valahol otthona is, esetleg a Ryloth-on, Cham nagypapánál), de Hera oda fog repülni a Denab-rendszerbe. Nehéz elképzelni, hogy hátramarad ücsörögni, miközben a barátai bajban vannak és esély van arra, hogy visszahozzák Ezrát.

 

Amúgy tegnap végre rendes körülmények között is sikerült megnéznem az epizódot. Így még inkább tetszett. Különösen kiemelkedő Ahsoka és Sabine edzése, a későbbi beszélgetésük az Erőről és persze a Védelmi Tanács meetingje Syndulla tábornokkal.

 

Az okítás és a beszélgetés sok szempontból volt érdekes. Egyrészt, előjött ugyanaz a módszer, amivel Ben kezdte Luke esetében. Még a szövegük is hasonló. Bár megjegyezném, hogy Ahsoka "Jedi hajóján" több értelme van egy olyan vívómaszknak, amiből nem lehet kilátni, mint Han hajóján egy olyan sisaknak, aminek a rostélya nem átlátszó. (Komolyan, mire használja Han ezt a sisakot? Teljesen értelmetlen, semmi funkciója.)

aU3oZeB.png

G2JqNED.png

 

Viszont míg Luke érzékei elkezdtek kiteljesedni, Sabine kevésbé volt sikeres ezen edzésen. Bár néha eltalálta Ahsoka kardját, nagyon sokszor csak vaktában csapkodott, az esetek többségében még csak nem is a jó irányba. És a végén még jól hasra is esett. Ugyanakkor abban, hogy néha talált, miközben nem aktív Erőhasználó, van ráció. Chirrut Îmwe az ekletáns példa arra, hogy az Erő passzív képességeit is remekül ki lehet használni megfelelő tehetséggel, hittel és képzettséggel. Szóval Sabine is képes lehet arra, amire Chirrut. Persze, ettől még messze van. Naaaaagyon messze.

Tetszik, hogy ezzel is szépen összhangban van a Rebelsszel. Elég sokat beszélgettünk arról, hogy Sabine ott nem mutatott semmiféle Erőképességet, és ezt a vonalat az Ahsoka nem töri meg. Sőt míg abban ez nem volt téma, itt kifejezetten nagy hangsúlyt adnak annak, hogy Sabine nem aktív Erőhaszáló. És ebben a részben Huyang révén azt is behozták a képbe, amit magam is fejtegettem korábban, miszerint Sabine oldaláról a mandalore-i kultúra is nehezítheti azt, hogy tudatosan kihasználja az Erő aktív vagy passzív képességeit. Kevés mandalore-i lett eddig Jedi, és most már biztos, hogy ennek oka abban rejlik, hogy technokrata harcos nép, ami nehezen egyeztethető össze a természetes úton elérhető Erővel és a Jedik alapvetően békés filozófiájával.

Ugyanakkor én még nem vetném el, hogy Sabine ne válhatna aktív Erőhasználóvá. A midi-chlorian számáról semmit sem tudunk, de a látottakból akár azt is feltételezhetjük, hogy Ahsoka már évekkel ezelőtt elvégezte az ezirányú elemzést, és azt megfelelőnek találta (bár a téma kerülése nekem azt sugallja, hogy Ahsokát pont nem érdeklik a midi-chlorianok ezen kérdésben). De az is lehet, hogy Ahsokának pont az Erő súgott valamit, és azért kezdte el tanítani Sabine-t. Ezen a vonalon még érdekes lehetne bemutatni, hogy mégis milyen alapon jutott arra, hogy tanítványáúl fogadja. Látta, hogy a lány érzelmileg még nagyon szedett-vedett, és úgy döntött, a Jedi tanok megtanításával összeszedetebbé válhat? Vagy tényleg az Erő súgott neki, az irányította Sabine-hoz, mert ennek a mindent irányító energiamezőnek van valami nagyobb célja Lady Wrennel? Ki tudja!

