Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Engem már nem tud érdekelni. Itt sorakoznak a polcomon, tökéletes minőségben. Csak ez számít. :) Tényleg kíváncsi vagyok mit szólsz majd hozzá. Páran a többiek közül már látták nálam, tetszett nekik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem elhanyagolható különbség. A szomorú, hogy nem is lesz. :(

 

 

A még szomorúbb az hogy soha nem is lesz. Sajna nagyon csúszunk a Balkán felé ha már egyáltalán nem vagyunk ott. Elképesztő az is hogy szinte ingyen(kb 20000 ft az semmi a 4 évadért br-en) kapható Nyugaton.

Ha meg is lesz a tv meg a lejátszó akkor sem veszem meg mert nincs rajta magyar felirat. Angolul nekem nem kell. Szomorú ez na. :(

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A még szomorúbb az hogy soha nem is lesz. Sajna nagyon csúszunk a Balkán felé ha már egyáltalán nem vagyunk ott. Elképesztő az is hogy szinte ingyen(kb 20000 ft az semmi a 4 évadért br-en) kapható Nyugaton.

Ha meg is lesz a tv meg a lejátszó akkor sem veszem meg mert nincs rajta magyar felirat. Angolul nekem nem kell. Szomorú ez na. :(

Dettó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én csak magamra kell gondoljak, és mivel kívülről fújom a szöveget, meg tudok is már annyira angolul, hogy az angol feliratot simán megértsem, nem lehetett kérdéses a vétel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én csak magamra kell gondoljak, és mivel kívülről fújom a szöveget, meg tudok is már annyira angolul, hogy az angol feliratot simán megértsem, nem lehetett kérdéses a vétel.

 

Az a baj hogy nekem az angol feliratot is fordítanom kell magamban. Megértem de nem olyan gyorsan mint ahogy váltakoznak. Így meg elvész az élvezet.

Mire lefordítok egy mondatot, már a harmadik kép van ott és a harmadik szöveg. Így meg teljesen értelmetlen nézni is meg megvásárolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy nekem az angol feliratot is fordítanom kell magamban. Megértem de nem olyan gyorsan mint ahogy váltakoznak. Így meg elvész az élvezet.

Mire lefordítok egy mondatot, már a harmadik kép van ott és a harmadik szöveg. Így meg teljesen értelmetlen nézni is meg megvásárolni.

A dolog teljesen érthető, és persze így megvásárolni tényleg felesleges, de azért saját tapasztalatból hozzátenném, hogy ha már tudsz annyit, hogy magadban, ha lassan is, de tudod fordítani, akkor nagyon gyorsan belejönnél abba, hogy már úgy érted az élő beszédet, mintha az anyanyelved lenne. Természetesen nem javallanám a külföldről megvásárolt BR gyűjteményt gyakorlásra (persze aki megengedheti, az ne fogja vissza magát :D), de érdemes gyakorolni. Angol felirattal vagy anélkül megnézni az epizódokat (bár az előbbi azért javallott, mert akkor az írást is látja az ember, plusz ha durva akcentussal kerül szembe, akkor könnyebb megérteni a szöveget; pl. a Castle-ben Esposito spanyol akcentusát a mai napig nehezen értem, ha csak hallom). Kezdetben nyögvenyelős és furcsa lesz (ilyenkor mehet el a kedv, de nem szabad feladni), emiatt érdemes olyan epizódokkal kezdeni, amiket már láttál (ledarálni a meglévő évadokat), aztán viszonylag hamar azt veszed észre magát, hogy már az angol feliratra vársz, aztán egyszer csak hopp, már arra sem. No, akkor jön az, hogy inkább nem vársz a sosem eljövő, de legalább akkor is csonka magyar kiadásra, inkább beruházol a külföldi kiadásra. :)

Ráadásul, a The Clone Wars, mivel nagyon egyszerű a szövege (ami nem, azok a Star Warsos frázisok, de azok meg már úgyis ismertek a filmből), tökéletes az angol nyelv tanulására.

