Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Itt ugye ezt mondja:"An elegant weapon for a more civilized time, eh? Well, guess what? Times have changed!"

Az epIV-bem meg ez hangzik el: "This is the weapon of a Jedi Knight. Not as random or as clumsy as a blaster; an elegant weapon for a more civilized age."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt ugye ezt mondja:"An elegant weapon for a more civilized time, eh? Well, guess what? Times have changed!"

Az epIV-bem meg ez hangzik el: "This is the weapon of a Jedi Knight. Not as random or as clumsy as a blaster; an elegant weapon for a more civilized age."

 

Köszi, így már érthető :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Belegondoltam hogy ha akkoriban a jedi knight 2 és a jedi academy játékokhoz készítettek volna szinkront, azaz továbbra is Stohl András Luke ,Gesztesi Károly Lando hangja lett volna az ütött volna rendesen. Vagy még a Force Unleasched játékban Hollósi Frigyest felkérték volna Vader hangjának. De nálunk nem így megy :( jó a németeknek ők ezekhez szinkront is kaptak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky úgy éreztem ez OFF lenne a TCW topikjában

Szóval, nem lehetetlen, hogy Kota az (nem először nyúlnának az EU-hoz), azt viszont nem értem, mit kéne átírni a karakteren?

A TFU adatbankjában van Kota előéletéről egy infó, ami egy-az-egyben baromság, mégpedig hogy 18 évesen került a Jedi rendbe és az a Mace Windu vette fel aki a 9 éves Anakint túl öregnek találta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky úgy éreztem ez OFF lenne a TCW topikjában

 

A TFU adatbankjában van Kota előéletéről egy infó, ami egy-az-egyben baromság, mégpedig hogy 18 évesen került a Jedi rendbe és az a Mace Windu vette fel aki a 9 éves Anakint túl öregnek találta.

Ok, ez mondjuk tényleg sántít, de ez csak a databankból derül ki, magában a játékban (a játékmenetre gondolok) nincs róla szó, és eddig nem is hallottam róla.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky úgy éreztem ez OFF lenne a TCW topikjában

 

A TFU adatbankjában van Kota előéletéről egy infó, ami egy-az-egyben baromság, mégpedig hogy 18 évesen került a Jedi rendbe és az a Mace Windu vette fel aki a 9 éves Anakint túl öregnek találta.

Igen, ezt mintha már írtad volna egyszer, csak nem ugrott be.

 

Szerintem Anakin "túlkorossága" csak ürügy volt rá, hogy ne tanítsák ki, mert veszélyesnek találták a benne rejlő érzelmek kombinációját. Később kiderült, hogy nem is alaptalanul. Persze a Jediknek az volt ideális, ha egy leendő növendéket nagyon fiatalon vettek magukhoz, mert ekkor még gyerekjáték volt a "formálásuk", ami egy 9 éves gyereknél már problémásabb.

 

Viszont nem gondolom, hogy ez egy olyan kőbe vésett szabály, amit nem lehetett megszegni, mert felborult tőle a tér-idő kontinuum és megsemmisült az Univerzum. :) Ha a Jedik találtak egy idősebb, de elveikhez elkötelezett, odaadó személyt - akiben nem éreztek sötét oldali szikrákat, befogadhatták, hogy ne menjen kárba egy ígéretes tehetség, leendő Jedi. Talán Kotával is épp ez volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még hogy csak a Databankban van benne sajnos C-canon marad, és ha Kota

tényleg szerepelni fog a sorozatban és ezzel T-canon-ná válik

, akkor nem ártana fixálni ezt a hibát.

 

Igen, ezt mintha már írtad volna egyszer, csak nem ugrott be.

 

Szerintem Anakin "túlkorossága" csak ürügy volt rá, hogy ne tanítsák ki, mert veszélyesnek találták a benne rejlő érzelmek kombinációját. Később kiderült, hogy nem is alaptalanul. Persze a Jediknek az volt ideális, ha egy leendő növendéket nagyon fiatalon vettek magukhoz, mert ekkor még gyerekjáték volt a "formálásuk", ami egy 9 éves gyereknél már problémásabb.

