Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Viszont a korábbi esetekben Vettel nem volt ilyen közel hozzá. Egy pilótának ilyenkor ezt is mérlegelnie kell(ene).

 

Az első újraindításnál Vettel még tartotta a biztonságos távot Hamilton mögött, így ott az ilyen nem megszokott manőverek (mint hogy a kanyarban nem gyorsít ki az előtted lévő) nem jelentettek akkora veszély. Csakhát ugye Vettel a "biztonsági autózást" meg is sínylette, mert Hamilton az újraindítást követően faképnél hagyta. Ebből tanulva a második újraindításnál Vettel inkább kockáztatott és végig Hamilton seggében maradt, aki ennek ellenére ugyanúgy kiszámíthatatlanul vezetett, pedig tudhatta, hogy Vettel így nem biztos, hogy időben reagálni tud majd a váratlan húzásokra.

 

Ezt én szótáramban ezt is rá lehet húzni a "reckless driving" esetére. Lehet hogy Hamilton mindent ugyanúgy csinált mint korábban, csak közben a szituáció változott, és ami egyes helyzetekben megengedett, az nem biztos hogy más helyzetben is az.

 

Az első bekezdéssel részben egyet értek, nem figyelt eléggé Vettelre, de mivel ő volt az elől haladó autó, ezért úgy gondolom a hátulról jövőnek jobban kelleme figyelnie, mert elsősorban neki kell alkalmazkodnia a tempót diktáló versenyzőhöz.

 

Amennyiben nem volt jelentős változás az előző újraindításokhoz képest, akkor nem tudom ez a "kiszámíthatatlanság" mennyire állja meg a helyét. Én inkább úgy látom, hogy Vettel nagyon közel akart maradni Hamiltonhoz (azért amit te is említettél) és nem figyelt eléggé. Persze Hamilton sem figyelt eléggé, mert ha a hátulról jövő Vettelnek is kellene alkalmazkodnia az ő tempójához, akkor is ez számára is veszélyes volt, mert a diffúzor valamilyen mértkében meg is sérült, így nem szabadott volna ilyen közel engednie, hogy egyáltalán a balesetnek esélye se legyen. Szerintem mind a ketten hibáztak, de azt nem lehet mondani (az FIA adatai alapján), hogy Hamilton direkt szabotálta Vettelt. Sőt egy olyan Mercedeses értemezése az esetnek is legitim lehet, hogy a szituáció annyiban változott meg, hogy nem hagyott Vettel elegendő követési távolságot az élen haladótól és végeredményben ő ütközött neki... mondjuk Hamilton se figyelt, így én őt is hibásnak tartom.

 

Összességében ez az eset nem is vont maga után következményeket, Vettelt nem is ezért büntették meg úgyhogy, ha Vettel stabilabb idegállapotban lett volna, akkor nem lett volna belőle semmi.... és ez annyiban is jobb lett volna nekik, hogy Vettel nagyon jó eséllyel megnyerte volna a versenyt és tovább növelhette volna az előnyét Hamiltonnal szemben. Így viszont nem csak a versenyen büntették meg, hanem három büntőtpontot is kapott és, ha valamit elront a következő nagydíjon, akkor a kizárást kockáztatja. Azzal együtt, hogy nem volt sportszerű, ezek az összecsapások szerintem jót tesznek a versenysorozatnak, hogy ilyen parázs párharcok vannak, bár nyilván jobb lenne a sportszerűség határán belül vívni ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mondjuk Hamilton se figyelt, így én őt is hibásnak tartom.

Akkor ebben egyetértünk. Ha első vagy és valaki annyira a nyomodban mint Vettel volt Hamiltonéban, akkor nem lehet eljátszani olyanokat, hogy egy kanyarban egyszerűen nem gyorsítasz ki. Viszont a szándékosságot nyilván nehéz innen megítélni, de nekem úgy tűnt, hogy Hamilton mindent úgy csinált, ahogy az első SC alatt, és már azon gondolkozott, hogyan rázhatná le magáról megint Vettelt, csak közben nem figyelt fel eléggé a megváltozott helyzetre, és ezzel balesetet okozott. Mert az egyértelműen az ő hibája volt, hogy Vettel hátulról beleszaladt. Ha tartotta volna magát a mindenki által megszokott vezetési stílushoz, akkor nem lett volna semmi baj, ennek ellenére elvette a lábát a gázról egy olyan helyen, ahol mindenki kigyorsított volna, ezért mégha figyelmetlenségből is, de a nem megszokott manőverrel balesetet okozott.

