Ugrás a kommentre

Part 4 - Fallen Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem maga a fénykép ténye nem tetszik. Ebben a formában túl földi.

Lehet, hogy hologram-kártya.. Lófsz se látszik ezen a zoomolt homályos izén, és 10 emberből 10 nem szúrja ki. Amíg csendesen nem kocsizik el a kamera a Szellem konzoljain, addig ez nem sok. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig logikus, hogy léteznek ott is 2D-s fényképek. Eleve, ha a 3D-s hologramok mellett fennmaradtak a 2D-s monitorok, akkor a 3D-s állóképek mellett ott kell lennie a 2D-s fotótechnológiának is, hiszen több mint valószínű, hogy a civilizációk java először a 2D-s fotózást találja fel, és csak aztán a 3D-s hologramokat. Az SW-re amúgy is nagyon jellemző, hogy a futurisztikus technológiák keverednek az elvault technológiákkal (repülő siklók mellett gyök kettővel sétáló gépek vagy kerekes járművek, sugrávetők mellett szilárd lövedékes fegyverek, stb.).

Másrészt, az ember nem vihet mindenhová holoprojektort, amik minősége az esetek nagyon nagy többségében finoman szólva sem éri el egy fénykép minőségét, még akkor sem, amikor a kütyü jól működik. Plusz egy fénykép még gyűrötten, szakadtan, ázottan is nézhető, egy lemerült elemű vagy elektronikai hibával küszködő holoprojektor viszont bajosan vetít ki hologramot.

És nem is először láthatunk fényképet. Például a Rebels The Occupation című epizódjában a Ghost legénységének minden tagjáról van egy kép a körözési plakátokon. Ami hát finoman szólva is vadnyugati. :) 

ixeOvvf.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Lehet, hogy hologram-kártya.. Lófsz se látszik ezen a zoomolt homályos izén, és 10 emberből 10 nem szúrja ki. Amíg csendesen nem kocsizik el a kamera a Szellem konzoljain, addig ez nem sok. 

Én is a lófsz se látszik verzió mellett vagyok. Pont ezért fingunk nincs, hogy kiről mintázták. Remélhetőleg Freddie-ről, de simán lehet, hogy egy másik színész adja Kanan élőszereplős megjelenítési formáját. Ennyiből, amit a képen látunk, akár Farkas Berci tablófotója is lehetne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Yoda József írta:

És? :) ez kb olyan, mintha azon lennél fenn akadva, hogy csavarok és téglák is léteznek a SW-ban :D

Nem is szeretjük, mikor néha néha egyértelműen megállapítható, hogy ilyen a helyi építők boltjában is van.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ezra amit a családjáról őrzött az egy tabletszuerű valami volt? Vagy hologram-kártyaszerű? 

Az speciel hologram volt és a Ghost egyik konzoljairól vetítette ki. Fényképeket főleg falra aggatott poszterek és nyomtatott sajtó formájában látni itt-ott-amott. Különösen sok van az Ahsoka előzményének számító Rebels-ben, de a TCW-ben és a The Bad Batch-ben sem ritkák, főleg a poszterek. Talán az lehet fura, hogy eddig ezek főleg animációs sorozatokban és videojátékokban jelentek meg a mozgóképes vonalon, élőszereplős produkcióban először jelent meg 2D-s fénykép. Na meg az, hogy az eddigieket senki sem emelte ki a háttérből és kapott ekkora fókuszt, mint ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek nem tudom mik. Viszont a fénykép az fénykép.

A repülős sapka meg a köralakú zárt szemüveg. Nekem ezek is anakronizmusok a Rebels elejétől, gyakorlatilag gyerekeknek jelezték, hogy ő aztán egy nagyon pilóta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem megint a részt, és nekem egyre jobban az az érzésem, hogy a "Bukott Jedi" cim, az valamilyen szintem Sabine karakterére utalhat!? Szóval egyrészről Sabine-ra, másrészről meg Ahsoka-ra, mert itt a mando leány megbukott mint padawan, "szájas" meg megbukott mint mester, ebben a részben.  

 

Sabine meghozott egy olyan döntést, ami Thrawn visszatéréshez fog vezetni, persze Baylan is rásegitett erre, viszont ez nem mentség. 

Oké, Ezra jelenti az egyetlen családtagot Sabine számára, és valamilyen szinten érthető a döntése.

Itt az a bökkenő, hogy Ezra lehet már nem is él, ezt még nem tudjuk 100%-ban, vagy igen? 

Baylan itt lehet "füllentett" egy pöppet, csak hogy elérje a célját. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátás, bár szerintem ezt a címet szinte Baylanra és Anakinra is rá lehet húzni. 

