Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Olyan fórumtag jelentkezését várom, aki hajlandó lenne az oldal facebook -os megjelenését karbantartani és esetenként az érdekesebb híreket felrakni. Feladat még az új tagregisztrációs rendszer kiépítése, ami szintén Facebook alapú lesz (ebben természetesen én is segítek majd). Akit érdekel a lehetőség az írjon a metis@freemail.hu címre, a tárgy mezőbe feltétlen írjátok bele, hogy facebook adminisztrátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az RSS nem tökéletes, valamit nem tud kezelni és azt így tördeli. Egyébként ez a kép már pár napja bent van az EPVII -es topikban, én tettem be oda. :)

 

PID! Megkaptam a mailed, és ha aktuális lesz fogok írni! Köszi az ajánlkozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Egy kis segítséget kérnék. Már napok óta gondolkodom róla, hogy le kéne innen lépni(hónapok óta amúgy sem írok be semmit). Nem okoz már örömet ide járni.Most kaptam meg a fejemre hogy én már régen is részegen irkáltam be ide, ami persze nem igaz de ez van. Persze aki vádol azt is láttam már részegen ,de az nem baj hisz ő professzor. Régen itt egyenrangú volt mindenki mára meg van Dzséjt és Bomarr akik véleményükkel írányitják ezt a fórumot. Ha valaki ellent mer mondani az hülye. Ha nem úgy látsz egy filmet ahogy ők, akkor te vagy a totál nulla. Ezt nem mondják ki nyiltan, hanem érezni az irásaikból.

Ha esetleg Dzséjt spoilerezik az nem baj(meg is magyarázza utána hogy mindenki más hülye, ő nem spoilerezett), de ha más akkor jön a balhé. Pár hete ő meg R2-D2 szétspoilerezi a Filmek topicot. Az eszébe sem jut hogy valaki még nem látta a Thort vagy a Bosszúállókat, és nem tud semmit a világról. Nem, beírja a megoldást.

Valamelyik nap gondoltam hogy írok az új Supermanröl. Erre mit olvasok ott? Hogy a két fővéleményező szerint középszerü(magyarán egy rakás sz*r) a film és ment a fikázás ezerrel. Nem az a gáz hogy nem tetszik nekik ,hanem a stílus(a megfellebezhetetlen egyetlen fővélemény ami helyes), ahogy előadják. Nekem nagyon bejött simán nolani Batman-érzés. Úgy elment a kedvem a beírástól hogy csak na.

Sajnos minden topikban ez van a Játékoknál a Filmeknél a Sorozatoknál.

Rendesen félek beírni valamit ami nem egyezik az ő véleményükkel, mert utána kapnák a fejemre.

Az EP7 és a Rebels teljesen hidegen hagy jelen állapotukban, oda sem írok.

Összefoglalva azt érzem hogy Dzséjt és Bomarr részéről van egyfajta felsőbbrendüségi érzés, magyarán lenézik a többieket akik nem tudnak annyit a filmkészitésről mint ők, vagy akármiről.

Nekem viszont a baráti rendszerem nem ilyen. Nálunk egyenrangúság van.

Szóval jelenleg nem tudom mit csináljak. Maradjak vagy menjek? Régen imádtam ide járni most már nem.

Az meg kurvára unalmas hogyha valami nem teszik akkor részeg vagyok.