 

Viszont nem gondolom, hogy ez egy olyan kőbe vésett szabály, amit nem lehetett megszegni, mert felborult tőle a tér-idő kontinuum és megsemmisült az Univerzum. :) Ha a Jedik találtak egy idősebb, de elveikhez elkötelezett, odaadó személyt - akiben nem éreztek sötét oldali szikrákat, befogadhatták, hogy ne menjen kárba egy ígéretes tehetség, leendő Jedi. Talán Kotával is épp ez volt.

Nem lenne vele különösebb bajom, ha nem épp Windu-ra akarnák ráhúzni, aki egyértelműen a legvaskalaposabb volt a Tanács tagok közt

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt mintha már írtad volna egyszer, csak nem ugrott be.

 

Szerintem Anakin "túlkorossága" csak ürügy volt rá, hogy ne tanítsák ki, mert veszélyesnek találták a benne rejlő érzelmek kombinációját. Később kiderült, hogy nem is alaptalanul. Persze a Jediknek az volt ideális, ha egy leendő növendéket nagyon fiatalon vettek magukhoz, mert ekkor még gyerekjáték volt a "formálásuk", ami egy 9 éves gyereknél már problémásabb.

 

Viszont nem gondolom, hogy ez egy olyan kőbe vésett szabály, amit nem lehetett megszegni, mert felborult tőle a tér-idő kontinuum és megsemmisült az Univerzum. :) Ha a Jedik találtak egy idősebb, de elveikhez elkötelezett, odaadó személyt - akiben nem éreztek sötét oldali szikrákat, befogadhatták, hogy ne menjen kárba egy ígéretes tehetség, leendő Jedi. Talán Kotával is épp ez volt.

Hát csak addigra Kota már 8 éven keresztül háborúban nevelkedett. Ha Anakinban veszélyesen kavarogtak az érzelmek, akkor Kota a háborús élményeivel egy időzített atombomba volt

 

Attól még hogy csak a Databankban van benne sajnos C-canon marad, és ha Kota

tényleg szerepelni fog a sorozatban és ezzel T-canon-ná válik

, akkor nem ártana fixálni ezt a hibát.

 

 

Nem lenne vele különösebb bajom, ha nem épp Windu-ra akarnák ráhúzni, aki egyértelműen a legvaskalaposabb volt a Tanács tagok közt

De csak Kota menne T-canonba, a háttérsztorija nem (csak akkor ha utalnának is rá).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne vele különösebb bajom, ha nem épp Windu-ra akarnák ráhúzni, aki egyértelműen a legvaskalaposabb volt a Tanács tagok közt

Windunak is lehettek jobb napjai. :) A filmek alapján valóban egy vaskalapos, mogorva, kissé talán agresszív személynek tűnik, a TCW-s Zillo-szálban mégis valóságos érzelmeket mutatott, amikor kiállt Zillo-ért. Nem egy egysíkú karakter, csak a filmekben nincs túl sok szerepe ahhoz, hogy mást is mutasson magából a kötelességtudó, maradi Jedin kívül.

 

Egyébként az adatbankos infót akár felül is írhatják, játékmenet szempontjából, és a karakter jellemét illetően nem sok vizet zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát csak addigra Kota már 8 éven keresztül háborúban nevelkedett. Ha Anakinban veszélyesen kavarogtak az érzelmek, akkor Kota a háborús élményeivel egy időzített atombomba volt

Igen, igen teljesen igaz, erről a részről meg is feledkeztem, pedig sokkal többet nyom a latba.

 

Windunak is lehettek jobb napjai. :) A filmek alapján valóban egy vaskalapos, mogorva, kissé talán agresszív személynek tűnik, a TCW-s Zillo-szálban mégis valóságos érzelmeket mutatott, amikor kiállt Zillo-ért. Nem egy egysíkú karakter, csak a filmekben nincs túl sok szerepe ahhoz, hogy mást is mutasson magából a kötelességtudó, maradi Jedin kívül.

Ez világos, de ez a Kota dolog, akkor is nagyon karakter-idegen nekem Windu-tól.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az infót nem olvastam, milyen háborúban?