 

Az egészben persze az lehet hátráltató tényező, ha családi program egy sorozat, és nem mindenki pörfikt inglis. Bár az én családom sorozatos család, furcsa mód csak én nézek gyári DVD-t/Blu-ray-t, anyám csak TV-t, apám és a húgom pedig a mai napig a kölcsönzött lemezeket nézi. Még akkor is, ha egyébként a sorozat egyik-másik évada megvan gyári DVD-n is (NCIS, House MD, Bones, The Big Bang Theory, Chuck). Így mázlira nem kell másra gondolnom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Nekem az rémlik, hogy Ody-nál teljesen jól élvezted az angol feliratos Clone Wars részeket is.

 

A nagy felbontású verziók egyébként szerintem Magyarországra már nem optikai lemezeken hanem a hamarosan kiépülő legális online utakon fognak elérni (olyanokra gondolok mint a már most is élő HBO GO szolgáltatása ahol egy HBO előfizetésért cserébe egy óriási adatbázisból lehet választani hogy mikor milyen filmet/sorozatot akar az ember és állíthatja a szinkront/eredeti nyelvet is). Bár ez is még pár év (és ez főleg azoknak lesz hasznos akik sok filmet akarnak nézni Blu-ray vagy épp a hamarosan érkező annál is nagyobb felbontásban, de nem akarják hogy a szobájuk úgy nézzen ki mint egy videotéka).

 

Angliából egyébként azért is hasznos rendelni, mert az EU-n kívűlről behozott termékekre mostantól keményen elkezdik rárakni a vámot (ez azt hiszem pár hete lett bejelentve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még jócskán spórolnom kell, mind lejátszóra, mind a lemezek árára, remélem egy hasonló gyűjtemény várható majd a sorozat befejezése után is, mert arra vevő lennék. Így talán bölcsebb, ha felfüggesztem a DVD-k beszerzését, mivel pénzkidobás, ha szeretnék BD-t. Ennek az 1-4. évados BD kalandnak nem sok értelmét látom így, hogy még érkeznek majd újabb évadok.

 

Először a Supernatural évadjait szeretném megrendelni, amiből eddig 7 van, így finoman szólva sem olcsó dolog, viszont szeretem annyira, hogy az enyhén szólva is gáz szinkron (ami sajnos a TCW-nél is fenn áll) helyett eredeti nyelven is meg tudom érteni annyira, hogy ne veszítsen az élvezeti értékéből, arról nem is beszélve, hogy tökéletes nyelvtanulási lehetőség (bár ehhez alaposan ismerni kell a magyar szöveget). De tény, hogy a TCW nyelvezete az egyszerűbbek közé tartozik egy szakszavakat hadaró House M.D. vagy egy Criminal Minds mellett legalábbis biztosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az 1-4. évados BD kalandnak nem sok értelmét látom így, hogy még érkeznek majd újabb évadok.

Hát annyi az értelme, hogy nem mindenki akar várni x évet, hogy Blu-ray minőségben nézze a részeket. Az egybecsomagolás pedig annyiból kedves, hogy igy sokkal olcsóbb. Ha valakir zavar az egybedoboz ki lehet belőle venni a négy külön tokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát annyi az értelme, hogy nem mindenki akar várni x évet, hogy Blu-ray minőségben nézze a részeket. Az egybecsomagolás pedig annyiból kedves, hogy igy sokkal olcsóbb. Ha valakir zavar az egybedoboz ki lehet belőle venni a négy külön tokot.

Pontosan! Mi van, ha a széria tizenöt évadot is megér? Akkor várjak tizenöt évig? Lehet meg sem érem a végét. Meg, mi a garancia, hogy lesz egybecsomagolt? Ha meg lesz, akkor meg jön a HD akármi, aztán akkor meg lehet arra várni.

