Ugrás a kommentre

1x03 - Destiny


Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Bence1997 írta:

Hát ezek meg kicsodák? Aniseya két oldalán tűnnek fel a szertartás idején. Viszont amikor a jedik megjelennek, kámforrá váltak. :hmm:

 

image.png

Én is néztem őket második nézés alatt, de ötletem sincs, hogy csak véletlen vagy jelent valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BENCE MEGELŐZÖTT MIKÖZBEN ÍRTAM, AAAAAA :D :D :D 

 

Úgy tűnt itt még nem volt erről szó, (elnézést, ha igen), viszont más helyen beszéltek róla, és lehet benne valami, úgyhogy felvetem.

 

Az nem tudom feltűnt-e, hogy a szertartáson jelen volt 2 gyanús, csuklyás alak, akiknek a többi boszorkával ellentétben nem látjuk az arcát, és kissé más ruházatot is viselnek. Az egész szertartás alatt semmit nem csinálnak (nem énekelnek, nem táncolnak), csak állnak ott:

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

ÉÉÉs mire a Jedik megérkeznek, köddé válnak.... és ketten vannak... csak nem a Sithek? :hmm:

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Darth Cupsy said:

Egy új, csak nőkből álló közösség, akiknek még a szaporodáshoz sem kellenek hímek, a showrunner meg leszbikus... és még azt mondják nincsenek véletlenek... 

Elsőre nekem is fura volt de nem kell ebből akkora problémát csinálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egy új, csak nőkből álló közösség, akiknek még a szaporodáshoz sem kellenek hímek, a showrunner meg leszbikus... és még azt mondják nincsenek véletlenek..

Gondolom akkor Lucas és Filoni is leszbikusak A klónok háborújából kiindulva :lol::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy a Jedik ebben az epizódban nem voltak olyan hűde szimpatikusak. Simán betörtek a klán otthonába, majd pofátlan és a hülyék számára is átltászó hazugsággal akarták őket megetetni. Aztán simán rájuk akarták húzni, hogy a Köztársaság törvényei szerint bűnt követnek el. Egy nem köztársasági bolygón, ahol értelemszerűen a köztársasági törvények pontosan annyit érnek, mint a WC papír. Bár mondjuk nekem már az kicsit meredek, hogy létezik egy olyan törvény a Köztársaságban, ami tiltja, hogy a Jediken kívül más is Erőhasználókat neveljen.

 

Hát ezzel baromira nem értek egyet. Azért nem cukorkát lopnak ám a nem köztársasági bolygón. Mi van ha a nem köztársasági bolygón épp egy Sith haderőt képeznek ki a Köztársaság ellen? Hisz boldog -boldogtalan használhatja az Erőt, taníthat másokat a használatára. Mérhetelen ostobaságra vallana ha  a Jedik és a Köztársaság engedné hogy a Jediken kívül más is taníthatna másokat az Erő használatára. 

Ha negednék a kontroll nélküli Erőhasználatot és az Erőre való tanítást a Köztársaság 10 éven belül megszünne létezni a káosz a nyomor lenne úrrá rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Azzal, hogy leszbikus nincs is gond, de amikor ez bele van vezetve az alkotásba az a gáz

És az is gáz, ha egy heteroszexuális vezeti bele a szexuális beállítottságát az alkotásába? Mert az tagadhatatlan, hogy a George Lucas fennhatósága alatt megvalósult Star Wars művek finoman szólva is csöpögtek a heteroszexualitástól, meg alapvetően attól, hogy a nők java, ha nem anyafigurák voltak (bár néha még akkor is), akkor nem csekély szexuális tárgyi jelleget is kaptak - még ha Leia, Padmé vagy (a 14 éves!) Ahsoka ezen túl is mutatott. De a twi'lekek például szó szerint szexrabszolgának kiállított erotikus biodíszletek voltak az SW filmekben Lucas idején.

f7070904b7a0277d9a561108ab5dc27287f0c18d

main-qimg-5ea16d8213cd6503595e333925a288

1Wuy1ty.jpeg

 

Oolánál és a Gela-ikreknél már az is megkérdőjelezhető, mennyire helyes egy alapvetően gyerekeknek szánt filmbe ennyire sokat megmutató ruhát adni a nőkre.