Lehet hogy egy ostoba barom vagyok aki nem tud semmit(tényleg az), de nekem is van lelkem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most erre mit lehet mondani? Engem pl. sose érdekelt ha nagy ellenszélben kellett p*silni, mindig megtettem. Ha a Doctor Who fos volt, leírtam, hogy f*s. Tudtam, hogy kicsit piszkálni fogja a csőrüket de ezért eszem ágában se volt finomkodni. :) Nem is reklamáltak érte. Az enyém is csak egy vélemény a sok közül csak úgy, mint az övék meg a Tiéd. A Superman -es példa azért nem túl jó, mert a többség (köztük én is) beírtuk, hogy k*rva jó volt a film és tetszett. Ebből talán következik, hogy minket marhára hidegen hagy ha Dzséjtnek vagy Bomarr -nak nem tetszik. Talán neked is inkább a pozitív hangokra kellene figyelni abban ami neked is tetszik. :) Nem utolsó sorban pedig jó magad is éltél már olyan véleményalkotással az Amcsi hadseregről ami örök érvényűnek tűnt, minden mást elutasítva. Szerintem az ilyen pitiáner dolgokon kár veszekedni mert ez semmi jóra nem vezet. Egyébként aki nem akar írni ide az ne írjon. Oldfighter se ír ide de nincs kitiltva. Mondjuk ő ostoba alak, Te viszont nem vagy az. A feladat nagy részét, azaz miként lehetne jobb, neked kell megoldani mert én sajnos nem tudom. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjtnek megvan a maga furcsa stílusa, ami sokszor tényleg elég nyersen hat. Te viszont nyilván jóval régebb óta olvasod az írásait, mint én, sőt valószínűleg személyesen is ismered. Nem gondolnám, hogy annyira gonosz módon állna Hozzád, mint ahogy vázolod. Talán külön meg kéne próbálnotok megbeszélni ezt a dolgot, hátha segítene vmit. Ha már volt erre vonatkozó próbálkozás, akkor nem szóltam. ;)

 

Bomarr esetében én semmiféle kioktatást vagy "diktatúrát" nem érzékeltem. Bár hozzá kell tennem, hogy ritkán olvasom az említett témákat. A SW-hoz szorosabban kötődő topikokat nézem rendszeresen és ott nem tapasztaltam az általad írt jelenségekről.

 

A "részeg" irkálásokról már volt szó korábban is. Nem az a baj, ha esetleg némi piamennyiség elfogyasztása után írsz a fórumra. De még az se, ha netán full részegen. A gond inkább a tartalommal van. Néha annyira szélsőségesen kiábrándító dolgokat írsz, ami engem is meglep és elszomorít. Az pedig ilyen esetben egyáltalán nem mentség, hogy nem is ittál akkor, sőt...

 

Ez egy fórum, szóval írd le bármiről a véleményed, ha aztán hajlandó vagy azt ész érveken alapuló diskurzus keretében kifejteni, megbeszélni. Nyugodtan vállald fel amit gondolsz és tedd szóvá ha vkitől sértő stílust tapasztalsz, de ne sértődj meg ezen. Felnőtt emberek vagyunk, beszéljük meg ha vmi nem klappol. ;)

 

Természetesen Neked kell eldönteni, hogy maradsz vagy mész, ebbe nem tisztem beleszólni. Mérlegeld mit adott eddig a közösség és mit adhat a továbbiakban, illetve milyen atrocitásokat, kellemetlenségeket okoz. Az Erő vezessen utadon (a helyes döntés felé)! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én sem érzem úgy, hogy ne lehetne bármit írni bármiről ezen a fórumon, kulturált formában. Biztos jobb, ha sokan egyetértenek az ember véleményével, mert ez is egy pozitív visszajelzés az életben, amire mindenkinek szüksége van, de semmi nem történik, ha ez nem így van. Pláne filmekkel és sorozatokkal kapcsolatban nem érdemes arról gondolkozni, hogy kinek értékes a véleménye és kinek nem. Ez ízlés kérdése. Senki nem rosszabb ember attól, hogy tetszik neki valami, ami a többségnek nem, vagy fordítva.

