Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ebben mi a ráció? Ugyanannyiba kerül külön-külön mint együtt.

Csak nem egyben kell kifizetni, plusz nem hajt a tatár. A jelenlegi infók szerint aki ehhez a teljes dobozhoz hozzá akar férni az minimum jó ha már most előrendel de arra már nem is érdemes számitani, hogy karácsonyig lesz belőle (ezt az Xpress-es arc irta, aki elég közel van ahhoz a tűzhöz, hogy elhigyjem amit ir... a forgalmazó állitolag annyira kiakarja centizni hogy a mostani első napi előrendelésekből fogják valahogy kikalkulálni hogy mennyit fognak legyártani nekünk a nagy dobozból). Nekem akinek nincs Blu-Ray lejátszója semmi értelme negyvenet vagy harmincötöt lerakni egy olyan dobozért amit lehet hogy hónapig csak porfogónak tudok használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem egyben kell kifizetni, plusz nem hajt a tatár. A jelenlegi infók szerint aki ehhez a teljes dobozhoz hozzá akar férni az minimum jó ha már most előrendel de arra már nem is érdemes számitani, hogy karácsonyig lesz belőle (ezt az Xpress-es arc irta, aki elég közel van ahhoz a tűzhöz, hogy elhigyjem amit ir... a forgalmazó állitolag annyira kiakarja centizni hogy a mostani első napi előrendelésekből fogják valahogy kikalkulálni hogy mennyit fognak legyártani nekünk a nagy dobozból). Nekem akinek nincs Blu-Ray lejátszója semmi értelme negyvenet vagy harmincötöt lerakni egy olyan dobozért amit lehet hogy hónapig csak porfogónak tudok használni.

Ha lesz az amazon -os kiadványon felirat, akkor onnan fogom megrendelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BD lejátszók kompatibilisek a DVD formátummal természetesen. :)

A válaszodat látva jöttem rá, hogy hülye kérdést tettem fel. Tudom, hogy lejátszák, láttam is már DVD-t BD-lejátszóból. :) Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy nem nagyítja-e ki a DVD hibáit nagyon. Bár igaz, erről régebben olvastam éppen itt, most eszembe is jutott, így nincs is több kérdésem. :oops:

 

 

a forgalmazó állitolag annyira kiakarja centizni hogy a mostani első napi előrendelésekből fogják valahogy kikalkulálni hogy mennyit fognak legyártani nekünk a nagy dobozból).

Ez így megy? Most komolyan gondolkozom már, hogy megveszem majd, de ha nem rendelem elő most, akkor nem fog jutni?

Nem is gondoltam volna, hogy ezt jelenti a limitált kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszünk ugye, hogy mennyire ki volt "centizve" a DVD kiadás is. ;) Joglejárás meg miegymás. Erre föl meg még mindig roskadoznak tőle a polcok.

 

Pildi, általában van a BD lejátszókban felkonvertálási lehetőség ami elég szépen megoldja ezt a problémát. Vagy ha abban nem, akkor az erősítőkben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszünk ugye, hogy mennyire ki volt "centizve" a DVD kiadás is. ;) Joglejárás meg miegymás. Erre föl meg még mindig roskadoznak tőle a polcok.

 

Hát a polcokon én csak az új kiadásokat látom. A régiek szőrén szálán eltüntek. És ahogy ma áll a magyar Blu-ray piac (egy rakás kiadvány nem jön hozzánk még a nagy cimekből sem) én nem számolok azzal, hogy a közeljövőben egy újabb SW Blu-ray kiadás landol nálunk. Pláne azután, hogy a DVD is rájuk szárad, hiába nyomtak belőle egy csomót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD-nél rossz volt a stratégia. Nem rakták fel rá a szinkront. Ennyi.

Az is érdekes, hogy ha BD-re sikerült felrakni, akkor a DVD-re miért nem. Csak nem tanultak a hibájukból? ;)

Szóval én nem aggódnék, ez a limitált kiadás egy smafu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD-nél rossz volt a stratégia. Nem rakták fel rá a szinkront. Ennyi.

Az is érdekes, hogy ha BD-re sikerült felrakni, akkor a DVD-re miért nem. Csak nem tanultak a hibájukból? ;)

 

Így van. Sokkal jobban fogyott volna a DVD, ha lett volna rajta szinkron.

És az tényleg külön érdekes, hogy a BR-en lesz, a DVD-n meg nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DVD-nél rossz volt a stratégia. Nem rakták fel rá a szinkront. Ennyi.

