Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Igen, talán a szerelmi szállal léptek el leginkbb a régi trilógia hangulatától... de persze pont ez itt a lényeg: a prequelek nem másolni akarják, hanem kiegésziteni a régi részeket. Han és Leia "se veled se nélküled" kapcsolata remek szinfoltja volt a régi részeknek, de itt nem müködött volna, hisz ha állandoan beszolnak egymásnak nem hinnénk el nekik később, hogy bármire képesek lennének egymásért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm az elismerést mindenkinek, máris sokkal jobban vagyok :D !

 

Dzséjt: igazad van, az, hogy Palpi belelátott Anakin gondolataiba, talán kissé erős kifejezés, az talán jobb, hogy ráérzett erre a gyenge pontjára.

 

Ody: az érett nő titulusát bóknak veszem, bár anyukám biztos vitatkozna veled, főleg ha kiderülne, hogy honnan ismerjük egymást :D .

 

Egyébként tényleg örülök, hogy a szerelmi szálat illetően egy állásponton vagyunk, mert eddig én még ezt bárhol előhoztam (mondjuk, nem rajongói körökben), mindenhol teljes értetlenség fogadott, mondván, hogy csak azt nem értik, minek kellett ez bele. Hát igen, olyan ez, mint amikor egy vaknak próbálod elmondani, milyenek a színek...

De a gyerekeim megfelelő nevelésére ezen a téren nagy hangsúlyt fektetek :) . Álmodozni a mai világban szerintem kötelező!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó az írás Pildi.Akkor csak én nem lepődtem meg a szerelmi szálon.A nyolcvanas években amikor már láttam a Jedi Visszatért, tudtam, hogy Anakin szerelmes volt annak idején egy nőbe.Amikor kiderült, hogy Vader Luke apja abból ugye következett, hogy anyja is volt.Tulajdonképpen úgy képzeltem el majdnem mint Padmét.Gondoltam, hogy gyönyörű lehetett, és valami fontos foglalkozása volt.Ezek bejöttek.Vader karakteréből adódóan. főleg mikor ledobta a császárt, sejteni lehetett, hogy szenvedélyesen szerette Luke anyját.Ha a fiáért ledobja addigi sötét oldaliélete értelmét, a mesterét akkor már majdnem biztos voltam abban ,hogy Anakin vesztét a szerelem okozta.Ekkor még csak 1984 volt.Természetesen fogalmam sem volt mi lehetett, csak kikövetkeztettem amit akkoriban a múltról lehetett tudni, plussz Vader cselekedetiről.Valószínú hogy olyan szerencsés vagyok, hogy az agyam szinte együtt jár Lucaséval.

Amikor eljött az EP2 premierje nekem szinte semmi meglepő nem volt benn.Az elején egyértelműen Palői keveri a szálakat, mert vcsak annyi hangzik el, hogy egy Jedit állítanak majd Padmé mellé testőrnek, Kenobi nevét Palpi javasolja.Szerintem a 10 év alatt beszélt erről Anakinnal, és a fiú elárulta neki, hogy állandóan Padméra gondol.Az öreg meg pontosan tudja, hogy mi a sötét oldal felé vezető út egyik lépése.A ragaszkodás.

Az Actross the Stars nálam nem csak a Star Wars leggyönyörűbben fájdalmas zenéje, hanem az egész zenei világé is.Soha nem hallottam még ilyen szép dallamokat ami ennyire tragikus lett volna.Williams egy zseni.Benne van Anakin és Padmé tragikus sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a gyerekeid is szeretik a Klónok Támadását!

A két kicsi 3 éves még csak a képernyővédőimen, meg a 8 éves lányom figuráin keresztül találkozott a SW-vel, és egyelőre kóstolgatják a neveket.