Amúgy sincs egzakt számunk arra, hogy mennyi midi-chlorian szükséges ahhoz, hogy valakiből aktív Erőhasználó váljon. Annyit tudunk, hogy a már diszfunkcionálisan működő Jedi Rendben végeztek ilyen méréseket, és tudjuk, hogy Yoda és Anakin esetében kiemelkedően magas volt. Ám fogalmunk sincs, ez mit jelent. Mennyivel alacsonyabb vajon Mace Windunak, Obi-Wan Kenobinak vagy éppen Ezrának a száma e kettő csúcshoz képest? Mi a minimum? És a minimumon mennyire képes a Jedi? És egyáltalán, a Jedik mi alapján döntötték el, hogy mi a minimum? Biztos, hogy a már diszfukcionális Jedi Rendnek igaza van azzal a minimummal kapcsolatban? Ők sem tudtak mindent az Erőről, és azért na, a végén az egójuk is sok mindenbe beleszólt. Így nem lepne meg, ha az általuk meghatározott minimum inkább az elitségüknek szólt, és nem a valóságnak. Gondolok itt arra, hogy direkt egy magasabb határt húztak meg, hogy minnél több az Erőben erős Jedi legyen, és így kizárták az átlagot esetleg lerontó gyengébb, de még mindig tehetséges jelölteket. Eleve egy probléma, hogy a Jedik száma drasztikusan megcsappant az utolsó korszakukban, már a klón háborúk előtt is fogyóban voltak. Ez nyilván egy többrétegű probléma (már csak a Köztársaság területén kerestek, sokan nem voltak hajlandóak lemondani a gyermekükről), de akár az is lehet egy réteg, hogy saját egójuk miatt mesterségesen húztak egy magas vonalat, ami kizárt nagyon sok jelöltet.

Szóval szerintem ezért is lesz jó ez a sorozat, illetve az olyan művek, mint a What Makes a Jedi, mert bemutatják a már rosszúl működő Jedi Rend módszereitől eltérő opciókat is, amnek hála jobb megvilágításba kerül az, miért volt rossz az, amit a PT-ben láttunk. Ami egyben jó alapot fog szolgáltatni a Rey-mozifilmnek, ha abban hősnőnk is a PT-ben látottaktól eltérő módszereket (is) alkalmaz. Plusz szerintem az Erő miszticizmusát is növeli, mert ez azt jelentené, hogy az Erő sokkal hatalmasabb annál, semmint hogy számok alkotta keretek közé lehessen szorítani.

Szóval, bár én is ódzkodtam attól, hogy Sabine aktív Erőhasználó Jedi legyen, a tálalás eddig tetszik. Ugyan még mindig van bennem félsz, de érdekes dolgokat villantottak fel, amik, ha kibontásra kerülnek, retrospektív megerősíthetik a PT-ben látottakat és hatással lehetnek az olyan jövőbeli művekre, amik az újabb Jedi Renddel fognak foglalkozni, például a Rey-filmre.

Hiszen az Ahsoka már arra is hatást gyakorol, amit a The Mandalorianben láttunk. Legalábbis én már úgy gondolom, hogy a The Jedi című epizód végén Ahsoka részben azért szegte meg a korábban tett ígéretét, mert Sabine-nal kudarcot vallott. Anakin után elhagyta Sabine-t, és már tanult ezekből annyit, hogy nem akarta felvállalni ugyanezt Groguval, aki a Djarinhoz való kötődése miatt amúgy is problémás lehet.

Mindezeken túl az is eszembe jutott, hogy jelenlegi tudásunk alapján szinte teljesen lényegtelen, hogy mit gondol Ahsoka az Erőről és a Jediségről, mert a Jedi Rend jövője jelenleg kizárólag Rey Skywalker kezében van, akinek momentán a leghalványabb kapcsolata sincs Ahsokával. Rey felfogását minderről főleg Leia és az ősi Jedi könyvekben leírtak határozzák meg, illetve kis részben Luke - bár ő annyira keveset adott át Rey-nek, hogy ugyanúgy inkább csak az úton elindítónak tartható, mint Ben Luke esetében. Rey igazi mestere Leia volt.

 

Ami a politikai szálat illeti, na az csúcs volt. Eleve nagyszerű, hogy megjelent Kaz apja. Ez is jelzi, hogy a Lucasfilm mennyire egységesen kezeli a Star Wars-t, hiszen a Resistance finoman szólva sem örvend népszerűségnek a rajongók körében, mégis merítenek belőle. És hát Xinono papa jó nagy tahó, nem csoda, hogy egy ilyan farok mellett Kaz olyan csetől-botló lett. Eleve undorító, ahogy Mothmát és Herát kezeli - a tisztelet teljes hiányával, mintha ő lenne az úr a házban. Mege leve a The Mandalorian után röhejes az, amivel takarózik. Hogy az Erőforrásaikat a Köztársaság megsegítésére is használhatják, miközben a The Pirate-ben meg Tuttle ezredes épp azzal az indokkal utasítja el Teva kérvényét, hogy a tagbolygókról érkező kérések is felgyülemlettek már. Most akkor mi van? Nem segítünk a kívülállónak, ha ez százados kéri, de egy tábornok által kérelmezett belső ügyben sem járnak el? (Hiszen Corellia tagbolygó, és ott épültek birodalmi hiperhajtóűvek, birodalmi ügynökök közreműködésében - ez mindenképpen belső probléma, és azért ki kéne nyomozni, hová a pékbe vitték azt a hiperhajtómű-magot, ami egy szuper csillagromboló meghatásához elégséges.) Akkor mégis mikor mozdítja meg az új Köztársaság szenátusa a kisujját? Ha épp lövik a főbolygót? Nos...