 

Vettel akkor követett el hibát, amikor megtorlásként nekiment, de Hamiltonnal ellentétben ő nem úszta meg büntetés nélkül. Az ő esetében a szándékosság nyilvánvaló, így meg is értettem volna ha nagyobb büntetést kap (akár még ennél is nagyobbat), de Hamiltonnak is járt volna, mert először ő veszélyeztetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki nézte tegnap a Chile - Portugália meccset? Olyan szinten dühített, hogy a videóbíróval nem nézték vissza a jogos chilei tizenegyest, hogy még most is elfog a düh, ha rágondolok! Olyan szabályok kellenek, ahol a visszanéző csapat kötelezheti a játékvezetőt, hogy nézze vissza az esetet, ha biztosak abban, hogy megér egy visszanézést!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röhej. Minek a videó bíró ha nem használják?

Szerintem az volt, hogy a bíró büszkeségből nem volt hajlandó visszanézni. Arra már gondolni sem merek, hogy 3 vak ember ült fent a visszanéző szobában, és egyik se látta, hogy ez tizi...

 

https://streamable.com/kox1a

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az volt, hogy a bíró büszkeségből nem volt hajlandó visszanézni. Arra már gondolni sem merek, hogy 3 vak ember ült fent a visszanéző szobában, és egyik se látta, hogy ez tizi...

 

https://streamable.com/kox1a

Büszkeségből...ha ez igaz örökre eltiltanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Claudio Bravo se volt semmi, amit a büntetőpárbajban művelt :clap: az ő szempontjából jól jött a hiba, mert most nem ő lenne a hős :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az elsőt leszámítva (ami szintén csak okésra sikeredett), cudar rossz büntetők voltak. Persze a 3-ból 3-at így is bravúros, de ha úgy rúgták volna a portugálok, ahogy Vidal tette, Bravonak nem sok esélye lett volna

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Balaton-átúszás: 2 óra 23 perc, anyámom 5 perccel később ért be :) Büszke vagyok ránk.

Tükörsima víz volt, némi felhővel, akkor kezdett alaposan kisütni a Nap amikor már partot értünk és az érkezőzónában vedeltük a frissítőszereket. Lidl előtt le a kalappal, komolyan vették a szponzorálást. És örülök, hogy egyáltalán tudtam úszni, pénteken azt hittem, közbejön némi bonyodalom. Ahhoz képest egy perccel javítottam a szokásos időmet :)

Ami fura, a Gps-es órám az elején valami fél kilométerrel félremérte a megtett távot, aztán a tó közepén elvesztette a jelet. De jó volt legalább az időmet látni, most már csak "találni kéne" néhány percet... Huszonhármat talá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár azért a büntetőért. Annyi kontakt nem volt, hogy attól elessen valaki, így szerintem a műesésért járt volna a sárga a csatárnak, de a spori benyelte, onnan viszont a gólhelyzetben lévő játékos elleni szabálytalanságért jár a piros...

 

Amúgy szerintem a második gól előtti szabadrúgás sem járt volna, hisz a Fradi végigvitte az akciót, és lövés is lett belőle, amit ráadásul a szabálytalanság nem is befolyásolt. Az előnyszabály alkalmazása helyes volt, viszont a Fradi nem élt vele.

 

Mindegy, akkora odaadással kell játszani, mint eddig, és akkor még meg lehet a továbbjutás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavaly óta:

 

Megszűnik a tripla büntetés, nem kell feltétlenül kiállítani a tizenegyest is összehozó játékost, ha például a szerelési kísérlete a labdára irányul. Ennek megfelelően nem fogják a következő meccsről eltiltani. (A hármas büntetést sokan túlzónak tartották.)

Sérült játékost lehet a pályán ápolni, nem kell lemennie.

A középkezdésnél nem kell előre gurítani a labdát.

A tizenegyesnél a gólvonalról elmozduló kapusnak sárgát kell adni.

 

Szerintem a labdára irányult, sárgát kellett volna adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.