Ugrás a kommentre

Part 4 - Fallen Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát ez a rész... Ez a rész! EZ A RÉSZ! Hát itt van miről írni. De csapongó leszek, mert ez a rész levett a lábamról, és sajnos a padlón lévő államon landoltam, miközben eldobtam az agyam.

 

Sabine... Hát beigazológdott, ami Ursa Wren gyanús nem-jelenléte Bo-Katan mellett már előre sejtetett: a Wren klán utolsó élő tagja Sabine. RIP Ursa, Alrich és Tristan. :( Így már a Heroes of Mandalore megtekintése is keserédes lesz.

És akkor ez tett be Sabine és Ahsoka kapcsolatának. Van egy olyan érzésem, hogy azért, mert Sabine el akart jutni a Mandalore-ra az Ezer Könnyek Éjszakáján, de Ahsoka nem engedte. Vagy még inkább, ígéretet tett arra, hogy odamennek, de végül Lady Tano megszegte a szavát.

Meg kell mondjam, Sabine döntése elég meglepő volt. Az utolsó pillanatig vártam, hogy az utolsó pillanatban meggondolja magát és megpróbálja szétlőni a gömböt, de Baylan az Erővel kikapja a kezéből, aztán lesz ejnye-bejnye. Azért nem sűrűn fordul elő a Star Wars-ban, hogy egy hős a gonosz kezébe adja az, amire az vágyik. Oké, Anakin ezt tette, mikor lecsapta Windu kezét, de azért nem gyakori jelenség. Sabine tette viszont mindaz után, hogy látta meghalni Kanant, és elvesztette a komplett családját és a hazáját, Ezután nem csoda, hogy képtelen lemondani Ezráról. Ráadásul szerintem hiba is azt gondolni, hogy Thrawn csak úgy állítható meg, ha sosem tér vissza. Oké, lángelme meg minden, és nyilván erre az új Köztársaság hadserege nincs felkészülve. Ha beszambázik a Chimaerával (mekkora lesz látni, ha az a bitang nagy gyűrű rácuppan a csillagrombolóra), és összetereli a megmaradt birodalmi hajókat, az azért komoly fejfájást jelenthet a haderő leszerelés közepén álló, és ilyen lángelmével nem igazán bíró köztársaságiaknak.

Ugyanakkor, azért a megtalálása és a "elpics*zza az új Köztársaságot" között van még pár megálló. Azzal, hogy Baylan felajánlotta, elviszi Ezrához Sabine-t, lényegében meg is nyitott egy lehetőséget. Ezrával összefogva fel is rúghatja Thrawnt, mielőtt az a Galaxis irányába pillant. Szóval szerintem érthető Sabine döntése, és igazából ettől még nincs minden veszve. Bár azt azért hozzátenném, hogy innentől kezdve minden élet, amit Thrawn a Galaxisban elvesz (ha elvesz), az Sabine miatt is van. Bár másfelől nézve, talán Sabine-nak esélye sem lett volna már szétlőni a gömböt, hiszen Baylan egyértelműen látta a szándékait, így valószínűleg azt is időben megérezte volna, ha a csaj meggondolja magát és akkor kikapja a kezéből a gömböt az Erővel. Na mindegy, ez már nagyon "mi lett volna, ha...".

Viszont érdekes az, amikor megpróbálkozott az Erőlökéssel. Először azt hittem, Shin csak ösztönösen mozdul, mint aki megpróbál elhajolni a felé repülő Erőfaltol - bár fura, mive sosem csinált senki ilyet, ezért nem is hagyott nyugodni. Másodszori megtekintés, majd számos visszatekerés alapján azt gondolom, hogy Sabine először használta aktívan az Erőt. Mert hallani egy "erőhangot", halkan és gyorsan elhall, de hallani. És Shin is úgy mozdul, mintha eltalálta volna valami, plusz egy tompa ütődés hangja is hallható. Ha Sabine nem érte volna el az Erőt, szerintem Shin meg sem moccan, és ezek a hangok sem lennének. Szóval szerintem Sabine itt használta az Erőt, csak nagyon-nagyon-nagyon gyengén. Most vagy azért, mert a mentális gátján épp csak megjelent egy repedés, vagy mert eleve csak ennyi tellik tőle, többre nem képes (én az első felé hajlok).

