Ugrás a kommentre

Part 4 - Fallen Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Wilde írta:

 

Szerintem Sabine már lehet bánja, amit tett. Nem akarok nagyon abba az utolsó jelenetbe kapaszkodni az elugrásuk előttről, lehet csak én látok bele többet, mint ami benne van, de ott mikor megjön a Ghost, akkor Sabine mintha vágyakozna Heráék után. Ő ott van egy olyan közegben, amit nem ismer és valamilyen szinten az ellenségének tart, még ha most kényszerűségből együtt is működött Baylanékkel, de nem ide tartozik. Amint esetleg találkozna Ezrával szerintem inkább ő fordítaná Ezrát Baylanék ellen, hogy mit tettek Ahsokával és Baylan nehezen tudná vele manipulálni Ezrát.

Az mondjuk tényleg egy érdekes kérdés, hogy mi van Ezrával, mert őt már többször meglegyintette a sötét oldal árnyéka, de eddig mindig sikeresen ellenállt. Róla is el lehet mondani viszont, hogy egy olyan közegben volt, mint Sabine, akik alapvetően az ellenségei és ott egyedül nem tudom, hogy ő milyen hatást gyakorolt Thrawnékra, vagy éppen Thrawn őrá. Persze sok függ attól, hogy Thrawn melyik arcát mutatja, amelyik a könyvekben van, az még mindig sokkal pozitívabb, mint a Rebelsben látott figura, aki a háborús bűnöktől sem riad vissza a sorozat végére. Mivel ebben a szériában Thrawnt valószínüleg az egyik főgonosznak pozicionálják, ezért hajlok arra, hogy a negatívabb énjét látjuk majd, amit ettől még persze lehet árnyalni. Sajnos egyelőre azt se tudjuk mennyi ideig voltak összekötve Ezrával, aki lehet, hogy lelépett egy ponton a csillagrombolóról és onnantól ők nem együtt mozogtak, szóval ha megtalálják Thrawn nem biztos, hogy pontosan vele lesz Ezra is. Holnap reggel lehet már többet tudunk majd. ;)

Én egy olyan momentumot várok, ahol Ahsoka és Sabine egy picit egymásnak feszül. És pl. Sabine végre megkérdezi Ahsoka-tól, "Hol voltál akkor amikor a családomat kiirtották?" Hol voltál akkor, amikor igazán kellettél volna mester!?" 

 

Itt most csak annyit tudunk, hogy Sabine családját kiirtották, és Ahsoka nem volt ott, hogy segitsen. Én nagyon várok egy ilyen párbeszédet kettejük között. És abban a pillanatban Ahsoka feleszmélne, miért is ragaszkodik annyira a mando leány Ezra-hoz. :) Az egyetlen élő lényegében családtagjához. 

 

Ez egy nagyon erős momentum lehetne később, legalábbis szerintem. 

 

A másik, az Baylan-ről kicsit többet megtudni, a múltjáról egy keveset legalább. :) Ki is Shin Hati számára, nem csak egy mester és tanitvány dolog lehet ez, van egy olyan érzésem. :P 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Én egy olyan momentumot várok, ahol Ahsoka és Sabine egy picit egymásnak feszül. És pl. Sabine végre megkérdezi Ahsoka-tól, "Hol voltál akkor amikor a családomat kiirtották?" Hol voltál akkor, amikor igazán kellettél volna mester!?" 

image.png

 

:lol: :lol2: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már mindenkit a holnapi epizód tart lázban (engem is, és végre most én is reggel nézem meg), elutazás végett még nem volt időm írni erről a részről és egyelőre ezt a temérdek sok hozzászólást sem olvastam. Ezeket most pótolom. Gondolom, sok mindent már leírtatok, így biztos lesz egy-két visszaköszönő elem az értékelésemben.

 

Gigantikus epizód volt, az nem vitás, és ahogy már írtam korábban, számomra az élőszereplős sorozat-éra legjobb élménye volt eddig, pedig aztán már jó néhány minőségi jelenetben volt részünk eddig is. Olyan sok minden történt, hogy egyáltalán nem éreztem rövidnek ezt a 40 percet. Megpróbálok sorban haladni.