Ez amúgy most komoly kérdés, nem ítélkezés vagy védekezés gyanánt tettem fel. Csak érdekel, hogy kettős mércéről van-e szó (mert, ha a heteroszexualitás nem zavar, akkor tetszik vagy sem, arról van szó - és ezt sem ítélkezésből írom, csak ténymegállapítás). Illetve, mennyire számít az neked, hogy a szexuális vagy épp gender, stb. dolgok szolgálják-e a történetet és/vagy a karakterépítést. Mert nyilván, ahogy @Ody Mandrell rámutatott, egy férfi-nő felállásban baromira nincs szükség az Erőre, hogy gyereket kreáljanak. Mint ahogy Luke és Leia születéséhez elengedhetetlen volt egy heteroszexuális felállás, hiszen tudtuk, hogy volt apjuk és anyjuk (szerencsére a nagypapák számát már nem vésték előre kőbe :lol: ). Szóval előbbi esetben az egynemű pár jobban szolgálja a sztorit, mint ahogy utóbbi esetben az eltérő nemű párkapcsolat a nyerő. És ez Luke és Leia fogantatása miatt fontos a PT-ben, de péládul Han és Leia kapcsolata az OT-ben már nem része a sztorinak, az egész szerelmi szálat ki lehetne hagyni, és csupán néhány párbeszédet kéne átírni. Nyilván, az ST megjelenése óta fontossá vált ez is az egész Saga sztorijának szempontjából, de az ep7 előtt Han és Leia heteroszexuális kapcsolata csak karakterépítés szempontjából volt fontos. De akár az Andort is idecitálhatom, ahol markánsan jelen van mind a heteroszexuális (Timm-Bix-Cassian háromszög, Mothma-Perrin házasság), mind a homoszexuális (Cinta-Vel kapcsolat) kapcsolat és egyik-másik kisebb vagy nagyobb mértékben, de meghatározzák úgy a karaktereket, mint a cselekményt és a sztorit.

És azért nem szabad elfeledni, hogy a karakterépítés ugyanolyan fontos eleme egy mesének, legyen az film, sorozat, könyv, képregény vagy manapság akár videójáték is, mint a a cselekmény és a történet. Hiszen a karakterek viszik előre a cselekményt, és e kettő alakítja a történetet. És egy karakternél, ha legalább kétnemű fajról van szó, akkor fontos lehet a szexuális beállítottság, még ha a sztori szempontjából az nem is lényeges (lásd Han és Leia kapcsolata pusztán az OT-re szűkítve).

Szóval, Lucas, Abrams vagy bármelyik másik heteroszexuális alkotó esetében is zavar, hogy szexuális beállítottságát belevitte az alkotásába, Lucas esetében néhány esetben mást nem szolgálva, csak az öncélúságot (lásd Leia és Oola megjelenítését az ep6-ban, vagy Padmé lehetetlenül elszakadt geonosisi öltözékét), vagy csak Leslye Headland esetében, mert ő éppen nem heteroszexuális, ezt tudjuk is róla, és manapság ez is nagyobb teret kap?

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval, Lucas, Abrams vagy bármelyik másik heteroszexuális alkotó esetében is zavar, hogy szexuális beállítottságát belevitte az alkotásába, Lucas esetében néhány esetben mást nem szolgálva, csak az öncélúságot (lásd Leia és Oola megjelenítését az ep6-ban, vagy Padmé lehetetlenül elszakadt geonosisi öltözékét), vagy csak Leslye Headland esetében, mert ő éppen nem heteroszexuális, ezt tudjuk is róla, és manapság ez is nagyobb teret kap?

 

Ezt az egészet megspórolhattad volna, ha jobban elolvasod azt a hszem vagy nem tudom, de azután a darabka után amit idéztél pont ezt írtam le.

 

  

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Azzal, hogy leszbikus nincs is gond, de amikor ez bele van vezetve az alkotásba az a gáz, tovább megyek lehet nem is lenne semmi problémám még ezzel se, ha nem minden honnan ez a sz*r folyna, legyen az gender, nemi vagy etnikai indíttatású.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Ha az Éjnővérekre gondolsz, ott is voltak hímek.

 Az éjNŐVÉREK között? :lol: Az éjnővérek között egy transzfesztita, annyi férfi nem volt. Az éjfivérek között meg csak férfiak voltak, ráadásul a nők uralkodtak rajtuk, lényegében tenyészbikának és alkalmi harcosnak tartották őket. Szóval helyesen ez úgy lett volna megfogalmazva, hogy a dathomiri zabrakok között vannak férfiak is. Mert abban igazad van, hogy mindkét banda ugyanannak a fajnak, a dathomiri zabrakok nemek szerinti elkülönülése. Oppress, Maul, Talzin, Ventress, Feral, stb, mind zabrak. Bár, mint kiderült, az éjnővérek között is akadtak másfajúak, hiszen Morgan Elsbeth ember volt.

