Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Lando-könyveket úgy kell felfogni, amik: a főhős nagyotmondásain alapulnak. Egyszeri történetnek nem olyan rosszak, bár a Star Wars-hoz sok közük nincs.

 

Ironikus, hogy pont a Sharu varázskulcsa érdemelte ki azt, hogy élőszereplős mozifilmben említsék (Solo) és ezzel utat törjön magának a canon-ba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ironikus, hogy pont a Sharu varázskulcsa érdemelte ki azt, hogy élőszereplős mozifilmben említsék (Solo) és ezzel utat törjön magának a canon-ba. :D

Mindhárom könyvre volt utalás, az elsőre mikor először kártyáznak, Han megkérdezi igaz-e, hogy Lando a hajóját kártyán nyerte, mire Lando sokmindent nyertem úgy, egyszer még egy szubtrópusi holdat is az Osseon övben. Akkor ugye a Sharu-s ott van miközben a memoárjait mondja fel amíg a többiekre vár a Kesselen, a Falconban. A csillagbarlangról pedig a legvégén beszél, mikor a kamera még a tájat mutatja: "nagyon kevesen pillanthatták meg, a csillagbarlangot, lélegzet elállító, pont mint a szemed"

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rengeteg földi megnevezés (pl. dinoszaurusz) miatt elég sok kritikát kapott utólag ez a trilógia. A legdurvább példa, hogy a Lando Calrissian és ThonBoka csillagbarlangjában még a portugál gálya (angolul Portuguese man-o'-war) nevű medúza is szerepelt, így ezen a néven. :D Aztán végül ezt úgy kanonizálták, hogy kitaláltak egy Portug nevű bolygót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, MissKarrde írta:

Hasonlóan vagyok ezzel a könyvvel :D 

Én sokáig a képregényeket akartam előbb elolvasni, azért halogattam. De most már annak a rajongói fordítását nem találom (pedig úgy emlékszem, volt), így marad a könyv. De még a Szukits által kiadott Legends könyvek közül 13 db vár elolvasásra. 

 

A canon-nál is jelenleg 4, amit még nem olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lando-trilógis még a Thrawn-trilógia előtt íródott, amikor még nem volt annyira kiforrott az EU. Éppen ezért a stílusa jelentősen elüt a többi SW-könyvtől, és emiatt sokaknak nem tetszik. Én csak az első részét olvastam, szerintem egy kellemes, egyedi olvasmány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, összeszedem a legritkább s egyben legdrágább, magyarul megjelent Star Wars-könyveket. Csupán érdekességképp, illetve hátha hasznos lehet némelyeknek a jövőben. :)

Bármi kiegészítenivalótok, észrevételetek van, nyugodtan írjátok meg. 

 

 

Az álmok bolygója - Amióta a Szukits ismét kiadta, szerencsére csökkent jócskán a régi kiadás ára. Mostanában kb. 3-5000 Ft-ért lehet megkaparintani, régebben 8-10.000 Ft körül láttam (de volt talán több is...).

 

A vadászó árnyék - A helyzet nagyjából ugyanaz, mint fentebb. 5000 Ft fölött már nemigen látom a régi kiadást, habár legutóbb beleakadtam olyanba a Vaterán, aki 13.000 Ft-ért próbálta eladni.

 

X-szárnyúak-sorozat - Általában 3-6000 Ft szokott lenni az ára, kivéve a Vasököl meg a Bactaháború című részeket. Előbbi 14.000, utóbbi 11.000 Ft körüli értékkel bír a Szellemlovas szerint.

 

Külső űr - "Horrorisztikus" darab, ugyanis 10.000 Ft még egész baráti ár érte. 16-17.000 Ft-ért szokták árulni. 

 

A klónok háborúja - Ugyanaz a kiadás, mint a fent említett Külső űr, de nem olyan ritka. 5000 Ft körül lehet megkaparintani. 

 

A Birodalom árnyai - Szintén nem egy olcsó darab, 15.000 körül szokott lenni az ára, ha feltűnik valahol. 