 

Hera is remekelt. Jó lázadóként tett arra, hogy mit kívánnak tőle. Bár amúgy sem szólhatnak annyira rá, elvégre nem egy flottát vitt el, hanem a Ghostot, ami az ő magántulajdona, plusz, ahogy ez az epizód és más művek is rávilágítottak már: Hera a Köztársasági Védelmi Erő vezérkari tisztje. Már nem sokan parancsolgathatnak neki.

Szóval szerintem itt csak az X-szárnyú pilóták üthetik meg a bokájukat, akik vele tartottak. De talán ők meg védekezhetnek azzal, hogy parancsot teljesíthettek. Még ha Teva szavai alapján teljesen önkéntesen mentek. De hát na, ha az új köztársasági haditengerészet egyik legmadasabb rangú tisztje azt mondja nekik, hogy menjenek vele, szerintem kevés, a karrierjét szem előtt tartó pilóta mondta volna azt, hogy nem. Ha csak a karrierjét nem egy peremvidéki szántóföld fölött permetező T-16-oson képzeli el. :D 

Az viszont meglepett, hogy Hera magával vitte a 11 éves fiacskáját egy potenciálisan életveszélyes küldetésre. De tetszett Jacen kiszólása, a "rossz előérzetem támadt". Hát igen, csúnya dolgok jöhetnek, és úgy néz ki, a zöldhajú ifjabb Jarrusszal is ott az Erő - bár szerintem itt mindenkit rossz előérzet fogott el, akár vele van az Erő, akár nem. Mégis csak a Thrawnt kutató expedíció száguldott el mellettük egy akkora gyűrűvel, ami elég egy Imperial csillagrombolónak.

 

(Bár most spontán eszembe jutott, hogy lehet, hogy Ahsoka pont a Világok Közötti Világ egyik portálján, Anakin segítségével jut el az Ossusra, és onnan ide tér vissza.)

 

Carson Teva feltűnése is meglepett. Úgy tűnik, ő lett a mandoverzum hivatalos összekötő arca. Amúgy a jelenléte nekem azt sugallja, hogy ez a sorozat már nem csak a The Book of Boba Fett, hanem a The Pirate című The Mandalorian epizód után játszódik. Méghozzá azért gondolom így, mert a The Pirate-ben Teva még csak gyanakodott arra, hogy valami történik a Peremvidéken, ami a Birodalomhoz köthető. Na most, ez itt egyértelművé vált, sőt már azt is tudja, mi történik: vissza akarják hozni Thrawnt. Lehet, hogy még nem látja az egész képet (amibe Hux jelenléte miatt az Első Rend is beletartozik), de az itt történtek már túlmennek azon, hogy csak gyanakodjon. Mivel a The Mandalorian 3. évad és az Ahsoka párhuzamban játszódik, és mint a Fallen Jedi, mind a The Pirate az évad ötödik része, így könnyen meglehet, hogy időben nagyon közel vannak egymáshoz az események. Teva elmegy Coruscantra, kifejezi aggodalmát a vezetőség felé, majd mivel azok nem tesznek semmit, önként jelentkezik Syndulla tábornok küldetésére, tudván, hogy ő legalább tesz valamit. (Megjegyzem tök jó lett volna, ha Zeb is itt lett volna egy X-szárnyúval.)

Persze felmerül a kérdés, hogy akkor Elsbeth miért volt ilyen sokáig egy transzporton. Nos, ki mondta, hogy sokáig volt ott? Annyit tudunk, hogy épp A-ból B-be vitték, de senki sem mondta, hogy a kiindulási pont a Corvus volt. Sokkal inkább az a valószínű, hogy Elsbeth a tárgyalására várva eltöltött némi időt egy köztársasági dutyiban, ami lehetett akárhol az új Köztársaság területén belül. Elvégre senkit sem visznek az elfogása után egyből a tárgyalásra, pláne nem a demokráciában. A Birodalomban megeshetett, hogy az elfogást a kivégzés követte, majd jött a tárgyalás, vagy ilyesmi, de szerintem a Köztársaságban rendes eljárásrendek vannak, amik napokig, hetekig, akár hónapokig is elhúzódhatnak dolgokat. És mivel Elsbeth egy magas rangú háborús bűnös, az is valószínű, hogy egy olyan börtönben tartották, amíg a tárgyalására várt, ami nincs rajta a térképeken, és valószínűleg nem egy sűrűn lakott világon van - hiszen akkor könnyen odacsalhatja a birodalmiakat, akik még a végén kiszabadítják. Ahogy az például Gideonnal történt. Ő is valahonnan tartott a tárgyalására, amikor a birodalmiak kiszabadították.

