Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig Zééé micsoda ódákat zengett a kiadásról. :) Szerintem az is becsülendő, hogy egyáltalán kiadták nálunk! Eddig tehát Zééé és Frenkie vette meg a kiadványt. Más nem is tervezi? Phobos?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvan, és Zééé-vel értek egyet, bár Frenkie-vel is.

Jobb lett volna szebben kiadni, extrával, digipackban, de én majd Tzolival vagy Raptorral csináltatok neki egyedi borítót.

A képe szép, de nem egy 1080p ;) Éppen ezért szépen ellesz a polcon porosodva a 2004-es klasszikus mellett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Zééé micsoda ódákat zengett a kiadásról. :) Szerintem az is becsülendő, hogy egyáltalán kiadták nálunk! Eddig tehát Zééé és Frenkie vette meg a kiadványt. Más nem is tervezi? Phobos?

Én is megvettem, de eddig még csak belepillantani volt időm. Talán majd a téliszünetben. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre nekem is megvan az 1. évad hazai kiadása. :yeah:

Az extrákat hiányolom, de egyébként minden más szempontból pozitívan csalódtam. Láttam Zééé képeit, de nem hittem volna, hogy ennyire szép kiadást tarthatok majd a kezemben. A külső papírborító szép, igényesen kidolgozott, nekem jobban bejön, mint az eredeti kiadványon szereplő magányos klón. A belseje is tetszetős, 4 DVD-t tartalmaz, amiket könyvszerűen lehet 'lapozni'. Mindegyik lemezen más és más - az adott néhány részben szereplő karakter képe - látható. Mivel átlátszó a tok, a borító hátulján elolvashatóak a magyar címek és rövid epizódleírások, apróbb képekkel díszítve... Tehát a külsőségek abszolút rendben vannak. Mint írtam, az extrák hiányától eltekintve (amit még a TCW-mozi DVD-ire is rá tudtak tenni) a tartalommal sincs gondom. A menük egyszerűek, de nem annyira, hogy ne mutassanak jól. Nem volt szerencsém a külföldi Blu-Ray-hez, így nincs összehasonlítási alapom, de ha a hazai kiadvány ennyire bejön, akkor azt el se merem képzelni. :D

A kép egyébként valóban tűéles, a plazmatévén már-már HD-s határokat feszeget. A hang is okés, egyszóval le a kalappal, már csak azért is, hogy egyáltalán kiadták nálunk ezt a remek darabot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mik a magyar címek? :)

1) Rajtaütés

2) A titokzatos fegyver

3) Sötét Árnyék

4) Malevolence pusztulása

5) Zöldfülűek

6) A Droid bukása

7) Droidok párbaja

8) Jar Jar Jedi

9) A sötétség leple

10) Grievous tanyája

11) Dooku gróf fogságban

12) A gungan hadvezér

13) Kényszerleszállás

14) A béke őrei

15) Betolakodók

16) A titkos ellenség

17) A Kék Árnyék vírus

18) Az ezer hold rejtélye

19) Vihar Ryloth fölött

20) Az ártatlanok

21) Ryloth felszabadul

22) Túszdráma

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ezt meg kell osztanom veletek:

 

Egy véleményt másolok be az Xpress.HU SW The Clone Wars Season 1 DVD hozzászólói közül. (A hozzászólást R2-D2 nevű kommentelő írta!)

 

"„Réges rég, egy messzi, messzi galaxisban”…

 

… volt egyszer egy kisfiú.. Aki a tízes éveinek elején valahol, valamikor látott egy filmet, aminek az volt a címe: A csillagok háborúja. Nos, ez a kisfiú onnantól kezdve a SW univerzum rabja lett. Persze osztálytársai is látták a csodát akkoriban, s kitalálták az ált.isk. hatodik osztályában, hogy a baráti körből mindenki válasszon nevet magának a sagából. A lányok kinevették ugyan őket (Leia végül nem is lett), de a nevek nagyon gyorsan elkeltek. Az erőszakosabb, rámenősebb fiúk vitték a főbb karakterek neveit, így hát a mi kisfiúnknak nem maradt más, mint Artu.. Aztán teltek, múltak az évek, az iskoláknak vége lett. A kisfiú nagyfiú lett, de az Artu név szűk baráti körben rajt maradt. Nem sokan voltak már, akik használták a régi nevüket (komikus, de Artu legjobb barátja Solo lett) de akik igen, azok egyfajta titkos társaságként vitték tovább a lelkesedést..