Az is érdekes, hogy ha BD-re sikerült felrakni, akkor a DVD-re miért nem. Csak nem tanultak a hibájukból? ;)

Szóval én nem aggódnék, ez a limitált kiadás egy smafu.

Erősebb volt a lobbi. Azért egy 40 ezres kiadványt nem lehet "széles körnek" eladni úgy, hogy nincs szinkron. Ezen szerintem nem kell csodálkozni. Főleg, hogy az EPIII DVD -n már volt szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erősebb volt a lobbi. Azért egy 40 ezres kiadványt nem lehet "széles körnek" eladni úgy, hogy nincs szinkron. Ezen szerintem nem kell csodálkozni. Főleg, hogy az EPIII DVD -n már volt szinkron.

Meg a TCW-n is (film és sorozat), úgyhogy nem most lesz ez újdonság, az fix. Sőt, mostanra egész megszokott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Xpress:

 

"Péntektől lehet előrendelni a Star Wars BD-t, és szombat estére előrendelésben elfogyott a teljes sorozatot tartalmazó limitált díszdoboz Magyarországra szánt mennyiségének kereken 20%-a!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyaroszágon 40 ezer forint lesz. Annyira jellemző mentalitás...hánynom is kell tőle. USA-ban 15 ezer forint, Angliában sem több 20 ezer forintnál, persze nálunk a duplája. Igen...persze, oké, hogyne, aha, jóvan, igen, naná, természetesen.

 

Vettem egy Amazon Kindle 3 könyvolvasót. Ha az Amazonról rendeled, akkor a postaköltséget ők fizetik. Így 25 ezer forintra jött ki. Persze melóhelyről csináltam pár próbahívást, mert vannak ugye magyar honfitársak, akik kis rászámítással árulják hazánkban is. Meg kell jegyeznem, az Amazon 1 hét alatt hozta meg a cuccot...figyelem 25 ezerért! Na mindegy, a lényeg, hogy felhívtam pár embert akiknek volt pofájuk 40 ezerért hirdetni a neten (wifis).

Az egyik telefon alkalmával egy mérhetetlenül tockos, büdös paraszt volt a vonal túloldalán. Először rákérdeztem az árra, beböfögte, hogy 40...kérdeztem, hogy enged -e belőle mondjuk 5 ezret, akkor leugatott, hogy ez nem alku tárgya, ennyibe kerül...bödös, mocskos, hagyományos vidéki tirpák volt. A végén a dühtől benyögtem neki...aha 40 ezer, remélem tudja, hogy az Amazon 25 ezerért szállítja bárkinek és nincs postaköltség sem? - Akko vegyed onnan és lecsapta.

 

Akkor én veszem ezt a kiadást is onnan, 20 ezerért az USA-ból. És hogy nincs rajta magyar szinkron? Lesz*rom...a 97-es szinkron úgy rossz ahogy van, Yoda pedofil hangja mindig röhögésre késztet. Talán autóStohl és Reviczki az egyetlen jó benne. Egyszerűen hidegen hagy a szinkron, de sokkal jobban felháborít, hogy ha hülyének néznek. Ne nézzenek, mert nem vagyok az.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi nem vagyunk piac. Ennyiért tudják behozni. Az USA rendeléssel vigyázz, nehogy NTSC legyen, mert akkor dobhatod ki a kukába. Akkor is, ha a régió kód miatt nem lesz lejátszható itthon. A szinkron engem se foglalkoztat, de a felirat azért jó lenne rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

 

Én sem vagyok se "büdös" se "mocskos" ... bár az igaz, hogy hagyományos vidéki vagyok. Sőt az is igaz, hogy tirpák vagyok (az őseimet tekintve). A tirpákokról...

 

Nem tudom hogy alakult ki ez a téves hiedelem a tirpákokkal kapcsolatban, de ennek a (büdös tirpákozásnak) semmi valóságalapja nincsen.

 

Abszolút jogos, amit mondasz, hogy ne nézzenek téged hülyének mert nem vagy az. De akkor meg te se tirpákozz le senkit, mivel vannak itt esetleg a fórumon, akiknek köze van a valódi tirpákokhoz (pl én) és akit meg ez a "büdöstirpákozás" sért.