 

A Ghostot is jó volt két filmes és egy korábbi epizódos cameo után újra hero ship szerepben látni. Szépen megépítették a belsejét. És egyre biztosabb vagyok abban, hogy az ep9 végén Jacen vezette a hajót az Exegolnál (de talán Hera is ott volt vele Choppal).

 

Aztán itt van Baylan Skoll, aki nekem egyre szimpatikusabb. Ő is a nem hagyományos antagonisták sorát gyarapítja. A céljai még mindig nagyon homályosak. Hatalomról és magasabb jóról beszél, pusztításról, ami teremtéshez vezet. Vajon mi a végső célja? Mintha Thrawn-ban valamiféle messiást látna. Ráadásul annak ellenére, hogy simán letarolt egy köztársasági hajót, nem unszimpatikus. A szavát megtartja, leállítja Shint, magával viszi Sabine-t, miközben nyugodtan meg is ölhette volna. Ahsokával is higgadtan harcol, végig nagyon nyugodt. Ennyire kimért még Sidious sem volt. Olyan mint valami fekete lovag, aki alapvetően nem gonosz, csak a céljai nem egyeznek meg az aktuális jók céljaival. Amúgy nagyon bírom a fickót, számomra eddig ő a sorozat legérdekesebb alakja. És a néhai Ray Stevenson remekül játssza.

 

A fénykardpádbajok nagyon ott voltak. Ez a sorozat nem fogja vissza magát, minden pillanatot megragad, hogy kardot ragadjanak hőseink. Oké, itt nem is egy mandalore-i fejvadász vagy egy hitét vesztett Jedi lovag a főhős, hanem egy aktív Jedi és tanítványa, meg két... Pék tudja, mi. Na meg egy ex-inkvizítor. Apropó, Marrok gyorsan kiszállt a képből, de nem is számítottam másra. Éreztem én, hogy ez a figura is "csak" a magna őrök, a preatoriánus gárdisták és a Ren lovagjai sorát fogja bővíteni, azaz a cool alak, akivel lehet kardozni és a hős legyőzhet. Pláne nem jósoltam neki nagy jövőt úgy, hogy Ahsokával kekeckedett, miközben már elsőre sem bírt vele - plusz Ahsokának ujjgyakorlat akár két inkvizítor is. És mekkora már, hogy ez is az agyonbonyolított, hatásosnak szánt, de valójában ritka nevetséges fénykardján bukott el! :lol: Ha nem kezdi el pörgetni, talán tovább húzta volna, de így... Hát mi a fütyit képzelt? Most komolyan? Ennek a pörgő funkciónak a helikopterezésen kívül nincs értelme. Na jó, a Főinkvizítor valószínűleg jó sok miszlikte szelte szét vele Nokru fejét, az elég hatásos lehetett, de ennyi. Párbajban totál értelmetlen. A Főinkvizítor is erre batyott rá, meg az Ötödik Fivér és a Nyolcadik Fivér is arra pacsált rá, hogy ezek a haszontalan kardok kellemetlenül nagy védtelen, támadható felületet biztosítanak az ellenfélnek.

Viszont érdekes a Marrokból távozó zöld köd. Vajon ő afféle gáz halmazállapotú lény volt? (Mint az az inkvizítor, akivel Ahsoka a Tales of the Jedi-ban végzett.) Vagy ez a zöld füst ugyanolyan, mint ami Savage-ból is távozott a halálakor, és azt jelzi, hogy Marrok valami dathomiri mágia hatása alatt állt? :hmm:

 

A gigahiperhajtómű-gyűrű térváltása bitang erős jelenet volt, és remekül harmonizál a Rebels azon jelenetével, amikor Hera a Lothalról menekülve egy régebbi U-szárnyú modellel egy űrállomásban ugrott fénysebességre (4x07 Kindred). Akkor ugyanígy elsöport mindent a vuumm.

 

Huyang is nagyon profetikus (és cool harcos, 25 ezer éves droid létére simán felvette a harcot egy újabb típusú HK-val) volt. Kár, hogy Ahsoka és Sabine nem fogadta meg a tanácsát és az első adandó alkalommal szétváltak. Rosszra is fordultak a dolgok.