 

Thrawn esetében érdekes, hogy mindenki azt várja, hogy majd kirobbant egy háborút és összefogja a maradék Birodalmiakat, de erre szerintem abszolút nincs garancia. Az eltelt 10 évben ki tudja milyen nexusba került Ezrával, és egyáltalán, mit csinál ott a másik galaxisban? Lehet, hogy haza se akar jönni. :D Az biztos, hogy számottevő hatást nem fog gyakorolni a galaxis életére, mert pl. a Vérvonalban említés sincs róla. Már persze ha igazodni akarnak ahhoz a könyvhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az biztos, hogy számottevő hatást nem fog gyakorolni a galaxis életére, mert pl. a Vérvonalban említés sincs róla. Már persze ha igazodni akarnak ahhoz a könyvhöz.

Akkor minek ez az egész hercehurca, hogy egy komplett idővonalat (Mandoverse) építenek csak erre, amit egy film fog lezárni? Ennyi építkezés után nagyon lehangoló lenne, ha Thrawn csak egy "nagyobb a füstje mint a lángja" gonosz lenne. Kell, hogy legyen nagyobb összecsapás a Köztársaság és Thrawn között, ami után a Köztársaság joggal hihetné azt, hogy a megmaradt birodalmiakat legyőzték. Kényelmesen hátradőlnek, miközben az Első Rend csendben felemelkedik. Adja magát az egész.

Az meg, hogy a Vérvonalban nincs megemlítve, annak tudható be, hogy ez még ekkor nem volt kitalálva. Ahogy Cassian Andor és társai sincsenek megemlítve az Új Reményben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy nagy konfliktus teljes ignorálása in-universe hiba. Az Andor nem tudom hogy kerül ide, abban pont az a jó, hogy névtelen hősökről szól, akiket nem emlegetnek naponta. De egy Thrawn szintű főgonosz elleni harc, nagy csatával az már-már jakkui szintű esemény, aminek logika szerint legalább említés szintjén fel kellett volna merülnie a Vérvonalban. Már persze ha lesz ilyen nagy esemény. Az nekem nem túl jó indok, hogy a könyvet előbb írták meg. A gombot varjuk a kabáthoz és nem fordítva. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Andor nem tudom hogy kerül ide, abban pont az a jó, hogy névtelen hősökről szól, akiket nem emlegetnek naponta.

Nem az Andor került ide, hanem a Zsivány Egyes. Az Andorban Andor valóban egy névtelen hős, de a Zsiványban már nagyon nem. A HCS terveinek ellopása pedig szintén ilyen jelentőségű esemény, mégis egy fél mondattal van elintézve az Új reményben, nevek említése nélkül. Nyilván, mivel utólag találták ki. Hasonló lenne a helyzet a Vérvonallal is.

 

Ez sokkal megbocsáthatóbb, mint amikor Filoni nemes egyszerűséggel felülír dolgokat. Itt csak hozzáadás történik :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jó meglátás, bár szerintem ezt a címet szinte Baylanra és Anakinra is rá lehet húzni. 

Én is így vélem, hogy a cím egyaránt utal Ahsokára, Sabine-ra, Baylanra és Anakinra.

 

Szerintem lesz nagyobb konfliktus, de az nem lesz jelentősebb, mint egy maroknyi birodalmi probléma az új Köztársaság határain túl. Jelenleg nincs nagyobb ismert birodalmi erő a Galaxis ismert oldalán. A legnagyobb hajó, amit eddig működésben láttunk, egy Arquitens osztályú cirkáló volt, ami még csak nem is modern széria, hiszen a klón háborúk idején kezdték el gyártani ezt a hajótípust. A Chimaera lehet, hogy az utolsó, még működőképes Imperial I osztályú csillagromboló lesz. Vagy az utolsó működő csillagromboló, amíg meg nem jelennek a Resurgentek.

Szóval szerintem a konfliktus nagyjából az lesz, hogy az új Köztársaság szembekerül egy Ellenállás méretű birodalmi sejttel, amiknél a legmodernebb hajók a TIE/IN Interceptorok lesznek. És csak az fogja nehezíteni a Köztársaság dolgát, hogy a vezetőség strucpolitikát folytató s*ggdugókból áll, így Herának és néhány renegát köztársasági katonának, meg valószínűleg Dinhez hasonló embereknek kell harcolnia ellenük, plusz az, hogy Thrawn lángelme. Viszont nem alakul ki jakkui csata szintű konfliktus. Pont a jakkui csata miatt a Birodalom maradványainak már nincs akkora hadereje, hogy olyan szintű csatába bonyolódjanak. Hiszen ott még Executor osztályú szuper csillagrombolójuk is volt. Ugyan elviekben még kettő megvan (az Eclipse az Ismeretlen Régiókban Sloane kezén és a kalózok kezén lévő Anihilator, ami jelenleg Liberty's Misrule néven fut), de ezekről is utoljára a jakkui csata idején hallottunk, szóval a kutya tudja, mi lett velük. De, ha még meg is vannak, nem hiszem, hogy Sloane előjönne az Eclipse-szel, és azt sem, hogy a Maracavanya nemzetség három Imperial szétlövése után nagy hirtelen a Birodalom oldalára állna. :) 