Igazából én sem értem, miért lettek idecitálva, mert Morgant leszámítva ott egy faj kultúrálisan olyan irányba fejlődött, hogy a matriarchális társadalmuk nemek szerint elkülönült a felsőbbrendű éjnővérekre és az alsóbbrendű éjfivérekre. Itt meg elég egyértelműen egy vallási csoport csak nőket fogad be. Nem ugyanaz. 

 

36 perccel korábban, Frenkie írta:

Hát ezzel baromira nem értek egyet. Azért nem cukorkát lopnak ám a nem köztársasági bolygón. Mi van ha a nem köztársasági bolygón épp egy Sith haderőt képeznek ki a Köztársaság ellen? Hisz boldog -boldogtalan használhatja az Erőt, taníthat másokat a használatára. Mérhetelen ostobaságra vallana ha  a Jedik és a Köztársaság engedné hogy a Jediken kívül más is taníthatna másokat az Erő használatára. 

Ha negednék a kontroll nélküli Erőhasználatot és az Erőre való tanítást a Köztársaság 10 éven belül megszünne létezni a káosz a nyomor lenne úrrá rajta.

Ha lenne rá bizonyíték, hogy ezek a boszorkák Sith hadsereget képeznek ki, akkor jogosnak érezném. De erre egyelőre nincs bizonyíték és nem is érzem azt, hogy veszélyt jelentenének a Köztársaságra.

Ami amúgy 1000 évig nem szűnt meg létezni, pedig engedték másoknak is, hogy tanítsák az Erő használatát. Nem csak a HR könyvekben, de még a Köztársaság végnapjaiban is láttuk, hogy baromira nem avatkoznak bele ilyenbe. Ott vannak a dathomiri éjnővérek és a Dagoyan Rend, mindkettő a TCW-ben jelent meg. Az éjnővérek már csak azért is érdekesek, mert a Jedik tudták, hogy a Sötét Oldalt használják és egy komplett népet alkottak (tehát kitettek egy hadsereget), de tojtak rájuk. Szóval ez, hogy nem engedik másoknak az Erő használatának okítását, egy olyan dolog, ami csak most létezik, se a HR könyvek idején, se a PT idején nem hatájos törvény, legalábbis azt baromira nem alkalmazták a Köztársaság határán kívül (azon belül lehet, de az érthető is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Fixen a Jedik nyírták ki a boszorkányokat, Mae valószínűleg látta is, ezért kérdez vissza Oshának, hogy "te mit tettél?", amikor a jelenben Osha is megtudja akkor fordul a Sötét oldal felé és válik a címszereplővé (szerintem)

De miért tettek volna a Jedik ilyet? Miért törtek egyáltalán rájuk? Ennek a mai tudásunk szerint nem sok értelmét látom.

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Azzal, hogy leszbikus nincs is gond, de amikor ez bele van vezetve az alkotásba az a gáz, tovább megyek lehet nem is lenne semmi problémám még ezzel se, ha nem minden honnan ez a sz*r folyna, legyen az gender, nemi vagy etnikai indíttatású.

Régen meg folyton azzal jöttek, hogy az SW rasszista. Ez volt a bélyege Lucas alatt. Ennek ellenére nem lehet nem észre venni, hogy ez az anya koncepció igen csak korrelál a készítő beállítottságával. Kézenfekvő a kapcsolat. Egyébként nekem se tetszik, hogy ennyire direkt a dolog. Ellenben a többiekkel is egyetértek, hogy a média minket is formál és akaratlanul is hatással van ránk. Akár negatívan is. Esküszöm, ha a világtól elzárva élnék, nuku internettel és megnézem ezt az epizódot, nem sok bajom lenne a női szektával... @csoli1138 jól megfogta a dolgot.

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hát ezek meg kicsodák? Aniseya két oldalán tűnnek fel a szertartás idején. Viszont amikor a jedik megjelennek, kámforrá váltak. :hmm:

 

image.png

 

Itt már nem látni őket a háttérben:

image.png

Lehet, hogy a "kútból" jöttek. :D Mindenesetre érdekes, máshol is láttam már őket említeni. 

 

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ráadásul nem szénbányába vitték volna aJedik rabszolgának, hanem egy megbecsült hivatalba ahol normális élete lett volna. Tényleg nem értem miért akkora porbléma Koril részéről az hogyha Osha Jedi lesz. 

Mégis csak ő hordta ki őket, kvázi az anyjuk. Aztán itt van, hogy inkább a sötét oldalhoz kötődik a szekta így ez a két tényező már nagyon nem kóser neki és ezért nem akarja, hogy elvigyék a lányait. ÉRdekes ellenpont a másik Anya.

