Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Valóságos csoda, hogy ezt túlélte. Emellett persze bizonyíték, hogy évtizedek alatt mennyit fejlődött a Forma-1 biztonságtechnikája. Annak idején, 1973-ban egy hasonló balesetben az újonc Roger Williamson-nak esélye sem volt, a pályaőrök a tűz közelébe sem jutottak, így egy-két perc alatt bennégett az autójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen irónikus egyébként, hogy Grosjean is a glória ellen volt annó, és pont hogy annak köszönheti az életét. Látszott a korláton is tisztán a glóriának a helye. 

 

Ahogy Adrián is írja, 53G volt a becsapódás ereje és majd fél percet az égő autóban töltött. Majd ahogy a képen is látszik, elsétált a saját lábán. Ennél jobb bizonyíték tényleg nincs, hogy mennyit fejlődött a biztonság. Persze ott van ellenpéldának a tragikus spa-i F2-es baleset, hogy azért még mindig van hova fejlődni.

 

En_6OhIW4AA000X?format=jpg&name=4096x409

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Adrián írta:

@NorbiLordi Mit gondolsz a Stroll-Kvyat találkozóról?

 

Nem gondolom, hogy Kvyat volt a vétkes a dologban. Kár volt ezért őt büntetni, egyértelműen Stroll nézte be a dolgot. 

 

Egyébként ha felfüggesztés kell, én egyértelműen az Alpha Tauritól vennék, há' rámentek kétszer is, meg is reptetette Stroll-t aztán még mindig tartott :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nem gondolom, hogy Kvyat volt a vétkes a dologban. Kár volt ezért őt büntetni, egyértelműen Stroll nézte be a dolgot. 

Egyetértek!

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egyébként ha felfüggesztés kell, én egyértelműen az Alpha Tauritól vennék, há' rámentek kétszer is, meg is reptetette Stroll-t aztán még mindig tartott :D 

Sokat fejlődtek a 2009-es Kínai nagydíj óta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

Russell helyettesíti Hamiltont! :clap::yeah: Alig várom, bár nyilván nehéz így beugróként teljesíteni, de azért jóval több ideje lesz felkészülni, mint pl. legutóbb Hülknek.

Russelre én is kíváncsi leszek, főképp Bottas-hoz viszonyítva. Bár az egy érdekes kérdés, hogy mennyire korrekt hozzáállás a Mercedes részéről, hogy nem a saját tartalékpilótájukat indítják egy ilyen helyzetben, hanem egy másik csapattól rendelnek vissza egy pilótát. Ha jól tudom, Vandoorne a Merci 3. sz. pilótája, biztos nagyra értékeli a döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök Russelnek, remélem jó hétvégéje lesz. Ha ő is elveri Bottast, akkor utóbbi csomagolhat. :P

 

Időközben a Haas bejelentette, hogy a jövő évi pilótapárosuk Mick Schumacher és Nikita Mazepin lesz!

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Russelre én is kíváncsi leszek, főképp Bottas-hoz viszonyítva. Bár az egy érdekes kérdés, hogy mennyire korrekt hozzáállás a Mercedes részéről, hogy nem a saját tartalékpilótájukat indítják egy ilyen helyzetben, hanem egy másik csapattól rendelnek vissza egy pilótát. Ha jól tudom, Vandoorne a Merci 3. sz. pilótája, biztos nagyra értékeli a döntést.

Russell is a merci kötelékében van, csak a Williamsnél versenyez. Gondolom azt hívják, akiben nagyobb a potenciál. Hogy őszinte legyek, totálisan lesz*rom Vandoorne érzéseit ebben a kérdésben. Volt már 2 éve a bizonyításra, de meglehetősen harmatos volt Alonso mellett. Persze Alonso erős, de eddig egyetlen időmérőn és/vagy futamon sem villantott olyat, ami miatt adnék neki egy esélyt. Ezzel szemben Russell leszegett fejjel immár 30+ időmérőn zsinóban veri a csapattársát és a Mercedesnél biztosan gondolkodnak abban, hogy közép távon ő lesz a megoldás Hamilton helyett. Márpedig ha így van ez egy soha vissza nem térő esély, hogy kockázat nélkül leteszteljék, hogy mire képes egy versenyképes kocsiban.