 

A Világok Közötti Világ behozatala izgalmas dolog. Vékony jég, de jól ki lehet használni, pláne, ha egy intergalaktikus utazás előtt áll hősnőnk, amihez az egyetlen paci elszaladt előle. Hogy hogyan került ide? Nos, szerintem Anakin vitte oda. Hogyan? Ő egy isten. Mármint nem szarkasztikusan, hanem ténylegesen. Emlékezzünk csak, Ben azt mondta Vadernek, hogy "ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm, mintsem azt el tudnád képzelni". Később meg láthattuk, hogy Yoda szellemként megmozdította az ujját, és lecsapott egy taktikai vihar az Ahch-Tón. Az Erőszellemek minimum isteni félistenek, de mivel Qui-Gon szavai szerint ők egyben az Erő manifesztáció is (TCW 6x11 Voices), így jogos a feltételezés, hogy a hatalmuk még egy kimagaslóan nagy hatalmú Jedi vagy Sith szemén át nézve is isteni magasságú. És ezt a hatalmat megkapta a Kiválasztott, az férfi, aki szó szerint az Erő gyermeke. Ilyen képességek mellett pedig nem lehet egy fizikai lényt átküldeni az Világok Közötti Világra, miközben az ep9 már prezentálta azt is, hogy az Erővel lehetséges tárgyak teleportálása speciális körülmények között, például egy Erő Diád két pólusa között. Sőt megkockáztatom, hogy Morai sem egy kaput használva jutott be, azok csak a "földi halandók" számára vannak fenntartva, a nagyobb hatalmú lények, mint az Apa, a Fiú és a Leány vagy éppen az Erőszellemek számára nem szükségesek a kapuk.

És, hogy ez az Anakin Erőszellem-e? Én szerintem igen. A hús-vég, még élő múltbeli Anakint behozni kicsit gáz lenne, hiszen az egész TCW-ben és a klón háborúk idején játszódó regényekben sem volt arról szó, hogy Anakin bárhogy is bekerült volna ide. Oké, valószínűleg a tér-idő kontinuum megtartása érdekében érdemes az itteni dolgokat titokban tartani - ahogy Ahsoka sem vette fel a kapcsolatot a lázadással az előtt, hogy Ezra megmentette, eltűnt, mert senki sem tudta, hogy él évekig. De kicsit kacifántos lenne, ha egy még jövőbelibb Ahsoka hozná át, hogy az tudjon üzenni a múltbeli énjének. Vagy mi.

Sokkal kézenfekvőbb, hogy ez bizony a halott Anakin szelleme. Már csak azért is, mert szintén a Voicesban Qui-Gon azt mondta, hogy olyan térben él, ahol nincs múlt vagy jövő, és mivel az Erőszellemek bárhol meg tudnak jelenni, így könnyen feltételezhető, hogy tér sem. Nos, ez a leírás tökéletesen megfelel a Világok Közötti Világra - sőt a nevének még lehetne egy plusz jelentést adni azzal, hogy ez a fizikai sík és az Erő hona közötti határ, az élet világa és a halál világa közötti világ.

És, hogy Anakin miért avatkozik be a fizikai létsík dolgaiba, amikor ez általában nem szokása az Erőszellemeknek, csupán csak tanácsokkal és útmutatásokkal szoktak szolgálni? Nos, Anakin egy renegát figura, aki hajlamos a szabályok megszegésére, vagy legalábbis kiskapuk felkutatására, pláne, ha a szeretteiről van szó. Nos, ha Ahsoka halála a beavatkozása nélkül elkerülhetetlenné válik, van egy olyan érzésem, hogy még szellemként sem ül a s*ggén.

 

A Sith-ek árnyéka spoiler

Spoiler

Ahogy akkor is beavatkozott, amikor Luke-ot kis híján legűrték a Sith akolátusok az Exegolon. És ott sem a fizikai síkon csinálta, hanem valami különös, félig valós, félig elmebeli dimenzióban. És talán azért is lett olyan kurtán-furcsán vége a beszélgetésüknek, mert a többi Jedi szellem az orrára koppintott, hogy ezt azért nem kéne.

Ami a viseletét jelenti, nos, meglepő. Ep3 fizimiska, ruha, miközben az ep6-ban hagyományosabb színekben láttuk.

From A Certain Point of View: Return of the Jedi spoiler

Spoiler

Bár a nevezett novellában benne van, hogy azt a ruhát nem Anakin választotta magának, egyszerűen csak megjelent rajta, miután Ben Erőszellemet "kreált" belőle.