A lányom viszont nagyon szereti ezt a filmet, és az Across the Stars-t is, a szobája SimonZ akkori témába illő képeivel van nagyrészben kidekorálva, természetesen leginkább az Anakinról és Padméról szólóakkal. Persze ő még nem érti teljesen a történet mögötti erkölcsi kérdéseket és egy gyerek szemével látja az egészet, amibe az is belefér, hogy szereti JarJar-t és az ewokokat is, viszont nem szereti az Ep6-ot, mert az már nagyon rémísztő, és nem nagyon tud azzal mit kezdeni, hogy Anakin árulóvá lesz, megöli a szerelmét és kiírtja a rendtársait. Ehhez még fel kell nőnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, akkor te tényleg nagyon egy hullámhosszon lehettél Lucasszal! Számomra abból, hogy Vader feláldozta magát a fia megmentése érdekében, akkor még nem következett az, hogy nagyon szerethette az anyját (ezt csak ma hiszem teljes szívemből), inkább olyasmire gondoltam, hogy az apa-fiú kötelék olyan dolog, amit még a Sötét Oldal sem tud elvágni, és ennek nem feltételnül kell összefüggésben lennie az anya személyével (én ismerek olyat, hogy az apa imádja a fiát, de a fiú anyját már kevésbé...)

 

Hogy én mit vártam az új részektől? Ez az én sötét titkom :D ...

Én nem vártam az első három rész bemutatását, legfelejebb csak az átlagos mozinéző kiváncsiságával, mert azt gondoltam 1984-ben, hogy azt a trilógiát nem lehet felülmúlni, mert hogyan is lehetne jó egy olyan SW történet, amiben Luke, Leia és Han nem szerepel? Darth Vadert olyannyira utáltam az Ep4 és az Ep5 után, hogy addigi bűneit csak részben tudta feledtetni velem az Ep6 végi megtérése (amire az előzmények ismeretében én a legcsekélyebb mértékben sem számítottam), és nem villanyozott fel különösebben a hír, hogy az előzményeket is idővel filmre akarja vinni Lucas, mivel azt gondoltam, hogy ez az Anakin Skywalker valami nagyon unszimpatikus fickó lehetett, mert hogy is fordulhat szembe normális ember egy olyan karakterrel, mint Obi-wan, és állhat a roppant gusztustalan uralkodó szolgálatába?

Sose hittem volna, hogy az első három rész nekem tetszeni fog, úgyhogy a dolog eléggé hátránnyal indult, és hát az Ep1-nek még nem sikerült engem meggyőznie. De néha az embernek felül kell bírálnia önmagát, amit mi sem bizonyít jobban, hogy most itt fórumozok veletek, és történetesen Anakin/Darth Vader a kedvenc karakterem. :)

De ez már eléggé OFF, úgyhogy be is fejezem gyorsan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, akkor te tényleg nagyon egy hullámhosszon lehettél Lucasszal! Számomra abból, hogy Vader feláldozta magát a fia megmentése érdekében, akkor még nem következett az, hogy nagyon szerethette az anyját (ezt csak ma hiszem teljes szívemből), inkább olyasmire gondoltam, hogy az apa-fiú kötelék olyan dolog, amit még a Sötét Oldal sem tud elvágni, és ennek nem feltételnül kell összefüggésben lennie az anya személyével (én ismerek olyat, hogy az apa imádja a fiát, de a fiú anyját már kevésbé...)

 

Hogy én mit vártam az új részektől? Ez az én sötét titkom :oops: ...

Én nem vártam az első három rész bemutatását, legfelejebb csak az átlagos mozinéző kiváncsiságával, mert azt gondoltam 1984-ben, hogy azt a trilógiát nem lehet felülmúlni, mert hogyan is lehetne jó egy olyan SW történet, amiben Luke, Leia és Han nem szerepel? Darth Vadert olyannyira utáltam az Ep4 és az Ep5 után, hogy addigi bűneit csak részben tudta feledtetni velem az Ep6 végi megtérése (amire az előzmények ismeretében én a legcsekélyebb mértékben sem számítottam), és nem villanyozott fel különösebben a hír, hogy az előzményeket is idővel filmre akarja vinni Lucas, mivel azt gondoltam, hogy ez az Anakin Skywalker valami nagyon unszimpatikus fickó lehetett, mert hogy is fordulhat szembe normális ember egy olyan karakterrel, mint Obi-wan, és állhat a roppant gusztustalan uralkodó szolgálatába?