 

 

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

ÉÉÉs mire a Jedik megérkeznek, köddé válnak.... és ketten vannak... csak nem a Sithek? :hmm:

Miért mutatkoznának ennyire nyíltan? :) Aniseya Anya pedig abszolút nem úgy tűnik, mintha kooperálna velük, hisz a teremtményét elengedné a Jedikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért mutatkoznának ennyire nyíltan? :) Aniseya Anya pedig abszolút nem úgy tűnik, mintha kooperálna velük, hisz a teremtményét elengedné a Jedikkel.

És ha Koril áll kapcsolatban velük? Ő az agresszívabb típus és ő próbálja meg uszítani a szekta tagjait a jedik elleni támadásra. Ő az, aki Mae pártján áll, vele megy el sétára, ahol ki tudja, hogy mik történtek.

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért tettek volna a Jedik ilyet? Miért törtek egyáltalán rájuk? Ennek a mai tudásunk szerint nem sok értelmét látom.

Én még mindig fenntartom egy harmadik fél jelenlétét. Ha a jedik észlelték a sötét oldal erejét a boszorkányok otthonában, okot adhat a jediknek az odakerülésre.

 

Amiatt is gondolom a harmadik (sith) felet, mert az epizód végén Mae a buntafánál van és nekem gyanúsan az az érzésem, hogy ha a rész egy pár másodperccel hosszabb lenne, akkor láthattuk volna Mae és a sith maszkosunk találkozását a fánál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De miért tettek volna a Jedik ilyet? Miért törtek egyáltalán rájuk? Ennek a mai tudásunk szerint nem sok értelmét látom.

 

Passz. Lehet, hogy a zabrak(? ) anya kiprovokálta, vagy az agyukat is megkutyulta, ahogy Torbin esetében láttuk.

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ellenben a többiekkel is egyetértek, hogy a média minket is formál és akaratlanul is hatással van ránk. Akár negatívan is.

 

Tiszta sor, én is írtam, hogy ha nem mindenhonnét ez folyna tán engem se zavarna. A baj még az, hogy az ennél jóval szélsőségesebb dolgok miatt kialakult egy ellenszenv az iránt, amit reprezentálnak és az ilyen finomabb húzások is megisszák ennek a levét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

És ha Koril áll kapcsolatban velük? Ő az agresszívabb típus és ő próbálja meg uszítani a szekta tagjait a jedik elleni támadásra. Ő az, aki Mae pártján áll, vele megy el sétára, ahol ki tudja, hogy mik történtek.

Aniseya pedig megtűri őket? Nekem ez sántít. Ráadásul sehol máshol nem látjuk őket a rész alatt.

 

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amiatt is gondolom a harmadik (sith) felet, mert az epizód végén Mae a buntafánál van és nekem gyanúsan az az érzésem, hogy ha a rész egy pár másodperccel hosszabb lenne, akkor láthattuk volna Mae és a sith maszkosunk találkozását a fánál.

Tehát a sith már 16 éve tanítja? Miért nem Mae lett akkor a tanítványa? Eleve nagy érzékeny az Erőre.

 

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Passz. Lehet, hogy a zabrak(? ) anya kiprovokálta, vagy az agyukat is megkutyulta, ahogy Torbin esetében láttuk.

Az biztos, hogy Kelnacca harcol Torbinnal.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ezt az egészet megspórolhattad volna, ha jobban elolvasod azt a hszem vagy nem tudom, de azután a darabka után amit idéztél pont ezt írtam le.

Elolvastam, azért fogalmaztam meg az utolsó mondatomat úgy, ahogy. De a kérdésem nem egy "mi lenne ha"-ra vonatkozott, nem is a miért érdekel, a tiszta, megértem, sőt némely esetben egyet is értek vele. De az érdekel, hogyan viszonyulsz az érem másik oldalához? Most zavar-e, hogy a heteroszexuális alkotók (még ma is) beleviszik a szexuális nézeteiket (is) a Star Wars-ba, akár olyan finoman, de öncélúan, mint Sabine és Hera jelmezek által látványosan kiemelt hátsójának mutogatása, vagy Yord teljesen értelmetlen félmeztelen jelenete, vagy olyan egyértelműen, mint az Andorban, ahol mindennél közelebb kerültünk ahhoz, hogy lássunk egy férfit és egy nőt szexelni? Mert azt nem tagadhatod, hogy ez a "sz*r" is ugyanúgy ömlik mindenhonnan, és az SW-ben is keményen jelen van. Sőt az Andorban minden SW-nél jelentősebben volt jelen a szexualitás (sztripperek, prostik, booty call).