 

Örülök, hogy az erdei jelenetet nem húzták el és nem az egész epizód szólt Ahsokáék becserkészéséről, sőt, ez jobbára elenyésző szegmense volt az epizódnak. Láthattuk Huyangot akció közben. Azért nem véletlenül volt képes ez a droid annyi "rendszerváltást" túlélni a 25 ezer év alatt. Szívós és ellenálló fajta. Persze azért kellett Ahsoka és Sabine segítsége. Ahogy utóbbi bánt a sugárvetőkkel, az egyből a Rebels-es "boldog békeidőket" juttatta eszembe. Nagyon harmonikusan működtek közre ők ketten, és ezt Huyang is észrevette, akinek megszívlelendő tanácsa ellenére később Ahsoka és Sabine mégis szétváltak. Egyből baljós gondolatok merültek fel bennem, hogy ez talán nem annyira jó ötlet, és sajnos nem is tévedtem. Minden hátránya ellenére Sabine sokkal dinamikusabban harcolt Shin ellen, persze így is esélytelen volt, bár azért Baylan tanítványa sem az a túlzottan biztos lábakon álló fajta minden gőgje ellenére. Eközben Ahsoka lazán elintézte Marrokot (neki azért egy Inkvizitor nem túl nagy falat), ezzel is fricskát mutatva azoknak a rajongóknak, akik minden egyes maszkos fazon mögött valami régi ismerőst sejtenek. Elég elborult teóriákat lehetett olvasni az elmúlt hetekben Marrok kilétéről. Nem volt ő más, csak egy újabb fogdmeg. Aki ráadásul már a dathomiri mágia sötét praktikáinak egy újabb manifesztációja volt, hiszen az inkvizitor valószínűleg már jóval korábban elhalálozott és csak Morgan Elsbeth tartotta életben.

 

Nálam itt érkezett meg Baylan a sorozatba. A belépőjét leszámítva eddig nem igazán volt erős jelenete, itt viszont nagyon erős mondatokat kapott a hatalomról, rendről, szavahihetőségről és árulásról. Párbaja Ahsokával rendkívül látványos és dinamikus volt, pedig túl sok akrobata mozgást nem tartalmazott, de ez nem is lett volna méltó a nagyúrhoz (mert így szólította őt Morgan). Egészen fantasztikus volt, ahogy Ahsokát a haraggal legyőzte, és aztán Sabine-t sikeresen manipulálva visszaszerezte a gömböt. Rendkívül tetszett, hogy Sabine így döntött. Neki tényleg már csak Ezra maradt (Hera és Zeb mintha nem létezne?), és ezzel végre megerősítést nyert, hogy anno a Wren-klán is odaveszett Mandalore pusztulásakor. Sabine rossz, de teljesen érthető és valamelyest az ő szemszögéből védhető döntést hozott meg. Úgy érzem, Ahsoka nem igazán mérte fel, hogy mi is dúl a mandalore-i lány lelkében Ezrát és a küldetést illetően. Baylan - rövid "ismeretség" után - sokkal jobban ráérzett Sabine hangulatára és ezt a maga javára tudta fordítani. Ahsokának tényleg van még hova fejlődnie, már ami a mesteri státuszt jelenti. Olyannyira falat vont maga köré hogy ezáltal kizárta Sabine-t is, és ezzel nem jöhetett létre egy valódi, kölcsönös bizalmon nyugvó mester-tanítványi kapcsolat. Ha Baylan pár perc alatt képes volt meggyőzni a lányt, az azt jelenti, hogy ott kibeszéletlen problémák vannak, és Sabine egész egyszerűen soha nem találhatott alkalmat arra, hogy Ahsoka előtt megnyíljon a veszteségeit és fájdalmait illetően.

 

Bár Baylan azt mondta a gömb elpusztításakor, hogy immár senki se fogja követni őket, szerintem Ahsoka azért nem véletlenül került abba a helyzetbe, hogy a térkép megégette a kezét. Lehet hogy ott lesz a kulcs örök mementóként a markában. De majd meglátjuk, mert a togruta azért kesztyűt is viselt. Örültem annak, hogy Hera magánakcióba kezdett, bár azt kissé furcsállom, hogy a fiát is magával vitte egy kiszámíthatatlan küldetés kellős közepébe. Kissé felelőtlen döntés volt ez a részéről. Carson Teva felbukkanásának nagyon örültem, mint ahogy a rodiainak is. Mintha kezdenének újra bátrabban nyúlni a klasszikus fajokhoz. Az X-szárnyúaknak nem sok esélye volt a hiperűrugrás ellenében, persze Carson ezt is túlélte.