 

Akit egyébként bővebben érdekel Russell, ide írtam róla egy értekezést, Vesztegzár egy Williamsben címmel: 

 

https://f1rka.blog.hu/2020/11/12/vesztegzar_egy_williamsben_avagy_mennyire_jo_george_russell_valojaban_vendegposzt?fbclid=IwAR2D_N9Zewf0ewvR_ZE7wVz0eMuH5b2tw9-hH2jvAbUCLhK3DIaXOkEVvlI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Bár az egy érdekes kérdés, hogy mennyire korrekt hozzáállás a Mercedes részéről, hogy nem a saját tartalékpilótájukat indítják egy ilyen helyzetben, hanem egy másik csapattól rendelnek vissza egy pilótát. Ha jól tudom, Vandoorne a Merci 3. sz. pilótája, biztos nagyra értékeli a döntést.

 

Még, ha névleg nem is, de Russell is az ő pilótájuk. Évek óta a Mercedes kötelékében van és mióta tavaly bemutatkozott az F1-ben tudni lehet, hogy őt folyamatosan arra készítik fel, hogy egy nap majd előlépjen az anyaistállóhoz (szerintem ez kb. 2022-ben meg is fog valósulni), míg Vandoorne lehet, hogy jelenleg tartalékpilóta, de már mondjuk úgy eljátszotta a zsetonjait. Megkapta a lehetőséget a McLarennel (ami nem sokkal volt jobb, mint Russell Williamse), de nem tudott igazán emlékezeteset alkotni és megragadni a mezőnyben. Ebbe a pozícióba is leginkább ilyen nincsen ló, akkor a szamár is jó lesz alapon került, miután Ocon távozott a 3. szamú pilóta helyéről a Mercedesből. Ezek után én azt sajnáltam volna, hogyha Russell még éveket kell, hogy várjon, hogy egyáltalán beülhessen abba a csapatba, amire felkészítették... összehasonlítva mondjuk Hamiltonnal, aki hasonlóan eredményesen abszolválta a felkészülést a McLaren fejlesztési programjában, mint Russell a Mercedes kötelékében, de ő rögtön lehetőséget kapott a nagy csapatnál.

 

Jövőre igzalmas lesz legalább a Haas is, most már lassan évek óta azt éreztem, hogy az a páros nem megfelelő oda, kifejezetten Grosjean, de amilyen igértesen indult, aztán amilyen szürkévé vált Magnussen... igazából miatta sem fájna a szívem, ha őt már nem látnánk a mezőnyben.

 

Szerk.: Hoppá, Donát közben leírta kb. ugyanazt, amit én gondoltam csak nem vettem észre. :peace:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz ugye Russellt nem nevezhetik tartalékpilótának, hiszen hivatalosan egy másik csapatban van állandó ülése. Tehát kell egy papíron tartalék is, de az még nem jelent garanciát a versenyzésre. Láttuk ugyanezt a RP-nál is, akinek alapból olyan tartalékpilótája volt. akinek nem is volt meg a szükséges számú szuper liszensz pontja. :D (a nevére most nem emlékszem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, amiket írtok, sportszakmailag tökéletesen meg is értem a Mercit. Én nem ebből az aspektusból tartom kissé visszásnak a döntésüket. Olyan ez a szitu, mintha egy cégnél a csoportvezető helyetteseként lenne egy ambiciózus, remek szakember, aki viszont már ténylegesen csapatot akar irányítani, így áthelyezik egy másik kirendeltségre, ahol ő lehet a góré. Téged kineveznek a helyére és azt mondják, hogy te vagy a csop. vez. helyettese, segítsd a munkáját, szolgáld a céget ebben a pozícióban. Majd amikor bmi történik a vezetőddel, akkor nem téged tesznek oda, mint a helyettese, hanem visszahívják a korábban áthelyezett fazont és őt ültetik be a székbe. Szakmailag jogos és indokolt lehet a döntés, ettől még neked joggal fog fájni vagy zavarni, mert nem túl korrekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Értem, amiket írtok, sportszakmailag tökéletesen meg is értem a Mercit. Én nem ebből az aspektusból tartom kissé visszásnak a döntésüket. Olyan ez a szitu, mintha egy cégnél a csoportvezető helyetteseként lenne egy ambiciózus, remek szakember, aki viszont már ténylegesen csapatot akar irányítani, így áthelyezik egy másik kirendeltségre, ahol ő lehet a góré. Téged kineveznek a helyére és azt mondják, hogy te vagy a csop. vez. helyettese, segítsd a munkáját, szolgáld a céget ebben a pozícióban. Majd amikor bmi történik a vezetőddel, akkor nem téged tesznek oda, mint a helyettese, hanem visszahívják a korábban áthelyezett fazont és őt ültetik be a székbe. Szakmailag jogos és indokolt lehet a döntés, ettől még neked joggal fog fájni vagy zavarni, mert nem túl korrekt.