Persze attól függetlenül, hogy rohadt bosszantó azt látni, hogy az új Köztőársaság vezetősége mind politikai, mind katonai szinten magatehetetlen, és inkább strucpolitikát folytatnak, vagy vágyvezérelt elméleteket tényszerű igazságként kezelnek, esetleg a bürokráciára hivatkozva sodornak félre aggasztó ügyeket, mégis, ez szolgálja a legjobban az ST-t, ez alapozza meg az abban látottakat. Bár kifejezetten bosszantó, hogy ez esetben nem nyugtathat meg az, hogy ez a fütyifedő Xiono legalább elhamvad a Hosnian Prime-mal, mert nem volt ott. És simán kinézem belőle, hogy az Első Rend elleni háborút is hátra dőlve nézte, kivárva, ki győz.

Amúgy a beszélgetésben van egy nagyon érdekes momentum. Miközben Rodrigo szenátor arról beszél, hogy a Köztársaság kormányának minden szintjén vannak ex-birodalmiak, a kamera Mothmára vált, aki egy pillanatra elég érdekes arcot vág. Nos, szerintem ez kikacsintás arra, hogy Mothma kancellár egyik legfőbb tanácsadója Sinjir Rath Velus, a BBI egykori vallató tisztje. És bár Sinjirről végül kiderült, hogy lojális Mothmához és valóban hasznára válik a Köztársaságnak, nehéz az ex-birodalmiak ellen érvelni, ha a kancellár két személyes tanácsadója közül az egyik alig pár évvel ezelőtt még a Birodalmi Biztonsági Iroda által elfogott embereket kínozta rendkívül hatékonyan. Szóval bármennyire is hasznos Sinjir Mothma számára, politikai melléfogás volt alkalmazni, hiszen innentől kezdve bármilyen birodalminak meg lehet bocsátani és be lehet tenni akármilyen meló ellátására is. Ezután az sem csoda, hogy alig több mint 20 év múlva a Szenátusban már nyíltan lehet éltetni a Birodalmat.

 

A film végi űrcsata is nagyon tetszett, főleg ezek az új vadászgépek. Kicsit az Grumman F6F Hellcat nevű második világháborús vadászgépre emlékeztetnek. Fura, hogy valamiért a Wookieepedián Belbullab-22-nek jegyzik őket (Grievous vadászgépe az ep3-ban, amivel Obi-Wan elmenekül az Utapauról), s bár egyes részeik hasonlítanak, nagyon sok dologban látványosan eltérnek. Szóval tuti nem Belbullab-22-esek, vagy nagyon erőteljesen módosítottak. Mondjuk forrás nincs megjelölve, honnan szedték ezt, szóval szerintem csak úgy került be, hogy a szerkesztőt arra emlékeztette.

 

Ami viszont kezd nem tetszeni, hogy úgy tűnik, a Köztársasági Védelmi Erő még mindig majdnem teljesen a Lázadók Szövetségének gépparkját használja. A Home One még mindig szolgálatban, de továbbra is használnak Nebulon-B-ket, CR90-es Coreliiai korvetteket (ez utóbbi már a klón háborúk idejé is létező hajó volt, hiszen Bail használta a Tantive IV-et a háború elején), de még Sphyrna-osztályú Hammerheadek is vannak a flottában. Arról nem is beszélve, hogy az RZ-1 A-szárnyú lassan húsz éves hajótípus. Eddig az egyetlen új hajó, amit mutattak, az az Elsbeth-et is szállító transporter. Ebből a típusból most többet is láttunk. De azért jó lenne, ha már megjelennének az RZ-2-es A-szárnyúak, a T-70-es X-szárnyúak vagy éppen az MC85-ös mon calamari cirkálók, amik alig 25 évvel ezen események után már öreg és elavult hajóknak számítanak. Itt meg lassan 30 éves gépeket látunk vígan röpködni. Oké, hogy nem szerelték le azonnal az összes régi hajót, de az újaknak is jó lenne, ha már nyoma lenne. Már csak azért is, hogy az egyszerű néző, aki nem olvas enciklopédiákat, az is vizuálisan érzékelje, hogy mennyire elmaradott az Ellenállás a későbbi filmekben.

