Ugrás a kommentre

Sorozat fordító


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jobban belegondolva a droidok nevét lehetne úgy is fordítani, hogy R6 az arsziksz helyett. ;)

Amúgy mi történt Ody? Azt egy dolog, hogy ezen a héten nincs epizód, de attól még követelhetnéd a feliratot. :) Edzésben kell lenni, nemde bár? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mi történt Ody? Azt egy dolog, hogy ezen a héten nincs epizód, de attól még követelhetnéd a feliratot. ;) Edzésben kell lenni, nemde bár? :)

Jó elvagyok a Lair of Grivivel, így most nem követelőzök. :) HD -ben pompás!!! Ki ne hagyd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elgondolkoztam, és lehet, hogya jav. verz.-ban átírom ilyenre:

 

Arszri = Artri

Arsziksz = Arsix(ez nem valószínű)

 

és(ha esetleg lesz majd)

 

Arvan

Arfájv

Arszeven

Aréjt

Arnájn...

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mostani tervezet szerintem túl van már bonyolítva.

Én a legmegfelelőbbnek a betű-szám kombinációt érzem. Pölö R6.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno Artu neve így leírva (és persze kiejtve) nagyon bejött, de eltelt pár év, mire rájöttem, hogy miből jön - kb. akkor, amikor elkezdtem angolul tanulni. ;)

Viszont manapság bárki megnézi, hogy írják Artu-t angolul, láthatja, hogy Artoo-nak, vagyis nincs egyértelmű összekapcsolás az R2-val, mivel az betű szerint leírva Artwo lenne (talán).

 

Artu önmagában egy nagyon jó kis név, de hasonló metodikával az Arszri és az Arsziksz már kevésbé jók szerintem, így én részemről az R3 és R6-ra szavazok a továbbiakban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre az R2-Artu témára csak azt tudom mondani, hogy R2D2-nek maradjon sztem az Artu, mert a legtöbb SW rajongó számára Ő nem csak egy droid, hanem egy kis ficánka ÉRZŐ személy. Számomra is ilyen. A másik ilyen a C3P0. A többi nem érdekel, mert őket már Lucas bácsi és a bandája nem "áldotta meg" igazi emberi vonásokkal. Ebben a sorozatban a többi droid inkább mókás, mint érző személy. :lol:

Ez csak saját vélemény! Én így is örülök annak, hogy a srácok hétről-hétre megcsinálják a feliratot. Így tovább!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így is örülök annak, hogy a srácok hétről-hétre megcsinálják a feliratot. Így tovább!

Persze, ez nem kérdés! Ugyan az elején azt gondoltam, nekem nem fog hiányozni a felirat, de aztán rájöttem, hogy csak jobb azért úgy is megnézni. :lol: R6 vagy Arsziksz vagy Arszix - ez már csak egy apró kérdés, annyira nem lényeges. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.