De nem tudhatjuk, hogy Vandoorne-nal miben állapodtak meg. Vállaltak-e garanciát arra nézve, hogyha egy pilóta kiesik automatikusan ő kerül a helyére. Ha nem, akkor nem látok problémát. Egy tartalékpilótának nem feltétlenül az a fő dolga, hogy helyettesítse a kieső pilótát. Ha így lenne, akkor a legtöbb csapat 2020 előtt nem is alkalmazott volna állandó tartalékot, hiszen ritkán esik ki valaki. A tartalék általában ugyanúgy részt vesz fejlesztésekben, képviseli a csapatot eseményeken, és alkalom adtán beugorhat a kieső pilóta helyére. De ez egyáltalán nem evidens, ahogy nem volt az a RP-nél sem vagy 2013-ban sem, amikor Kimi hát műtéte után nem Davide Valsecchi helyettesítette őt, hanem leigazolták Heikki Kovalainent inkább. Ez bevett szokás az F1-ben szerintem ezért csak akkor lehet kárhoztatni a konstruktőrt, ha felrúgtak egy ismert megállapodást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Értem, amiket írtok, sportszakmailag tökéletesen meg is értem a Mercit. Én nem ebből az aspektusból tartom kissé visszásnak a döntésüket. Olyan ez a szitu, mintha egy cégnél a csoportvezető helyetteseként lenne egy ambiciózus, remek szakember, aki viszont már ténylegesen csapatot akar irányítani, így áthelyezik egy másik kirendeltségre, ahol ő lehet a góré. Téged kineveznek a helyére és azt mondják, hogy te vagy a csop. vez. helyettese, segítsd a munkáját, szolgáld a céget ebben a pozícióban. Majd amikor bmi történik a vezetőddel, akkor nem téged tesznek oda, mint a helyettese, hanem visszahívják a korábban áthelyezett fazont és őt ültetik be a székbe. Szakmailag jogos és indokolt lehet a döntés, ettől még neked joggal fog fájni vagy zavarni, mert nem túl korrekt.

Én nem értek egyet. Asszem Vandorrne-nak az a köze a Mercihez, hogy a Forulma-E-ben versenyez, míg Russell Mercedes Junior. Ráadásul a Merci a Junioraival úgy bánik, hogy sehogy, erre adódik egy helyzet ami, a mikor, ha nem most. Itt az lett volna inkorrekt, ha Vandorrne kapta volna meg a lehetőséget és amúgy a sorban szerintem ő van hátrébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam Russell miatt megnézem a futamot, így, hogy Hamilton nincs. Bottas-t be is árazta egyetlen hétvége alatt. Ennyit arról, hogy a finn milyen jó...

De már most megbántam, mert amit a Merci most leművel itt, az mindennél szánalmasabb és gusztustalanabb. Nekem ennyi elég is volt, legközelebb akkor nézek futamot, ha ezek eltakarodnak innen, de jó messzire, de legalábbis az élmezőnyből mindenképp. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi történt? Megveretik Russelt? 

Hát nem kicsit. Szerintem ebből még így pontszerzés se lesz, ha a sportfelügyelők nem fognak megkönyörülni rajta. És ezt a csapatnak köszönheti. Pedig azt hittem nem lehet már lejjebb süllyedni, de mégis...

 

Ugyanakkor Pereznek hatalmas gratula! Utsó helyről futamot nyert. És egy ilyen pilótának még nem biztos jövőre a helye. Ja, és amúgy Russellnek sincs még jövő évre ülése. Ez sokat elárul a mai F1-ről. Ahogyan persze az is, hogy ezen a futamon egy tavalyi Merci lehozta az 1. és 3. helyet. És az összetettben sem állnak rosszul. Ennyit a dominanciáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, pb69 írta:

Ja, és amúgy Russellnek sincs még jövő évre ülése.