 

Apró, de jópofa érdekesség: Ahsoka és Hera az előző részben Morgan Elsbeth egykori hajógyárait tekintették meg, amiket ebben az epziódban Hera Santhe hajógyárakként azonosított. Nos, nem ez az első, hogy láthattuk ezt a gyárkomplexumot. A Solo elején Han és Qi'ra is a Santhe hajógyárakon át menekül az üldözőik elől.

HAooCiq.png

q8gfSNP.png

 

  

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekesek ezek a vadászok. Olyan mintha a pilótafülkéjük nyitott lenne hátul. A bolygón ez már nem látszik. Hiba lehet?

Nekem is furának tűnt, de inkább csak a fények játéka az, ami zavaró. Ha nincs egyéb megvilágítás, elég homogén, sötét a háttér, nagyon hasonló színekkel, mint az űr, ezért tűnik úgy, mintha nem lenne lezárva. De amint van valami más fényforrás is, és megváltoznak az árnyalatok, látható, hogy teljesen zárt. A legjobban a légkörben látható, mivel ott nagyon elüt a pilótafülke színeitől az ég, de az űrben is kiszúrható a lézerfények mellett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

mi lett Ezrával és milyen szerepet fognak ők mind játszani a nagy egészben a jövőt illetően, hiszen a sequel trilógi idejére már nincsenek ott az események közepében.

Most már simán elképzelhető, hogy ekkor nincsenek is a galaxisban...

 

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hát, a Ghost ott áll a Home One hangárjában, és az nem a Köztársasági Védelmi Flotta része, hanem magánhajó. Azzal oda megy, ahová akar és azt csinál, amit akar. És szerintem azután, hogy a kapcsolat minden előjel nélkül megszakadt Ahsokáékkal, menni is fog. Talán Jacent hátrahaggya Chopperrel (bár megnéznék egy Chopper-Huyang párost) a Home One-on, vagy akárhol (gondolom van valahol otthona is, esetleg a Ryloth-on, Cham nagypapánál), de Hera oda fog repülni a Denab-rendszerbe. Nehéz elképzelni, hogy hátramarad ücsörögni, miközben a barátai bajban vannak és esély van arra, hogy visszahozzák Ezrát.

Magánakcióba kezdhet, de hivatalos csatornákon keresztül elérhető erőforrásokat nem fog felhasználni, hisz nem engedélyezték neki. Így értetettem a szabálykövetést. 

 

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mindezeken túl az is eszembe jutott, hogy jelenlegi tudásunk alapján szinte teljesen lényegtelen, hogy mit gondol Ahsoka az Erőről és a Jediségről, mert a Jedi Rend jövője jelenleg kizárólag Rey Skywalker kezében van, akinek momentán a leghalványabb kapcsolata sincs Ahsokával.

Lévén, hogy itt Rey asszem még nem is született meg, vagy ha igen, alig pár éves. :D 

 

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Hiszen Corellia tagbolygó, és ott épültek birodalmi hiperhajtóűvek, birodalmi ügynökök közreműködésében - ez mindenképpen belső probléma, és azért ki kéne nyomozni, hová a pékbe vitték azt a hiperhajtómű-magot, ami egy szuper csillagromboló meghatásához elégséges.)

Mondjuk ebben indult vizsgálat, és a gyárat is bezárták addig, amíg nincs eredmény. Mothma legalábbis ezt mondta. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Magánakcióba kezdhet, de hivatalos csatornákon keresztül elérhető erőforrásokat nem fog felhasználni, hisz nem engedélyezték neki. Így értetettem a szabálykövetést. 

Értettem, hogy értetted, azzal is szándékoztam egyetérteni a magánakció kifejtésével. Bár lehet, hogy más csatornákon még képes lenne összehozni valamit. Gondolok itt például arra, ha megnyerné Ackbar admirálist az ügynek. Azért a Köztársasági Védelmi Erő főparancsnokának a szava valószínűleg nagyobb súllyal bír, mint egy tábornoké.

De, ha magánakció lesz, akkor azért gáz, hogy se egy százados, se egy tábornok nem tud semmit sem elérni hivatalos csatornákon keresztül, még akkor sem, ha a fenyegetés már egyértelmű. Mert azért egy köztársasági transzporter megtámadásánál kevesebb dolog lehet egyértelműbb. Talán, ha megjelenne egy birodalmi csillagromboló a Coruscant felett.