Tehát nagyon valószínű, hogy kialakul egy komolyabb konfliktus, ami filmbe illik, ugyanakkor in-universe az nem lesz olyan jelentős, hogy az új Köztársaság mindennapjait megbolygassa vagy a történelemkönyvek komolyabban foglalkozzanak vele (ahogy a galaktikus polgárháború kitörését is a scarifi csatától számítják, pedig azt megelőzően volt már pár komolyabb összetűzés, mint a lothali csata, az atolloni csata vagy éppen az eadui támadás). Szerintem a Köztársaság határait át sem fogja lépni, és csak néhány renegát katona (Hera, Teva, talán Zeb), és egy maroknyi külsős (Sabine, Ahsoka, Din, Grogu, talán Ezra, a mandalore-ik és Boba Fett gottrája) fog szembekerülni Thrawn Ellenállás méretű birodalmi maradványával. Mind a The Mandalorian, mind az Ahsoka alapján a Szenátus politikusai makacsul ragaszkodnak ahhoz a narratívához, hogy a Birodalmat teljesen legyőzték a jakkui csatában, és ha Thrawn nem lépi át egy minimum Első Rend méretű sereggel a határt, akkor ezt a narratívát nyugodtan követhetik a Hosnian-kataklizmáig.

 

Amúgy meg, említeni valamit még mindig csak akkor kell, ha azt a kontextus megkívánja. Nagyon sok mindent nem emlegetnek későbbi művekben. Majd, ha mégis olyan jelentős lesz Thrawn eseménye, ami megkívánná a későbbi felemlegetését, készül olyan mű, ami összefésüli azt a Bloodline vagy más sztorival. Ahogy végül arra a 2008-ban feltett, égető kérdésre is választ kaptunk, hogy az ep3-ban miért nem említik egy büdös szóval sem vagy miért nem utalnak arra halványan legalább, hogy Anakinnak volt egy padawanja. Nos, 2020-ba megjött az a sztori, ami összefésült a TCW-t az ep3-mal, és megkaptuk rá a választ. Mert pár órával, vagy talán csak perccel az ep3 cselekménye előtt Anakin és Ahsoka még együtt voltak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4 nyitószövege azt mondja, hogy a tervek ellopása az első győzelme volt a lázadó hajóknak. Aztán láttuk a Rebels sorozatot és ott egy csomó másik sikeres akciójuk volt már korábban. Ahogy kiegészül az univerzum lesznek ilyenek. Mivel utólag van az egész kitalálva sose lehet teljesen konzisztens.

Thrawnnak muszáj komolyabb vizet kavarnia különben a szálának nincs túl sok értelme. Azt meg szerintem könnyű betartani hogy ne legyen akkora mint a galaktikus polgárháború volt annak idején. Így pár év után mégha volt is pár nagy csata Thrawnnal és a maga idején komoly fenyegetésnek tűnt már csak lábjegyzetnek fog tűnni a birodalmi történelem margóján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak valamiféle árnyalás az elvárásom, tehát, hogy ne lőjjék szét pl. a Galaktikus fővárost. :) Az tetszene amit Dzséjt írt. Viszont ha Thrawn akkora lángelme, először biztos felméri a terepet, hiszen annyi minden történt 10 év alatt amiről nem tud, hogy azt meg is kell emészteni. Az is lehet, hogy tudomást szerez Palpatine-ról, és csinál ilyen elterelő lázadást, hogy azt higgyék az ÚK-ban, hogy végleg nyertek. Azt is valahogy le kell majd zárni, hogy miért nem szerepel Thrawn a sequelben. Talán vissza megy Pereidába?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az is lehet, hogy tudomást szerez Palpatine-ról, és csinál ilyen elterelő lázadást, hogy azt higgyék az ÚK-ban, hogy végleg nyertek

Azt ne felejtsük el, hogy Thrawn legeslegelső sorban a saját népéhez hűséges, nem Palpatine-hoz. A  Birodalomban anno egy értékes szövetségest látott, akik segítenek legyőzni a gryskeket. Ha bármiféle indok nélkül ennyire kiszolgálná Palpit, hogy egy ilyen fake lázadást csinál, az nagyon karakteridegen lenne.

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt is valahogy le kell majd zárni, hogy miért nem szerepel Thrawn a sequelben. Talán vissza megy Pereidába?

Ez szerintem ennyire nem bonyolult. Minden bizonnyal legyőzik, és meghal :D

 

De ha már új galaxis, arra viszont tényleg jó lehet, hogy megmagyarázzák (hacsak nem halnak meg) miért nem szerepel Ahsoka, Sabine, Ezra stb a sequelben. Mi van ha mindannyian ebben az új galaxisban maradnak? Itt amúgy jöhet megint egy Ahsoka - Gandalf párhuzam, utóbbi ugye szintén elhajózik a GyU végén Valinorba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt ne felejtsük el, hogy Thrawn legeslegelső sorban a saját népéhez hűséges, nem Palpatine-hoz. A  Birodalomban anno egy értékes szövetségest látott, akik segítenek legyőzni a gryskeket. Ha bármiféle indok nélkül ennyire kiszolgálná Palpit, hogy egy ilyen fake lázadást csinál, az nagyon karakteridegen lenne.