Lehet, hogy azt meg tudja változtatni. Ha képes manipuálni az időjárást vagy valakit elteleportálni a Világok Közötti Világra, akkor valószínűleg a ruhája "lecerélése" már gyerekjáték. Ami a fénykardját illeti... Szerintem az nem Vader kardja, de nem is a híres Skywalker kard. Hanem Anakin első fénykardja az ep2-ből (és az Obi-Wan Kenobiból). Mondom is miért. Az a kard formájában szinte teljesen megegyezett Vader kardjával, és az itt látott kardnak főleg a hátsó szakasza egyértelműen Vader kardját idézi (a markolat és az aktivátor között hézag van, ami a Skywalker kardon nem ilyen jelentős). Ugyanakkor, a kard elülső része végig ezüst (pont mint a Skywalker kardnak), nincs rajta a fekete végződés.

Hogy miért választhatta ezt a kardot Anakin? Talán mert szellemként tudja, hogy a másik kard még nagyon is aktív, vagy mert az már nem a "tulajdona" az Erőben, míg az ep2-es kard, az első fénykardja a fegyver elpusztulásáig az övé volt. Plusz azt a kardot sosem használta gyerekek lemészárlására, ami olyasmi, amire talán nem kér folytonos emlékeztetőt.

Amúgy csak nekem volt olyan érzésem, hogy a "hello, snips" részt nem Christensen, hanem Matt Lanter mondta?

 

És hát na, Ahsokát és Anaint élőben együtt látni... Hát, ha valaki 2008-ban azt mondja, hogy ezt megérem, annak olyan ízesen szarkasztikus választ mondok, hogy többé a Star Wars felé sem mert volna nézni. De megértem, és könnyek szöktek a szemembe.

 

Na most ennyi. Röviden. Megyek, megint megnézem.

 

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem amikor megfogta Ahsokának a tenyerébe égett a térkép. Azt fogják használni. Az egész térképesdinek eleve volt egy Indiana Jones áthallása.

Tehát azt mondod, hogy végül egy részleges sebhelyből kiolvasható lesz az, amit ezt megelőzően csak és kizárólag úgy lehetett megtudni, hogy egy adott bolygó adott helyszínére kellett vinni a gömbőcöt, ahol aztán mágiával hozzá kellett kapcsolni egy építményhez, aktiválták az egész kócerájt, majd az így kinyert adatokat - amiket a gömbőc és az építmény közösen adott ki -, továbbították egy űrhajóra, ahol egy navigációs-szuperszámítógép kb. fél óra alatt számolta ki a létfontosságú koordinátákat, amiknél egy pici tévedés is azt jelenti, hogy elvesznek az űrben. Aha... A Staropramen szeretem. :P 

Szerintem Okkan borotvája itt célravezetőbb: Ahsoka a Világok Közötti Világban megnyitja a megfelelő kaput és átlép oda, ahol Thrawn van.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Anakin megjelenése könnyeket csalt a szemembe, mert legutóbb a Jedi templom lépcsőjén láttuk őket együtt.

Nem, legutóbb a Malachoron láttuk őket együtt. :P Azt megelőzően meg egy Venator csillagromboló hangárjában, mielőtt Ahsoka elindult a Mandalore-ra, hogy szétrgúja Maul zrityóját, Anakin meg a Coruscantra, hogy elpáholja Tyranus hátsóját. Aznap nagyon rájárt a rúd Palpatine tanítványaira. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi erős epizód volt, az összes élőszereplős tv-sorozatrész közül egyértelműen kiemelkedik. Bővebben holnap írok, de elöljáróban annyit, hogy Anakin ilyetén megjelenlése igazi WTF volt számomra.

 