 

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek ellenére nem lehet nem észre venni, hogy ez az anya koncepció igen csak korrelál a készítő beállítottságával.

Ez tényleg tagadhatatlan, sőt már a kezdet kezdetén lehetett erre számítani. De ugyanez lenne a megítélése ennek az elemnek akkor is, ha heteroszexuális alkotó tette volna bele. Ha Lucas írta volna meg ugyanezt ezekben az időkben, semmivel sem lenne más a helyzet. Az, hogy Headland történetesen leszbikus, csak egy plusz fogódzó.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát a sith már 16 éve tanítja? Miért nem Mae lett akkor a tanítványa? Eleve nagy érzékeny az Erőre.

Ott a pont. Szerintem inkább Koril mentette meg, esetleg Mae-ho képes volt önmagán megmentenie. Hiszen Aniseyát simán blokkolta egymaga az Erővel, vagyis elég jól képzett, úgyhogy lelassíthatta a saját zuhanását. Nehéz elképzelni, hogy 16 éven át Sötét Akolitus valaki. Dooku három évig sem tartotta maga mellett Ventress-t, amikor elkezdte Sith-nek nevelni, és Ventress is jól képzett volt már, amikor hozzá került.

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

BENCE MEGELŐZÖTT MIKÖZBEN ÍRTAM, AAAAAA :D :D :D 

 

Úgy tűnt itt még nem volt erről szó, (elnézést, ha igen), viszont más helyen beszéltek róla, és lehet benne valami, úgyhogy felvetem.

 

....

Nem akarom letörni a konspirációs lelkesedést, de ezek szerintem csak szimplán ugyanolyan őrök, mint a nyilasok. A ruházatuk ugyanolyan szabású:

MjqrxJI.png

SXEDeFN.png

BexlWCQ.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Elolvastam, azért fogalmaztam meg az utolsó mondatomat úgy, ahogy. De a kérdésem nem egy "mi lenne ha"-ra vonatkozott, nem is a miért érdekel, a tiszta, megértem, sőt némely esetben egyet is értek vele. De az érdekel, hogyan viszonyulsz az érem másik oldalához? Most zavar-e, hogy a heteroszexuális alkotók (még ma is) beleviszik a szexuális nézeteiket (is) a Star Wars-ba, akár olyan finoman, de öncélúan, mint Sabine és Hera jelmezek által látványosan kiemelt hátsójának mutogatása, vagy Yord teljesen értelmetlen félmeztelen jelenete, vagy olyan egyértelműen, mint az Andorban, ahol mindennél közelebb kerültünk ahhoz, hogy lássunk egy férfit és egy nőt szexelni? Mert azt nem tagadhatod, hogy ez a "sz*r" is ugyanúgy ömlik mindenhonnan, és az SW-ben is keményen jelen van. Sőt az Andorban minden SW-nél jelentősebben volt jelen a szexualitás (sztripperek, prostik, booty call).

 

Heteroszexuális lévén a legtöbb ilyen fel se tűnik (csak ha valami extrém tetszettős és az nálam SW-n belül még nem igen ugrotta meg a küszöböt semmi), a kiemelt hátsó mutogatás se tűnt volna fel, ha nem lett volna belőle kismillió-egy mém. Nem erre szoktam koncentrálni filmnézés közben. Ez arra emlékeztet amiket olvastam, illetve személyesen is hallottam illetőt így nyilatkozni, miszerint ő azért csinál női karaktert egy külső nézetes játékban, mert hogy  csak jobb egy nő s*ggét nézni játék közben, mint egy f*sziét, én meg mondtam neki, hogy rántsa ki játék előtt aztán akkor nem azzal lesz elfoglalva. Yord felső testének mutogatása meg megint jó példa arra, hogy bár egyes női mozgalmak erősen kardoskodnak kisebb-nagyobb sikerrel, hogy nehogy tárgyiasítva legyenek a filmekben ezért aztán nehogy valami túl szexit kelljen/ alig kelljen viselni, bezzeg, ha f*szikról van szó az nem tárgyiasítás.  
Szex szvsz ne legyen SW-ben semmilyen se sohasem, nem erről kell, hogy szóljon.

Egyrészt prostik, sztipperek, booty call ugyanúgy vonzó lehet az azonos nemű szemlélő számára is, tehát ezt nem kifejezetten lehet írni egyik oldalhoz sem.