 

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lévén, hogy itt Rey asszem még nem is született meg, vagy ha igen, alig pár éves. :D 

Még meg sem született, csak tíz évvel ezután jön a világra. De nem erre gondoltam, hanem arra, ha mondjuk Ahsoka belefolyt volna Luke akadémiájának működtetésébe, akkor nyilván Luke-ra is ráragadhatott volna pár szemlélet, amit aztán tovább adhatott volna Rey-nek, ha nem zárkózik el a tanításától. Szóval Ahsoka közvetett módon hatathatott volna Rey-re. Ahogy például Yoda is hatással lehetett Rey-re úgy, hogy Luke tovább adta Leának a Yodától tanultakat, aki nyilván ezt a tudást tovább adta Rey-nek.

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk ebben indult vizsgálat, és a gyárat is bezárták addig, amíg nincs eredmény. Mothma legalábbis ezt mondta. 

Igen, de a vizsgálat, annak ellenére, hogy forró nyomuk van a Denab-rendszer felé, leragadt Corellián. Ez olyan, mintha a öt bankrablóból négyet elkaptak volna a bank előtt, de az ötödik lelépett a szajréval. Ugyan tudják, hol bújt el a fickó, de nem mennek el érte, hogy elfogják és visszaszerezzék a pénz, hanem inkább a banknál vizsgálódnak. A nyomozásnak az is része, hogy minden nyomot követnek, pláne, ha az olyan forró, mint egy fénykard pengéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a bögre dolog. 

Sabine kapcsán sokszor emlegettük már Chirrutot és még fogjuk is. Most épp az jutott eszembe, amikor Chirrut a mondókáját kántálja a cellában. 

 

Chirrut előtte és utána is láthatóan remekül képes előnyre szert tenni az Erő passzív érzékelésével. Vakként is úgy mozog mint Steven Seagal legszebb napjaiban, később pedig simán kilő egy TIE vadászt. A halála előtt pedig kikerüli a lövedékeket és mielőtt aktiválja a master switcht. 

 

Viszont a közös ezekben, hogy nem kinyúl az Erővel és az Erő által befolyásolja egy másik tárgy vagy személy állapotát (pl Erő általi mozgatás vagy elmetrükk vagy villámozás ugye ilyen lenne), hanem inkább az Erő által érzékel olyasmit, amit amúgy nem tudna - mert pl vak, vagy mert alapból a jövőbe nem látunk bele. 

 

De amikor a börtönben próbálkozik a zár kinyitásával, az neki sem sikerül. Nyilvánvalóan az már egy aktív használata lenne az Erőnek és arra már nem képes. Az Erőről eddig megszerzett tapasztalataink szerint egy trükkhöz 4 dolog kell hogy sikerüljön:

1) hit

2) know-how

3) fegyelem

4) tehetség (= Erő érzékenység, ami összhangban kell legyen a midi számmal.)

 

Chirrutnál nyilvánvalóan a maxon van a hit és a fegyelem. A tehetsége viszont limitált. A know how már érdekes dolog. Bizonyos trükkökhöz kellhet a fortély, hiába szuper tehetséges pl Anakin, sose látjuk villámozni, még páncél nélküli Vaderként sem. De mondhatnám a Plagi által megszerzett örök élet titkát, ami szintén nem alapértelmezett Anakinnek vagy Yodának sem hiába a magas midi szám. 

 

Visszatérve Chirrutra, a börtönben akár azt is gondolhatnánk hogy azért nem jár sikerrel, mert nem tudja hogyan kell a kallantyúra hatást gyakorolni. Ennek viszont némileg ellentmond hogy Ahsoka sem kezdi el magyarázni Sabine-nak hogy hogyan is kéne magához húzni a bögrét. Csak leteszi elé és közli: kezd kicsiben. 

 

Mondjuk egy ennyire egyszerű trükknél nagyon nincs is mit magyarázni valószínűleg. Nyúlj ki az Erőért, képzeld el hogy magad felé húzod és ha a fenti 3 pont stimmel, jönni fog a bögre.

 

Kanyarodjunk most vissza Chirrutra. Ha feltételezzük, hogy egy ilyen apró mozgatáshoz nem kell know how, akkor lényegében csak egy dolgon hasalhat el Chirrut: azért nem megy neki, mert nem eléggé Erő érzékeny. 