Akkor meg az lenne a logikus, hogy mivel a Birodalom megbukott, rohan haza. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jó meglátás, bár szerintem ezt a címet szinte Baylanra és Anakinra is rá lehet húzni. 

 

Thrawn esetében érdekes, hogy mindenki azt várja, hogy majd kirobbant egy háborút és összefogja a maradék Birodalmiakat, de erre szerintem abszolút nincs garancia. Az eltelt 10 évben ki tudja milyen nexusba került Ezrával, és egyáltalán, mit csinál ott a másik galaxisban? Lehet, hogy haza se akar jönni. :D Az biztos, hogy számottevő hatást nem fog gyakorolni a galaxis életére, mert pl. a Vérvonalban említés sincs róla. Már persze ha igazodni akarnak ahhoz a könyvhöz.

Én attól félek, hogy Morgan Elsbeth elárulja majd Baylan-t és Shin-t. Ahogy Thrawn-t kiszabaditják, ők is "feleslegesek" lesznek. Vagy maga Thrawn fogja őket kivégeztetni.

Nagyon ködös még ez, viszont én nagyon megkedveltem a karakterét. Egy sith nem igy viselkedik, ahogy ő. Nekem az a benyomásom, pont ezért nem vörös az a fénykard, hanem narancsos vörös. Lehet hogy a sötét oldal fele fordult, de hogy nem teljesen az erő sötét oldala irányitja a cselekedeteit, az tuti.  

Mint Ahsoka esetében, a szűrkés fénykard kristály.

Baylan esetében, pedig ő már nem Jedi, de nem is sith teljesen, szűrke sith? (Ez hülyén hangzik, tudom :P

Nem tudom mi lesz a sorsuk, de sok jóra nem számitok. :/ 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enyhén szólva is odavágós rész lett, az évadból az eddigi legjobb! Filoni a csúcsra járatja a kiszámíthatatlanságot és a misztikumot. A mozifilmbe illő látvány, a remek akciók és fénykardpárbajok a hab a tortán. Az SW olyan vizeire evez a sorozat, ami egyszerre izgalmasan érdekes, és aggasztóan veszélyes terep. A világok közti világ használatára és az Erő misztikumának bővítésére gondolok, ami nagyon kényes téma. Ugyanúgy elsülhet remekül, mint fordítva. 

 

Ahsoka és Sabine nézőpontja egyaránt érthető: a logika/objektivitás és az érzelem/szubjektivitás ütközik Thrawn/Ezra visszahozása kapcsán. Ahsoka az érzelmeit félretéve, "jedisebben" gondolkozik, a nagyobb jót tartva szem előtt, Sabine emberi okokból vívódik, érzelmi alapon. Egyre jobban tetszik az Ahsoka-Sabine kapcsolat. Jó mester szerepben látni az egykori padawant, aki hasonló szerepbe került, mint anno Anakin, a mentorálás nehézségeit is megnyerve. Kíváncsi lennék a konkrét idővonalra, mert ha a The Book of Boba Fett után járunk, furcsa, hogy Ahsoka Groguval ellentétben vállalja az érzelmileg hasonlóan sebezhető Sabine tanítását. Bár itt az is szempont lehet, hogy Grogu sokkal hatalmasabb az Erőben, mint a mandalori, így jóval veszélyesebb lehet az esetleges bukása. A támadó droidok kudarca már akkor borítékolható volt, amikor Baylan elküldte őket, de így legalább Ahsoka és Sabine mellett Huyang is megcsillogtathatta harci tudását.

 

Bár Hera karakterét már a Rebelsben is csíptem, ez a sorozat még inkább megkedveltette velem a twi'leket. Alapesetben szabálykövető, de csak addig, amíg a józan ész és az erkölcs azt diktálja. Jó, hogy ilyen személyek is vannak az ÚK kötelékében, nem csak Xionóhoz hasonló kártevők, akik végső soron nagyban felelősek az olyan tragédiákért, mint a több milliárd életet követelő Hosnian-rendszer, vagy a Kijimi pusztulása... Carlson Teva feltűnése tetszett. Egyfelől remek összekötő elem az ÚK-sorozatok közt, másrészt jó volt látni a hűségét Hera iránt. A Ghost megjelenése nálam ugyanolyan libabőr volt, mint egy animációs karakter élőszereplős feltűnése. Bár cameózott már párszor élőszereplős formában (RO, Ep9), komolyabb szerepe itt volt először. 