Így viszont megvan olcsón, egyben, az elérhető legjobb minőségben. Hogy a többi külön lesz? Ahogy Bomarr írta, ki lehet venni a dobozból a tokokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem is írtam olyat, hogy hogy lehettek olyan barmok, hogy megveszitek. :)

15 évadot tuti nem fog megérni pedig el tudnám viselni. Mondjuk megnéznék egy 15 évados díszdobozt. :D Az alapján, hogy a 4. évados Maul-szálat külön kiadták, bátran fogadnék rá, hogy lesz teljes, egybecsomagolt évad is. Nyilván a tartalom a lényeg, de számomra esztétikailag sokkal többet tud nyújtani, ha egyben van az egész széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angliából egyébként azért is hasznos rendelni, mert az EU-n kívűlről behozott termékekre mostantól keményen elkezdik rárakni a vámot (ez azt hiszem pár hete lett bejelentve).

Na ezt most idén ősszel csekkolom! Mindenképpen beszámolok a tapasztalatokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dolog teljesen érthető, és persze így megvásárolni tényleg felesleges, de azért saját tapasztalatból hozzátenném, hogy ha már tudsz annyit, hogy magadban, ha lassan is, de tudod fordítani, akkor nagyon gyorsan belejönnél abba, hogy már úgy érted az élő beszédet, mintha az anyanyelved lenne. Természetesen nem javallanám a külföldről megvásárolt BR gyűjteményt gyakorlásra (persze aki megengedheti, az ne fogja vissza magát :D), de érdemes gyakorolni. Angol felirattal vagy anélkül megnézni az epizódokat (bár az előbbi azért javallott, mert akkor az írást is látja az ember, plusz ha durva akcentussal kerül szembe, akkor könnyebb megérteni a szöveget; pl. a Castle-ben Esposito spanyol akcentusát a mai napig nehezen értem, ha csak hallom). Kezdetben nyögvenyelős és furcsa lesz (ilyenkor mehet el a kedv, de nem szabad feladni), emiatt érdemes olyan epizódokkal kezdeni, amiket már láttál (ledarálni a meglévő évadokat), aztán viszonylag hamar azt veszed észre magát, hogy már az angol feliratra vársz, aztán egyszer csak hopp, már arra sem. No, akkor jön az, hogy inkább nem vársz a sosem eljövő, de legalább akkor is csonka magyar kiadásra, inkább beruházol a külföldi kiadásra. :)

Ráadásul, a The Clone Wars, mivel nagyon egyszerű a szövege (ami nem, azok a Star Warsos frázisok, de azok meg már úgyis ismertek a filmből), tökéletes az angol nyelv tanulására.

 

Az egészben persze az lehet hátráltató tényező, ha családi program egy sorozat, és nem mindenki pörfikt inglis. Bár az én családom sorozatos család, furcsa mód csak én nézek gyári DVD-t/Blu-ray-t, anyám csak TV-t, apám és a húgom pedig a mai napig a kölcsönzött lemezeket nézi. Még akkor is, ha egyébként a sorozat egyik-másik évada megvan gyári DVD-n is (NCIS, House MD, Bones, The Big Bang Theory, Chuck). Így mázlira nem kell másra gondolnom. :D

 

Töredelmesen bevallok valamit. Az összes twc-részt csak egyszer láttam mégpedig akkor amikor felrakták őket a netre. Ezért nem emlékszem bizonyos részekre 3 év távlatából. Megvan eredetiben az 1-2 évad dvd-n de még csak felbontottam őket és belenéztem hogy milyen a minőségük. Ez nem azért van mert nem érdekel a tcw hanem annyi film érdekel, hogy 300 van belőlük a gépemen és pár éve mindig ennyi, mert mindig vannak újak és azokat is néha megnézem. Egyszerűen sajnálom az időt olyan filmre/sorozatra amit már láttam mikor ilyen rengeteg filmem van még amiket nem láttam.