Másrészt a heteroszexualitás a TERMÉSZETES, lehet bárki bármennyire liberális, vonzódhat bárki bárkihez/bármihez vagy tarthatja magát akárminek még akár kisszéknek is akkor is az marad a  TERMÉSZETES, ilyetén sosem nevezném sz*rnak.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Darth Cupsy said:

Másrészt a heteroszexualitás a TERMÉSZETES, lehet bárki bármennyire liberális, vonzódhat bárki bárkihez/bármihez vagy tarthatja magát akárminek még akár kisszéknek is akkor is az marad a  TERMÉSZETES, ilyetén sosem nevezném sz*rnak.

Ezzel most elkezdenék vitatkozni de nem itt. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem akarom letörni a konspirációs lelkesedést, de ezek szerintem csak szimplán ugyanolyan őrök, mint a nyilasok. A ruházatuk ugyanolyan szabású:

A két hátsó lehet őr, nekik fegyvereik is vannak. Az elöl lévőknél nincs semmi. Ráadásul ha őrök, miért tűnnének el pont akkor, amikor megjönnek a Jedik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

vagy Yord teljesen értelmetlen félmeztelen jelenete

Nana! Az egy jó poén volt. :) Ha teljesen értelmetlen félmeztelen jelenetet akarsz látni, akkor nézd meg Kylo és Rey beszélgetését a TLJ-ben. :P 

 

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ott a pont. Szerintem inkább Koril mentette meg, esetleg Mae-ho képes volt önmagán megmentenie. Hiszen Aniseyát simán blokkolta egymaga az Erővel, vagyis elég jól képzett, úgyhogy lelassíthatta a saját zuhanását. Nehéz elképzelni, hogy 16 éven át Sötét Akolitus valaki. Dooku három évig sem tartotta maga mellett Ventress-t, amikor elkezdte Sith-nek nevelni, és Ventress is jól képzett volt már, amikor hozzá került.

Éppen ezért lehet, hogy belső hatalmi harcok is állhattak a háttérben. Korilnak lehet, hogy az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy Aniseya együttműködött a Jedikkel.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Azzal, hogy leszbikus nincs is gond, de amikor ez bele van vezetve az alkotásba az a gáz, tovább megyek lehet nem is lenne semmi problémám még ezzel se, ha nem minden honnan ez a sz*r folyna, legyen az gender, nemi vagy etnikai indíttatású.

Nekem ez nem tetszik, ha beleillik in universe akkor se (az SW amúgy is egy űrfantasy, mégis mi a jó isten ne férne bele, ha akarják), ettől még nem a sorozatot sz*rozom viszont, ha valami nem tetszik nem fogom az ellenkezőjét állítani.

Én értelek, és állítom mind értjük itt a problémát, de szinte már nincs új tartalom enélkül, én már feltételeztem a fő topicban, hogy nem szabad nélküle tervezni. Nagy kedvencek, mint a stranger things, a the boys, csak hogy két másik platformról hozzak példát is nyakig benne van. 

Szerencsénkre a star wars egy olyan kontextus, ahol ez jobban elfér véleményem szerint, ha kell. De nem azt mondom, hogy kell is vagy legyen több és mégtöbb. 

De azért, hogy egy női közösségen keresztül van belevíve, és csupán annyi volt vizuálisan, hogy az egyik nő megérintette a másik arcát, az nagyon finom és ízléses. A boys évadnyitóbam két f@szi smárolt és kb katarzis akart lenni a pillanat, a The last of us meg tavaly egy epizódot szentelt a témának, és a történetet alig szolgálta. Szóval, én azt mondom, hogy a helyzet nem egyszerű, de még elég szerencsések vagyunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem mégegyszer a részt és az alapján próbáltam meg legegyszerűbben rekonstruálni a történteket. 

 

A boszorkányokat az Erőhasználatuk/mágiájuk miatt üldözték el onnan, ahol eredetileg voltak (ezzel kapcsolatban csak abszolút találgatni tudok, lehet nem is a jedik miatt kellett elmenniük, hanem a helyiek nem nézték őket jó szemmel, de mindegy is) és nem képesek már természetes úton szaporodni. Itt mondjuk felmerül a kérdés, hogy akkor addig mégis hogyan születtek az újabb boszik, de az is lehet, hogy ahol éltek ott nem csak nők voltak, csak miután menekülniük kellett végül csak ennyien maradtak. Aniseya rájött miként tud életet teremteni - lehet korábban is tudta, mert ez a boszorkányok titkos tudása, csak régebben nem voltak erre feltétlenül rákényszerülve - és létrehozta az ikreket. Osha mindig is érdeklődőbb volt, kifelé kacsingatott, hogy mi lehet az ő világukon túl, míg Mae követte az utasításokat, amiket mondtak neki, de közben belül frusztrálta valami, láthatjuk, hogy kissé erőszakos volt azzal a lepkeszerű valamivel is. 