 

Baylan Skoll a sorozat egyik legkellemesebb meglepetése. A megfontoltság, és higgadtság mintaszobra, akit rejtélyes és tekintélyparancsoló aura vesz körül. Pontos céljait még mindig homály fedi, de gyaníthatóan többet akar annál, hogy a Birodalom régi "dicsőségét" visszahozza. Korrekt volt a részéről, hogy betartotta a szavát. Könnyedén végezhetett volna Sabine-nel, ha akar. Tanítványa, Shin továbbra is tetszik. Van valami a kisugárzásában, ami nagyon adja. Fiatal kora érthető vakmerőséggel és bizonyítási vággyal párosul, ennek ellenére szót fogad mesterének, akire láthatóan felnéz. Kíváncsi lennék az ő kapcsolatuk eredetére is.

 

A kicsoda Marrok teóriákat szó szerint egy vágással elintézték. Engem nem lepett meg, eddig is azt gondoltam, hogy ő úgymond egy "senki", a sisak és a torzított hang csak a rejtélyességét akarta fokozni, meg persze a teóriáknak táptalajt adni. A zöld füstről egyből az Éjnővér mágia és Savage Opress esete ugrott be. Szerintem itt is hasonlóról lehet szó, főleg, hogy egy Éjnővér is érintett a sztoriban. A párbajok magukért beszélnek, valamennyi jól sikerült. Furcsa volt, hogy Ahsoka mindvégig az egykardos stílust használta (a droidokat leszámítva), holott már jó ideje a kétkardos stílus híve. Sabine-ra eddig sem lehetett azt mondani, hogy gyáva lenne, ha harcra kerül a sor, sőt. De az indokoltnál jóval nagyobb önbizalommal ment neki Shinnek. Fejlődött valamennyit az utolsó találkozásuk óta, de nekem így is egyértelmű volt, ki kerekedik felül. Bár az a csel tetszett, amivel kizökkentette Shint. Viszont úgy tűnt, hogy a figyelemelterelés mellett, valóban használta az Erőt Sabine... Az Ahsoka-Marrok harc nagyon egyesélyes volt, a togruta lassan elmondhatja magáról, hogy egy Inkvizítor ínyenc falat neki. Nyilván a sztori nem így kívánta meg, de itt logikusabb lett volna, hogy Sabine Marrok ellen próbál szerencsét, míg Ahsoka Shinnel küzd meg. Marrok halála kissé Maul halálát idézte, de nekem a Főinkvizítor is beugrott róla, aki hasonlóan a forgó fénykard miatt járt csúnyán Kanan ellen.

 

Az Ahsoka-Baylan jelenetek a legerősebbek között voltak az epizódban. Arra kíváncsi vagyok, Baylan honnan tudta, hogy Anakinból lett Vader? Ez birodalmi berkeken belül is titoknak számított. Vader szerette kivégezte azokat, akik tudtak a múltjáról. Tetszett, ahogy Baylan a múlt felhánytorgatásával próbálta hergelni Ahsokát, aki viszont állta a sarat. A párbaj meglepően kiegyenlített volt, de nem is feltétlen gond az, ha Ahsoka nem lesz szuper-Jedi, és néha emberére akad. Ahsoka a zuhanása előtt azért érzelmileg elgyengült a halottnak hitt Sabine miatt, és a harag is felsejlett benne. Majd annyira kizökkentette Sabine visszatérése, hogy az elég volt hozzá, hogy Baylan felülkerekedjen.

 

Sabine érthető, miért kockáztatja meg Thrawn visszatérését Ezráért. Elvesztette nem csak a mandalori családját, de a népét is kiirtották, a Ghost legénységének megmaradt tagjai az ÚK-t szolgálva valamennyire elhidegülhettek tőle, Ahsoka pedig szintén magára hagyta valamiért. Plusz, okkal gondolhatja azt, hogy Thrawn bármilyen jó stratéga, azért nem csodatevő. Ugyanúgy legyőzhető, mint bárki. Főleg, hogy ismereteink szerint a sz*rból kéne várat építenie, hiszen Palpatine célja épp az volt a Parázs-hadművelettel, hogy eltakarítsa a gyenge, bukott Birodalom fontosabb elemeit, míg a kiválasztottak már az Első Rend megteremtésén ügyködnek. Tehát a Lázadás érájához képest, túl sok bevethető birodalmi nem lehet a Galaxisban. Bár az inkompetens Új Köztársaságnak könnyen jelenthet nagy falatot egy kisebb birodalmi flotta is, a főadmirálissal az élen. Így Ahsoka aggodalma is valid. Viszont Ezra visszahozásával ugyanúgy nőnének az ÚK esélyei, ami nem elhanyagolható szempont. 