Mert bizony cudar idők jöttek. Az új mozgóképes történet a távoli jövő ködébe merült, de a kisfiú szívében nem hunyt ki a tűz. Szorgosan vette és olvasta a könyveket, elmerült Luke, Han, Leia meg az ikreik kalandjaiban. Mara Jade, Thrawn, C’boath meg a többi karakter nyújtották a vígaszt, de a szíve mélyén egy újabb mozgóképre vágyott. Nagyszabású, látványos filmre, tele űrcsatával meg lézerkardpárbajjal.. Aztán – mikor már a kisfiú kész felnőtt volt – jött a hír egy újabb trilógiáról. Azt az érzést, amikor a Baljós árnyak TV-ből felvett első előzetesét, kb 30-szor visszapörgetve először látta, soha nem fogja elfelejteni. Onnantól a felnőttből újra kisfiú lett. Felnőtt kisfiú. Aki természetesen az első adandó alkalommal rohant a nyolcvan kilométerre fekvő másik városba, megnézni a filmet.. Utána pedig a fél éjszakán azon törte a fejét, mi lehet a folytatás. Akit elvarázsolt ismét a SW világa. Obi-Wannal, Anakinnal, Yodával, Mace Winduval, Wattooval és Jar-Jarral. Igen, Jar-Jarral. Mert a felnőtt kisfiú bizony jókat derült a vicces jeleneteken, és a körmét rágta a harcban. És talán Qui-Gon-t még meg is siratta.. A felnőtt kisfiú tudta, hogy innentől kezdve már soha el nem engedi a szívéből ezt az univerzumot. Legyen bármi, bármikor, az neki tetszeni fog.. Szerencsére jött az EP II, meg az EP III – velük a kánaán. Aztán nem sokkal később a lesújtó hír. Nincs több élőszereplős mozifilm.. A felnőtt kisfiú picit elszomorodott. Itt a vége? Ennyi?

 

De aztán jött a Klónok háborúja. Törvényszerű volt, hogy jöjjön, megőrizve a mozifilmek eredeti karaktereit, sokkal jobban, mint a korábban bemutatott Clone Wars rajzfilmsorozat. Végre újra izgulhatott Anakin és Obi-Wan kalandjain, csodálhatta Yoda képességeit és szörnyülködhetett Palpatine cselszövésein. Közben rengeteg nagyszerű új karaktert ismerhetett meg, kibővült a SW világ, Ventressel, Ahsokával, meg sok új Jedivel, akikről eddig csak olvasott. Imádnivaló világ lett a rajzfilm…

 

… mint ahogy imádnivaló lett a folytatás, a Klónok háborúja rajzfilmsorozat is. A felnőtt kisfiú még ma is tátott szájjal bámulja a képenyőt, mikor a főcím elúszik a háttérbe a sorozatnál. Még ma is megdobban a szíve, mikor felcsendül a kicsit átdolgozott SW himnusz. Élvezi a togruta Ahsoka és az ember Anakin csipkelődését, élvezettel utazik a különféle bolygókra. Wattoo szülőbolygójára a Toydariara (mellesleg ez az első és egyben egyik legjobb rész – Yoda miatt), Greedo szülőbolygójára a Rodiára, a Hothoz hasonló fagyos világra, az Orto Plutoniára és mindenhova. Végre újra látványos űrcsatákat láthat, kardpárbajokat a Jedik és ellenfeleik közöt. Új világokat, új élőlényekkel. Visszatérhet a Naboora, a Kaminora, megláthaja Grievous rejtekhelyét a Vasseken, s talán még majd Koréliára és Nal Huttára is elviszi a mese. Ez a felnőtt kisfiú fenntartások nélkül elfogadta az új Star Wars világát – amiről nagyon jól tudja, hogy már igazándiból nem is neki szól. Hanem az ő kisfiának, akinek a táskája, tornazsákja, tolltartója SW mintás, akinek majd az összes karakter lézerkardja megvan játékban, a rengeteg Legoról és meg makettről nem is beszélve. S akivel együtt nézik ezt a sorozatot, ami remekül ötvözi SW univerzum és a sorozatok összes erényét: cliffhangerek, kétrészes kis kalandok, 22 epizódban. Ahol arcot és személyiségeket adtak a klónoknak, ahol – bár tudjuk a történet végét – mindig van remény a végső győzelemre. Mert már hogy a fenébe ne lenne, mikor olyanok vannak a csapatunkban, mint Yoda, Obi-Wan, Mace Windu, Anakin, Plo Koon, Kit Fisto, Shaak Ti, stb… Az ellenfél meg „csak” egy kiborg ember/gép Grievous, a bukott jediből Sithé vált Dooku, meg az önmagát Sithnek képzelő rattataki Ventress… na jó, meg a Császár….