 

Viszont a passzív Erő használatban már nagy mester. Ami azt sugallja hogy van egy jelentősebb szakadék az aktív és a passzív Erő használat között. Tételezzük fel egy percre hogy Sabine-nak van annyi Erő érzékenysége nagyságrendileg, mint Chirrutnak. Ez azt jelenti, hogy fegyelemmel és hittel simán képes lesz látni az Erő által vagy beletekinteni egy kicsit a jövőbe mint Anakin gyerekként. Ezekhez a képességekhez "csak" a mentális blokkokat kell magában lebontani. A tehetség, a midi szám jóval kevésbé fontos.  

 

A bögre viszont más tészta. Úgy fest, hogy a gyakorlásnál (amiben Chirrut nagy mester volt már) sokkal fontosabb a tehetség, talán azért, mert itt nem az Erő akaratát vagy az Erő által közvetített környezeti észlelést kell a véredben található midiknek lefordítani, hanem a te akaratodat kell közvetíteni az Erő felé és megváltoztatni a környezeted állapotát. Az irány fordított és Te vagy a kezdeményező. 

 

Innen nézve pedig lényegében arra jutunk hogy Sabine-nak jelentősen Erő érzékenyebbnek kell lennie Chirrutnál, ahhoz hogy a bögre trükk sikerüljön. Erre utaló jel eddig nem volt, de mivel az Erő passzív használata, amiben Sabine eddig nem volt kimagasló, inkább fegyelem és hit kérdése, ezért ebből nem indulhatunk ki, ha a tehetségét akarjuk felmérni.

 

Mindezzel együtt én nem lepődnék meg, ha a bögre mindig egyfajta emlékeztetőként szolgálna Sabine-nak a határait illetően.

61346789-1205-49EC-BB0E-FBBC482FC48C.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigieket figyelembe véve szerintem is nagyon valószínű, hogy Sabine max. azt a szintet érheti el, mint Chirrut. Itt az a kérdés, hogy Ahsoka miért kezdte el egyáltalán tanítani?

 

Amúgy ez a poharas jelent a Rebels-ben is volt, ott Ezra próbálkozott vele, és Chopper trolkodta meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Donát írta:

4) tehetség (= Erő érzékenység, ami összhangban kell legyen a midi számmal.)

Szerintem a tehetség és az Erőérzékenység között nem feltétlen szabad egyenlőségjelet húzni. Attól még, hogy valakinek megvan a megfelelő M-száma, nem lesz tehetséges, még akkor sem, ha kirívóan magas. A tehetséghez kell a biológiai tényező, de a biológiai tényező nem vonza magával a tehetséget.

 

53 perccel korábban, Donát írta:

A bögre viszont más tészta. Úgy fest, hogy a gyakorlásnál (amiben Chirrut nagy mester volt már) sokkal fontosabb a tehetség, talán azért, mert itt nem az Erő akaratát vagy az Erő által közvetített környezeti észlelést kell a véredben található midiknek lefordítani, hanem a te akaratodat kell közvetíteni az Erő felé és megváltoztatni a környezeted állapotát. Az irány fordított és Te vagy a kezdeményező. 

Ezt magyarázta Ben Kenobi Luke-nak a Falconon:

BEN: Remember, a Jedi can feel the Force flowing throug him.

LUKE: You mean it controls your actions?

BEN: Partially. But it also obeys your comand.

 

Amúgy az összehasonlítás nem rossz, de bizonytalanná teszi az, hogy egy pohár és egy cella elektronikus zármechanizmusa között komplexitásban szignifikáns a különbség. Gondolok itt arra, hogy a jedhai (vagy bármilyen más) dutyi ajtajának kinyitásához valószínűleg nem elég annyi, hogy az Erővel lenyomsz egy gombot, különben a Jedik lényegében bárhonnan kijöhetnének - márpedig rengetegszer tartottak fogva Jediket egyszerű cellákban. Nem arra gondolok, hogy védve vannak az Erőtől, csupán lehet, hogy a gomb szkenneli az ujjlenyomatot vagy DNS mintát vesz, vagy össze van kötve a kamerával, ami arcfelismerést végez, stb. Ez már csak azért is biztosnak látszik, mert annak a cellának az ajtaján akkora hézagok voltak, amin Cassian feje is átfért volna, szóval elég lett volna kézzel kinyúlni és megnyomni a gombot, ahogy azt Cassian meg is tette, csak ő valami elektronikus bizgentyűvel rövidzárlatot csinált.