 

Maul - Vesztegzár - Némileg kakukktojás, ugyanis az előzőleg felsoroltakkal ellentétben ez egy viszonylag új kiadásnak minősül (2014-es). Azóta viszont teljesen eltűnt az éterben (nem tudom, mi lehet az oka); itt-ott ha felbukkan, általában 12.000 és 18.000 Ft között árulják. 

 

A Jedi útja - Ez egy The Clone Wars-szerepkönyv, anno azt hiszem, 1500 körül lehetett a bolti ára, manapság 5-6000-ért szoktam látni.

 

Az elveszett légió - Szintén TCW-szerepkönyv, ugyancsak 5-6000 Ft körül szoktam látni. 

 

A lázadás hajnala - A Crispin-féle Solo-trilógia befejező része. Ha 25.000 Ft alatt felbukkan valahol, az már jónak számít...

 

Jedi növendék-sorozat - Az első két rész abszolút emberi áron beszerezhető (2000 Ft körül vannak általában), a harmadik már necces, 5000 Ft körüli az értéke. A többi részek is általában ilyen áron kelnek el, de inkább 4000 és 5000 között. Az ötödik rész viszont földöntúli árral bír: 35.000 Ft szokott lenni minimum, de a Vaterán 55.000-ért is kapható. Rendkívül ritka, alig van 100 darab belőle talán. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Külső űr - "Horrorisztikus" darab, ugyanis 10.000 Ft még egész baráti ár érte. 16-17.000 Ft-ért szokták árulni. 

Hm, akkor ez a legértékesebb SW-könyvem a polcomon. Nem gondoltam volna, hogy ennyiért vesztegetik már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 minutes ago, Nute Gunray said:

Hm, akkor ez a legértékesebb SW-könyvem a polcomon. Nem gondoltam volna, hogy ennyiért vesztegetik már. 

Akkor egy cipőben járunk. :D

A Vaterán valaki 28.000-ért próbálta eladni, de az sok érte, nem is hiszem, hogy sikerrel járt az üzlet. 16-17.000 Ft viszont már reális, legutóbb láttam is ennyiért elkelni. 

 

season 3 episode 21 GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Nute Gunray said:

Nem sok SW könyvön rágtam át magam szenvedve (talán a Tomboló Erő I. és Az ébredő Erő)

Az álmok bolygójával is szenvedtél emlékeim szerint. :D

 

3 minutes ago, Nute Gunray said:

a Külső Űr köztük volt

Nekem kifejezetten tetszett! Nagyon jót szórakoztam rajta. Igaz, Obi meg Bail kissé karakteridegenek voltak néha, meg klónokról kb. nulla szó volt a könyv során, de én nagyon élveztem! Iszonyat kellemes csalódás volt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Az álmok bolygója is fura volt. Meg a Luke Skywalker és a Mindor árnyai is szenvedős volt nekem. A Hambly- és Fekete flotta-könyvekhez még nem volt erőm belekezdeni, majd ha egyszer pangás lesz a megjelenések terén. Így vagyok a Kristálycsillaggal is.

 

A Külső Űrt egyszer majd megkísérelem újraolvasni, lehet másodjára jobb lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 hours ago, caseyjones said:

A Jedi növendék 5. részét a moly.hu-n 500 Ft-ért hirdeti valaki. :lol2: Csodálom, hogy még nem csapott le rá senki. Vaterán jelenleg 40 ezerért, valamint 55 ezerért vihető. 

Csak ki kellett írnom ide, ugyanis azóta már elvitték. Nem tudom, hogy valóban 500 Ft-ért sikerült-e eladni, mindenesetre azóta már lekerült a regény a moly.hu-ról.

Ha valóban sikerült 500-ért eladni, akkor gratulálok a szerencsés vevőnek, mert megspórolt nagyjából 40.000 Ft-ot. Az eladónak meg még nagyobb gratula, mert gyakorlatilag bukott 40.000 Ft-ot. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Csak ki kellett írnom ide, ugyanis azóta már elvitték. Nem tudom, hogy valóban 500 Ft-ért sikerült-e eladni, mindenesetre azóta már lekerült a regény a moly.hu-ról.