 

Amikor eljött ez az ominózus nap a jedikkel, akkor Mae-t nem feltétlenül kísértette meg a sith, hanem egyszerűen csak egy gyermeki módon reagált arra, hogy valami nem úgy alakult, ahogy ő akarta. A benne meglévő sötétség, az erőszakossága sarkallta arra, hogy bele se gondoljon, hogy mit csinál és felindultságában gyújtotta a tüzet. Szóval azt mondanám, hogy nem állt a sith befolyása alatt. Ettől függetlenül a sith ott volt a Brendokon, lehet őt is az vonzotta ide, mint a jediket, de az is lehet a jedik nem tudtak arról, hogy az ikreket természetellenesen teremtették, ezt csak a sith tudta. Mindenestre itt volt a maszkos idegen és ő okozta a szabotázst, amit a gyakorlás közben észlelnek a boszorkányok, illetve a sith volt, aki a buntát használva megölte mindannyiukat a végén és miután a jedik elvitték Oshát, ő meg magával vitte Mae-t.

 

Egyedül azt nem tudom sehova elhelyezni, hogy ki és miért támadott rá Torbinra, hogy a rész végén már ott van rajta a sebhely. Ha esetleg Koril lett volna és a jedik, meg a boszorkányok összecsapnak, miért nem voltak vágások, szúrt sebek a holttesteken, ha itt valami nagy csata volt... valamint megint felmerül a kérdés, hogy miért harcoltak egyáltalán? Mondjuk ebben az esetben legalább azt megmagyarázná, hogy miért van Torbinnak olyan komoly bűntudata, ami másfél évtized után is annyira emészti, hogy inkább meghal. Önmagában az, hogy elhozták Oshát a családjától, illetve, ha tőlük függetlenül halnának meg a boszorkányok ezt nem indokolná szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Wilde írta:

A boszorkányokat az Erőhasználatuk/mágiájuk miatt üldözték el onnan, ahol eredetileg voltak (ezzel kapcsolatban csak abszolút találgatni tudok, lehet nem is a jedik miatt kellett elmenniük, hanem a helyiek nem nézték őket jó szemmel, de mindegy is) és nem képesek már természetes úton szaporodni

Szerintem több helyről is elűzhették őket már, sehol se látták őket szívesen a mágiájuk miatt. 

 

20 perccel korábban, Wilde írta:

Itt mondjuk felmerül a kérdés, hogy akkor addig mégis hogyan születtek az újabb boszik, de az is lehet, hogy ahol éltek ott nem csak nők voltak, csak miután menekülniük kellett végül csak ennyien maradtak.

Az is lehet, hogy bárki szekta taggá válhat aki magáének érzi a hitvallást. Nem hinném, hogy beltenyészet lenne a társaság. Főleg sok majdnem azonos korú nő is van ott, őket ki nemzette? Valószínű, hogy csatlakoztak Aniseya anyához.

 

24 perccel korábban, Wilde írta:

Egyedül azt nem tudom sehova elhelyezni, hogy ki és miért támadott rá Torbinra,

Kelnaccával csapot össze, a miértet még nem tudjuk. :) 

 

21 perccel korábban, Donát írta:

Bár csak fordítva lett volna félmeztelen. Bocsi, befogtam. :D 

Annak sokkal több értelme lett volna. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nana! Az egy jó poén volt. :) Ha teljesen értelmetlen félmeztelen jelenetet akarsz látni, akkor nézd meg Kylo és Rey beszélgetését a TLJ-ben. :P 

Jó poén volt, nem tagadom. Csak ne gondolj bele a szituációba. A csávó lényegében a munkába menet vasalta a pulcsiját a buszon az ingétől is megszabadulva, jól tudva, hogy egy kiskorú lány is vele fog utazni. :lol:

Rey és Kylo jelenete nem értelmetlen, ott pont az egymás közt feszülő szexuális vonzalom kiélezése a lényeg.

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A két hátsó lehet őr, nekik fegyvereik is vannak. Az elöl lévőknél nincs semmi. Ráadásul ha őrök, miért tűnnének el pont akkor, amikor megjönnek a Jedik?

Ha képesek használni az Erőt, márpedig a korábbiak alapján minden itteni boszi képes rá, akkor fegyver nem is igazán kell nekik. Az eltűnésük meg lehet annyi, hogy ők is előrementek az érkező veszély fogadására, csak a vágás miatt az izgő-mozgó tömegben nem láttuk ezt. Nem ők lennének az első emberek, akik a vágás miatt egyik pillanatról a másikra pozíciót váltanak.