És ez azért jelentős különbség. A börtönök ajataját emlékeim szerint még a Jedik sem nagyon nyitogatták pusztán az Erővel. Mindig valamilyen trükkhöz folyamodtak, vagy külső segítséget kértek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem a tehetség és az Erőérzékenység között nem feltétlen szabad egyenlőségjelet húzni. Attól még, hogy valakinek megvan a megfelelő M-száma, nem lesz tehetséges, még akkor sem, ha kirívóan magas. A tehetséghez kell a biológiai tényező, de a biológiai tényező nem vonza magával a tehetséget

A záras különbséget adom, bár én arra gondoltam, hogy az Erővel is el lehet érni azt, amit Cassian mechanikusan tett (nem feltétlenül feloldani a zárat, inkább tönkretenni). Viszont tehetség kérdésében nem igazán értem mire gondolsz. Az, hogy valakinek mennyire magas az M száma az lényegében megmondja, hogy mennyire Erő érzékeny. Tehát mennyire könnyen tud passzívan ráhangolódni az Erő által közvetített történésekre és mennyire könnyen tudja aktívan érvényesíteni az akaratát. 

 

Ha valaki Jedi akar lenni, akkor nálam ez A tehetség. Nyilván ettől még minden Jedinek máshol Domborodhat ki hogy az Erő melyik aspektusa áll hozzá a legközelebb (valaki az állatokat képes könnyen irányítani, mások az elmetrükkben zseniálisak, megint mások a jövőt látják előre olyan mélységben hogy próféciát gyártanak, mások meg a tárgyaló partnerek rezdüléseit érzik meg annyira könnyedén hogy kiváló tárgyalók / manipulátorok. 

 

De mindennek az alapja a midi szám, ami ha magas akkor könnyedén érsz el bármit az Erővel, ha meg alacsony akkor meg szenvedsz. Nálam ez A tehetség, ami a Jediség alapja. Erre rakódik rá a vallás, a fegyelem, a diplomácia, a fizikum. Mint fociban a labdaügyesség. Amire még rakódik a taktika érettség, a fizikum, a rutin. Szorgalommal sok mindent lehet pótolni (pl Chirrut) de labdaügyesség nélkül sokkal sokkal nehezebb minden. Ugyanígy a Jediknél a midi szám. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, akkor már biztos, hogy az ÚK kormánya ebben az időben a Coruscanton van? Mert itt a bolygó mellett volt a flotta, és a hologramok is akkor jelentek meg. Persze azok bárhonnan sugározhatók, de azért elég erős utalás volt mindez arra, hogy hol vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A záras különbséget adom, bár én arra gondoltam, hogy az Erővel is el lehet érni azt, amit Cassian mechanikusan tett (nem feltétlenül feloldani a zárat, inkább tönkretenni).

Tönkre lehet tenni, de ez nem jelenti azt, hogy az ajtó ki is nyílik. Szintén, ha ez ilyen egyszerű lenne az Erővel, a Jediket lehetetlen lenne bárhová bezárni. Márpedig elég sok Jedit láttunk bezárva. És azért meghibásodás és meghibásodás között is van különbség. Ahhoz, hogy rövidre zárj egy áramkört, például nem árt valami, ami összeköti a két pólust, és annak a valaminek gyenge az ellenállása. Márpedig, ha csak az Erőhasználó nem képes a levegőből ilyen teremteni, akkor az Erővel pusztán nem fogsz semmit rövidre zárni.

Ha azt láttuk volna, hogy Chirrut azért fohászkodik, hogy felemeljen mondjuk egy tűt, amit aztán belelebegtethetett volna az áramkörbe, na, az lenne inkább olyan, mint Sabine esete a bögrével.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Viszont tehetség kérdésében nem igazán értem mire gondolsz.

Én az M számot biológiai tényezőnek veszem, a tehetség meg egy mentális elemnek. Vegyük például a repülést. Biológiai tényező ez esetben az, hogy meglegyenek azok a szerveid, amik a repüléshez kellenek. Végtagok, érzékszervek. Ha ez megvan, megtanulhatod, hogyan kell repülni. De tehetség nélkül ez csak vezetés, nem repülés. Jó példa Obi-Wan és Anakin. Az előbbi tehetségtelen, és hiába van olyan extrém előnye, mint az Erő használata, Han vagy Poe mégis sokkal-sokkal jobb pilóta nála, egyszerűen azért, mert nagyon tehetségesek. Anakin meg az Erőérzékenységével és a Hanhoz és Poe-hoz hasonló tehetségével kenterbe veri a mesterét.