 

Így immár két kisfiú (mester és tanítványa) ámul ezen az új világon, élvezi az új, friss látványt és már megbarátkozott a pattogósabb SW zenével is. Egyvalami nem tetszik nekik: az eredeti hangban lecserélték az eredeti színészek hangjait, amiket ezek a kisfiúk megszoktak az EP I-II-II-ban. De sebaj, a magyar szinkronban ez a probléma nem áll fönn, úgyhogy kisfiúk immár magyarul nézik a sorozatatot.

 

* * * * * * *

 

Azt hiszem, ennél bővebb magyarázat nem kell elfogultságomra és szubjektív nézőpontomra. Meg arra, hogy minden, önmagát rajongónak tartó ember szemében, akinek szálka az első trilógia, meg különösen a CW filmek – nos, van egy másik nézőpont is. Csak alkalmazkodni kell hozzá. Egy picit újra gyereknek lenni – mint a 80-as években. Mert ezt felnőtt fejjel gyereklélek nékül bizony nehéz élvezni. Egyébként kicsit tényszerűbb véleményemet az Új világról a CW mozifilmnél olvashatjátok."

 

Lélekemelő volt olvasni!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lélekemelő volt olvasni!!!

 

Én meg bedobom ide amit oda írtam R2D2-nak közvetlenül alá az xpress-en:

"R2-D2!

Szíven találtál. Azt hittem, hogy én, te vagyok. Minden stimmelt! Csak nekem lányom lett! :-)

 

A star wars-ról a TCW-ról és erről a kiadványról:

Szeretem, hozzámnőtt, örök.

Bár ezen kiadvány részeit már kívülről fujtam a megjelenésre, de akkor is megvettem itt. Egy rajongónál minden sw-nek polcon a helye. (Az előtrilógia újrakiadását csak azért vettem meg itt újra, mert volt hozzá egy külső papírtok!) Erre a fanatikusságra építenek az alkotók is. :-)

Ebben a sorozatban, azzal van egy kis gond, ami a tv-sorozatok velejárója: nyújtani kell, így egyes dolgok kicsit sújtalanok lettek. pl.: régen egy kardpárbajban rejlett némi veszély és tét! Nem mindenki hagyta el élve, vagy egyben a küzdelmet. Ez kicsit itt máshogy van. Egy-egy rész gyengusz, mert némelyiket, pl Jar-Jarnak kell elvinnie a hátán, de a legtöbb jó, és vannak igazán jól eltalált sw momentumok, illetve komplett részek is, melyek nagyszerűek.

Rajongók, ki ne hagyják, mert attól hogy animációs, még nem mese. Bár "bizonyos szemszögből nézve" az egész sw az.

A második évada nagyon jó lett, a harmadik, most tart a közepénél külföldön (egyelőre kicsit visszaestek, bár ez szubjektív vélemény).

Kár az extrák teljes hiányáért..

De remélem magyar vonatkozásban is érkezik a folytatás!

Karácsonyra is aktuális lehet, mert valahogy az az érzésem; ezt itthon nem ismerik elegen.

JÓ SZÓRAKOZÁST MINDENKINEK!"

 

Hát ja.. mi nagy gyerekek! Ne is nőjünk fel soha! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

"„tele űrcsatával meg lézerkardpárbajjal.."

 

 

Csak ebbe tudok belekötni, hogy még mindig csak fénykard és nem lézer, de annyira jó ezaz írás, hogy simán elnézem :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ebbe tudok belekötni, hogy még mindig csak fénykard és nem lézer, de annyira jó ezaz írás, hogy simán elnézem :D

Én már erre nem is figyelek. Csak azt nem értem, hogy 1x hangzik el a filmekben a lézerkard kifejezés, mégis mindenki ezt használja, a milliószor elhangzó fénykard helyett. (Van olyan aki fényszablyát használja a Sith regényváltozata miatt :D )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már erre nem is figyelek. Csak azt nem értem, hogy 1x hangzik el a filmekben a lézerkard kifejezés, mégis mindenki ezt használja, a milliószor elhangzó fénykard helyett. (Van olyan aki fényszablyát használja a Sith regényváltozata miatt :D )

 

Még a sugárpallos is belefér :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Megvettem én is az első évadot. Jó kis kiadás, bár már elfelejtettem, hogy nulla extra van rajta, ugyhogy erre picit rácsodálkoztam, de a képe tűéles, a feliratok, amiket láttam teljesen rendben vannak és nem is volt drága, ugyhogy jó vétel volt.

 

Edit: Ja és belehallgatva a szinkronba: nem is rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kiváncsiságból utánanéztem. Ahogy nézem én még drágábban is vettem a normálnál :D Xpress-en most 4990-be kerül. Én 5900-ért vettem. De más, viszonylag friss sorozatokhoz képest végülis oké volt az ára.