 

A vége meg tényleg álleejtős lett. Bár elsőre kizökkentett a digitálisan megfiatalított Hayden, második-harmadik nézésre már nem volt zavaró, de azért nem ez lesz a legjobb referencia a Disney számára ezen technológia fejlődését illetően. Ahogy azt röviden írtam, én azt gondolom, hogy a világok közötti világ egy olyan Erő által mozgatott tér (dimenzió), ahol az Erő-szellemek képesek hús-vér alakot ölteni az örökkévalóság számára. Hogy melyik Anakint kapjuk, az kérdéses, de a baljós zene azért talán némiképp elárult egyet s mást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ő más. De Anakin, mint új Atya érdekes gondolat. Pláne, hogy az Atya is konkrétan azt akarta, hogy a helyébe lépjen. Nehéz megtippelni ezekben az időkben mik mozgatják az erő honában az erő egyensúlyát. A Mortis alapján mindig kihat a galaxisra az ottani hangulat. De a Mortisiak elmentek. Anakin megjárta az útját. Lehet ő az új Atya. Az egyensúly. De tudjuk, hogy az törékeny. És fel is borul Kyloval(és újra Palatine-nal) . Emiatt lehetne a fiú Kylo. De az új Mortisi hármasnak is egyszerre kéne jelen lenni az erőben, nem évtizedes eltolásokkal. De már Kylo útját is ismerjük. A Fiú pedig csak egyszer mutatott pozitív érzelmet. Mikor megmondta, hogy a Nővérét szetette. Kylo ennél bonyolultabb. Ráadásul aki jelenleg a túlvilágon tevékenykedik az Anakin. Szóval ha ő is lesz az Atya az később lesz. De az ep 9 után ott van vele mindkét gyermeke az erő honában és mindhárman igencsak pozitív lelkek már. Szerintem akkorra jöhet létre az új mortisi hármas, de az már Rey érája és egy elég eszményi felállás, és ahhoz, hogy az boruljon, minimum kell egy másik galaxis sötét ereje. Az Ahsoka ezt be is hozta! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

De az új Mortisi hármasnak is egyszerre kéne jelen lenni az erőben, nem évtizedes eltolásokkal.

Mivel az Erőben nincs múlt, jelen és jövő, így ami a fizikai létsíkon egy évtized, az az Erő honában a holnaputáni tegnapelőtt még ma. De szerintem ez az egész Anakin az új Atya dolog már ott megbukik, hogy Anakin jelenleg ugyanabban az állapotban létezik, mint az Atya. Tudjuk, hogy bár a Mortis Istenek életük végén a Mortison éltek, de akkor is, valamilyen fizikai dimenzióban léteztek, nem az Erőben, mint az Erőszellemek. Ezt már csak abból le lehet szűrni, hogy az Atya azzá vált, hiszen ugyanúgy kámforrá vált a teste, mint Yodának, mindkét Bennek, Luke-nak vagy Leiának. Vagyis az Atya ugyanott létezik jelenleg, ahol Anakin. Akkor, ha mindkettő Erőszellem, miért kéne Anakinnak váltania az Atyát? Hiszen az Atya ugyanúgy él és virul azon a létsíkon, ahol Anakin is.

Meg egyáltalán, mi szükség van arra, hogy új Mortis istenek legyenek, amikor már Mortis sem létezik? Plusz, Ahsoka fasorban sincs a Leánnyal, így elég meredek őt az új Leánynak nevezni.

Szerintem Anakint egy dolognak teknthetjük ezután a rész után, aminek ez előtt a rész előtt is: Erőszellemnek. Isteni hatalma van, de attól még nem ő az új Atya, már csak azért sem, mert az Atya továbbra is létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy tényleg felesleges fejtegetni ezt. Ha abból indulunk ki, ahogy ez a sorozat a WbW-t kezelte illetve ahogy használta, akkor a Mortisi hármas mitológiája itt nem fog elférni. És talán nem is kell ide. De egy gondolatkísérletnek jó volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.