Sose hittem volna, hogy az első három rész nekem tetszeni fog, úgyhogy a dolog eléggé hátránnyal indult, és hát az Ep1-nek még nem sikerült engem meggyőznie. De néha az embernek felül kell bírálnia önmagát, amit mi sem bizonyít jobban, hogy most itt fórumozok veletek, és történetesen Anakin/Darth Vader a kedvenc karakterem. :)

De ez már eléggé OFF, úgyhogy be is fejezem gyorsan.

Engem viszont mindig is vonzott a múlt.Mindent látni akartam, amiről Kenobi mesélt Luke-nak a régmúltról.Amikor megláttam az EP 5-ben Vader szörnyű hegekkel borított fejét, kiváncsi voltam mi az a titok ami miatt ilyen a feje.Én nagyon örültem, hogy lesz új trilógia.Nekem így teljes a Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a szuper az egészben: én nem vártam sokat, de nagyon sokat kaptam, és teljesen mást, mint amire annak idején azt gondoltam, hogy tetszene, és most pont azért tetszik, amiért egészen más, mint a régi részek.

A klasszikus trilógiát annak idején imádtam. Gyerekként nagyon tetszett a mese, mert az Ep4-5-6 igazi mese: a szegény farmerfiú elindul, hogy kiszabadítsa a hercegnőt a gonosz fekete vitéz fogságából, és sikerrel jár (ANH), a gonoszság túlerőben van, fizikai erejével átmenetileg fölénybe kerül, megnyer egy csatát (TESB), de végül a jóság legyőzi a gonoszságot, a szeretet győzedelmeskedik a gyűlölet felett (ROTJ). Ezek tipikus mesemotívumok, a karakterek vagy jók, vagy rosszak, elég egyszerű eldönteni, kinek a pártjára álljunk, kinek drukkoljunk.

Ezzel szemben az Ep1-2-3 egészen más miatt jó (és ezért örülök, hogy a ?folytatást? gyerekként láttam, az ?előzményeket? pedig közel 20 év múlva), pont amiatt, hogy a történet és a szereplők is sokkal komplexebbek és pl. nem teljesen egyértelmű, ki a jó és ki a rossz, és ezt mi, nézők, még jobban tudjuk, mint a történet szereplői. És ma már azt gondolom, hogy az első három rész nélkül a második három fele annyit sem érne, felértékelték az egész történetet. És hogy visszakanyarodjak a topikhoz, nálam ez a teljes véleményváltozás a klónok támadásával kezdődött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban másabbak az új filmek (főleg az EPII), de akkor is van benne SW feeling. Ez mindig megfoghatatlan, hogy kinek mi az SW érzés, de nekem ezekben a részekben ugyanúgy benne van, mint a régiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban másabbak az új filmek (főleg az EPII), de akkor is van benne SW feeling. Ez mindig megfoghatatlan, hogy kinek mi az SW érzés, de nekem ezekben a részekben ugyanúgy benne van, mint a régiekben.

Egyetértek, Ody, az általam leírt sok-sok mindennek végül is az a lényege, hogy az SW feeling fogalma némileg átalakult számomra az új részekkel, tágabb értelmet kapott, de az SW saga egyértelműen a hat rész együtt, mert egyrészt nagyon rossz volna, ha a történet az Ep3-mal érne véget, másrészt senki nem mehet el szó nélkül a régi részek nagyszerű karakterei, története, humora, forradalmian új technikai megoldásai mellett. A régi Star Wars trilógia abszolút etalon a filmművészetben és a filmzene történetben egyaránt.