Ha valóban sikerült 500-ért eladni, akkor gratulálok a szerencsés vevőnek, mert megspórolt nagyjából 40.000 Ft-ot. Az eladónak meg még nagyobb gratula, mert gyakorlatilag bukott 40.000 Ft-ot. :lol:

Csak akkor, ha egyébként nem kidobásra szánta, mert onnan nézve viszont nyert 500-at. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A rengeteg földi megnevezés (pl. dinoszaurusz) miatt elég sok kritikát kapott utólag ez a trilógia. A legdurvább példa, hogy a Lando Calrissian és ThonBoka csillagbarlangjában még a portugál gálya (angolul Portuguese man-o'-war) nevű medúza is szerepelt, így ezen a néven. :D Aztán végül ezt úgy kanonizálták, hogy kitaláltak egy Portug nevű bolygót.

4 órával ezelőtt, Whill írta:

A Lando-trilógis még a Thrawn-trilógia előtt íródott, amikor még nem volt annyira kiforrott az EU. Éppen ezért a stílusa jelentősen elüt a többi SW-könyvtől, és emiatt sokaknak nem tetszik. Én csak az első részét olvastam, szerintem egy kellemes, egyedi olvasmány.

 

A Yoda – Sötét találkozónak viszont nincs mentsége az Enwandung-Esterhazy családnévre. :P Nálam ez verte ki a biztosítékot. 

Spoiler

Remélem kárpótlásul bevezetnek majd egy Esterházy-birtokot a sagába, vagy egy Madjarorsag nevű bolygót. (De jó nagy legyen ám! :D )

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, sirszalhasogato said:

 

A Yoda – Sötét találkozónak viszont nincs mentsége az Enwandung-Esterhazy családnévre. :P Nálam ez verte ki a biztosítékot. 

  Hide contents

Remélem kárpótlásul bevezetnek majd egy Esterházy-birtokot a sagába, vagy egy Madjarorsag nevű bolygót. (De jó nagy legyen ám! :D )

 

Ennél csak a Baljos Anrjak van lejjebb. :lol2:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Esterhazy nem olyan vészes, ezt a nevet Magyarországon és - talán - Ausztrián kívül nem ismerik. De ugyanebben a könyvben felbukkan egy Enver Hoxha nevű Jedi is: ez a név  egy az egyben azonos az albán kommunista diktátor nevével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Ennél csak a Baljos Anrjak van lejjebb. :lol2:

 

Ó, nem :D az szerintem vicces! Mármint, egyrészt kicsit más a helyesírása, másrészt nem egy valós személynévből lett egy fiktív személynév, harmadrészt meg milyen meta már, hogy a saját sagánk egyik alapfilmjének kevésbé ismert nyelvű címéből csinálunk egy mellékszereplőt? Lehet hogy kettős mérce, de szerintem ez a húzás zseniális. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az Esterhazy nem olyan vészes, ezt a nevet Magyarországon és - talán - Ausztrián kívül nem ismerik. De ugyanebben a könyvben felbukkan egy Enver Hoxha nevű Jedi is: ez a név  egy az egyben azonos az albán kommunista diktátor nevével.

Na EZ van lejjebb, @caseyjones :nana: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/7/2020 at 9:22 PM , Nute Gunray said:

Tartom, hogy ez minden idők egyik legjobb és legambiciózusabb SW könyve, amely újraértelmezi és átfogja az egész prequel érát, emellett Luceno csúcsteljesítménye is. Ezt a szintet nálam azóta sem tudta egy Star Wars könyv sem megütni (maximum megközelíteni). 

 

Amúgy az jutott még eszembe, hogy a könyv végén lévő jelenet, tehát amikor Palpi kinyírja a mesterét, óriási volt. Nagyon epic volt, de tényleg! Tetszett, ahogy beolvasott neki, és ezt vagy 2 oldalon át tette. :D Nem volt szép, az tuti, de szuper jelenet volt. Biztos vagyok benne, hogy ez filmen óriásit ütött volna. 

 

Egyébként a Legendákban mit tartasz a legjobb könyvnek a Darth Plagueis után? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.