 

Morgan Elsbeth kitartóan törtet a célja felé, hőseink erőfeszítései ellenére. Kíváncsi vagyok a Baylannel való pontos viszonyára. Az biztos, hogy nem csak egy feláldozható bábnak tekinti, ellenkező esetben nem küldetett volna érte hajót, amikor az Eye os Sion készen állt a hiperűrugrásra. A kinyert adatok után a térkép megsemmisülése várható volt. Szerintem a világok közti világ lehet a kulcsa annak, hogy Ahsoka kövesse Elsbeth-éket. Adja magát a rejtélyes realm téren és időn átívelő mivolta kapcsán. Bár felmerül, hogy Ahsoka követi-e egyáltalán, vagy Elsbeth-ék még előtte visszatérnek Thrawnnal? Mind a világok közti világ, mind a másik galaxis kapcsán baromi izgalmas ez a kiszámíthatatlanság, hogy bizonyos keretek közt, gyakorlatilag bármi megtörténhet. Szerintem a térképet tartalmazó gömbnek már nem lesz szerepe abban, hogy Elsbeth-ék után navigáljanak. Eleve, a másik galaxisban történő ugráshoz spéci technológia kell. A közönséges hajók valószínűleg csak galaxison belüli ugrásra képesek. Nem tudom, az ÚK-nak van-e egyáltalán olyan hajója, ami képes arra, mint az Eye of Sion.

 

A rész fénypontja egyérteműen Anakin Skywalker felbukkanása volt. 99,99%-ig biztos voltam benne, hogy Anakin valamikor, valahogy (flashback, Erő-szellem) felbukkan a sorozatban, mivel lehetett tudni, hogy Hayden újra SW-t forgat az Obi-Wan Kenobi után. Mégis instant libabőr és hatalmas feeling volt viszont látni "Skysrácot". Ráadásul "Snips"-nek hívta Ahsokát, ami ezzel az egy szóval egy remekül sűrített TCW-utalás volt. A CGI látható volt, de engem nem zavart vagy zökkentett ki. Főleg, hogy első nézéskor könnyes szemmel vigyorogtam, így a részletek kissé homályosak lettek. Nagy kérdés, hogy Ahsoka hogy csöppent az óceán helyett a világok közti világba, és Anakin valóban a megtért Jedi manifesztációja, Erő-szelleme-e. Simán lehet látomás vagy kivetülés is, bár remélem, nem az. Azért az a felcsendülő Vader-téma nekem elég gyanús. Egy párbeszédet fontosnak tartanék a megtért Anakin és Ahsoka között. A világok közti világ baromi érdekes, de óvatosan használják! A megtörtént események felülírása az időutazás által, enyhén szólva is kiakasztana. Amikor Ezra megmentette Ahsokát a világok közti világból, az annyiból nem volt gond, hogy nem írt felül múltbeli eseményt. Plusz, Morai (aki szerintem a mortisi Leány esszenciája) okkal vezette Ezrát ahhoz a kapuhoz: a Világos Oldal hordozója azt akarta, hogy a togruta túlélje, vagyis, mondhatni az Erő akarta így. Mivel éppen Ahsoka volt az, aki óva intette Ezrát a múlt megváltoztatásától Kanan halála kapcsán, talán ezúttal sem kell aggódnunk hasonló miatt. 

 

Baromi várós a jövőheti rész, valami azt súgja (ha már moziba küldik), hogy az eddigieknél is erősebb epizód lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Sky írta:

Arra kíváncsi vagyok, Baylan honnan tudta, hogy Anakinból lett Vader? Ez birodalmi berkeken belül is titoknak számított. Vader szerette kivégezte azokat, akik tudtak a múltjáról.

Lehet, hogy ugyanúgy belenézett Ahsoka fejébe, mint Sabine esetében.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

a "Bukott Jedi" cim, az valamilyen szintem Sabine karakterére utalhat!? Szóval egyrészről Sabine-ra, másrészről meg Ahsoka-ra, mert itt a mando leány megbukott mint padawan, "szájas" meg megbukott mint mester, ebben a részben.  

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jó meglátás, bár szerintem ezt a címet szinte Baylanra és Anakinra is rá lehet húzni. 

Amandó vagyok, hogy szó szerint Ashoka a Fallen Jedi, bár inkább fallen, mint jedi. Szép nagyot esik a szikláról. ;)

Sabine cseppet se nem Jedi. Se ex, se jelen. Amit tesz a térképpel az bukás bizonyos szemszögből, vagy megalkuvás.

Leginkább Anakinra illik a cím, mert Bayről keveset tudunk. A záró Vader téma is ezt támasztja alá. Ő a nagy visszatérő. 

 

Egybként meg gyerekek...Andor óta nem, sőt akkor sem mosolyogtam ennyit sw-n. Mit mosolyogtam, a rész végén sikoltozva rohangáltam a lakásban, mint egy tébolyult csirke. 

 

Az első gyermeki vigyor talán a droidharcnál jött.

Aztán Marokkónk füsté válásánál. Előtte a kardpörgettyűnél már éreztem, hogy Ash lazán elintézi. Ahogy múltkor írtam, kinyiffan hirtelen és nyomtalan. 

Majd Sabine kamuerőlökéses bűvészkedésén úgy felnevettünk a jányommal, vissza is tekertük, :cool:igazi mandis húzás. 

 

A végére alig vannak szavak. A legjobb zárás evör. 

