Ugrás a kommentre

1x07 - Duel of the Droids


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hmmm..........

 

Rendben, lehet hogy igazatok van...

 

De ha ennyire könnyű azt a kezet kicserélni...Miért vettétek hibának???

Ha pedig hiba, miért ne lehetne egy kicsit többet elvárni a készítőktől, hogy ennyire odafigyeljenek, " Hoppá! Forgatókönyv alapján kellene dolgozni! Ennek a karakternek, épp most metszették le a kezét, ergó, nem lehet a képen! "

Elhiszem, hogy mekkora meló!

Tudom, és tisztelem! ( részben tapasztalom is! )

De a forgatókönyv az mindenkinél ott van, hisz abból dolgozik!

Részemről ez nemtörődömség.

(Az amikor a SITHEK BOSSZÚJA egy jelenetében, Anakin a Mustafaron megy a leszállása után, a komplexumba, és felveszi a csukjáját, és látszik a szinész JOBB keze, holott azon már rég kesztyűnek kellene lenni, hisz műkéz, az egy baki. Az valóban az a kategória, amiről beszéltetek. De egy animációs filmben bakizni az nemtörődömség. )

Teszem hozzá, néha humoros is lehet :)

 

Mindettől függetlenül, várom a következő részt, hisz most ez a "STAR WARS"

Csak...Valahogy, ezek után megnézve a ep III. részt, (de akár az ep II-őt...) valahogy nem tudom összefüggésbe hozni, hogy az az Anakin, ez az Anakin.

Annyira idegen az animációnak ez az elcs....... világa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Arról nem is beszélve, hogy azt a droidkezet nem egy nagy művészet percek alatt kicserélni, mondjuk útban a raktár és a hangár között... :) )

Ráadásul, nem is ez az első kézbaki. Az ep3-ban a két megcsonkított karból is eltűnt az egyik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ennyire könnyű azt a kezet kicserélni...Miért vettétek hibának???

Ha pedig hiba, miért ne lehetne egy kicsit többet elvárni a készítőktől, hogy ennyire odafigyeljenek

Mert talán emberből vannak és ennél fogva nem tökéletesek.

 

De a forgatókönyv az mindenkinél ott van, hisz abból dolgozik!

Fityfenét. Mindenkinél csak annyi van, amennyi a maga jussa. A teljes forgatókönyv nincs ott senkinél a "forgatáson". Az animátorok csak annyit kapnak, amivel dolgoznak. Ha - és valószínű - más animálta a hajóba ugrást, és más a kézlevágást, akkor azoknak fogalma sincs egyiknek a másik munkájáról. Nem beszélve a spórolási faktorról, ami nagyon fontos egy sorozatnál, főleg a drága animációk miatt. Az egész jelenetet valószínűleg csak egyszer animálták le, és azt használják minden jelenetben, más kameraállással és háttérrel (ez pedig nem Lucas vagy Hakapeszi Maki hibája, minden sorozatnál így van, sőt, van, ahol egyszerű tükrözéssel elintézik). Szóval, ha az animátort nem figyelmeztették az új beállításnál, hogy nincs keze, vagy csak elfelejtette, akkor ez van. Ez baki, minden tekintetben. Semmit sem lehet hibátlanul megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van ahogy Dzséjt leírta...egy animációs szekvencián több ember dolgozik akár egymástól függetlenül is.

 

Az EPII digitális Yoda figuráján látszik meg ez leginkább. Nincs két egyforma jelente, amiben a minősége megegyezik a CGI figurának. Két prominens jelente van amit érdemes megfigyelni, az egyik amiben Yoda tanítja az ifjakat, majd a végén beszél Obihoz...ott a CGI TÖKÉLETES....míg a film végén a székben ücsörgős figura egy igen rossz bevilágítás eredménye. Sajnos arról van szó, hogy bár közös CGI modellt használtak fel, de a jeleneteken más és más dolgozott, különböző animátorok végezték a kompozitálást és közben különböző fény hatásokkal operáltak...ezért valóban a jelenetek mint például a Yoda CGI, rettentően hullámzó. Ezt az EPIII-ra valemennyire sikerült szinkronba hozni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, most jutottam el Yoda, hogy megnézzem ezt az epizódot (sok volt eddig a dolgom) és nagyon tetszett.

Sorolhatnám, de kb. ugyanazok, mint amiket már leírtatok.

 

Ha már a párhuzamoknál tartunk, Gha Nachtot és Shaak Ti-t is hátulról szúrta le Grievous. :)

A klónok meg miért nem dobtak Griveous-ra is egy ilyen droidgránátot? (jó, persze visszadobta volna, de kicsit várhattak volna az eldobásával)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BAT! De jó lenne már olyat is olvasni amikor valamiért lelkesedsz pl. a hetedik epizód kapcsán, vagy esetleg leírod mi tetszett a részben és nem fanyalogsz örökké mindenen. Már ezerszer leírtad, hogy ez mennyire gagyi neked. Akkor csak azért nézed mert Star Wars? Ez annyira gáz. Ezeket a filmeket szórakoztatás céljából készítik, és ha neked nem jönnek be akkor minek kínzod magad velük?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BAT! De jó lenne már olyat is olvasni amikor valamiért lelkesedsz pl. a hetedik epizód kapcsán, vagy esetleg leírod mi tetszett a részben és nem fanyalogsz örökké mindenen. Már ezerszer leírtad, hogy ez mennyire gagyi neked. Akkor csak azért nézed mert Star Wars? Ez annyira gáz. Ezeket a filmeket szórakoztatás céljából készítik, és ha neked nem jönnek be akkor minek kínzod magad velük?