Az, ha egy Jediben magas a midi-chlorianok száma és tehetséges is az Erőben, szüli a kiváló Jedi lovagokat. A kiemelkedőket. De egy magas M-számú Jedi lehet ritka béna az Erőhasználatban, és lehet, hogy még egy pohár mozgatása is megizzasztja. Nem azért, mert nem tud ráhangolódni az Erőre, hanem mert nincs tehetsége ahhoz, hogy kommandírozza az Erőt. Emiatt neki sokkal többet kell tanunia ahhoz, hogy ugyanazon a szinten legyen, mint akinek mondjuk alacsonyabb az M-szintje, de roppant tehetséges. Tehát az a jó, ha a tehetség és a biolgóia egyensúlyban van. Ha kileng valamelyik irányba, akkor az egyensúlyba hozásért már külön erőfeszítéseket kell tenni. A tehetségtelennek többet kell tanulnia, a tehetségesnek többet kell gyakorolnia a koncentrációt.

A jelenlegiek alapján Sabine-ból biztosan hiányzik a fegyelem és a hit. De az, hogy mennyire tehetséges és mekkora az M-száma, egyelőre nem lehet lemérni. 

 

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jut eszembe, akkor már biztos, hogy az ÚK kormánya ebben az időben a Coruscanton van?

 The Mandalorian második évadában (The Siege) azt mondták, hogy a főváros jelenleg Chandrila. Viszont úgy tűnik, hogy a katonai központ Coruscanton van. Teva is ide jött, és a Köztársasági Védelmi Erő is itt állomásozik. Szóval a politikai és katonai brancs itt még nincs egyazon rendszerben tartva, ez csak később vált általános gyakorlattá. Ebben az időben még nem lehetne egyetlen lövéssel lefejezni az új Köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fu ezzel semennyire se értek egyet. Anakinnek akkora volt az M száma hogy az eget verdeste és semmi másra nem is volt szüksége hogy akaratlanul használja az Erőt. 

 

A hit és a fegyelem fontosak, ezek a mentális aspektusok, de ennek semmi köze a tehetséghez, ami egy veled született képessége az Erő használatának. Ha megfeszülsz se tudsz magadban midiket teremteni, ez egy veled született dolog. A mentális rész viszont abszolút fejleszthető így nem keverném ide semmilyen szinten. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nem fogunk összeveszni. :) Főleg, mert sajnos nincs is tényszerű adatunk, hogy akármelyikünk alátámassza a mondandóját. Két, az átlagból kiemelkedő személy hozzávetőleges M-számát ismerjük (mert még Yoda és Anakin esetében sem ismert a pontos szám, csak annyit tudunk, hogy Anakinnak több mint 20 000, és azt, hogy még Yodának sincs ennyi), az átlagos Jedikről még ennyit sem tudunk, az átlag alattiakról pedig pláne nem. És azt sem tudjuk, hol a határ a között, hogy valaki aktív vagy csak passzív Erőhasználó legyen. Igazából itt baromi sok feltételezésünk van a látottakból, amiket rengeteg dolog befolyásol, úgy a helyzet, mint maguk a teljesen eltérő személyek. És a legtöbb, hellyel-közzel tényszerűnek nevezhető alapunk egy diszfunkcionálisan működő Jedi Rendhez köthető. Az ő egoista, beszűkült, dogmatikus elképzeléseiket láttuk a legtöbbet megnyilvánulni.

Chirrut és Sabine talán hasonlóak, és mindketten csak a passzív Erőhasználatig tudnak eljutni, az Erő nem engedelmeskedik az akaratuknak. De az is lehet, hogy Sabine-ban megvan a megfelelő M-szám, a tehetség akár a te, akár az én értelmezésemben, csak a kultúrája (és talán a személyes tragédia) olyan gátat emelt közte és az Erő közé, hogy azt csak egy mentális Halálcsillaggal lehetne átütni.

Mert abban szerintem mindketten egyetértünk, hogy M-szám ide, tehetség értelmezése oda, tudás amoda, ha a személy maga mentálisan nem áll készen az Erő használatára, akkor nem is fogja tudni használni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 01. - 16:46, Iqvi írta:

De ha így van, akkor erről Ahsoka miért nem tud? Azért elég szoros kapcsolatban volt annyira Plo-val, hogy tudjon egy olyan, enyhén nem elhanyagolható dologról, mint hogy új padawanja lett. Szerintem Baylan esetében nem is az a fontos, hogy ki volt ő a Jedi Rendben, hanem, hogy mi történt vele a Birodalom kikiáltása után, és hogy mitől vált ilyen furcsán a sötét oldal követőjévé. 

Szinte semmit nem tudunk róla, ahogy a tanitványáról sem. Nem lennék meglepve ha kapnánk egy Baylan-os flashback-at is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.