Ez reálisabbnak tűnik, minthogy szimplán mindkettő kámforrá vált egy eddig sosem látott Erőtrükk keretében, amit a Jedik meg sem éreztek. Mert ugye egy peremen álltak, szóval abba az irányba nem mehettek, az egyetlen bejáraton meg csak úgy mehettek ki, ha átvágnak a tömegen és az éppen befelé igyekvő négy Jedin. Amúgy ebben a jelenetben is látható négy, aki ugyanolyan köpeny alá van rejtve, de nincs náluk semmi és csak állnak:

pJG2gmm.png

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ppen ezért lehet, hogy belső hatalmi harcok is állhattak a háttérben. Korilnak lehet, hogy az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy Aniseya együttműködött a Jedikkel.

Igen, ez reálisnak tűnik. Nem akarok faji előítélettel élni, de Maul, Opress, Sugi, az éjnővérek és az éjfivérek után ezekre a zabrakokra azért sandán néz az ember. Ráadásul Koril sem gyengíti a sztereotípiát. :) 

 

31 perccel korábban, Donát írta:

Bár csak fordítva lett volna félmeztelen. Bocsi, befogtam. :D 

Aha, akkor nem csak nekem jutott eszembe ez egyszer. Vagy kétszer... Vagy... hányszor is láttam a TLJ-t? :hmm:

 

35 perccel korábban, Wilde írta:

A boszorkányokat az Erőhasználatuk/mágiájuk miatt üldözték el onnan, ahol eredetileg voltak (ezzel kapcsolatban csak abszolút találgatni tudok, lehet nem is a jedik miatt kellett elmenniük, hanem a helyiek nem nézték őket jó szemmel, de mindegy is) és nem képesek már természetes úton szaporodni. Itt mondjuk felmerül a kérdés, hogy akkor addig mégis hogyan születtek az újabb boszik, de az is lehet, hogy ahol éltek ott nem csak nők voltak, csak miután menekülniük kellett végül csak ennyien maradtak. Aniseya rájött miként tud életet teremteni - lehet korábban is tudta, mert ez a boszorkányok titkos tudása, csak régebben nem voltak erre feltétlenül rákényszerülve - és létrehozta az ikreket. Osha mindig is érdeklődőbb volt, kifelé kacsingatott, hogy mi lehet az ő világukon túl, míg Mae követte az utasításokat, amiket mondtak neki, de közben belül frusztrálta valami, láthatjuk, hogy kissé erőszakos volt azzal a lepkeszerű valamivel is. 

Szerintem Varosha és Mae-ho nem szaporodás céljából születtek. Mert ez egy többfajú vallási szekta, nem egy faji csoport. Vagyis az új tagokat inkább befogadják, nem beleszületik valaki. Nem olyanok, mint az éjnővérek, akik papíron bajban lennének, ha az éjfivéreket kiirtanák. (Azért csak papíron, mert ott vannak még az irodiniai zabrak férfiak, plusz nagyon úgy tűnik, hogy az éjnővérek kompatibilisek az emberrel). Nekem inkább az a tippem, hogy a környékükön született Erőérzékeny lány gyermekeket fogadták be, csak a Jedik valahogy kiharcolták ezt az új törvényt a Köztársaságban, amit valahogy képesek a területein kívül eső világok lakóira is rákényszertíeni (lehet, hogy egy rendszerek közötti egyezménybe foglalták bele, vagy a Jedik esetében alapból van egy csillagközi megállapodás, ami engedi őket a Köztársaság területein kívül is ténykedni, teszem azt afféle galaktikus Interpolként). Szóval elfogytak a gyerekek, mert a Jedik elvitték őket, ez a csoport meg kénytelen volt erre a világra jönni, ahol rajtuk kívül senki más nem él. És, belevágtak az ikergyártásba, de nem csak azzal a céllal, hogy új tag legyen. Szvsz. azt még ebben a helyzetben is egyszerűbben és gyorsabban el lehetett volna intézni, akár elrabolt férfiakkal, akár ellátogatni más világokra és begyűjteni az Erőérzékeny kislányokat.

Szerintem szándékosan egy nagyhatalmú párost akartak legyártani maguknak. A vallásuk alapja, hogy a hatalom az "egynél több" kapcsolatban rejlik. A kettő hatalma meg eleve markánsan jelen van: Mester és padawan, Sith kettős szabály, Erő diád. A dualizáció hatalma szerves része a Galaxis mitológiájnának és nagyon sok csoportosulás épül e köré. Szóval szerintem a fő cél ez volt: a Jedik ténykedésére válaszul akartak egy erős ikerpárt létrehozni. Egy diádot teremteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.