 

OFF

Egyetértek.

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már itt tartunk, az Ahsoka menekülése közbeni polc ledőlés egyértelmű Múmia utalás. :D

Én nem venném egyértelműre, mivel pl. a Tremorsban echte ugyanígy van, mint ebben a TCW epizódban, csak ott a csaj az ablakon esik ki, nem a szellőzőbe ugrik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem egy újabb bakit. :) Teljesen véletlenül.

Mikor Anakin odahajítja az üzemanyagos hordót, akkor Rex kilő egy kék sugarat, de végül egy piros robbantja fel... :D

 

Meg valamelyikőtök lentebb írta, hogy Grievousre nem hatott a sugárvető, amikor meglőtték, bezzeg az Ep3ba meghalt tőle. Azt azért szögezzük le, hogy az Ep3ban Obi-Wan szétfeszítette azt a páncélt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg valamelyikőtök lentebb írta, hogy Grievousre nem hatott a sugárvető, amikor meglőtték, bezzeg az Ep3ba meghalt tőle. Azt azért szögezzük le, hogy az Ep3ban Obi-Wan szétfeszítette azt a páncélt...

Ezt én írtam, de pont azt írtam, amit te :)

 

A lézerlövés tényleg baki, a klónok irányából ment a lövés. De ez ugye gyalázatos és sajnálatos, meg hihetetlenül igénytelen dolog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én írtam, de pont azt írtam, amit te :)

 

A lézerlövés tényleg baki, a klónok irányából ment a lövés. De ez ugye gyalázatos és sajnálatos, meg hihetetlenül igénytelen dolog. :D

 

Vagy csak egy rejtett droidpoén. :D Rex nem találta el a hordót, hanem valamelyik droid bénázott, és rálőtt, hogy ne essen rá... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész, szemben az előzővel, szinte tökéletes!

 

Nagyon tetszett, már bánom, hogy úgy lehúztam az előzőt, de ég és föld különbség a kettő között. Ennek a rajzolása, a zenéje, (egyetértek Dzséjttel, csak a kimondhatatlan nevű hüllő barátunk hajóján nem stimmelt), a látványa és a története is ütős volt...

 

Amikor a droid felkapja a földről a gránátot, és megrázza, (közben hallgatózik), hát azon szakadtam, az eddigi egyik legnagyobb poén.

 

Ez a rész összességében talán az eddigi kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ezzel a résszel most már az összes eddigi epizódot láttam.

Jó volt. Artu ilyen értékes adatokat tárolt volna, hogy ilyen fontos legyen a szepiknek?

Arfree pedig szepi droid volt. Így már érthető, miért "balfékeskedett" az előző részben. A párbaja Artu-val nagyon vicces volt. :)

Az viszont nem tetszett, hogy Ahsoka ilyen könnyen fel tudta venni a harcot Grievous ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 évvel később...

Jó rész volt ez is, jó zenékkel és akciókkal. Tetszett, hogy Ahsoka szája akkora volt és kihívásként emlegette magát, közben végig bujkált és ha nincs a robbanás gondjai is adódhattak volna. Az elején Grivi elég jól szétcsapott köztük, Rexnek is majdnem vége lett...Szegény elég mulatságos volt a droiddal a hasán, mondjuk azt nem értem, miért nem a hátára tette és használták az ő fékező rakétáit a leszállásnál. Gha Nachkt halála tetszett, a kapzsisága végül utolérte. A rész címe azonban What is it? is lehetett volna, a tábornok legalább 3* mondta, ha nem többször 20perc alatt...

Itt használták először a droidok ellen a droidgránátot, amit még igazán az ellenség sem ismert, nekem tetszik a hangja.

Hallhattunk vicces beszólásokat, pl. az első droidos rész, vagy a páratartalom miatti gondok... Összességében méltó folytatás és jó lezárás, szerintem az évad legjobb történetszála.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett, hogy Ahsoka szája akkora volt és kihívásként emlegette magát, közben végig bujkált és ha nincs a robbanás gondjai is adódhattak volna.

Egy ötlet, hátha benned nem merült fel: Ahsoka csak hergelni akarta a konzerv tábornokot, aligha gondolta komolyan, hogy valóban van esélye ellene. A célja nem egónövelés volt a nagyképűség fényében, csupán annyi, hogy a klónok épségben elhagyják a létesítményt, míg ő feltartja Grievoust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.