Nem gondolom, hogy itt a hús-vér Anakint látjuk, ez nagyon merész lenne (több külföldi fórumon már ilyen találgatásokat olvasok). Szerintem a világok közötti világ az a hely, ahol az Erőszellemek ilyen formában jelennek meg. Ezért is gondolja Anakin, hogy talán Ahsoka is már egyesült az Erővel, azért jelenik meg ott. Ez majd kiderül a következő részben. Az meg, hogy a végén a zene baljós irányba fordult, sok mindent feltételez. Itt nem (csak) egy kedélyes beszélgetésre fog sor kerülni Anakinnal (Vaderrel?). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok a gondolom megfiatalított Anakinról? Nyilván baromira örülök hogy látom és fogom valszeg a kövi részben, de egy ilyen megható jelenetnél pl. engem teljesen ki tud zökkenteni a hangulatból a tény, hogy ez megint nem nézett ki jól. Mintha szét lenne az arca Photoshoppolva. Persze lehet azzal jönni, hogy ő szellem, vagy mittomén, de szerintem itt nem ez van, és csodálkozom, mert míg a Mando 2 végén a Luke szörnyű, addig a TBOBFes Luke már tök jó volt. Jó nyilván nem akarok még pár másodperc után hosszútávú következtetéseket levonni de azért félek, hogy jó legyen a kövi részben, mert ha nem, és hosszan látom majd ezt, akkor engem totál levisz. Meg furcsállom, mert jönnek szembe velem ilyen meg ehhez hasonló videók, ahol deepfake-el meg AI hangfelismerővel már olyanokat csinálnak, hogy simán lehetne az eredeti is.

UI: Hozzá kell tennem, hogy míg a nagyképernyős 4Ks tv-n szörnyen nézett ki Anakin, addig a kis monitoromon egész jól. :D Szóval igazából megvan a megoldás a problémámra. :D :D

Meg lehet, hogy tényleg csak nekem nem tetszett a megvalosítás, de hát ez van. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kudar írta:

Amúgy kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok a gondolom megfiatalított Anakinról? Nyilván baromira örülök hogy látom és fogom valszeg a kövi részben, de egy ilyen megható jelenetnél pl. engem teljesen ki tud zökkenteni a hangulatból a tény, hogy ez megint nem nézett ki jól. Mintha szét lenne az arca Photoshoppolva. Persze lehet azzal jönni, hogy ő szellem, vagy mittomén, de szerintem itt nem ez van, és csodálkozom, mert míg a Mando 2 végén a Luke szörnyű, addig a TBOBFes Luke már tök jó volt. Jó nyilván nem akarok még pár másodperc után hosszútávú következtetéseket levonni de azért félek, hogy jó legyen a kövi részben, mert ha nem, és hosszan látom majd ezt, akkor engem totál levisz. Meg furcsállom, mert jönnek szembe velem ilyen meg ehhez hasonló videók, ahol deepfake-el meg AI hangfelismerővel már olyanokat csinálnak, hogy simán lehetne az eredeti is.

UI: Hozzá kell tennem, hogy míg a nagyképernyős 4Ks tv-n szörnyen nézett ki Anakin, addig a kis monitoromon egész jól. :D Szóval igazából megvan a megoldás a problémámra. :D :D

Meg lehet, hogy tényleg csak nekem nem tetszett a megvalosítás, de hát ez van. :S

Én csak telefonról és laptopról néztem, úgy nem zökkentett ki. Nem volt tökéletes, de szerintem sokkal jobban nézett ki mint az Obi-wanban. Persze ehhez hozzájárul az is, hogy itt egy pár évvel idősebb Anakint kellett eljátszania, mint az Obi-ban. Összességében a célnak megfelelt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tehát azt mondod, hogy végül egy részleges sebhelyből kiolvasható lesz az, amit ezt megelőzően csak és kizárólag úgy lehetett megtudni, hogy egy adott bolygó adott helyszínére kellett vinni a gömbőcöt, ahol aztán mágiával hozzá kellett kapcsolni egy építményhez, aktiválták az egész kócerájt, majd az így kinyert adatokat - amiket a gömbőc és az építmény közösen adott ki -, továbbították egy űrhajóra, ahol egy navigációs-szuperszámítógép kb. fél óra alatt számolta ki a létfontosságú koordinátákat, amiknél egy pici tévedés is azt jelenti, hogy elvesznek az űrben. Aha... A Staropramen szeretem. :P 

Sabine a felsoroltak nélkül simán használta már a térképet. Úgyhogy azt már most is tudjuk, hogy mindez amit irsz nem feltétlenül kell :)

 

Pont ez mutatja mennyire űroperás a térkép: ha az iró úgy akarja akkor a gonoszok csak dathomiri mágiával valami ősi romban tudják használni a térképet. Ha kell akkor viszont a pozitiv hős a konyhájában is megcsinálja ugyanezt :)

 

Az hogy Ahsoka égett tenyere elég-e ahhoz, hogy a térkép újra használható legyen az nem a logikán hanem az irókon múlik akik eddig is szivesen átléptek már párszor a logikán ilyen technikai dolgok kapcsán :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Én csak telefonról és laptopról néztem, úgy nem zökkentett ki. Nem volt tökéletes, de szerintem sokkal jobban nézett ki mint az Obi-wanban. Persze ehhez hozzájárul az is, hogy itt egy pár évvel idősebb Anakint kellett eljátszania, mint az Obi-ban. Összességében a célnak megfelelt szerintem.