Szép átmenet a képekkel, majd a felismerés. Már a VKV-tól is izgatott lettem és még ott van Skyguy is...ekkor rohantam ki visítozva, mint egy tinijány a tékdetkoncerten. 

:psycho::rock:

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Baylan Skoll a sorozat egyik legkellemesebb meglepetése. A megfontoltság, és higgadtság mintaszobra, akit rejtélyes és tekintélyparancsoló aura vesz körül. Pontos céljait még mindig homály fedi, de gyaníthatóan többet akar annál, hogy a Birodalom régi "dicsőségét" visszahozza.

Baylan valóban egy nagyon érdekes személyiség, ugyanakkor a céljait csak találgatni tudjuk. Úgy néz ki, hogy ő a "cél szentesíti az eszközt" módszerét alkalmazza, tehát ha Thrawn háborúja hozza el számára azt, amit szeretne, akkor megteszi az ehhez vezető utat. Én se gondolnám azt, hogy a Birodalom visszatérésén fáradozik, sokkal magasztosabb céljai lehetnek. Egy új rend megalkotása? Amely nem éppen a jedik és nem is a sithek irányát követi, hanem ami a kettő között van? :hmm: Esetleg valami a Világok Közti Világgal kapcsolatos (ha már az Anakin/Vader dologról is tud)? Vagy esetleg tök más tevei vannak?

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Korrekt volt a részéről, hogy betartotta a szavát.

Nekem van egy gyanúm, hogy Sabine egyben biztosíték is a számára Ezrával szemben. Egyelőre nem tudni, hogy mi van a sráccal, egy évtized hosszú idő, ki tudja, hogy abban az új galaxisban mi lett vele, de az biztos, hogy ha a srác meglátja a lányt, akkor első dolga lesz megmenteni. Ebben az esetben Baylan felhasználhatja a mandalórit.

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Az Ahsoka-Baylan jelenetek a legerősebbek között voltak az epizódban. Arra kíváncsi vagyok, Baylan honnan tudta, hogy Anakinból lett Vader? Ez birodalmi berkeken belül is titoknak számított. Vader szerette kivégezte azokat, akik tudtak a múltjáról. Tetszett, ahogy Baylan a múlt felhánytorgatásával próbálta hergelni Ahsokát, aki viszont állta a sarat. A párbaj meglepően kiegyenlített volt, de nem is feltétlen gond az, ha Ahsoka nem lesz szuper-Jedi, és néha emberére akad. Ahsoka a zuhanása előtt azért érzelmileg elgyengült a halottnak hitt Sabine miatt, és a harag is felsejlett benne. Majd annyira kizökkentette Sabine visszatérése, hogy az elég volt hozzá, hogy Baylan felülkerekedjen.

Az egész gyönyörűen volt kivitelezve. A két fél valóban egyenlő félként volt jelen, de amikor Baylan a párbaj során újra elkezdte emlegetni Anakin nevét, onnantól kezdve Ahsoka fókusza elkezdett meginogni:

1. dühében elrúgja Baylant, majd a térképért siet, azonban

2. a gömb eltávolítása a helyéről megsérti a nőt, ez pedig elég ok arra, hogy ne tudjon védekezni Baylan erőteljese csapásai ellen.

3. Shin feltűnése újra az érzelmeit táplálja, ez viszont újra hátrányba kényszeríti a togrutát.

4. Sabine megjelenése egy apró reményforrásként jelenik meg Ahsoka előtt, viszont ahogy megparancsolja a lánynak, hogy pusztítsa el a térképet és Sabine-on látni, hogy habozik megtenni, ott gyengül el végleg Ahsoka, aminek következménye az lett, hogy Baylan legyőzte és a mélybe "taszította".

 

És a cím szerintem is több személyre vonatkozhat. Ahsoka az egyik, aki itt ténylegesen a mélybe zuhant, Baylan a másik, aki már az epizód során elmondja, hogy a hitét rég elvesztette. Anakin életútját tudjuk és bár Ahsoka az előző részben kimondja, hogy Sabineból nem kíván jedit faragni, valamilyen szinten a cím rá is vonatkozik, hiszen Baylan manipulálásának hála nem semmisíi meg a térképet (amit ahogy később látjuk, Baylannek elég sokáig tart elpusztítani, szóval nem hiszem, hogy ha Sabine engedelmeskedik rögtön Ahsokának, a gömb egyből megsemmisült volna), hanem az ellenség tenyerébe adja.

 

Én úgy sejtem, hogy már legalább párhuzamosan haladunk a Mandi legutóbbi évadával. Persze az is lehet, hogy Grogu csak most került Luke szárnyai alá.