No akkor dupla öröm. Jó szórakozást hozzá. :) Az unokaöcséd látta már a harmadik évadot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen nézd meg a Citadel trilógiát, imádni fogod. Főleg az utolsó részét!

Most, hogy megvettem az első évadot kedvet kaptam hozzá és megnéztem a Citadel epizódokat. Az utolsó két rész a legjobb Clone Wars epizódok ever. És igen az utolsó rész nagyon kemény meg nagyon egybe van. Hirtelen felindulásból azért nem irtam, mert most muszáj egy melót írnom igy hétvégén is és a logikus okfejtés más témában erőt próbálo, de fogok róla. Nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy megvettem az első évadot kedvet kaptam hozzá és megnéztem a Citadel epizódokat. Az utolsó két rész a legjobb Clone Wars epizódok ever. És igen az utolsó rész nagyon kemény meg nagyon egybe van. Hirtelen felindulásból azért nem irtam, mert most muszáj egy melót írnom igy hétvégén is és a logikus okfejtés más témában erőt próbálo, de fogok róla. Nagyon tetszett.

Tudtam, hogy tetszeni fog. :) Amikor anno néztem arra gondoltam, hogy ez neked majd biztos bejön. Aztán szomorúan konstatáltam, hogy eddig már nem jutottál el. :) Szuper lesz olvasni majd a véleményed. Ja és persze ne feledkezz meg az utolsó két epizódról sem. Azok is nagyon jók. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ody! Ezekhez a technikai dolgokhoz nem értek, csak olvastam, h az első 2 évad Neked meg van Blu-ray-en, és az amcsiktól rendelted. A Blu-Ray-n nincs régió kód vagy bármi ilyesmi? Ha én egyszer megrendelném, mert mindenképpen szeretném a jövőben a sorozatot is eredetiben birtokolni, akkor az amcsi BR tökéletesen fog menni nálam is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody! Ezekhez a technikai dolgokhoz nem értek, csak olvastam, h az első 2 évad Neked meg van Blu-ray-en, és az amcsiktól rendelted. A Blu-Ray-n nincs régió kód vagy bármi ilyesmi? Ha én egyszer megrendelném, mert mindenképpen szeretném a jövőben a sorozatot is eredetiben birtokolni, akkor az amcsi BR tökéletesen fog menni nálam is?

A helyzet a következő. A TCW forgalmazási joga a Warner -nél van, ami sokkal "felhasználóbarátabb" cég mint a FOX. A FOX kiadványok nagy része mind régió kódos, azaz csak egy megadott régióban lejátszható (szerintem az amcsi SW BD kiadás is ilyen lesz). A TCW viszont régiófüggetlen, tehát bármilyen BD lejátszóval megnézhető a világon. :) Arról nem beszélve, hogy elég olcsó és nagyon szép a kiadvány. Igazi nyugati minőség. Kérdezd meg a többiektől. :) Ráadásul az amazon elég gyorsan is szállít, szóval én nem vacillálnék helyedben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet a következő. A TCW forgalmazási joga a Warner -nél van, ami sokkal "felhasználóbarátabb" cég mint a FOX. A FOX kiadványok nagy része mind régió kódos, azaz csak egy megadott régióban lejátszható (szerintem az amcsi SW BD kiadás is ilyen lesz). A TCW viszont régiófüggetlen, tehát bármilyen BD lejátszóval megnézhető a világon. :) Arról nem beszélve, hogy elég olcsó és nagyon szép a kiadvány. Igazi nyugati minőség. Kérdezd meg a többiektől. :) Ráadásul az amazon elég gyorsan is szállít, szóval én nem vacillálnék helyedben.

 

Köszi a választ! Akkor gondolom, h majd a jövőben a többi évad is ilyen lesz. Extrák vannak bőven, és jók? A posta költség nem sok az usa-ból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ! Akkor gondolom, h majd a jövőben a többi évad is ilyen lesz. Extrák vannak bőven, és jók? A posta költség nem sok az usa-ból?

A postaköltség 7 dollár körül van. ÉS hogy milyen? Olvasd el a második évados kritikámat. :)

 

TCW 2. évad BD kritika

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A postaköltség 7 dollár körül van. ÉS hogy milyen? Olvasd el a második évados kritikámat. :)

 

TCW 2. évad BD kritika

 

Köszi, ez a kritika Nekem eddig kimaradt. Biztos, h meg fogom majd venni őket, bár akkor már célszerűbb lenne nekem talán a hármat együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, ez a kritika Nekem eddig kimaradt. Biztos, h meg fogom majd venni őket, bár akkor már célszerűbb lenne nekem talán a hármat együtt.

Igen, mindenképp. A harmadik évad október 25 -én fog megjelenni az USA -ban. Remélhetőleg az is régiófüggetlen lesz.

 

23331_large.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.