 

Én is keveset írok mostanában, pedig továbbra is rendszeresen olvasok, de ennek nem ilyen okai vannak, hanem a fáradtság: a napi dolgaim után késő este egyszerűen agyilag zokni vagyok értelmesen és összeszedetten írni.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Én is észrevettem, hogy ritkábban írsz, és nagyon sajnálom. Örülnék, ha gyakrabban itt lennél, és nem éreznéd azt, hogy bárki lenéz bárkit. Itt logikus okfejtésekkel szoktak élni Dzséjték, és szerintem ez teljesen rendben van. Ha Te pl. beírod a topikba, hogy az infláció = a pénz értékének csökkenése, akkor én levezetem neked, hogy ez miért nincs így. És ezt te el is fogadod. Ők ugyanezt teszik, csak mondjuk a történelem, a hadsereg, vagy a filmek terén. Csak hogy ezek szubjektív dolgok - részben. Attól, hogy ők levezetik, hogy a kritikusoknak miért nem tetszik, vagy szakmailag mi a filmmel a probléma, az még tetszhet neked nagyon, és bárki másnak is. A Rottentomatoeson sem csinálnak abból problémát sztem a felhasználók, ha egy film "Audance" mutatója 95%, a kritikusoké pedig 60%. Pl. egy Bud Spencer filmet is lehet nagyon nagyon szeretni, azzal együtt, hogy szakmailag messze van a filmek krémjétől.

 

Én a barátomnak tartalak, és nagyon rosszul érintene, hanem fórumoznál velünk. A személyes találkozásokról nem is beszélve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel a fejjel Frenkie! A frankó irományokra mind vevők vagyunk és Te is tudsz olyanokat kreálni. Szerintem itt mindenkivel előfordult már hogy nem megfelelően fogalmazott de az ilyen eseteken mindig igyekeztünk túltenni magunkat és ez többnyire sikerült is. Nem hiszem hogy ezentúl másképp lenne a helyzet.

Ha lelépnél üresebb lenne az életünk nélküled!

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, kár lenne a véleménykülönbözet miatt pont neked lelépni Frenkie, még ha vannak is olyanok, akik közösen vannak esetleg a Te álláspontod ellen. Minket pont a súrlódás, a vita potenciálja tesz értelmes fórumozókká, és nem zombikká. Lehet, hogy van, aki a régi motorosok közül magasabb szintűnek tűnik, pusztán a tagsági ideje miatt, de hát Te is közéjük tartozol. Itt vagyok én, mióta, másfél éve? Porszem a nyolc éves veteránok mellett, mégis bármikor leírom, amit gondolok, sőt le is hordhatnék másokat kit ezért kit azért, ha lenne ilyenre okom. De akármennyire is tűnik ki az, hogy különbözet van egyik és másik hozzászólás értéke és rációja között, ne gondold, hogy ez így is van. Mert a Te véleményed is számít, de csak akkor, ha megosztod azokkal, akiket érdemesnek találsz rá. Az ellentétek vonzzák egymást, és nem is lenne igaz fórum, ha nem lennének nézeteltésrések, viták. Mindenki egyenlő szintű fórumozó, és mégis különbőző véleményalkotó, gondolkodó lény emberi valójában. Pont ezért nagyszerű ez a hely, amit szerintem továbbra is megérné látogatnod, mégtovább menve, formálnod.

Egység a sokszínűségben. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új moderátorral bővült a fórum csapata, Nute Gunray személyében. Mostantól ő is közbeléphet ha valamiért szükséges lenne. :) Simon Zoli posztját vette át, mert Zoli már nem tudja ellátni ezt a feladatot más elfoglaltságai miatt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: én csak azt nem értem hogy miért van az, hogy élőben teljesen jól elfogadod hogy nem csak a te véleményed a szent és lehet eltérő véleményeket is ütköztetni itt meg úgy viselkedsz mint egy kisgyerek, amiért nem mindenki azt gondolja, amit te. Ennyi erővel én is megsértődhettem volna amiért csomóan ajnározták az új Supermant, hisz szerintem az totál középszerű lett. Csak hát a fórumozás nem arról szól, hogy állandóan csak a saját véleményünket akarjuk viszont látni és ellenségnek állitjuk be azokat akik másképp gondolkodnak. Ha ezt nem érted akkor a fórumozás tényleg nem neked való.

 

Nute: Gratula! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.