 

Az viszont biztos, hogy a következő részt piszok nagy érdeklődés fogja övezni, még az eddigieknél is nagyobb. Az Anakin-Ahsoka párbeszédekben óriási potenciál van és ismerve Filonit, szerintem ezt ki is fogja aknázni. És szerintem ez lesz majd az a fordulópont Ahsoka életében, amikor is az eddig zárkózott, merev nő teljesen megváltozik. A sorozat eddigi részei alatt láttuk, hogy Ahsokát bizony megviselte a volt mesterével való találkozás a Malachoron, amiből még most se tudott felocsúdni. Ez a Sabine-al való korábbi kapcsolatán érződött (mármint amit átadtak nekünk információkat) és többek között ezért sem vállalta el Grogu tanítását. Ebben a részben is ahogy Baylan elkezd Anakinról beszélni, Ahsoka rögtön megtagadja a további beszélgetést, mondván nem azért jött, hogy a lány múltjáról diskuráljanak. De szerintem pont a múlt felhánytorgatása lesz a következő részben az, amely előremozdíthatja Ahsokát. Anakin egy utolsó leckét még adhat neki, egy olyan leckét, amit ő sosem tudott megtanulni a leges legutolsó pillanatig. Nevezetesen azt, hogy a szeretteit el kell engednie. Ahsoka esetében ez azt jelentené, hogy el kell fogadnia Anakin sorsát, a döntését és ezáltal a múltját elengedheti, kvázi tiszta lappal indulhat. Hogy esetleg ez a lecke végterméke lesz Fehér Ahsoka megszületése, azt nem tudom, de én logikusnak gondolnám. Ahsokát oly sok éve az Erő akarta, hogy megmentsék Ezra által - akinek Morai mutatott utat - de az okot még nem tudjuk. Hacsak nem az az ok, hogy Ahsoka tkp. a Leány esszenciáját hordozza magában. Még az is eszembe jutott - és erről a neten is láttam némi teóriázgatást - hogy Anakin vajon itt az Apa szerepét testesítheti meg? Amikor élt, nem élt a lehetőséggel, de a halála után végül elfogadta a titulust? Bár ezt Filoni tudná megmondani, remélem jövőhéten ebbe is belemennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Persze az is lehet, hogy Grogu csak most került Luke szárnyai alá.

Ez igen valószíntólennek tűnik Carson Teva jelenléte miatt (meg amiatt, mert megmondták, hogy a harmadik évaddal játszódik párhuzamosan a történet, szóval a The Book of Boba Fett sztorija is mögöttünk van már, nemhogy a The Mandalorian 2. évad). A The Pirate után kell járnunk, hiszen ott Teva még semmit sem tud arról, mire készül a Birodalom, csak gyanítja, hogy valami veszélyes dolog formálódik ("there's something dangerous happening out there") . Itt már tudnia kell annyit, hogy a Birodalom Thrawn visszahozásán fáradozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az örökséged, mint a mesteredé is, a halál és a pusztulás!"

image.png

Baylan nem neheztel Ahsoka-ra kicsit, amiért elhagyta Skywalker-t?

Itt most arra gondolok, hogy ha Tano nem lép ki a rendből, akkor talán Skywalker-bál nem lesz Vader, Baylan szemszögéből nézve. 

Huyang is csak annyit tud róla, hogy eltűnt a klónháborúk után. Ki tudja milyen élete volt utána Baylan-nek.... Nem lehetett könnyű ha az egész galaxis a fejedre pályázik, csak mert jedi vagy/voltál... 

 

Vagy a párbaj végén, amikor már Ahsoka alig tudja tartani magát a platformon, Baylan odaszól neki. 

"Lehetett volna másképp is. De te sosem látsz más megoldást..."  

Arra utalt ezzel, hogy folyamatosan megfutamodik, esetleg? Cserbenhagyta Skywalker-t, és Sabine-t is. 

 

Viszont arról valszeg nem tud Baylan, ahogy Ahsoka Tano-t megalázta a jedi tanács....és utána már nem is akart maradni, érthető módon. 

Szomorú vége lesz ennek az évadnak... és valós győzelem nélkül, én úgy érzem.  

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Viszont arról valszeg nem tud Baylan, ahogy Ahsoka Tano-t megalázta a jedi tanács....és utána már nem is akart maradni, érthető módon. 

Ha tud arról a titokról (ami még kb 25 évig nem is lesz köztudomású), hogy Anakin volt Vader, akkor Ahsoka nyilvános tárgyalásáról csak hallott, aminek biztos híre ment a Jedi Rendben a templomi robbantás és a (vélt és a valós) elkövető Jedi mivolta miatt.

Amúgy szerintem emiatt nem neheztel Ahsokára. Semmi köze ahhoz, hogy Anakin átállt, és aligha a padawanja tudta volna ebben megakadályozni, ha a mestere sem volt rá képes. Vagy Yoda, vagy Windu, vagy akárki. Egy tanár bukásáért nehogy már a tanítványát tegye felelőssé valaki. Meg ennyire nem tűnik hígvelejűnek Baylan, hogy Ahsokát hibáztassa Vader tetteiért (Obi-Wannak több köze van hozzá, mint Ahsokának). Még Vader sem okolta Ahsokát, pedig a csávó világbajnok abban, hogy a saját kudarcaiért másokat hibáztasson. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.