(Hogy nekem meg melyik fele tetszik jobban, az igazából csak árnyalatok kérdése...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, olyan jó volt olvasni a beszámolódat, hogy kedvet is kaptam az összes Star Wars film megnézéséhez, ami nagy szó, hiszen 1,5 éve nem láttam egyet sem! Köszönöm! :oops:

Donát, én amióta olvasom ezt a fórumot (jóval azelőtt, hogy regisztráltam), az egyes topikokban kibontakozó érdekes viták és véleménycserék kapcsán sokszor kaptam kedvet egy-egy jelenet vagy egy-egy film megnézéséhez. Nagyon örülök, hogy most az én írásom hozott ehhez kedvet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen az EPII után látszott az, hogy az előzményfilmek komolyabbak mint a régi epiódok. Az első rész után ezt még kevesen hitték el, pedig már Lucas eleve ezzel a koncepcióval vágott bele a projektbe. Visszatekintve az egészre, azt kell mondanom zseniálisat alkotott! És én azt mondom, hogy nagyon kellett egy remek EPII ahhoz, hogy az egész ennyire jól működjön. Szinte ez a kulcs.

 

Pildi: az avatarodon a Te rajzod látható?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: nagyon szépeket írtál! :oops::)

 

Az Across The Stars szerintem is nagyon különleges, én talán egy éve áradoztam róla hasonlóképpen. :) Nálam nem egyenrangú a főtémával, inkább azt mondanám, különleges helye van: Williams valaha írt legjobb melódiái között tartom számon. (A Potter 3-ból az A Window To The Past és a Hookból a The Face of Pan van még nálam ezen a szinten.) Szóval ez a szám bizonyos szempontból még a többi Star Wars-zene fölé is helyeződik, túlmutat a Star Wars-galaxison.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: az avatarodon a Te rajzod látható?

Igen, alapjául egy ceruzarajz szolgált, amit aztán valamelyik egyszerű MS Photo Editor effekttel kicsit karakteresebbé tettem, mert a ceruzarajz önmagában elég halvány volt (nekem nincs szkennerem, ezért lefényképeztem és a fényképet szerkesztettem). A ceruzarajz egyébként papíron jobban néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ez a legvizuálisabb SW film, semmi kétség. A többi is remek, de itt annyira jól érzékeltetik az átmenetet, hogy az valami hihetetlen. Megkockáztatotm, a legsötétebb SW momentumok, ebben a filmben láthatók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Na, végre be tudom pótolni ezt a filmet is :) Igaz, hogy angolul, de az nem számít.

Huh remélem írsz majd róla hogy tetszett egészében! Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, mert ilyet itt még úgyse tapasztaltunk, hogy valaki SW premier előtt álljon. :|

 

Említetted, hogy láttál részeket belőle. Mennyit is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ilyet itt még úgyse tapasztaltunk, hogy valaki SW premier előtt álljon. :|

 

Említetted, hogy láttál részeket belőle. Mennyit is?

Majd mindenképpen beszámolok :) Hát, elég sok mindent láttam belőle... nyitójelenet, Obi-Wan, Anakin és Amidala találkozása, naboo-i jelenetek közül pár, Anakin gyilkossága, klóngyári kalandok, geonosis-i csata, néhány kimaradt jelenet, meg a vége jelenetek (hadsereg és az esküvő)... most ennyi jutott eszembe :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, mert ilyet itt még úgyse tapasztaltunk, hogy valaki SW premier előtt álljon. :)

OFF

 

Pár hónapja éppen nézegettem a kínálatot az egyik torrent oldalon, pont felrakták az eredeti trilógiát is (már hiányoltam, mert azon a héten még nem tette fel senki, pedig már szerda volt), benéztem már, miket írogatnak az emberek. Az egyik kommentáron picit megrökönyödtem, idézek:

 

"Köszi a feltöltést, a 4-5-6-ot még úgyse láttam!"

 

Hát, hirtelen... nem is tudtam, hogy mit gondoljak. :)

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Jobban belegondolva a második epizód majdnem olyan korszakalkotó mű mint anno negyedik rész volt. És hogy miért? Két szó: CLONE WARS! Már eddig is kaptunk belőle ízelítőt, de ami most vár ránk az még ennél is több lesz. Ezt a szálat bizony a Klónok Támadása indította útjára!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.