Akkor ez lesz nálam is a megoldás jövő héten. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Sabine a felsoroltak nélkül simán használta már a térképet. Úgyhogy azt már most is tudjuk, hogy mindez amit irsz nem feltétlenül kell :)

Ez igaz, bár épp ez teszi kérdésessé, hogy simán a gömb képe alapján meg lehet-e egyáltalán határozni a pontos koordinátákat. Ám, ha még meg is lehet, Sabine a gömb memóriájában lévő hologramot aktiválta, amit egy sebhely nem tud. Attól, hogy a kezedre ég egy okostelefon fedlapja, még nem fogod tudni megnyitni a sebhellyel a Google Mapset. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Sabine a felsoroltak nélkül simán használta már a térképet

*Kinyitotta. Az nem használat :) ehhez még kellene kalkulálni koordinátákat, stb. amit pont ebben a részben láttunk. Ráadásul ki is hangsúlyozzák, hogy a legkisebb számítási hiba is végzetes ugráshoz vezethet. Akkor nehogy már egy részleges térképből (ha egyáltalán tényleg az égett rá Ahsoka kezére) számoljanak ki valamit, amihez rohadt nagy pontosság kell :)

Paulaner búzát kérek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, kudar írta:

: Hozzá kell tennem, hogy míg a nagyképernyős 4Ks tv-n szörnyen nézett ki Anakin, addig a kis monitoromon egész jól. :D Szóval igazából megvan a megoldás a problémámra. :D :D

Meg lehet, hogy tényleg csak nekem nem tetszett a megvalosítás, de hát ez van. :S

  •  

Igen, tévén szerintem is szörnyű volt. Engem ki is zökkentett. Viszont laptopon, telefonon már nem volt zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, kudar írta:

Amúgy kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok a gondolom megfiatalított Anakinról? Nyilván baromira örülök hogy látom és fogom valszeg a kövi részben, de egy ilyen megható jelenetnél pl. engem teljesen ki tud zökkenteni a hangulatból a tény, hogy ez megint nem nézett ki jól. Mintha szét lenne az arca Photoshoppolva. Persze lehet azzal jönni, hogy ő szellem, vagy mittomén, de szerintem itt nem ez van, és csodálkozom, mert míg a Mando 2 végén a Luke szörnyű, addig a TBOBFes Luke már tök jó volt. Jó nyilván nem akarok még pár másodperc után hosszútávú következtetéseket levonni de azért félek, hogy jó legyen a kövi részben, mert ha nem, és hosszan látom majd ezt, akkor engem totál levisz. Meg furcsállom, mert jönnek szembe velem ilyen meg ehhez hasonló videók, ahol deepfake-el meg AI hangfelismerővel már olyanokat csinálnak, hogy simán lehetne az eredeti is.

UI: Hozzá kell tennem, hogy míg a nagyképernyős 4Ks tv-n szörnyen nézett ki Anakin, addig a kis monitoromon egész jól. :D Szóval igazából megvan a megoldás a problémámra. :D :D

Meg lehet, hogy tényleg csak nekem nem tetszett a megvalosítás, de hát ez van. :S