Az ötleted teljesen ok mások is javalloták már nekem, sőt én is javasoltam angolul tanuló barátaimnak. :D

 

Bomarr: Igen Odynál élveztem de ott a képek nyűgöztek le, igazából fogalmam sem volt miről beszélnek, viszont a képekből lejött a story.

Anno a német rtl-t is sokat néztem pedig nem tudok németül. A képekből megértettem a lényeget. Viszont az sw annyira érdekel és minden mondatnak nagy jelentősége van hogy szeretem pontosan érteni mit mondanak.

 

Szóval nem mondok le az egészről, itthon soha nem lesz kapható dobozban szerintem csak ahogy Bomarr írta. Ha javul az angol tudásom akkor persze megvásárlásra kerül de csak a tv/lejátszó páros után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a 30. születésnapomra leptem meg a kiadvánnyal magamat. Angliából rendeltem az ebay.hu segítségével az első 3 évadot tartalmazó egybecsomagolt változatot (9 lemezt tartalmaz). A szállítási idő kevesebb mint 5 nap volt, vám természetesen nincs EU-n belül. Az ára szállítással együtt 28 000 Ft-be került. Az ebayen PayPal segítségéval fizettem. Nem kell utalgatnod pénzt, egyszerűen megadod a számlaszámodat és inteligensen leemeli róla az összeget. Tudom, van, aki nem szívesen adja meg a számlaszámát PayPalon, mert ki tudja alapon félti és mert többségünknek csak egy számlaszáma van. De én az OTP-nél kaptam egy úgynevezett WEBkártyát, ami egy virtuális MasterCard. Gyakorlatilag van egy másodlagos, neten elérhető számlaszámom...ezt regeltem a PayPalon és ugye itt csak akkor van pénz, ha a rendes számlámról utalok rá.

 

Nagyon fontos: NE utalj a Pay Pal virtuális egyenlegedre, mert felesleges és mert 1-2 napos átfutási ideje is lehet. Bőven elég, ha a Pay Pal-on megadott kártyaszámodon van pénzed, fizetsz és ha a PayPal accountod üres is, a rendszer inteligensen nyúl a számlaszámodhoz és leveszi a pénzt. Egyébként a PP biztonságos, nagyon komolyan felépített rendszer.

 

Kennand feltette Ncore-ra a 3. évad 1080p FULL HD rippjét is a TCW-nek, amin van magyar hangsáv is. Nekem bőven elég volt a Kennand verzió, de Odynak igaza volt, a BluRay azért mégis a nyers forrás...azt nem állítom, hogy végig látszik a különbség, de azért BR-en nézni tényleg egészen más. Én megvettem és ezután is meg fogom vásárolni a magyar TCW DVD kiadványokat, mert tisztelem ezt a sorozatot és mert megtisztelem azzal a készítőket, hogy megvásárolom a kiadványt...de nem probléma és nem is szabad senkit amiatt kárhoztatni, ha nincs rá anyagi kerete. Warez forever! :)

 

A rendelés, ahogy írtam Angliából 5 nap alatt teljesült....magánszemélytől vásároltam, aki BR kiadványokkal kereskedik. Sokan foglalkoznak ezzel, hogy az EU-n belülre nyomatják a helyben elérhetetlen díszdobozokat. Lehet, ha hivatalos forrásból rendelem, akkor több idő, míg teljesül a kiszállítás.

 

Ebay - TCW - Anglia

 

Ha valaki a díszdoboz megvásárlása mellett dönt, annak van egy csomagbontási javaslatom. Én rajta hagytam a dobozon a celofánt. Középen felvágtam, majd a szárnyakat behajtogattam és lecelukszoztam. Így olyan, mintha mindig originálva lenne a kiadványom. :) És itt pihen a gépem tetején, szóval ki-be járnak a korongok.

DSC07040.JPG

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.