 

Még 1x mondom, értem a dühödet és abszolút jogos is, de akkor illesd más jelzőkkel azt az illetőt, akivel beszéltél telefonon... de ne a "büdöstirpákkal"

 

on

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A horribilis ár valóban vérlázító, még ha nem is vagyunk piac.... de én akkor is tervezem megvenni. (Nekem fontos a szinkron)... különböző emberek vagyunk különböző igényekkel... :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nem kell felháborodni, egyszerű piac. Ha majd 40k-ért nem viszik el, lemegy az ára. Ha meg elviszik, akkor miért adnák olcsóbban?

 

Persze, igazad van, hogy semmi értelme hőbörögni... de azért valahol jogos a felháborodás a magyar ár miatt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A limitáltság azt jelenti, hogy a teljes sorozatot tartalmazó kiadványból érkezik egy szállítmány, aztán nem lesz utánpótlás. A teljes gyűjtemény annyiban különleges a külön kapható trilógiákhoz képest, hogy ehhez a dobozhoz a hat film mellett még három extra korong is jár. Ezeket az extra lemezeket nem adják a külön kapható trilógiás dobozokhoz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A limitáltság azt jelenti, hogy a teljes sorozatot tartalmazó kiadványból érkezik egy szállítmány, aztán nem lesz utánpótlás. A teljes gyűjtemény annyiban különleges a külön kapható trilógiákhoz képest, hogy ehhez a dobozhoz a hat film mellett még három extra korong is jár. Ezeket az extra lemezeket nem adják a külön kapható trilógiás dobozokhoz."

 

Ez mennyire igaz? Én fenyegetésnek érzem, egyfajta üzleti húzásnak. Ha azt írják hogy nem jön több belőle, akkor többen rendelik meg nehogy lemaradjanak róla. De közben jön majd többi is. Magyarán érdemes most megrendelni?

Természetesen megveszem én is mégpedig a teljes sorozatot(az éri meg). Hát nem olcsó, de az hogy legalább egy extra lemezen lesz magyar felirat az megkönnyíti a döntést. Szinkron engem sem érdekel.

 

Különben akinek van jó tv-je annak érdemes vennie br-lejátszót. 27000 ft-ért már lehet kapni.

 

 

Zééé: Te is bunkó voltál Riddickkel mint veled a csávó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mennyire igaz? Én fenyegetésnek érzem, egyfajta üzleti húzásnak. Ha azt írják hogy nem jön több belőle, akkor többen rendelik meg nehogy lemaradjanak róla. De közben jön majd többi is. Magyarán érdemes most megrendelni?

Ezt az xpress -es csávó írta. Lehet üzleti fogás is, bár nem hiszem, hogy olyan sok lesz majd belőle. Neked kell döntened.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez bizony elég szomorú (mármint, ha most egyszeri alkalommal vásárolható meg), mivel én most tuti nem tudom beszerezni ekkora összegért, ráadásul se tévém, se lejátszóm nincs hozzá...

Pár év múlva biztos lesz újra kiadás. És azért tuti marad belőle most is annak ellenére is, hogy a srác paráztat. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez bizony elég szomorú (mármint, ha most egyszeri alkalommal vásárolható meg), mivel én most tuti nem tudom beszerezni ekkora összegért, ráadásul se tévém, se lejátszóm nincs hozzá...

Eddig úgy volt, sikerül beszereznem br-lejátszót, de most nálam is ez a helyzet.

Még ha lenne is 40 ezrem, nem tudom, mennyire érné meg most megvennem (se lejátszóm, se jobbfajta tévém). :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég reálisnak tünik amit az Xpress-es mond, mert a kilenc lemezes kiadvány tipikus prémium termék, ami nem a széles vásárló-közönségnek van szánva. Csak az extrák miatt ennyi pénzt inkább a rajongók meg a film-gyűjtök szurkolnak le egyszerre. Az átlag vásárlót inkább csak a filmek érdeklik.

 

Viszont maguk a filmek Blu-ray kiadása szinte biztos hogy kapható lesz később is. Az Xpress-es se paráztat annak kapcsán, hogy ne lehetne később megvenni a régi meg az új trilógiás dobozt amiben "csak" a filmek lesznek HD minőségben. Épp ezért irtam korábban, hogy nekem egyre valószinübb, hogy az a kiadás landol a polcomon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az xpress -es csávó írta. Lehet üzleti fogás is, bár nem hiszem, hogy olyan sok lesz majd belőle. Neked kell döntened.

 

 

Hát ja csak nehéz a döntés. Mert minden pénz kéne a tv-re, és szívem szerint jövőre venném meg ezt a kiadványt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.