Dehogynem. Marad a Williamsnél.

 

Mi volt ez a futam. Már maga a pálya is újdonság volt - ennyire rövid és kevés kanyarokkal rendelkező pályát évtizedek óta nem láthattunk az F1 -ben. Már az első kör is drámai volt - Lec és Ver már itt kiestek, előbbi túlontúl optimista volt, utóbbi peches. Perezt meg kilöki Leclerc és az utolsó helyről megnyeri a futamot... kijárt neki, mit ne mondjak. Nagyon konzisztens a teljesítménye, ha jövőre nem kap ülést valahol, akkor nagy gond van az F1-nél. Albon menjen, jó fej a srác, de gyenge, Perez kell oda.

A Merci meg olyan hibát vét, amelyet ritkán látni tőlük. Szegény Russel versenyét elb*sszák, mert véletlenül rossz gumikat raknak rá, aztán kiderül, hogy a második kerékcsere után kap egy lassú defektet... ez a gyerek még nagyra viheti, innen látszik, hogy ezzel a kocsival Verstappen, Leclerc, Russel és még sokan mások simán hoznák Bottas szintjét, sőt még jobbak is nála. Persze nem vitatom Hamilton érdemeit se, klasszisokkal jobb pilóta, mint Bottas, de itt látszik, hogy Russel bár 1 versenyen vett csak részt, de simán hozza egy olyan ember tempóját, mint Bottas. :)

 

Már csak egy futam, valószínűleg a szokásos Ham-Bot-Ver hármas végzi majd az élen, de lehetnek meglepetések, mint itt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Gondoltam Russell miatt megnézem a futamot, így, hogy Hamilton nincs. Bottas-t be is árazta egyetlen hétvége alatt. Ennyit arról, hogy a finn milyen jó...

De már most megbántam, mert amit a Merci most leművel itt, az mindennél szánalmasabb és gusztustalanabb. Nekem ennyi elég is volt, legközelebb akkor nézek futamot, ha ezek eltakarodnak innen, de jó messzire, de legalábbis az élmezőnyből mindenképp. :sick:

:lol: Ne légy idióta. Nyilván nem szándékosan csinálták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, pb69 írta:

a, és amúgy Russellnek sincs még jövő évre ülése. Ez sokat elárul a mai F1-ről.

Szintén hülyeség. A Williams már bejelentette a tulajváltás előtt és után is, hogy Russell és Latifi lesz a jövő évi pilóta párosuk. Ha nem követed ténylegesen az F1-et minek ontod magadból a butaságokat? :) 

https://www.skysports.com/f1/news/12476/12118767/williams-reconfirm-george-russell-f1-stay-to-end-sergio-perez-links

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Ennyit arról, hogy a finn milyen jó...

Ennékül is tudtuk, hogy nem jó.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

De már most megbántam, mert amit a Merci most leművel itt, az mindennél szánalmasabb és gusztustalanabb.

Ezt erősnek tartom és a Mercedesnek se érné meg. Sima 1-2-ben voltak, biztos nagy volt a boxban a muri. Fura, de a Mercinél benne van egy-két ilyen érdekes hiba, ami a röhejesség határát súrolja. 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ezt nem kellene...

Aki szerint bármelyik csapat szándékosan szabotálja a SAJÁT versenyzőét, az idióta és a többi facebookos agyhalott f1 kommentelővel van egy szinten nálam. Kb. mintha valaki azt írná, hogy az EpVIII tönkretette a gyerekkorát... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Adrián írta:

Ennékül is tudtuk, hogy nem jó.

 

Ezt erősnek tartom és a Mercedesnek se érné meg. Sima 1-2-ben voltak, biztos nagy volt a boxban a muri. Fura, de a Mercinél benne van egy-két ilyen érdekes hiba, ami a röhejesség határát súrolja. 

Ja biztos Hamiltont is azért hívták ki Monzában a boxba amikor piros volt a box bejárat, mert szabotálni akarták szándékosan. :lol: Atyaég...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.