A bolygóján (ami egyébként nincs konkretizálva, hogy melyik is pontosan) volt egy sima helyi háború-az a jó kis lövészárkos állóháború. Emiatt is ment Mace barátunk tárgyalni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, épp most olvastam utána Wookiee-n. Így valamennyire más a helyzet, de jobb magyarázatot én sem tudok. Kotáról akkor is elhinném, hogy egy harci tapasztalatokban jártas veterán a TFU idején, ha nem találják ki, hogy 10-től 18 éves koráig háborúban nevelkedett. Más értelmét nem látom ennek az adatbankos infónak. Talán a TCW-ben kapunk kiegészítést. Feltéve, ha tényleg őt láttuk a trailerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy a régebbi SW-el nem tolja senki, a Petroglyph készített egy elég jó szériát, amit a fanok szétmodoltak, én azóta is Grivivel halomra ölöm a futószalagos klónokat, durva, hogy moddal és egyé kiegészítővel a FOC elérheti a 2.7 gigát és végig a droid vs. klón csatákat vívhatjuk űrben és földön...izgi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy a régebbi SW-el nem tolja senki, a Petroglyph készített egy elég jó szériát, amit a fanok szétmodoltak, én azóta is Grivivel halomra ölöm a futószalagos klónokat, durva, hogy moddal és egyé kiegészítővel a FOC elérheti a 2.7 gigát és végig a droid vs. klón csatákat vívhatjuk űrben és földön...izgi! :)

Én jobban szeretem saját magam szétlőni a futószalagos droidokat (ala Battlefront 2, Repblic Commando), nem pedig csak parancsokat osztogatni(Empire at War, Galactic Battlegrounds - bár az utóbbinak több köze van a Age of Empires-hoz mint a Star Wars-hoz).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban szeretem saját magam szétlőni a futószalagos droidokat (ala Battlefront 2, Repblic Commando), nem pedig csak parancsokat osztogatni(Empire at War, Galactic Battlegrounds - bár az utóbbinak több köze van a Age of Empires-hoz mint a Star Wars-hoz).

Igaz, de a mai napig előveszem néha a GB-t, hangulatos kis game, csak éppen az SW hangulat hiányzik belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig a droidokkal vagyok, nem kérdeznek, ötletes a grafikájuk és mindig nyernek a klórok ellen... vagyis ha én irányítom őket, akkor biztos a win...ez meg külön élvezet a BF II.-ben mikor bejön Grivi és egy egész századot halomra vág a fénykardjaival. Nabolo próbáld néha hard fokozaton is, az easy lányoknak való, keményebb szinten minden faj= kihívás! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig a droidokkal vagyok, nem kérdeznek, ötletes a grafikájuk és mindig nyernek a klórok ellen... vagyis ha én irányítom őket, akkor biztos a win...ez meg külön élvezet a BF II.-ben mikor bejön Grivi és egy egész századot halomra vág a fénykardjaival. Nabolo próbáld néha hard fokozaton is, az easy lányoknak való, keményebb szinten minden faj= kihívás! :P

Csak pontosításképp csak normás és elit fokozat van, de amióta az eszemet tudom elitben nyomom. Grivi nekem is nagy favorit, főleg zárt helyeken mint a Tantive IV.

Egyébként itt a klónokhoz sokkal több mod van, bár ez nem is meglepő, hisz amíg a konzervek szinte mindig ugyanúgy néznek ki, addig a klónok rengetegféle légióba csoportosulva vannak, ergo sokkal változatosabb a játékmenet velük.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne már bejelenteni a TFU3-at.

Nem ártana. Hatalmas csalódás lenne, ha a 2. rész vége után nem akarnák folytatni. Nem hiszem, hogy ötlethiány lenne, még ha a 2. rész "forgatókönyve" nem is volt túl komplikált és hosszú.

 

 

Mintha azt olvastam volna, hogy a tervek szerint, Vader kiszabadítása lenne a 3. rész fő célja, egy tökéletesre sikerült Galen-klón által (olyasvalaki, aki a 2. alternatív befejezésében is volt)... aki a végén gondolom összecsapna a "jó" Galennel, majd legyőzné... utána Vader úgy takarítaná el a klónt, ahogy akarná, a TFU szál pedig befejezett lenne, nem lógna úgy a levegőben, ahogy jelenleg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.