Érdekes, hogy kit mennyire zökkent ki a cgi arc. Tényleg függhet a megjelenítőtól.  Nekem monitoron nézve teljesen jó volt.
Viszont az Indy 5-öt Imax vásznon láttam. Na ott a fiatal Indy, akit sokan dicsérnek, Imax vásznon rettenetesen sz*r volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez volt a legszebb visszafiatalítási effekt, amit láttam, de engem nem zökkentett ki jobban, mint más gyengébb effekt az SW-ben. Eleve túlságosan eluralkodtak rajtam az érzelmek, fátyolos tekintettel kábé annyit láttam, mint Han, amikor javult a látása a karbonit betegség idején. Nagy világos foltot. :) Második nézésre már szembetűnőbb volt, de nekem ez most inkább növelte a túlvilági hatást (az Obi-Wan Kenobiban jobban zavart a flashbackben, de ott is csak pár pillanat erejéig - és talán az is segített itt, hogy ott már megszoktam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb visszafiatalítás nekem Sam L. Jackson a Marvel kapitányban, meg a Titkos invázóban. Ez az Anakin nekem jó, Luke Boba szintje biztos meglesz akkor is ha több időt kap, de itt kevesebb a munka elvileg. Persze a technikát sem tudjuk. Mennyi smink, mennyi cgi/deepfak/akármi.. 42 évest kell 23-24-nek eladni, hát elmegy. 1080p nálam a max tv-n is, és abszolút nem fáj. Örülhetünk, hogy Hayden nem esett úgy szét mint Edward Furlong, vagy Macualay Culkin. Utóbbit láttam az Amerikkai horror storyban, hát az nem semmi ahogy kinéz. Előbbit meg már nem is látni semmiben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Valamint amikor Hawkins megakarja állítani Herát, a háttérben látunk elsétálni egy ewokot egy mon calamarival és két emberkével. :D

Az nem ewok. Én is azt hittem, hogy az, meg is örültem neki, de valójában csak egy keteerian.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Herának van egy képe Kananról! :) Valamint amikor Hawkins megakarja állítani Herát, a háttérben látunk elsétálni egy ewokot egy mon calamarival és két emberkével. :D

 

CDN media

Az vajon Freddie Prinze Jr. a képen? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Bár pocsék a képminőség, a kontúrok alapján szerintem ő az. Vagy róla mintázták az alakot.

Ezen kép alapján akár Castle is lehetne a róla elnevezett sorozatból vagy Kellerman a Szökésből. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maga a fénykép ténye, hogy van Herának egy ilyen, ami vacak és elmosódott (ki tudja, mi minden viszontagság érhette), de mégis magával viszi, ez annyira szép dolog, ráadásul nincs az arcunkba tolva, csak egy finom utalás kettőjük kapcsolatára, hogy milyen fontosak is voltak egymás számára. Szerintem pont jó, hogy ilyen elmosódott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezen kép alapján akár Castle is lehetne a róla elnevezett sorozatból vagy Kellerman a Szökésből. :D 

De miért mintáznák Filoniék Kanant Castle-ről vagy Kellermanról? :hmm: :glasses:Bár, ha a dobozon kívül gondolkodunk, valóban nagyobb a merítés. Ilyen szemszögből nézve szerintem inkább Cole Ortizra lesz ez a 24-ből. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

De miért mintáznák Filoniék Kanant Castle-ről vagy Kellermanról? :hmm: :glasses:Bár, ha a dobozon kívül gondolkodunk, valóban nagyobb a merítés. Ilyen szemszögből nézve szerintem inkább Cole Ortizra lesz ez a 24-ből. :P 

Arra céloztam hogy ez az elmosódott kép pont annyira hasonlít FP Jr. -ra mint 1000 másik színészre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Plusz azt a kardot sosem használta gyerekek lemészárlására, ami olyasmi, amire talán nem kér folytonos emlékeztetőt.

Egy kis buckalakó-férfi vér azért tapad hozzá. Meg a nőké is.. Meg a gyerekeké is.. Meg a kutyáké... Ja az nem... - csak most ugrott be.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Arra céloztam hogy ez az elmosódott kép pont annyira hasonlít FP Jr. -ra mint 1000 másik színészre. 

Elsőre is értettem, mire céloztál. ;) Ugyanakkor mi a valószínűbb? Hogy az eddig minden alkalommal Kanant megszólaltató Freddie Prinze Jr. alapján készült egy kép Kananről, vagy az, hogy az 1000 másik színész alapján? Ha mondjuk egy kopasz, alacsony, fekete bőrű, dagadt muksót látnánk ott, akkor már én is meginognék, de a Lucasfilm eddigi munkássága alapján ha a kontúrok hasonlítanak egy zebrára, akkor bizony az egy zebra, vagy ez esetben Freddie Prinze Jr.. :) 

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Egy kis buckalakó-férfi vér azért tapad hozzá. Meg a nőké is.. Meg a gyerekeké is.. Meg a kutyáké... Ja az nem... - csak most ugrott be.. ;)

Jogos. Bár mivel az emberek jelleme nem változik meg a halál után sem, valószínűleg Anakin még szellemként sem értékeli többre a buckalakók életét, mint mondjuk a gundarkok életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.